4 Dodaj merytoryczną opinię
counter
4 213 557 5 1

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Maciek

Mój kolega pracuje w metrze jako maszynista (teoretycznie jako maszynista, w praktyce jako kierowca metra), sam chciałem się przyjąć i wysłałem CV, potem zaprosili mnie na rozmowę kwalifikacyjną ale po rozmowie zrezygnowałem, pewnie zapytacie czemu... 2900 brutto plus premia i dodatki śmiech na sali, praca po 8 godzin zmianowa w każdy dzień tygodnia w nocy też, wszystkie świątki piątki niedziele robisz, z tego co kolega mówił to tak naprawdę w metrze nie pracują maszyniści tylko prowadzący pojazdy metra , w związku z czym tak go zrobili w konia że o wcześniejszej emeryturze nawet nie ma co marzyć-robisz do 65 roku życia, nie to co na kolei, druga sprawa wzrok tak szybko siada od jazdy w tunelu że głowa mała - co niecałe 2 minuty wjeżdża się na stację i z ciemnego otoczenia robi się wam nagle jasno jak na dworzu, kolega zawsze miał dobry wzrok a teraz po kilku latach pracy czyta w okularach, dobrze że zrezygnowałem bo mam wzrok dobry i nie chcę go szybko stracić, inna sprawa - jak koleżka opowiadał - w lato jest tak duszno w kabinie że podobno często zdarzają się omdlenia maszynistów bo większość pociągów nie ma klimatyzacji w kabinie i trzeba z otwartymi oknami jeździć bo po prostu można się udusić (sam nie wierzyłem jak to słyszałem); chciałem tu pracować, w końcu każdego dnia za małolata jeździłem do szkoły metrem, ale w końcu się nie zgodziłem się za tą kasę, za duża odpowiedzialność przy zbyt małych pieniądzach żeby się tak poświęcić, ostatnio podobno przyjeli bardzo dużo młodych osób ale oni zaczynają odchodzić po roku dwóch latach pracy, z tego co wiem to można wyciągnąć po zdanym egzaminie 3300 zł pracując również w niedziele i noce, podwyżek nie ma dużych, ostatnio podobno 70 złotych brutto miesięcznie więcej płacą więc też śmiech na sali, szkolenie wstępne jest płatne i trwa 8 miesięcy, potem jest egzamin i to podobno nie jest egzamin państwowy tylko jakiś wewnętrzny więc niby 8 miesięcy szkolenia ale nie egzaminuje cię UTK tylko wyżej ułożeni w hierarchi pracownicy metra, też śmiech na sali, bo przecież zatrudniasz się jako maszynista to jak może cię egzaminować wewnętrzny pracownik metra nie mający nic wspólnego z UTK, inna sprawa - urlop, podobno jak koleżka mówi - nie ma żadnych dodatkowych dni urlopu za pracę w trudnych warunkach (tunel), normalnie 26 dni i ani jednego więcej, więc trzeba chodzić na L4, bo po prostu praca jest tak męcząca w tym tunelu, że inaczej nie da się odpocząć, inna sprawa - weekendy, praktycznie nie ma wolnych weekendów, widziałem grafik koleżki jak pracował w grudniu, nie miał żadnego wolnego weekendu w grudniu, tylko raz miał wolną niedzielę i to tak że w sobotę szedł na noc do pracy, potem w niedzielę schodził z pracy rano, niby niedziela wolna ale w poniedziałek od razu rano do pracy, ciągle się przestawia z trybu pracy porannej na nocną, też nie życie rozpisałem się trochę, ale też z nerwów piszę bo kupę czasu straciłem na tą rozmowę kwalifikacyjną (musiałem w pracy wziąć urlop), a jak się dowiedziałem na miejscu o warunkach, zarobkach i o tym że niby zatrudniają cię jako maszynistę a tak naprawdę byłbym zwykłym kierowcą kierujący pociągami metra bez przywilejów to podziękowałem, w tramwajach na dzień dobry po egzaminie masz 700-800 złotych więcej więc bez porównania, tam za szkolenie płacisz ale potem ci dużą część umarzają, skm również o wiele więcej na dzień dobry i robota spokojniejsza i przy naturalnym oświetleniu (słonecznym), szczerze mówiąc myślałem i zawsze wyobrażałem sobie że metro jest bardzie prestiżowe itd a tu robota jest extra odpowiedzialna za psie pieniądze, był podobno też ukrainiec na rozmowie kwalifikacyjnej (choć go nie widziałem, a może po prostu jego języka nie słyszałem) ale też zrezygnował jak się od koleżki dowiedziałem, multisportu nie ma jak tu czytałem nie wiem kto to wymyśla a mam info z pierwszej ręki, aa i jeszcze jakieś plusy: dają bilet miejski ztm ale trzeba odprowadzać od niego podatek dochodowy, pozdrawiam, udanego znalezienia pracy życzę

Tak498Nie
Heniek
@Maciek

Chłopie masz jakieś błędne informacje.

