Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Na jakie wynagrodzenie może liczyć księgowy? Gdzie znajduje się księgowość spółki?

Płaszów pp

7 lat temu pracowałem na Płaszowie za 2300 do ręki zrezygnowałem bo więcej dawali na budowie.Teraz pracuje na budowie i do zawodu kierowcy d nie wrócę. Żyje bez stresu fizycznie pracuje ale jestem zadowolony z życia i że zrezygnowałem z mpk Krakow. Pamiętam jak musiałem jechać na 3.5 godz pracy na linie 169 odbiór Powstańców Wielkopolskich kierunek Górka Narodowa nie zarobiłem nawet na paliwo, adojezdzalem 35km. Dziękuję Ci mpk Krakow że skutecznie zniechęciliście mnie do pracy u was róbcie tak dalej brawo!!! Pozdrawiam kierowcow z Płaszowa i dyspozytorów.

paranoja

Tak mniej więcej od tygodnia autobusy linii 503 to autobusy-widoma. Na 5-6 zaplanowanych kursów pojawia się NAJWYŻEJ jeden. Na jasną (usunięte przez administratora) komunikacja w zeszłą środę i czwartek była darmowa, skoro ludzie tak czy siak musieli stać na przystankach po prawie 2 godziny zanim cokolwiek pojechało, i i tak się truli tym (usunięte przez administratora). Być może lepszym pomysłem byłoby puszczenie większej liczby autobusów na trasę (no przynajmniej tylu ile pokazuje rozkład) niż bawienie się w darmową komunikację miejską - pasażer pojedzie tak czy siak, kwestia tego jak bardzo struty smogiem...

borsuk
@paranoja

Ekostrefa. Lepiej nie będzie. Za eko Kraków dostanie z Uni kasę. Kierowca i pasażer jest na końcu tego łańcuszka.

Ww

Jaka jest kara za zerwanie umowy lojalnościowej gdy zrobię prawo jazdy a MPK mi jeszcze nie zwróci kasy bo podobno po 3 miesiącach oddają a np stwierdzę że to praca nie dla mnie.

@Ww

MPK płaci za kurs firmie z , którą ma podpisaną umowę więc ty nie ponosisz żadnych kosztów. Nawet kartę kierowcy możesz zrobić na ich koszt. Lojalka to trzy lata. Jeżeli byś rezygnował lub firma Cię zwolni z twojej winy to będziesz musiał zwrócić za kurs ok. 10k. To powiedział mi nowy kierowca więc nie mam powodu mu nie wierzyć. Potwierdził to przyszły motorowy (motorniczy) i powiedział , że za kurs na tramwaje musiałby zwrócić 10400 zł. Moja rada. Jest taki program " Kierunek Kariera" , który organizuje Urząd Pracy . Można za ich pośrednictwem zrobić prawo jazdy i będzie to koszt ok. 400 zł. Resztę pokrywa Unia Europejska. Jeżeli jesteś czasowy to w dwa miesiące może trzy powinieneś mieć prawko w ręce. I jeszcze ważne warunki. Musisz mieć prawo jazdy min. kat. B i 21 lat ponieważ takie są przepisy.

Ww
@kierowca

Czyli lepiej samemu zrobić prawko niż wiązać się lojalką? Wiem o finansowaniu z urzędu pracy ale pieniądze na ten cel mają mieć dopiero w kwietniu a ja szukam pracy teraz boję się tylko wpakować w jakiś kanał a czytając tu opinie słabo to wygląda więc może lepiej nie być związanym lojalką na trzy lata. Co byś radził?

@Ww

Każdy ma swoje priorytety i cele więc nie mnie radzić co zrobić. Dla mnie praca jest ok. ale jeżeli uznasz , że to jest "dom wariatów" bo czasem można odnieść takie wrażenie i po roku będziesz miał dość to co w tedy? Zostaje turystyka ale zobowiązanie zostaje i to nawet nie małe. Jak chcesz widzieć jak wygląda praca kierowcy to przyjedź na Podwawelskie o 3:15 i przejedź z kierowcą jedna kółko to będziesz mógł podjąć decyzję.

