IT.integro

Opinie o IT.integro

ksiegowa

Na jakim poziomie trzeba znać język backendowy, żeby się tu dostać? co trzeba mniej więcej umieć? czy jest tutaj jakiś system premiowy?

@ksiegowa

To zależy od wymagań konkretnej rekrutacji. Np. w rekrutacji na stanowisko Młodszego konsultanta - programisty należy posiadać praktyczną umiejętność programowania w dowolnym języku, czyli potrafić pisać kod spełniający daną funkcję, czytać i rozumieć wymagania, rozumieć algorytmy, posiadać wiedzę z zakresu baz danych i umiejętność zastosowania jej w praktyce, etc. Programujemy w języku AL (specyficznym dla aplikacji Microsoft Dynamics Business Central) i tego języka uczymy już u nas na miejscu w programie szkoleń wdrożeniowych dla nowych pracowników. Posiadamy dwuwymiarowych system premiowy dla pracowników oparty o efektywność i jakość pracy.

Ksiegowa Nowy wpis
@IT.integro

Bardzo dziękuję za wyczerpująca informację, jeśli chodzi o ten angielski to na jakim poziomie minimum trzeba go znać?

Nowy wpis

@Ksiegowa

Mniej więcej B1, chodzi o zdolność komunikacji w tym języku w mowie i w piśmie na codziennym poziomie.

Jaka opinia z pracy na obsłudze przy Ząbkowickiej? Wyskoczyła mi oferta podczas przeglądania Grunwaldu za pracą. chodzi o speca od obsługi klienta, widełki zwróciły moja uwagę, bo jest napisane, że można do 13,8 tys zarobić na uop. Czy ktoś pracował i ma porady co do takich wyników? Czego mogę spodziewać się teraz na rozmowie?

Kama

Dostanę opis bieżącego zakresu szkoleń? Lubię znać konkret a przy tym jasną ocenę, a widziałam, że w jednej z ostatniej opinii ktoś do nich nawiązywał. Co jaki okres czasu są realizowane? Ile trwają i jaką wiedzę można z nich wynieść? widziałam też wzmianki o tym całym stresie, czy dalej taka atmosfera występuje?

Nowy wpis

@Kama

Program wdrożeniowy dla nowych pracowników opiera się na szkoleniach produktowych (wprowadzenie do aplikacji Microsoft Dynamics 365 Business Central) i developerskich (wprowadzenie do programowania w języku AL). Inne szkolenia dostępne dla pracowników wynikają z roli, poziomu stanowiska czy aktualnych wyzwań biznesowych (np. rachunkowość, testy automatyczne, DevOps, Web Service, warsztaty umiejętność interpersonalnych).

Cześć, czy programy stażowe są jedynie kierowane do studentów? Na początku roku poruszany był taki watek i tylko oni zostali w nim uwzględnieni. Co z osobami spoza uczelni chcącymi dostać się na praktykę, czy to będzie wykonalne? Jestem już po studiach, konkretnie po logistyce i jak na razie się rozglądam. Czy istnieje szansa na staż? Jest sens umawiać się na rozmowę?

Program stażowy Career Starter kierujemy do studentów i świeżo upieczonych absolwentów studiów. To program skierowany do osób stawiających pierwsze kroki zawodowe i posiadających wykształcenie akademickie. Nie prowadzimy programów praktyk/ staży czy przekwalifikowania dla osób z doświadczeniem zawodowym w innych branżach, jednak takie osoby mogą brać udział w naszych stałych rekrutacjach: https://kariera.integro.pl/.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu IT.integro?

Ex

Silna odporność na (usunięte przez administratora) ze strony przełożonego.

cside
@Ex

Widzę ze nic się nie zmieniło

Natalia
@Ex

Co masz na myśli? Dochodziło do jakichś niewłaściwych zachowań w firmie? A o jakim stanowisku mowa, może nie każdego to dotyczy?

panda

polecam pracę każdemu, kto jest pracowity i chce się uczyć. super atmosfera, parcie na rozwój, dużo szkoleń. wysokie wymagania ale wynagrodzenie więcej niż adekwatne do wysiłków

Macintosh

Proszę o odpowiedź w jakim stopniu jest wymagana znajomość dowolnego backendowego języka programowania. Niestety na to pytanie nie była mi w stanie odpowiedzieć pani z HR, która przeprowadzała ze mną rozmowę. Usłyszałam tylko, że „muszę umieć programować”. Próbowałam dowiedzieć się w inny sposób pytając o przykładowe zadanie rekrutacyjne, ale tu z kolei dowiedziałam się, że nie może mi tego powiedzieć. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie na jakim poziomie jest wymagana umiejętność programowania czy są to podstawy typu instrukcje warunkowe, pętle, wyrażenia logiczne (co nie jest moim zdaniem równoznaczne z umiejętnością programowania) czy dużo większe wymagania - jeśli tak to jakie? W efekcie rozmowy nie dostałam zaproszenia do kolejnego etapu, którym jest test ani nie dowiedziałam się nic odnośnie Państwa wymagań, co mogłoby mi ułatwić rekrutację w przyszłości. Odniosłam wrażenie, że w ogóle nie jest istotne to, że jestem konsultantem ERP innego systemu. W niektórych Państwa ogłoszeniach umiejętność programowania znajduje się w sekcji „Mile widziane”, a podczas rozmowy okazuje się, że jest to kluczowe wymaganie.

@Macintosh

Dzień dobry, rozumiem, że informacja zwrotna, którą otrzymała Pani po pierwszym etapie rekrutacji jest dla Pani niepełna i nieprzekonująca. Bardzo proszę o kontakt z osobą, która prowadziła rozmowę z Panią, aby mogła ona udzielić pełniejszej informacji. Szanując potrzebę dyskrecji kandydatów, nie udzielamy informacji z procesów rekrutacji na forum. Z poważaniem, Agata Landzwójczak-Tyczyno, HRBP

SeniorAL
@Macintosh

Językami programowania są C/SIDE i AL, które są używane tylko w technologiach MS, więc rynkowo bardzo mocne ograniczenie, bo nigdzie indziej tego nie zobaczysz i nie wykorzystasz.

Exit

Czy znajomość innych języków np. niemiecki jest dodatkowym atutem. Czy jest szansa wykorzystać go z klientem?

Honorata

Zauważyłam ogłoszenie na stażystę konsultanta ERP, pytanie czy to staż przez firmę czy kolejny przez urząd pracy? Mam już szczerze trochę dosyć tych drugich w CV i stawki, jaką tam proponują, także pytam.

@Honorata

To jest nasz autorski program stażowy skierowany do studentów III+ roku studiów. Pracodawcą lub zleceniodawcą (w zależności od statusu stażysty i rodzaju umowy) jest IT.integro. Staż jest płatny, wynagrodzenie stażysty to 24 zł brutto/ h. Rekrutację do tegorocznego programu stażowego (Career Starter 2023) rozpoczynamy w marcu. Warto śledzić naszą stronę: https://www.careerstarter.pl/aktualnosci/ lub profil https://www.facebook.com/ITintegroCareerStarter/. Pozdrawiam, Agata, Zespół HR

JrCons

A mi pracuje się bardzo dobrze, praca jest do wykonania ale naprawdę można tu się wiele nauczyć i na każdym polu jest opcja rozwoju, kilka firm za mną korpo i średnie ale tutaj jak dotąd porządek (uwierzcie bywa z tym różnie). Wiadomo zawsze jest coś do polepszenia, może mankamentem jest brak czasu Konsultantów ale nie jest tak że gdy czegoś nie wiesz to nikt nie pomoże ale pod warunkiem że coś od siebie też dajesz.

Specjalista

Od dobrych kilku lat pracuję z systemami ERP, uczestniczyłem w wielu rekrutacjach, a tę do Integro oceniam negatywnie (pracę już OK, ale bez szał). Lider zespołu chyba w trakcie spotkania grał w gry, bo był wyjątkowo nieobecny. Feedback trwał bardzo długo. Ogólnie nie podobało mi się.

@Specjalista

Ciekawe, ja pracuję tu kilka lat i doceniam ścieżkę awansu i jasne wymagania dla konkretnych stanowisk, wynagrodzenie zależne od wyników, no i samą pracę bo lubię się powysilać i tu to ma sens.

Na jakim teraz pracujesz stanowisku i ile już awansów za Tobą? Możesz też napisać od jakiej stawki zaczynałeś i ile Ci obecnie płacą? To będę miał lepszy pogląd na to co napisałeś.

Honorata

Witam serdecznie. Mam pytanko w sprawie jednej rekrutacji. Pracownik utrzymania systemów IT / Młodszy Administrator - jaka jest aktualnie proponowana stawka wynagrodzenia, czy ktoś tutaj ma taką wiedzę? Z góry dziękuję za odpowiedzi, chciałam sobie porównać kilka ofert.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w IT.integro?

Pracownik S

Atmosfera - to jedna z najlepszych rzeczy w IT.integro. Nie spotkałem osoby, która by odmówiła pomocy z jakiejkolwiek przyczyny. Często jest tak, że pomoc osobie potrzebującej robi się priorytetem. Wewnątrz zespołów generalnie panuje niemal że rodzinna atmosfera, głównie wydaje się przez ogrom zaufania. Często chodzimy (albo chodziliśmy :() na spotkania integracyjne. Prezes przysłuchuje się do każdego, stara się z każdym kto tego chce trzymać kontakt. Dzięki temu wszystkiemu każdy pracownik czuje się niesamowicie odpowiedzialny za to co robi bo nie chce stracić zaufania, nie tylko kierowników ale też kolegów, bo wszyscy robimy jedną sprawę i Twoje niepowodzenie w jakimś stopniu odzwierciedli na każdym kto Ciebie otacza. To z jednej strony niesie jakiś stres (nie ma odpowiedzialności bez stresu), ale również satysfakcję z tego co da się osiągnąć mając wsparcie tylu fajnych ludzi.

Pracownik A
@Pracownik S

W zdecydowanej większości zespołów panuje rodzinna, serdeczna atmosfera. Chwilami można się zachłysnąć: Zarządem, miłymi Paniami z HR, poziomem wew. szkoleń, podejściem do wykonywania obowiązków. Potwierdzam - Zarząd jest bardzo ludzki, pro pracowniczy - to ogromny plus. Niestety jest dział, w którym psychiczne znęcanie się kierownika nad pracownikami ( zarówno tymi mniej jak i bardziej doświadczonymi) jest na porządku dziennym. Trudno zrozumieć dlaczego Prezes daje przyzwolenie na tak karygodne zachowanie. Rozumiem - experci są w cenie i na nich buduje swój kapitał. Niestety ślepa wiara w ludzi, których zna się "kołyski" może dać przyzwolenie na pewnego typu patologie, tak jak w przypadku pana P, który nie posiadając żadnych umiejętności managerskich, predyspozycji do efektywnego zarządzania ludźmi, współpracy z nimi, motywowania, piastuje kierownicze stanowisko. Z działem pożegnało się już kilka osób ,lecz Zarząd nie skłania się ku refleksji ... jedynie stwierdza "popełniliśmy błąd na rekrutacji czy nie pasował do nas etc.". Pierwszy raz w swojej karierze zawodowej spotkałem się z całkowitym brakiem wsparcia ze strony kierownika działu, chęcią wprowadzenia pracownika w nowe obowiązki, podzieleniem się wiedzą. Pierwszy raz spotkałem się z codzienną krytyka i szyderstwem w pracy. Pan P wychodzi z założenia, że to nie praktyka czyni mistrza lecz samokształcenie - czytanie i przyswajanie wiedzy z podręczników w zawrotnym zresztą tempie. Na dzień dobry 5 podręczników do opanowania na okresie próbnym, ale uwaga po 3 tygodniach sprawdzamy wiedzę - szkolny teścik (konsultowanie się zabronione). Po teściku praktyka - zadania do wykonania, przy czym wykonujesz je sam (bez możliwości konsultacji czy pytań, które świadczą o Twojej niewiedzy). Nikt nie poświęci Ci swojego cennego czasu by Cię wdrożyć, pokazać case w praktyce. Kierownik udowodnia Ci, że jesteś głąbem, bo nie pamiętasz materiału ze strony 165. Żadnego wdrożenia w obowiązki. Nie mniej nadal będę polecać tę firmę osobom z otoczenia, mając nadzieję, że może coś się kiedyś zmieni na lepsze. pozdrawiam

@Pracownik A

Bardzo proszę o kontakt i możliwość rozmowy. Opisane sytuacje są dalekie od kultury pracy w zespołach i firmie, którą chcemy tworzyć. Proszę dać nam szansę poznania i wyjaśnienia sprawy. Mój e-mail: agata.landzwojczak@it.integro.pl. Agata Landzwójczak-Tyczyno, HR Business Partner

Pracownik od wielu lat
@Pracownik A

Mam niestety wrażenie, że ten wpis jest od osoby, która nie dała rady i wylała swoje żale. Może firma była zbyt cierpliwa i zbyt długo oczekiwała na efekty pozyskania wiedzy, stąd możliwe, że nastąpiło zniecierpliwienia przełożonego i frustracja byłego pracownika.

Pracownik A
@Pracownik od wielu lat

Nie jest moim celem wylewanie tutaj żadnych żali, jak sugeruje były kolega, lecz zwrócenie uwagi na problem. Mam nadzieję, że wnioski zostaną wyciągnięte i kolejne nowe osoby, czy też aktualni pracownicy będą lepiej traktowani. Przejawy opisanego przeze mnie zachowania odczuwało mniej lub bardziej boleśnie kilka osób. Mowa tu o nowozatrudnionych jak i tych z wieloletnim stażem - przykro się słuchało chamskich komentarzy skierowanych do wieloletnich kolegów. Myślę, że masz trochę racji - psychicznie ludzie nie dawali rady i nie mam tu na myśli wyłącznie siebie. Z mojego doświadczenia wiem, że jak masz dobrego mentora, to o postępy i efekty nie trudno. Jeśli zostajesz sam we wszystkim i masz dołożony bonus w postaci straszaka przez 8h dziennie wówczas trudno psychicznie dać radę. Twierdzisz, ze mogło nastąpić zniecierpliwienia, ale to SŁABE wytłumaczenie. Zniecierpliwienie nie daje prawa do rugania i ośmieszania pracowników przy całym zespole. Jeśli chcesz widzieć postępy u nowego pracownika poświęć mu swój czas - pokaż i wytłumacz mechanizmy rozwiązywania casów (np. na co zwracać uwagę, by szybko znaleźć rozwiązanie). To się sprawdza i jest lepsze zamiast - "tik tak tik tak Twój czas się skończył. Jak mogłeś tego nie wiedzieć. Słłłaaaaaaaaaaboo. Zwolnię Cię". Dwa, trudno oczekiwać, że ludzie niemający praktyki w programowaniu zgłębią jego tajniki w 3/4 miesiące i będą w stanie znaleźć, od tak, błąd w kodzie :). Przy rekrutacji, firma godziła się na brak doświadczenia np. w programowaniu u jednych, w wiedzy księgowej i drugich. Trudno jest jednocześnie przyswoić wiedzę teoretyczną i praktyczną (?!?!) z kilku modułów na raz (w tym z programowania) w ciągu 3/4 miesięcy (każdy podręcznik ma kilkaset stron). Nierealne wymagania - nie, przepraszam realne dla kierownika. Jeśli chodzi o nabywanie praktyki - to spójrz na to z tej strony. Jeśli idziesz np. na medycynę ... to możesz przeczytać full książek, ale to nie czyni Ciebie lekarzem. Doświadczenie zdobyte we współpracy z bardziej doświadczonymi kolegami pozwala zdobyć specjalizację. W innych branżach jest podobnie. Tutaj tego zabrakło od samego początku. Być może dlatego, że im więcej doświadczony pracownik wykona tasków tym lepsza wypłata. Firmę polecam, bo to dobry pracodawca, który dba o swoich pracowników i w większości fajni ludzie. Co do reszty mam nadzieję, że będzie lepiej.

hej
@Pracownik A

Masz na myśli P.W? też mam podobne odczucia

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w IT.integro?

RD

Tak, jeżeli masz jakąś wiedze, pasjonujesz się systemami erp to bez problemu możesz zostać stażystą czy asystentem i piąć się w góre.

Aleksandra
@RD

do kogo trzeba się zgłosić by dostać się na staż ? czy ktoś kto chce się przekwalifikować majac 40+ i doswiadczenie w innych branżach ma tu jakąkolwiek szanse ?

@Aleksandra

Na staż do naszej firmy można aplikować od początku marca do połowy maja przez stronę: https://www.careerstarter.pl/. Do udziału w stażu zapraszamy studentów i świeżo upieczonych absolwentów studiów, którzy potrafią programować. Osoby, które mają już za sobą kilka lat doświadczeń zawodowych i chcą zmienić swoją ścieżkę, zapraszamy do śledzenia naszych stałych rekrutacji na stronie: (usunięte przez administratora). Zdarza nam się poszukiwać ekspertów finansów lub kadr i płac, chcących rozpocząć pracę w roli konsultantów wdrożeniowców systemów ERP. Pozdrawiam, Agata, Zespół HR

Chciałbym wiedzieć czego spodziewać się na teście podczas ostatniego etapu rekrutacji oraz czy każda rozmowa z liderem zespołu sprowadza się do sprawdzenia wiedzy czy patrzy się też na inne czynniki? Poprzednie etapy rekrutacji jak najbardziej oceniam pozytywnie.

Sylwia
@Michał

A jak wyglądały te początkowe etapy rekrutacji? Dużo w ogóle ich było?

@Sylwia

Miałem dwie rozmowy z HR-em.

@Michał

Nasz standardowy proces rekrutacji konsultantów biznesowych i programistów składa się z 3 etapów: 1) wstępna rozmowa (ok 30 min) z osobą z HR, 2 ) test merytoryczny, 3) rozmowa z kierownikiem zespołu i HR. Test zawiera zróżnicowane pytania, od tych z zakresu procesów biznesowych poprzez pracę na danych po elementy programowania. Zależy nam, żeby zobaczyć gdzie leżą mocne strony kandydata i wiedza lub umiejętności, które już posiada. Spotkanie z kierownikiem to rozmowa o dotychczasowych doświadczeniach zawodowych, wykorzystywanych narzędziach, ambicjach zawodowych. Zawsze kilka zdań zamieniamy też w języku angielskim.

Jakie godziny pracy obowiązują w IT.integro?

W biurach pracujemy w standardowych godzinach pracy rozpoczynając między 7:00 a 9:00 a kończąc między 15:00 a 17:00. Godziny pracy konsultantów w delegacjach są wydłużone o ewentualny czas dojazdu (płatny). Mamy dwa zespoły, które dodatkowo świadczą wsparcie dla klientów międzynarodowych i w tych zespołach część specjalistów pracuje w trybie zmianowym lub na dyżurach. Pozdrawiam, Agata, Zespół HR

Czy rozmowa kwalifikacyjna do IT.integro odbywa się w siedzibie firmy?

To, czy rozmowa rekrutacyjna odbywa się online czy w biurze, dostosowujemy do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Obecnie pierwsza, wstępna rozmowa rekrutacyjna odbywa się zwykle online (i trwa ok 30 min) a już kluczowa rozmowa z udziałem kierownika zespołu w siedzibie firmy. Rekrutację na staż prowadziliśmy całkowicie zdalnie.

Firma, która nie daje odpowiedzi zwrotnej w zaawansowanym procesie rekrutacyjnym, to nie moze byc dobre miejsce dla pracownika. Nie polecam - szkoda czasu na kilka etapów: 1. Brak odpowiedzi 2. Brak feedbacku, ktory jest niezwykle cenny dla kandydata.

@Kandydat

Dzień dobry, dziękujemy za zasygnalizowanie problemu i rozumiemy niezadowolenie. W zespole HR staramy się zadbać o każdego kandydata, zachęcamy do kontaktu na adres rekrutacja@it.integro.pl lub bezpośrednio z osobą, która prowadziła rekrutację, aby wyjaśnić sytuację.

Marcel

@Andrzej a to na jakie stanowisko rekrutowałeś?

Czy pracownicy IT.integro chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

;;;;;;;

@;;;;;;;

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się interesującym artykułem. W IT.integro staramy się zapewnić jak najlepszy, proces rekrutacji. Mamy świadomość, że każde spotkanie to inne, cenne doświadczenie, z którego wyciągamy wnioski. Jeśli chciałby Pan/Pani przekazać dokładniejsze uwagi odnośnie procesu rekrutacji, zapraszamy do kontaktu na rekrutacja@it.integro.pl Pozdrawiamy, Zespół HR.

Zostaw merytoryczną opinię o IT.integro - Poznań

• Jak się pracuje w IT.integro?

Zobacz opinie na temat firmy IT.integro tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IT.integro?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IT.integro?

Kandydaci do pracy w IT.integro napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IT.integro