Maniek
@Maciek

Praca maszynisty z całym szacunkiem ale jak każda inna, niewymagająca niczego nadludzkiego... . A ta grupa zawodowa uważa się za nie wiadomo kogo... Pamiętajcie pracujący Panowie Maszyniści, że na Wasze miejsca pracy jest wielu chętnych, a nie trzeba być wybitnym żeby się dostać a metro szkoli od podstaw i uszanujcie to że macie pracę. Aaaaaaaaaaaaaaaaa i pamiętajcie drodzy Maszyniści, że kwestią czasu jest jak pociągi metra będą jeździły bezobsługowo... :) Powodzenia!

Tak27Nie1

Adrian
@Maciek

Wiesz może czy można cv jeszcze wysyłać czy nabór już się zakończył?

@Maniek

Jest dużo chętnych widać cymbale po naborze a ty chyba kolejny dupoliz.Jeżeli nie wymaga ta praca nie wiem czego to sie zatrudnij bo jak na razie to robisz z siebie posmiewisko albo lizesz komus (usunięte przez administratora) żeby awansować na wyższe stanowisko.

anonymous

Trzeba było się uczyć.

Neutralny
@anonymous

Nie pracuje w metrze, ale za te słowa chętni bym Ci prz...ł w mordę pajacu. Robisz laskę w biurze ? i (usunięte przez administratora) innym w gary śmiecu.

Tak4Nie1

Daro
@Maciek

Dzięki kolego za info bo sam się waham Metro czy IC

Maszynista
@Maciek

Niestety, ale w skm i innych spółkach nie istnieje już zawód maszynisty. Oficjalnie zawód nazywa się teraz "prowadzący pojazdy kolejowe". Zmiana nazwy zawodu powoduje to, że nie masz już żadnych przywilejów, nie ma wcześniejszej emerytury, szkodliwych warunków pracy itd. Tak obchodzi się przepisy. Co do zarobków to powiem Ci, że maszynista w kolejach mazowieckich zarabia niecałe 4000 zł, a maszynista skm niewiele więcej. Jeżeli ktoś chce iść na kolej z przywilejami to zostają spółki grupy PKP, ale tam jest nędza, a nie zarobek. Poza tym jako maszynista zarabiasz może średnią krajową, a odpowiedzialność masz zdecydowanie wybiegającą ponad średnią. Ludzie nie rozumieją, że tutaj nad każdym zdarzeniem czy wypadkiem siedzi prokurator i myśli jakie by postawić zarzuty, a błąd popełnić jest bardzo łatwo. I co do pracy maszynisty to trzeba mieć odpowiednie dojście, bo bez pomocy nie dostaniesz się na dobre stanowisko maszynisty. Podsumowując to zarobki w porównaniu do wymagań, uprawnień, odpowiedzialności i stresu są po prostu śmieszne.

Maszynista
@Maszynista

Zapomniałem dodać - ktoś napisał, że praca maszynisty nie wymaga niczego nadludzkiego. Otóż wymaga idealnego stanu zdrowia, wzroku, słuchu oraz regularnych psychotestów. Dodatkowo przynajmniej 2 lat szkolenia. Ktoś kto nigdy nie był maszynistą tego nie zrozumie i nie będzie potrafił uszanować. Niby nie wymaga niczego nadludzkiego, ale zdecydowana większość osób się do tego nie nadaje, a to o czymś świadczy.

Tak8Nie
Artur
@Maszynista

No tylko się tam nie popłacz, ludzie mają racje, nie robicie nic wybitnego, chyba, że roszczeniowość i wywyższanie się, tak...w tym zarówno maszyniści jak i kierowcy są naprawdę nieźli.

