Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

PKP Polskie Linie Kolejowe
2 337 915 5 1
Gość

Witam. Ciężko będzie zostać dyżurnym ruchu z dróżnika? Pytam czy jest to w jakiś sposób wykonalne.

Xyz
@Gość

Jest. Sekcja kieruje, kurs, egzamin i pracujesz

Golo Nowy wpis
@Gość

Można ale lepiej iść najpierw na nastawni czego popracować trochę i dopiero na isedr bo nauki w cholere i ciężko to ogarnąć.

nina Nowy wpis
@Gość

Ja próbowałam się wydostać prawie 2 lata, ale w związku z tym, że nie było chętnych na pracę dróżnika w moim miejscu pracy, ciągle byłam zbywana. Jeździłam na rozmowy nawet do innych sekcji, niestety totalna ignorancja, nikt nawet nie oddzwonił, nie pomógł. W końcu się zwolniłam zupełnie i tyle, nie wyobrażałam sobie dłużej pracować jako dróżnik. Ty oczywiście próbuj i startuj na dyżurnego, większe pieniądze, a praca prawie taka sama jak nastawniczy, nie marnuj czasu.

Wkurzony Nowy wpis

"Gratuluję"systemu premiowego w CRI. 1000 zł brutto premii na kwartał A czasem 0 zł to istne szaleństwo przy realizacji inwestycji za kilka, kilkadziesiąt milionów. Dyrektorzy, prezesi obudździe się. Zastanówcie się czemu tyle ludzi odchodzi.

Bro

Pytanie do automatykow srk, jakie macie wynagrodzenie zasadnicze?

roman Nowy wpis
@Bro

3 tysie

Gosc

Ile zarabia spawacz termitowy czy ktoś wie?

@Gosc

Niestety nie wiem, ale też właśnie chętnie się dowiem. A co jeszcze jest dla Ciebie ważne przy wyborze pracy? Ja np. chciałabym jeszcze wiedzieć, czy są jakieś dodatki i jak wygląda kwestia premii.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Nikola

Hej Można prosić o informację jak wygląda szkolenie na stanowisko dróżnika? I jak wygląda potem praca

asia
@Nikola

daj sobie spokój porażka

?
@Nikola

Po co ci zawod ktory jest praktycznie likwidowany?Po kazdym remoncie linii droznika zastepuja samoczynne urzadzenia.

Bogdan
@asia

Dlaczego twierdzisz że to porażka? Szanuję Twoje zdanie, może jednak rozwiniesz nieco swoją wypowiedź? Chodzi o wynagrodzenie, atmosferę, a może coś jeszcze innego? Napisz proszę coś więcej, na pewno pomożesz potencjalnym kandydatom.

kamil
@?

bo od czegoś trzeba zacząć np od zamykania i otwierania

Wesolek
@kamil

Na początku masz szkolenia przygotowujące do egzaminu koło 2-3 miesięcy w tym czasie zarabiasz praktycznie minimalna. Później egzamin i autoryzacja(nie cały miesiąc). Domyślnie będziesz zarabiał około 2500 netto ze wszystkimi dodatkami. Nocki na dłuższą metę męczą, święta czasem pracujące, atmosfera jest różna, jedne przejazdy są ok inne trochę mniej. Czy polecam? Jak masz inną opcję to idź w inne miejsce, a to dlatego że kosmosu nie podbijesz. Zostaniesz później nastawniczym, dyżurnym i dla 90% ludzi tu się kończy kariera. Szczyt zarobku to 4000 netto(święta, nocne, wysługa, premia) Może się to wydawać dużo lub mało, ale należy wziąć pod uwagę że pracujesz z dużą odpowiedzialnością i nie rzadko stresującymi sytuacjami, trzeba na prawdę umieć panować nad sobą, jeśli tego nie masz to daj sobie spokój od razu na początku :-)

kawka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 21 dni.
Nazwa działu: Finanse

A czy mógłby ktoś udostępnić informację w regulaminie ZFŚS, chodzi mi dokładnie o stawki dofinansowań: wczasy pod gruszą czy inne do rozrywki/rekreacji? Będę wdzięczna ;)

Marta

@Ania Interesuje Cię jakieś konkretne stanowisko pracy w PKP? Z tego co widzę maja sporo ofert pracy https://www.plk-sa.pl/kariera/aktualnie-poszukujemy/. Napiszcie proszę jak wygląda rekrutacja?

@Marta

Po kilku dniach od złożenia cv zadzwonił Pan z działu hr z pytaniem czy nadal jestem zaintersowany praca. Umówiliśmy się na kolejna rozmowę telefoniczna dotycząca informacji zawartych w cv - rozmowa była długa i dokładna, dotyczyła tylko mojego doświadczenia zawodowego. Na drugi dzień kolejny telefon z propozycja spotkania z przyszłym bezpośrednim przełożonym. O wyniku rozmowy zostałem poinformowany jeszcze tego samego dnia. Wszystko przebiegło sprawnie i w sympatycznej atmosferze.

Legionista
@K.

Na jakie stanopwisko startowałeś ? i jakei zarobki zaproponowali ?

crazybil
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.
Nazwa działu: Finanse

S jak wyglądają u was pensje tormistrza? Mistrza do spraw nawierzchni kolejowej ? 20 lat na tym stanowisku?

aaa

Powiem wam tak najgorsze to chyba te zwiazki zawodowe podpisuja odrazu wszystko i takie podwyzki sa i jak bylo niedlugo w plk beda sami ludzi z ulicy bez pojecia o pracy bo stara gwardia niedlugo na emerytury pojdzie a coraz wiecej ludzi odchodzi bo albo emerytura albo przyjdzie mlody zobaczy malo kasy i odchodzi a odpowiedzialnosc jest duza

Art

Wiatam. Opłaca się iść a montera?

Tak1Nie7

Drogowiec
@Art

A masz znajomomość tej pracy, jest ciężko fizycznie a kasa no cóż filarem nie będziesz.

Tak6Nie
Rut
@Art

Jak Cie zadawala 2000 tys to idź.

Tak7Nie

Leon
@Rut

Ludzie tak narzekają A mimo to pracują.Znam takich którzy są zadowoleni z tej pracy.

Tak5Nie3

RoztańczonyWilk
@Rut

Hahaha chyba z nadgodzinami .To co mi zaproponowano za gołe godziny to niecałe 1700 minus ubezpieczenie.Dorobisz trochę nadgodzin to ci sypną trochę cebulionów i 2 jak tralalala.Bo jak na rozmowie mówiłem, że za nadgodziny biorę wolne,to spojrzeli się jak na kosmitę .W oczy mi nie powiedzieli ,że potrzebują murzynka Bambo.Tak jest wszędzie aby golonke (usunięte przez administratora) ,a kość dać murzynkowi Sambo.

Chemik
@Art

Nie, na montera płacą bardzo słabo i nie ma dodatków za nocki oraz świąteczne, bo praca głównie odbywa się od pon.- pt. na 8h. Ponadto szkolenie na montera trwa ok. 2 lata, na początku jesteś zwykłym elektroenergetyki lub cos podobnego i w zasadzie niczego nie możesz robic samodzielnie. Wynagrodzenie średnio jakieś 2000- 2400 netto.

@RoztańczonyWilk

Chyba śnisz że ci zapłacą , godziny do wybrania.

aaa
@Art

nie zamecza Cie robota ciagle wymiany

Gęgul
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.

A może coś o realiach płacowych i ogólnie jak się pracuje na stanowiskach związanych z nieruchomościami? Centrala - ul. Targowa.

Danio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 36 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Witam, chciałem się popytać jak rzeczywiście wygląda praca na stowisku mechanik - pomocnik maszynisty maszyn do robót kolejowych. Zakres obowiązków, stawka, atmosfera pracy? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Senpai

Witam wszystkim. Zdecydowałem się na pracę nastawniczego. Jestem zaznajomiony z całą sytuacją panującą w pracy przez kontakt z znajomymi którzy już pracują. Jednak zostałem przydzielony na nastawnie gdzie jest o wiele wiele większy ruch. Praktycznie co 15min pociąg w jedną i drugą stronę z tego co widziałem po rozkładach jak jeżdżę. I moje pytanie jak wygląda praca na takiej ruchliwej nastawni? To jest tak że nie ma chwili aby zrobić sobie obiad lub włączyć muzykę czy zwyczajnie usiąść i pomyśleć? Czy ruch jest po prostu większy ale nie musimy stać 12 godzin na nogach? Oraz stosunek do odpowiedzialnosci, bardzo łatwo jest popełnić błędy ? Dziękuję z góry za informację.

Tak3Nie

@Senpai

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...

Tak3Nie

Nina
@Senpai

Obiad ugotowac i muzyki posluchac? To chyba zart?

Tak7Nie

Lolo
@Senpai

A najwięcej będziesz miał czasu jak będziesz miał jeszcze usterkę. To zapomnij wogole o jedzeniu.

Tak5Nie
rafał
@Senpai

tak z ulicy na nastawniczego od razu... podziwiam wiedzę dróżnika i zwrotniczego i dyżurnego ruchu też musisz mieć, układasz drogę przebiegu dla pociągu jak się zwrotnica zepsuje musisz wiedzieć jak postąpić i to samo przejazd bo często obsługuje się też dodatkowo przejazdy...a swoją droga to śmieszne dróżnik dostaje pensje za otwieranie i zamykanie na czas przejazdu a nastawniczy robi za kilka stanowisk i ma często tylko 100 zł większą pensje tylko brutto to jest chore

@Senpai

Muzyki sobie nożesz w domu posłuchać:).

@Senpai

Możesz napisać coś więcej o wynagrodzeniu, jakie oferuje PKP na stanowisku nastawniczego?

Mma
@Marta

Ja się przyjmowałam dwa lata temu, więc nie wiem czy informacje, które przekaże są aktualne, ale na start dostajesz najniższą krajową plus chyba 15% premii. Po kursie ,egzaminach I autoryzacji dostajesz średnią z nastawni ,na którą Cię przydziela. Po roku węgiel ok 170 zł. Szalu nie ma. 2800 podstawy plus dodatki. Sytuację trochę ratują nadgodziny. Są lepsze I gorsze miesiące. Max jak do tej pory wyciagnelam 3900 netto. Najmniej 2500 więc rozbieżność jest duża. Praca ciężka, odpowiedzialna I nerwowa. Ja akurat mam duże obciążenie ruchem , co 5-10 minut pociąg planowy , a gdzie towary i manewry. Obsługuję też przejazd więc nie jest kolorowo. Są dni, że przez 12h nie mam czasu zjeść, a jak jeszcze się trafi usterka to już całkiem brak czasu. Do domu wracam zmęczona tak,że nawet mi się nie chce gadać. Kontrole jak kontrole, trzeba przeżyć. Ogólnie jeśli chodzi o przełożonych to ja mam akurat w porządku. Dużo zależy od miejsca gdzie trafisz , a są nastawnie, gdzie zakładasz paputki i wegetujesz .

Rudy

Tylko strajk Nas ratuje

Tak11Nie

@Rudy

Za słaby kolektyw na strajk , jak kolej była kiedyś jedna to przeważnie maszyniści zaczynali strajk obecnie kolej jest celowo rozdrobniona i podzielona aby do takich strajków nie dopuszczać .

Luiza

Pracuje jako dróżniczka, i szczerze mówiąc że to stanowisko które wymaga bystrosci i czujności jest naprawdę śmieszne tych pieniędzy które plk proponuję Praca ogromnie nie wdzięczna, nieraz trzeba wysluchiwac wyzwisk od nerwowych kierowców którzy stoją 5 min na przejeździe, dostęp do wody bieżącej brak tylko 5l butelki, nie mówiąc już o toi toiu. Wiedza jaka wymagają i warunki I przede wszystkim odpowiedzialność nie jest warte tych pieniędzy co PLK proponuję!

Tak8Nie5
@Luiza

Wiem coś o tym bo jako zwrotniczy pracowałem na przejeździe i skp.Niewdzięczna praca,jak Dyżurny zawali ty odpowiadasz..

Tak3Nie4
nastawniczy
@Luiza

mnie na autoryzacji na przejeździe mówił jeden z komisji że do tego co robi dróżnik to są dobre pieniądze bo on tylko zamyka i otwiera, będąc teraz nastawniczym i mając 200zł więcej oczywiście brutto gdzie jedną z czynności jest tez przejazd do obsługi stwierdzam że najlepiej to sobie przejazd otwierać bo każde stanowisko wyżej to są śmieszne pieniądze 50zł lub 100 więcej to jest dno i dramat a odpowiedzialność...nie ma sensu iść wyżej teraz bardzo żałuję

Tak5Nie
@Luiza

Zawsze mogą cie zastąpić ,,Bomardierem" czy ,,Shaid Bahmanem" ewentualnie ,,Konsbudem" jeśli na to stanowisko będzie mało chętnych. No ale ty masz wybór możesz poszukać innej pracy , napiszę po kolejowemu ,, Wolna droga". A własnie tak dla jaj napiszę wiesz co górnik po odejściu zostawia swojej żonie? Rozwalony przodek a kolejarz po odejściu???? od żony ,, Wolną drogę" ;)

Poznanski

Mam wykształcenie wyższe Jestem dyżurnym na dużej stacji LCS Staż pracy 11 lat z czego 5 na pkp i dostaje około 3 tys na rękę to na dzisiejsze czasy według mojej opinii jest dramat ( każdy poczciwy rzemieślnik w okolicy ma sporo więcej...) Za kilka lat na emeryturę pójdzie sporo moich kolegów i koleżanek po fachu i zacznie się w pkp problem... Ale na ta chwilę chyba nikt o tym nie myśli...

Tak8Nie
jan
@Poznanski

A po 40 latach pracy 2900 na reke to ekstaza?

Tak10Nie1
@Poznanski

Na całej sieci PLK niedługo będzie brakować ludzi w każdej branży nikt się nie garnie do odpowiedzialnej pracy na PKP PLK z przyczyn oczywistych - zarobki. Były jakieś podwyżki ale czy to wystarczy żeby przyciągnąć ludzi do pracy w PLK? Czas pokaże. Lecz może się okazać że tego czasu w ogóle może nie być bo bardzo dużo ludzi jest w wieku przed emerytalnym a wyszkolenie nowego pracownika na dane odpowiedzialne stanowisko trwa a więc mogą się obudzić z ręką w nocniku. ŚMIESZNE są ogłoszenia pracy z PLK a mianowicie wymagania przepracowania na danym stanowisku np minimum 7 lat związanym z koleją , nie ma takiej obcji jeżeli ktoś pracuje w branży kolejowej w prywatnej firmie to w życiu nie przyjdzie do PLK z przyczyny wyżej wymienionej a inni bez doświadczenia nie mają żadnych szans na zdobycie doświadczenia żeby aplikować do PLK. Trzeba się mocno interesować i mieć wiedzę na daną dziedzinę koleii żeby dostać się po rozmowie kwalifikacyjnej na dane stanowisko ale mając tyle wiedzy czy można siebie sprzedać PLK? Zaś te nieszczęsne zarobki. Typowe odpowiedzialne stanowiska to operatorzy ruchowi i zaplecze techniczne a ci w biurach to mają odpowiedzialność to co na papierze widnieje .

asystent

Centrum Realizacji inwestycji CRI stanowisko asystent kierownika kontraktu, pensja 3100 netto+ premia inwestycyjna jeśli jest na kontrakcie w wysokości około 1000-1200 raz na 3 miesiące

Legionista
@asystent

Marne te zarobki. Ja kiedyś 3 lata temu startowałem do CRI, za czasów Dyrektora Ireneusza Dudka, na analityka (czy jakos tak) to zaproponowano mi uwaga: 3500 zł brutto plus premia miesięczna ok 800 zł brutto. Oczywiście nie przyjąłem takich warunków. Całe szczęście bo kilka miesięcy później wprowadzono premie kwartalne więc byłoby bardzo słabo. W ogóle zarobki w plk są tak słabe, że aż ciężko to komentować. Zatrudnienie jest strasznie duże, ale zarobki przez to bardzo słabe.

@asystent

Czy 3100 to podstawa czy już z dodatkami?

@asystent

Ja miałam 2700 podstawy jako asystent kierownika kontraktu, po podwyżce rok temu (10 lat doświadczenia zawodowego poza koleją). Oczywiście z pracy zrezygnowałam.

@K.

2700 BRUTTO oczywiście, plus śmieszna premia godzinowa jak u taniego akwizytora, plus premia inwestycyjną której w praktyce już nie ma.

Asystent
@K.

To już ze wszystkimi dodatkami

Nowy

Asystent kierownika projektu jakie zarobki?

@Nowy

Dramatyczne. Podstawa pensji bliska najniższej krajowej. Również dla inżynierów z uprawnieniami czy z wieloletnim doświadczeniem w pracy (inwestycje, zamówienia publiczne).

Kolejarz

Największym problemem tej firmy są pieniądze u konkurencji w pkp cargo dają raz tyle na start. Nie wiem czy to kwestia tego że firma jest państwowa. Ale wiem że firmy prywatne płacą dużo lepiej i dają benefity odrazu.

Lolo
Nazwa działu: Marketing

Ino fajnie no to jaja kto im tam tapczan postawił ciekawe wiele ciekawostek słyszałem na PKP ale tapczan jeszcze telewizor należało by dodać najlepiej taki kinowy. Fakt za wiele tam nie robią wydaje mi się że bardziej udają podmieniają się kiedy chcą. Kiedyś dyżurna czy dyżurny to miał mundur odprawiał pociąg dziś chodzą jak chcą trampki pòłbuty.A już jak wyjdzie na pociąg z papierami bo zawsze ktoś po nie może przyjść .Wiele takich dziwnych mało produktywnych stanowisk zlikwidowano ludzi przeniesiono a po co tapczanik się utrzymuje .Za pewno ktoś ważny ma kogoś tam i zapewnia mu luksusy.

Tak3Nie1
Młody
@Lolo

Zapraszamy:) i zobaczysz wymagania co do badań, 1 kategorie oraz psychotechniczne, kontrolę oraz odwiedziny przełożonych.. A ty gdzie pracujesz? Jak chodzisz ubrany/a?

@Lolo

dokładanie tak jest jak i tam gdzie ty pracujesz tapczanik i chodzisz do roboty kiedy chcesz no i oczywiście na pkp sie nic nie robi dokładnie tak jak u ciebie w robocie wiec po co ten wpis śmieszny ufoludku?

Neutralny

Praca w PLK do łatwych nie należy. Niby nie robisz tak wiele (zaraz każdy napisze jaka to ma ciężko pracę - szczerze,to małe z nich klamczuszki) Dyżurny dyżurnemu nie równy, 1 na 10 ma ciężki posterunek, reszta to odstepy, perony czy jakieś 3 tory i jeszcze krótkie. To samo z droznikami, 1 na 10 ma przejazd ciężki, reszta to wakacje, 100 samochodów na dzień w tym żadnego tira. Ja jestem dróżnikiem, nie mam łatwego przejazdu, pracuje na kilku i każdy z nich uwazany jest za trudny. Jedynie czego można się serio obawiać to ciągłych wymagań co do przepisów i monotonii. Jest sporo plusów ale każdy o nich zapomina, widac tacy pracownicy. Są dopłaty do kina, teatru, basenów około 70%. Finansowe przedszkola i żłobki, 8 dni urlopu wiecej, co roku podwyżka, staż pracy do 33%, pożyczki mniejsze i wieksze oraz finansowane są wczasy. Proszę o jedno, są tu różne szczeble plk, pewnie większość z Was ma 33% wysługi i co? Macie kiepskie wypłaty? A kto wam więcej zapłaci? To samo pytanie do osób z biura, podobno Wam gorąco w klimatyzowanych pomieszczeniach i wodę zabieracie z przejazdów, i znowu większość osób które narzeka to kategoria 50+, bo mysli że w biurze to kierowniczka. Dziękuję, pozdrawiam młodych pracowników i starszych lecz tych normalnych :-)

Tak24Nie9
Mark252
@Neutralny

Zgadza sie.Jeden posterunek drugiemu nie rowny,ludzie narzekaja ze kolej malo placi, no oczywiscie, tylko to mowią zazwyczaj Ci co nie byli unprywaciarzy, i nie rozumieją co to znaczy zapierniczec dzien w dzien po 8 godz za te same grosze co na pkp lub za mniejsze.Ci co maja wieksze ambicje i jakies umiejetnosci manualne to oczywiscie ze nie beda za takie pieniadze robic, tylko.pojda do konkretnej prywatnej firmy.

Tak2Nie4
Dec
@Neutralny

Od kiedy są dofinansowania do żłobka czy przedszkola? Neutralny...

Tak4Nie1
Neutralny
@Dec

Od kilku lat już to funkcjonuje. Problemem jest brak wiedzy osób w biurach które często nie znają regulaminów i nie potrafią podpowiedzieć.

Tak6Nie1
Kolo
@Neutralny

Najwięcej żalu zawsze w wypowiedziach dróznikow, nie mówię że to nie jest odpowiedzialna praca, ale spójrzmy prawdzie w oczy-zakres obowiązków jest minimalny, obserwacja plus zamykanie szlabanow, co w takim razie ma powiedzieć nastawniczy z trzema przejazdami do obsługi i okregiem nastawczym? O dyżurnym już nie wspomnę. Droznik to stanowisko które jest najłatwiejsze do zastąpienia, bo stawiasz bombardiera i dziękuję, a powiem szczerze, jako isedr wolę mieć 5 SSP niż jednego droznika.

Tak11Nie5
...
@Neutralny

Pytałam o dofinansowanie do przedszkola i powiedzieli mi że czegoś takiego nie ma....zakład wrocław

ciekawy
@...

Podbijam temat, skąd te dofinansowania do żłobka i przedszkola ??? Jestem baardzo ciekawa, czy mógłbyś wskazać punkt regulaminu w którym jest taka informacja ? Siejesz propagandę, czy to tylko opcja dla wybranych jak zawsze ?

Ana
@ciekawy

Tabela dofinansowania zfśs

Wika
@Neutralny

A ty pracując na przejeździe o tym wiesz. Jesteś super do informowany. Podaj konkretny punkt w regulaminie świadczeń socjalnych. Dopłaty do teatru czy basenu to mżonka. Musi się zebrać duża grupa ludzi i w tym samym czasie iść na basen czy do teatru, a i tak trudno to załatwić, no chyba że w bardzo dużym mieście.

@Wika

korzystam z faktur regularnie głupoty opowiadasz idziesz bierzesz fakturę i zanosisz i tyle w temacie a ten wpis dyżurnego co ma 3300 na rękę gdzie tak jest? człowieku ogarnij sie chyba ze stażem max tyle wychodzi no chyba że to stacja warszawa centralna

Tak4Nie1
kamil
@...

jest regulamin świadczeń socjalnych ostatnio na nastawni znalazłem i sobie poczytałem do żłobka przedszkola jest dofinansowanie basen kino teatr muzeum filharmonia zajęcia rekreacyjno sportowe kultura takie rzeczy. Biorę fakturę raz w roku papier z urzędu skarbowego o dochodach za poprzedni rok wypełniam takie oświadczenie wpisuje nr faktury z którego dnia i składam i z tego jakieś 60% jest zwrotu w zależności podobno od dochodów no i limit u nas tysiąc basen i 500 kultura kino teatr

@adam

Serio nie wiem gdzie wy pracujecie ale ja dopiero co zaczęłam pracować i aktualnie zmierzam do bycia dyzurną w jednym z zakładów przy granicy z Niemcami i moja najnowsza wypłata to 3500 zł (z 4 nadgodzinami, bez świątecznych, nocek itp bo praktyka), wysluga lat 4,5%.Co do kin, basenów itp to żaden problem,idziesz na sekcje dajesz fakturę, wypelniasz papierek i po robocie.

mateusz
@ISEDRS

Bzdury wypisujesz, nie możesz mieć 4,5 % wysługi, skoro dopiero zaczynasz pracę. Wysługa przysługuje tylko za kolejowe lata pracy.

@mateusz

3 lata to 3,5 jak na kolejarza to chyba dopiero zaczynam nie :D

4,5%*

@ISEDRS

To chyba nie pracujesz w PLK, bo tam, 1,5% wysługi lat, 33% maksymalnie, ale to chyba po 30 latach pracy no i stawki są bardzo niskie

@ISEDRS

Fajny żart jak na stażu to chyba 100zł więcej od minimalnej krajowej, więc nie pisz głupot

@Jeż

Ale po co miałbym kłamać? Dawaj maila to Ci to po prostu pokaże

@Jeż

Pracujecie po kilkanaście lat i nie orientujecie się praktycznie w niczym. Każdy rok pracy to +1,5% stazowego. Ja pracuje 3 lata więc mam 4,5%. I w tym miesiącu zarobiłam 3500 mimo tego że jestem na praktyce na dyżurnego więc nie mam nocek, świątecznych itp. Najśmieszniejsze jest to że nie możecie przyjąć tego do wiadomości, a przecież mogę to łatwo zweryfikować :D

Tak1Nie2
@ISEDRS

Niby skąd taka kwota jak podstawa marna, i jeszcze nie masz nocek i świąt ile masz podstawy na umowie 2400 brutto lub mniej, ja 3 lata temu jako dyżurny stażysta miałem 1900zł podstawy i nikt na stażu nie zarobił takich pieniędzy co ty... Więc nie pisz głupot

@ISEDRS

Dziwne że 3 lata na stażu, co za bzdury, po kursie, staż z pół roku Góra i egzamin, potem autoryzacja i samodzielnie pracujesz

@Jeż

Panie Jeż widzę że nie ma co dyskutować, napisałam prosto, poda Pan maila to Panu to udowodni,a jeśli nie to mam tylko nadzieję że nie pracuje Pan w PLK na stanowisku związanym z bezpieczeństwem ruchu bo jeśli tak to te testy psychologiczne są nic nie warte jeżeli ktoś z takim IQ je przeszedł

Tak2Nie1
@ISEDRS

Nie pracuję już 2 lata, bo nie chciałem tracić zdrowia i nerwów za marne pieniądze i co chwila głupie kontrolę i wyjaśnienia za nie postawienia kropki nad i.

Adaś
@ISEDRS

Ile masz podstawy i z jakiego stanowiska wysłali Cię na dyzuna?

Rafał
@Jeż

No nie jest tak jak piszesz jak zatrudniasz się to dopiero po zdaniu egzaminu autoryzacji więcej zarobisz a jeśli koleżanka pisze że już trzy lata pracuje to na praktyce na dyzuna płacą jej pensje z obecnego stanowiska. Cały miesiąc praktyki to ok 400 zł wiecej do pensji wiem bo miesiąc temu tak miałem ale mimo wszystko taka kwota co pisze to ciężkie do uwierzenia tym bardziej że dyzuna nie jest a pensja naliczana z obecnego Stanowiska np droznika

Droznik
@Kolo

Panie zapracowany co tak ciężko Panu?.ciezko się chodzi w laczkach po nastawni to droznik ma najcięższe obowiązki wyświetlić semafor to każdy potrafi

@Rafał

Przechodzę z nastawniczej. No i właśnie nie wiem ale albo tutaj zaniżacie swoje wypłaty albo rzeczywiście jest taka duża rozbieżność płacy w różnych zakładach , ale w tym momencie na stanowisku nastawniczy z moim stażem to wypłata 3200-3400 to raczej standard

@ISEDRS

Standard w moim zakładzie oczywiście

DR
@ISEDRS

A w ostatnich miesiącach przed pójściem na kurs miałeś jakieś nadgodzinki?

@DR

Nie. W tym miesiącu miałam np 4 czyli jakieś tam grosze dodatkowe wpadły, ale nie oszukujmy się w tych widelkach które napisałam też bym się zamieściła. Uprzedzajac pytanie, jak mogłam mieć 4h nadgodzin skoro służba trwa 12? Normalnie, w Sobotę 12h pracy a później zamiast 8 h praktyk to 4 żeby zniwelować ilość nadgodzin

Anonim
@Neutralny

Od kiedy te dopłaty do teatru, kina itd? Chyba od niedawna, ja nie pamiętam takich bonusów.

TakNie2
Isedrer
Nazwa działu: IT
@Droznik

No tak droznik wcisnie 2 guziki na polece nie i wielce zapracowany xD

@Isedrer

Tylko były sytuację, gdzie dyżurny nie powiadomił, praca za druźnika nie wdzięczna, monotonii, kontrolę, brak WC i wody pitnej

Dyżurny ruchu

Wiedział co powiedział 4,5 % wyslugi

@Anonim

nie wiem od kiedy ja pracuję trzy lata jak się zatrudniłem to mi powiedzieli a teraz zobacz ogłoszenia na stronie pkp plk praca aktualnie poszukujemy wejdź na dane stanowisko np nastawniczy i zobacz co dają co piszą min że dofinansowanie do kina teatru więc to chyba w całej Polsce jest

Dave
@adam

A na jakim stanowisku pracujesz?

DR
@Neutralny

Od dawna już jest karta MULTISPORT z której każdy może skorzystać i ma do dyspozycji niemalże wszystkie dziedziny sportu i w tym kino chyba też, przy miesięcznym karnecie dzięki tej karcie wychodzi jakieś 50zł taniej. Jeśli chodzi o dofinansowania do żłobka lub przedszkola to to chyba dotyczy rodzin wielodzietnych albo złej sytuacji materialnej...

@ISEDRS

u nas dyzurni teraz po podwyżkach mają podstawy 3200 może być tak jak piszesz albo duża rozbieżność albo duża stacja

Roman

Jaka zakład i czy linia? W zakładzie Skarżysko kamienna na linii 3100

pati
@Kolo

wyrazy współczucia dla pracowników którzy musza z tobą pracować mądralo

pati
@Isedrer

przynajmniej masz kibel na nastawni i wodę z kranu jak człowiek

Młody
@ciekawy

Witam, nie wiem gdzie w regulaminie ale jest na 100% dofinansowanie do zlowbko i przedszkoli, poza tym 3 razy w półroczu można przedstawić fv np. Za kino, siłownię, basen, teatr zajęcia kulturalne oświatowe itp. Wiadomo że progi są od dochodów ale jest coś takiego... Proszę dopytać lub też zadzwonić wyżej do biur bo w sekcjach nie do końca wiedzą... U nas są te dofinansowania, pozdrawiam

kadrowa
@Młody

Każdy zakład ma swój wewnętrzny regulamin funduszu socjalnego, tam należy szukać świadczeń jakie są przewidziane dla pracowników danego zakładu :)

@Roman

linia nr 8 kielce dyz 3130 włoszczowa 3150, 3500 sędziszów

@asystent1

Cześć, Chciałbym dowiedzieć się jakie są zarobki na stanowisku Asystenta Kierownika Projektu ??? złożyłem dokumenty na to stanowisko ale zastanawiam się jak płacą, bo nie udzielili mi żadnych informacji co do płacy. Praca w Gdańsku.

zainteresowana

Specjalista w wydziale eksploatacji, jakie zarobki?

Ja
@zainteresowana

Nima szału znajomy pracuje, pensja taka sama co byś pracował w ruchu a robota nie do przerobienia i do domu trzeba przynosić

@Ja

A jest możliwość wykonania tej pracy w formie nadgodzin, zamiast zabierać ją do domu? Czy nowy pracownik w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe może liczyć na jakieś szkolenia wdrożeniowe?

Ino
Nazwa działu: Marketing

O jakich dyżurnych rozmawiamy oczywiście nastawnię tak ale peronowe np w Lublinie remonty i co dyżurni peronowe 2 pomieszczenia ostatni pociąg 0.00 czasami bokiem przejedzie towarowy .I co wyobraźcie sobie w pomieszczeniu tapczanik kołdra w szafie poduszki i to jest ciężka praca .To jest kpina ciekawe czy w umowie mają spanie.A przecież ci ludzie zarabiają ciężkie pieniądze.

Tak2Nie1
Dyżurny ruchu

I kto to pisze? dróżnik w stołek pierdzi i nic nie robi. Ja jestem dyżurnym ruchu na stacji węzłowej i po 12 godzinach pracy wypompowany jestem psychicznie, ciągle myśleć za siebie i innych a między innymi za dróżnika bo jak nie zamknie przejazdu to dyżurnego ciągają. Praca w zmianach to nic dobrego, żadnych normalnych świąt, sylwestra, proszenie się o wolne żeby iść do kina albo na imieniny,kłótnia o niedziele za które lepiej płacą albo za nadgodziny. Zajętość miałem na torach to dróżnik pomimo że miał blisko to nie poszedł upewnić się czy tor wolny bo w odpowiedzi usłtszałem.że mu w tory nie wolno wychodzić. Ka też wolę 5 ssp niż jednego dróżnika.

@Dyżurny ruchu

Jak tobie tak źle i męczy ciebie ta praca psychicznie, to zmień pracę, ja zmieniłem i nie narzekam i więcej zarabiam niź w PLK, i bez stresu bo nie mam tych idiotów z kontroli.

TakNie
Isedr odchodzę bo mam dosyć

Ja to nie rozumiem jak to jest na tej plk. Dlaczego pracownicy tak się dają jeden ma na posterunku 2400a młody pracownik trzy miesiące po autoryzacji i 2500 to jest chore na tym samym posterunku dlaczego na sekcji wysyłają na badania na 4h i każą wracać do pracy a jak kolejki do ogólnego są to co wtedy? Ludzie piszą pytają jak tu jest ludzie tu jest dramat czasy PRL wysyłają na kursy materiałów nie dają samemu trzeba się domyślać jakie instrukcje potrzebne liczne kontrolę i pretensje jedna pomyłka nie koniecznie tragiczna w skutkach i odsuwaja i może być koniec kariery ja nikomu nie polecam nie podniecajcie się dodatkami przecież jest gowniana podstawa

Młody pracownik

Witam czy każdemu dodatki dawali dopiero po roku? A pierwszy rok gołe 2400 brutto

@Młody pracownik

Po roku dodatek węglowy 164zł i 1,5%wysługi lat, jeśli pracujesz w turnusie, to dodatek za nocne i święta to po egzaminach i autoryzacji

mateusz
@Młody pracownik

Teraz dają już nowym pracownikom na szkoleniu dodatek węglowy i premię. Nie wiem czy wszędzie, ale w kuj.-pom. tak jest.

Młody pracownik
@mateusz

Na Dolnym Śląsku mówią że dodatki dopiero po roku i po egzaminie i autoryzacji dają plombownice dopiero.

Max
@Młody pracownik

Kraków chyba tak samo,po roku.Wiem że w cargo i w południowym i wschodnim,te dodatki,są po roku.

cała prawda

Miki

Te wartosci,co podajecie, to netto czy brutto? Bo jak piszecie ze macie np 2500zl to juz na reke razem z dodatkami,czy gola pensja?

Jurek
@Miki

To raczej netto.Ciężko dojść ile tak naprawde się tam zarabia.Przyjmowali się moi znajomi jakiś czas temu na to samo stanowisko,jeden w krakowie,drugi w katowicach.Po okresie próbnym ich zarobki różniły się o około 300zł,to chyba od naczelnika zależy,czy da od razu maxymalną stawkę.

@Miki

Mi dzisiaj zaproponowali na automatyka 2400 zł brutto...

@Nowy

Nawet się tam nie pchaj, egzaminy ciężkie, jak pisał ktoś na forum nawet materiałów do nauki nie dostaniesz, głupich instrukcji których jest bądź wie ile, wymagają wiedzę jak z kosmosu, a zarobki śmieszne, co chwilę pouczenia, kary za byle co, ta PLK, to chyba zatrzymała się w latach 70-80 tych, i ten beton kolejowy, boją się odezwać bo kilka lat do emerytury, nie polecam aplikować na jakiekolwiek stanowisko, za taką odpowiedzialność to powinno być min 5000zł na każdym stanowisku związanym z ruchem i w drogówce

Adam

Na jaką zasadnicza może liczyć automatyk srk

Nazwa działu: Administracja
@Adam

Na początek 2400 brutto

Zostaw opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie