Opinie o Astrokyon Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Astrokyon Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Astrokyon Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Astrokyon Sp. z o.o. w Kraków

Kryśka Nowy wpis

Cześć. nie wiecie kiedy jeszcze byłyby otwarte nabory dla Embedded Software Developera? Z rok temu była dodawana oferta, w której wymagali minimum 3 lat komercyjnego doświadczenia. obecnie warunek ten już spełniam dlatego ciekawi mnie jakie warunki pracy uciekły mi sprzed nosa. Będą jeszcze szukać?

Business Development Manager jakie ma zarobki od nowego roku, mieliście jakieś podwyżki? O ile w ogóle płacą normalnie, swoją drogą, bo tu czytałam te komentarze też, że były problemy z tym jakiś czas temu, z tą wypłacalnością. Już wszystko okej? Jednak chciałabym mieć takie ważne info zanim wyślę papiery xd

Tola

Gdzie mogę uzyskać dostęp do tych wspomnianych informacji o zaległościach? Zastanawiam się też czy tym samym w przypadku tej firmy nigdy jeszcze nie było żadnego problemu? widziałam ofertę dla IT Rekrutera na stronie i chciałam starać się o te prace

Tolek banan Nowy wpis
@Tola

Bez senatu tam iść i pracować za darmo albo za obietnicę, że pieniądze będą. Lepiej iść do maka, tam przynajmniej wypłata pewna, a nie zdziwienie że ludzie nie chcą pracować dalej pomimo braku wypłaty.

Gosia Nowy wpis
@Tolek banan

Nie rozumiem tego jednoznacznego stwierdzenia dotyczącego obietnicy. Jak jeszcze szukali Industrial Designera jakiś czas temu to było wyraźnie napisane, że podpisuje się umowę o pracę. nawet jeśli mieliby jakieś opóźnienia to i tak musza wszystko uregulować?

xyz Nowy wpis
@Gosia

Umowa o pracę chroni pozornie. Zawsze można iść do sądu, ale jeśli firma nie będzie miała żadnych środków, a Tobie nie płacili od dłuższego czasu, to po pierwsze wątpliwe, że wstąpisz na drogę sądową, a nawet jeśli, to odzyskanie pieniędzy będzie trudne. Każdy oczywiście podejmuje decyzję za siebie, ale warto zastanowić się, czy jeśli dana firma wcześniej miała problemy z wypłatą wynagrodzeń, to czy warto ryzykować, że Tobie też nie zapłacą. Zwłaszcza, że nawet jeśli odzyskasz pieniądze, to nie będzie to natychmiast, a za coś trzeba żyć w międzyczasie. Polecam również znaleźć firmę w KRS, przeanalizować siatkę powiązań z innymi firmami, przeglądnąć sprawozdania finansowe oraz wyszukać powiązane firmy w KRZ.

Eryk

Na swej stronie podają, że szukają dla ich klienta kogoś na Analityka Biznesowego (Salesforce). Z trzyletnim i większym doświadczeniem, obeznanego z Salesforce i Agile. Do wyboru UoP lub B2B, praca w pełni zdalna. No to spytam, jak długo trwa sama rekrutacja i ile to etapów trzeba przejść? No i podczas którego się dowiem, ile płacą? I czy to, co powiedzą, mnie nie rozczaruje? Nie prościej od razu napisać, jaki jest tu przewidziany zakres stawki? i co ze sprzętem do pracy zdalnej, co zapewniają do użytku?

Januszbiznesu
@Eryk

Na razie to nie płacą obecnym pracownikom, chyba, że nowym zamierzają płacić w jakiś sposób

BiednyElf
@Eryk

Nie patrz na to co Ci mówią odnośnie stawek, bo zapewne przez jakiś czas będzisz pracował "dla dobrej atmosfery" i co najwyżej wpisu do CV. Na ten moment trzymaj się z daleka, jeżeli nie chcesz później się bujać po sądach żeby odzyskać to co Twoje :) Lepiej iść do Mconald's, tam przynajmniej wiesz co masz robić

@BiednyElf

Czyli co, to co mówią na rozmowie rekrutacyjnej niezbyt pokrywa się potem z tym co dostaje się na umowie? Jakiego rzędu to różnice są? Piszecie też, że nie płacą teraz pracownikom... Macie na myśli, że większość w ogóle nie dostaje wypłaty czy po prostu nie jesteście zadowoleni ze stawki? I jeśli to pierwsze to powiedzieli kiedy to ma się zmienić? Bo pracować za darmo raczej nikt nie lubi.

Mi nie płacili o czasie. Potrafili nr rozłożyć przelew na dwa, każdy z tygodniowym opóźnieniem. Radze bardzo uważać, chyba że lubisz pracować dla dobrej atmosfery.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

02.10.2023 04:10

Były pracownikikona wywiad

Chcę opowiedzieć o moich doświadczeniach współpracy z firmą i opóźnieniach w wynagrodzeniu.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam na stanowisku analityka biznesowego. Polega to głównie na współpracy z zespołem deweloperów.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Były pracownikikona wywiad

Tak, miałam możliwość pracy zdalnej.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownikikona wywiad

Powodem mojego zakończenia współpracy z firmą były znaczne opóźnienia wynagrodzenia. W pewnym momencie było tak, ze musiałam grozić zwolnieniem się, a firma wypłacała mi wynagrodzenie w ratach.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Były pracownikikona wywiad

Wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 11000 zł netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam w tej firmie 11 miesięcy.

Były pracownikikona wywiad

Raczej nie poleciłabym pracę w tej firmie. Toksyczne środowisko, o czym opowiem więcej niżej. Już po pierwszych trzech miesiącach mojej pracy zaczęły się opóźnienia w wynagrodzeniach, a od czerwca do września 2022 roku wynagrodzenie otrzymywałam około 10 dni później. Październikową wypłatę firma wypłaciła mi w dwóch ratach. Firma nie jest mi nic dłużna, jednak terminy wynagrodzeń nie były zgodne z umową.

Były pracownikikona wywiad

Miałam okazję podejmować samodzielnie wiele decyzji, co pozwoliło mi nabrać sporo doświadczenia biznesowego.

Były pracownikikona wywiad

Miałam obiecany budżet szkoleniowy po 2 miesiącach. Jednak za pierwsze szkolenie musiałam zapłacić sama. Nigdy nie dostałam za nie zwrotu kosztów. Kiedy ponownie chciałam znaleźć dla siebie jakieś szkolenie i tym razem skorzystać z przewidzianego dla mnie budżetu, usłyszałam, że nie ma takiej możliwości z powodu problemów z płynnością finansową w firmie.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były pracownikikona wywiad

Atmosfera była trochę toksyczna z powodu zachowań niektórych osób. Długoletni pracownicy znają się od lat z kadrą zarządzającą i wywoływali poczucie winy u pracowników krótszych stażem, którzy komentowali brak wynagrodzenia. Tłumaczono nam, że warto raz na kilka miesięcy obniżyć standard życia, przyzwyczaić się itd. Uważam, że było to niestosowne i negatywnie wpływało na atmosferę w pracy.

Były pracownikikona wywiad

Brak dotrzymanego słowa w kwestii budżetu na szkolenia i opóźnienia w wypłatach.

Czym zaskoczyła Cię rozmowa kwalifikacyjna w Astrokyon Sp. z o.o. na stanowisko Business Development Manager? Daj znać innym kandydatom, co sądzisz o procesie rekrutacyjnym.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.

Atmosfera w firmie jest spoko. Pierwsze miesiące minęły bardzo sympatycznie. Obiecano budżet szkoleniowy, jednak za pierwsze szkolenie trzeba było zapłacić z własnej kieszeni. Kolejne nigdy nie nadeszły, pomimo obietnic i rzekomego budżetu szkoleniowego. Dopiero po kilku miesiącach pojawiły się większe problemy. Chodziło o nieterminowe wypłacanie wynagrodzenia (kilka, kilkanaście dni opóźnienia). Trwały kilka dobrych miesięcy. Komunikowano że firma nie ma finansowania i w tamtym czasie była zależna jedynie od jednego klienta. Główni pracownicy w firmie znają się od lat i wpędzali w poczucie winy pracowników, którym przeszkadzały problemy z otrzymaniem wynagrodzenia. Tłumaczono to tym, że właściciele robią wszystko dla dobra pracowników. Było momentami toksycznie. Warto mieć to na uwadze i obserwować sytuację. Zespół deweloperów jest doświadczony i można bardzo rozwinąć umiejętności techniczne. W firmie jest atmosfera dzielenia się wiedzą (wewnętrznie), można poczuć się dobrze.

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w Astrokyon Sp. z o.o.?

JW

Firma elastycznie podchodząca do pracownika oferująca outsourcing do ciekawych projektów, pomoc na starcie współpracy oraz posiadająca budżet na szkolenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Astrokyon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Astrokyon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Astrokyon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Astrokyon Sp. z o.o.?

Astrokyon Sp. z o.o.
  • Podole 60