METRO
@Maszynista

Najwięcej więdzą ci którzy nigdy nie pracowali jako maszyniści, co z tego że masz pokoje hotelowe jak dodatek nocny jest śmieszny i pomimo tego odpoczynku w nocy wiele maszynistów ma gdzieś pracę w nocy i wolą pracować od poniedziałku do piątku w jednej bądż dwóch zmianach.Kasa jak najbardziej nie adekwantna do odpowiedzialności jak tu wspomniano a wymagania ciągłe szkolenia i jak ci się noga powinie to patrzą jak tu ci pokazać że jesteś gamoń a ci z biura są super chociaż sami wcześniej jeżdzili i już zapomnieli jak to jest no ale kasa ważniejsza i dbanie o własną (usunięte przez administratora) po zmianie dyrektora.Praca nie jest ciężka bo fizycznie nie pracujesz ale faktycznie monotonia i ten tunel przytłacza chociaż zależy co komu pasuje.Maszyniści uciekają stąd a i chętnych brakuję już odeszło lub się przeniosła spora ilość osób a i inni też szukają czegoś lepszego a jak okazja się nadarzy to odejdą wiec chyba tak kolorowo nie jest jak co nie którzy piszą i twierdzą.Co do wykształcenia jak tu jeden oszołom wspomniał wielu tutaj ma wyższe wykształcenie znają języki a inna część kończy studia i się stąd zrywa więc pajacu nie trafiłeś ze swoją oceną.Brakuję maszynistów do pracy a będzie jeszcze gorzej bo trzeba zasilić M1 w ludzi a co będzie jak otworzą M2 wtedy będzie problem.

J. Twardowski
@METRO

Komentarz do ostatniego zdania. Trzeba szanować i doceniać ludzi, bo tak szybko odchodzą.

anonymous
@METRO

No to wybitni musicie być, skoro pracujecie tam gdzie pracujecie, mając wyższe wykształcenie i znajomość języków.

Tak12Nie

@Maniek

Jak narazie to firma kupuje składy nie przystosowane od samodzielnej jazdy, więc twoje brednie się nie sprawdzą przez najbliższe 30 lat a obecni maszynisci będą mieli to już dawno w czterech literach heh

@anonymous

anonymous 31.07.2018 09:57 Widzisz a tobie chyba żal (usunięte przez administratora) ściska.Zastanawia mnie tylko fakt po (usunięte przez administratora) komentujesz jeżeli ty tu nie pracujesz chyba że jestes kolejną fają z biura ktorej żal (usunięte przez administratora) ściska i ktora to ma tak źle a maszynisci dobrze zajmij się wlażeniem w (usunięte przez administratora) a nie tym co maszynisci robia bo (usunięte przez administratora) dzieki nim masz wyplate.Co do wyksztalcenia to i w biedronce znajdziez takich co maja wyzsze a ludzie ktorzy je maja bedac maszynistami zatrudnili sie tutaj gdy bylo normalnie ale zaczelo sie roic od takich kretynow jak ty ktorym to wiecznie malo a maszynista ma z nocnikiem zapieprzac w kabinie za grosze bo juz warsztat zarabia porownywalnie i to nie znaczy ze maja zarabiac grosze bo też zasluguja na pozadne wyplaty tak jak i ochrona ktora robi kilometry po peronie i szarpie sie z żulami ale zarobki powinny byc adekwatne do odpowiedzialnosci mysle ze prezes powinien zaczac od was zredukowac etaty w dzialach ktore sa do niczego nie potrzebne i kontrolowac wasza prace bo to wam sie w (usunięte przez administratora) przewraca.

@Metro

Akurat Som to powinien więcej zarabiać, ale maszynistom to się już jak widać przewraca.

Tak9Nie

@Janek

To przyjdz popracować zobaczymy jak tobie bedzie sie przewracac.Kiedys maszynista zarabial 3 srednie krajowe a teraz tyle co warsztat różnica nie wielka.Aktualnie znowu jest nabór zapraszam cie madralo i reszte tych komentujacych idiotow to zglaszania sie zobaczymy jacy bedziecie madrzy jak zdacie egzaminy i zobaczycie jak to wyglada od wewnatrz a potem oomentujcie komu sie przewraca a komu nie.

@Metro

Hahaha...trzech średnich krajowych się zachciało. No co za człowiek roszczeniowy.

TOTALNA OPOZYCJA
@Janek

Prezes Metra Warszawskiego zarabia 23 500 brutto + premie. To i tak jest więcej od trzech krajowych. A co robi? Czy Prezes u Was w Metrze nie jest roszczeniowy? Taki czasy na stały, że każdy musi patrzeć na swój czubek nosa.

Tak5Nie

@Janek

Popieram, niech koleś pomyśli o wartownikach som, a nie o swoich trzech średnich krajowych. Cwaniaczek się znalazł. Przyjdź pracować, nie nie pójdę tam, żeby z takimi jak ty się użerać.

Tak13Nie

@Nick

Cwaniaczek widzę to ty jesteś ale w internecie.Dobrze że pracować nie przyjdziesz bo tacy jak ja musieliby patrzec jak ta firma bardziej tonie.Pracuj tam gdzie pracujesz a swoje uwagi wsadź sobie w dupe.Jeżeli nie pasują komentarze i wypowiedzi na temat zarobków to bujaj się na forum swojej firmy w której pracujesz bo nie rozumiem po co jakiś pajac ktory nie ma o niczym pojecia pisze jakies pierdy.

kandydat
@Maciek

I jak przyjęcia? Oddzwaniali? Mówili jakie płace? Bo aktualni maszyniści piszą że zarobki niezbyt ciekawe są a odpowiedzialność ogromna

@Metro

Pracuj uczciwie to będziesz uczciwie zarabiał. Bo tylko się żalisz tu na necie jak ci źle, bo nie masz trzech średnich krajowych :)

Tak9Nie

@Nick

Chłopie sieďź lepiej i nie pieprz bzdur bo coś ci się pomyliło ja napisałem tylko co zarabiano kiedyś a ty trolu internetowy piszesz jakies głupoty o zarabianiu kasy a jak pracuje to wiem dobrze bo nie musze nikogo (usunięte przez administratora) i włazić w tyłek jak cześć z pracowników.

MELA
@Metro

Szanowny Panie Prezesie zredukować niepotrzebne etaty na Kabatach. Większość perdzistołków jest tam niepotrzebna. Biorą kase za nic. Brak kontroli nad ich "pracą". Wszyscy są tym oburzeni.

Tak6Nie1
@MELA

Myśle że powinien zacząć od STP tam to dopiero są pierdzistołki i nieroby aż w oczy razi☺

Tak10Nie1
Roman
@Metro

Jesteś niemiły, jeżeli w pracy, w stosunku do przełożonych i kolegów zachowujesz się podobnie to nie dziw się, że zarabiasz jak zarabiasz. Takie czasy. Nikt nie lubi roszczeniowców i przemądrzalców, którzy mają się za niewiadomo kogo.

roman to janek
@Roman

Doceniać nierobów zdublowanych po kilku na jednym stanowisko, no rzeczywiście tak to można pracować

Tak8Nie

@Roman

Ale skąd ty wiesz jak ja się zachowuje w stosunku do przełożonych i kolegów bo czy w pracy są koledzy?Ja odposuję tylko na głupie zaczepki a to twoim zdaniem co powinienem zrobić żeby zarabiać wiecej może donosìć bo wielu tak tu kariere zrobiło.Jak pracuje wiem dobrze i to jest miejsce do oceniania firmy nie mnie i mojej pracy a co do komentarzy są jak najbardziej słuszne staram się by były na tym samym poziomie co reszta☺Coś komentarzy ubywa ktoś w biurze dba o wizerunek firmy.????

Tak2Nie1

@Maszynista

Nie sikaj tymi sloganami, że takie wymagania i te psychotesty haha jak patrzę na niektórych mechaników to szczać mi się chce że śmiechu JAK????? ????????????

Cycu

W punkt

Ryszkiszyszki
@Adrian

Nabór się skończył, już wystawiane są skierowania na badania, wiem bo jadę je w czwartek odebrać.

metroo
@Ryszkiszyszki

ja tesz

Metro Nowy wpis
@Maciek

Nie ma przymusu tu pracować, proszę iść na kolej. ;)

Inwektywator Nowy wpis

Podczas prac w budynkach METRA, w Warszawie, gdzie myliśmy okna, dla zewnętrznej firmy SUPERLUX, mnóstwo ględzenia bez sensu, łażenia, czekania. Gdy w końcu zaczęliśmy myć, szefowa próbowała wyperswadować myjącym chodzenie po stołach, że się niby za bardzo od tego brudzą od tego. Chciała, żeby rozkładać na stołach ręczniki papierowe, udało się ją przekonać, że to nie jest konieczne, że stoły i parapety da się przestrzeć po umyciu okna. Kierowniczka SUPERLUX, nadzorująca mycie okien, nie bardzo rozumiała, że pracownik nie dosięga do krawędzi podłużnych lufcików zlokalizowanych w górnej części okien. Że po prostu jest zbyt na to niski. Wezwała w końcu innego pracownika, bardzo dziwnie mamroczącego i trochę chyba zezowatego, żeby te lufciki otworzył. Jedna z pań weszła na parapert i zaczęła je myć. Gdy skończyła jeden z nich (nad tym akurat oknem są dwa), pan ów zakradł się na parapet i niespodziewanie zaczął zamykać jeden z lufcików za jej plecami, tak, że dość mocno ją zahaczył o ramię i w efekcie tym lufcikiem szturchnął. Pani się zachwiała na parapecie i zapewne wystraszyła, bo sklęła go i nazwała kretynem, trudno się jej jednak dziwić. Szefowa nie wykazała zrozumienia. Temu facetowi nie powiedziała nawet słowa, szturchniętą panią natomiast zwolniła za przeklinanie. Rzekomo dlatego, że pozamykani w swoich pokojach pracownicy METRA słyszeli jej bluzgi i się bardzo oburzyli. Także nie polecam tej kierowniczki oraz mycia pod jej kierownictwem okien w budynkach METRA na Kabatach i w budynkach PKP przy Dworcu Zachodnim. Nie wiem, jak jest z pensją. Za okna nie ma stawki naliczanej za metr, tylko wypłacane są nie wiadomo jak naliczane kwoty po umyciu całości. EDIT: Przy odbieraniu wypłaty za umycie okien na całym jednym piętrze jednego z budynków, szefowa była dość niegrzeczna tzn. dziwnie ileś razy wyszydziła, pracownika, że chce swoje pieniądze, a także wyszydziła wysokość kwoty, jaką miała temu pracownikowi wypłacić. Powiedziała mniej więcej coś takiego: "Co niby pani na tym myciu zarobiła. Domaga się pani, jakby to były nie wiadomo jakie pieniądze". Kierowniczka twierdziła, że wszystko ma wymierzone, wszystkie okna, we wszystkich budynkach, znaczy się, jednak nie podała żadnych wymiarów. Powiedziała, że to zawsze bylo robione tak, że myły dwie-trzy osoby i że po zakończeniu mycia, po prostu dzielono sumę, jaka była przeznaczona na wypłaty dla pracowników, przez ilość pracowników i tyle ile wyszło im wypłacano. Pracownik powiedział jej, że uwzględniając wymiary najpopularniejszych w mieście okien, tradycyjnie, wraz z ramami, oraz zeszłoroczną stawkę 2 zł za metr kwadratowy, tudzież uwzględniając, że okna w tym budynku METRA (bez lufcików) są trzyczęściowe i jednak nieco od tych najpopularniejszych większe, chciałby otrzymać za umycie ponad 20 okien taką, a taką kwotę. Kierowniczka wypłaciła tę sumę, pracownik podpisał pokwitowanie oraz inne papiery i sobie poszedł.

Kamana Nowy wpis

Pracowałam w Metrze jako Dyżurna Stacji wiele lat. To stanowisko elitarne i cenione przez wszystkie służby. Dyżurna stacji to w praktyce najważniejsza osoba na stacji, manager stacji, która wydaje polecenia i zarządza każdą osobą na stacji. Dodatkowo udziela pierwszej pomocy pomocy i decyduje o każdym szczególe na stacji. Pracę wspominam wspaniale.

Nowy
Kandydat

Witam na jakie zarobki może liczy Operator badań defektoskopowych, ukończony kurs podstawowy w pkp plk

Nowy wpis

Pracodawca

@Nowy

Zapraszamy do aplikowania na stanowisko Operator badań defektoskopowych - https://www.metro.waw.pl/praca-i-praktyki-w-metrze. Aplikację należy wysłać na adres - rekrutacja@metro.waw.pl . Podczas procesu rekrutacji rekruterzy przedstawią warunki zatrudnienia.

Chętny
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.
Kandydat

Na jakie benefity można liczyć? Najlepiej jakbym uzyskał odpowiedź kwotową. Pozdrawiam

nowy
Kandydat

byl ktos mkze w ostatnich dniach na rozmowie na stanowisko dyżurnego stacji?

@nowy

bylam na rozmowie na dyzurnego stacji.

Sezam
@Bożena

Witam, mógłbym prosić o szczegóły rozmowy?

@Sezam

Witam, typowa rozmowa rekrutacyjna, czyli pytanie o doświadczenie, omówienie wynagrodzenia, benefitów etc. Jak dla mnie, zaproponowane warunki niezłe. Rozmowa w dobrej atmosferze.

Sezam
@Bożena

Cięzko się ogólnie dostać do metra. Wysyłam cały czas cv i brak odzewu

@Sezam

Ciężko powiedzieć na co rekruterzy zwracają w tym przypadku uwagę, podejrzewam że obycie z telefonem, komputerem moze być istotne, moze też zdjęcie bez okularów, bo w tej pracy wzrok i sluch musza być idealne. Przyjrzyj się swojemu CV, może coś popraw. Uszy do góry! :)

Nonane
@Sezam

ja na odpowiedz czekałem ponad miesiąc

NOWY
Kandydat

Witam, czy ktoś z Państwa ostatnio się dostał do pracy w metrze? Czy zatrudnienia są wstrzymane ? Aktualnie ze względów wiadomo jakich.

nowy
@NOWY

Wstepnie tak, mam skierowanie na badania medycyny pracy, wszystko zalezy od wyników, pozdrawiam

Aabbccdd
@NOWY

Tak, czekam na termin do przychodni. Z tego co mówili to rekrutacja trwała do 5 czy 6 wrzesnia

noname

Witam, mam do was takie pytanie. Dyżurny stacji ile może zarobić ?

@noname

na początek spodziewaj się kolo 3000

No name

Czy wiadomo kiedy będzie można zrobić badania wstępne w tej specjalistycznej medycynie pracy na ul. Nowogrodzkiej w Wawie. Bo na str. Pkp jest że jest umawiana wizyta przez poszczególnego pracodawce a metro twierdzi że nic nie wiedzą by placówka działała

No name
@No name

Wkoncu ruszyly zapisy

kandydat
@No name

W metrze nadal twierdzą, że nie można zrobić badań i przez to nie może ruszyć następny etap rekrutacji. Czy to prawda, że lekarz wciąż nie przyjmuje?

lolapyza
Kandydat

mam pytanie czy są lub będą w najbliższym czasie organizowane wyjazdy pracownicze ? czy cos takiego w ogóle jest praktykowane? Np. wczasy lub wyjazdy nad morze itp.?

lolapyza
Kandydat

Bardzo dziękuję za opinię. Pewne rzeczy są niestety szokujące. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma :-) A powiedz mi może wiesz a teraz będzie planowany jakiś wyjazd?

Przyszły pracownik

Prosze o info. Jak realnie wyglądaja zarobki na stanowisku: Monter urządzeń sterowania ruchem pociągów., e wstepnych inf. 2700 netto wiem ale jakoś nie dowierzam(łącznie z dodatkami i premiami) czy to prawda

Tak1Nie2
Byly
@Przyszły pracownik

Łącznie z premia , dodatkiami za pracę w nocy i pod ziemia

Tak2Nie7
Klient
@Przyszły pracownik

Nie daj sobie wmówić ciemnoty. Minimum 3300 netto na początek, ktoś tu nieźle ściemnia.

Tak7Nie2
Elektryk
Kandydat

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają godziny pracy na stanowisku Elektryk(konserwacja instalacji elektrycznych). W ogłoszeniu jest praca w równoważnym systemie czasu pracy.

Ciekawa

Witajcie, Opowiedzcie proszę o pracy w biurze, jaka panuje atmosfera i jak wyglada proces rekrutacji ??? Czynna każde ze stanowisk są przewidziane jakieś testy?

Niezadowolona

Kupiłam bilet w aplikacji i niestety nie mogłam z niego skorzystać na stacji Metro Świętokrzyska, brak biletów wielorazowych, cudem uzyskałam jeden od pracownika metra. Niestety nie działał, nie mam pojęcia dlaczego. Musiałam zakupić kolejny bilet, kartonikowy bym mogła przejść przez bramki. Słabo.

Tak1Nie8
Got
@Niezadowolona

Sprawy biletów należy załatwiać z ZTM.

Romek
@Niezadowolona

Bilety kupujemy w kiosku, jest na Świętokrzyskiej. Na peron można zjechać windą. Wejściówki są, punkt ZTM też. Jak były dostępne wszędzie, to ludność nie potrafiła zrozumieć, że są wielorazowe i śmieciła nimi po stacjach, na co zmarnowano bardzo dużo pieniędzy, więc pretensje do pasażerów.

Nick

O 2 ej godzinie w sobotę nie jedzi metro, a pijani ukraińscy pracownicy nie wiedzą co się dzieje. Powodzenia

Tak1Nie10
@Nick

Pracuje w metrze pare lat i Ukraińców nie widzialem w tej firmie. Jezeli tak to zapewne w firmie która odpowiada za czystość na stacjach, oni nie są pracownikami metra.

Luniek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 118 dni.

Witam. Gdzie są i jakie te specjalistyczne badania okulistyczne(1 klasa wzroku)

Tomasz

Witam. Ile można zarobić na stanowisku maszynisty?

Jlb
@Tomasz

Na rękę 3-5tys ale do zależy od różnych czynników. Byłem na rozmowie rok temu to podstawa na umowie 2950Brutto!!!! + do tej podstawy różne premie Ale premie sa albo nie.... dlatego poszedłem do TW na inne stanowisko....

Tak3Nie12
Mateusz
@Jlb

Niektórzy nie rozumieją słowa pisanego i tego gdy im się coś tłumaczy, to nawet dobrze, bo nie potrzeba w firmie takich osób. Już zrobię wyjątek i wyjaśnię, żeby takich (usunięte przez administratora) wpisów nie było więcej. Tę podstawę dostaniesz netto, w związku z premią 40% + kilka stówek więcej, do tego dochodzą dodatki nocne, szkodliwe, świąteczne itd. Nie wiem czemu ma służyć da dezinformacja. Z podstawy około 3tys, dostaniesz spokojnie 3700 netto, jak nie więcej.

Tak13Nie
BT
@Jlb

Premie są wliczane w co miesięczną pensję.

Paweł

Tak czytam, że maszyniści są najbardziej roszczeniową grupą, jakiś mędrzec o ksywie "Metro" coś bredził, że reszta spółki ma dzięki nim wypłatę, a wy dzięki warsztatowi macie czym jeździć. Mają wyższe zarobki bo są technicznymi pracownikami a nie chwytają za drążek i przód / tył itd

Tak25Nie26
@Paweł

W ten sposób od jakiegoś czasu "rozgrywa" się różne grupy zawodowe w metrze, szczuje się jednych na drugich . Maszyniści są roszczeniowi bo mają jedną z najbardziej wyczerpujących psychofizycznie zawodów, pracownicy warsztatu natomiast wiedzą że bez sprawnego taboru nie pojedzie żaden maszynista. Te grupy są od siebie zależne więc kto próbuje skłócić ze sobą pracowników ????

Tak37Nie5
Paweł
@Tester

Nie zauważyłem, żeby ktoś z warsztatu ciągle gadał na maszynistów, ale w drugą stronę to jest ciągłe, jakieś głupie teksty, że byle warsztatowiec zarabia więcej niż maszynista, sugerowanie jawne, jakby był gorszy, no zarabia, bo ma fach, wykształcenie. Zawsze ci narzekający mogą się przenieść jeżeli spełniają wymagania, nie widzę problemu. Takie wpisy, które tu się pojawiają, niestety właśnie skłócają pracowników. Masz rację.

Tak17Nie26
@Paweł

Porównanie i zrównanie odpowiedzialności pracownika warsztatu i maszynisty jest ABSURDALNE. W żadnej spółce nie spotkałem się jeszcze z tym aby pracownik warsztatu zarabiał więcej lub tyle samo co maszynista. Sugerowanie tego świadczy albo o kompletnym braku znajomości zagadnienia albo co bardziej prawdopodobne celowym działaniu które ma zdyskredytować tę grupę zawodową. Świadczy o tym chociażby stwierdzenie "chwytają drążek przód/tył"

Tak29Nie9
Nudziasz
@Tester

Niestety, ale jest dokładnie tak jak piszesz. Sytuacja taka występuje tylko w spółce Metra Warszawskiego. Tłumaczą to tym, że firma "nie widzi przyczyn aby stanowisko maszynisty było jakoś szczególnie wyróżnione". Mówią że mamy płatne dodatki i dzięki nim więcej zarabiamy. Chodzi o dodatek szkodliwy 1 zł/godzinę za pracę w tunelu.

Tak26Nie7
Prowadzący
@Tester

Każda praca jest niezbędna do funkcjonowania MW, ale w gruncie rzeczy jaką ponadprzeciętną odpowiedzialność ma maszynista*? Wykolei pociąg? Zderzy się z innym składem albo pojazdem? Bez przesady. Ta praca jest łatwiejsza niż np. na kolei czy nawet w tramwajach, gdzie występują jednak czynniki losowe. Tutaj jedynie ktoś może wpaść pod pociąg na stacji (zwykle próba samobójcza), ale maszynista* nigdy nie ma z tego powodu komisji ani prokuratora na karku jak na kolei. *Oficjalnie stanowisko nazywa się prowadzący pociąg metra, a nie żaden maszynista. Wynika to z tego, że MW nie wprowadziło u siebie systemu kolejowego (licencja i świadectwo maszynisty), tylko wewnętrzne pozwolenie. Zatem największym minusem roboty jest brak możliwości zmiany pracodawcy.

Tak18Nie25
@Prowadzący

Podstawowym minusem pracy maszynisty w metrze są warunki, nie muszę chyba się rozpisywać jakie i monotonia. Tunel, stacja, tunel i to samo przez kilka godzin. Z powodu takich warunków nigdy nie uwierzę że praca maszynisty w metrze jest łatwiejsza niż jego odpowiednika na kolei

Tak19Nie8
EX kandydat
@Tester

Mój ojciec był maszynistą na kolei, prowadził pociągi uruchamiane przez PR a potem przeszedł do IC. Kiedy zapytałem go co sądzi o pracy maszynisty w metrze powiedział mi dosłownie że za żadne skarby nie chciałby pracować jako maszynista w metrze pomimo że sam miał nieprzyjemnie sytuacje podczas prowadzenia pociągów na kolei

Tak21Nie8
jojo
@Tester

Chłopie, "wożnica" który jeżdzi tylko przód-tył, bez zakrętów, skrzyżowań itp. No weż stary.... ogarnij się. Nie deprecjonuj mechanika , bo to on właśnie sprawia, że Twój fotel pod (usunięte przez administratora) pojedzie bądź nie. Więcej luzu i pokory. :-))))

Tak18Nie7
Jan
@Paweł

Zgadzam się, te przekonanie o wyższości maszynistów nad resztą pracowników spółki jest żałosne. Bla, bla. Mieliście w zeszłym roku szansę walczyć o lepsze pensje i tyle z tego wynikło co te gadanie tutaj. Więc jednak pensje są w porządku, to tylko zwykłe bicie piany, kierowcy MZA mają podobnie. Mniej biadolenia a więcej pracy, a pensja będzie w porządku.

Tak19Nie2
RAZ, DWA
@Jan

Czytając komentarze dochodzę do wniosku że maszyniści w metrze musieli komuś porządnie zaleźć za skórę skoro nagle stali się najbardziej znienawidzoną grupą zawodową Taki nagły wysyp negatywnych komentarzy nie bierze się przecież znikąd

Tak20Nie6
Pracownik.
@Tester

Oprócz tego, że maszynista nie jeździ przez całe osiem godzin. Proszę pisać wszystko :)

@Tester

Nie jeździcie przez całe 8 godzin, więc tak nie narzekajcie.

@Nick

Proste, a pomiędzy 1 a 5, to co robicie?

Tak8Nie1
tomasz
@Nudziasz

Naprawdę jest aż tak mało?

Tak1Nie1
@Tester

To jeżeli jest taka zła i warunki słabe to dlaczego nie zmieni pan pracy? :) Proszę pójść na kolej. Tutaj nikt na siłę na prawdę nie trzyma.

Tak6Nie3
Użytkownicy czekają na odpowiedź 136 dni.

Hej, czy w firmie METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. płacą za nadgodziny?

Pasażerowie

Witam . Jak działa sytuacja zarządzania kryzysowego w Metro ??? Sytuacja jest do zaobserwowania że pracownicy poruszający się po liniach metra nie są zabezpieczenieni przed wirusem i są narażeni na wyskokie zagrożenie życia. Proszę o rozważenie pozytywnych działań w tej sytuacji .

Tak2Nie5
zxzx
@Pasażerowie

Mamy do dyspozycji mydło, płyn dezynfekujący, rękawiczki i po dwie pary maseczek. Na każdej stacji jest termometr. Procedury są zachowane. Na złość przeciwnikom

Tak3Nie1
Pracownicy.
@Pasażerowie

Działania zostały zastosowane, dziękujemy za troskę.

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa