Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Czy ma ktoś wiedzę jak wygląda praca w biurze informatyki? Chodzi mi głównie o programistów. Jaka jest atmosfera, zarobki, czy są ciekawe projekty?

A.
@Andrzej

Hmm, nie ma nikogo, kto jest coś w stanie napisać o pracy w biurze informatyki?

@Andrzej

Biuro super. Brakuje tylko jacuzzi.

Monter nawierzchni kolejowej

Jak wygląda dokładnie jego praca? Ile netto można wyciągnąć? Czy pracownicy z brygady sobie pomagają nawzajem. Wiem że podobno dużo się dźwiga praca od 7 do 15 poniedziałek piątek. Dostałem taką ofertę i proszę aby ktoś napisał jakieś szczegóły.

@Monter nawierzchni kolejowej

praca cieszka i typowo fizyczna bo polega na naprawie nawieszchni kolejowej , wszystko u nas jest cięszkie i nie wszystko da się zmechanizować, wyniszcza głównie kregosłup , spróbuj wykopać widłami dołek w tłuczniu przy wymianie podkładu, zakres prac bardzo duży, opryski torów,koszenie i wycinki krzaków,zbieranie (usunięte przez administratora) ,praca na powietrzu, gorąco musisz wyjść,zimno to samo za nie wielkie pieniądze .

Naczelnik prawie
@Monter nawierzchni kolejowej

Praca fizyczna, naprawy torowiska, wymiana podkładów, czasami jakieś malowanie, koszenie trawy przy przejazdach… Jak to mówią bez „drogówki” kolej nie pojedzie. Mimo to płace należą do najniższych w PKP PLK :)

Stary kot
@Naczelnik prawie

Zwrotniczy i monter są na samym dole tej firmy i jak chcesz iść na kolej to tylko do ruchu na nastawniczego

stary kot

piękny opis człowieku ,trzeba dodać że specyfika pracy na kolei ludzi związanych bespośrednio z bezpieczeństwem wymusza długi okres szkolenia jak np na toromistrza , obchodowego ,kierowce drezyny jeśli chodzi o pion drogowy bo można narobić takiego bigosu że sie z więzienia nie wyjdzie , obraca się materiałami za setki tys, a zarobki to żenada bo u nas ani automatyk ani drogowiec nie ma żadnych nadgodzin a pani prezes chce wkładać swoje paluszki w dodatek funkcyjny i godziny niebezpieczne a te dodatki są nie tylko w plk i łapy od tego precz bo będą sami doglądać torów. wszystko co napisałeś to prawda i zawsze twierdziłem że połączenie nas wszystkich w jedną firme to był błąd bo drogowcy i automatyka powinna być osobno od ruchu bo taka cwaniara weżnie liste płac i powie co oni chca bo średnia jest wysoka skoro naczelnicy, zawiadowcy i ludzie co biją nadgodziny tyle zarabiają

@stary kot

W puknt. A najwieksza żenada to związki zawodowe ! Jest rok wyborczy ,podwyżki mogły być już od kwietnia a oni ustawki sobie robią ! Niech wreszcie wezmą przykład jak na zachodzie działają związki !!!

Neutralny

Praca w PLK do łatwych nie należy. Niby nie robisz tak wiele (zaraz każdy napisze jaka to ma ciężko pracę - szczerze,to małe z nich klamczuszki) Dyżurny dyżurnemu nie równy, 1 na 10 ma ciężki posterunek, reszta to odstepy, perony czy jakieś 3 tory i jeszcze krótkie. To samo z droznikami, 1 na 10 ma przejazd ciężki, reszta to wakacje, 100 samochodów na dzień w tym żadnego tira. Ja jestem dróżnikiem, nie mam łatwego przejazdu, pracuje na kilku i każdy z nich uwazany jest za trudny. Jedynie czego można się serio obawiać to ciągłych wymagań co do przepisów i monotonii. Jest sporo plusów ale każdy o nich zapomina, widac tacy pracownicy. Są dopłaty do kina, teatru, basenów około 70%. Finansowe przedszkola i żłobki, 8 dni urlopu wiecej, co roku podwyżka, staż pracy do 33%, pożyczki mniejsze i wieksze oraz finansowane są wczasy. Proszę o jedno, są tu różne szczeble plk, pewnie większość z Was ma 33% wysługi i co? Macie kiepskie wypłaty? A kto wam więcej zapłaci? To samo pytanie do osób z biura, podobno Wam gorąco w klimatyzowanych pomieszczeniach i wodę zabieracie z przejazdów, i znowu większość osób które narzeka to kategoria 50+, bo mysli że w biurze to kierowniczka. Dziękuję, pozdrawiam młodych pracowników i starszych lecz tych normalnych :-)

