Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

baner wywiady
GRAŻYNA

Przeczytałam większość opinii na forum. Napiszę jak to wygląda z mojej strony. Zdjęli ostatnio aneksem klauzulę o poufności wynagrodzeń, to powiem co wiem :) Zatrudniona w CRI na Minerskiej Wszystko podaję BRUTTO. Podstawa 3080 (tragicznie to wygląda), ALE! Za przepracowane godziny w miesiącu jest podstawa regulaminowa, wychodzi z tego w miesiącu ok 800-950 zł. Po roku dostaję deputat węglowy 160 zł. Po 3 latach dostaję 1,5% stażowego czyli 138 zł. Do tego dochodzi uznaniowa ok. 500-600 zł. Do tego uciążliwe za pracę przy kompie ze 30 zl. Suma sumarum wychodzi w miesiącu ok. 4600-5000. Ponad 3300 tys. na rękę. To mało? Te pieniądze są pewne, bo jeszcze jest coś takiego jak PREMIA INWESTYCYJNA, jak jeszcze się zatrudniałam to było ok. 1000 zł co miesiąc, Prezes zrobił z tego kwartalną, nie dostałam, to nie wiem ile wychodzi plus minus, kolega z innego zespołu dostał ok 2000 zł, czyli 600 zł na miesiąc. Osoby, które piszą, że mają mniej niż 2000 na rękę to tylko dlatego, że mają pozaciągane pożyczki w kasie zapomogowej i nie widzą gdzie ta kasa leci. Robota spoko, zarobki niezłe, piszą jedynie ludzie którzy nie nadaję się na kolej.

22
stary kot
Pracownik
@Krystyna

nikt z tym nic nie zrobi np premia powinna być uznaniowa a nie kwotowa bo jeden siedzi na obciążonym posterunku i ma to samo co ten z drewnianej lini jeśli chodzi o ruch a jeden toromistrz ma 70 rozjazdów i zarabia tyle co ten co ma 12 i kawałek szlaku i nic nie robi ale u nas w drogówce czy się stoi czy się leży to się należy więc po co sie starać zrozumiałem to po tylu latach , walnąć sete z rana i w tory

Neutralny

Praca w PLK do łatwych nie należy. Niby nie robisz tak wiele (zaraz każdy napisze jaka to ma ciężko pracę - szczerze,to małe z nich klamczuszki) Dyżurny dyżurnemu nie równy, 1 na 10 ma ciężki posterunek, reszta to odstepy, perony czy jakieś 3 tory i jeszcze krótkie. To samo z droznikami, 1 na 10 ma przejazd ciężki, reszta to wakacje, 100 samochodów na dzień w tym żadnego tira. Ja jestem dróżnikiem, nie mam łatwego przejazdu, pracuje na kilku i każdy z nich uwazany jest za trudny. Jedynie czego można się serio obawiać to ciągłych wymagań co do przepisów i monotonii. Jest sporo plusów ale każdy o nich zapomina, widac tacy pracownicy. Są dopłaty do kina, teatru, basenów około 70%. Finansowe przedszkola i żłobki, 8 dni urlopu wiecej, co roku podwyżka, staż pracy do 33%, pożyczki mniejsze i wieksze oraz finansowane są wczasy. Proszę o jedno, są tu różne szczeble plk, pewnie większość z Was ma 33% wysługi i co? Macie kiepskie wypłaty? A kto wam więcej zapłaci? To samo pytanie do osób z biura, podobno Wam gorąco w klimatyzowanych pomieszczeniach i wodę zabieracie z przejazdów, i znowu większość osób które narzeka to kategoria 50+, bo mysli że w biurze to kierowniczka. Dziękuję, pozdrawiam młodych pracowników i starszych lecz tych normalnych :-)

Daniel
Pracownik
@Neutralny

Nie ma dnia pociągi opóźnione bojkok nie płacimy za bilety ....bilety rekomendowane jak tylko pociąg opóźniony ludzie co z wami się dzieje lizać (usunięte przez administratora) potraficie We

Aldona
Kandydat

Witam. Dostałam propozycję na dyżurnego ruchu. Może ktoś podpowie jak teraz wygląda szkolenie i ile czasu trwa. Oraz ile można liczyć na początek podstawy.

Mysza
Pracownik
@pracownik

Ja pracuje 33 lata jako dyżurna ruchu. Wypłata bez nadgodzin średnio 4500. Żadna rewelacja, odpowiedzialność ogromna.

Nowicjusz
Pracownik

Świetna firma, podpisałem właśnie umowę na czas nieokreślony. Mam 23 lata i ciągle studiuję. Podstwa to 4100 brutto, ale do tego dodatek stazowy 1.5 %, który rośnie co rok produkcji 1.5%, warunki szkodliwe za pracę przed monitorem, dodatek godzinowy, deputat węglowy o równowartości 3 ton węgla kamiennego, dodatek do mieszkania 500 zl, premia uznaniowa - dostaję z reguły 500 zl od swojego naczelnika, premia inwestycyjna - zawsze dostaje 2400 na kwartał, do tego mam kartę medyczną, kartę sportową, wczasy pod gruszą, dodatek kulturowy, dodatek świąteczny, nagrodę z okazji Dnia Kolejarza. Podsumowujacy wychodzi ponad 7000 miesięcznie plus te różne dodatki socjalne. Także aż żal czytać wasze narzekanie na firmę, bo żadnej z moich 40.kolegow ze studiów nie ma nawet w połowie tak dobrych warunków jak ja.

Odziom
Pracownik
@Nowicjusz

Witam pracuje na PLK trzeci rok ale o takich rzeczach nawet nie słyszałem 160 zł miesięcznie za węgiel raczej nam nie da 3 ton w roku.Dodatek 500 zł do mieszkania pierwsze słyszę a o tych premiach to nawet nie wspomnę niezłe masz plecy ale to normalka na kolei

ByćMoże... Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.
Inne
 Pytanie

Witam. Dostałam ofertę pracy na stanowisku Zwrotniczy. Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna (online)? Jakie mam szanse z cukrzycą? Czy podczas trwania szkolenia jest płacone wynagrodzenie? I jak wogóle wygląda początek pracy? Śląsk

Pytanie
 Pytanie

Na stronie Plk-sa.pl zamieszczono 7 grudnia kilka aktualnych ofert pracy do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Monter. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Mada Nowy wpis
Kandydat
@Pytanie

Kolega wspominał wcześniej że słabo mają monterzy finans kiepski i robota bardzo ciężka.

Isedr
Pracownik

Wypowiem się jeśli chodzi o zarobki. Jestem dyżurnym ruchu, mój staż pracy w PLK to 5 lat. Zwyczajna wypłata z dwoma niedzielami to 5 tysięcy złotych na rękę, jak są nadgodziny to dochodzi do 6. Jest dofinansowanie do karty multisport, 1200 zł wczasy pod grusza, premia na dzień kolejarza oraz kasa na święta. Dodam że mam jedną autoryzacje na małej stacji, na większych można znacznie większe pieniądze zarobić. Pozdrawiam i zapraszam jeśli ktoś ma jakieś pytania, a nie chce usłyszeć tylko hejtu :)

Alicja
@Isedr

przytoczysz dodatkowo jeszcze tylko sumaryczne przybliżenia tych premii i tego co wpada na święta? każdy ma zawsze po równo? i pytanko po tych 5 latach pracy były faktycznie podwyżki tak? o ile średnio wzrasta rocznie czy to zależy?

Isedr
Pracownik
@Alicja

Sorry, odpowiadam zainteresowanym pracą a nie sztucznym komentarzom moderatorów.