frusztuk
@kierowca

kółko o 3.15 może okazać się wręcz zachętą, zaproponuj koledze kółko w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego 16-18 przez Centrum miasta. Jesli po tym stwierdzi że OK to będzie miało jakąś wartość, bo nie wstawanie w nocy jest tutaj pracą ;)

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Wkurzony pasażer

Jak zwykle komunikacja miejska w Krakowie to (usunięte przez administratora)motorniczy nie potrafi czytać rozkładu na petli o której powinien odjechać i każdy tramwaj opóźniony chociaż tramwaje nie stoją w korkach ale oczywiście mpk żeby dać mandat to są pierwsi do pieniędzy. Czas nauczyć się szanować pasażerów A nie zerować na ich pieniądzach(usunięte przez administratora)

PB+PP bez granic ????

Najgorsza , najmniej ludzka praca jaką wykonywałem. Ta praca wyżera cię od środka, stajesz się z czasem bezdusznym (usunięte przez administratora)kierowcą! Zero wdzięczności kierownictwa ( co ma cię za numerek statystyczny oraz pasożyta) , i pasażera co jesteś dla niego tym złym, odpowiedzialnym za wszystko co się dookoła dzieje! Zarobki to fikcja co piszą na bilbordach 4800 ???? może ze stażowym + nadgodziny ????. Nikt nie bierze pod uwagę że średnio poświęcasz około30-40h w miesiącu na przetransportowanie się od stajni do miejsca odbioru. Kierownicy to (usunięte przez administratora)! Patrzące upindolić ci coś z wypłaty , bo tak im tabelki mówią! Polityka prorodzinna w tej firmie nie istnieje , żadnych ulg z tego względu że masz małe dziecko w domu, że musisz w nocy wstawać do dziecka. Chciałeś to masz, drugie zaspanie 10minut w roku 100- kup se lepszy budzik ! Ci powie świnia. Warunki socjalne marne brak kibli na aglomeracjach tylko krzoki lub koło jak nikt nie patrzy. Generalnie w firmie panuje mentalny (usunięte przez administratora). Dla kobiet brak intymnych toalet, większość przeszklona starodawnymi szybkami dymowymi, iż i tak wszystko widać. Kantyny pracownicze pod stałą obserwacją kamer, chociaż w przepisach jest zapis mówiący o tym że gdzie się spożywa pokarm nie ma prawa takich użądzeń być! Kierownik ma pracowników za gorszych niejednokrotnie już słyszałem przyśmiewki jakie to cymbały???? z jego ust co do innych wyżej postawionych. Planowanie służb fałszywe, mściwe- (nie weźmiesz dnia wolnego jako pracującego sypią ci najgorsze krótkie prace byś wiedział/a na przyszłość co robić jak masz wolne! Tabor tak jak u nas na Bieńczycach to istne zaniedbane, niedoinwestowane gruchoty wchodzisz rano za kierownice a tam pomarańczowo/czerwono. Nie wierzysz spoglądnij na deskę kierowcy, pomijając taśmę którą są szczelnie zaklejone kontrolki stałe check engine,abs,ebs ,itp????. Jazda takim sprzętem to sama przyjemność, koła biją, kładzie się na zakrętach, stuki puki byle objeździł. Oczywiście wszystkich niedowiarków serdecznie zapraszam do nas do pracy ???? . Kto w mpk pracuje w cyrku się nie śmieje :) Jedno na plus+ atmosfera między kierowcami koleżeńska, żadko występują zgrzyty.

A wiecie dlaczego firma wymaga mieć skończonych 21 lat na stanowisku Kierowca autobusu komunikacji miejskiej? Rekrutują obecnie i zastanawiam się, co jak ktoś ma 20? Z czego wynika ten próg wiekowy? A jakiś górny limit jest, czy można pracować nawet jak ma się np. 60 lat?

Adek

Prawo jazdy na autobus mozesz zrobić w wieku 24 lat. Chyba że, Najpierw robisz kwalifikacje wstępną przyśpieszoną i musisz jezdzic do 23 r.ż. na regularnych liniach do 50km a jeśli zrobisz kwalifikacje wstępną ( pełną ) to nic Cię nie ogranicza i od 21 lat możesz jeździć wszędzie ;)

@Adek

Aaaaa ok. A to tyczy się i kobiet, i mężczyzn tak samo, czy też jest jakieś rozróżnienie na płeć? I wiecie, jak firma płaci za zrobienie takich różnych kwalifikacji, to potem w umowie jest wpis, że X lat trzeba pracować, aby to odpracować lub zwrócić koszty wyrobienia tych uprawnień?

...

Czy szanowne MPK może choć raz wywiązać się ze swojego obowiązku i - przy normalnych warunkach - doprowadzić linię tramwajową 13 na czas, a nie KAŻDEGO dnia i o KAŻDEJ porze przejeżdżać spóźnionym (i to nie o 2 minuty)? Ludzie pracują, uczą się, mają obowiązki i spotkania, inne niż czekanie bezczynne każdego dnia po kilkakroć na przystanku...

Student

To już nie pierwszy raz, kiedy wielce szanowne mpk nie wysyła autobusu linii 511 na OSTATNI kurs z przystanku Chełmońskiego Pętla w kierunku Os. Na Stoku godzina 19:59. Za to źłośliwe osoby w zarządzie mpk sa w Krakowie śmieĵą się z pasażerów, że Ci marzną i mokną na przystanku. I jeszcze trzeba za bilet płacić. SKANDAL!!! Za tak żenujący poziom wykonywania usług, to mpk powinno pasażerom płacić. A często w ogóle braku jakiejkolwiek kursu, pomimo, że na przystankach są na rozkładzie jazdy.

@pracownik

Praca za stawkę 25.65 godz brutto do tego dochodzi 30% premii 5 % stażowego i godziny świąteczne 100%, tj ok 16,h po 25,65 po zsumowaniu tego wychodzi dużo na pasku ok 4500 -5000 netto Praca bardzo odpowiedzialna ciężka niewdzięczna Są kary i raporty za skargi spóźnienia często brak zamian dni pracy urlopy narzucone z góry Kolesiostwo i układy w planowaniu i dyxpozytorni. Xajez podgorxe

Student

Dzisiaj wsiadałam na sosabowskiego i przyszłam 5 minut przed odjazdem. Kierowca przyjechał 10 minut później (robi to regularnie, tak ze następny późniejszy bus jest z nim na równi) a ze dzisiaj była naprawdę fatalna pogoda (bardzo wiało i było zimno), to czekanie nie sprawiało żadnej przyjemności. Gdy już w końcu dojechał, spojrzałam się na niego gniewnie i pokręciłam głową. Widział ze niosę pare ciężkich toreb, w której było szkło i elektronika. Jakoś nagle zaczęło mu się spieszyć, gwałtownie przyspieszył i skręcał tuż po zamknięciu drzwi. Wpadłam w 3 ludzi i mocno się potłukłam. Bardzo wątpię ze nie zrobił tego celowo. A ja myślałam ze się popłacze jak wysiadałam. Bardzo bym chciała, by usługodawcy wyciągnęli konsekwencje od tego starszego kierowcy.

@Student

Autobus 172 jeździ od przystanku Kombinat na Widok. Na tej trasie jest kilka utrudnień np. dojazd do Wiślickiej , Ronda Polsadu , Opolskiej i Imbramowskiej. Stanie w korkach zabiera kierowcy czas na odpoczynek na "końcówkach" więc nie jest w jego interesie opóźniać przejazd. Myślę , że odpowiednią osobą odpowiedzialną za korki w Krakowie jest Pan Majchrowski i do niego należy napisać choć myślę , że będzie miał to (usunięte przez administratora)

artkoll

Zastanawiam się nad złożeniem CV do mpk aby mi sfinansowali kurs na kategorie (usunięte przez administratora) Mam kilka pytań czy fakt że mam kategorie C wpłynie na to że przychylniej spojrzą na moje CV? Jak wygląda praca o której zaczyna pracę taki kierowca? Ile godzin dziennie około się robi? Czy mozna wyrabiać tylko etat jeśli nie chce nadgodzin? Ogólnie czy warto w to iść,podpisywać lojalki itp?

Kierowca x lat
@artkoll

C nie ma żadnego znaczenia tutaj.... Raczej nie pakuj się w ten kurs i lojalke, wszyscy potem narzekają na to... Prace w mpk zaczynasz między 2-3 w nocy, 10 godzin, średnio 250km na rozkładzie, zależy jaka robota.. za Krakowem więcej km, w mieście mniej.... Możesz oczywiście robić etat, ale o nadgodziny zostaniesz i tak "poproszony".....

@Kierowca x lat

Na ile podpisywana jest ta lojalka? Za zerwanie umowy przed danym okresem ile trzeba im zwrócić? Całość za kurs czy cześć? Co do tych nadgodzin, dla mnie to akurat byłby plus. No chyba ze naprawdę pełno ich wychodzi w miesiącu? Jak są rozliczane?

@Xxx

Co jest nie tak z autobusami że czekam już na kurs który według aplikacji przejechał już dwa razy a wcale tak nie było żenada ludzie marzną a wy jeździcie jak chcecie ciekawe jak będzie w zimie ????

Kierowca

Praca nie jest najgorsza , lecz najgorsze jest koleśostwo przynajmniej na zajezdni Płaszów. Jest grupa ludzi którzy pracują tylko na jedną zmianę czyli na rano zmiana A i co najlepsze dostają linie(prace) wokół zajezdni aby mieć szybki powrót do domu, a co poniektórzy to mają na rano i zawszę tą samą linię i normalną godzinę że nie muszą wcześnie wstawać. A jak ty pójdzesz do kierownika poprosić żeby Ci dał zmianę na rano to się nie zgodzi ale 100 innych osób może . Planowanie na zajezdni też rozdziela nie sprawiedliwie pracę bo linię blisko zajezdni daję tylko po ciotkom z biur i znajomym a ty jak pójdziesz tam do pracy jako nowy to ci dają najgorsze roboty z dalekimi odbiorami . Prezes MpK powinien zakazać takich praktyk bo jeśli około 100 osób może robić tylko rano i drugie 100 na popołudnie to czemu reszta ma pracować na zmiany i być wycieńczona wiecznym przestawianiem swojego organizmu .Prezesie MPK proszę Cię zrób z tym porządek bo dużo ludzi się przez to zwalnia że inni mogą robić na jedną zmianę a drugi nie !!!!!. A jeszcze jedno ci co dostają wiecznie te same linię koło zajezdni mają mniejsze szanse pomylenia trasy i przejechania przystanku ,a nas rzucają jak psów po całym mieście na różne linię codziennie inne wiadomo że się musisz pomylić to dostajemy kary za ominięcie przystanku itp. @Pracodawca@Pracodawca

Diana
@Kierowca

Przeczytałam twój wpis i faktycznie bardzo niesprawiedliwe. Długo już tu jesteś pracownikiem? Bardzo konkretnie to napisałeś, dasz znać coś więcej na temat warunków zatrudnienia, kasy? Podwyższają regularnie wynagrodzenie? Żeby być kierowcą trzeba już mieć doświadczenie i uprawnienia? Czasem firma przyjmuje osoby i finansuje im kurs. Coś takiego tu działa czy nie ma na co liczyć? Dopytuje, bo syn chciałby się przyjąć.

Kierowca Wola
@Kierowca

Hej. Jestem kierowcą na woli Duchackiej i myślę że gorsze kolesiostwo jest u nas tzn. nie dość że wapniaki(stare (usunięte przez administratora) mają układy i jeżdżą tylko na rano i nawet maja przypisane autobusy np. DR 525 lub DR 588 np. DR 539 np. DR 534. Tu jest totalne kolesiostwo tylko wybrani dostają solarisy reszta stare łupy czyli citaro. Dodam jeszcze że dwurazowki wyjeżdżają solarisami bo maja plecy u dyspozytorów a to jest chore bo oni jadą na 3 lub 4 godziny a reszta 9 lub więcej godzin stare citaro. Także sam widzisz kolesiostwo jest na każdej zajezdni a na woli to już przechodzi ludzkie pojęcie. Powiem ci jeszcze że na woli masz auto na stanie to jeździsz nim od przypadku do przypadku. Nie wiem jak u ciebie ale na woli żeby wyjechać dobrym autobusem to musisz dyspozytorom wejść w (usunięte przez administratora) a czasami to i tak nie pomoże a dlaczego bo liczy się KOLESIOSTWO

Misiek
@Kierowca Wola

Nawet mówią , że Borek opanowała (usunięte przez administratora) emerycka z (usunięte przez administratora)) Dlaczego chcą tam jeździć? Bo na aglomeracji są "normalni" pasażerowie , mają blisko do zajezdni , długie przerwy między kursami i w miarę krótkie kursy. A ,że jeżdżą krócej to ich wybór. Są na działalności więc mają płacone tylko za godziny. Znam też kierowców , którzy mają przypisane "przeguby" i chwalą sobie pracę tylko po mieście choć praca np: na 123,139,163,164,182,199, 503,511,513 nie należą do super łatwych , prostych i przyjemnych. W ogóle praca kierowcy komunikacji miejskiej jest BARDZO odpowiedzialna i stresująca co niestety nie przekłada się na wynagrodzenie ale jak chcesz zdobyć doświadczenie w prowadzeniu autobusu to w MPK masz taką możliwość.

Więcej tu opinii od klientów niż od ludzi, którzy naprawdę warunki pracy tu ogarniają. Piszecie o brakach w ludziach, a od kiedy występują tak na oko? Zastanawiam się od jakiego czasu tak jest i czy będzie wobec tego jakaś reakcja? Myślicie ze jakaś kasa lepsza wpadnie od kolejnego sezonu? Wtedy bym może oferty poobserwował

zibikkn

31.10.23. g 15.38 przystanek rondo mogilskie autobus 152 w kierunku Czyżyny. Typowe - kierowca zamyka mi drzwi przed nosem i odjeżdża. Może i mógł nie zauważyć? Ale chyba nie bo to drzwi od kierowcy i patrzy na nie. Usiłuje się w Krakowie pozbawić nas praw do posiadania samochodu i zmusić do jeżdżenia komunikacją miejską. No i co mamy się zdać na przewoźnika zatrudniającego takich wozaków którzy zamiast ludzi powinni wozić (usunięte przez administratora)

Czy MPK Kraków zatrudnia studentów?

Wik

(usunięte przez administratora) MPK stałem 1 godzinę na przystanku Nowy Bieżanów P+R gdzie jeździła linia 814 i 804 i jechały trzy autobusy z dołu z ulicy Bieżanowskiej a na przeciwny przystanek żaden autobus nie przyjechał chore to MPK na głowę bo opóźnienia były i co z tego

@<MAŁPA

Ja Wam napisze lepszy numer wysłałem CV do mpk przez ich formularz na stronie www w 2010 i do tej pory nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi. Moje pytanie czy wiadomość nie dotarła do nich czy po prostu nie spełniałem ich oczekiwań. Moim zdaniem powinni mieć listę rezerwową i kandydatów oddzwaniań w myśl tego że tak bardzo potrzebują kierowców. Pozdrawiam

Patryk

BRAK INFORMACJI O WYNIKU REKRUTACJI PO MIMO ZAPEWNIEŃ, ŻE INFORMACJE OTRZYMAM

@Patryk

Jestem dokładnie w identycznej sytuacji. Na rozmowie obiecali informacje (nawet negatywną) a jest kompletna cisza z ich strony.

Vouk
@Kandydat

A jak długo czekaliście od momentu wysłania cv do rozmowy? I ile już oczekujecie na wynik rekrutacji? Nie wiem kto odpowiada w MPK za przyjmowanie nowych pracowników, ale poziom rekrutacji leży na dnie. Powinni coś z tym zrobić.

@Vouk

Od wysłania dokumentów na telefon czekałem około 2 tygodni. Wtedy umawiasz się na rozmowę więc to ustalasz już indywidualnie. Inna kwestia to brak obiecanego kontaktu po.

PATRYK
@Vouk

informacje miałem otrzymać do końca sierpnia. Mamy koniec września, a odpowiedzi brak. Jest to niepoważne zachowanie względem kandydata.

Misiek
@PATRYK

Jak wygrał przetarg Mobilis to przyjmie każdą ilość kandydatów.

Msx dlaczego 113 nie odjeżdża

Msx dlaczego 113 nie odjeżdża z centralnej, np 10.30/11.30/12.30. tak samo 103 i 413, 3 autobusy jeża puste o takich porach ze dopracy nie idzie jak zdązyć, nie wiem co za inteligętna osoba ustala i zatwierdza rozkład jazdy? !!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 118.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków