Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
GRAŻYNA

Przeczytałam większość opinii na forum. Napiszę jak to wygląda z mojej strony. Zdjęli ostatnio aneksem klauzulę o poufności wynagrodzeń, to powiem co wiem :) Zatrudniona w CRI na Minerskiej Wszystko podaję BRUTTO. Podstawa 3080 (tragicznie to wygląda), ALE! Za przepracowane godziny w miesiącu jest podstawa regulaminowa, wychodzi z tego w miesiącu ok 800-950 zł. Po roku dostaję deputat węglowy 160 zł. Po 3 latach dostaję 1,5% stażowego czyli 138 zł. Do tego dochodzi uznaniowa ok. 500-600 zł. Do tego uciążliwe za pracę przy kompie ze 30 zl. Suma sumarum wychodzi w miesiącu ok. 4600-5000. Ponad 3300 tys. na rękę. To mało? Te pieniądze są pewne, bo jeszcze jest coś takiego jak PREMIA INWESTYCYJNA, jak jeszcze się zatrudniałam to było ok. 1000 zł co miesiąc, Prezes zrobił z tego kwartalną, nie dostałam, to nie wiem ile wychodzi plus minus, kolega z innego zespołu dostał ok 2000 zł, czyli 600 zł na miesiąc. Osoby, które piszą, że mają mniej niż 2000 na rękę to tylko dlatego, że mają pozaciągane pożyczki w kasie zapomogowej i nie widzą gdzie ta kasa leci. Robota spoko, zarobki niezłe, piszą jedynie ludzie którzy nie nadaję się na kolej.

Neutralny

Praca w PLK do łatwych nie należy. Niby nie robisz tak wiele (zaraz każdy napisze jaka to ma ciężko pracę - szczerze,to małe z nich klamczuszki) Dyżurny dyżurnemu nie równy, 1 na 10 ma ciężki posterunek, reszta to odstepy, perony czy jakieś 3 tory i jeszcze krótkie. To samo z droznikami, 1 na 10 ma przejazd ciężki, reszta to wakacje, 100 samochodów na dzień w tym żadnego tira. Ja jestem dróżnikiem, nie mam łatwego przejazdu, pracuje na kilku i każdy z nich uwazany jest za trudny. Jedynie czego można się serio obawiać to ciągłych wymagań co do przepisów i monotonii. Jest sporo plusów ale każdy o nich zapomina, widac tacy pracownicy. Są dopłaty do kina, teatru, basenów około 70%. Finansowe przedszkola i żłobki, 8 dni urlopu wiecej, co roku podwyżka, staż pracy do 33%, pożyczki mniejsze i wieksze oraz finansowane są wczasy. Proszę o jedno, są tu różne szczeble plk, pewnie większość z Was ma 33% wysługi i co? Macie kiepskie wypłaty? A kto wam więcej zapłaci? To samo pytanie do osób z biura, podobno Wam gorąco w klimatyzowanych pomieszczeniach i wodę zabieracie z przejazdów, i znowu większość osób które narzeka to kategoria 50+, bo mysli że w biurze to kierowniczka. Dziękuję, pozdrawiam młodych pracowników i starszych lecz tych normalnych :-)

On

Ile zarabia zwrotniczy? I co robi?

Nowicjusz

Świetna firma, podpisałem właśnie umowę na czas nieokreślony. Mam 23 lata i ciągle studiuję. Podstwa to 4100 brutto, ale do tego dodatek stazowy 1.5 %, który rośnie co rok produkcji 1.5%, warunki szkodliwe za pracę przed monitorem, dodatek godzinowy, deputat węglowy o równowartości 3 ton węgla kamiennego, dodatek do mieszkania 500 zl, premia uznaniowa - dostaję z reguły 500 zl od swojego naczelnika, premia inwestycyjna - zawsze dostaje 2400 na kwartał, do tego mam kartę medyczną, kartę sportową, wczasy pod gruszą, dodatek kulturowy, dodatek świąteczny, nagrodę z okazji Dnia Kolejarza. Podsumowujacy wychodzi ponad 7000 miesięcznie plus te różne dodatki socjalne. Także aż żal czytać wasze narzekanie na firmę, bo żadnej z moich 40.kolegow ze studiów nie ma nawet w połowie tak dobrych warunków jak ja.

Pracownik centrum.real. inwest Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Pozwolę sobie poruszyć kilka kwestii dotyczących pracy: 1. Zarobki- po okresie próbnym nie ma co liczyć na podwyżkę. Ogromny to strzał między takimi samymi stanowiskami. Brak jakiejkolwiek logiki w polityce wynagrodzenia. Ludzie są już bardzo zmęczeni tym. Wiele osób zwalnia się z tego powodu. Brak jasnych regół premii inwestycyjnej. Wszystko jest napisane tak aby w razie czego nie poszedł do sądu. Wiele osób nie otrzymuje premii inwestycyjnej nie mając wpływu na możliwość spełnienia celów. Jedni dostają, inni nie. 2. Atmosfera. Większość ludzi ma już serdecznie dość tej pracy i podejścia pracodawcy do pracownika. Wszystko jest na nie. Nie dla pracy zdalnej, nie dla zmiany godzin pracy bo pociag nie jedzie, nie dla premii inwestycyjnej. Nie na dofinansowanie studiów. Wszystko na nie. No ile mozńa Grażyna i Magda? Jak długo będziecie nas tak traktować?

Kandydat

Witam, jestem po technikum mechanicznym (obsługa maszyn, naprawa maszyn, ślusarz) czy jest szansa że dostanę się na stanowisko elektromechanik/automatyk? Na jakie zarobki można liczyć? Po jakim czasie po zatrudnieniu przechodzi się na system zmianowy? Zmiany po 12h czy po 8h? Za wszelkie odpowiedzi dziękuję !

@Kandydat

mozesz sie dostac lecz najpierw zostaniesz tzw. elektromonterem automatyki, będziesz chodzić razem z mistrzem automatyki danej działki/ stacji. bedziesz przygladal sie jego naprawianiu usterek, przygladal sie pracy.. Pozniej idziesz na kurs (moze nie byc predko niestety bo na poczatku musisz troche popracowac jako ten elektromonter co najmniej z pol roku/rok) dopiero potem egzamin na plombownice, na ktory tez poczekasz. I po tym egzaminie jak juz zostaniesz pelnoprawnym automatykiem wcale nie musisz miec systemu zmianowego tylko dalej po 8h. System zmianowy w automatyce maja z reguły tylko monterzy dyżurni z tzw awaryjnej, którzy maja juz jakies doswiadczenie i są w stanie naprawiac usterki nawet na terenie całej sekcji.

@pracownik

Liczyłem że praca zmianowa żeby była możliwość dorobić w innej pracy. Rozumiem że wypłata też średnio jak odchodzą nocki i święta

Weronika
@pracownik

A ten kurs to jest w 100% finansowany przez firmę?

Kurs
@Weronika

Tak

Kuba Nowy wpis
@Kandydat

Musisz mieć w technikum przedmioty związane z elektryka bądź informatyka (przedmioty zawodowe) inaczej nigdy nie będziesz automatykiem tak jest u nas na początek pewnie będziesz robić na 8 i jak się uda to może po 3 latach jak się będziesz znał na robocie to wejdziesz na 12 do turnusu jako dyzurant i oczywiście będziesz automatykiem Zarobki na początek raczej marne nieco więcej niż najniższa po roku dochodzi Ci coś więcej a u nas automatycy zarabiają po około 3k Ci z doswiadczeniam 20 letnim około 3.6k ale oni mają wysługę około 800zl brutto

Aldona
Kandydat

Witam. Dostałam propozycję na dyżurnego ruchu. Może ktoś podpowie jak teraz wygląda szkolenie i ile czasu trwa. Oraz ile można liczyć na początek podstawy.

@Aldona

Nauki jest bardzo dużo,a podstawa wynagrodzenia to minimalna krajowa lub ciut więcej,zależy jaki zakład linii i do tego śmieszna premia,nie polecam wręcz stanowczo odradzam,bardzo odpowiedzialna i stresująca praca za marne pieniądze,szkolenie może i trwać 9 miesięcy lub dłużej..

@Aldona

Bardzo ciekawą, odpowiedzialna praca. Warto spróbować. Gorąco polecam. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, to na początek z premią i dodatkami ok 4 000 brutto, ale co rok są podwyzki i rośnie stazowe, które wynosi 1.5 % podstawy co roku, wiec po 6 latach masz satzowego aż 10% podatwy. Uwaga, stazowe po nastu latach może wynieść aż 33% podstwy i wtedy zavzyna się zarabiać u nas kokosy, z dodatkami można zarobić nawet 9 000 - 10 000 jako starszy specjalsta.

@Kolejarz

Nie pisz bzdur,kto nie ma znajomości to Dyżurnym zostanie do końca swojej pracy,czyli do emerytury,jeśli szczęśliwie mu się uda,bo jak zdarzy się jakiś wypadek ,to PLK zwolni bez zastanowienia do tego prokurator na karku,skąd ty wzięłaś te 4000brutto,jak u mnie na sekcji Dyżurni podstawę wynagrodzenia mieli większą o 50zł od Zwrotniczego,żenada..

@Były kolejarz

Jak wynika z twojego niecku jesteś już byłem kolejarzem. Masz po prostu nieaktualne dane. Zamilcz chłopie na wieczność. Ja mam najświeższe dane i potwierdzam, że 4 000 z dodatkami jak najbardziej możliwe.

@Kolejarz

Moje dane są aktualne,bo mam kontkat z ludzmi którzy jeszcze pracują w PLK,i nic sie nie zmieniło co do podstawy wynagrodzenia,tak więc nie oszukuj ludzi,bo wynagrodzenie na start jest takie jak pisałem,50 zł więcej od minimalnej krajowej lub 100zł kto ma znajomości,Zwrotniczy obecnie ma 2800zł brutto+15% premii,tak więc Dyżurny będzie miał te 100zł więcej..

@Były kolejarz

Jestes kłamcą i manipulantem. Jako były kolejarz nie masz prawa zabierać tu głosu. Jest tak jak napisałem, nie słuchajcie dziada z demencją, co kwoty myli.

Dyżurny ruchu
@Były kolejarz

Głupoty gadasz Stary dziadu. Jestem dyżurnym ruchu zarabiam z dodatkami pod 4000, także nie siej defetyzmu dziadu

@Dyżurny ruchu

No tak zarabiasz te 4000zł jak masz wysługi co najmniej 10 lat i dużo świątecznych, i przestańcie w końcu kłamać co do wynagrodzenia, bo ludzie którzy idą do tej pracy jak zobaczą stawkę na umowie, to i tak się zwolnią po jakimś czasie, tak jak było ze mną, mnie po egzaminach została taka sama stawka jak na szkoleniu to się zwolniłem i tak samo miałem pracować w swoim mieście, bo tak mi obiecywali na rozmowie, a dali mi posterunek gdzieś w lesie w innym mieście oddalonym o 40 km, żenada..

Były kolejarz

Naucz się pisać, nawet nie potrafisz poprawnie napisać jakie masz stanowisko w PLK, bo tam tylko takich ludzi potrzebują, co do innej pracy się nie nadają, piszę się Dróżniczka a nie Drużniczka..

@Były kolejarz

Idz spać człowieku. Po co oczerniasz naszą firmę? Jaki masz w tym cel buraku?

@Klaudia

Taki mam cel,żeby ostrzec potencjalnych kandydatów,którzy mają zamiar aplikować do tej żalosnej spółki,żeby sobie odpuścili,bo to co obiecują na rozmowie kwalifikacyjnej mija się z prawdą..

@Były kolejarz

To chyba w twoim przypadku buraku mijało się z prawdą, bo jakoś większość osób na forum jest w miarę zadowolonych. Znam dużo osób w PLCe, którzy chwalą sobie prace w spółce. Tylko ty konsekwentnie z uporem świra bredzisz jakieś głupoty. Odpusc chłopie i weź się w końcu do jakiejś roboty

@Klaudia

Zobacz jaką ocenę ma PLK na GoWork i ile jest wpisów,że zarobki są żałosne ,a ile że są bardzo dobre kretynko

@Były kolejarz

Bo (usunięte przez administratora) jeden klikasz pewnie 1 przy każdym swoim wpisie. Lecz się człowieku, bo chory psychicznie jestes. Masz syndrom prześladowania byłego pracodawc. Ja znam dziesiątki zadowolonych osób, niektóre maja nawet ponad 10 000 podstawy

@Klaudia

Mają tyle podstawy jak z sumują zarobki z całego roku,i kończę z tobą dyskusje, bo nie warto zniżać się do twojego poziomu

Były kolejarz

Starego dziada to szukaj w rodzinie, ja nawet nie mam 30 lat, bo jak bym miał z 50 to bym musiał zostać w tej żałosnej spółce.. Ludzie w PLK z wysługą lat 33% na stanowisku Dyżurny ruchu zarabiają tyle co ja mam po 2 latach pracy, żenada, w pakieciemają jeszcze prokuratora na karku faktycznie super praca..

Aldona.
@Kolejarz

Na naukę się nastawiam. I mam nadzieję że szkolenie będzie w miarę długie aby wszystko można było ogarnąć. Co do wynagrodzenia muszę jeszcze raz się z nimi skontaktować bo na rozmowie mimo że się pytałam to dostałam niejasne odpowiedzi. Wiem że praca bardzo odpowiedzialna i wymagająca uwagi . Kolejowe tematy nie są mi obce ale układanie drogi przebiegu już tak. Więc stresuje się bardzo

@Aldona.

Dasz radę i nie sluchaj tego starego buca Starego Kolejarza, bo on zostal dyscyplinarnie zwolniony jak wyszło po testach ze ma IQ na poziomie szympansa i się do niczego w firmie nie nada, nawet do czyszczenia podkładów.

@Aldona.

Bo oni zawsze unikają tematu wynagrodzenia, poproś na piśmie o warunki wynagrodzenia na przygotowaniu zawodowym i po egzaminach, bo potem mocno się rozczarujesz tak jak, ja, co do szkolenia to bardzo dużo zależy od Dyżurnych ruchu czy będą tobie chcieli przekazać wiedzę, bo są różni ludzie, co do szkolenia teoretycznego to nie wiem jak będzie u ciebie, u mnie było żałosne, żadnych materiałów, instrukcji nie dostałem, kazali mi sobie wydrukować ze stronki PLK, masakra, ogólnie dobrze się zastanów, żeby potem nie żałować, a na Dyżurnego ruchu nauki jest bardzo dużo, bo musisz mieć też wiedzę nastawniczego, zwrotniczego, dróżnika, manewrowego itp.. Powodzenia życzę i nie piszę to złośliwie..

@Kolejarz

Przestań pisać, te brednie że zostałem zwolniony, ja sam dałem wypowiedzenie bo (usunięte przez administratora) mnie co do wynagrodzenia po egzaminach i miejsca pracy, nie miałem zamiaru dojeżdżać własnym samochodem codziennie po 40km do pracy za żałosną pensję, z której nie są się utrzymać samemu wynajmując mieszkanie, może tobie odpowiada taka pensja bo mieszkasz z rodzicami, praca na PLK z początku zatrudnienia jest chyba dla pasjonatów którzy nie są wymagający co do zarobków, napisz Aldonie, że są jeszcze durne kontrole i kontrolerzy czepiają się o kropkę nad i, i wszystko robią żeby znaleźć pretekst żeby zabrać śmieszną premię. Jednym słowem praca na PLK dla ludzi o mocnych nerwach za śmieszne pieniądze co do takiej odpowiedzialności jaką mają..

Wera
@Były kolejarz

Bzdura. Zarobki w spółce są na bardzo przyzwoitym poziomie. Wsayyskie kolezanki zazdroszczą mi tych warunków, premii, nagrod jubileuszowych, kolejarza i wielu innych dodatkow, a pracuje na Śląsku, gdzie zarobki są na prawdę niezle. A ciebie przeciez zwolnili z roboty dyscyplinarnie, wiec nie jesteś obiektywny.

Aldona.
@Były kolejarz

Zobaczymy co to wyjdzie w praniu. Uważam że każdej rzeczy można się nauczyć. Poprostu ktoś łapie szybciej ktoś wolniej. Stresuje się bo z tej strony koleji jeszcze nie poznałam. A odpowiedzialność wielka. Ale ludzie jakoś pracują i dają radę. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam Was serdecznie

@Wera

Jak masz 33%wysługi lat, to zarobek masz lepszy, ale tu chodzi o zarobki dla nowych pracowników na początku, da się z tego wyżyć?, jak ktoś wynajmuje mieszkanie, dojeżdża do pracy po 40km w jedną stronę samochodem, bo posterunek ma w lesie, i nie ma innego dojazdu, tak więc o czym ty piszesz, za odpowiedzialną pracę powinno być odpowiednie wynagrodzenie, bo jak Dyżurny popełni błąd i wydarzy się tragedia to czeka go kryminał.. Tak samo jest z dróżnikami, nie zamknie rogatek bo Dyżurny go nie powiadomi i też ma potem problemy, a zdarzały się takie przypadki już..

@Aldona.

Życzę powodzenia mimo wszystko, ja się zniechęciłem zarobkami, miejscem pracy no i wszechobecne układy w PLK, tam liczą się znajomości, mnie nawet na rozmowie o pracę pani naczelnik pytała się czy mam kogoś z rodziny w PLK lub znajomych. Pozdrawiam serdecznie.

Magda
@Były kolejarz

Dokładnie, bez znajomości nie idzie się dostać, przynajmniej jeśli chodzi o pracę w biurze. Mi pomogła przyjaciółka, która ma wieloletni staż i tak oto już 3 lata się pracuje w peelce. :)

@Magda

No niestety tak jest w tej spółce skarbu państwa, znajomości i układy, ludzie z zewnątrz traktowani są gorzej, jak ja się przyjmowałem do PLK, to ci co mieli znajomości to wynagrodzenie zasadnicze mieli większe ode mnie, i posterunki blisko domu, a tych z zewnątrz dawali tam gdzie nikt nie chciał pracować,mnie dali 40km od domu, bez samochodu nie dojechał bym, a na rozmowie obiecali że będę pracował blisko domu, tak więc zwolniłem się po autoryzacji, i nikt mnie nie zwolnił jak piszą na tym forum jacyś kretyni,bo każdy co pracuje w PLK to wie że rotacja jest ogromna, bo co innego obiecują na rozmowie a co innego jest po przyjęciu.

Won stąd
@Były kolejarz

Nie pij tyle dziadu. Swoją przerażającą historyjkę opwiadasz juz 100 raz. Serio opusc to forum, bo strasznie przynudzasz pajacu.

@Won stąd

I będę pisał z milion razy.Teraz do wszystkich którzy chcą podjąć pracę w PLK, mówcie na rozmowie że chcecie warunki zatrudnienia na piśmie przed badaniami lekarskimi,bo po przyjęciu do pracy mocno się zdziwicie co do wynagrodzenia i warunków pracy,na każdej rozmowie o pracę oni unikają tematu wynagrodzenia żeby nie zniechęcić potencjalnych kandydatów,tak jest w całej Polsce..

Galina
@Były kolejarz

Ty to chyba nigdzie nie pracujesz, po tym jak cie z PLki wyrzucili dyscyplinarnie, co? Tyle czasu na forum o każdej porze dnia i nocy może tylko spędzić jakiś gamoń, który nie pracuje. A serio za picie wódki na posterunku wyleciałeś?

@Galina

Pracuje jako kierowca kat. C+E na międzynarodówce, 2 tygodnie pracy i 2 tygodnie wolnego, i zarobię tyle przez te 2 tygodnie co ty za 3 miesiące, nie pozdrawiam :)

@Galina

Na forum też siedzą gamonie co na nastawnii się nudzą, bo mają 2 pociągi na krzyż przez 12h :)

Galina
@Były kolejarz

Klamco wstrętny, jak niby alkoholik może być kierowca? Ja akurat jestem Głównym Specjalistą i mam 9800 samej podstwy. Z dodatkami i stazowym ponad 12 000 zarobie.

@Galina

A jak kretynka może być Głównym specjalistą,podstawy chyba masz 2900 lub 2800 bo tyle PLK ,proponuje ludziom którzy chcą podjąć pracę w tej żałosnej spółce..

Były kolejarz

3100 brutto to jest wynagrodzenie z premią w PLK, to jaka z ciebie kadrowa jak liczyć nie potrafisz, obecnie wynagrodzenie minimalne w Polsce wynosi 2800zł brutto

Były kolejarz

Głąba to szukaj w rodzinie...

Grażyna

Ludzie nie dyskutujcie z tym człowiek. To jakiś biedyny, chory człowiek, który pała tylko rządzą zemsty i jest nią zaślepiony. To jest prawdopodobnie choroba psychiczna. Nie ma rodziny, nie ma niczego, 100% wolnego czasu spędza na tym forum i sieją nienawisc. Skończcie z nim rozmowę, trzeba współczuć biedakowi

Mirek Kolejarz 20 lat

O, psychol zwlókł się z łoża, znowu będzie mącił. Czy ty serio myślisz, że ktoś bierze te twoje wypocin na poważnie. Z dala czuć psycholem.

@Mirek Kolejarz 20 lat

A ty się nie odzywaj kolejowy betonie, bo u was zasada jest taka, czy się robi czy się leży minimalna krajowa się należy :)

Ehehe
@Były kolejarz

Wysługi 6% za styczeń 5088zl netto. Ogarnij się chłopie bo nie wiesz co gadasz ( dyżurnym jestem 3 lata i stacja węzłowa ) Ci twoi znajomi to chyba robią na przelotowkach albo przystankach osobowych. Nie odpowiadaj szkoda Twojego czasu emerycie :p

Bartek
@Ehehe

Te twoje wynagrodzenie to chyba brutto jest i nie pisz bzdur że po 3 latach tyle zarabiasz, bo i tak nikt tobie nie uwierzy co pracuje w PLK..

Piotrek
@Ehehe

5088 netto? Super. Może jeszcze apartament służbowy ci dali ? Taka pensja to tylko przy wypracowanych nadgodzinach ! Dyźurni bez wysługi i nadgodziin to realnie po 3,5 tysiąca netto , więc nie pisz bzdur! Nastawniczy ,zwrotniczy ,dróżnik mają jeszcze dużo mniej! Stawki zasadnicze poniżej 3010 a więc aktualnej pensji minimalnej co jest już całkowitym absurdem. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd!

Edekso
@Ehehe

To byku teraz powiedz ile nadgodzin robisz xD stacja węzłowa z 3 szlakami 4400 netto

Eheh
@Piotrek

No tak robi się na przelotowce to się płacze xD zapraszam na węzłowe z dużym obciazeniem

stary kot Nowy wpis
@Eheh

nie koniecznie ja mam stacje węzłową i dodatkowo przelotową i uwierz na niej zarabiają tyle samo , wystarczy że się umówią i co miesiąc jeden w odpowiednim momęcie weżmie chorobowa a pozostali natrzepią nadgodzin praktycznie zamykając 1 przejazd bo tory boczne pozamykałem już dawno i tak w kółko

Administrator Nowy wpis

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzi rekrutację na stanowisko Operator. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Podziel się swoimi wrażeniami z niej. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję innym osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

logo firmy Projektant w Zespole Instalacji HVAC
Biuro projektów SANMED sp. z o. o.
(4 opinie)
PROWANSJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
(2 opinie)
Aplikuj na wiele ofert
Maciek PKP Wrocław

Praca na postoju dla pociągów jest ok. Nastawczy ustanawia ręcznie zwrotnice. Podaje ręczne sygnały manewrowe. Na rękę można wyciągnąć 4000 zł. Na nastawni kolega też tyle zarabia. Także nie oczerniajcie spółki. Bo sekcja jeszcze dba o pracownika. O wszystkim kadrowe przypominają także jest o niebo lepiej jak u prywaciarza.

@Maciek PKP Wrocław

Zapomniałeś dodać ile trzeba mieć wysługi żeby te 4000 wyciągnąć. Nastawniczy z 2 letnim stażem 2900 netto. Nie pisz bajek

@Johnny

Hehe kolega pracuje 1,5 roku. Żadne bajki. Bo widziałem odcinki jego. Już 2300 to ja miałem na szkoleniu na rękę.

Zbuniu
@Maciek

Miałeś ale chyba 2300zł brutto i nie pisz bzdur bo na szkoleniu jest minimalna krajowa

@Zbuniu

(usunięte przez administratora) 2800 brutto plus 15 procent premii daje 2300 na rękę. Nie ważne ile podstawy. Ważne ile na koncie hehe.

@Maciek

Tylko ta premia już jest w tym 2800zł brutto, dziwne że jak ja byłem na szkoleniu to miałem minimalną krajową a ty masz niby 2300zł netto, te 2300zł netto to pewnie już masz po egzaminach i autoryzacji????

4800 na rękę
@Maciek

Szkoda dyskutować z tym betonem. Stary Kot i ten cały pajac Johny wszystko widzą w czarnych barwach i tylko oczerniają spółkę. Pewnie mają podstawowe wykształcenie i nigdzie poza naszą spółką by się nie uchowali:) Masakra, chyba im ktoś placi za takie podłe zachowanie

Johnny

To nie żaden tam Zbyniu tylko jakiś (usunięte przez administratora) Spójrzcie ile sobie plusów nastukał. Szkoda czasu na dyskusje z typem.

Zbyniu

Głupi jak but, to ciebie zrobił, jak by było tak kolorowo na PLK, to nie było by rotacji pracowników i co chwilę jednych i tych samych ofert pracy, bo kto będzie pracował w odpowiedzialnej pracy za marne zarobki, w marketach mają więcej niż w PLK, a jak by nie było świątecznych dodatków wysługi lat i śmiesznego dodatku węglowego to byś do (usunięte przez administratora) śmierci robił w PLK za minimalną krajową z prokuratorem na karku..

@Zbyniu

Nie po autoryzacji. Na umowie od 1 dnia i wszyscy ci co byli że mną na kursie mieli 2800 zł brutto bo tyle wynosi najniższa krajowa plus premia. Ale chcecie narzekać to narzekajcie dalej.

Walde z logistyki

Takie wiejskie głupki jak zbyszki, stary kot i krotki Johnny, to zakała takiego zakładu pracy jak nas. Nierobom nie chce się pracować i potrafią tylko narzekać, malkontenci. Do marketu jazda pracować pacany, jak się u nas nie podoba!!!

Zbyniu

Bujaj się frajerko i rób za te nędzne grosze w PLK,bo do innej pracy się nie nadajesz,w ruchu pociągów udają że pracują same nie roby,bo dostaną posterunek z dwoma pociagami na krzyż,śpią po nocach i jeszcze narzekają jak im ciężko jest,kamery powinni zamontować na nastawniach,to zaraz byście się wszyscy pozwalniali..

@Walde z logistyki

Największe nieroby to Dyżurni ruchu i nastawniczowie,siedzą w laćkach,dresach i udają że pracują ciężko,jeszcze piżamki sobie na noc przynieście,w każdej innej pracy byście nie dali rady pracować,i tak za dużo wam płacą za(usunięte przez administratora)

@Johnny

Sorki Zbyniu. To nie miało być do Ciebie tylko do Maćka PKP Wrocław.

@4800 na rękę

napisz mi gościu jakie stanowisko zajmujesz bo dobrze walić plusy tej spółce z perspektywy okienka ciepłej nastawni albo biura bo ja ja widzę inaczej i dodam raz jeszcze że nie mam średnie techniczne a te twoje 4800 mam bez żadnych nadgodzin a dlatego że potrafie wszystko w torach zrobić z tym ludzmi po podstawówce co tak nimi gardzisz.

@4800 na rękę

i jeszcze coś warto dodać , nawet nie wiesz jak ile razy ten obchodowy po podstawówce albo zawodówce uratował mi i zawiadowcy i naczelnikom cztery litery bo znalazł złamaną szynę i pośpiech nie skulał się przez to z 6 metrowego nasypu a on twoje 4800 to chyba do śmierci nie zarobi i to mnie wk.... najbardziej .

Jedr
@stary kot

Od tego jest obchodowy xD no ja (usunięte przez administratora) drogowcy płaczą bo mało. Idź zrób dyżurnego/diagnostę/montera i wtedy pogadamy

Taleb
@Maciek PKP Wrocław

Nie lepiej było zostać księdzem miał byś więcej

@Taleb

amen

Wanda
@Nowicjusz

Aż miło się czyta głos rozsądku młodego pokolenia. Czekam na zmianę pokoleniową w spółce, aż ci wszyscy narzekacze odejdą na "zasłużoną" emeryturę.

Mariolka
@Nowicjusz

Brawo, tak trzymać. Młodych ludzi nam potrzeba w których warto inwestować. Życzę Ci, żeby szybko do 10 000 dobił

@Nowicjusz

Nie pisz, bajek, przeczytaj sobie opinie o rozmowach kwalifikacyjnych jakie zarobki są w PLK, zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej to temat tabu, wszystko robią żeby pracownik przyjął pracę w tej spółce a jak zobaczy umowę i wynagrodzenie to jest w szoku, odradzam i nie polecam tej spółki

@Damian exPLK

Daj maila, to Ci pasek wysle. Dlaczego zarzucasz mi kłamstwo. Pracuje w Warszawie w Centrali. Jestem inżynierem budownictwa, a teraz robie magistra. Rok temu miałem 3600 brutto, ale w lipcu dostałem 500 zl podwyżki, tej ktora dostali wszyscy pracownicy.

Julka
@Damian exPLK

Potwierdzam dane podane przez Nowicjusza. Tez jestem na początku kariery w PLCe. Mam 3800 podstwy, ale z dodatkami wychodzi ponad 6000 brutto. Mila atmosfera i ambitne zadania inwestycyjne w biurze centrum w Warszawie.

Stanisław
@Nowicjusz

W tej Warszawie to się widzę znakomicie zatabia. Gratulacje.

@Nowicjusz

500zł podwyżki to dostali ludzie którzy mają max wysługi lat i nie pisz bzdur tak jak pisałem już podaj e-mail to odpisze do ciebie i pokażesz mi pasek, to wtedy uwierzę..

Naczelnik w PLCe
@Damian exPLK

To ty bredzisz chłopie. Kierownicy i naczelnicy mogli dac do 500 zl podwyżki bez pisania uzasadnienia. Powyżej 500 trzeba było dac pismo do personalnego. Osobiście dałem kilka podwyżek po 500 zl i to właśnie młodym ludziom. Staz nie miał znaczenia, także Ex nie pisz głupot, tym bardziej, że jesteś już Ex

Maik
@Naczelnik w PLCe

Potwierdzam, staz nie mial znaczenia przy tegorocznych podwyżkach dla wszystkich. Podwyzki o średnio 350 zl były, minimalnie 150 dla każdego, do 500 bez uzasadnienia, a powyżej 500 pismo do IPR trzeba było pisać.

Maks

No najgorsi właśnie są ci wszyscy EX, którzy się nie sprawdzili, zostali zwolnieni i pałają chęcią zemsty. Słabe to na maksa. A żeby pracować u nas w firmie to trzeba mieć jaja i leb na karku, bo prokurator wisi nad nami ciągle. Sprawdzają się tylko wyjątkowo uzdolnieni i o silnym charakterze

Johnny

Skąd u Ciebie taki jad? Sposób w jaki piszesz, zwłaszcza o innych tylko świadczy o Twoim niskim poziomie empatii. Pracuję w PLK już 3 rok jako nastawniczy i ani razu nie narzekałem. Wręcz przeciwnie, bardzo mi się tu podoba. W moich wszystkich postach stwierdzałem tylko suche fakty. 2800 netto plus gruszka i na kolejarza raz w roku. To nie kokosy. Ale spokojnie starcza. A na więcej się nie zanosi. Ale jeśli Wy wszyscy macie dużo więcej to spoko. Tylko się cieszyć. Może nas na niższych szczeblach nie chcą tak doceniać jak Was. Dodam tylko, że jeśli znajdę powody dla których nie warto będzie dalej tu pracować, to po prostu odejdę i na pewno żali wylewać nie będę. Wiem co podpisywałem i na co się godziłem.

Andrzej
@Damian exPLK

Widze Ex, ze wiedzę czerpiesz z tego forum. Gratulacje. Powielasz potem te głupoty, tak jak z tymi podwyżkami w tym roku, a potem niegrzeszacy inteligencją podobnie jak ty, jarają się tymi pseudo rewelacjami. Normalnie jak w przedszkolu. Ja również potwierdzam, to co pusali ludzie wyżej, czyli ze w tym roku można było bez problemu dostać 500 zl podwyzki, średnio ludzie dostali po 350, a naczelnik nie mógł dać niznej niż 150 zl. Dodam jeszcze, że przez 20 lat funkcjonowania spółki, tradycyjnych corocznych podwyżek nie było tylko 2 raz, to jest w roku covidowym w 2020 oraz w trakcie wielkiego kryzysu w 2008 roku, a poza tym dostaliśmy aż 18 podwyżek. Napisz mi proszę, gdzie tak jeszcze jest, że wszyscy pracownicy dostają co roku podwyzki.

Nina
@Andrzej

W punkt. Ujadają tylko ci, co zostali zwolnieni z firmy i muszą się męczyć u prywaciarzy, albo siedzą na bezrobociu.

Majka
@Nina

Nie dla każdego praca w plk to raj na ziemi. Ja jestem młoda, przed 30 i dla mnie to był tylko etap w karierze zawodowej. Przepracowałam 3 lata, zdobyłam doświadczenie i wpis w CV i bye bye. Przeszłam do korporacji z niemieckim kapitałem i na start dostałam 3 tysie więcej niż w plk. Oczywiście było to przed pandemia, w czasie rynku pracownika. Zresztą z mojego biura dużo ludzi odchodziło i zmieniało pracę w 2019 r. Nigdy nie żałowałam swojej decyzji, nie ma sensu tkwić w jednej pracy, która nie przynosi rozwoju i satysfakcji finansowej, szczególnie będąc w rozkwicie kariery zawodowej.

@Andrzej

W mundurówce tak jest, tam ludzie potrafią zawalczyć o godne zarobki, a w PLK się boją bo jest podział pracowników którzy się boją bo brakuje im kilka lat do emerytury a młodzi znowu wolą się zwolnić niż pracować za śmieszną pensję

@Nina

Nikogo z tej firmy nie zwalniają, wręcz namawiają żeby zostać bo ludzi brakuje, ze mną tak było, postawiłem im swoje warunki i wtedy mogę zostać, nie zgodzili się to odeszłem tak jak i wielu innych pracowników tyle w temacie zresztą poczytaj sobie ile jest pozytywnych opinii na temat PLK, a ile negatywnych i nikt sobie tego nie wyssał z palca, zasada jest taka, tam gdzie jest dobrze to nie ma rotacji pracowników

Damian ex PLK
@Maks

Tak sprawdzają się tylko głupi i naiwni, bo kto będzie pracował za minimalną krajową na umowie jak ma prokuratora na karku, słabe to i żałosne.

Mówie sprawdzam
@Damian exPLK

A powiedz mądralo skąd wyssałeś te nieprawdziwe informacje o podwyżce w tym roku? No błyśni.

@Mówie sprawdzam

Dokładnie, ten ExPajac starcił na starcie swoją wiarygodność powielając kłamliwe informacje na temat tegorocznych podwyżek. Przecież zasady były jasne, opisane przez związki zawodowe w liście do pracowników. Można sobie te listy na facebooku odnaleźć na profilu kolejarz PLK. Perfidny kłamczuch z niego i tyle w temacie. O pozostałych rzeczach tez pewnie kłamie i ściemnia

Kaliber44
@Nowicjusz

HA HA HA Dawno się tak nie uśmiałem czytając stek kłamstw... 4100... i umowa na czas nieokreślony na start nie realne.

@Kaliber44

Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś doczytałem, że zaczynałem w PLCe z podstawą 3600 brutto. W 2020 nie dostałem podwyzki, ale w tym roku dostałem 500 złotych, wiec mam teraz 4100 podstawy. Umowa na czas nieokreślony to juz 3 moja umowa w PLCe, 2 pierwsze były umowami rocznymi. No tak, ale lepiej zachować się jak głupi burak ze wsi i zarzucić "stek kłamsta"!!! Przeprosi teraz pajacu!!!

Jacek
@Kaliber44

Tez mam postawę ponad 4000, a pracuje w firmie raptem 3 rok. Z dodatkami zawsze ponad 6 000 wychodzi, a jak lepszą premie naczelnik przydzieli, to i 7000 potrafię zarobić. Tez mi Kapiszonie44 zarzucisz stek kłamstw??? Pajac jestes i tyle!

Niewypał
@Kaliber44

No faktycznie, koledzy i koleżanki ze spółki mają rację, niezły z ciebie głupek wiejski Kapiszonie

Victor
@Nowicjusz

Przy takich apanażach jako nowicjusz musisz być szwagrem prezesa lub coś w tym stylu

Tez prawie Nowicjusz
@Victor

Co ty Vikuś gadasz. W waw takie zarobki to norma. U mnie w pokoju sami mlodzi, część ciągle na studiach, a wszyscy podstawy kleją około 4000. Do tego liczne dodatki. Jesteśmy zadowoleni

Sprawiedliwość
@Tez prawie Nowicjusz

I bardzo dobrze, ze w Warszawie dadzą młodym zarobić. Przeciez oni mają dużo wyzsze koszty życia, mieszkania muszą w Warszawie wynająć, utrzymać się, kina są drogie, restauracje jeszcze bardziej. Jak ktoś na wsi mieszka na prowincji klasy B, to ma przecież dużo niższe wymagania i nie musi zarabiać tak dobrze, jak płacą w Warszawie. Dla mnie to proste i logiczne.

Kokon 87

Herman

Proszę o przesłanie paska, zastanawiam się nad rekrutacją herman34@op.pl

alien
@Herman

jestem pracownikiem biurowym i zarabiam w miare dobrze , pracuje od 4 lat w jednym z zakładów PLK , ALE ...no właśnie ale.... atmosfera okropna, wszyscy, prawie wszyscy patrzą na siebie jak wilki w stadzie, karzą przymykać oczy na różne......wiesz o co chodzi więc musisz dobrze trafić bo to firma silnie zkadrowana niczym wojsko z widoczną hierarchią a pracowników liniowych traktują jak zło konieczne a to przecież 3/4 firmy

Adam
@Stanisław

A na dole ciesz się że dostaniesz 3500 netto... poważna firma gdzie automatyk odśnieża tory, pracuje w muzeum, a wszędzie koledzy "uprzejmie donoszę "

Pimpek
@Nowicjusz

Premia inwestycyjna ? O czym Ty mówisz robię 8 lat i w życiu takiej na oczy nie widziałem

Zen
@Nowicjusz

Pozdrowienia dla cioci. Z tego co pamiętam Pani P zawsze dbała o swoją rodzine, tak więc oby ciconia pracowała jak najdłużej. Rozumie, że przemęczać się nie musisz i za każdym razem ciocia nadal was chroni?

Konieczny

Jak wygląda proces awansowania na naczelnika? To odbywa się w tamach jakiejś rekrutacji czy "namaszczenia"? Co lub kto o tym decyduje?

Gabriela

Rozwiniesz ten skrót dla takich laików jak ja?

Nowy
Kandydat

Witam ma pytanie mam możliwość pracownia jako nastawniczy na LCS ile moze zarobić młody nastawniczy? Posiadam 6 lat doświadczenia na doświadczenia na innym stanowisku kolejowym w innej firmie.