Opinie o MPK Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy MPK Kraków. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MPK Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MPK Kraków w Kraków

CoJestNieTakZMPK

Kilka informacji, które mam nadzieję pomogą podjąć decyzję, o tym czy warto podjąć pracę jako kierowca autobusu w MPK S.A. w Krakowie na zajezdni Bieńczyce. Średnio kierowca na umowie o pracę wyrabia 168h miesięcznie, w rozliczeniu kwartalnym. Jeśli w jednym miesiącu będzie miał powyżej 168h to w następnych miesiącach zostanie to wyrównane. Na wypłacone nadgodziny raczej nie ma co liczyć. Zarobki średnio na grudzień 2023 to jakieś 4800 zł na rękę ale to już z wysługą i dodatkami nocnymi i świątecznymi. Pracując jako ajent czyli będąc podwykonawcą MPK na własnej działalności wyrabiając 168h miesięcznie możesz liczyć na około 8000 zł netto ale od tego musisz odjąć ZUS, podatek, ubranie robocze, księgową i różnego rodzaju dziwne kary narzucane przez MPK. Na szczęście jest możliwość wyrobienia większej ilości godzin gdzie każda godzina powyżej 170 jest płatna 78,70zł. Pracując jako ajent należy pamiętać, że zarobki mogą wydawać się super, ponieważ przy 200h można zarobić 10500zł netto czyli jakieś 8000 zł po odliczeniu kosztów ale w skali roku to już nie wygląda tak kolorowo ponieważ kiedyś wolne trzeba wziąć. Jako ajent nie masz płatnego urlopu, chorobowego. Jako ajent lub jeśli w jakiś śmieszne sposób odmówisz planowaniu, będziesz miał przydzielane prace w gorszych godzinach i trudniejszych warunkach – korkach, miejscach gdzie prowadzone są roboty drogowe, lub trasach gdzie spodziewane są niekorzystne warunki pogodowe. Dzięki takim zabiegom MPK unika odpowiedzialności za kolizje i wypadki oraz oskarżeń o (usunięte przez administratora) Jako ajent w razie wypadku odpowiadasz za wszystko osobiście jako zewnętrzna firma. Ajenci mają osobne ubezpieczenie, które z roku na rok rośnie. Na tą chwilę to 350 zł kwartalnie czyli co 3 miesiące. Godziny pracy w MPK S.A. w Krakowie to jest coś co pozostawia wiele do życzenia. Kosztem pracowników i ich życia rodzinnego firma wykręca wyniki. Pracę na rano możesz zacząć między około 3:00 a 10:00 rano i skończyć między 8:00 a 19:30 O dokładnych godzinach pracy dowiadujesz się dzień wcześniej o godzinie 13:45. Pracę na rano na szczęście zaczynasz z zajezdni. Jeśli chodzi o pracę na zmianie popołudniowej to podobnie dzień wcześniej koło 13:45 dowiadujesz się gdzie i kiedy zaczynasz. Popołudniówki zaczynają się już koło 11:30 a kończą nawet i przed 3:00 rano. Możesz zacząć na zajezdni, Czyżynach albo Kombinacie ale możesz zacząć też na Bronowicach Małych czy Brożka, gdzie z Nowej Huty jest godzina dojazdu, więc żeby być pewnym że zdążysz musisz sobie zrobić jeszcze 20 minut zapasu. Jedynym czasem kiedy służba jest planowana z wyprzedzeniem, to ta na weekend i poniedziałek. Kolejnym problemem w tym wszystkim są rezerwy kiedy przychodzisz na zajezdnię koło 3:45 i czekasz czy wszyscy przyjdą do pracy. Do ostatniej chwili nie wiesz gdzie i o której godzinie skończysz bo równie dobrze może to być 8:00 albo 16:00. Oczywiście najczęściej rezerwy trafiają się ajentom. Całkowitą bezczelnością jest to, że kiedy czekasz na zajezdni na rezerwie to nie masz płatnej pełnej stawki, a godziny nie są wliczane do normalnego czasu pracy czyli np. nie doliczane do nadgodzin po przekroczeniu 170h w miesiącu. Dotyczy to również sytuacji w której autobus zjeżdża awaryjnie na zajezdnie i kierowca musi czekać żeby ponownie wyjechać na linię. MPK pośrednio przyczynia się do zmniejszenia bezpieczeństwa na drodze ponieważ duża część kierowców woli jeździć niesprawnym autobusem niż zjeżdżać awaryjnie i tracić pieniądze. Niesprawne autobusy to temat rzeka na Bieńczycach. W skrócie – codziennie pracujesz na innym autobusie i nie ma dnia żeby w tym autobusie jakieś kontrolki z błędami się nie świeciły, coś nie stukało w zawieszeniu. Kabiny kierowcy śmierdzące i zniszczone do stopnia, że wstyd i strach w niej siedzieć. Fotele kierowcy wysiedziane, wybite, często z brakiem odpowiedniej regulacji z powodu awarii lub co gorsza przez cięcie kosztów podczas przetargu. Jednym słowem wstyd i katastrofa. MPK S.A. traci pieniądze na utrzymaniu przerośniętych struktur kadrowych, które nie przekładają się na zyski firmy. Mówię tu o zarządzie, o obsadzonych na sztucznych stanowiskach pracownikach biurowych oraz inspektorach ruchu plątających się po mieście bez celu. Restrukturyzacja firmy pomoże wrócić MPK na właściwy tor pomagając zwalczyć problemy kadrowe i finansowe wśród kierowców. Pracując w MPK SA w Krakowie jako kierowca możesz zapomnieć o jakimkolwiek wsparciu. Jesteś tylko numerem, którym trzeba wykręcić wynik. Kierownictwo nie wykazuje, żadnej chęci w celu rozwiązania problemów mimo, że ma podsuwane pomysły. Ciemnogród , nepotyzm i kolesiostwo. Zarówno ze strony kadry zarządzającej jak i pasażerów całkowity brak poszanowania dla kierowcy.

NoToFrugo
@Szofer Pb

Słuchaj, w MPK tak było od zawsze. Ja pracowałem lata temu i było dokładnie to samo - dostawałeś prace z odbiorem na drugim końcu miasta. Czyli nie dość ze np. miałeś ok 10h pracy na rozkładzie, to z domu musiałeś wyjść tak ze 2,5h wcześniej żeby dojechać z bezpiecznym zapasam czasu, bo przesiadki... korki... Co by za dużo czasu wolnego nie mieć. Tak że często popołudniówka to było łącznie 13/14h poza domem, z dojazdami, powrotami i pracą. Praca średnio 4 na 1 więc zero realnego odpoczynku, bo nie wiedziałeś we wolne za co się zabrać a co może poczekać... jak się trafił raz na 1,5 msc wolny weekend to Ci jeszcze dyspozytor dzwonił żeby przyjść dodatkowo bo ludzi brakuję. A ludzi brakowało i z tego co widzę nadal brakuje... ciekawe dlaczego ;) haha Oczywiście Święta, Sylwester, Wielkanoc w pracy. Jak się ktoś kiedyś wkurzył to usłyszał że wolne na sylwka wypada grafikowo raz na..... 6 lat !!! Serio ! Śmiech na sali i kpina. Ale z tego co widzę ludzie się zwalniali, zwalniają i będą zwalniać.... i nic się nie zmieni. Więc jak wam ta robota nie leży to smiało się zwolnijcie bo można znalezc spokojna robote za te pieniądze albo i lepsze. Pozdro.

wiktor

Typowy przypadek na petli w Malym Plaszowie.Podjezdza autobus np. 123 ludzi od tramwaju dziela 4 metry,podbiegaja do stojacego tramwaju probuja otworzyc drzwi i w tym momencie tramwaj rusza.Czy nie moze poczekac doslownie 5-10 sekund dla kilku/kilkunastu/ pasazerow?

Misiek
@12

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Teraz tablica-wyświetlacz rdzewieje ale jak się zakończą wszystkie odbiory techniczne przez nadzór budowlany i tablica będzie wyświetlała informacje będą się zatrzymywały tramwaje to "tablica elektroniczna" nie będzie rdzewieć ?????. Gratuluję intelektu ( sam usunę epitet zamiast administratora ).

szofer

no tak cos czulem - tylko ze co to za przerwa - skoro musisz jesc przy ludziach i nawet nie mozesz prywatnego telefonu wykonac bez swiadkow - za to musisz czasem pewnie suchac blablania ludzi za plecami.Wylozyc sie jak dlugi z tyłu tez nie bardzo wypada przy pasazerach (szczegolnie jak ktos tam usiadzie :) A to rozumiem ze jak do toalety albo do kiosku po wode - to zsotawiamy autobus otwarty i wracam za 5 minut ??

@szofer

Jak masz przerwe to jedz, pij i rozmawiaj przez telef. Kto pracuje ten zrozumie. Twoja przerwa, masz prawo do odpoczynku

Pracownik 10 lat

Dzisiaj czytałem artykuł na temat MPK na podstawie opinii z tego forum. Takie głupoty wypisują, że muszę zareagować. Praca jak praca, pieniądze zawsze na czas, czasu pracy pilnują, wczasy i dzieci na kolenie prawie za darmo. Inspektorzy w większości normalni. Dostaję na rękę 5.5 plus nadgodziny. Kto chce idzie na ajenta dostaje teraz na rękę ma 9.0 ale 210h nie ma socjalu. Kary zmniejszyli max 500 zł, ja dwa lata temu 200 zł zapłaciłem. Kierownik 2 zdarzenia "zapomniał" :)

ajent
@Pracownik 10 lat

Nie jesteś ajentem to się nie wypowiadaj w sprawie ajentów , każda kara w mpk krakow do podważaenia w sądzie pracy ,administracyjnym , wczasy dla dzieci ,paczki to fundusz socjalny, ale takich tumanów przyjmują ,że myślą ,że im firma coś funduje i na tym bazują co znaczy inspektor normalni zgodne z prawem lub nie tak powinni oceniac 9000 tys na reke to kwota netto jak to obliczyles bo watpie w Twoja znajomość ksiegową lub podatkową ,pracuj następnę 10 lat i wychwalaj totalny wyzysk zgodny z prawem , pewnie jesteś czlonkiem zwiazkow zawodowych ,ktorzy nie widza lamania prawa w mpk krakow .

małgo Nowy wpis

Jak MPK Kraków zdziera z ludzi pieniądze?A no tak.Dostałam mandat za jazdę na gapę,zapłaciłam tego samego dnia mandat przelewem na konto.Po jakimś pół roku przyszło mi pismo że mam do zapłaty 290zł.Napisałam do sądu-bo tylko taka była możliwość-wysłałam potwierdzenie zapłaty mandatu. a wielmożny sąd mi odpisał ,że za późno wysłałam odwołanie i mam płacić,nie ważne ,że zapłaciłam ,mam płacić jesze raz i to dwa razy więcej.Ale to nie koniec teraz dostałam pismo od komornika,że mam do zapłaty 690zł.I co ja mam zrobić?Komornik siądzie mi na emeryturę-1370zł-i w zębach oddam MPK za zapłacony mandat,razem to będzie ponad 800zł.Ja się pytam dlaczego i za co?za (usunięte przez administratora) jaki ma MPK

Św. Wawrzyńca 13 Nowy wpis
@małgo

Tym wszystkim zarządza Marta Migas, która celowo (usunięte przez administratora) pasażerom pieniądze. Za (usunięte przez administratora), których się dopuszcza zarząd mpk sa w Krakowie płaci jej wysokie premie. W końcu trzeba jakoś zdobyć pieniądze ,,na zakup autobusów elektrycznych i nowoczesnych tramwajów", które po Nowej Hucie i tak celowo są puszczane stare. Kraków ma około miliona mieszkańców. Jeśli od każdego mieszkańca i turysty odwiedzającego Kraków mpk sa (usunięte przez administratora) ok. 1000zł albo i więcej, to łatwo policzyć ile mpk zarabia pieniędzy w ten nieuczciwy sposób. A później się dziwimy, że rada nadzorcza opływa w luksusy. Prywatne samochody osobowe o wartości powyżej miliona zł, czy wielkie wille z basenami na Woli Justowskiej będące własnością poszczególnych członków zarządu mpk to tylko niektóre przykłady. Jest tylko jedno rozwiązanie: Cały zarząd mpk sa w Krakowie wraz z prezesem do natychmiastowej dymisji!!! Miejmy nadzieję, że nowy prezydent miasta się weźmie za mpk.

Frania Nowy wpis

witam. w jakiej formie prowadzona jest rozmowa rekrutacyjna dla inspektora ds. przetargów? Zastanawiam się czy w jakiekolwiek formie przydzielane jest zadanie do rozwiązania czy raczej jest to tylko czysty dialog? Rozważam swoją kandydaturę

tomek

też byłem świadkiem sytuacji pana kierowcy linii 601 ruszającego dzisiejszej nocy czyli ze środy na czwartek 27/28.03 z przystanku teatr słowackiego. jak dla mnie pan kierowca trochę przesadził z tekstem że nie ruszy dopóki ten pies nie opuści autobusu. pies wyglądał jak maskotka, rasa mała, ale oczywiście pewnie miał zły humor więc musiał się na biednej dziewczynie wyżyć, jak dla mnie Pan do zwolnienia albo przynajmniej do jakiegoś pisemnego upomnienia. Jeżeli chciał zabłysnąć to niestety stał się pośmiewiskiem całego autobusu

Kierowca Nowy wpis
@tomek

Taki jest regulamin w komunikacji miejskie. A teraz co mie spotkało. Godziny szczytu dużo pasażerów na przystanku i nie zauważyłem , że ktoś wprowadził psa bez kagańca. Kilka dni później wezwanie do kierownika. Okazało się ,że ktoś napisał skargę , że kierowca pozwolił wprowadzić psa do pojazdu. Nie było tłumaczenia. Kara 500 zł. Teraz nawet York nie wejdzie bez kagańca do pojazdu , który prowadzę. Zapomniałem jeszcze o jednym zapisie w regulaminie. Pasażer prowożący psa musi mieć zaświadczenie , że pies miał szczepienie przeciw wściekliźnie.

Hej, jest teraz oferta dla specjalisty ds. wynagrodzeń i po opisie nie widzę by mieli jakieś szczególne wymagania. to będzie praca za minimalna czy może nieco większą kwotę skoro wymagają chociażby wykształcenia ekonomicznego?

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Operator Wózka Widłowego / Magazynier
Puurs
DSV Services Sp. z o.o.
maja

mega niemiły kierowca linii 601 ruszający o 2:00 w nocy z przystanku teatr słowacki. bardzo źle potraktował dziewczynę z małym pieskim, poprostu w głowie się nie mieści, zero taktu i kultury. Bardzo żałuję że nie wtrąciłam się w jego hamskie odzywki w jej kierunku i w kierunku jej psa

ola

kierowca linii 601 w nocy ze środy na czwartek odjeżdżający z przystanku teatr ludowy o godz. 2:00 to (usunięte przez administratora), bez kultury. Zwracajcie uwagę kogo zatrudniacie bo to jest przegięcie..

Roksana

Witajcie, nikt chyba ostatnio nie pisał o elektromechaniku a my z partnerem widzieliśmy ze ogłoszenie zostało teraz niedawno dodane. U kierowcy autobusu jakoś wpisano widełki płacowe, czemu tutaj ich nie ma? partner musi iść specjalnie na rozmowie czy może teraz ktoś by napisał ile mniej więcej wychodzi? ma on oczywiście grubo powyżej tych wymaganych 3 lat w zawodzie za sobą

Nie widziałam, żeby ktoś jeździł z psem bez kagańca ale w jednym wątku tak pisali, że to dość częsty przypadek u jednego z motorniczych. Jakie konsekwencje może ponieść pracowników w przypadku niestosowania się do tych zasad?

CoJestNieTakZMPK

Kierowca PB etatowy.
@CoJestNieTakZMPK

W końcu ktoś mówi prawdę, jak w tej firmie jest. Ta firma jeszcze nie wyszła z czasów (usunięte przez administratora) panuje (usunięte przez administratora) wśród kadry zarządzającej i totalny zlew na kierowców. Autobusy to totalna zbieranina, trochę tego i tamtego, a warsztat nie potrafi tego ogarnąć. Ogromne cięcia na częściach- co odbija się na bezpieczeństwie twoim i pasażerów. Kierownik (usunięte przez administratora) patrzący tylko (usunięte przez administratora) z tej słabej (usunięte przez administratora) Godziny pracy to tak jak kolega pisał 4xrano dzień wolny 4xpop. Czyli totalne rozlegulowanie organizmu. Generalnie na chwilę obecną, nie polecam pracy w MPK z obecną władzą. Tym bardziej, nie polecam podpisywać z nimi (usunięte przez administratora)na prawojazdy, lepiej jak coś zrobić za swoje i być wolnym. Pozdrawiam: Kierowca PB

Fff
@Kierowca PB etatowy.

A można wycofać się z podpisanej lojalki jeszcze przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy które mój miało finansować i samemu je sobie zrobić?

@Fff

Ale podpisywałeś już ją czy nie? na niej nie ma zasad ewentualnego odstępstwa od zawartej umowy? Albo czy można w ogóle cos elastycznie sobie ustalić czy raczej każdego tak samo traktują?

zontag
@CoJestNieTakZMPK

od dłuższego czasu widzę ogłoszenia że zarobki od 4800 na rękę, więc kłóci się to trochę z tą wysługą i dodatkami, ale być może to kwestia doprecyzowania, jakiegoś zaszeregowania itp - nie wiem nie znam się i nie posądzam o złą wolę w wypowiedzi ale najprościej byłoby stwierdzić że ktoś tu kłamie, albo Ty albo mpk...

Szofer Pb
@CoJestNieTakZMPK

Ten cały główny planista to jakiś deb... Rzucają nas po całym mieście. Pracuję na zajezdni Bieńczyce a większość odbiorów mam w Łagiewnikach i Bronowicach. To jest jakaś kpina. Brak szacunku dla pracownika. Jak w firmie która od kilkudziesięciu lat zajmuje się transportem można tak nisko cenić kierowcę..

Dokładnie Tak
@CoJestNieTakZMPK

W MPK kolesiostwo i układy a my pasażerowie i kierowcy cierpimy. Wzięli koperty za elektryki a teraz pół miasta stoi i czeka po godzinie na autobus. Wstydzili by się. Osoby odpowiedzialne za te przetargi na elektryki i cały ten pomysł powinny być pociągnięte do odpowiedzialności.

Kierowca

133 , 135 robi Płaszów. 433 robi Wola. Bieńczyce mają tylko jedną linie z Podgórza SKA. Z TR odbiera się tylko 307. Żeby pisać coś w temacie trzeba być kierowcą.

Oponki
@CoJestNieTakZMPK

Do puki ten beton w zarządzie tam będzie i do puki będą nastawiać przeciwko sobie kierowców, ajentow i etatowych, to tam nic się nie zmieni.

OloKrk
@CoJestNieTakZMPK

Z tymi dojazdami na drugą stronę Krakowa to jest tragedia. Tak nas rzucają. Bieńczyce na Łagiewniki a wolę duchacką na kombinat. Nienormalni.

Onnn
@CoJestNieTakZMPK

Wszędzie podobnie w dużych korporacjach z tego co widzę, kadry wypchane po brzegi,a robić nie ma kto,tylko trzeba na nich(usunięte przez administratora) Dramat u mnie w fabryce tak samo,ty nie możesz chorować co tyrasz cały czas,a biurowi z katarem siedzą na L4

@Szofer Pb

No faktycznie słabo, a nie da się nic z tym zrobić? Zgłosić, ze jednak coś jest nie tak? Może wtedy planista zmieni podejście. Sorry ze się wtrącam, ja dopiero wysyłam swoje cv na kierowce, ale dają mi do myślenia takie wpisy, czy aby na pewno dobrze robię. Podzielisz się jeszcze czymś w temacie pracy? Jakieś plusy czy minusy? Pozdro:)

NoToFrugo

Kierowca

Jestem największym szczęściarzem, właśnie podpisałem aneks do umowy! Całe 28zł 16gr na godzinę. Normalnie nie wiem co ja zrobię z taką górą hajsu! Przypominam, najniższa krajowa w 2024 to 27.70 XD

z

kierowca autobus 129 będąc na przytanku Medweckiego o godzinie 15:29 nie otworzył medweckiego drzwi pomimo wielokrotnego przyciskania guzika , drzwi nie otworzył i byłam zmuszona jechać do pszytanku końcowego .

Hmm

Reklamują 7200 brutto na stanowisku motorniczego, jak wygląda sytuacja w rzeczywistości?

Mpk Kraków Jak to jest, że szyldy reklamowe z podwyżkami na autobusach potrafiliście już w grudniu 2023r ponaklejać, a aneksów do umowy jeszcze w lutym 2024r nie ma ? Osobiście pracodawcy nie polecam!

Były PW

A co ty byś tam chciał, jak w tej pracy większość (usunięte przez administratora) ptacuje. Firma potrzebuje uległych, nieudolnych życiowo pracowników dających się (usunięte przez administratora) świątek piątek czy niedziela za 5tys na rękę dających(usunięte przez administratora) pasażerom. Na szczęście dla mnie uwolniłem się w tamtym roku po 5 latach na etacie :)

Kierowca

Na jakie wynagodzenie moge liczyć jako kierowca ,posiadając prawo jazdy kat A,B,C,E

Szofer

Witam czy ktoś z kolegów/koleżanek mógłby podpowiedzieć ile można realnie zarobić za goły etat jako kierowca? Ewentualnie czy jest możliwość nadgodzin i czy są dodatkowo płatne ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Szerokości

Nowyszofer
@Szofer

Mi po roku pracy ( zatrudnienie w listopadzie 2022) średnia wypłata wyszła 5200, na nadgodziny chodzę ale nie zawsze :)

@Nowyszofer

Dzięki, myślisz kolego że z nad godzinami szło by zarobić te 6000?

@szofer

Mógł byś jeszcze powiedzieć jak jest z umowami ? najpierw na okras próbny pozniej na stałe czy na rok?

Bolo
@szofer

Ja żeby tyle zarobić na tramwaju musiałbym mieć z 200h a tyle nie dają na etacie. I prawda jest taka że jak jest mniej godzin w miesiącu to tych reklamowanych 4800 nie złapiesz

@Bolo

Cześć, to ile maksymalnie na pełnym etacie można mieć tych godzin razem z nadgodzinami? I w druga stronę, jak miesiąc jest słaby pod względem godzin, to ile wtedy się dostaje, jak nie te 4800 deklarowane? Święta idą, dostaliście jakiś bonus/premie od firmy? Czy raczej pod względem benefitów czy nagród płacowych słabo tu jest?

@Szofer

Absolutne minimum to . Stawka godzinowa to w przybliżeniu 26 zł brutto. Średnia ilość godzin w miesiącu to 168. Daje nam to kwotę 4368 zł brutto. Do tej kwoty w uproszczeniu możesz dodać 16 godz. Dodajesz ponieważ będziesz pracował w min. dwie niedziele które są liczone jako setki. Da Ci to kwotę 4784 zł brutto. To jest podstawa do której MPK doliczy Ci ok . 40 %. Dlaczego tak jest. Nie będę się rozpisywał, ale tak jest . W zaokrągleniu da Ci to kwotę 6700 brutto. Do wynagrodzenia są doliczane jeszcze inne składowe ale nie są one bardzo istotne w stosunku do podstawy. Mpk reklamuje że Średnia zarobków to 4800 netto. Jest to wyliczona średnia z 3 miesięcznego okresu rozliczeniowego. Bez nadgodzin, bez dodatkowej dyspozycyjności, bez godzin nocnych i przy założeniu że w każdym miesiącu pracujesz 168 h to kwota 4800 netto jest lekko zawyżona. Niestety są miesiące w których pracujesz mniej niż 168 h. Na obecną chwilę większość miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych boryka się z brakiem pracowników. Myślę że spokojnie będziesz mógł wypracować w miesiącu ok 200 h.

Bolo

Masz rozliczenie 3 miesieczne. Jeżeli w pierwszym i drugim miesiącu masz nadgodziny to w trzecim miesiącu tak rozpiszą pracę żeby zniwelować różnice godzinową( mniej godzin). Jak miesiąc jest słaby to zdarza się i 4200. Co do benefitow/nagrod to nie narzekam bo jest ich trochę i ostatecznie pod tym względem uważam że firma daje rade

@Bolo

Hej, a mógłbyś napisać coś więcej o tych benefitach i nagrodach? W poprzednich robotach nigdy nie miałem systemu z nagrodami, więc ciekawy temat. Dodatki też zawsze miałem podstawowe typu ubezpieczenie :) Te benefity i nagrody wszystkie przysługują już od początku pracy? Czy dopiero po jakimś okresie przepracowanym?

R
@borsuk

Witam,ile teraz płaci mpk kierowcy na umowę zlecenie?

--------

Czy jak u Państwa pracuje np. żona i mąż na jednej zajezdni to czy można dostawać te same weekendy wolne?

@--------

Wydaje mi się że nie . Chyba że pracownicy z planowania przejdą szkolenie z empatii. Ich podejście jest 0 jedynkowe

@borsuk

A jest jakiś wpis w regulaminie, który przeciw temu stanowi? Gdzie można o takich bardziej odrębnych sprawach poczytać? Chyba ze nie maja tego spisanego?

Jan

Witam. Jak wygląda praca na działalności, ile pracuje się średnio miesięcznie h? Jest opcja wyboru dni pracy i zmian czy jest to z góry narzucane? Czy każdy kierowca na działalności ma tę samą stawkę i ile ona wynosi? W jakich godzinach zaczynacie swoje zmiany? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć księgowy? Gdzie znajduje się księgowość spółki?

Płaszów pp

7 lat temu pracowałem na Płaszowie za 2300 do ręki zrezygnowałem bo więcej dawali na budowie.Teraz pracuje na budowie i do zawodu kierowcy d nie wrócę. Żyje bez stresu fizycznie pracuje ale jestem zadowolony z życia i że zrezygnowałem z mpk Krakow. Pamiętam jak musiałem jechać na 3.5 godz pracy na linie 169 odbiór Powstańców Wielkopolskich kierunek Górka Narodowa nie zarobiłem nawet na paliwo, adojezdzalem 35km. Dziękuję Ci mpk Krakow że skutecznie zniechęciliście mnie do pracy u was róbcie tak dalej brawo!!! Pozdrawiam kierowcow z Płaszowa i dyspozytorów.

paranoja

Tak mniej więcej od tygodnia autobusy linii 503 to autobusy-widoma. Na 5-6 zaplanowanych kursów pojawia się NAJWYŻEJ jeden. Na jasną (usunięte przez administratora) komunikacja w zeszłą środę i czwartek była darmowa, skoro ludzie tak czy siak musieli stać na przystankach po prawie 2 godziny zanim cokolwiek pojechało, i i tak się truli tym (usunięte przez administratora). Być może lepszym pomysłem byłoby puszczenie większej liczby autobusów na trasę (no przynajmniej tylu ile pokazuje rozkład) niż bawienie się w darmową komunikację miejską - pasażer pojedzie tak czy siak, kwestia tego jak bardzo struty smogiem...

@paranoja

Ekostrefa. Lepiej nie będzie. Za eko Kraków dostanie z Uni kasę. Kierowca i pasażer jest na końcu tego łańcuszka.

Zostaw merytoryczną opinię o MPK Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w MPK Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy MPK Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 117.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MPK Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 7 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MPK Kraków?

Kandydaci do pracy w MPK Kraków napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MPK Kraków
3.2/5 Na podstawie 324 ocen.
  • św.wawrzyńca 13
    31-060 Kraków