Isdr
Kandydat
@Isedr

A ja powiem tak - jestem dyżurnym ruchu w innej firmie niż PKP. Podstawę mam 4500, do tego dochodzi dodatek stażowy (na razie maly), dodatek za niedziele i święta ok.150zl za 1 sluzbe) dodatek na paliwo ok.150zl, premia uznaniowa od 250 do 500zl, dofinansowanie do karty multisport, wczasy pod grusza 2100zl, Katarzynka - równowartość 1 wypłaty (średnia z 3 statnich miesiecy), bony na święta ok.500zl, zyski w lutym - tez równowartość jednej wypłaty... zastanawiam się, czy przejść do PKP, ale tutaj chyba tyle nie wyciane

stary kot
Pracownik
@Isdr

siedz tam gdzie jesteś , narobiłem się na fuchach na prywatnych bocznicach i tam więcej zarabiaja , oczywiście jak jest non stop obciążona ruchem

Isdr
Pracownik
@stary kot

Zdziwiłbyś się ile tu jest pracy... pociagow na dobę ok 60, do tego manewry przez całą dobę- ruch ciągły jak na PLK

Stary kot
Pracownik
@Isdr

Nie dziwię się bo dorabiałem na takich bocznicach w większości montując rozjazdy

Big boy
Pracownik
 Pytanie
@Isedr

Ile wynosi premia na dzień kolejarza? Oraz kasa na święta?

Monter
Pracownik
@Big boy

Premia na kolejarza to około 600 zł brutto i dzień wolnego a na święta to już każdy zakład ma regulamin indywidualnie.

ilonka
Kandydat
 Pytanie
@Isedr

a jak wygląda kwestai szkolenia? jest płatne?

Eheh
Pracownik
 Pytanie
@Isedr

Ja mam pytanie. Ile nadgodzin od stycznia do maja + czy są pełne obsady posterunków + ilość krótkich przejść ? Odpowiedz tylko jak robisz na węzłowej bo jazda po prostej 5 pociągami na dobę się nie liczy xD

Isedr
Pracownik
@Eheh

Nie robię na węzłowej, ale blisko ;) obsadę mają pełną - (u nas dwóch dyżurnych). Krótkie przejścia raczej tylko w sezonie urlopowym żeby wszyscy dostali w miarę ciepłym okresie, ewentualnie jak się posypią jakieś chorobowe (ale to już się trafia coraz rzadziej bo kadra coraz młodsza). Nadgodzin "z grafika" nie ma, jak coś tam się trafi to jakieś 12 w miesiącu. Nie ma już takich sytuacji że ktoś ma nabite 200 nadgodzin do maja (przynajmniej u nas).

stary kot
Pracownik
@Isedr

my drogowe brudasy nie mamy polotu do waszych zarobków ale nie długo przynajmniej na moim terenie sami bedziecie w przerwach między pociągami naprawiać rozjazdy bo nie będzie komu robić w torach

Piotrek
Pracownik
@stary kot

W punkt. Tym bardziej że z podwyżkami.wynagrodzeń znowu będzie kompromitacja ! Jedni 300 złotych brutto , drudzy 900. Za niedługo w Biedrze będą lepsze zarobki.Kpina co sie wyprawia.

Tomson
Pracownik
@Piotrek

Dwaj najwięksi maruderzy Stary Kot i Piotrek. Panowie czytać się tych waszych wypocin już nie da. Owszem może i trochę racji macie, bo praca w PLK do idealnych nie należy i można by trochę dobrych zmian zrobić, ale powiedzcie ile można zrzędzić, krytykować itd. Zróbcie zwłaszcza sobie największą przysługę i zmieńcie robotę na inną skoro nie widzicie żadnych pozytywów.

Piotruś pan
Pracownik
@Tomson

Brawo za wpis Thomson! A zapytaj Piotrka, czemu dalej pracuje w pkp skoro na kolei tak źle. Mina zrzednie , a w duchu sobie odpowie- gdzie indziej się nie nadaje! Ja pracowalem 12 lat w różnych firmach. Głównie w prywatnych. I powiem szczerze, że tak dobrze jak w PLKa mi nigdzie nie było. Mam 38 lat. Oby do emerytury:-)

Piotrek
Kandydat
 Pytanie
@Piotruś pan

Teraz mam isc ? Dwa lata do emerytury ? Bez zdrowia ? Wy to lepiej cos robcie zeby młodzi przychodzili na kolej ! Bo jak dalej beda takie pensje dla młodych to czarno to wodze.

stary kot
Pracownik
@Tomson

drogi panie ja swoją prace bardzo lubię a zmienić trzeba dużo ale kto to zrobi bo od 35 lat z technikum kolejowym jak pracuje wszyscy mają drogówke w tyle

Piotruś pan
Pracownik

Ja żaden z sekcji, zakładu itd. Po prostu -droznik p. W pracy się nie narobię, a bywa że i dzemne się.Nie pracuje długo w plk. Wiem z opowiadań, że kiedyś było lepiej. Ale jak się pracuje za trzech u prywaciarza za tą samą kasę bądź mniejsza niż tutaj to doceniasz kolej. Młodzi wcale źle nie mają na początek. Po prostu mają pop.......ne w głowach. Zero doświadczenia ,a chcą zarabiać na start 5tys netto. Takie czasy. Pozdrawiam kolejarska brać.

Isedr
Pracownik
@Piotruś pan

Dokładnie tak jak mówisz, ja też jestem młodym pracownikiem, zaczynałem od 2300 na rękę startując na nastawniczego, po paru latach właśnie niedawno zostałem dyżurnym ruchu i liczę że teraz będzie koło tej piątki ;) trzeba być cierpliwym, chcieć się rozwijać i pieniądze będą, ja nie marudzę tylko działam. Wszyscy tak narzekają na tą kolej a grzecznie po tyle lat chodzą do pracy, ciekawe ;D

Ewa
Kandydat
 Pytanie
@Isedr

Czy możesz coś podpowiedzieć jak zostać dyżurnym ruchu?

Danka
Pracownik
@Isedr

Po paru latach pracy mówisz, egzaminów, nauki dobijesz do około 5tki hehe to rzeczywiście meeega sukces hahaha

Łukasz
Kandydat
 Pytanie
@Isedr

Mam wstępnie dogadaną robotę na nastawniczego na średniej stacji, ruch towarowy i osobowy. Czego się faktycznie spodziewać?

Tomson
Pracownik
@Łukasz

Dużo dużo nauki. Przez ok pół roku przygotowanie zawodowe - płaca najniższa krajowa. Po zdaniu wszystkich egzaminów pracujesz samodzielnie (pod dyktando Dyżurnego) i zaczynasz zarabiać lepiej dzięki dodatkom typu święta, nocki, szkodliwe. Masz też dodoatkowe 8 dni urlopu, który możesz sprzedać pod koniec roku. Praca po 12 godzin, weekendy, święta itd. Po roku czasu dostajesz umowę na stałe, deputat węglowy, dodatek stażowy 1.5% od podstawy (która zazwyczaj jest niższa od najniższej krajowej) i pracujesz dalej. Praca interesująca ale bardzo odpowiedzialna. Najlepiej jak podjedziesz sobie na nastawnię na kórej masz pracować i zrobisz rozeznanie.

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Tomson

A jeśli ktoś pracował 2 lata jako droznik przejazdowy i idzie na nastawniczego, to też za okres szkolenia ma najniższą krajową?

Ona
Pracownik
 Pytanie
@Isedr

Pracuję 9 lat .przeniesienie na inny posterunek na który musiałam podpisać porozumienie .były opory bo posterunek dużo dalej niż dotychczas i dojazd samochodem .na nowym posterunku pracownicy zarabiają więcej a ja niestety przeszłam z pensją która miałam na poprzednim posterunku .200 zł mniej .co z tym zrobić?teraz byly podwyżki. Wszyscy dostali jednakowo.moja pensja niższa od pozostałych.

Olo
Były pracownik
 Pytanie
@Ona

Nie jesteś jedyna - obecnie szuka się oszczędności na siłę, zwierzchnicy nie mają ludzi do pracy, ale wychodzą z założenia, że jak się nie podoba to droga wolna. Co możesz zrobić w zaistniałej sytuacji? Nic. Ewentualnie poszukać innej pracy lub pracy w innej sekcji. W każdym bądź razie powodzenia. A i wisienka na koniec - nie licz na pomoc jakichkolwiek związków zawodowych...

Olo
Pracownik

Jeżeli się pomylisz, to zamiast po służbie udać się do domu, czeka na Ciebie prokurator i w zależności co się stanie, wyrok w zawieszeniu lub odsiadka jak w przypadku Szczekocin...

Jozef
Pracownik
 Pytanie
@Isedr

Jakie wczasy pod gruszą? Nie ma już czegoś takiego na kolei.

Xd
Były pracownik
@Olo

No to chyba naturalne, że w sytuacji jeśli odpowiada się za ruch pociągów to ponosi się też za to konsekwencje.

Mike Nowy wpis
Kandydat
@Isedr

Z kim najlepiej podpisać umowę. Wiem że jest dużo spółek i paca zależy od tego. Gdzie najlepiej zrobić potrzebne kursy Firm widzę duzo. Dziękuje i pozdrawiam.

Xd Nowy wpis
Były pracownik

Budżetówka zarządzana rodem z PRL. Głębokiego i ciemnego. Projekty do realizowania nawet są ciekawe i rozwijające, ale atmosfera wprowadzona przez KŁ, która nazywa siebie AŁ jest nie do zniesienia. Promuje tylko te osoby, które nie reprezentują niczego szczególnego zgodnie z zasadą „bierne, mierne, ale wierne”. Sama niewiele ma do zaoferowania- zarówno w kwestiach merytorycznych, jak i personalnych/kadrowych. Oczywiście najlepiej mają się Ci, którzy donoszą na innych. Jest to szczególnie godne potępienia biorąc pod uwagę regulowanie zawodu radcy przez kodeks etyki. Zarząd, dyrektorka IPR, izba zawodowa nic z tym nie robią. Żenujące. Zdecydowanie nie można polecić tego miejsca jako pracy. No chyba, że ktoś lubi (usunięte przez administratora).

Monter
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

Pytania

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

  • Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę
logo firmy Spedytor międzynarodowy
Kajetany
LSP Group Sp. z o.o.
(77 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Młodszy Specjalista Obsługi Klienta
Skawina
Volvo Trucks Polska
(93 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Kierowca C+E OBSADA PODWÓJNA
Katowice
Professional Thermo Logistics Sp. z o.o.
(50 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Praca dla taksówkarzy
Warszawa
ELE TAXI POLSKA - CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA Sp. z o.o.
(17 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
MarianEcik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 43 dni.
Kandydat
 Pytanie

Muszę przyznać, że jestem mocno zdegustowany procesem rekrutacji. Poniżej wyjaśnienie. Kandydowałem na stanowisko w strukturach IT w Krakowie. Sama rozmowa-standardowa względne pitu-pitu o obowiązkach i co robiłem wcześniej w pracy. Pani rekruterka z Warszawy z firmy E-rekruter poinformowała, że odpowie w ciągu 2-3 tygodni nawet jeśli odpowiedz będzie negatywna. Niestety, ale nie doczekałem sie feedbacku nawet takiego. Niby zawsze narzekają, że kandydaci nie dają znać, że nie przyjdą na rozmowe i takie tam, ale jak zachowują się też takie firmy. Naprawdę nie znajdą 30 sekund żeby napisać maila i podziękować za rozmowe? takie to trudne?

