Opinie o Weip Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Weip Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Weip Sp. z o.o. o rekrutacji.


Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Weip Sp. z o.o. w Gdynia

baner wywiady
ja
Klient

wystarczy że wyjdziesz z samochodu a pracownik czający się za rogiem wypisuje ci opłatę dodatkową za brak biletu parkometry nie sprawne a w Wysokim Mazowieckim na nie oznakowanym parkingu bez parkometru wypisują dodatkowe opłaty i reklamacji nie uwzględniają

4
Anna
Klient
@ja

Zgadzam się absolutnie, ale na plus jest fakt, iż ta Firma jest już na "wylocie" w Wysokiem Mazowieckie, coś tak ptaszki ćwierkają....:)

1
Mateusz
Pracownik

Cała firma pomimo tego, że ma młodą kadrę posiada bardzo duże doświadczenie w zarzadzaniu parkingami. Firma rzetelna i uczciwa. Elastycznie podchodzi do wszystkich pracowników i ich potrzeb lub indywidualnej sytuacji. Zarobki dla osób zaangażowanych są bardzo sensowne. Kontakt z przełożonymi i serwisem jest bezproblemowy i szybki.

2
emeryt
Klient
@Mateusz

Nie

WRO
Klient

ich ludzie się czają za rogiem, żeby zaraz po wyjściu z auta do niedziałającego biletomatu, żeby wlepić na dzień dobry karę za brak biletu , panel reklamacyjny wyrzuca błąd przez co nie ma możliwości złożenia odwołania , w momencie pisania do nich wiadomości, okazuje się, że piszę do samego siebie, przecież to jest niepoważne

3
Hey
Pracownik
@WRO

Parkomaty zawsze są sprawdzane przed kontrolą i działają. Na każdym parkomacie w razie czego jest numer infolinii. Zazwyczaj problem jest ze klienci nie czytają instrukcji ani cennika i próbują na siłę wepchnac karty lub banknoty tam gdzie nie powinni albo nie patrzą ze jest minimalna opłata i nie można wykupić biletu za 1 zł. Natomiast póki klient jest przy parkomacie widzi czy ktoś podchodzi do jego auta a jeśli kontroler jest na kontroli to widzi że ktoś jest przy parkomacie. Parkomaty są na tyle blisko parkingu a kontrola to co najmniej 8 zdjęć pojazdu więc wezwanie w trakcie zakupu biletu to bzdura i próba wyłudzenia bezpłatnej opłaty. Formularz działa prawidłowo tylko nie przyjmuje kilku reklamacji a jedną i numery wezwania i rejestracyjne trzeba pisać bez spacji. Jest tyle możliwości kontaktu z firmą że nikt mnie ma z tym problemu.

Sympatyczna
Pracownik

Dziękuję bardzo za pozytywnie rozpatrzoną reklamację. Tak powinno być, że jeśli to pierwszy raz brak biletu parkingowe to klient zostaje pouczony, a nie ukarany.

WEIP sp. z o. o.
Pracownik
@Sympatyczna

Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z rozpatrzenia Pani sprawy :)

denmar Nowy wpis
Pracownik

(usunięte przez administratora) i tyle.....

Justy
Klient

Witam, To fakt, kontrolerzy urządzają polowanie na klientów i ich dane osobowe !!!. Widać, że firma nastawiona jest na zyski z mandatów, ale jaki interes mają w tym sklepy, gdy potracą klientów, bo ja napewno będę szerokim łukiem omijać CH Marki, bo jeszcze Weip wymyśli coś wrednego i podstępnego. Pa

WEIP
Pracodawca
@Justy

Kontrolerzy nie polują. Weryfikują pojazdy ale odpowiednio przy każdym czekają i dokumentują czy nikogo nie ma przy parkomacie aby rzetelnie podchodzić do kierowców. Kontrolerzy nie pobierają żadnych danych osobowych (nr rejestracyjny nie jest daną osobową). Parkomaty a właściwie ograniczenie możliwości skorzystania bezpłatnie z parkingu pod centrum handlowym do 2h wymusza rotację pojazdów. Zapewnia to miejsce do parkowania dla innych kierowców dzięki czemu do sklepów może przyjść więcej klientów bądź klienci mogą zaparkować bezpośrednio pod sklepem.

pet
Pracownik
@Justy

polowanie na frajera

1
WEIP
Pracownik
@pet

Kierowcy są zobowiązani do przestrzegania oznakowania. Na szczęście brak przestrzegania przepisów przy płatnych parkingach i tak cechuje się najmniejszymi konsekwencjami z możliwych, które powstają w wyniku nieprzestrzegania oznakowania.

