Opinie o Asseco System SA w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Asseco System SA. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Asseco System SA na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Asseco System SA w Gdańsk

Patryk Nowy wpis

Rekrutacja tragiczna i nie profesjonalna. Pierwszy etap test online (dwa dni na przystąpienie), następnie po 1.5 tygodnia rozmowa techniczna ze starszymi panami (link z zaproszeniem z błędnym moim imieniem!), którzy żądają pytania typu jakich komend używasz w bashu (sic!), Brak omówienia wyników testu. Jestem przekonany że nawet nie zajrzeli do raportu. Pani z HR zapewnia że się odezwą w ciągu tygodnia max dwóch. ZERO ODZEWU. Po upomnieniu "przeprosiny", że Pani się "wydawało", że wysłała feedback. Powód odmowy kuriozalny, że okres wypowiedzenia jeden miesiąc jest zbyt długi.... Przy czym wiedzieli o tym od samego początku z formularza. Generalnie polecam omijać firmę szerokim łukiem. A proces rekrutacyjny jest dramatem w 3 aktach.

Dramat

Żadnej informacji odnośnie zakończenia rekrutacji. Po rozmowie informacja, że zawsze dają znać i będą się kontaktować w przyszłym tygodniu. Brak kontaktu po miesiącu. Trochę słabo...

Halina Nowy wpis
@Dramat

Trochę? Jeśli tak poważnie jest to jakaś tragedia tak szczerze. Współczuję rozczarowania, rozumiem że przez miesiąc nie przyszło Ci szukać czegoś innego, bo wciąż była nadzieja? :/ I mimo wszystko nie masz ochoty opisać jak wygląda tu rozmowa tak w ogóle?

Dramat Nowy wpis
@Halina

Powiedzieli co musieli (a w zasadzie powielili informacje z ogłoszenia) i mieli dać znać. Znalazłem inną pracę po dwóch tygodniach oczekiwania, ale wolę poinformować ewentualnych przyszłych "kandydatów".

hehe Nowy wpis
@Dramat

bo tu w hrach jest taka karolinka. albo ciagle czerwona na teamsach albo nie odbiera albo nie odpisuje na maile teamsy albo w firmie ciagle w playroomie na telefonie. ale i tak skupiona jest wylacznie na jednym dyrze kasztanie wiec nawet jak ja zlapiesz to i tak zapomni. ciesz sie ze na rekrutacje w ogole przyszla ;)

Patryk

Pracowałem w Asseco Data System 3 miesiacę. Jako konsultant infolinii. Fakt, że stanowisko jest podrzędne. Natomiast przyszedłem jako osoba z większym doświadczeniem ponieważ miałem dłuższą przerwę w pracy. Jako doświadczony handlowiec, który posiadał doświadczenie w kilku innych firmach.*poparte sukcesami sprzedażowymi* Zauważyłem, że zespół kierowników zupełnie nie ma pojęcia na czym polega sprzedaż w dodatku trenerka Pani Agnieszka R. również. Kierownictwo kupuje zupełnie ni przydatne bazy i każe obdzwaniać pracownikom. Lub tworzenie idiotycznych kampanii, które są nie efektywne. Natomiast same spędzało czas przede wszystkim na plotkowaniu. Jednak najgorsze było to że w pracy panował klimat tj pamiętam z nudnych lekcji gdzie za bardzo nie można było przeszkadzać. Mając porównanie do innych pracodawców , gdzie klimat pracy był fajny. Tutaj to zupełne dno. NIe polecam praca odmóżdżająca Uwsteczniająca. Nie wiem jak w innych działąch ale praca w infolinii, była moją najgorszą pracą. Lepiej zamiatać ulicę.

Aleksandra
@Patryk

I pisze to osoba która notorycznie spędzała godziny na przerwach i miała gdzieś to co mówi Kierownictwo .

Anonimowy
@Patryk

Drogi Patryku, chyba masz nieco inne postrzeganie rzeczywistości. Notorycznie byłeś upominany w kulturalny sposób o zejście z tonu podczas prowadzenia swoich monologów. Podczas gdy inni pracowali można było Cię zastać czytającego książkę albo godzinnych przerwach. Ciężko zrobić wynik skoro uważa się, że praca jest poniżej Twojej godności i "jojczy się" po kątach w firmie na kierownictwo. Jakoś inni Twoi współpracownicy byli w stanie uzyskiwać przyzwoite wyniki dzwoniąc "bezsensowne bazy" choć tak doświadczonymi handlowcami nie są. Trudno zliczyć sytuacje kiedy byłeś wzywany do kierownika i proszony o to żebyś cokolwiek robił. Agnieszka jest doświadczonym szkoleniowcem, ale ciężko czerpać z czyjejś wiedzy uważając się za alfę i omegę. Może czas Patryku zastanowić się nad sobą i zmienić swoją roszczeniową postawę.

Wiara w Patryka
@Anonimowy

Czytaj te opinie wierzę pracownikowi, taki scenariusz pojawia się często w różnych firmach, poza tym jest znaleziony kozioł ofiarny, który baaaardzo źle pracował, kadra zarządzająca na pewno prowadzilaby lepsze, szybsze rozmowy z klientami mało tego nawet nie wychodząc na żadne przerwy w czasie pracy

Byly korposzczur
@Patryk

Niestety negatywy pracy w OTAGO są od dawna znane. Dział wdrożeń z beznadziejnym kierownikiem Danielem Sz. , który trzyma się tylko dzięki znajomościom funkcjonuje na granicy wydolności zawalając to kolejne zadania.

User
@Byly korposzczur

Miałam możliwość rozmowy z Panem Danielem Sz. i dało się wyczuć pod czas rozmowy (usunięte przez administratora) które nie ma się nijak z profesjonalizmem.

Lena

Może ktoś wybrał sobie niewłaściwa prace i stąd niezadowolenie?

Phyton
@Lena

Jak dla mnie oddział do zamknięcia i przeniesienia do Warszawy. Kierownictwo z mizerną wiedzą na temat IT. Brak możliwości rozwoju i przestarzałe technologie z lat 90.

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Kierownik Magazynu
Logart Sp. z o.o.
Leszek

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wygląda praca na stanowisku Wdrożeniowca? Jaki jest realny zakres wynagrodzenia, które można uzyskać?

Brajanek
@Leszek

"Wdrożeniowiec" w ich nomenklaturze to takie najniższe stanowisko. tam wynagrodzenia to tak od 3 do 4 tysi. Maks 5, chyba ze jestes na b2b to okolo 5tkę możesz wyciągnąć. Przy czym musisz pamiętac, że to sie tak tylko nazywa wdrozeniowiec bo w zakresach tam jest ogromny chaos i bardzo szybko pelnisz role i product ownera i analityka. niby pracuja w scrumie, ale to tylko z nazwy. nie przywiazuj sie. Jezeli dobrze posciemniasz i poopowiadasz o super rolach w projektach to mozesz wynegocjować wiecej ale nie przesadzaj bo oni szybko rezygnuja z powodu kasy. Menadzerowie tam maja swiadomosc o it w polsce na poziomie kilku przeczytanych artykułów w internecie więc mozesz poplynać w opowiesciach. Pamietaj tez ze tam panuje wojna podjazdowa wszystkich ze wszystkim i kazdy na kazdego zbiera maile i jak jestes w terenie to raczej zdany na siebie bo pracy zespolowej tam nie ma i jak ebdziesz mial cos do skonfigurowania na srodowisku lub bazach to jestes sam. przestarzala technologia i duza niestabilnosc i slabe produkty. sporo ludzi sie zwalnia ale i oni przy brakach kadrowych sporo zwalniaja "na pokaz" albo nie wiadomo z jakich powodow (na pewno subiektywnych). dobra robota na poczatek zeby zdobyc doswiadczenie jak sie nie powinno w it pracowac ;). a wiec 3 tysie / 4.5 to tak realnie mozesz krzyknac

Były wieloletni pracownik
@Brajanek

Niestety to co pisze brajanek to prawda. Brak wsparcia ze strony innych pracowników, olewanie, brak szkoleń każdy na każdego donosi i do tego jeszcze to kierownictwo.... Nic dziwnego, że tyle osób od nich odchodzi.

Radek

Podpowie mi ktoś czy firma rekrutuje aktualnie? Trudno przejść rekrutacje, jak ona przebiega?

TyTaKpOwAżNiE?
@Radek

Naprawdę Twoim celem w życiu jest stać się pracownikiem korporacji i mieć nad sobą pewnie 5-ciu szefów? Wiesz kim tam będziesz? Numerkiem. Nikim.

Zuzanna

Hej. Dawno tu nikogo nie było. Jestem bardzo ciekawa, czy Asseco System SA prowadzi aktualnie rekrutacje na wolne stanowiska pracy w swojej firmie? W internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Pomożecie mi?

Michal
@Zuzanna

Macie złą nazwę - to jest Asseco Data Systems w Gdańsku. stare otago

Stary wyga

Może w końcu Asseco pojawi się w Gdańsku pełną parą, tak jak wskazuje nagłówek na gowork, bo na kontynuację wynajmu budynku w Gdyni od Prokom, Asseco nie ma pieniędzy, a mówi się, że tak na prawdę Asseco pieniędzy nie ma na programistów w dużych miastach, gdzie inne firmy oferują 2 razy więcej. Co do pracy, to jest gorzej, a nie lepiej, bo doświadczonych ludzi ubywa, a firma nie zatrudnia, no chyba że do Warszawy, gdzie przenoszą serwerownię z Gdyni, a mówi się o kontynuacji redukcji zatrudnienia w Trójmieście. To może być gwóźdź do trumny tego świetnego oddziału założonego przez Ryszarda Krauze, w którym pracowali naprawdę niesamowici specjaliści z różnych dziedzin IT. Dla przykładu znów pojawiło się ogłoszenie "Młodszy Programista Cobol", ale już w Warszawie. Problem w tym, że ludzie od Cobol, to specjaliści z doświadczeniem 20-40 letnim, bo tego nikt obecnie się nie uczy, a świat IT nie potrzebuje więcej programistów Cobol (nawet w USA specjaliści stricte Cobol tracą pracę).

Zuzanna

Jak w tej chwili rozwija się firma Asseco System w Gdańsku? Czy ten pracodawca w ostatnim czasie zwiększył zatrudnienie, a może obecnie poszukuję nowych specjalistów do swej firmy? Zapraszam Was do podzielenia się z nami nowymi informacjami w tym temacie, wspomnijcie również coś w temacie benefitów!

Henryk

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutację?

Aleksandra
@Henryk

Tak , aktualne oferty są na stronie : kariera.assecods.pl

Filip

Uważam, że jeśli ktoś przyszedł do pracy nie tak dawno i już ocenia wiele innych osób to chyba coś jest nie tak. Więcej pokory może przynieść duże korzyści.

N

#Krystyna Byłem jakiś czas temu na rozmowie na stanowisko "miękkie" normalna rozmowa i test z Excela (prawie 2h wszystko). Jechałem z drugiego końca Polski, poprosiłem o informację zwrotną żeby wiedzieć na czym się stoi niezależnie od decyzji bo naprawdę mi na tym zależało. Usłyszałem "proszę się nie martwić, nasz HR bardzo o to dba i zawsze informujemy kandydatów...ble ble ble" . Do dzisiaj nawet spamu w mailu nie ma. Trochę to niepoważne. Powodzenia

Krystyna

Od nowego roku ruszyły rekrutacje na stanowiska "miękkie" do oddziału w Gdyni - mam na myśli kierowników, specjalistów oraz młodszych specjalistów ds. zarządzania projektami szkoleniowymi. Jeżeli ktoś posiada informację na temat warunków, atmosfery w pracy fajnie gdyby się podzielił. Z tego co wiem rekrutują, natomiast o feedback'u odnośnie decyzji zapomnij (?) ktoś coś może ? Z góry dzięki.

Zuzanna

Chętnie dowiemy się jak wygląda praca w Asseco System SA w poszczególnych działach. Jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę? @Geronimo33 czy zdecydowałeś się na aplikację do firmy? Co możesz powiedzieć na temat tego, jak wygląda proces rekrutacyjny?

Geronimo33

A czy ktoś orientuje się, ile zarabia miesięcznie lub na godzinę Młodszy Operator Urządzeń Kopertujących, w Asseco...? Zastanawiam się, czy warto aplikować....

Adaś

Ale ja chciałbym tam pracować to może wytłumaczysz chociaż trochę co nie gra niby w prowadzeniu praktyk w tej firmie, co nie ma ich czy są jakieś ziezbyt ciekawe?

damian

DO gościa co jest programistą w tej firmie piszesz o możliwości zrobienia tam PRAKTYK? Mam nadzieję, że tam nie pracujesz i ten post to pomyłka....

damian

nieszczęśliwy

Znam z widzenia administratorów infrastruktury z Gdyni. Każdy z nich boi się utraty pracy a niejeden był już na widelcu. Zarobki mają bardo słabe, jak na taką specjalizację, do tego często praca zmianowa i dyżury nocne pod telefonem przy komputerze. Wiem, że intensywnie uczą się angielskiego i szukają innej pracy, więc zgaduję, że coś jest mocno nie tak. W moim dziale wśród programistów Java też złe nastroje. Praca w kilku projektach w tym samym dniu i konieczność przez to ciągłego kłamania, że robię dla jednego projektu, gdy tak naprawdę muszę robić dla trzech innych. Puszczają nam nerwy. Czy tak samo jest w innych firmach?

iii

Za konsultanta Microsoft Dynamics AX płacą w UK ponad 500 funtów dziennie. Ciekawe mnie ile jest w stanie zapłacić Asseco. Mój kolega specjalista dostaje w Asseco 720 zł + VAT dziennie, czyli mniej niż dobry deweloper w Warszawie.

ciągle do przodu

Ja właśnie tkwię w spirali lojalek ze szkoleń. Staram się zmienić pracę, ale trudno o pracodawcę, który by zasponsorował zdjęcie kosztów tych szkoleń ze mnie i zapłatę za nie Asseco. Jest to coś koło 16-18 tys. zł. Moje szkolenia nie są pożądane, bo tak udało by mi się udać namówić na ich spłatę już dawno. Tyle szkoleń, a egazminu nie udało mi się wyprosić. Ponoć jeden zdany egzamin ma większą wartość niż 100 papierków ze szkoleń.

Zostaw merytoryczną opinię o Asseco System SA - Gdańsk

• Jak się pracuje w Asseco System SA?

Zobacz opinie na temat firmy Asseco System SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Asseco System SA?

Kandydaci do pracy w Asseco System SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Asseco System SA