METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Opinie o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Daniel

NO TO ZAPRASZAMY DO TRAMWAJI WARSZAWSKICH PO LUXUS,KIEROWCA C+E ,HDS,PODNOSNIKI KOSZOWE,UPRAWNIENIA NA POJAZDY UPRZYWILEJOWANE .START 4100 BRUTTO +30 DO !!!! 30 % PREMII.....LATASZ PO 4 ZAJEZDNIACH NA ZMIANY Z UBRANIEM.LUDZI BRAK ,PERMANENTNIE .WITAMY I ZAPRASZAMY ,PRACA 365 dni x 24h.Ludzie uciekają tak to wygląda na start!!!

J.p

Rozumiem że jest Ci smutno i źle, ale nie tylko wchodząc do metra musisz mieć aktualny bilet ale wychodząc z niego też. Masz depresję to idź do specjalisty, mniemam że nie jest to bezpośrednia wina metra. Nikt za niewinność mandatu nie daje, wystarczy że wyda się kilka zl, karta na miesiąc zdaje się być nawet tańsza od godziny pracy psychoterapeuty.

Rafał
@J.p

Nie wiem czemu Ci nie odpisał, ale jeśli tu pracujesz, to weź napisz jaka wypłata może na mnie czekać po przepracowaniu pierwszego miesiąca na stanowisku specjalisty w biurze kosztorysów i wycen?

Warszawianka

M1 jest zaśmiecone. Czy tam inni ludzie jeżdżą niż w M2, czy tylko inni sprzątają?

Warszawiak
@Warszawianka

Zdecydowanie inni jeżdżą

Widzieliście, że METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Master

Zależy do jakiego działu trafisz, jeśli jesteś po technikum, chcesz mieć stycznosć z PLC, automatyką, układami sterowania, SCADA to PLA w metrze jest idealne do obycia się, zdobycia doświadczenia. W metrze jeszcze nie ma standardów korporacyjnych więc na początku jest super, ale wraz ze starzem brakuje człowiekowi pewności co do tego co powinien robić, wszystko trzeba uzgadniać zamiast szybko rzucić okiem na procedurę. Procedury są głównie tylko w kwestiach kolejowych i bezpieczeństwa.

Hanna
@Master

No ale uważasz ze to plus czy minus że nie ma standardów korporacyjnych? Tak oceniając po codzienności pracy. Piszesz też o stażu pracy - istnieją tu jakieś realne formy rozwoju, są opcje awansu z czasem?

Specjalista ds. Przetargów

Rozmowa w standardowym składzie: kierownictwo spółki, bezpośredni przełożony oraz pracownik HR. Rozmowa trwała w okolicach 45min do 1h czasu. Otrzymałem zaproszenie na II spotkanie z działem kadr w zakresie ustalenie warunków zatrudnienia, co w zasadzie było tożsame z pozytywnym rezultatem rozmowy kwalifikacyjnej. Po II etapie dosyć długie oczekiwanie na wynik rekrutacji (ponad 2 tygodnie), zatem jest to mały problem komunikacyjny zauważony po stronie Pracodawcy. Kwestia dyspozycyjności i doskonalenia zawodowego przeważyła o wyniku rekrutacji :)

Dotyczyły w dużej mierze znajomości ustawy PZP oraz sposobu organizacji pracy własnej w przedmiotowej komórce.

Nettlechocolate

Witam. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy kandydat w wieku 20 lat ma szansę dostać się do metra? Niby nie ma ograniczeń co do wieku napisanego ale chciałabym wiedzieć jak to wygląda w praktyce. Z góry dziękuję za odpowiedzi

nettlechocolate

Witam, jeszcze jedno pytanko. Czy kandydat w wieku 20 lat ma szanse zostac przyjetym na stanowisku dyzurnego stacji? Niby nie ma podanych granicy wieku ale chiałabym sie dowiedzieć praktycznie jak to wygląda z takim wiekiem. Dzięuje z góry za odpowiedzi

Nettlechocolate

Witam, chciałabym się dowiedzieć ile czasu trwa calu proces rekrutacji od rozmowy do zatrudnienia

@Nettlechocolate

2-3 miesięcy

elektryk- zarobki

Witam na jakie zarobki może liczyć elektryk w metrze warszawskim? Czy są oferowane jakieś podwyżki i dodatki? Jakie wymagania są niezbędne do zostania elektrykiem w Metrze?

Lw

Jakie są zarobki na stanowisku Monter Nawierzchni torowej?

Jlb

Czyli jakie 4,5,6,7 tys na reke ??

Około 5500 Brutto.

@BM

To jest na start mam rozumieć i potem przy przedłużeniu umowy podwyzki ?

@BM

5500 brutto to na start? Potem podwyzki są, przy przedłużaniu umowy??

@Jlb

Podwyżki są 1-2% za staż.

Natalia
@BM

ale jaki staz ? mowimy tutaj o normalnej pracy na etat, jaki staz trzeba odbyc?

@Natalia

1% za staż pracy za każdy rok, maksymalne 25%

Cebula

Podwyżki normy

@Lw

3300 +40%premii regulaminowej brutto tyle zarabia się po 8latach,szukaj gdzie indziej tutaj nie polecam

jakie podzyzki?

Jlb

Strasznie mało kasy jak na takie obowiązki w ogłoszenie.. To ile maszyniście metra płacą niby?

@Jlb

Zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl i wzięcia udziału w procesie rekrutacji podczas którego szczegółowo zostaną przedstawione warunki zatrudnienia. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Ewelina
@BM

A to już bez dodatków czy z? W sensie czy realistycznie ile można czy takie zarobki z ogłoszenia idealne pozdrawiam

Jack
@Ewelina

Z dodatkami. Ogólnie to masz 3500-3800 brutto + 40% premii regulaminowej. To po 9 latach pracy

@Ewelina

3127zł brutto+40%+8,5%premia. Tyle na start daja

@Abc

Natalia
@Abc

prowizje wszyscy maja rowno te 8,5% ?

Patykownik
@Natalia

To jest taka niby trzynastka wliczona w całość :)

hmmm...
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

piszcie kokrety zarobkow,bedzie to przesiew tych,ktorzy sa zainteresowani lub sobie odpuszcza!!

Oti

Jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać maszynistą ?

Strelicja Nicolai

Witam, po jakim czasie od zatrudnienia można spodziewać się pensji w okolicach 4000-4400 netto (nie brutto) na stanowisku dyżurny stacji metra i czy w ogóle ta informacja o zarobkach jest prawdziwa?

xcz

Mi na tą chwilę zaproponowano 4400 ale brutto

@Strelicja Nicolai

Zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl. Podczas spotkania rekrutacyjnego zostaną przedstawione warunki zatrudnienia. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Marek.jakewicz.1998
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Metro warszawskie to najlepszy pracodawców polecam gorąco do rekrutacji dla początkujących Maszynistów dobre zarobki elastyczne godziny pracy wszyscy pracowinków jakich z nanałem byli zawsze uśmiechnięci i weseli jak najbardziej polecam no i darmowe przejazdy metrem???? emocje do końca życia współpraca z wami Metro Warszawskie to było przeżycie które nigdy nie zapomnę.Polecam!!!

pozdro

@Marek.jakewicz.1998

Polecam list warszawskiego maszynisty w internecie: “śmieszne zarobki” i traktowanie jak “ludzi gorszego sortu”.

@Maszynista

Spółka Metro Warszawskie znalazła się w gronie zwycięzców rankingu Poland’s Best Employers 2022 . W drugiej edycji rankingu, Metro Warszawskie Sp. z o.o. w kategorii „Najlepszy Pracodawca - transport i logistyka” zajęło 2 miejsce, natomiast w pełnym zestawieniu rankingu Spółka uplasowała się na 39 pozycji z 300 wyróżnionych pracodawców. Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzana jest na podstawie kwestionariusza dostępnego za pośrednictwem internetowych paneli badawczych. Ankietę wypełniło łącznie ponad 20 tysięcy pracowników. Badanie trwało od września do października 2021 roku, a jego podstawą była sporządzona lista ok. 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Gdyby ankieta była robiona jeszcze wśród byłych pracowników, to może byłaby bardziej wiarygodna, a tak to tylko laurka dla Metra Warszawskiego.????

