Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.
counter
2 84 986 5 1
Kursant Nowy wpis

Jak bym wiedział że tak będzie to bym nie zdecydował się na ten kurs, dopiero w trakcie kursu wychodzą hopki o których nie wspominają. Nie mówiąc już że w trakcie kursu podaję się na jaką zajezdnie preferuje się do przyjęcia tak w realnym końcowym rezultacie mam wrażenie jest się wysyłanym (zaszeregowanym) po złości w drugi koniec Warszawy. Chyba osoba decydująca o tym ma frajdę z robienia po złości ludziom chcącym pracować w TW

Tak3Nie
Kursant Nowy wpis

Tak właśnie myślałem. I się przeliczyłem

A Nowy wpis
Kandydat

Hitler,ten egzemplarz zapamietany w19 39r ? R4?

Detektyw Nowy wpis
@A

Tak :)

Kandydat

Witam. Może ktoś się orientuje jak wyglądają dalsze etapy oraz szkolenie bo pozytywnym przejściu psychotechniki? Czy podpisuje się jakąś umowę szkoleniową ?

@Jakub

Teraz musisz cierpliwie czekać na info, kiedy rozpocznie się kolejny kurs. Dostaniesz skierowanie na badania lekarskie, jeśli dostaniesz zgodę na pracę w zawodzie motorniczego to we wskazanym terminie rozpoczniesz kurs. Zajęcia teoretyczne odbywają się teraz on-line. Przed rozpoczęciem zajęć praktycznych musisz zdać państwowy egzamin teoretyczny. Później będziesz miał jazdy, najpierw 30 godzin zakończonych państwowym egzaminem praktycznym po którym uzyskasz uprawnienia do prowadzenia tramwaju. Później jeszcze dodatkowych 50 godzin jazdy doszkalających, w międzyczasie również zajęcia teoretyczne, w większości online. Cały kurs trwa ok 3 miesiące. Na początku podpisujesz umowę w której zobowiazujesz się po zakończeniu kursu podjąć pracę w TW i przepracować co najmniej 2 lata, to jest warunek aby kurs był bezpłatny ( normalnie kosztuje 6500 zł).

@Gość

Dzięki za odpowiedź. Ciekawi mnie jeszcze czy można połączyć moją obecną pracę ze kursem.

Klient
@Jakub

Kiedy wypełniales formularz rekrutacyjny ,który udostępniają na stronie?

@Ala

Formularz wypełniłem na początku roku. Odpowiedź miałem jakoś w marcu. Potem w związku z wirusem, testy zostały opóźnione i jazdę symulatorem miałem w czerwcu.

@Jakub

Wielkke Dzięki za odp. Tak się właśnie do domyslalam,ze korona wszystko poprzestawial. Miałabym jeszcze kilka pytań na priv. Podalbys maila.? Dzieki

@Ala

Podaj swojego to się odezwę ;)

Ghjjhh

youtube dawid mysior

Nick
@Ghjjhh

Co Wam POzostało POKOnani? Iść pod Sejm i POpełnić zbiorowe sepuku na oczach telewidzów. Będzie to najlepsze reality show w TV.

Tak2Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Alex

czy mógłbyś podać orientacyjnie jakies pytania ,ktore pojawiaja sie na rozmowie rekrutacyjnej?

Hg
@Alex

Jakie stanowisko Cie interesuje?

TakNie1
@Hg

Motorniczy

Hg
@Alex

A to Ci nie powiem jakie były pytania. Bylem na rozmowie w sprawie pracy stanowisku robotniczym.

TakNie1
Otto

Dzień dobry. Jeśli dzwonią po rozmowie z zaproszeniem na testy psychologiczne to znaczy ze jest się w gronie tych 30 osób na kurs czy teraz następuje dalsza selekcja?

@Otto

To kolejny etap selekcji ale skoro doszedłeś do testów to jest nieźle ????

ALA

Podasz maila. Mam pytanie

@Gość

Niby tak, ale ilu teraz mniej więcej kandydatów zostaje na tym etapie?

@Otto

Tyłu, ilu pozytywnie przejdzie testy. Jak ktoś kiepsko wypadnie w testach to nikt go nie będzie ciągnął tylko dlatego że jest mało osób na odpowiednio dobrym poziomie.

@Gość

A chcialem Cie jeszcze zapytać czy jest rozmowa z psychologiem czy są tylko testy pisemne ?

@Otto

Z psychologiem już rozmawiałeś w czasie rozmowy rekrutacyjnej.

@Gość

Dziękuję Panu. Mam tylko jeszcze jedną sprawę. Mianowicie, poproszono mnie o dostarczenie dokumentów na testy, m.in. Dokument, który jest potwierdzeniem mojego zamieszkania w Warszawie. Problem polega na tym, ze wynajmowałem mieszkanie do końca maja i nie przedłużyłem umowy ze względu na brak pracy. Planowałem dopiero mieszkanie wynająć jak już dostanę prace w TW, bo tak to byłoby bez sensu. Czy w takim wypadku TW mogą odstąpić od podpisania ze mną umowy? Muszę mieć na etap testów zameldowanie bądź umowę najmu czy można donieść na dzień podpisania umowy ? To ostatnie pytanie. Dziękuję i pozdrawiam.

@Otto

Po jakim czasie od rozmowy do Ciebie zadzwonili? Ja byłem na rozmowie i mieli zadzwonić jeślibym się dostał na testy albo maila że się nie dostałem. Dzwonili do Ciebie z telefonu komórkowego czy stacjonarnego?

Jakub

Dzięki za odpowiedź. Na kiedy miałeś testy?

Alex
Użytkownicy czekają na odpowiedź 32 dni.

czy nie orientujesz się moze jakie np sa pytania na rozmowie rekrutacyjnej?

Ala

Czy nie orientujesz się możne mniej wiecej na kiedy szykuje się kolejna rekrutacja? ostatia byla chyba w lutym

@@@ pytanie skierowałam do Goscia

@Ala

Nie wiem, na pewno będzie, terminu nie znam ale obstawiam lipiec, może sierpień. Musisz regularnie obserwować oferty pracy na stronie TW.

@Gość

@Gość myslalam,ze nie dają oferty tylko po prostu aktywuje formularz.

@Ala

Na stronie jest wyraźnie napisane że zgłoszenia można składać tylko w trakcie trwania rekrutacji a terminy podawane są w ogłoszeniu.

@Gość

Do tej pory na stronie bylo napisane,ze rekrutacja bedzie pod koniec czerwca i,ze bedzie dotyczyć jazd sierpniowych,a teraz widzę zmianę,ze we wrześniu i dotyczyć będzie jazd z początku roku 2021

@Ala

Na tej czerwcowej było tylu chętnych że jest obsada na dwa kursy, dlatego kolejna jest przesunięta.

@Gość

Tzn tej czerwcowej chyba nie było,tylko przesunęło się to sprzed korony wlasnie na jazdy dla tych wstępnie zaplanowanych na czerwiec. Jak dobrze rozumiem

B20

Dzień dobry! Czy ktoś z Państwa otrzymał już jakąkolwiek (pozytywną, negatywną) odpowiedź zwrotną po rozmowie rekrutacyjnej?

@B20

Mnie powiedziano, ze będą się odzywać po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych, niezależnie od tego czy pozytywna czy negatywna decyzja. Podejrzewam ze po niedzieli dopiero.

Tak2Nie
michal

witam mam pytanko czy zdążę się że ktoś niezda egzaminu i trzeba płacić za ten egzamin A to ponad 6000zl

kobold
@michal

No i takie ananasy chcą tramwajem jeździć a kursu od egzaminu nie odróżniają:P

Otto

Dzień dobry. Mam takie małe pytanko. Miałem dział symulator i niby wszystko ok, ale kilka drobnych błędów było. Żeby dostac telefon w sprawie rozmowy to trzeba miec zaliczony symulator idealnie, bez żadnych uchybień? Dziękuje za odp i pozdrawiam.

Tak6Nie
@Otto

Myślę że symulator swoją droga a do kogo się odezwą to tylko ich indywidualna ocena całości kandydata jest ok 200 osób a na kurs trafi 30 więc wybór mają

@Przemoc

No tak, ale póki co to chyba tak naprawdę nie mają za bardzo z czego wyciągac oceny, bo przecież rozmowy są po symulatorze. I właśnie to mniej ciekawi. Co jest brane pod uwagę podczas zaproszenia na rozmowe. Dzięki ząb odpowiedz. Pozdrawiam.

@Otto

Ja też jestem ciekaw czy to będzie rozmowa na temat co dalej nas czeka czy rozmowa co po co dlaczego itp

@Otto

Na symulatorze możesz mieć błędy. A rozmowa będzie o tym gdzie pracowałeś. Coś tam opowiedzą o tej pracy jaką jest dobra. Zapytają czy jeździłeś gdzieś daleko i twoja podróż trwała dłużej niż 8 godzin. Czy miałeś wypadki i takie tam

@adam

Dzięki. Rozumiem, że to czy zaproszą na rozmowę po symulatorze nie jest takie oczywiste? Chciałem jeszcze o coś zapytać. Ludzie tutaj piszą, że są osoby które starają się o pracę kilka lat. Jeśli chodzi o mnie to była moja pierwsza próba w dniu wczorajszym. Dlatego nie wiem czy jest w ogóle sens na coś liczyć. Nie wiem też jacy kandydaci są preferowani. Sam niby pracowałem kilka lat jako strażnik Służby Więziennej i byłem kierowcą doraźnym samochodu uprzywilejowanego do przewozu osadzonych. Czy np. takie doświadczenie oraz ukończenie kursu na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych plus wkładka na ich prowadzenie jest w jakikolwiek sposób punktowane? I czy to, że pierwszy raz się startuje przekreśla szansę na zostanie motorniczym?

@Otto

Ja też poszedłem pierwszy raz na rozmowę i symulator dostałem się na kurs i pracuje jako motorniczy. Moje jedyne doświadczenie z transportem to parę miesięcy na ciężarówce a się dostałem. Więc nie do końca rozumiem na co oni patrzą.

@adam

Adam, dzięki. Chciałem jeszcze zapytać czy długo czekałeś na telefon po symulatorze? To po tym co napisałeś, autoprezentacja na rozmowie jest kluczowa. Pozdrawiam.

Zibi
@Przemoc

Nie 200 chętnych tylko 1200, także mają w czym wybierać i przesiew jest duży

Niedługo, chyba 2 dni. Ale nie jestem tego pewien bo troche czasu minęło

@adam

Chciałem jeszcze zapytac o jedna rzecz. Czy po symulatorze dzwonią do każdego w sprawie rozmowy czy wybierają sobie jakas liczbę osób ?

@Otto

Z zasady dzwonią tylko do osób które przechodzą do kolejnego etapu.

Zenek
@Otto

Idealni nie... Ja jedno skrzyżowanie przejechałem ciut za szybko i na koniec pojechałem prosto zamiast w lewo. I po 7 czy 8 zmian zadzwonili że zdałem i zapraszają na rozmowe

Krecik81

Dzien dobry , czy beda jeszcze jakieś nabory do pracy w tym roku?? Na stronie nie widać ofert??

Lipa
@Krecik81

Raczej wątpię , bo jak u nich jest wirus w firmie to raczej nie będzie teraz

Mors
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.

Witam. Czy któraś z osób mająca w ubiegły piątek symulator dostała już telefon w sprawie rozmowy?

Tramwajarz?

Dzień dobry! Mam pytanie, być może nietypowe. Czy odezwał się ktoś z firmy do Pań/Panów kandydatów w trwającej rekrutacji na kurs motorniczego? Mam tutaj na myśli kontakt już po etapie na symulatorze z maja/czerwca.

Mlody
@Tramwajarz?

Dzień dobry, tak dziś był telefon zwrotny z informacją :)

Tak3Nie
@Tramwajarz?

Tak w poniedziałek rozmowa

Dawid z wawy

Hej!Zamierzam we wrzesniu zapisac sie na kurs robie prawka na tramwaje i jak najszybciej zacząć pracować.Mam 23 lata i prawo jazdy kat.B od 5 lat.Chcę się spytać czy płacąc za pokoj 1000zl,wlasne wydatki,zycie.... utrzymam się za pensję motorniczego?Czytalem ze z bonusami,premiami itp w warszawie nawet 6500 brutto mozna zarobic ale ja jako osoba zaczynajaca moge liczyć na conajmniej 2500 na reke? Jest ktoś chetny do pogadania o pracy? +48 697699712 napisz i oddzwonie.Zaznacze ze mieszkam niedaleko zajezdni Pragi poludnie

@Dawid z wawy

Motorniczy po kursie dostaje umowę na 4000 zł brutto. Do tego dochodzą dodatki za pracę w święto ( zwykle 2 niedziele w miesiącu, czasem jeszcze jakieś święto wpadnie), do tego godziny nocne i jakieś nadgodziny spowodowane opóźnionymi zjazdami, zatrzymaniami itp, więc z tych 4000 zwykle robi się 4300-4500, w zależności od miesiąca. Dodatkowo jest premia podstawowa która wynosi w obecnej chwili 26% podstawy, plus dwie premie za punktualność wynoszące w sumie 500 zł. Zwykle wszystkie premie bierze się bez problemu chociaż zaraz ktoś napisze że regularnie nie dostaje premii bo coś tam ;). Czyli brutto nowy motorniczy może zarobić ok 5500-5900 zł, z tego na rękę wychodzi ok 4000 zł. Możesz ten wynik poprawić przychodząc "z wolnego" czyli wyrabiając nadgodziny a że zwykle brakuje ludzi do pracy to zawsze jeden albo dwa dni w miesiącu spokojnie można przyjść. Tak to wygląda na obecną chwilę.

@Dawid z wawy

I nie ma zajezdni Praga południe, jest Praga ;)

Szczery
@Gość

A to że chcesz zrobić uprawnienia na motorniczego to ok, ale to nie ty decydujesz. Na kurs jest około 1200 osób chętnych z czego po rekrutacji zostaje około 30 osób spełniających kryteria TW, więc przesiew jest bardzo duży wypadniesz źle na rozmowach i jesteś na 2 lata blokowany. Wytrwali od paru lat próbują się dostać.

@Szczery

Zdecydowanie tak, chętnych jest sporo ale większość odpada w trakcie rekrutacji zwykle z powodu braku predyspozycji do tej pracy.

Dawid
@Gość

Skoro jest tak duzo chetnych do pracy,do ludzie sa tacy tepi ze nie przechodza testow,lub są gapami i nie orientują się w terenie lub nie maja glowy do nauki? Z tego co wiem w Warszawie brakuje motorniczych i to nie 1,10 lub 100 osob....

Szczery
@Dawid

Brakuje oczywiście ale nie przyjmują jak leci wszystkich tylko dla tego że brakuje ludzi. Nie łudz się że przyjmą kogoś bez pojęcia tylko dlatego że jest deficyt ludzi

@Dawid

Brakuje tak jak napisałeś motorniczych a nie przypadkowych ludzi. To ciężka, odpowiedzialna pracą dla ludzi którzy mają do niej predyspozycje. Na prawdę nie każdy się nadaje. Tutaj bardzo łatwo doprowadzić do tragedii dlatego jest staranna selekcja.

NIE trzaskowski biedron

(usunięte przez administratora) Tadek Żołnierze Wyklęci 2020

Rafa

Witajcie. A ja mam pytanie czy jeżeli już przejdzie się rekrutację zrobi(zda egzamin) uprawnienia do kierowania tramwajem. To czy Tramwaje Warszawskie jako prącodawca stawia na pracownika po tych 2 latach lojalki.I zatrzymuje na stałe czy raczej kombinują z umowami.

@Rafa

Przez te dwa lata Twoja praca podlega ocenie. I z doświadczenia wiem że jeśli jest w miarę ok to umowa jest przedłużana. Problemem mogą być: -incydent z alkoholem. Wtedy wylatujesz. - duża ilość kolizji, w tym takie z własnej winy. Tutaj zwykle ktoś zastanawia się czy przedłużyć umowę i różnie bywa. - ogólne problemy z jazdą. Jeśli ktoś ewidentnie sobie nie radzi, ma bardzo duże opóźnienia, przychodzi na niego dużo skarg. To też podstawa do nie przedłużenia umowy ale wcześniej patron będzie próbował pomoc Ci i poprawić wyniki tak żebyś został. Generalnie brakuje ludzi do pracy ale nie trzymają nikogo na siłę

Rafa
@Gość

Czyli trzeba być odpornym na pracę i robić mańanę żeby wywalili lub nie przedłużyli umowy. Ale jak ktoś chce pracować to praca jest na lata dobrze zrozumiałem Gościu?

@Rafa

Zdecydowanie tak. Jeśli to polubisz, jeśli masz do tego predyspozycje i będzie Ci taka praca odpowiadać to nie musisz się martwić o zatrudnienie. Ale uprzedzam, nie jest to praca dla każdego, jest specyficzna, ciężka a płaca nie jest zła ale do rewelacyjnych też nie należy.

Krzysztof

Dzień dobry, dobry wieczór :) Czy ktoś się orientuje jak wyglada sytuacja w TW z osobami, które maja pozwolenie na kierowanie tramwajem i są czynnym motorniczym, lecz w innym mieście i chcą się przenieść?

H0
@Krzysztof

Sporo osób pracuje w TW, które wcześniej mieszkały i jeździły tramwajami w innych miastach czy też robiły kursy w innych miastach. Skontaktuj się z ośrodkiem szkolenia TW, oni prowadzą całą rekrutację. Tylko przemyśl sobie, czy Warszawa to dobry wybór - jest wiele tramwajowych miast w Polsce - ładniejszych, spokojniejszych, a zarobki wcale nie są dużo mniejsze.

Aaaaa

Witajcie, Jeśli to możliwe chciałbym uzyskać jakieś informacje jak teraz dzieje się w firmie na Siedmiogrodzkiej. Jestem w trakcie rekrutacji i garść informacji bardzo by się przydała. Doszły mnie słuchy że ze względu na pandemię obcinane są premie oraz socjal, ludziom nie przedłużają umów. Ogólnie czy jest ok i czy gra jest warta świeczki? Bardzo proszę o konkretne i uczciwe odpowiedzi. Pozdrawiam.

R2
@Aaaaa

Najpierw określ się skąd masz takie info

Gandalf
@Aaaaa

Mi to on jakimś trolem podjeżdża który próbuje zniechęcić innych do pracy w TW. Jakiś niedopieszczony ;)

TakNie2
Janek
@Aaaaa

Niestety masz dużo racji w tym co piszesz... Mówi się głośno że mają wstrzymać wypłatę rocznej premii a o podwyżkach to już zapomnieliśmy 2-3 lata temu :(

@Aaaaa

Premii nikt nie obcina. Umowy raczej będą przedłużane bo brakuje ludzi do pracy. Zostały zawieszone wypłaty premii z nagrodę roczną i na razie osoby które ubiegały się o dofinansowanie do wypoczynku nie otrzymały go ponieważ z powodu pandemii nie zbiera się komisja socjalna ale to raczej tylko kwestia czasu. No i firma wycofała się z planowanych na ten rok podwyżek. Tak to wygląda na obecną chwilę. Rekrutacje i szkolenia będą trwały.

Krzychu

Witam, złożyłem aplikacje na motorniczego z aktualnym pozwoleniem i chciałbym się dowiedzieć jak wyglada cała procedura rekrutacji takiej osoby, ile trzeba czekać aż się odezwą? Czy dla osoby z pozwoleniem nabór na motorniczego jest prowadzony cały czas?

Nicky
@Krzychu

Na stronie jest informacja, że rekrutacja jest cały rok, ale i tak musisz poczekać na rozpoczęcie nowego kursu, a póki odmrażane są kursu już trwające.

Zostaw merytoryczną opinię o Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o. - Warszawa

Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o.