Mark252
@Neutralny

Zgadza sie.Jeden posterunek drugiemu nie rowny,ludzie narzekaja ze kolej malo placi, no oczywiscie, tylko to mowią zazwyczaj Ci co nie byli unprywaciarzy, i nie rozumieją co to znaczy zapierniczec dzien w dzien po 8 godz za te same grosze co na pkp lub za mniejsze.Ci co maja wieksze ambicje i jakies umiejetnosci manualne to oczywiscie ze nie beda za takie pieniadze robic, tylko.pojda do konkretnej prywatnej firmy.

Dec
@Neutralny

Od kiedy są dofinansowania do żłobka czy przedszkola? Neutralny...

Neutralny
@Dec

Od kilku lat już to funkcjonuje. Problemem jest brak wiedzy osób w biurach które często nie znają regulaminów i nie potrafią podpowiedzieć.

Kolo
@Neutralny

Najwięcej żalu zawsze w wypowiedziach dróznikow, nie mówię że to nie jest odpowiedzialna praca, ale spójrzmy prawdzie w oczy-zakres obowiązków jest minimalny, obserwacja plus zamykanie szlabanow, co w takim razie ma powiedzieć nastawniczy z trzema przejazdami do obsługi i okregiem nastawczym? O dyżurnym już nie wspomnę. Droznik to stanowisko które jest najłatwiejsze do zastąpienia, bo stawiasz bombardiera i dziękuję, a powiem szczerze, jako isedr wolę mieć 5 SSP niż jednego droznika.

...
@Neutralny

Pytałam o dofinansowanie do przedszkola i powiedzieli mi że czegoś takiego nie ma....zakład wrocław

ciekawy
@...

Podbijam temat, skąd te dofinansowania do żłobka i przedszkola ??? Jestem baardzo ciekawa, czy mógłbyś wskazać punkt regulaminu w którym jest taka informacja ? Siejesz propagandę, czy to tylko opcja dla wybranych jak zawsze ?

Ana
@ciekawy

Tabela dofinansowania zfśs

Wika
@Neutralny

A ty pracując na przejeździe o tym wiesz. Jesteś super do informowany. Podaj konkretny punkt w regulaminie świadczeń socjalnych. Dopłaty do teatru czy basenu to mżonka. Musi się zebrać duża grupa ludzi i w tym samym czasie iść na basen czy do teatru, a i tak trudno to załatwić, no chyba że w bardzo dużym mieście.

@Wika

korzystam z faktur regularnie głupoty opowiadasz idziesz bierzesz fakturę i zanosisz i tyle w temacie a ten wpis dyżurnego co ma 3300 na rękę gdzie tak jest? człowieku ogarnij sie chyba ze stażem max tyle wychodzi no chyba że to stacja warszawa centralna

kamil
@...

jest regulamin świadczeń socjalnych ostatnio na nastawni znalazłem i sobie poczytałem do żłobka przedszkola jest dofinansowanie basen kino teatr muzeum filharmonia zajęcia rekreacyjno sportowe kultura takie rzeczy. Biorę fakturę raz w roku papier z urzędu skarbowego o dochodach za poprzedni rok wypełniam takie oświadczenie wpisuje nr faktury z którego dnia i składam i z tego jakieś 60% jest zwrotu w zależności podobno od dochodów no i limit u nas tysiąc basen i 500 kultura kino teatr

@adam

Serio nie wiem gdzie wy pracujecie ale ja dopiero co zaczęłam pracować i aktualnie zmierzam do bycia dyzurną w jednym z zakładów przy granicy z Niemcami i moja najnowsza wypłata to 3500 zł (z 4 nadgodzinami, bez świątecznych, nocek itp bo praktyka), wysluga lat 4,5%.Co do kin, basenów itp to żaden problem,idziesz na sekcje dajesz fakturę, wypelniasz papierek i po robocie.

mateusz
@ISEDRS

Bzdury wypisujesz, nie możesz mieć 4,5 % wysługi, skoro dopiero zaczynasz pracę. Wysługa przysługuje tylko za kolejowe lata pracy.

@mateusz

3 lata to 3,5 jak na kolejarza to chyba dopiero zaczynam nie :D

4,5%*

@ISEDRS

To chyba nie pracujesz w PLK, bo tam, 1,5% wysługi lat, 33% maksymalnie, ale to chyba po 30 latach pracy no i stawki są bardzo niskie

@ISEDRS

Fajny żart jak na stażu to chyba 100zł więcej od minimalnej krajowej, więc nie pisz głupot

@Jeż

Ale po co miałbym kłamać? Dawaj maila to Ci to po prostu pokaże

@Jeż

Pracujecie po kilkanaście lat i nie orientujecie się praktycznie w niczym. Każdy rok pracy to +1,5% stazowego. Ja pracuje 3 lata więc mam 4,5%. I w tym miesiącu zarobiłam 3500 mimo tego że jestem na praktyce na dyżurnego więc nie mam nocek, świątecznych itp. Najśmieszniejsze jest to że nie możecie przyjąć tego do wiadomości, a przecież mogę to łatwo zweryfikować :D

@ISEDRS

Niby skąd taka kwota jak podstawa marna, i jeszcze nie masz nocek i świąt ile masz podstawy na umowie 2400 brutto lub mniej, ja 3 lata temu jako dyżurny stażysta miałem 1900zł podstawy i nikt na stażu nie zarobił takich pieniędzy co ty... Więc nie pisz głupot

@ISEDRS

Dziwne że 3 lata na stażu, co za bzdury, po kursie, staż z pół roku Góra i egzamin, potem autoryzacja i samodzielnie pracujesz

@Jeż

Panie Jeż widzę że nie ma co dyskutować, napisałam prosto, poda Pan maila to Panu to udowodni,a jeśli nie to mam tylko nadzieję że nie pracuje Pan w PLK na stanowisku związanym z bezpieczeństwem ruchu bo jeśli tak to te testy psychologiczne są nic nie warte jeżeli ktoś z takim IQ je przeszedł

@ISEDRS

Nie pracuję już 2 lata, bo nie chciałem tracić zdrowia i nerwów za marne pieniądze i co chwila głupie kontrolę i wyjaśnienia za nie postawienia kropki nad i.

Adaś
@ISEDRS

Ile masz podstawy i z jakiego stanowiska wysłali Cię na dyzuna?

Rafał
@Jeż

No nie jest tak jak piszesz jak zatrudniasz się to dopiero po zdaniu egzaminu autoryzacji więcej zarobisz a jeśli koleżanka pisze że już trzy lata pracuje to na praktyce na dyzuna płacą jej pensje z obecnego stanowiska. Cały miesiąc praktyki to ok 400 zł wiecej do pensji wiem bo miesiąc temu tak miałem ale mimo wszystko taka kwota co pisze to ciężkie do uwierzenia tym bardziej że dyzuna nie jest a pensja naliczana z obecnego Stanowiska np droznika

Droznik
@Kolo

Panie zapracowany co tak ciężko Panu?.ciezko się chodzi w laczkach po nastawni to droznik ma najcięższe obowiązki wyświetlić semafor to każdy potrafi

@Rafał

Przechodzę z nastawniczej. No i właśnie nie wiem ale albo tutaj zaniżacie swoje wypłaty albo rzeczywiście jest taka duża rozbieżność płacy w różnych zakładach , ale w tym momencie na stanowisku nastawniczy z moim stażem to wypłata 3200-3400 to raczej standard

@ISEDRS

Standard w moim zakładzie oczywiście

DR
@ISEDRS

A w ostatnich miesiącach przed pójściem na kurs miałeś jakieś nadgodzinki?

@DR

Nie. W tym miesiącu miałam np 4 czyli jakieś tam grosze dodatkowe wpadły, ale nie oszukujmy się w tych widelkach które napisałam też bym się zamieściła. Uprzedzajac pytanie, jak mogłam mieć 4h nadgodzin skoro służba trwa 12? Normalnie, w Sobotę 12h pracy a później zamiast 8 h praktyk to 4 żeby zniwelować ilość nadgodzin

@Neutralny

Od kiedy te dopłaty do teatru, kina itd? Chyba od niedawna, ja nie pamiętam takich bonusów.

Isedrer
@Droznik

No tak droznik wcisnie 2 guziki na polece nie i wielce zapracowany xD

Były kolejarz
@Isedrer

Tylko były sytuację, gdzie dyżurny nie powiadomił, praca za druźnika nie wdzięczna, monotonii, kontrolę, brak WC i wody pitnej

Dyżurny ruchu

Wiedział co powiedział 4,5 % wyslugi

@Anonim

nie wiem od kiedy ja pracuję trzy lata jak się zatrudniłem to mi powiedzieli a teraz zobacz ogłoszenia na stronie pkp plk praca aktualnie poszukujemy wejdź na dane stanowisko np nastawniczy i zobacz co dają co piszą min że dofinansowanie do kina teatru więc to chyba w całej Polsce jest

Dave
@adam

A na jakim stanowisku pracujesz?

DR
@Neutralny

Od dawna już jest karta MULTISPORT z której każdy może skorzystać i ma do dyspozycji niemalże wszystkie dziedziny sportu i w tym kino chyba też, przy miesięcznym karnecie dzięki tej karcie wychodzi jakieś 50zł taniej. Jeśli chodzi o dofinansowania do żłobka lub przedszkola to to chyba dotyczy rodzin wielodzietnych albo złej sytuacji materialnej...

@ISEDRS

u nas dyzurni teraz po podwyżkach mają podstawy 3200 może być tak jak piszesz albo duża rozbieżność albo duża stacja

Roman

Jaka zakład i czy linia? W zakładzie Skarżysko kamienna na linii 3100

pati
@Kolo

wyrazy współczucia dla pracowników którzy musza z tobą pracować mądralo

pati
@Isedrer

przynajmniej masz kibel na nastawni i wodę z kranu jak człowiek

Młody
@ciekawy

Witam, nie wiem gdzie w regulaminie ale jest na 100% dofinansowanie do zlowbko i przedszkoli, poza tym 3 razy w półroczu można przedstawić fv np. Za kino, siłownię, basen, teatr zajęcia kulturalne oświatowe itp. Wiadomo że progi są od dochodów ale jest coś takiego... Proszę dopytać lub też zadzwonić wyżej do biur bo w sekcjach nie do końca wiedzą... U nas są te dofinansowania, pozdrawiam

kadrowa
@Młody

Każdy zakład ma swój wewnętrzny regulamin funduszu socjalnego, tam należy szukać świadczeń jakie są przewidziane dla pracowników danego zakładu :)

@Roman

linia nr 8 kielce dyz 3130 włoszczowa 3150, 3500 sędziszów

Zwrotniczy
@Neutralny

Święte słowa popieram ????.

Dyzurny
@Neutralny

Z kas wziąłeś te 8 dni urlopu więcej?

Pracowity
@Dyzurny

Pracując w systemie równoważnym przysługuje ci mój drogi dodatkowo 8 dni urlopu doczytaj sobie.

WW
@Neutralny

Opisane treści dotyczą pracy w Zakładach odpowiedzialnych za utrzymanie nie odzwierciedla pracy w CRI

Aaa
@ISEDRS

Ja pracuje 2,5roku a mam 6%.

pliok
@Neutralny

to idź na dyżurnego ruchu to dopiero się dowiesz co to ciężka praca

Isedr
@Neutralny

A myślisz, że młodzi mają zamiar czekać ponad 10 lat na te 33% ? Całe szczęście w tym roku emeryci nic nie dostaną dodatkowo bo bony świąteczne są podciągnięte pod grusze xD

Zainteresowana
@Neutralny

Na początek jest umowa na 1 rok, czy jest to umowa na czas określony czy na okres próbny???

Daniel
@Neutralny

Nie ma dnia pociągi opóźnione bojkok nie płacimy za bilety ....bilety rekomendowane jak tylko pociąg opóźniony ludzie co z wami się dzieje lizać (usunięte przez administratora) potraficie We

ta firma pare dni temu oglosila dekret (co smieszne ustalony ze zwiazkami zawodowymi) ze nie bedzie zadnej pracy zdalnej dla tych osob z grupy chronionej ktorej nawet kodeksowo dano prawo do tego. i nie ma z nimi dyskusji. tak wlasnie spolka przestrzega prawa i traktuje pracownikow. ja na przyklad mam taka prace ze tylko siedze przy komputerze i wogole nikt do mnie nie przychodzi. moge to robic z kazdego miejsca. ale mam siedziec bo cie pilnuja co do minuty. z nikim nie ma dyskusji. a twoim najwiekszym wrogiem jest dzial kadr

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
moniaaaa

Jak wygląda praca na stanowisku pracownik ds. archiwizacji i czynności kancelaryjno-archiwalnych. Jaka jest stawka czy ktoś wie coś na temat tej pracy? Pozdrawiam

Karol

Czy w Warszawie na Nowogrodzkiej nadal sprawuje funkcję ta pani orzecznik, która podpisuje badania co trzeciej osobie, krzyczy na pacjentów, obraża i czepia się o wszystko? Czy PLK zamierza cokolwiek w tym temacie zrobić czy czekają aż sprawa trafi do mediów? Zwrotniczy czy robotnik to nie astronauta żeby robić badania jak przed wyprawą na marsa ????.

Piotrek

Dziwi Cie że nie dogadali sie w sprawie podwyżek ? Przeciez było wiadomo że bedzie ustawka w roku wyborczym ! Negocjacje na pokaz a za pół roku podpisza tyle ile można było dostać od teraz. Tak zwiazki dbaja o pracownika.

Jak wyglada praca zwrotniczego? Jakieś są zarobki? Z kim się współpracuje? Plusy, minusy? Jakie możliwości rozwoju i awansu? Są jakieś dodatkowe pieniądze poza pensją dla nowicjusza?

@Nowy

Zarobki ? Około 75 procent pensji kasjera marketu. Podstawa dużo niższa od pensji minimalnej.Po roku 160 złotych deputatu węglowego. Potrzebny samochód bo bez kolesiostwa praca gdzieś daleko w lesie. Powodzenia.

Szczecin

Witam. Jak zostać nastawniczym na kokeji ? Na ich stronie nic nie mogę znaleść. Czy można bez szkoły w tym kierunku , jakiś kurs czy jakoś tak ? I czy są ograniczenia wiekowe. Pozdrawiam

Gałgan
@Szczecin

Najlepiej sprawdzaj na stronie czy są jakieś przyjęcia https://www.plk-sa.pl/o-spolce/o-pkp-polskich-liniach-kolejowych-sa/kariera/oferty-pracy/wyszukiwarka-ofert-pracy

@Szczecin

Nie warto. Od nowego roku minimalna 3600 brutto a Ty z 3300 może dostaniesz. Zarobki poniżej minimalnej jeśli chodzi o stawki zasadnicze.

Alicja
@Piotrek

a tak będą mogli płacić? to oni na każdym stanowisku jakoś ostatecznych zarobków nie będą wyrównywać? wiadomo też jak te zmiany styczniowe wpłyną na inne, wyższe stawki tutaj, coś się zmieni w warunkach?

Ula
@Alicja

Zawsze tak jest tutaj podwyżki są raz w roku od sierpnia i nieważne że najniższa wzrasta od stycznia.

Szkolenica
@Szczecin

Ja aktualnie przechodzę szkolenie na nastawniczą wysłałam podanie czekałam tyle. Stawka jaką dostałam na wejście 3600 na rękę dostaje ok 2870 odliczone mam związki i pkzp Szkolenie jest żmudne i trudne tym bardziej jak jest się z tzw.drogi wszystko zależy od chęci Przede mną kurs i egzaminy Narazie jestem dobrej myśli wiele się nauczyłam ale jeszcze dużo dużo przede mną Życzę powodzenia i składaj papiery potrzebują dużo ludzi biorą wszystkich bo mają luki w zatrudnieniu dużo ludzi odchodzi na emeryturę a robić nie ma komu

Tomson
@Szkolenica

3600 to więcej niż nastawniczowie zatrudnieni tu od lat. Wiadomo nowych trzeba zachęcić ale starych to tylko zniechęca...

@Szkolenica

Wy piszecie 3600 brutto czy netto na dzień dobry?

@deded

Pewnie dostała maksymalnie 3600 brutto stawki zasadniczej. Czyli to tyle ile w 2023 roku bedzie wynosić pensja minimalna. Z taka pensja o kupnie mieszkania można zapomnieć.

@Szkolenica

Czy jest ktoś kto potrafi odpowiedzieć ile jest na dzień dobry? Mi ostatnio powiedzieli, że na szkoleniu (stażu 6m) jest minimalna krajowa a po tym dostaje się już normalną umowę +dodatki, tylko właśnie jakie i ile?

@Szczecin

Jeżeli ktoś pracuje w pkp na stanowisku nastawniczy/zwrotniczy proszę o kontakt locust38 wupe peel lub jeżeli ubiegasz się o taki stanowisko

@deded

Bylem nastawniczym 4 lata obecnie szkole sie na dyzurnego. Co chcesz wiedziec konkretnie?

@deded

Dobra, jesli chodzi o to podczas szkolenia dostajesz gołą pensje, chodzisz po 8h i do czasu zdania egzaminu autoryzacyjnego musisz sie tak "przemeczyc" Potem dostajesz grupe srednią danego posterunku tam gdzie Cię przydziela + dodatek za prace w warunkach niebezpiecznych, niedziele i swieta, nocki, po roku deputat weglowy no i stażowe. Za kazdy rok pracy po pare % wysługi Ci wzrasta.

@pracownik

Witam i jak to wygląda zarobkowo. Jak wygląda szkolenie ?

@Nowy

Zarobkowo to wygląda tak, że dostajesz na początku czyli podczas szkolenia samą podstawe. Z reguły to będzie nie więcej niz najnizsza krajowa, gdzies pewnie koło 3 tys. Więc kokosów nie będzie przez jakies +/- pół roku. Po pół roku szkolenia, jak zdasz egzaminy to dostajesz dekret nastawniczego, wchodzisz w dyzury tam gdzieś na nastawni gdzie Cię przydzielą i dostajesz wszystkie dodatki za nocki, niedziele, święta, warunki niebezpieczne itp. To będzie już lepsza wypłata :) Szkolenie to głównie staż, chodzenie po posterunkach zgodnie z programem jaki otrzymasz. Oczywiscie podczas tego chodzenia ciągle musisz się uczyći przyglądać pracy nastawniczych/dyzurnych. Jeśli nie jesteś po profilu kolejowym to jeszcze przed tym stażem wyślą Cię na 3 tygodniowy kurs, wykłady sama teoria. Moze byc w Twoim zakladzie albo wyjazdowy. Wszystko masz wtedy opłacone, nocleg, wyzywienie itd. Ogólnie mi się podoba ale jeśli Cię to nie wciągnie i nie będziesz chętny do nauki to lepiej odpuść i nie przedłużaj umowy bo mogą Cię wtedy zdegradować do pionu drogowego i będziesz zwykłym "robolem" . Zycze powodzenia

@pracownik

Po egzamimach mlody pracownik dróżnik, zwrotniczy ,nastawniczy ,automatyk,itp bez wysługi i depatutatu weglowego zarabia podobnie jak pracownicy marketow aktualnie a pensja minimalma jeszcze wzrosnie do 3600 złotych latem w tym roku. Taka brutalna prawda.

On
@Piotrek

Tak praca odpowiedzialna ale napewno lepsza niż w markecie.

Nastawnicza
@Szczecin

Wystarczy na stronie PKP PLK śledzić ogłoszenia na to stanowisko. Składasz CV i list motywacyjny i czekasz na kontakt. Na nastawniczego akurat przyjmują ludzi bez doświadczenia kolejowego, jak ja. Dostajesz materiały, pracownicy służą pomocą i jesteś wysyłany/a na kurs. Po kursie szkolenia, egzaminy, konsultacje. Ja jestem na początku drogi, ale będę dążyć żeby tu zostać. Stabilizacja i ludzie bardzo do tego motywują. Powodzenia

@Szczecin

Stawka zasadnicza poniżej aktualnej pensji minimalnej. Ale jeśli jesteś miłośnikiem ,coż ,próbuj.

@pracownik

Witam. O której godzinie następuje zmiana obsady na posterunku nastawniczego lub dyżurnego ruchu? Mam możliwość podjęcia pracy, ale niestety z dojazdem, około godziny pociągiem. Uwzględniając zniżki 99% to jest to opłacalne rozwiązanie, ale rozkłady pociągów i zmiany obsady muszą mi się spasować.

Ktośtam

To już zależy od posterunku, na tych obsadzanych przez 24 godziny zmiany są o 6/7 i 18/19. Na czynnych okresowo może być np. 6-14 i 14-22.

ilonka
@Szkolenica

hej, czy szkolenie jest płatne ? w sensie szkolisz się i już masz wypłate? czy dopiero po kursie?

Witam jakie są zarobki automatyków w PKP PLK

@Nowy

Jeśli nie masz jeszcze wysługi i deputatu węglowego (śmieszne 160 złotych)to myślę ze około 80 procent pensji kasjera marketu a podstawa niższa od aktualnej pensji minimalnej.

Roa

Widzę, ze PKP plk w Kutnie szuka asystenta kierownika kontraktu w biurze inwestycji? Coś ktoś ? Pensja ? Warunki? Obowiązki?

Mateusz
@Roa

Praca jak każda, ale licz się z tym, że jak trafisz na jakiegoś przełożonego rodem z (usunięte przez administratora)to będziesz miał przerąbane, ogólnie w biurach centrum jest pełno niedowartościowanych starych lisków, którzy się na tobie wyżyją, co nie znaczy, że nie ma normalnych ludzi. Swoją drogą CRI ma biuro w Kutnie? Z czego wiem to oni w Wawie Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu mają biura :) na wielkie pieniądze nie licz jeżeli jesteś początkujący.

Pytający

Jak naczelnicy zapatrują się, jakbym chciał zmienić miejsce pracy na inny ZLK(automatyk)?

Witam czy ktoś wie kiedy będą podwyżki w tym roku? Standardowo w lipcu, czy teraz w Maju? Ponoć ma być tyle samo co rok temu

@Adam

mieli spotkać sie 13 tego miesiaca i cisza

Młody kolejarz

Witam mam takie pytanko, orientuje się ktoś może czy pracownik PLK może służyć w jednostkach WOT?

@Młody kolejarz

Tak. Tylko jeśli interesuje Cię wojsko to idź na zawodowego. Mieszkanie dostaniesz. Kolej mieszkania Ci nie da. A z kolejowej pensji to o kredycie zapomnij. Teraz związki pewnie będą 500 złotych podwyżki pół roku ustawiać bo wybory idą. . Powodzenia.

asmax

Hej, z ilu cześć składa się wypłata na stanowisku zwrotniczy? -Postawa -premia -wysługa co jeszcze?

Marzena
@asmax

Praca w warunkach niebezpiecznych. Dodatek za pracę w niedziele i święta Dodatek węglowy... Ale to po roku pracy..

@asmax

Podstawa niższa niż aktualna pensja minimalna. I potem widac efekty w pracy. Brak zaangażowania bo pensja niższa niż w Biedrze.

@JANEK
@Marzena

Czemu w niebezpiecznych ? Siedzi się w biurze i przestawia komputerowo chyba tak ? Mogę prosić o opis bardziej i również jaka jest podstawa z współczynnikiem ? Proszę o pomoc

@@JANEK

Gdyby siedziało się w "biurze "i przestawiało komputerowo nie byłby potrzebny zwrotniczy ;) zwrotniczy pracuje w terenie

@Xd

A czy ciężka jest to praca ? Jak zarobki? Rzucają ludzi po terenie czy jak ?

@Xd

Zwrotniczy dba o stan zwrotnic, wykolejnic ,czyli będziesz smarował rozjazdy, odsniezal ,dokonywał oględzin. Ewentualnie przestawiał ręcznie jeśli zajdzie taka potrzeba (chyba,że trafisz na posterunek gdzie ogólnie przestawia się zwrotnice ręcznie więc to będzie Twoje główne zadanie, a wiem ,ze takie gdzies w Polsce sa ,bo kiedys spotkalam chlopaka,ktory szkolil sie na nastawniczego i mowil ,ze w jego stronach dostajesz rower i gonisz pomiedzy dwoma posterunkami i przekladasz przeciwwagami ,a one trochęważą). Nie do konca sie orientuję, bo na mojej stacji nigdy zwrotniczych nie bylo :)Zarobki chyba w stopniu zaszeregowania najniższe ale trzeba pytac kogoś kto jest / był zwrotniczym. Praca wg mnie średnia, bo niezależnie od warunków atmosferycznych jednak w ten teren trzeba iść. Ja jako kobieta raczej bym się nie zdecydowała.

Monter

Witam , mam pytanie odnośnie rekrutacji wewnętrznej ? Może ktoś podać jakiś link bo nie mogę znaleźć na stronie zakładki "sprawy pracownicze - rekrutacje "

@Monter

a gdzie chcesz się przenieść

Janko

@Nowicjusz @GRAŻYNA i inni Też mam podstawy 4200 brutto, kilka lat doświadczenia na kolei, wykształcenie wyższe związane z koleją i mam niecałe 4000 netto. Hmm, może dlatego, że nie pracuję w Warszawie? Nie mam pojęcia o czym piszecie, bo jakoś innych regionów to raczej nie dotyczy, chyba że czegoś nie wiem. Jak mogę ocenić pracodawcę? Państwowy moloch i tyle w temacie, czas wyruszyć w dalszą podróż ;)

Koko

Witam, na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku elektromonter ds. automatyki? Jakieś opinie odnośnie tego stanowiska? Pozdrawiam.

Anon
@Koko

Witam, minimalna krajowa lub parę stówek więcej. Jak masz mniej niż 26lat to mniej więcej wypłatę dostaniesz na rękę tyle ile na umowie, jak masz więcej wiosen to odejmij parę stówek.

pracownik BIUROWY

Czy ktoś coś słyszał o pracy zdalnej??

Kd
@pracownik BIUROWY

Tak, od 7 kwietnia wprowadzają ustawowo 24 dni w roku (z wyjątkami). Zgody mają udzielać dyrektorzy. Oczywiście żadnego regulaminu jeszcze nie ma, bo najpierw trzeba to uzgodnić ze związkami, które są przeciwnikami pracy zdalnej.

Łazik

AUTOMATYK SRK- ile trwa szkolenie od chwili zatrudnienia do uzyskania uprawnień? Jako student po elektrotechnice który coś tam o automatyce wie. Zarobki przez okres szkolenia to najniższa czy jeszcze gorzej (coś mi się o uszy obiło że na dzień dobry staż?). A później- będzie te 4000 na rękę?

Automatyk srk
@Łazik

Pierwsz umowa na 3 miesiące później rok później na czas określony. Szkolenie od dnia zatrudnienia jeśli masz technikum 1,5 po tym czasie wysyłają cię.n a1,5 miesięczny kurs. ( Nie licz że duzo się nauczysz) większości musisz uczyć się sam. Później egzamin państwowy testy plus praktyka. Jeśli nie zaliczysz. Wylatujesz. Jeśli zaliczysz masz autoryzację i w nagrodę plombownice i jeszcze więcej nauki. Twoja wartość wzrasta do 3500 netto. Narzędzia.ogarniasz sam sobie. Jeśli jesteś kumaty to nie pójdziesz na (usunięte przez administratora)....

Studentka

Jak wyglądają praktyki? Ponieważ są darmowe zastanawiam się czy traktuje się studenta jako pomoc do zaparzania kawy czy rzeczywiście pokazuje się prace i daje różne zadania do wykonania. Będę wdzięczna za pomoc

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 189, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 97 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa