Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
wiktor

Typowy przypadek na petli w Malym Plaszowie.Podjezdza autobus np. 123 ludzi od tramwaju dziela 4 metry,podbiegaja do stojacego tramwaju probuja otworzyc drzwi i w tym momencie tramwaj rusza.Czy nie moze poczekac doslownie 5-10 sekund dla kilku/kilkunastu/ pasazerow?

szofer

no tak cos czulem - tylko ze co to za przerwa - skoro musisz jesc przy ludziach i nawet nie mozesz prywatnego telefonu wykonac bez swiadkow - za to musisz czasem pewnie suchac blablania ludzi za plecami.Wylozyc sie jak dlugi z tyłu tez nie bardzo wypada przy pasazerach (szczegolnie jak ktos tam usiadzie :) A to rozumiem ze jak do toalety albo do kiosku po wode - to zsotawiamy autobus otwarty i wracam za 5 minut ??

Wrocław Wita!

Witam kolegów z Krakówa :-) Jak wyglądają u was zarobki na dzień dzisiejszy? Piszecie,że przy najbardziej standardowym systemie pracy czyli 4/1 i dwa weekendy w miesiącu wychodzi ok 2900 zł netto.Rozumiem,że tyle dostaje świeży kierowca razem z premią i innymi dodatkami łącznie? Jeżeli chodzi o dodatek stażowy-po jakim czasie przysługuje i ile wynosi? Zapytam wprost-czy kierowca z 3 letnim stażem pracujący te dwa weekendy w miesiącu weźmie chociaż 3200 zł netto?

wiktor

@wiktor

Jak poczeka te 10 sek. na pasażerów + zamykanie drzwi z 3-5 sek. to zapewne minie mu wolne światło i będzie czekać na kolejna sekwencję świetlną z 1,5 min albo dłużej.

Pocałuj mnie w żyć
@wiktor

Twoim (usunięte przez administratora) obowiązkiem jako pasażera jest być punktualnie na przystanku.Nie ma Cię??? To jesteś pasażerem następnej firanki.

df
@Pocałuj mnie w żyć

Powodzenia z takim nastawieniem

Ja
 Rekomendacja
@wiktor

W 10 sekund nie wsiądzie kilkunastu pasażerów. Nawet w 20 sekund.

bx
@wiktor

normalne zachowanie większości kierowców...

Pataruchon
@wiktor

Widocznie nie może - nigdy nie czekam

Magda
@wiktor

Nie poczeka bo chyba premię mają dodatkowa za zamianie drzwi przed nosem. Mnie dziś jeden pajac przytrzasnął drzwiami nie mówiąc ze drugi pajac zatrzymywał się na każdym przystanku nawet n/ż. Porażka !!!!

Sylwek 5885
@wiktor

Jestem kierowcą autobusu w innym mieście i sytuację są podobne,więc mówię zawsze że autobus to nie jest taksówka ma swój rozkład jazdy jeżeli jest opóźniony to chce nad gonić ten czas, jeżeli cały czas autobus był by opóźniony to następny kurs także,więc się kumuluje i później się okazuje że kierowca pauzy nie mam bo musiał nadrabiać czas,więc zrozumcie ludzie ze my mamy takie same żołądki i potrzebujemy zjeść i napić się kawy czy herbaty,wy patrzycie z innych perspektyw my z innych tak nie wyzywaj tak samo kierowcy od najgorszych jak wyjeżdża z zatoczki a ty biegniesz spóźniony/a kierowca w tym czasie patrzy w swoje lewe lusterko by mógł bezpiecznie włączyć się do ruchu a nie patrzeć czy jakiś fajtłapa nie biegnie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie kierowców i zrozumiałym pasażera

Scania_2602
@wiktor

Tramwaj nie może poczekać bo ma rozkład jazdy i takie czekanie nie spowoduje 5-10 sekund opóźnienia tylko 2 minuty ze względu na oczekiwanie na kolejny cykl świateł. Gdyby za każdą taką sytuacją kierujący czekał na dobiegających pasażerów na końcu trasy miałby z samego temu powodu 10 minut opóźnienia.

Artur
@wiktor

Nie opisuje sytuacji pracy w firmie tylko subiektywnych odczuć wpisującego co do samego transportu, co nie ma nic wspólnego z tematyką.

@wiktor

Jest to przykre ale ale wina leży w planowaniu rozkładów jazdy w których nie bierze się pod uwagę np. korków. Do tego ktoś układa to tak że wszystko odjeżdża o jednej godzinie. Rozumiem rozczarowanie, ale trzeba spojrzeć też z perspektywy kierowcy. Czekając na każdego tramwaj nigdy nie byłby na czas to po pierwsze. Bo kilka minut na każdym przystanku robi w całej trasie kilka do kilkanaście minut. Wpływa na to wydłużenie proces wymiany pasażerów, cykle świateł i inne utrudnienia. I teraz pytanie czy to kierowca robi specjalnie- nie. Bo później inny pasażer do niego podchodzi i mówi że się przez niego spóźnił to po pierwsze. Więc nie da dogodzić się wszystkim. Po drugie ten kierowca też musi mieć w chwilę dla siebie żeby iść do WC czy coś zjeść. I po trzecie generując opóźnienia jest narażony na to że będzie zjeżdżania przez inne linie które dodatkowo go opóźnią. Co w dalszej konsekwencji powoduje opóźniony przyjazd na końcówkę i opóźniony z niej odjazd. I znów będzie pytanie czemu on dopiero ruszył a już jest opóźniony. Niestety ale każde opóźnienie to ciężkie do obronienia minuty dla prowadzącego. Dlatego uważam że to wina planujących rozkłady a nie kierowców czy motorniczych.

Kieero
@Magda

Następna (usunięte przez administratora)i jej dramaty. Trzeba się było uczyć to byś taksówka jeździła. Każdy o minimalnej ambicji jeżdżąc do szkoły autobusem postanowił sobie poukładać życie tak, by nie jeździć codziennie autobusem. W Polsce i tak dba się o plebs jeżdżący komunikacją. Jeździcie i jeździć będziecie i nikt się nie będzie przejmował kretynem, który nie kapuje nawet że to strona do oceny pracodawcy przez pracownika xD

pasażer Nowy wpis
@wiktor

bo to prawda i nie tylko na tej linii. Jest część motorniczych i kierowców uprzejmych, ALE WIEKSZOŚĆ to C...y który z uśmiechem rusza ci sprzed nosa!!!

ikonka

Sprawdź 46 opinii klientów firmy MPK Kraków w Kraków.

Sprawdź
Pan kierowca Nowy wpis

Szanowni byli i obecni pracownicy w MPK w Krakowie to nie praca jest zła tylko podejście do pracy, cudów niema każdy kto pracował lub pracuje jako kierowca wie że wszędzie dobrze gdzie nas niema tylko trzy musi się zwalniać tylu ludzi żeby coś się zmieniło na lepsze w firmie. Może trzeba zlikwidować związki zawodowe które są ślepe i głuche na opinie pracowników. Tyle oddemnie i życzę szerokości.

Motorniczy-kandydat Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Kandydat

Jak wyglądają obecnie zarobki dla początkującego motorniczego tramwaju? Jak długo trwa lojalka za kurs na motorniczego?

Bek9n

Pracowałem tam w mpk 10 dni Panowie odnośnie pracy to nie polecam nikomu podejście od początku od biur na broszka tragedia na zajezdni jesteś traktowany jak zło konieczne . Dyspozytirzy wręcz krzycz i warczą. Odnośnie kasy żadne 4200 jak jest napisane na pojazdach dostajesz etat najniszy czyli 2500 zero premi nie licz NAWET po to jest dział kontroli żeby Ci zabrać premię . Nie polecam nawet nie aplikujcie tam

GGG
@Bek9n

Wczoraj na autobusie pisało 4500 - 4800 netto :-)

Los Nowy wpis
@GGG

Tak piszą. Jednak obecnie nikt tyle nie dostaje z etatowcow. Śmieszne że reklamują coś po podwyżce październikowej (2022) następnie styczniowej w 2023 roku. Taka kwota będzie dopiero na kontach od lutego 2023! Szkoda, że wszystko robią pod nowych byle by podpisali lojalke. Kasa jednak nie rozwiąże wszystkich problemów.

Pracownik 10 lat

Dzisiaj czytałem artykuł na temat MPK na podstawie opinii z tego forum. Takie głupoty wypisują, że muszę zareagować. Praca jak praca, pieniądze zawsze na czas, czasu pracy pilnują, wczasy i dzieci na kolenie prawie za darmo. Inspektorzy w większości normalni. Dostaję na rękę 5.5 plus nadgodziny. Kto chce idzie na ajenta dostaje teraz na rękę ma 9.0 ale 210h nie ma socjalu. Kary zmniejszyli max 500 zł, ja dwa lata temu 200 zł zapłaciłem. Kierownik 2 zdarzenia "zapomniał" :)

Bimba
@Pracownik 10 lat

Jakie są stawki za godzine po ostatnich podwyżka na umowie i własnej działalności? Możesz napisać coś więcej o pracy jako ajent?

Mordek
@Pracownik 10 lat

5.5 tyś bierzesz? Jakim cudem? Przecież to jest wyssane z palca. Wszyscy kręcą się przy 4 tysiącach i taka jest prawda. Ale z tymi 5,5 to ładnie odleciałes. Gdyby tyle było to nie brakowaloby kierowców. Zastanawiam się tylko po co podajesz takie kwoty z kosmosu.

Pracownik 10 lat
@Mordek

5,5 to było przed podwyżką - teraz to już będzie w okolicy 6

akar
@Pracownik 10 lat

Totalne brednie żeby dostać 6000 zł netto na rękę bez nadgodzin trzeba zarabiać 8500 brutto Przy 168 godzinach ( 2008 h w roku : 12 miesięcy = 167. 3 ) żeby zarobić 8500 brutto trzeba by mieć stawkę 40 zl/ za 1h +30% premii = 8700 brutto nawet w kategorii 7 ( najwyższa ) stawka brutto wynosi poniżej 40 zl a tam pracuje niewielu pracowników. Najwięcej pracowników jest w 4 kategorii a nawet w 5 maksymalne stawki to 25 zł brutto.

Pan

Pracownik 10 lat daj już spokój bo zgaszono Cię tu jak peta

Jacek
@Pracownik 10 lat

Ile godzin pracujesz, że masz 5,5 na rękę? Przy czystych godzinach nie jest to możliwe

Ewa
@Jacek

Czemu nie? Nie może mieć lepszej stawki?

Alkoholik

Panie i panowie kierowcy przestanmy chodzic wreszcie za wolne sami widzicie jakie zdanie ma nasz prezes o nas a tak niedawno wysylal do nas pisemko w całkiem innym stylu. Urzednicy w magistracie jak widzice tez wola nas straszyc niz rozwiazac problemy spółki miejskiej jakby nie patrzył. Dość chodzenia za wolne chociaz kazdemu brakuje pieniedzy, zorganizujmy pikiete i pokarzmy niezadowolenie pod urzedem miasta. Na naszych organizatorow wycieczek czyli związki zawodowe nie mozna liczyc w tej sprawie. Wezmy sami sobie pomóżmy bo inaczej nas zgnija i bedziemy sie cieszyc z mikrofali na punktach socjalnych

Kierowca Wola Duchacka

Przeczytalem dzis w internecie ze pan prezes mpk twierdzi ze mamy dobre warunki pracy bo mamy mikrofale i ze cala nagonka na mpk to przez pijakow i cpónow zwolnionych z mpk. To skandaliczna wypowiedz prezesa nadal nic nie rozumie i nadal nie zna warunkow pracy kierowcow w jego firmie. Moze dosc juz rozkladow jazdy 10 godzin i wiecej, moze czas zebysmy mieli prawdziwe przerwy miedzy kursami. Dosc klamstw do mediow a haselka typu na pana miejsce mam 10 za brama wslyszalem osobiscie od kierownika wielokrotnie jak pracuje w firmie. Moze trzeba zrobic anonimowa ankiete wsrod pracownikow na temat zadowolenia z pracy? Pewnie wyszloby ilu jest alkocholikow i cpunow w mpk

30 000 zł netto
@Kierowca Wola Duchacka

Prezes mpk Rafał Świerczyński zarabia miesięcznie 30 000 zł netto! TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY PLN NETTO! A w jaki sposób zarządza swoim przedsiębiorstwem, to niestety widać po powakacyjnych rozkładach jazdy!!!

Roczne zarobki kierownictwa
@Kierowca Wola Duchacka

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji S.A. Rafał Świerczyński, prezes - 408 292 zł Mariusz Szałkowski, wiceprezes - 340 716 zł Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu - 334 965 zł Katarzyna Bury - członek zarządu (od 1 IV 2017r.) 196 398 zł

kierus
Kandydat

panowie czy to prawda co gadają w mediach że świeżak u was będzie miał na start 4600-4800 netto na umowie o pracę od października?

Babsztyl z z połamanym zębem
@kierus

Tak a od stycznia przyszłego roku to będzie ok 5,5 netto

XYZ
@kierus

Po czym rozpoznać marnego przewoźnika? To bardzo proste! Daje podwyżki, a kierowcy w MPK SA nie chcą pracować. To chyba o czymś świadczy? Przychodzą nowi i odchodzą. Żal mi tylko tych, którym mpk zapłaciło za kurs na prawo jazdy. Tak na marginesie dodam, że jest XXI wiek, a mpk sa jako telefon kontaktowy podaje nr tel. stacjonarnego. Nie tylko jeśli chodzi o pracę, ale także inne działy mają tylko telefony stacjonarne. Relikt PRL-u w pełnej krasie. Również w innych kwestiach mpk zostało w latach 60tych i 70tych. Dopóki nie zmieni się mentalność kadry kierowniczej i zarządu mpk sa w Krakowie, będą mieli wieczne braki.

Zbyszek

Mpk to (usunięte przez administratora) i jeszcze raz (usunięte przez administratora) klamstwo klamstwo i jeszcze raz klamstwo robilem to wiem. Nie polecam nikomu chyba ze najgorszemu wrogowi. Ludzie opamietaj cie sie za co wy tam robiecie za te nerwy i stres 6000 min do reki pozdro dla kierowcow mpk Płaszów

@Zbyszek

6 tys na reke i narzekasz? to odejdź Za(usunięte przez administratora) ile zarabiales. Na 6 tys to ja pracuje 2 m ce i to nie ma okraglej kwoty do 6 tys.Inni pracuja za 2800 caly etat , nie ma zwiazkow zawodowych i ciesz się jak umowa o prace. W zakladach jest plaga ludzi ze stop niepeln. bo jak nie masz to zlecenie. W glowach wam się przewrocilo.

@12

A pasazerowie to milionerzy? Myslisz ze ilie zarabiają ? 10 tys i leza w pracy? Większość ma polowe z pensji kierowcy, biegnie do tramwaju czy autobusu oststkiem sił a kierowca zamyka drzwi przed nosem. Jedzcie, pijcie, w trakcie pracy a przez tel gadajcie na przerwie. Badzmy dla siebie zyczliwi a czarna owca zawsze się trafi.

Rekomendacja
@12

A ja pracuję na busach, mam umowę o pracę, pełen etat, elastyczny grafik i zarabiam 5000, niby prywaciarz a jednak da się. Pozdrawiam wszystkich szoferów z Bieńczyc.

@12

6 tyś chyba za 300h na działalności. Co z tego że związki są. Są ale dla pracodawcy a nie dla pracowników. Zawsze dogadują się za stroną zarządu a nie pracowników. Żaden zaszczyt w dzisiejszych czasach umowa. Może mam się jeszcze cieszyć że dostaje wypłatę a czas bo dla niektórych to jakiś atut. Żenada. To może jak wypłata nie w terminie to robota też wykonana będzie kiedy indziej. Ale to że pełno jest ze stopniem niepel. To już wasza sprawa ze godzicie się na takie warunki jak wasz wspaniały pracodawca wam daje.

Czytelnik
@Były pracownik

Bo MPK Krakowskie to (usunięte przez administratora) zarabiać by chcieli po 7000 a robić im się nie chce nagminnie się spóźniają kursy opóźnienia mają nawet po 10 minut i oni wymagają kokosów? Śmiechu warte ????????????????????

bubu
@12

To prawo jazdy zrobić i dawaj na Brożka.

@bubu

Witam wszystkich król Goworku jest tylko jeden - Aaaa

@Czytelnik

Im się te pieniądze po prostu należą

Również tutaj będę walczył o jednakową stawkę 5400,00zł + wysługa

Kundel Bury

Uwaga potencjalni chętni na pracę w mpk sa w Krakowie!!! POD ŻADNYM POZOREM NIE PODEJMUJCIE PRACY W MPK SA W KRAKOWIE!!!

@Kundel Bury

Jak mozna zamknac punkt MPK na Krowodrza Gorka dla tak ogromnego rejonu tylko dlatego że prowadzą linie tramwajowa na Gorke Narodową, przeciez z tego powodu nikt się nie wyprowadzil i nie zmienil miejsca pracy. Powinno się zmienic tych z zrzadu .MPK i Kronika Krakowska to hanba dla Krakowa. Jedni i drudzy nie służą pomoca miastu.

Ciekaw
@Kundel Bury

CIEKAW JESTEM CZY ZLE OPINIE PISZA STARE RURY Z MPK KTORZYVTEIERDZA ZE TO ICH ZAKLAD PRACY I NIE CHCA NOWYCH CZY NORMALNI LUDZIE KTORZY WIDZA CO SIE DZIEJE I CHUK ICH STRZELA????

Kasownik
@Ciekaw

Piszą obecni i byli pracownicy MPK i piszą prawdę, to jest masochistyczna firma, nie dość że stresuje sama praca, ruch uliczny pasażerowie, to stresuje jeszcze samo mpk karami itp bo kie wiadomo za co dostaniesz raport i pi premii, nie wyssaliśmy tego z palca.

bubu

bo to prawda

Ogórek

Panie Prezesie MPK! Jeśli ma Pan choć trochę godności i szacunku do własnej osoby, to proszę podać się do dymisji wraz z całym zarządem MPK!!! Za to, do jakiej sytuacji doprowadziliście w MPK KRAKÓW!!!

krs
@Ogórek

Co masz na myśli. Brak kierowców czy warunki pracy

Ewa
@krs

A czemuby nie dwie opcje?

Mateusz
Kandydat

Mam pytanie w radiu mówią, że dają 4000 tys na początek a jaka faktycznie kwota wpada na konto, czy są tam jakieś dodatki 13 pensja i wgl? Czy to jest na tych samych zasadach co wojsko, że podają np zarobki 3500 a zarabia się 4500 z dodatki i czy zwracają na paliwo koszty?

Kasownik
@Mateusz

Nie zwraca za paliwo, dodatki jakieś tam są, ale czy psychicznie wytrzymasz to inna kwestia, 4500 4800 zł zarobisz przy 200 h pracy a to jest ciężka harówka np od 3:50 do 13:45, albo od 13:45 do 23:45 po 10 godzin pracy dziennie, ryzykowane to jest, codziennie stres itp, o ile tobie nie zabierze kierownik z premii, albo inspektor Dąbek za brak paru pikseli, na wyświetlaczu, nie zapięty guzik albo za ryskę na karoserii.

@Mateusz

Jeśli spalisz więcej paliwa niż przewidziano w wyliczeniach tzw. przepał, to Ci zabiorą za nadprogramowe litry z twojej pensji. To tak jak byś tankował z własnych pieniędzy autobus. Podają zarobki 4000 zł, a po zabraniu ci premii wyjdzie na rękę 2750zł!!! W mpk Kraków nie ma żadnych dodatków. 13 pensja, a co to takiego? Na pewno nie w mpk.

Luk
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.
Kandydat

Chciałem zapytać bo widze ogłoszenie na autobusach o pracę za kierowcę. Może ktoś z.pracownikow coś powiedzieć na ten temat podaj 4 tys na rękę. Jakie macie warunki pracy 8h ciągiem czy np 4 przerwa 2h I następnie 4h hak to wygląda? Kurs ile kosztuje na prawko D robione przez Pracodawcę.ciekawa propozycja. Ale.jak z wolnym np w weekendy

Albert
Kandydat

Witam czy warto obecnie zatrudnić się do MPK jako kierowca lub motorniczy żeby sfinansowali kurs? Ostatnio na autobusie była reklama ze na start 4000-4250 netto? Czy to prawda? Myślę nad zmianą roboty bo obecnie mam około 3000 a tu widzę MPK obiecuje 4000 na początek.Czy teraz idą lepsze czasy i warto się zatrudnić? Jak to wygląda w lipcu 2022 roku? Jakieś większe podwyżki były?

@Albert

Tak dadzą tyle, jak ci przy okazji za coś nie wezmą. Tylko zapomnieli napisać na reklamie przy jakiej liczbie godzin i na jakiej umowie. Kwotę 4000 zł netto zarobi kierowca typu ajent przy 230 godzinach w miesiącu.

Kierowca
@Albert

Pracuję od pół roku i bez nadgodzin biorę 4000, z nadgodzinami udało się i 5300.

Kierowca...były...
@Albert

Chłopie, lepiej iść do więzienia na rok, niż do roboty w mpk. Uwierz mi! Będziesz wyspany, najedzony i wypoczęty. Tyle w temacie.

Albert
@Kierowca

I jak wrażenia? Bo sam rozważam ale jednak widzę sporo negatywnych opinii

@Kierowca...były...

To idź do wiezienia. Jak wyjdziesz podzielisz sie swoimi wrazeniami. Swoim szczesciem????????????

@Albert

Kurs to prawie 9 000 tysięcy. Za który będziesz miał lojalkę na 3 albo 5 lat. Więc patrząc nawet z tej perspektywy to jeżeli robota nie będzie Ci leżeć to się nawet nie zwolnisz bo dostaniesz 4 250 a do spłaty 9 koła a każdy ma jakieś zobowiązania. Do tego bierz pod uwagę ze za 4 250 jeździsz cały rok nie że weekendy wolne czy święta. Jest np wigilia a ty jeździsz to samo np. w sylwestra. Do tego odpowiadasz za życie ludzkie i sprzęt warty miliony. Nie wspominając już o godzinach pracy. Codziennie inne, organizm się nie przyzwyczai. Powiem tak , za takie pieniądze albo podobne można spokojnie znaleźć inną robotę w której nie będzie takiej odpowiedzialności

@Albert

Jak już chcesz robić prawko na D to proponuję za własne pieniądze..weź na raty zrób najpierw kategorie a później jak będziesz miał kasę to zrób kurs na przewóz ludzi..ja bym Ci odradzał z tym darmowym kursem..masz wtedy lojalke i jesteś uwięziony..a tak to masz prawko za swoje i idziesz gdzie chcesz nawet MPK..nie podoba się robota to się zwalniam i cześć.

@Albert

Masz pracę za 3000 to pracuj i w międzyczasie zapisz się na kurs D za własne pieniądze na raty..rób spokojnie jak zrobisz to wtedy pójdziesz w świat..takie moje zdanie i tak ja bym zrobil

Teresa
Kandydat

Mpk w Krakowie to dno. Ławki metalowe z których się zjeżdża. Nie ma mowy o siadaniu. Zakupy spadają.Wiaty male przecinają. Kultura prowadzących koszmarna. Skoro ktoś nie ma wyczucia i nie umie zachować odległości co go zmusza do ostrego hamowania,gdzie ludzie lecą na pysk powinien zrezygnować. Za nim włączy klimę niech sprawdzi. Trudno jechać z gęsią skórką po czym narażać się na taką różnice temperatur. Albo zimna dmuchawa prosto na głowy na Lini 137. Efekt zawianie ból ucha zaziębienie. Punktualność jest koszmarna No ale jak się wyjeżdża z opóźnieniem. Czy korki też są w soboty i niedziele

lolo
@Teresa

Ja jakoś nie zjeżdżam z tych ławek, a nawet są wygodne. Zakupy to sobie stawiaj na chodniku-nie będą spadały. Ostre hamowanie? Poproś osobówki, żeby nie wjeżdżały przed autobus, to nie trzeba będzie ostro hamować. Klima włącza się automatycznie. Zimna dmuchawa prosto na głowę?? Zmień miejsce w autobusie, przecież musi gdzieś dmuchać. Punktualność?? Autobus rusza punktualnie. Zażalenia między innymi do świateł, żeby zmieniały się na zielone - przecież autobus jedzie. Korki?? Tak.. Korki też są w soboty i niedziele.

@lolo

A ja się zgadzam z p Teresą czasami jest bardzo goraco a klimatyzacja jest wyłączona a czasami nie ma goraca i jext wloczona. MPK nie kursuje za darmo, wszyscy za to placimy. Lolo, może ty zmień prace bo pasazer to twoj pracodawca i dzieki nam bierzesz wyplate i to dosc dobrą. W obronie granic biora tyle samo a ile musza wlozyc wysilku fizycznego i nauki.Ludzi chetnych na twoje miejsce nie brakuje to zejdź na ziemie.

@12

Klimatyzacja nie jest regulowana przez kierowcę tylko MPK i to kierowcy się właśnie obrywa za to że latem jest w autobusie zupa a zimą lodówka. A ludzie zamiast pisać i dzwonić do MPK to dojeżdżają kierowcę który nie ma na to wpływu. Nie podoba się temperatura dzwonić 12 19 150

@12

Powiem nawet więcej , czasem jest tak że ludzie cierpią przez temperaturę a nikt nie pomyśli o tym że kierowca w takiej temperaturze spędza czasem 10h bo odziwo czasami w kabinie wcale nie jest lepiej a nawet bywa gorzej

mejbi
Kandydat

Jak aktualnie wygląda praca początkującego motorniczego? Stawka na początek, godziny pracy, układanie grafiku?

NH
@mejbi

Na dzień dobry grafik na dwie zmiany z dwoma weekendami. Na umowę o pracę od około 4 tys, na działalności 42.2 brutto, ponad 170 godzin dodatkowo 35 zł brutto.

NH
@mejbi

A godziny pracy? Pierwszy tramwaj z Podgórza wyjeżdża o 3:48, ostatni zjeżdża chyba 0:50

@szofer

Tak. Oczywiscie zabierasz kluczyki i swoje zeczy jak nie chcesz zeby Ci ukradli

@szofer

A jesli bedziesz siedzial w kabinie to caly czas beda przylazic i du...e zawracac o wszystko. Za ile odjazd, czy dojedzie , gdzie dojedzie, i 1000 innych spraw. Wiec jak chcesz chwili spokoju to trzeba wysiasc i odejsc kawalek.

@Rumburak

no wiec sluchajcie moi mili - nie tylko mnie sie wydaje ze taka przerwa to nie przerwa :P tak samo wydawalo sie Głównemu Inspektoratowi Pracy juz w roku 2008 :) uwaga cytat : "Uwaga! Obowiązek zaliczenia do czasu pracy kierowców okresów, w których sprawują oni nadzór nad pasażerami przebywającymi w zaparkowanym pojeździe został potwierdzony przez Główny Inspektorat Pracy w stanowisku z 7 listopada 2008 r. w sprawie czasu pracy kierowców wykonujących przewozy regularne (nr pisma: GPP-417-4560-915/08/PE)." Nr pisma mozna wygoglowac to nie moj wymysł :) Czyli jak na pętli MPK KRK chce zeby kierowca siedzial z pasazerami w busiku to nie jest zadna przerwa:P tylko praca inna niz jazda (czyli to samo co 5 minut na przygotowanie) . Ciąg dalszy nastąpi :)

@Rumburak

Czy dojedzie i gdzie dojedzie :)) haha dobre . A to mi jeszcze tylko powiedz bo pewnie sie orientujesz czy jak kierowca opozniony wysiada z busa na zmianie A lub zjezdza opozniony z jakiegos powodu na zajednie busem to ma doplacane np 10 lub 15 minut ?:)rozumiesz o co idzie - czy jesli opuszczasz pojazd ze swojej zmiany po czasie to czy firma wyplaca te 10 lub 15 minut jako extra czas (nadgodziny )?

@szofer

I do czego to orzeczenie ma się odnosić? Pracodawca może zapewnić kierowcy przerwę a to czy będzie on siedział w autobusie czy pójdzie sobie do budynku socjalnego to już zależy od niego samego. Nikt nad nim nie stoi i nie przymusza do jednego lub drugiego rozwiązania. Oczywistą oczywistością jest to że przerwa to przerwa czyli okres czasu w którym nie podejmuje się żadnych czynności związanych z pełnioną pracą. Nie wiem jaki jest cel w szukaniu dziur w całym. No chyba że uważasz że pracodawca powinien surowo egzekwować "obowiązek przerwy" i wyciągać konsekwencje do osób które nie wypoczywają w sposób przewidziany dla przerwy w pracy.

@Jasiek z Torunia

Jesteś rzecznikiem prasowym, kierownikiem PW, PP albo PB czy może kimś jeszcze wyżej? Tak czytamy i obstawiamy z chłopakami. Ujawnij się.

thru
@Jasiek z Torunia

Kolego "szofer" i druga osobo pisząca w imieniu mpk zwana " Jasiek z Torunia", zaczynacie faktycznie szukać dziur w całym, jak to czy kierowca ma spędzić przerwę w autobusie czy na punkcie. Fakt że nie zawsze punkt socjalny jest więc czasem trzeba w aucie ale to koniec świata, zdarza się i da się to przeżyć. Zamiast tak uciekać od poważnych poruszonych tu tematów. Problemem jest Mobbing, wysoka awaryjność sprzętu i zwalanie winy na kierowcę (generalnie za wszystko), problem z przyzwoitymi przerwami albo wręcz ich brakiem podczas gdy są korki i przestawione brygady, brak przyzwoitego wolnego i notoryczne wydzwanianie przez dyspozytorów. Przy tak obciążającej pracy jak prowadzenie autobusu w komunikacji miejskiej to skandal. A płaca to jak ktoś podsumował dobra dla dostawcy pizzy a nie za taką odpowiedzialność za życie i bezpieczeństwo ludzi. Eksploatując nadmiernie do granic możliwości kierowców, firma ryzykuje bezpieczeństwem pasażerów, ale jak widać dla mpk liczą się bardziej pieniądze niż pasażerowie nie mówiąc o pracownikach bo kierowcy są pomiatani. Kołhoz

@Jasiek z Torunia

przerwa w autobusie OK - niech bedzie . Ale bez pasazerow !! co to za odpoczynek jak wlezie 20 osob do srodka i gadaja przez komórki , miedzy sobą o głupotach - i jak napisal Rumburak wyzej zadaja pytania kierowcy to co to za przerwa w pracy ?? A jak punktu socjalnego nie ma to kierowca skazany na siedzenie z pasazerami non-stop ! Ciekawe czy Dyspozytorzy i Kierownik zajezdni np. Wola Duchacka chadzaja na przerwe posilkową jesc kanapki na przystanek autobusowy na Walerego Sławka ??? I wlasnie do tego sie odnosi to orzeczenie - Inpekcja Pracy orzeka , że siedzenie na pętli z pasazerami lub stanie obok na mrozie zeby miec spokoj to nie jest przerwa :P Problem ten niektore firmy rozwiazuja tak , ze kierowca podjezdza dopiero po pasazerow tuz przed odjazdem busa bo im nikt nie kaze przychodzic na przystanek poczatkowy 10 minut wczesniej :) Wiec komfort pracy przez to jest bardzo niski - i potem nie mozna sie dziwic ze MPK szuka kierowców non-stop juz od X lat.

@Jasiek z Torunia

W jednym z postów postawiłeś zarzut trollowania. Oto fragment definicji z wikipedii: {Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych} Aha, czyli wypowiadanie się w negatywnym tonie pracowników bądź byłych pracowników na temat realiów pracy we firmie jest ośmieszaniem czy obrażaniem? Sorry ale to chyba sam pracodawca na swoją opinię pracuje a ludzie mają prawo mówić głośno co o tym sądzą. Człowieku, podejdź do najbliższego lustra i postukaj się w czoło!

@szofer

Niby "thru" ma rację , to już czepianie się szczegółów ale w sumie masz rację. Przerwa z pasażerami to nie przerwa. bo faktycznie przyłażą co chwilę i zawracają du..e i jak masz w takich warunkach chociażby spokojnie zjeść. To fakt że mimo wszystko nie jest to ok.

@thru

OK to mysle ze temat przerw ( i ich braku) mamy omowiony. Ale ten mobbing to nie wiem jak moze wygladac - moze ktos zapoda przyklady ? awaryjnosc sprzetu - no a co to za problem - albo sie jedzie jak jest jakis drobiazg albo sie zglasza jak powazna rzecz i koniec tematu . Co to znaczy zwalanie winy ? no i na koniec - czy nie jest tak ze harmonogram jest robiony miesiac naprzod ? bo tak wymaga przeciez ustawa? poza tym no jak dzowni dyspozytor to mozna przeciez powiedziec - hej czesc jestem u cioci w Rzeszowie wracam jutro /za dwa dni ?:) Kierowca musi byc asertywny :)

@szofer

Przykład mobbingu miałeś kolego podany m.in. na przykładzie awarii. Sprzęt jest awaryjny ponieważ warsztat nie nadąża z serwisem i auta są robione często tak żeby tylko wyjechały na linię. Jak opuści zajezdnię to warsztat jest czysty, dyspozytorzy są czyści a problem ma kierowca jak mu się auto zepsuje bo awaria na jego konto trafia. Jak masz za dużo zgłoszeń awarii to wezwanie na dywanik do kierownika. a czemu jest winien kierowca który nie ma wpływu na serwis i stan techniczny auta ani sobie nawet nie wybiera którym będzie jeździł tylko dostaje codziennie inne? A jak zalezie za skórę dyspozytorowi to mu może specjalnie przydzielać częściej takie awaryjne bo wiedzą dobrze które się psują. I to jest takie przymuszanie żeby jeździć i nic nie zgłaszać tylko siedzieć cicho. Czyli Mobbing, bo jeżeli kierownik wzywa Cię na rozmowę dyscyplinarną ( bo przecież nie na kawę ) za coś czemu nie jesteś winien i nie masz na to wpływu, no to jak to inaczej nazwać?

driverGO
@szofer

Dokładnie. Takie są realia pracy w MPK. Nie polecam. Szkoda zdrowia i nerwów za takie psie pieniądze. Mobbing. Kołhoz.

@Vader

no to troche smutne co napisales - w sumie to nie wiem jak to skomentowac ( moze Jasiek pomoze:) ) . U mnie na zajezdni (nie w KRK) bylo tak ze autobusy stały w kilku kolejkach i wyjezdzaly jeden po drugim wiec raczej nie mozna bylo zlosliwie przydzielic komus strupa ( tylko z czola kolejek) . A nawet jesli ktos zglaszal awarie czesciej niz inni to nie bylo konsekwencji zadnych tylko mial busa podmienianego przez pilota na koncowce najblizszej . A czy faktycznie ktos mial konsekwencje dyscyplinarne za zglaszanie awarii w Krakowie ?

maaskant
@szofer

W kwestii telefonów od dyspozytor możesz być asertywny i mówić że w Rzeszowie jesteś, ale jak kilka razy odmówisz to dyspozytor też się asertywny zrobi i ci to wynagrodzi odpowiednio. W kwestii grafiku to grafik pracownicy dostają na cały rok a ajenci na kolejny miesiąc z tym że w grafiku masz tylko napisane jaka zmiana: A, B , czy C. I tyle. A o faktycznej pracy dowiadujesz się max dwa dni przed, a czasem z dnia na dzień. Nic nie zaplanujesz. Zero życia osobistego. I tak potrafią czasem zmieniać z dnia na dzień pomimo wystawienia już konkretnej pracy i oburzenia jak mogłeś sobie coś zaplanować bo praca jest przecież najważniejsza. Poje...ni normalnie. Za takie pieniądze to można robotę unormowaną czasowo znaleźć więc nie dziwie się że takie braki mają. Ludzie się zwalniają. A nowi też pojeżdżą chwilę i widząc jak jest odchodzą gdzie indziej. Syf.

@szofer

Nie słyszałem żeby kogoś ukarali. Bardziej chodzi o takie dręczenie żeby nie zgłaszać dla świętego spokoju i o zbieranie haków, żeby w razie czego mieć pretekst do rozwiązania umowy. Czyli Mobbing :)

@maaskant

no to jest to przekręt w stosunku do ustawy wg mnie bo harmonogram ma zawierac "okresy prowadzenia pojazdu i przerwy" a nie czy na rano czy na popoludnie :) . No to moze tę kwestię nam kolega Jasiek skomentuje. Jakby byl grafik wydrukowany i szedl rotacyjnie to wtedy dyspozytor by nie mogl wrzucac dziadowskich sluzb wybranym osobom. NO to kolejna rzecz do zmiany - bo to przeciez nie do pomyslenia ze nie wiesz o ktorej konczysz albo o ktorej zaczynasz do ostatniej chwili - ??

@szofer

zgadza się , a niestety tak jest. to jest rzeczywistość pracy w mpk - za 2 tys na ręke

Pikachu
@szofer

"Jaśkowi z Torunia" zabrakło ustaw do skopiowania i wklejenia wobec takiej siły argumentów

mr. pumpkin
@szofer

"Jaśka z Brożka", ekhm... przepraszam - "z Torunia" zatkało jak przeczytał dla jakiej firmy pracuje :) chłop sobie sprawy wcześniej nie zdawał :)

@Pikachu

moze teraz wertuje archwiwalne Przewozniki Krakowskie i zaraz cos zripostuje , ze MPK moze dac dyplom i uscisk reki Prezesa :)

Pikachu

hahaha :)

@Klingon PW

Temat komunikacji jest mi bliski, ale nie w Krakowie a w ogóle. Stąd moje zainteresowanie tym wątkiem na forum. Żaden z kolegów hazardzistów nie wygrał.

@thru

Nie piszę w imieniu MPK a swoim własnym. To że prowadzę rozmowę w grzecznym tonie czyni mnie dyrektorem waszej firmy? Ciekawy i zabawny wniosek.

@mr. pumpkin

Może to zabrzmi zabawnie ale mam swoje życie prywatne i zawodowe i nie mam czasu siedzieć na tym forum cały czas.

@Jasiek z Torunia

Skoro masz życie prywatne znaczy sie że w mpk nie pracujesz. Sorry. Zawiodłeś nas. Cała zajezdnia obstawiała.

@Jasiek z Torunia

Nie mowie za cale forum tylko za siebie i kolegow z zajezdni ale przypuszczenia takie a nie inne wynikaly z tresci wypowidzi w porownaniu do ogolu a nie z jej formy, bo jest to anonimowe i nikt konkretnej formy od konkretnej osoby nie oczekiwal

@szofer

czy możesz mi podać tą Ustawę? Chodzi o pełną Podstawę Prawną - Ustawa Sejmowa, art., paragraf etc. W razie czego trudno powoływać się "Jaśka z Torunia" czy "szofera" z Woli. I jeszcze jedno - czy posiadanie telefonów jest obowiązkowe? Wystarczy oficjalnie zwrócić się by z bazy danych wymazać numer telefonu. Na to jest Podstawa Prawna - Ustawa o Ochronie danych Osobowych art 49 p. 1. Odnoszę wrażenie ze sami sobie robicie jakieś dziwnie wyolbrzymione problemy.

@To ja

ta Ustawa nazywa sie... ustawa o czasie pracy kierowcow :) .Art 31e punkt 1 i 2 . a o co chodzi z tym telefonem to nie rozumiem- chyba cos nie halo :).

@szofer

Coś Ci się chyba pomieszało. Internet nie uznaje kompromisów. Art. 31 w p 1 i 2 mówi o tym jakie kierowca ma przedstawić zaświadczenie i kto mu je wydaje. A najważniejsze że ta ustawa nie dotyczy kierowców do 50 km od bazy. Czyli nie staraj się robić idioty ze mnie. Po takim wpisie teraz to twoje zdanie mam dokładnie w tym samym miejscu gdzie Ty moje, tylko że ja mam tego świadomość. Co do telefonu spróbuj przeczytać jeszcze raz, może zrozumiesz. A jak będzie problem to już nie moja wina. Czytając te Wasze wypowiedzi to prawie w spodnie ze śmiechu popuściłem i również ze śmiechu oblałem kawą monitor. Tak się składa że z 90% pewnością mogę stwierdzić kto kryje się pod nickami. Kilka dekad doświadczenia. Otóż jakim to sposobem panowie uważacie się za ekspertów i wiarygodne autorytety w pracy w MPK po zaledwie paru miesiącach pracy? Jakim to sposobem "tyracie" po 11 godzin dziennie bez dnia wolnego i nie macie wypracowanych godzin?

PWG
@To ja

Największe żale mają ci którzy pewnie dostali po (usunięte przez administratora) za notorycznie podpadanie. A już najlepszy jest argument że zasuwają po 10 godzin przez 25 dni w miesiącu. O 250 godzinach to ajent może teraz już tylko pomarzyć. To nie te czasy. Ale pofantazjować nie zaszkodzi.

@To ja

na litosc boską :) przeciez napisalem wyraznie art 31 E !!! nie 31 :) . art 31 E znajduje sie troche nizej w rozdziale 4a zatytulowanym..... i tu niespodzianka .....czas pracy i przerwy kierowcow do 50 km :))) . a co do tego telefonu to moze nam wyjasnisz co miales na mysli ? tak zwykle jest najprosciej :) pozdrawiam .

@szofer

To spróbuje. Telefonu nie masz służbowego i nikomu nie musisz podawać numeru. Jeżeli ktoś zdobędzie numer przez przypadek, nie ma prawa go przechowywać a kiedy przechowuje na żądanie ma go usunąć z bazy danych. Wystarczy zwykła deklaracja. Proponuję jednak w formie pisemnej. Gwarantuje Ci to Ustawa o danych Osobowych. Masz więc spokój, nikt do Ciebie dzwonił nie będzie. =========== A teraz przy okazji, nie do ciebie. Praca w MPK na stanowisku prowadzącego jest dość specyficzna. Są ludzie pracujący kilkadziesiąt lat i w pełni zadowoleni (Ja) i tacy co z mimo wielkich chęci nie wytrwają kilka miesięcy. Pracujesz z ludźmi i dla ludzi. Tych ludzi nie interesują Twoje przerwy, Twoje prawa, Twoje godziny, przepisy i Ustawy i etc. Interesuje ich by na daną godzinę był autobus/tramwaj i jak najszybciej zawiózł na miejsce. Najlepiej bez przystanków i wysadził tam gdzie się chce. Emocje należy trzymać na wodzy i to dość mocno. Ja wiem ze człowiek ma godność a naruszenie jej powoduje eskalacje. Ale Ty jesteś jeden ich 150, w wymianie zdań nie wygrasz. To prowadzi do skarg a Ty musisz chodzić na wyjaśnienia. Musisz wyjaśniać bo jesteś uczestnikiem zdarzenia. Ale jak znasz Ustawy i przepisy do zagadnij do Kodeksu Pracy, Kodeks Cywilny, Kodeks Postępowania Administracyjnego itp. Nie musisz tego robić (wyjaśniać) po godzinach pracy. Nikt Cię do tego nie zmusi. Trudno mi tu robić wykładnie Prawnicze, bo to nie ma sensu. Popatrz na pracę tez z innej perspektywy - Ta firma jak pamiętam, a pamiętam bardzo dawno i nawet z innego pokolenia, nigdy nie zalegała z wypłatą nawet jednego dnia. Socjalne dla pracowników tez nie najgorsze. Masz wczasy, kolonie i dopłaty. zarobki (?) Hmmm, na ten temat można wiele, bo zawsze jest za mało a nigdy nie braknie. To specyfika pieniądza. Zarobki są powyżej średniej. Etatowy ponad 4 tyś, ajent około 5-6 tys. I spoko, nie unoś się jakaś dziwną formą "na rękę", bo na rękę to można sobie napluć przy wyjściu z WC. Podatki, składki każdy płaci, więc to nie nowość. Jeden płaci alimenty a inny jakieś odszkodowanie. Ja mówię o tym co w PIT-cie i o tym co wszędzie podajesz. Podatki tez się odlicza. Ktoś kto spłacał dom lub mieszkanie nie płacił wcale - nie wiem jak teraz. No i nie od razu. By mieć jakiś standard przyzwoity to te dwa-trzy lata trzeba wytrzymać. Wytrzymasz pięć, może zostaniesz dalej. I jeszcze jedno - kogo to tak zwalniają? Jak pamiętam to w ostatnich 10 latach nie zwolniono nikogo. Oczywiście nie mówię jak na lufie z promilami. A i to jak bardzo i któryś raz, bo jak mało i pierwszy raz to "karnie" na inną zajezdnie. Karnie w cudzysłowie celowo, bo po okresie rekonwalescencji wcale mu się nie chce wracać. Że święta, niedziele i to w środku nocy (?) No cóż, taka praca i o tym wiesz. Tylko nikt nie wspomina że na etacie to trzy dni i dwa wolne a następnie krótka do 9.00. Innym razem 9,40 ale znowu dwa dni po 4 godziny. To tyle.

Vektor
@To ja

Dodaj przy zarobkach BRUTTO! I dla początkujacego na pewno nie 4. Ajent 5-6 spokojnie, tu się zgodzę. "Na rękę" jest istotne bo za to żyjesz cały miesiąc. Nie interesują ludzi zarobki dla Państwa tylko dla siebie.

@To ja

Ale Ty chyba nie w MPK KR pracujesz??? Bo jeśli tak to chyba w pracujemy w jednej firmie ale w innych światach równoległych :) w kwestii tego schematu dni roboczych i wolnych. Fajnie by tak było jak napisałeś.

@To ja

Pracujesz KILKADZIESIĄT lat ??? Kilkadziesiąt to najmniej 50 - dziesiąt. Prawko można od 21 lat. Czyli masz ponad 71. To ty emeryt jesteś. Jak przychodzisz dorabiać to się nie dziwię że masz takie fajne grafiki. Emeryci w mpk nie mają źle.

@Klingon PW

"kilka" to określenie od dwa do dziewięć. "Dziesiąt" to wielkość dziesiętna. Kilkadziesiąt to od 20 do 99. Moja wypowiedz była skierowana do co najmniej średnio inteligentnych. Bo tylko tacy jako tako sobie poradzą. Pozostali mają problem. A zresztą - może faktycznie w innej firmie robię. Do zobaczenia w poniedziałek.

@Vektor

Za pozostałe wysyłasz dzieci do szkoły, jeździsz asfaltową drogą, wymieniają Ci zepsutą nerkę lub serce jak potrzeba. Kiedy zakończysz aktywność to Państwo odda Ci co zabrało. Kiedy wcześniej złamiesz nogę to nie pozostaniesz na pastwę przyrody w lesie. Podatki płacą wszyscy, składki też. Nie wiedziałem że to taka wielka niewiadoma. Moja wypowiedz była dla ludzi co najmniej średnio inteligentnych, bo tylko tacy mają szanse popracować trochę. Tak zwana komuna zepsuła mentalność ludzi na pokolenia. W cywilizowanych krajach, w większości, ludzie dochód liczą roczny. Ty masz problem z miesięcznym. Na rękę to sobie możesz napluć przed podtarciem w WC. Brutto, netto to określenia wagowe w hurtowni. Jest jeszcze tara. Czwarta klasa szkoły powszechnej. Teraz wiesz dlaczego preferują wykształcenie średnie. Z takimi ludźmi łatwiej rozmawiać.

@To ja

Kwestia interpretacji. Niech Ci będzie. Chyba faktycznie za głupi jestem na to forum i nie plasuję się w gronie średnio-inteligentnych. Sorry. Wpełzam z powrotem pod swój kamień.

Vektor
@To ja

No widzisz. Tego mnie na studiach nie nauczyli. I pomyśl teraz że w przyszłości mogę zostać Twoim kierownikiem, bo za średnio/inteligentne pisanie na forach awansu się nie dostaje, ale z dyplomem to i owszem :)

@To ja

100 % racji :) moznaby powiedziec pelna zgoda (moze dlatego , ze nie mam studiow:) ) . w pierwszym odruchu czlowiek sie burzy na to co napisales , ale jest w tym duzo prawdy. To jest prawda z tym telefonem i prawda ze kilka to przedzial 2-9 :) I u mnie na zajezdni rozmowy dyscyplinujace byly w godzinach pracy ! I dokladnie jak piszesz na zachodzie sie podaje dochod roczny a ile komu z tego odbijaja to juz inna bajka. a co do zarobkow to niektorzy tutaj jęczą , ze trzeba pracowac 24 dni po 9 godzin - do tego weekendy platne podwojnie - to wg tych teorii to ciezko byloby miec MNIEJ niz 4 tys brutto na etacie . :) A co do kolegi po studiach - to ja na przyklad najbardziej sie boje nie tego , ze moim kierownikiem moglby być ktoś z dyplomem, tylko że mogłby to być idiota :) a to juz jest niezalezne od ukonczonej szkoły ..

Czytelnik
@To ja

Bardzo pyszne i buńczuczne są wypowiedzi ~Toja. Brutto, netto - wszystko jedno? I nawiązuje do hurtowni, sklepu? To ciekawe, jaka jest dla niego różnica, czy w sklepie za zakupy płaci ceny brutto, czy netto (różnica ok. 23%)...? Ciekawe, czy jak będzie brakować mu na codzienne życie, to ugryzie z zapłaconego podatku, który może mu uratować nogę w lesie...? Śmieszne i kompromitujące. Taka wypowiedź odsłania u osoby ją wypowiadającej pychę i lekceważący stosunek do innych ludzi.

Kk
@szofer

No to weźmy na przykład taką 114, na obydwu końcówkach tylko toytoy i 15 min postoju, (jeśli nie ma korków) a w Bronowicach bydełko z galerii od razu gotowe to wsiadania. Czyli przerwy nie ma wcale na to wychodzi.

Tosoa
@szofer

Chyba wiadomo od dawna, jak wygląda praca kierowcy autobusu / motorniczego? Jak nie pasuje, trzeba się rpzebranżowić. I tak już chyba sporo osób zrobiło, skoro MPK szuka nowych pracowników w tym charakterze

Magda
@szofer

Zwolnić się jak nie pasuje !

solaris
@Jasiek z Torunia

Są miejsca w ue gdzie na przerwie nawet pulpitu nie możesz z kurzu przetrzeć,a przerwa 45 min.

@Magda

no i wykrakała haha , popracowałem troche i sie zwolniłem bo mpk krakow jest FATALNIE zorganizowane , a da sie to zrobic duzo lepiej bo przeciez kazdy moze popytać jak to jest zrobione w innych krajach. MPK Kraków tragedia organizacyjnie , generalnie bardzo nie polecam , mnie sie udało zmienic prace i jestem zadowolony - mpk wspominam bardzo źle !!

@szofer

Mi nie przeszkadza jak kierowca je czy pije bo to też czlowiek. Są tacy co im wszystko przeszkadza. Są kierowcy co przed nosem zamykaja drzwi ! to mi przeszkadza a nie to ze je czy na przerwie się ulozy wygodnie na fotelu. Kazdy ma prawo do odpoczynku a dla kierowcy to szczegolnie wazne. Pozdrawiam kierowcow, Pasażerka

Kandydat

Witam chodzi mi o zajezdnię Bieńczyce. W rozmowie o pracę dowiedziałem się że jako kierowca autobusu ranna zmianę zaczyna się o różnych godzinach i tu pytanie czy to będzie stała godzina na zmianie A czy raczej ruchoma że raz 4 raz 6 raz 8.. drugie pytanie odnośnie linii..jest podobno 70 i z czasem trzeba umieć je wszystkie..jest to możliwe by tyle się nauczyć . Pozdrawiam

PB
@Grzejnik

Jednego dnia zaczynasz 3.20, kolejnego 6.10, za nie odbieranie telefonów z planowania, czyli nie wyrażenie zgody na przyjście do pracy w dzień wolny niedzielę pracujesz 8.00-18.20 ewentualnie w sobotę do 18-ej, a w niedzielę zaczynasz o 4-ej. Do pracy przychodzisz przygotowany, czyli linie musisz znać, czasami naprzemiennie dziennie jeździsz na 2-3 liniach, Linia linią, ważna również jest lokalizacja przystanków, niezatrzymanie się na przystanku czy pominięcie od 500 zł kary, Wymiana pasażerów pomiędzy przystankami (np po przegapieniu) od 3000 (trzy tysiące) zł

@PB

Dzięki za info..miałem okazję pójść do Mpk..miałem zgłosić się na badania lekarskie..suma summarum zrezygnowałem..nie żałuję tym bardziej teraz jak taki szum się o firmie zrobił..w sensie .te negatywne komentarze pokryły się z tym co mówili w wywiadach kierowcy.Dziekuje mam nadzieję że trafię na lepszą firmę niż MPK.

Kris
@Grzejnik

A możesz napisać jak długo się rekrutowałeś.

@Kris

Nie czekałem długo..jakieś 10 od wysłania CV

@Grzejnik

W Krakowie zamkniety punkt MPK na Krowodrza Górka zeby przedluzyc waznosc karty MPK to jeszcze automat przyjmuje tylko kartą płatniczą a wczesniej mozna bylo placic gotowka. W 194 jedni kontrolerzy wysiadaja a nastepni wsiadaja. 194 godz 15;29 z ronda grunwaldzkiego rzadko przyjezdza i nikt z tym nic nie robi. Zarzad MPK utrudnia zycie pasazerom i pracownikom na kazdym kroku a wystarcxy pilnowac porzadku i wszystkim zyloby sie lepiej.

Edek z krainy kredek

Chciałbym z całego serca ostrzec przed mpk sa w Krakowie wszystkie osoby rozważające pracę u tego pracodawcy. Pod żadnym pozorem nie podpisujcie żadnych lojalek z mpk sa w Krakowie. Chyba, że chcecie wziąść ślub z tą firmą, tzn.24h na dobę być pod telefonem. Dotyczy to również świąt . Dyspozytor potrafi o drugiej w nocy dzwonić gdy masz wolne, bo o 3:30 jest wyjazd, a nie ma kierowcy. Pracujesz po sześć dni w tygodniu. Wigilia i sylwester jako nowy pracownik obowiązkowo w pracy. Jeśli masz prawo jazdy kat.d , to dobrze ci radzę, poszukaj innego pracodawcy. Jest tyle innych firm w Krakowie, gdzie potrzebują kierowców autobusu. Mpk sa to najgorszy przewoźnik w Krakowie. I prawdopodobnie w całym województwie małopolskim, śląskim, a także w podkarpackim.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 3 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie MPK Kraków?

Liczba opinii klientów firmy MPK Kraków, to 58, z czego 3 to opinie pozytywne, 42 to opinie negatywne, a, 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
1.9/5 Na podstawie 178 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków
  • NIP: 6790085613 KRS: 0000025692

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

MPK Kraków