Arek
Pracownik

Trasa warszawa centralna kraków głowy wyjazd 07.08.2023 o godzinie 14.35 nr tlk 53102 Szanowni konduktorzy nie informują o opóźnieniach. Po znalezieniu konduktora dowiaduje się że trakcja jest zerwana i nik nie wie o której będziemy w Krakowie. Kto mi zwróci pieniądze za pociąg z Krakowa do zatoru

Pracownik IT Centrali
Były pracownik

Pracowałem w Centrali w Biurze Informatyki. Warunki zatrudnienia: Początkowo kilka umów na czas określony (bez szans podwyżki w trakcie przedłużania) a potem umowa na czas nieokreślony. Kwota którą wywalczy się na początku zostaje juz do końca pracy. W moim przypadku było to ponad 10 tyś brutto. W obecnym czasie na takie samo stanowisku zatrudniani są pracownicy za kwotę 5-6 tys brutto. Praca 8h, bez nadgodzin. Wybija 8 godzina pracy, zostawiasz wszystko do jutra i wychodzisz. Warunki pracy: Podejście do pracy, zarządzania, procedur i spraw kadrowy jest na poziomie sprzed ok 10 lat. Nikt za nic nie chce wziąć odpowiedzialności, ogólna spychologia, niejasne procedury, pracownicy traktowani (przez Kadry) jako wyrobnicy którzy mają robić swoje i nie dyskutować. Lokalizacja biura w dobrze skomunikowany miejscu, ale budynek w kiepskim stanie technicznym. Brak ogólnych miejsc do spożycia posiłków (jest bufet gdzie można kupić obiad)-jesz przy swoim biurku, na korytarzach stoi pełno mebli (wieczne remonty, wiercenie w ścianach), w budynku panuje specyficzny zapach starości którym człowiek przesiąka po siedzeniu. Ogólne wrazenie: Pozytywne, praca pozwala młodym osobom złapać doświadczenie i pójść dalej (nie ma co liczyć na szkolenia techniczne), albo polecam komuś kto chce za mniejsze pieniądze posiedzieć i mieć spokój. Fajna atmosfera, przyjemnie ludzie.

Ta z kadr.
Były pracownik
@Pracownik IT Centrali

Potwierdzam, w tej chwili wszystkim proponują żenująco niskie zarobki, aż wstyd ze dzwonią do ludzi z taką ofertą. Osoby pracujące w kadrach w większosci dobiegaja do emerytury, nic im sie nie chce, pracownik to zlo konieczne, przeszkadza w piciu kawy i plotkach.Trzeba na własną rękę się dokształcać. Nie ma pokoju socjalnego, w "kuchni" smród, stare instalacje.Moloch na glinianych nogach, zarządzany jak za czasów PRL. Marnotrawstwo na każdym kroku, dyrektorzy wożą się służbowymi samochodami z kierowcą, a pracownikom ledwo starcza do następnej wypłaty.

stary kot
Pracownik
@Ta z kadr.

ot i cała prawda o tym zakładzie, osoby które mogą nabić nadgodzinami jeszcze coś zarobią a reszta 8 godzinowcy to dno przy tych cenach, w sekcji ojciec wciąga swoje dzieci i ci ludzie bez żadnego doświadczenia siedzą w biurach a u mnie nie mam kim robić w torach bo nikt za te pieniądze nie chce tyrać w torach , dobrze że mam działke na dużej stacji i jest pare prywatnych bocznic gdzie można nieżle dorobić bo inaczej nie miałbym polotu do zarobków np dyżurnych bo mają spoko ponad 6000.

Monter
Pracownik
@Ta z kadr.

A o podwyżkach cisza jak w grobie a chcą zacząć kombinować przy dodatkach, jak zwykle przeciąganie, spychologia, aby do przodu jak za (usunięte przez administratora)

Pracownik inf.
Pracownik
@Pracownik IT Centrali

Informatyka ma najgorsza babe z działu kadr. Opryskliwa, nieuprzejmą, nic nie umie wytłumaczyć i nie pomoże. Ale jak się nie ma podstawowej wiedzy a mniemanie o sobie pod sufit i poparcie dyr. to nie ma się co dziwić.

anonim
Kandydat
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Mada
Kandydat
 Pytanie

3600 . Wlicza się w to już dodatek jak pracujesz na zmiany ?

stary kot
Pracownik
@Mada

U nas nie pracujemy na zmiany bo nie ma drogówka awaryjnej a o zarobek pytałem kolegi z sasiedniej sekcji bo do nas nikt nie chce przyjść u niego przyszedł 1 bo przed podwyszką miał netto równe 3000

Mada
Kandydat
 Pytanie
@stary kot

Czyli w drogówce awaryjnej na początek 3600 netto ? To juz z dodatkami za noce itd

stary kot
Pracownik
@Mada

tak ale jak jesteś młody to nie płacisz podatku to może zarobisz więcej ,tego nie wiem bo u nas wszyscy po 50 lub 60

Mada
Kandydat
@stary kot

Poszedł bym ale słabo To wygląda, podatek już mnie nie dotyczy . Robota lekka nie jest ,chociaż żeby 4000 netto .

stary kot
Pracownik
@Mada

tak praca specyficzna bo robi się bardzo dużo różnych rzeczy, nie wiem czy byś odrazu trafił tam gdzie jest możliwe nabicie np nadgodzin i dodatków a na pewno nie dostaniesz 4000 netto, u mnie po 35 latach pracy ok 4900 , 5000 na czysto

Pompom
Pracownik
 Pytanie

Przy wzroście podstawy jakie dodatki jeszcze ulegają podniesieniu? Co konkretnie oznacza, że przy średniej podw. Ok 600 zł wynagrodzenia wraz z dodatkami wzrosna o ok 900?

Stary kot
Pracownik

Jakie 900 z 600 podwyżki odlicz podatek emerytalne rentowe a doliczasz do premii i wysługi i dodatku funkcyjnego to zostaje te 600 na rękę

Tomson
Pracownik
@Pompom

Zgadza się jeśli mowa o kwocie brutto.

Piotrek
Kandydat
@Pompom

Podwyżki to znowu ściema ! W roku wyborczym można było wywalczyć wszystko a oni akceptują że ludzie na sekcjach dostają po 500-600 złotych ,czyli nawet nie średnia 640 ! Brawo związki.

Kamil
Pracownik
@Piotrek

@Piotrek, to żadna podwyżka tylko ściganie, żeby najniższa krajowa nie dogoniła i wyrównanie inflacyjne...

Młody
Pracownik
 Pytanie

Cześć, czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza na kartkach z wynagrodzeń skrót 3U? Np warunki niebezpieczne 3U i skąd to się pojawia?

pracownik
Pracownik
@Młody

zapewne w tym miesiącu miałeś wzięty urlop wypoczynkowy i ten właśnie dopisek świadczy o wyliczonej średniej urlopowej z tych dodatków jakie posiadasz, 3 dni urlopu, policzyli Ci średnią tak żebyś mimo wziętego wolnego nie był stratny a wręcz przeciwnie czasem nawet zyskał. To tak tłumacząc łopatologicznie, najlepiej szczegółowo wytłumaczą Ci to w dziale placowym w Twoim zakladzie.

Pytanie
Pracownik
 Pytanie

Czy bedzie jeszcze jedna podwyżka w lipcu?

Wyjadacz Automatyk
Były pracownik

Naprawdę nie dziwie się młodym że odchodzą, za taką pensje nie da się godnie żyć, chyba ze żyje się z rodzicami, ale ogolnie jak jestes ambitny, zdolny to nie idź do PLK. Zmarnowane 5 lat… w prywatnej firmie (też kolejowej) 4K więcej do ręki, może roboty jest więcej ale i nauczysz się więcej i zarobisz. A czas tak czy tak trzeba poświęcić.

Gentag
Pracownik
 Pytanie

Czy to prawda, że na ten rok jest planowana jeszcze jedna podwyżka ?

Monter
Pracownik
@Gentag

Do podwyżki która jest dekrecie, będzie jeszcze podwyżka za pochodne, warunki niebezpieczne i szkodliwe.

Lewy
Pracownik
 Pytanie
@Monter

Jakie konkretnie pochodne? Czy np premia godzinowa tez wzrośnie?

AverageJoe
Kandydat
 Pytanie

Witam. Jakieś informacje o zarobkach w branży projektowej?

Pracownik nowy
Pracownik
 Pytanie

Witam, po jakim czasie mozna się spodziewać awansu z młodszego specjalisty na specjaliste. I czy duże są różnice w wyplacie?

K.
Pracownik
@Pracownik nowy

Po pięciu latach.

Pracownik nowy
Pracownik
@K.

Szkoda, że przy rozmowie o pracę nikt nie podaje tej informacji a w samym ogłoszeniu wskazywana jest: Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Automatyk
Pracownik
 Pytanie

Witam , ktoś się orientuje kiedy będą aneksy dotyczące podwyżki wynagrodzeń?

Florek
Pracownik

Tak jest, na każdy zakład już jest przeznaczony budżet minimalny i maksymalny na pracownika. Jeśli chodzi o mój to każdy pracownik otrzyma minimalnie 690zl

Poturbowany przez zycie
Pracownik
 Pytanie
@Florek

690 samej podstawy, czy 690(a w tym premia)?

Poturbowany przez zycie
Pracownik
 Pytanie

Czyli 600 zł podstawy. Wiesz może czy np. droznicy przejazdowyi też te 600 dostali?

Kandydat
Inne
 Pytanie

Cześć , mam pytanie , chciałbym się zapytać , oczywiście szczerze jeżeli ktoś z was wie , jak wygląda praca jako monter nawierzchni/ linii kolejowych? Jakies premie, znizki na pociagi w pierwszym okresie próbnym ? Jakie są zarobki po 3 miesiącach ? ?? Jestem ciekaw , dzięki z góry każdemu co poświęci chwilę na odpowiedź podzielenie się prawdziwą opinią . Dziękuję

Monter
Pracownik
@Kandydat

Najgorsza praca na kolei za najmniejsze pieniądze ja mam 3000 i nie przedłużam umowy bo jest ciężko i przeczytaj wcześniejsze wpisy na temat tej roboty

Monter
Pracownik

Dostałem umowę o pracę na rok i mam prawie darmowe bilety ale praca specyficzna bo jednego dnia robisz podkłady a drugi kosisz trawę a następnie zbierasz (usunięte przez administratora) i inne takie z torów i wiele innych prac za małe pieniądze i w drogówce ciężko awansować i jesteśmy na samym dole tej firmy mogę tylko powiedzieć że nie będziesz się nudzić

Przemek
Były pracownik

Przez prawie 3 lata pracowałem w PKP PLK PNI na stanowisku Geodety i moje wrażenia są pozytywne. W pracy wiele się nauczyłem, wdrażałem nowe techniki pomiarowe i ogólnie rzecz biorąc rozwijałem się. Praca w PNI w większości przypadków była w delegacji więc się człowiek troszkę najeździł, ale narzekać nie mogę bo wiedziałem na co się pisze i jaki charakter ma moja praca . Obecnie odchodzę ponieważ jak to w budżetówce koszty życia rosną a pensje + próba wyrównania inflacyjnego (niektórzy nazywają to podwyżką ????) nie nadążają za tym wszystkim ????.

Anon
Były pracownik

Dziękuję za 2 lata pracy w Plce. Będę ten czas wspominał pozytywnie. Niestety gdyby nie te zarobki z których ciężko jest niestety wyżyć zostałbym na dłużej. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kolejarzy :)

Monter
Pracownik
@Anon

Ja pracuje w drogówce i mam umowę do jesieni i uciekam bo zarobki w stosunku do pracy to dno ludzie w brygadzie super ale 60 procent to po prostu nałogowcy wszystko ciężkie a zakres pracy ogromny

Robert Bydgoszcz
Pracownik
@Anon

Dokładnie tak jak ja, wszystko fajnie ale gdy zaczyna brakować na podstawowe rzeczy dla rodziny to się odechciewa. Wolę pracować nawet i po 10h dziennie ale za godną pensje.

1
Nastawniczy/Dyżurny
Pracownik
 Pytanie

Kiedy dostaje się dekret po egzaminie kwalifikacyjnym na dyżurnego czy dopiero po autoryzacji?

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej