Opinie o Wazdan Solutions Sp. z o.o. w Opole

Działalność firmy zakończona.

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Wazdan Solutions Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Wazdan Solutions Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wazdan Solutions Sp. z o.o. w Opole

Doświadczony

Po 5 latach pracy i ja postanowiłem napisać swoją opinię o pracy. Bez wchodzenia w szczegóły mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o kwestie finansowe i ogólnie organizacyjne, to jestem zadowolony. Dodatkowo atmosfera to duży plus tej firmy no i benefity też spoko.

Zbigniew
@Doświadczony

Jakie te benefity. Bo o imprezach firmowych już czytałem ale co jeszcze wchodzi w pakiet socjalny? Jest prywatna opieka lekarska bo na tym mi zależy.

Doświadczony
@Zbigniew

Tak jest prywatna opieka medyczna - Luxmed, a oprócz tego jeszcze karta MultiSport, pizza w poniedziałki, owocowe wtorki oraz różnego typu szkolenia podnoszące kwalifikacje. Ja korzystałem np. z kursu ISTQB dla testerów.

Pracuje w firmie już ponad rok i szczerze polecam tego pracodawcę. Na początku zaimponowali mi bardzo dobrze przeprowadzonym procesem rekrutacyjnym. Musiałem wykonać dwa zadania, które sprawdziły moje umiejętności zawarte w CV w praktyce, a następnie przeszliśmy już do omawiania warunków. Wszystkie ustalenia zostały spełnione. Atmosfera w firmie również na duży plus

M

Pracuję dla (usunięte przez administratora) rok czasu i z czystym sumieniem mogę polecić pracę w tej firmie. Proces rekrutacyjny od początku jest jasny i klarowny, a pani rekruterka jest profesjonalistką i odpowiada na wszystkie pytania, jakie może mieć kandydat. Odpowiedź dostałam w terminie, na jaki się umówiliśmy, żadnych opóźnień. Warunki, które zostały mi przedstawione na rozmowie rekrutacyjnej pokryły się z tymi, które otrzymałam w rzeczywistości - począwszy od kwestii finansowych i wynagrodzenia przesyłanego na czas, poprzez rodzaj wykonywanych obowiązków i skończywszy na benefitach, które powinny być standardem w większości firm, a niestety nie zawsze są, tj. firmowe lunche, owoce, prywatna opieka medyczna oraz pakiet MultiSport. Firma dba o rozwój, organizuje szkolenia i imprezy integracyjne, atmosfera w moim zespole jest super, a przełożeni zawsze służą radą i pomocą. Jeśli ktoś się zastanawia nad podjęciem pracy w tej firmie, to szczerze polecam :)!

Roman
@M

Dziękuję za Twój wpis. Dużo wnosi on do tego wątku. Polecasz pracę w tej firmie, dlatego bardzo Cię proszę o wyjaśnienie, czy trzeba w ogóle mieć jakieś doświadczenie zawodowe, aby móc tam w ogóle pracować? To bardzo ważna kwestia, więc myślę, że odpowiedź na to pytanie powinna w wątku tym się pojawić. Mogę na Ciebie liczyć? Dziękuję.

M
@Roman

Wszystko zależy od konkretnego stanowiska, dlatego najlepiej wysłać swoją aplikację i czekać na kontakt ze strony firmy. Ja na pewno bym próbowała, bo praca tutaj jest naprawdę spoko i można się dużo nauczyć dzięki współpracy z doświadczonymi managerami. Warto również zwrócić uwagę na wymagania, które są zawsze opisane w ogłoszeniu o pracę.

MM
@Roman

Z całą pewnością trzeba mieć kierunkowe wykształcenie oraz umiejętności, które zwykle są opisane w ofercie pracy np. znajomość języka angielskiego. Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że bez doświadczenia też jest szansa się dostać - przynajmniej na niektóre stanowiska.

@Roman

Widziałem tutaj na forum kilka pytań o to czy firma zatrudnia bez doświadczenia, odpowiedź brzmi tak. Ja rekrutowałem się jeszcze przed obroną magisterki i się dostałem. W moim przypadku sprawdzali moje umiejętności zdobyte na studiach, znajomość języka, a także wstępnie szybkość przyswajania nowej wiedzy.

Klient

Miałem okazję współpracować (usunięte przez administratora)i mogę szczerze polecić. Wszystko realizowane profesjonalnie, zgodnie z ustaleniami i w miłej, pełnej zaufania atmosferze.

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Wazdan Solutions Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Technical Customer Support?
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Opole
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Kierowca Betonomieszarki
Berger Beton sp. z o .o.
Programista

Rekrutacja przebiegła bardzo miło, atmosfera w pracy od samego początku mega pozytywna

Programista

W sumie zależy na które stanowisko aplikujesz.. w ogłoszeniu z reguły są podane widełki. Jak na małe miasto to jest dobrze Ja aplikowałem na frontend

Java
@Programista

Ok, a jak jest na inne stanowiska? Junior ma szansę?

Front
@Java

Ciężko powiedzieć, musisz sam spróbować

KK
@Programista

Mam podobne zdanie na temat rekrutacji, jak i samej pracy w firmie. Bardzo podoba mi się, że atmosfera jest daleka od typowo korporacyjnej i można liczyć na bogaty pakiet benefitów. Ostatnia ważna dla mnie kwestia to brak monotonni - ciągle nowe projekty, nowe wyzwania, których realizacja dają dużą satysfakcję.

Obecny
@KK

To prawda firma daje spore możliwości rozwoju i szanse pracy przy międzynarodowych projektach. Do puli plusów dodam jeszcze możliwość pracy na warunkach B2B.

Obecna

Pracuję dość krótko, więc nie mogę za wiele powiedzieć na temat samej pracy, ale jestem zadowolona i czuję że tak pozostanie. Więcej pewnie napiszę, za pół roku, rok. Zwróciłam uwagę na profesjonalne podejście do rekrutacji. Aplikowałam przez jeden z popularnych job boardów na grafika. Rozmowa była bardzo miła i szczegółowa, odpowiedzieli na wszystkie pytania i po 2 tygodniach pozytywne info i propozycja zatrudnienia. Fajna elastyczność w przypadku umowy, spory pakiet benefitów! W trakcie pandemii to nie takie oczywiste, w poprzedniej pracy nam wszystkie wycofali.

Tak
@Obecna

Myślę, że Twoje przeczucia się sprawdzą. Firma stawia na ambitnych i kreatywnych pracowników, którzy starannie wykonują swoje obowiązki. Pracuje tu już 3 lata i na obecną chwilę nie wyobrażam sobie zmiany pracy, bo warunki są ok, a „niekorporacyjna” atmosfera sprawia, że do pracy przychodzę z przyjemnością - szczególnie w poniedziałki, bo jest to dzień pizzy :)

NN

Atmosfera w firmie jest bardzo dziwna i raczej przygnębiająca. (usunięte przez administratora). Zero demokracji, zero miejsca na innowacyjność, pracownicy są traktowani nieuprzejmie i zdarzają się wyzwiska. Na prośby o uzasadnienie decyzji dostaje się "bo tak" albo lotkę z pracy. Nie polecam!

DK
@NN

Nie zgadzam się z tą opinia. Ja pracuję od ponad 3 lat w dziale graficznym i widzę to inaczej. Jeśli rozumiesz potrzeby firmy, słuchasz co, kto mówi i się starasz to zawsze spotkasz się z uznaniem. Moje pomysły wiele razy były wykorzystane w projektach gier. Ja polecam z całego serca!

Numerek
@NN

O co chodzi z tymi numerami zamiast imion? Przywodzi na myśl (usunięte przez administratora). Czy HR może wyjaśnić sprawę?

EB

Że tak się wtrącę.. jestem pracownikiem firmy i absolutnie nie czuję się jakbym brał udział w eksperymencie, który ma mnie dehumanizować. "Numerki" o których wspominasz są tylko po to, żeby wiedzieć kto jest w jakim dziale - wiesz, że Twoja wiadomość trafi do odpowiedniej osoby czy teamu. Nie rozumiem tej nagonki, która tu się tworzy ale nie uważam, żeby portal GoWork był dobrym miejscem do wylewania swoich frustracji. Przy rekrutacji nikt o niczym takim nie wspominał, więc nie wiem skąd masz te informacje.

@NN

Pracowałem w wielu firmach, korpo i takie praktyki są dość popularne. Często w firmie są osoby o takich samym imieniu i nazwisku (miałem tak dwa razy) i przez właśnie tą "zła, diabelską" praktykę, wiadomości trafiły do odpowiednich osób. Wszystko jest zgodnie z Rodo. Poza tym, to tylko komunikacja wewnątrz firmy, nie definiuje Ciebie w żaden sposób. Pracuję w firmie dłuższy czas i atmosferą jest naprawdę ok, każdy mówi do siebie po imieniu, a nie po "numerku", każdy może liczyć na pomoc i wsparcie. Szczerze przyznaję, że nie wiem skąd te wpisy i porównania, ale są niesmaczne.

SGS

Widełki finansowe są czysto teoretyczne żeby zaistnieć na stronie, po bezbłędnej rekrutacji firma i tak proponuje o 30% mniej niż minimalne w ogłoszeniu mimo wyższego doświadczenia, co też potwierdziłam/dowiedziałam się od innej osoby tutaj startującej. Osoba rekrutująca nawet boi się pokazać twarz przez kamerkę i nie wiadomo jak się nazywa. Od kogoś zdążyłam usłyszeć, iż organizacja w firmie na poziomie menedżerskim jest fatalna, a pracownicy nie mogą mieć na nic własnego zdania ani zgłaszać obiekcji(usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) trzeba po prostu robić co Ci kazano nawet jak coś jest bez sensu i możnaby zrobić lepej(usunięte przez administratora)

@SGS

Cześć SGS, dziękujemy Ci za Twoją opinię - każda jest dla nas ważna, choć z tą nie możemy się zgodzić. Widełki finansowe zawsze dostosowane są do doświadczenia kandydata i wewnętrznych ustaleń, każda ze stron ma również możliwość negocjacji. Osoby rekrutujące jak i hiring managerowie przedstawiają się przy każdej rozmowie, owszem - nie zawsze jest możliwość nawiązania połączenia z kamerą, ale nie ze względów, które insynuujesz. Do reszty komentarza także ciężko nam się odnieść, nasza organizacja pracy wygląda inaczej niż zostało to przedstawione w Twoich słowach. Życzymy dużo szczęścia i wielu sukcesów. ZM

Grafik

Nie jest źle ale mogłoby być lepiej - dwa tygodnie czekałem na odpowiedź. Na plus że dali znać że się przeciągnie.

Łukasz
@Grafik

Nidy ;) nawet z dymaniem :(

Firma pracuje w pełni zdalnie czy w trybie mieszanym?

BB

Trudno jest sensownie w komentarzu podsumować całą firmę, jako że poszczególne działy w zasadzie nie mają ze sobą kontaktu i warunki mogą się w nich bardzo różnić. Za moich czasów (nie było to wcale dawno) nie było możliwości zawarcia umowy o pracę, ubezpieczenia prywatnego czy multisportu. Jeśli komentarze poniżej są prawdą, to cieszę się, że takie zmiany na plus weszły. Mi bardziej niż te warunki "zatrudnienia" przeszkadzało to, że ogólnie nastrój w pracy był...smutny. Brakuje entuzjazmu do projektów, niestety może to być po prostu kwestia specyficznej branży. Wpływa też na to pewnie to, że szeregowy pracownik niewiele wiedział o tym, co generalnie w firmie się dzieje, dostaje tylko informacje niezbędne do wykonywania swoich obowiązków. Do tego bardzo dziwna przygnębiająca praktyka nie posługiwania się imionami, a numerami współpracowników... Parę rzeczy mogę wymienić na plus, choć z pewnością nie będą odpowiadały wszystkim stanowiskom. Wypłaty były na czas. Tempo pracy zazwyczaj spokojne i byl czas na to, żeby bardzo wiele nauczyć się już pracując. Nie było żadnego problemu z "urlopami" (w cudzysłowie, bo była to nie płatna przerwa od pracy) czy elastycznością godzin pracy. Generalnie wrażenie neutralne, choć zmiana pracy przyniosła mi ulgę.

@BB

Witaj BB! Przede wszystkim, chcielibyśmy Ci podziękować za szczerą opinię. Jest ona dla nas o tyle istotna, że idealnie pokazuje jak prężnie, jako firma, udało nam się rozwinąć na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Od czasu, gdy u nas pracowałeś/aś nasze szeregi zasiliło grono niespełna 60 nowych osób. Karty Multisport, prywatna opieka medyczna, czy inne benefity jak choćby Pizza Monday, stały się u nas standardem, a wybór formy współpracy zależy zarówno od kandydata, jak i projektu, nad którym pracuje :) Pozdrawiamy i życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku. ZM

Xml

Pewnie te co wszyscy czyli laptop, telefon jeśli jest niezbędny i standardowe doposażenie biuro. Doprecyzuj pytanie :)

Porządna firma - dobre płace, zero spóźnień w wpłatach, sporo benefitów, traktują ludzi jak ludzie, słowem, bez zastrzeżeń.

JB
@806

Jakie benefity oferuje firma?

@JB

Jest ich dość sporo, moim ulubionym jest prywatna opieka medyczna i Multisport. Wiadomo, dla chętnych :)

PM

Jestem już na ostatniej prostej procesu rekrutacyjnego. Czekam na kuriera z umową. Trzeba przyznać, że zanim doszło do zamknięcia umowy, zostałem poproszony o wykonanie 2 różnych zadań. Co oczywiście przeciągnęło cały proces i powoli zaczynałem wątpić czy mi się uda. Na każdym polu idzie się z nimi dogadać, a od momentu kiedy dostałem OK. Wszystko poszło sprawnie i bez niedomówień.

programista

(usunięte przez administratora)Mogę się natomiast wypowiedzieć na temat procesu rekrutacyjnego na stanowisko C++ dewelopera. Zaczyna się już dziwnie bo wymagany jest list motywacyjny, ale nie mam tu zastrzeżeń bo jest to jasny wymóg. Następnie była rozmowa telefoniczna, w której padło kilka szczegółów i na temat mojego doświadczenia i na temat firmy, zostały też ustalone moje minimalne wymagania finansowe, które zostały zaakceptowane. Ponadto polecono mi przygotować próbki kodu/projektu, nie tylko z C++ (co nie było problemem), ale również z pythona i basha, które już musiałem specjalnie przygotować. Kod został sprawdzony i było w porządku, kolejnym etapem było już dość skomplikowane i rozbudowane zadanie w C++(na pewno nie kilka godzin, a raczej kilka dni roboczych), z konkretnymi wytycznymi i różnymi technologiami (m. in MySql). To zadanie zostało również sprawdzone, otrzymałem odpowiedź iż zostało wykonane bardzo dobrze. Następnie zadzwonił sam prezes twierdząc iż, firma jest bardzo zainteresowana moim zatrudniem, zachwalając wszelkie jej autyty i perspetkywy rozwoju, po czym zaprpoponował mi stawkę godzinową na b2b, w wyniku której realna miesięczna płaca wynosiła 60-70% moich wymagań finansowych. (usunięte przez administratora) Realnie straciłem tylko mnóstwo czasu i energii. Chciałbym więc wszystkich potencjalnych kandydatów ostrzec.

@programista

Pozwolę sobie odpowiedzieć na tę opinię - proces rekrutacyjny faktycznie trwał długo, ale nie z winy niedoszłego pracodawcy (kandydat miał problemy ze sprzętem, wyjazdy etc.). Nie możemy odmówić Panu talentu do programowania - wiedza i czystość kodów są niepodważalne, jednakże kwestia finansowa to inna sprawa. Proponowane przez nas wynagrodzenie na okres próbny to 88,75% Pana oczekiwań miesięcznych (ulga na start, B2B) - nie 60-70% jak Pan twierdzi. Kwota ta była do negocjacji - tak się dzieje kiedy kandydat i przyszły pracodawca chcą się poznać, oferujemy konkretne kwoty z możliwością podwyżki jeśli obie strony będą zadowolone. Działa to od lat w przypadku innych kandydatów, z wielkimi sukcesami śmiem twierdzić. Życzymy Panu wielu sukcesów w obecnej firmie. Pozdrawiamy (usunięte przez administratora)

programista
@HR

Biorąc pod uwagę brak urlopów i brak ulgi na start (która przecież mogła być wykorzystana w czasie wcześniejszej działalności) to jest to właśnie około 70%, i to mojego minimum, od którego w ogóle mogłem zacząć dalszą rozmowę. W każdym razie nie chodzi nawet o to jak bardzo twa kwota odbiega od ustaleń, tylko o fakt że w ogóle odbiega, a takie sytuacje nie powinny się zdarzać w poważnej firmie. Gdybym od początku wiedział jakie są możliwości firmy to straciłbym mały ułamek czasu i moja przygoda skończyłaby się na pierwszym telefonie. Nie mam zarzutów, do samego procesu rekrutacyjnego, który był klarowny tylko do tego, że było to bezsensowne poświęcenie energii czasu. Chętnie bym się tylko dowiedział, dlaczego wprowadzono mnie w błąd.

Jasne, ale zależy o jakim dziale mówisz. Jeśli przełożony widzi, że masz potencjał to Cię z tym nie zostawi ;)

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

A ja się z tym nie zgadzam - są opcje elastyczne więc jeśli chcesz umowę o pracę to ją dostaniesz. Jeśli wolisz kontrakt B2B to także pójdą Ci na rękę. Myślę, że to wszystko zależy od tego co Ty preferujesz

@22

Świetna swoboda - albo bierzesz umowę śmieciową albo umowę o pracę za śmieszne pieniądze.

@11

Czegoś nie rozumiem.. zawsze przed podpisaniem umowy czytam i sprawdzam czy wszystko się zgadza, sam wybieram jaka ta umowa ma być.. skoro Ci nie odpowiadała to mogłeś nie podpisywać. Ja nie żałuję :)

@007

Koniec końców ja też nie żałuję ,ale mogłoby być lepiej ;)

Dominik

Może ktoś mi podpowie czy firma aktualnie będzie rekrutowała? Warto aplikować?

@Dominik

Ja aplikowałam i mam mieć jutro rozmowę na skype.. więc na pewno rekrutują :)

Atmosfera jest bardzo dobra, swobodna. Jednak każdy wie co do niego należy :)

dżej

Ja jestem bardzo zadowolona i w pełni rekomenduję tego pracodawcę

• Jak się pracuje w Wazdan Solutions Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Wazdan Solutions Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wazdan Solutions Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 10 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Wazdan Solutions Sp. z o.o.