Client
Klient
 Pytanie
@WEIP

Proszę o wyjaśnienie kwestii: w chwili zaparkowania i odejścia od samochodu w celu pobrania biletu i w tym czasie pojawia się wezwanie za szybą... jak nazwiemy takie działania ?

Ona39
Klient
@Client

W moim przypadku tak wlanie było .. i w (usunięte przez administratora) to mają a na Parkinu na Młodzianowskiej w Radomiu to już w ogóle tragedia ,

Miron
Klient
 Pytanie
@WEIP

Skąd to wecie , że nie polują z ich relacji? Raczej nie będą się chwalić działaniem, które mogłoby im szkodzić. Skoro są premiowani za wyniki , to "cel uświęca środki"...

WEIP
Pracownik
@Client

Takie działanie byłoby nieuczciwe. Zabraniamy takiego działania pracownikom naszej firmy oraz wymagamy od pracowników czynności przy wystawianiu wezwania, które uniemożliwiają tego typu zachowania (np. zdjęcia parkometrów lub odpowiednie odczekanie czasu na wypadek gdyby kierowca był w pobliżu). Jeżeli ma Pani możliwość jakkolwiek udokumentowania takiego zdarzenia to prosimy o przesłanie dokumentacji abyśmy mogli wyciągnąć konsekwencje wobec kontrolera.

PM Nowy wpis
Pracownik
 Pytanie
@Miron

Zalecam od razu zgłaszać taką firmę do UOKiK i rzecznika praw konsumenta. Biznes zbudowany wg modelu polowania na (usunięte przez administratora), z całym szacunkiem do (usunięte przez administratora) przez nich klientów sklepów. Na skutek interwencji cześć zarządców kończy z nimi współpracę. Jak zgłosić sprawę do UOKiK? Daj sygnał anonimowo przez e-formularz. Napisz maila sygnalista@uokik.gov.pl. Wyślij formalne zawiadomienie przez ePUAP lub na adres: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Departament Ochrony Konkurencji, plac Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa. uokik.gov.pl

Krzysztof Nowy wpis
@WEIP

Dzień dobry! Szukacie teraz Państwo kontrolera parkingowego. Ale wśród wymagań do pracy widzę, że jest status ucznia lub studenta. Oferowaną umową zaś, jest umowa zlecenie, płatna 28 zł / godz. Czy to stawka netto i po jakim czasie można przejść na UoP? A co najważniejsze, czy osoba bez statusu ucznia lub studenta również może liczyć na zatrudnienie?

Kaska
Klient
 Pytanie

Witam, Proszę mi wytłumaczyć jak to jest,że dwie różne reklamacje z tym samym problemem zostały rozpatrzone różnie ?! Zależy to od humoru pracownika ?!?! Nie rozumiem !?

WEIP
Pracownik
@Kaska

Nie, nie zależy to od humoru pracownika. W 97-99% przypadków reklamacje są rozpatrywane wg tych samych kryteriów. Przy niektórych reklamacjach jest brane pod uwagę więcej niż jeden czynnik. 1-3% to wyjątkowe okoliczności.

G
Klient
 Pytanie
@WEIP

Nie do końca się z tym zgadzam. Jakie to są Państwa zdaniem wyjątkowe okoliczności? Chcialabym wiedzieć, dlaczego moja reklamacja nie została rozpatrzona pozytywnie. Pytam, bo odpowiedzi od Państwa nie otrzymałam.

Kaska
Klient
 Pytanie
@WEIP

@WEIP proszę mnie uświadomic co oznaczają wyjątkowe okoliczności ? Osoba nie pobrała biletu i w reklamacji ukazała paragon że sklepu- reklamacja rozpatrzona pozytywnie i znowu następna osoba nie pobrała biletu i w reklamacji ukazała paragon że sklepu -reklamacja rozpatrzona negatywnie ( dodam że czas na paragonie w obu przypadkach odpowiada czasowi wypisania mandatu) Proszę mi to wyjaśnić dokładnie. Co różni te dni od siebie ? Pogoda ?!

ozek
Klient
 Pytanie
@WEIP

Wg jakich kryteriów? z forum wynika: te same sytuacje a rozpatrujecie różnie, dlaczego pracownik nie podpisuje się z imienia i nazwiska tylko numer jest podany i inicjały? z czego to wynika?

WEIP
Pracownik
@G

Nie podała Pani numeru wezwania aby móc się odnieść do konkretnej sytuacji. Niemniej reklamacja została odrzucona najprawdopodobniej ze względu iż nie zastosowała się Pani do regulaminu i wezwanie było wystawione prawidłowo, a reklamacja temu też nie przeczyła.

WEIP
Pracownik
@ozek

Szczegółowe kryteria jakie powinien spełnić kierowca są zawarte w regulaminie parkingu. W szczególności kierowca powinien pobrać bilet z parkomatu i pozostawić go w sposób widoczny na podszybiu. W związku z przepisami RODO jest to wybór pracownika czy podpisuje się pełnym imieniem i nazwiskiem czy inicjałami i numerem służbowym.

WEIP
Pracownik
@Kaska

Jako 'wyjątek' słownik języka polskiego określa m. in. "odstępstwo od obowiązującego prawa, przyjętego zwyczaju, przepisów". W pewnych okolicznościach możemy zastosować odstępstwa niemniej nie możemy podać listy takich okoliczności ani tego jak w każdym wypadku reklamacja zostałaby rozpatrzona. Kierowca jest zobowiązany do pobrania biletu z parkomatu i pozostawienia go na podszybiu. Taka informacja nie tylko znajduje się na licznym oznakowaniu na parkingu ale również jest w regulaminie, na parkomacie oraz na samym bilecie.

Daria
Klient
@WEIP

Chyba rodo w takich sytuacjach nie obowiązuje . To tak jak by w urzędzie czy szpitalu chodzić bez plakietki . Tak samo jak pisze się pismo wymaga ono potwierdzenia imieniem i nazwiskiem .

WEIP
Pracodawca
@Daria

Nie każde pismo wymaga podpisu. Jeżeli wyśle Pani do nas maila bez podpisu czy też złoży Pani reklamację nie podając swoich danych to również zostanie ona rozpatrzona.

POSZKODOWANY
Klient
@WEIP

A i tu się nie zgodzę, bo ja w odrzuceniu reklamacji zostałam powiadomiona, że nie mam prawa czytać regulaminu w pierwszej kolejności, żeby wiedzieć, co mam zrobić jako Klient firmy. Mam podświadomie wiedzieć, że należy pobrać bilet, położyć do na podszybiu po lewej stronie. Jak już to zrobię, wtedy mam czas na zakupy i czytanie regulaminu. Cytuję dosłownie:) Więc chyba jednak zależy od humoru odpisującego.

POSZKODOWANY
Klient
@WEIP

Nie ma takiej informacji na oznakowaniu! Jest tylko w regulaminie. Zachęcam do zapoznania się z własnym i parkingami, a dopiero do konwersacji w temacie.

WEIP Nowy wpis
Pracownik
@POSZKODOWANY

Na większości parkingów taka informacja znajduje się na parkingu, szczególnie na dużych parkingach bądź przy sklepach.

EDI
Klient

Bardzo dziękuję za szybkie załatwienie mojej reklamacji , życzliwe podejście do mojej sprawy świadczy o pozytywnych relacjach do klienta który nie zawsze pamięta o procedurach i zasadach na parkingu po prostu pośpiech , pośpiech pozdrawiam Andrzej

WEIP
Pracownik
@EDI

Dziękujemy za pozytywny feedback :) Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z naszej obsługi :)

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie Weip Sp. z o.o.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko KONTROLER PARKINGOWY
Pablo
Klient

Firma ok????. Bilet spadł mi z podszybia na fotel kierowcy i kontroler wystawił karę ponieważ nie widział biletu,odwołałem się i reklamacja uwzględniona została.

WEIP
Pracownik
@Pablo

Kontrolerzy zawsze w czasie kontroli zaglądają czy bilet spadł na podłogę niemniej warto zawsze zwracać uwagę przy zamykaniu pojazdu czy bilet pozostał na miejscu. Pozdrawiamy :)

Dorota

W lipcu szukali kontrolerów do pracy. min. do Gdańska. Czy jest tu ktokolwiek z pracowników i napisze, jaka szansa dostać pracę teraz, w zimę oraz ile zarobiłabym jako kontrolerka? Przyjmują panie? Uwzględnili inflację na stawkach? Tutaj sami parkujący chyba siedzą, ale a nuż jakiś pracownik wpadnie poczytać...

WEIP
Pracownik
@Dorota

Cały czas poszukujemy pracowników w różnych rejonach Polski. Przyjmujemy zarówno Panów jak i Panie. Stawka wynosi zazwyczaj w okolicach 25-30zł / h brutto natomiast jest zależna od lokalizacji w Polsce i czasami może być ciut niższa a czasami sporo wyższa.

Bogdan
Klient

W moim przypadku firma rozpatrzyła reklamację pozytywnie z czego jestem zadowolony. Muszę powiedzieć jednak, że jadąc do centrum handlowego na 20 minut (w tym centrum byłem pierwszy raz), nie spodziewałem się że parking jest płatny gdyż w innych centrach są bezpłatne. Wyjeżdżając z tego centrum handlowego dopiero wtedy zwróciłem uwagę, że są oznaczenia o płatnym parkingu. Wjeżdżając, najwidoczniej moja uwaga skupiła się na tym jak prawidłowo wjechać i zaparkować, dlatego po powrocie do auta wielkie zaskoczenie. Człowiek uczy się cały czas niestety i tak wszystkiego nie ogarnie:) Dziękuję firmie za zrozumienie

WEIP
Pracownik
@Bogdan

Ma Pan rację, trzeba pilnować się również na centrach handlowych. Coraz więcej sklepów ma na parkingu parkometry. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z naszej usługi.