@xcz

i już wiele więcej nie wywalczysz,Metro dumnie w ogłoszeniach przedstawia jakim jest super pracodawcą ale jeśli nikt z rodziny nie wciągnął Cię do biura to będziesz zarabiał słabo

Kardynał
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Proszę tylko odpowiedzieć dlaczego metro w swoich ofertach pracy nie przedstawia zarobków na poszczególnych stanowiskach?Na rozmowie dowiemy się o stawkach na stanowiskach robotniczych które są w okolicach minimalnej krajowej plus premia regulaminowa.Zastanawiam się czy ktoś z biura byłby chętny pracować za te pieniądze ?

@Kardynał

Informujemy, że wynagrodzenia pracowników metra składają się z wynagrodzenia zasadniczego i dodatków określonych w Zakładowym układzie zbiorowym pracy dla pracowników Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Każdy pracownik metra, bez względu na stanowisko otrzymuje miesięcznie płacę zasadniczą powiększoną o premię regulaminową w wysokości 40% oraz premię dodatkową w wysokości 8,5%. Przykład: Wynagrodzenie = płaca zasadnicza np. 3300 zł + premia regulaminowa w wysokości 40% 1320 zł + premia dodatkowa w wysokości 8,5% ok 393 zł Łącznie 5013 zł Drugą grupę składników powiększających wynagrodzenie stanowią dodatki m.in. dodatek zdawczo odbiorczy, dodatki świąteczne, za pracę w warunkach uciążliwych, dodatek stażowy obliczane jako wartość procentowa płacy zasadniczej. W zależności od zajmowanego stanowiska pracy i przysługujących dodatków łączne wynagrodzenie miesięczne pracownika jest dwukrotnie wyższe od stawki wynagrodzenia zasadniczego. Co roku w okresie okołoświątecznym wypłacane są dodatkowe wypłaty. W Spółce Metro Warszawskie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych dzięki czemu Pracownicy mogą skorzystać z wielu form wsparcia tj. pomocy rzeczowej lub finansowej dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania tzw. wczasów pod gruszą, świadczeń świątecznych dla dzieci pracowników oraz emerytów i rencistów oraz dofinansowania działalności kulturalno – oświatowej i sportowo rekreacyjnej. Istnieje możliwość skorzystania z zwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe. Można także wziąć udział w różnych formach turystyki i wypoczynku organizowanych przez sekcje działające w Metrze Warszawskim czy przez Biuro Kadr i Szkoleń. W procesie rekrutacji kandydatom przedstawiane są zasady systemu wynagradzania pracowników metra. Zapraszamy do wzięcia udziału w prowadzonych rekrutacjach. Więcej informacji odnośnie prowadzonych rekrutacji można uzyskać na stronie Metra Warszawskiego Spółka z o.o.

@Kardynał

Dlaczego Metro Warszawskie nie podaje zarobków na poszczególnych stanowiskach? Niektórych żal d.pe ściska jak zarabiają mniej od innych i chodzą kierowników że tamci się opieprzają :-)

Patykownik

po 4 latach miałem około 4000-4100netto ze wszystkim

Gienek
@xcz

Wynagrodzenie w metrze jest wieloskładnikowe. Jeśli zaproponowali 4400 brutto to na pewno będzie pow. 4400 netto. 40% premia którą otrzymuje się do kwoty brutto daje 4400 netto. Jeśli jesteś pracownikiem tzw. linii czyli głównym miejscem twojej pracy są stacje metra dodatkowo dochodzą dodatki za pracę w nocy, święta, szkodliwe. Jest jeszcze dodatek stażowy - niestety liczony tylko za staż w metrze czyli na początek "0". Po pół roku dochodzi jeszcze 13 pensja tj. 1/12 wynagrodzenia zasadniczego czyli Twoich 4400/12 brutto wliczana do wynagrodzenia zasadniczego. Po pół roku pracy z 4400 brutto powinno się zrobić jakieś 6000 Plus brutto. Jak wiadomo w każdej pracy trzeba pracować. Rozwój zależy tylko od zaangażowania pracownika. Szkolenia +/_.

@Gienek

O jakim stanowisku mówisz?

KwasXY

Jakie są widełki NETTO na staonowisku maszynisty? Jak wygląda ten 8 miesięczny kurs? Jest płatny? Bo nie wiem czy dam radę połączyć go z aktualną 2 zmianową pracą. I rozumiem, że toalety w kabinie nie ma?

@KwasXY

Wszystkich zainteresowanych pracą w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl. Podczas spotkania rekrutacyjnego zostaną przedstawione warunki zatrudnienia. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

@KwasXY

Nie nie dasz rady połączyć,zajęcia jak w szkole ,jest płatny najniższą krajowa ,a widełki no cóż .dobrze już było

@Paweł

Jack
@METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.

Płaca jawna -wiem czy jestem zainteresowany. Oszczędność pracy Waszej i czasu ewentualnych kandydatów. Chyba że nie macie co robić to siedzicie na goworku.

@Jack

Sebastian

Szybko się uczę mieszkam na Mokotowie

X

Na rękę około 3500-3800

Dorota
@X

Na jakim stanowisku tyle ? :))

Stor

Czy jak mieszkam w innym mieście niż Warszawa i okolice, to mam szanse dostać się na stanowisko maszynisty ?

@Stor

Jak w godzinę dojedziesz z miejsca zamieszkania do pracy, to tak.

Emilia
@Maszynista

A uważasz, że warto dojeżdżać te godzinę? Byłoby super jakbyś powiedział coś o zarobkach albo socjalu, itp. :)

@Emilia

Przy obecnych zarobkach według mnie nie warto. Praca 3 zmiany , weekendy zarobki 4.5k

Sebastian

A w jakich godzinach pracuje się na tych 3 zmianach?

@Sebastian

6-14,14-22,22-6

Dorota

Trzeba w weekendy?

@Stor

Pewnie ,ale skoro zadajesz takie pytanie to już wiemy że się nie nadajesz ????

@Paweł

Zainteresowanych pracą w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. zapraszamy do przesyłania aplikacji na adres rekrutacja@metro.waw.pl. Podczas spotkania rekrutacyjnego zostaną przedstawione warunki zatrudnienia. Pozdrawiamy Biuro Kadr i Szkoleń Metro Warszawskie Sp. z o.o.

Filemon

A wystarczy same średnie wykształcenie czy trzeba mieć średnie techniczne

Olo

Proszę mi powiedzieć jak wygląda praca jako monter urządzeń Łączności ? Na jakie wynagrodzenie można liczyć ?

@Olo

Witam . Ktoś może się wypowiedzieć o stanowisku ,, monter urządzeń Łączności ? ,Jak wygląda praca , jakie zarobki ?

zainteresowany

Witam jakie wynagrodzenie brutto otrzymuje elektryk taboru, czy praca odbywa się na 3 zmiany , czy w turnusie ?

Cebula
@zainteresowany

Na 3 zmiany,tylko a w biurze się pracuje na jedną zmianę

zainteresowany
@Cebula

A wie Pan jakie wynagrodzenie brutto otrzymuje elektryk taboru na STP ?

@Cebula

A wiesz ile brutto dostaje elektromonter taboru ?

Janusz
@zainteresowany

Turnus to jest tam caly czas

Iwona

Witam pracowników Metra Warszawskiego. Mam pytanie, czy moglibyście przybliżyć mi (głównie negatywne) strony pracy na stanowisku DYŻURNY STACJI? Nie chodzi mi o elementy płacowe, ale o pozostałe czynniki. Interesują mnie wszelkie negatywne strony pracy na tym stanowisku o których oczywiście nie dowiem się od pracowników działu HR. Będę bardzo wdzięczna... Pozdrawiam serdecznie

@Iwona

Musiałabyś zapytać się na innej stronie bo do tej strony mają dostęp pracownicy Działu Kadr i kasują niewygodne dla Metra komentarze, np. kasują niewygodne komentarze dotyczące pracy na stanowisku maszynisty metra podczas gdy w metrze nie pracują maszyniści a prowadzący pojazdy kolejowe metra co jest olbrzymią różnicą i stażyści dowiadują się o tym dopiero po jakimś czasie. Zostaw do siebie kontakt a odpowiemy na Twoje pytania dotyczące pracy dyżurnych stacji.

Ex

„Najlepszy Pracodawca - transport i logistyka” zajęło 2 miejsce, natomiast w pełnym zestawieniu rankingu Spółka uplasowała się na 39 pozycji z 300 wyróżnionych pracodawców. To zadam pytanie: jakim cudem, przy niskich płacach nie wliczając Prezesa Spółki? Metro Warszawskie to nie jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej o której było ostatni głośno.

Zostaw merytoryczną opinię o METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 98.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.