Thomas
Klient
 Pytanie

A gdyby tak w miarę możliwości przestać korzystać z usług np. sklepów i lokali gdzie parkingi są zarządzane przez tą firmę? Hmm., Może zarządcy nieruchomości sami poprosiliby o dostosowanie standardów obsługi do rzeczywistości. Przecież osoba korzystająca z parkingu i posiadająca np. jakiś dowód zakupu ze sklepu przy którym tenże parking się znajduje, nie ma w zamyśle (usunięte przez administratora) często jest to niezauważenie takiej informacji itp. a z tego co czytam w opiniach to sposób rozpatrywania reklamacji jest różny, a tłumaczenie firmy pokrętne. Pytanie co by było gdy te parkingi świeciły pustkami, pozostawiam to wam rodacy do rozważenia. Ja z mojego doświadczenia "zbanowałem" wszystkie miejsca gdzie ww. praktyki są powszechne. Pozdrawiam, wszystkich pokrzywdzonych przez takie działania.

WEIP
Pracownik
@Thomas

Panie Thomasie, Zawsze staramy się usługę prowadzić profesjonalnie i rzetelnie oraz uczciwie wobec kierowców. Systemy parkingowe są stosowane aby pod centrami handlowymi nie parkowały pojazdy na cały dzień - tak aby dla klientów zawsze było miejsce parkingowe. Nie mają one na celu aby parking świecił pustkami ale aby tych pustych miejsc chociaż kilka było. Stosujemy różne systemy parkingowe w zależności od oczekiwać naszych klientów - czasami są to parkomaty, które wydają bilet po jednym przyciśnięciu przycisku a czasami są urządzenia wymagające numeru rejestracyjnego a czasami tablety w wejściu do sklepu aby wpisać swój numer rejestracyjny. Rozwiązanie często wynika z oczekiwań klientów. Jeżeli klient posiada bilet na podszybiu to takie parkowanie nie stanowi żadnego problemu natomiast jeżeli klient nie pozostawił biletu to może złożyć reklamację, w której bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności i załączone dokumenty jak np. paragon.

BK
Klient

Pojazd pozostawiony w WEIP Kalisz Poznańska oznakowany na podszybiu od strony kierowcy Za parking Płace z mPay opłata aktywowana po powrocie zastaje wyzwanie do dodatkowej opłaty 170 zł nie rozumiem działania tego systemu

WEIP
Pracownik
@BK

Być może był jakiś błąd łączności lub zakupili Państwo bilet przez mPay na inny parking. Prosimy o złożenie reklamacji celem wyjaśnienia sytuacji.

Natalia

Chciałabym aplikować na kontrolera. Czy przyjmują panie? Co do wypłaty to Czy jest jakaś premia albo większe zarobki w zależności od liczby wystawionych mandatów?

WEIP sp. z o. o.
Pracodawca
@Natalia

Tak, przyjmujemy Panie. Wynagrodzenie jest zależne od lokalizacji gdzie chciałaby Pani pracować. Premie są zależne od prawidłowej jakości wykonywanej pracy - mogą być obniżane np. w przypadku wystawienia wezwania osobie, która posiadała ważny bilet.

Katarzyna
@WEIP sp. z o. o.

jak mogłoby dojść do tego typu wspomnianej sytuacji? przeoczenie...? są jeszcze jakieś inne przykłady powodów czy są raczej dość rzadkie?

Bet
Klient
@Natalia

Dobrze rozważyłbym podejmowanie pracy w firmie czerpiącej zyski z (usunięte przez administratora).

Zbigniew
@Bet

Ty tu pracowałaś że odradzasz? Nie do końca widzę twój komentarz i nie łapię o co chodzi z tymi zyskami. Masz na myśli coś nieetycznego?

WEIP
Pracownik
@Katarzyna

Są to rzadkie sytuacje. Powodem przede wszystkim jest przeoczenie biletu albo złe odczytanie biletu (np. spojrzenie na godzinę ale nie spojrzenie na datę)

WEIP
Pracownik
@Zbigniew

Jest to prawdopodobnie opinia niezadowolonego kierowcy, który zapłacił za parking lub otrzymał opłatę karną za brak biletu. Nigdy nie stosujemy nieetycznych działań. Opłaty za parking wynikają z faktu iż jest potrzebna rotacja pojazdów w danym miejscu a ewentualna opłata karna wynika z braku zakupienia biletu. Zawsze staramy się swoje usługi wykonywać profesjonalnie i uczciwie wobec klientów.

Ewelina
Klient

Dostałam karę 170 zł za brak biletu przy Prima Marki. Parkometr jak powiedział Pan, który wystawił mi opłatę jest już od miesiąca ale większość go nie widzi. Weszłam do sklepu dosłownie na 5 minut i jak wyszłam kontroler już zdążył mi włożyć informację o opłacie za wycieraczkę. Napisałam reklamację załączając paragon ze sklepu. Po 3 dniach dostałam wiadomość, że jest rozpatrzona pozytywnie. Dziękuję za przychylne podejście.

WEIP
Pracodawca
@Ewelina

Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z obsługi :)

Bet
Pracownik
@WEIP

Praktyka jest nielegalna. Narusza ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym jak również RODO.

WEIP
Pracodawca
@Bet

Praktyka iż trzeba pobrać bilet z parkomatu na wybranych parkingach funkcjonuje na całym świecie tak samo jak fakt iż kierowcy są zobligowani do przestrzegania oznakowania. Przykro nam, że są Państwo niezadowoleni niemniej zachęcamy do przestrzegania oznakowania aby uniknąć problemów na drodze.

Pit
Klient
@WEIP

Szanowni Klienci! W związku z dużą ilością skarg na bezprawne działania firmy zewnętrznej, obsługującej parking, informujemy, że umowa z powyższą firmą jest rozwiązana w trybie natychmiastowym. Nie ma obowiązku pobierania biletu parkingowego, obecność kontrolera na terenie Prima Park Marki jest zakazana i bez zgody zarządu. Dla klientów CH Prima Park Marki parking na terenie jest całkowicie darmowy bez żadnych warunków narzuconych przez firmy trzecie. Administracja Prima Park Marki.

Miron
Klient
@Ewelina

O to dziwne, bo moja żona poszła kupić bilet, a że nie miała drobnych weszła do sklepu żeby rozmienić i jak wróciła z biletem już było za wycieraczką wezwanie od zapłaty, było to 7 min. od wystawienia wezwania. Reklamacji nie uwzględniono, dlatego ciężko mi uwierzyć, że Pani uwzględnili skoro nie miała Pani biletu. Myślę, że firma sama robi takie wpisy w celu poprawienia wizerunku. Tak naprawdę czają się za rogiem i jak ktoś odejdzie, to szybciutko wezwanie i chodu.

WEIP
Pracownik
@Pit

Przedmiotowa informacja jest niezgodna z prawdą niemniej ze względu na niezgodne z prawem działania właściciela terenu wykonywanie niniejszej umowy zostało wstrzymane i nie ma konieczności pobierania biletów na niniejszym parkingu.

Marta
Klient

Pojechałam na parking w Radomiu, na ulicy Młodzianowskiej przy sklepach Dealz i Sinsay.Nie pobrałam biletu, ponieważ dawno tam nie byłam i nie zauważyłam, że jest płatny . Napisałam reklamację do firmy Weip , dołączając paragon z zakupów i firma pozytywnie ja rozpatrzyła. Na decyzję czekałam trzy dni .

WEIP
Pracownik
@Marta

Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z obsługi. Na przyszłość przypominamy aby pamiętać o pobraniu biletu :)

Kasja
Klient
 Pytanie
@Marta

Witam ja również złożyłam reklamacje, miałam pobrany bilet, tylko mi musiał z frunąć przy wyjmowaniu dzieci z auta. Nie wysylalam paragonu ze sklepu, tylko sam bilet pobrany. Czy reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie? Proszę o podpowiedź czy powinnam jeszcze wyslac paragon z zakupów? Czy na maila dostanę odpowiedź z weip?

Bet
Pracownik
@Marta

Miałam podobnie. Niestety reklamacja została odrzucona z automatu pomimo udokumentowania zakupów. Wydaje się, że model biznesowy oparty jest na szukaniu frajerów.

WEIP
Pracodawca
@Bet

Niestety nie każda reklamacja zasługuje na pozytywne rozpatrzenia. Brane pod uwagę jest wiele czynników.

Miron
Klient
@WEIP

A ja nie jestem zadowolony, bo żona poszła po bilet właśnie na Maratońskiej w Radomiu, a że nie miała drobnych wstąpiła do sklepu , żeby rozmienić po powrocie miała już wezwanie za wycieraczką, niestety odwołanie nic nie pomogło. Tak więc przepraszam, ale po prostu nie wierzę, że ktoś powiedział, że nie wiedział, że trzeba kupić bilet i uwzględniono reklamację.

WEIP
Pracownik
@Miron

Panie Mironie, Nie mamy biletu na Maratońskiej w Radomiu. Parkomaty, które mamy przed sklepami pozwalają na pobranie bezpłatnego biletu na czas zakupów do czego nie potrzeba drobnych.

Sympatyczna
Pracownik

Dziękuję bardzo za pozytywnie rozpatrzoną reklamację. Tak powinno być, że jeśli to pierwszy raz brak biletu parkingowe to klient zostaje pouczony, a nie ukarany.

WEIP sp. z o. o.
Pracownik
@Sympatyczna

Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z rozpatrzenia Pani sprawy :)

Len
Klient
@WEIP sp. z o. o.

Stosujecie zatem podwójne standardy, (usunięte przez administratora) Gdyby nie mandaty, firma nie utrzyma się na rynku i nie opłaci pracowników. W związku z tym cały system jest tak skonstruowany, aby karać również osoby, które pobrały bilet. Są systemy parkingowe, z którymi nie ma problemu, wpisuję nr. rej. i nikt mi nie podważy tego , że go nabyłem. W moim przypadku podważacie, nawet jak bilet został nabyty i dokonane zakupy. (usunięte przez administratora) i tyle...

WEIP
Pracownik
@Len

Na każdym naszym parkingu ma Pani możliwość zakupu biletu poprzez aplikacje mobilne wpisując numer rejestracyjny. Na części parkingów znajdują się urządzenia z koniecznością wpisywania numeru rejestracyjnego a na części parkingów nie ma możliwości wpisywania numerów rejestracyjnych aby maksymalnie skrócić czas obsługi urządzenia do naciśnięcia jednego przycisku.

Dominika
Klient
@Sympatyczna

Szkoda ze nie wszystkich traktują tak samo

WEIP
Pracodawca
@Len

Jeżeli bilet dokumentuje, że Pan go pobrał bądź że był on pobrany dla Pana samochodu to jest on podstawą do uznania reklamacji (np. bilet z numerem rejestracyjnym bądź bilet zakupiony kartą płatniczą). Stosujemy różne systemy parkingowe w zależności od prowadzonego projektu. W przypadku parkingów z parkometrami przy wszystkich parkingach prowadzonych przez naszą firmę klienci mają możliwość pobrania biletu elektronicznego poprzez aplikacje mobilne wpisując numer rejestracji - takie bilety jasno dokumentują dla jakiego pojazdu zostały pobrane. W przypadku biletów pobieranych z parkomatów, bez wpisywania numeru rejestracyjnego a do tego pobierając je bezpłatnie takie bilety obligatoryjnie muszą się znaleźć na podszybiu aby były ważne i aby było wiadomo dla którego pojazdu są pobrane - stąd informacja o tym pojawia się wielokrotnie na oznakowaniu, na parkomacie a nawet na samych biletach.

Maciek
Klient
 Pytanie
@WEIP

Skoro nie ma możliwości wpisania nr rejestracyjnego, to jak można podważać, że bilet nie jest od tego pojazdu??? Zgadzam się z opinią przedmówcy, że system jest tak zorganizowany żeby pobierać karne opłaty, bo jest to bardziej opłacalne dla firmy.

WEIP
Pracownik
@Maciek

Panie Macieju, Obowiązkiem kierowcy jest pobranie biletu i pozostawienie go na podszybiu. Nie podważamy czy ktoś pobrał bilet czy nie a czy bilet znajdował się na podszybiu czy nie - i do tego jest jednoznaczna dokumentacja zdjęciowa. W przypadku biletów kupionych za gotówkę i bez numeru rejestracyjnego bardzo ciężko potwierdzić kto i dla jakiego pojazdu pierwotnie pobrał dany bilet.

Krzysztof
Klient

Dziękuję za anulowanie mandatu za parkowanie bez biletu. Robiłem tylko zakupy w Biedronce i zapomniałem pobrać bilet parkowania. Opłaciłem mandat a moja reklamacja została uznana i pieniądze zostały zwrócone. Pochwalam ludzkie podejście do zaistniałej sytuacji. Ponad to zwracam uwagę ,że nie na wszystkich parkingach przed przed marketami są pobierane opłaty i nie ma takiej świadomości o potrzebie pobrania biletu z parkomatu. Ponad to myślę ,że opłata karna jest zbyt wysoka. Mimo to pochwalam firmę WEIP i pozdrawiam. Krzysztof.

WEIP
Pracownik
@Krzysztof

Panie Krzysztofie, Ma Pan rację iż opłaty karne za brak biletów nie są niskie niemniej opłaty te są porównywalne kwotowo z innymi opłatami za brak biletu np. w komunikacji miejskiej. Cieszymy się, że jest Pan zadowolony z obsługi.

cichy
Klient

Widocznie na terenie Trójmiasta tak dobrze działa. W Radomiu czekają gdzieś za rogiem lub w samochodzie i obserwują kto podjechał i od razu mandat. Mandat ładują od ręki na kwotę 120 zł jeśli zostanie opłacony do tygodnia od dnia wystawienia. PORAŻKA

Jolanta
@cichy

Brzmi jak jakaś drogówka :D Ale to nawet nie dają szansy kupić biletu czy jak?

WEIP
Pracownik
@Jolanta

Kierowca zawsze ma czas na zakup biletu. Bilet może kupić za pomocą parkomatów lub aplikacji mobilnych. Kontroler wystawiając wezwanie weryfikuje czy kierowcy nie ma w pobliżu ani czy nikogo nie ma przy parkomacie. Samo wystawianie wezwania zajmuje kilka minut i obejmuje wykonanie zdjęć całego pojazdu i często otoczenia. Stąd wiemy że w momencie wystawiania wezwania kierowcy nie było w pobliżu ani przy parkomacie. Kontroler nie wie ile czasu pojazd stał wcześniej i ile czasu będzie stał później stąd ciężko ocenić czy kierowca zostawił auto jedynie na 10 min czy na kilka godzin i podchodzimy do takich sytuacji podobnie. Jeżeli kierowca kupił bilet z numerem rejestracyjnym dosłownie chwilę po wystawieniu takiego wezwania to zachęcamy do złożenia reklamacji przez naszą stronę weip.pl

Wiltom
Klient
 Pytanie
@WEIP

Wykupiłem bilet z nr rej. Samochodu. Macie to gdzieś. Reklamacja odrzucona. PYTANIA ?

WEIP
Pracownik
 Pytanie
@Wiltom

Taka sytuacja nie powinna się zdarzyć. Jeżeli bilet był ważny to o ile był na podszybiu kontroler nie ma prawa wystawić wezwania za nieważny bilet. Natomiast jeżeli go nie było to i tak dział reklamacji taki bilet ma obowiązek uznać z małym wyjątkiem. Może Wiltom kupiłeś bilet na inny parking albo otrzymałeś wezwanie za postój w miejscu niedozwolonym? Proszę napisz do nas mailowo na bok@weip.pl lub biuro@weip.pl z żądaniem uzasadnienia braku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji bądź zadzwoń do nas na infolinię 733 703 733, wybierz biuro obsługi klienta i po wysłuchaniu tego co mówi bot kliknij aby połączyć się z konsultantem (chwilowo konsultant jest dostępny w godzinach 9-13, od przyszłego miesiąca będą znów dostępni minimum 8-16). Najmocniej przepraszamy jeśli w odpowiedzi na reklamację sprawa nie została klarownie wyjaśniona. Nie zdarzyło się nigdy aby zarówno kontroler jak i pracownik reklamacji obaj się pomylili natomiast nie wykluczamy, że i kiedyś taka pomyłka mogłaby zajść - oboje są ludźmi. Pozdrawiamy serdecznie!

Janusz
Klient
@WEIP

Nie prawda !!!. Ja jako inwalida o kulach nie zdążyłem wrócić do samochodu a już miałem wezwanie. Rozmawiając z pracownikami sklepów w obrębie parkingu oświadczyli że kontrolerzy czyhają na wjeżdzie i momentalnie przystępują do działania. Co do odwołań to zapomnij NIE ZWRÓCĄ CI PIENIĘDZY !!!

klientka
Klient
@WEIP

proszę nie pisać bzdur, widziałam z auta jak Państwa pracownik bezczelnie czai się do wlepienia mandatu.

WEIP
Pracownik
@Wiltom

Prawdopodobnie wykupił Pan bilet na inny parking - w innym wypadku reklamacja byłaby rozpatrzona pozytywnie jeżeli bilet z prawidłowym numerem rejestracyjnym był ważny w trakcie otrzymania wezwania.

WEIP
Pracownik
@Janusz

Panie Januszu, Pracownicy nawet jeżeli są w danym czasie na parkingu to nigdy nie podchodzą do pojazdów w momencie kiedy kierowca przyjeżdża na parking bądź idzie do parkometru. W przypadku pozytywnie rozpatrzonych reklamacji zawsze zwracamy wpłacone środki.

Jeyzi
Klient

Jakim cudem ktoś dostał zwrot pieniedzy skoro na stronie jest informacja: nie uzwględniamy reklamacji za brak biletu. Jest nam przykro, że zostaliśmy niewlasciwie potraktowani przez pracownika, ktory powiedzial ze wczoraj mial stluczke wiec dostal mandat/ czy np. Ze wsiadajac do autubusu bez biletu tez placimy kare. Na galerie trafilismy przypadkiem przejezdzajac kolo radomia. W naszym miescie wiekszosc parkingow jest darmowych lub w przypadku oplat jest szlaban. Zrobilismy zakupy i autentycznie nie zauwazylismy tabliczek, ktore sa zamontowane za wysoko. Jest nam niezmiennie przykro..

Jeyzi
Klient
@Jeyzi

Dodam, że czujemy sie pokrzywdzeni gdyz zostalismy potraktowani jako osoby winne. Nie mam wplywu na stluczke pracownika ale to chyba slabe porownanie. Prosimy o przeprosiny na pismie.

WEIP
Pracownik
@Jeyzi

Nie bardzo zrozumieliśmy o jaką stłuczkę chodzi i jak się ma ona do wystawienia wezwania. Na przedmiotowym parkingu prócz znaków na wjeździe znajdują się również banery aby ich nie przeoczyć. Staramy się dokładać wszelkich starań aby kierowcy byli prawidłowo poinformowani o konieczności pobrania biletu.

Katarzyna
Klient

Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji. Po 2 dniach od przesłania paragonu z zakupów oraz biletu, który spadł na podłogę samochodu otrzymałam odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

WEIP
Pracownik
@Katarzyna

Jeżeli jesteśmy w stanie zweryfikować sytuacje to zawsze staramy się rzetelnie podejść do okoliczności. Dziękujemy za dodanie feedbacku. Pozdrawiamy :)

Monika F
Klient

Dziękuję bardzo za pozytywne rozpatrzenie mojej reklamacji. W firmie pracują bardzo wyrozumiali ludzie.Tak być powinno,że jeśli pierwszy raz nie pobrało się biletu,to klient dostaje pouczenie,a nie odrazu karę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam

WEIP
Pracownik
@Monika F

Cieszymy się Pani Moniko, że jest Pani zadowolona z naszej obsługi. Nie zawsze jest tak, że za pierwszym razem jest tylko pouczenie - zależy to od okoliczności, które zaszły.

konrad1....@gmail.com
Klient

Z drugiej strony tego formularza też są ludzie i rozumieją różne sytuacje ale bez wymówek typu ,panie niedźwiedź mnie gonił i nie mogłem wziąć biletu, itd. Ja mam pozytywne doświadczenie choć nie ukrywam nie wiedzialem jak się sprawa zakonczy. Pozdrawiam

WEIP
Pracownik
@konrad1....@gmail.com

Panie Konradzie, Dziękujemy, za feedback. Wiemy, że prowadząc parkingi często będziemy się spotykać z negatywnym odbiorem kierowców, szczególnie jeśli ktoś nie pobrał biletu i otrzyma wezwanie. Tym bardziej dziękujemy, że poświęcił Pan czas mając pozytywne doświadczenie z naszą firmą. Regularnie otrzymujemy najróżniejszego typu reklamacje - zawsze staramy się do nich podchodzić rzetelnie. Niedźwiedź nie byłby najdziwniejszą reklamacją jaką otrzymaliśmy.

Fela
Klient
 Pytanie

Niektórzy kontrolerzy są nieuczciwi.Czlowiek nie zdąży iść do parkomatu ,a ci już wypisują mandat.Bezczelne,jak mozna wystawić mandat,w momencie gdy ktoś dopiero zaparkował i kierował się do parkometru aby wykupić bilet? To nie uczciwe,a jak się poszlo do nich z biletem to prześmiewczo kazali napisać odwołanie!

WEIP
Pracownik
@Fela

Szanowna Pani, Bardzo mocno pilnujemy naszych kontrolerów i kończymy współpracę ze wszystkimi nieuczciwymi osobami. Dlatego też nasi kontrolerzy podczas dokonywania kontroli są zobowiązani robić zdjęcia nie tylko pojazdu ale również parkometru i otoczenia aby nie było wątpliwości iż kierowca nie poszedł w tym czasie pobrać bilet do parkomatu. Jeśli zaszła taka sytuacja to prosimy o kontakt oraz złożenie reklamacji i załączenie dokumentów abyśmy mogli ją przeanalizować i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec pracownika.

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o Weip Sp. z o.o. - Gdynia

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Weip Sp. z o.o.?

  Zobacz opinie na temat firmy Weip Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Weip Sp. z o.o.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 13 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Weip Sp. z o.o.
4/5 Na podstawie 106 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Długa 21
  81-622 Gdynia
 • NIP: 5862313811 REGON: 366378746 KRS: 0000659476
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. pracuj.pl 4 309 200
 2. GoWork.pl 4 049 352
 3. olx.pl - praca 3 255 228
 4. jooble.org 2 682 558
Weip Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii