Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Młody

Cześć, czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza na kartkach z wynagrodzeń skrót 3U? Np warunki niebezpieczne 3U i skąd to się pojawia?

@Młody

zapewne w tym miesiącu miałeś wzięty urlop wypoczynkowy i ten właśnie dopisek świadczy o wyliczonej średniej urlopowej z tych dodatków jakie posiadasz, 3 dni urlopu, policzyli Ci średnią tak żebyś mimo wziętego wolnego nie był stratny a wręcz przeciwnie czasem nawet zyskał. To tak tłumacząc łopatologicznie, najlepiej szczegółowo wytłumaczą Ci to w dziale placowym w Twoim zakladzie.

Czy bedzie jeszcze jedna podwyżka w lipcu?

Wyjadacz Automatyk

Naprawdę nie dziwie się młodym że odchodzą, za taką pensje nie da się godnie żyć, chyba ze żyje się z rodzicami, ale ogolnie jak jestes ambitny, zdolny to nie idź do PLK. Zmarnowane 5 lat… w prywatnej firmie (też kolejowej) 4K więcej do ręki, może roboty jest więcej ale i nauczysz się więcej i zarobisz. A czas tak czy tak trzeba poświęcić.

Gentag

Czy to prawda, że na ten rok jest planowana jeszcze jedna podwyżka ?

@Gentag

Do podwyżki która jest dekrecie, będzie jeszcze podwyżka za pochodne, warunki niebezpieczne i szkodliwe.

Lewy
@Monter

Jakie konkretnie pochodne? Czy np premia godzinowa tez wzrośnie?

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Nowa ….

Mam pytanie otóż dzisiaj podpisałam umowę o prace na zwrotnicza już z podwyżka lipcowa ale jest mniejsza od najniższej krajowej ?Pytałam jak to możliwe a odpowiedzieli ze premia jest w to wliczona Czy to jest zgodne z prawem ?Od kiedy premia jest wliczana w wynagrodzenie zasadnicze ?

Tomson

Nie można chyba dać mniej niż najniższa krajowa ?jak to możliwe

@Tomson

Mniej nie ale najniższą jak najbardziej. Podstawa plus premia razem mogą dać najniższą. Są pewne dodatki, których nie można wliczyć ale premię można. Wygugluj sobie, jest dużo na ten temat.

@Tomson

No właśnie teraz jest ok ale od lipca ma być podwyżka ja jej mieć nie będę czyli będę mieć mniej niz najniższa krajowa I co teraz ?

@Tomson

I nic. Bardzo dużo kolejarzy (w tym i ja) ma stawkę zasadniczą niższą od najniższej krajowej. Jak już wspomniałem wyrównywane to jest premią i nic z tym nie zrobisz.

AverageJoe

Witam. Jakieś informacje o zarobkach w branży projektowej?

Automatyk

Witam , ktoś się orientuje kiedy będą aneksy dotyczące podwyżki wynagrodzeń?

Florek

Tak jest, na każdy zakład już jest przeznaczony budżet minimalny i maksymalny na pracownika. Jeśli chodzi o mój to każdy pracownik otrzyma minimalnie 690zl

Poturbowany przez zycie
@Florek

690 samej podstawy, czy 690(a w tym premia)?

Poturbowany przez zycie

Czyli 600 zł podstawy. Wiesz może czy np. droznicy przejazdowyi też te 600 dostali?

Cześć , mam pytanie , chciałbym się zapytać , oczywiście szczerze jeżeli ktoś z was wie , jak wygląda praca jako monter nawierzchni/ linii kolejowych? Jakies premie, znizki na pociagi w pierwszym okresie próbnym ? Jakie są zarobki po 3 miesiącach ? ?? Jestem ciekaw , dzięki z góry każdemu co poświęci chwilę na odpowiedź podzielenie się prawdziwą opinią . Dziękuję

@Kandydat

Najgorsza praca na kolei za najmniejsze pieniądze ja mam 3000 i nie przedłużam umowy bo jest ciężko i przeczytaj wcześniejsze wpisy na temat tej roboty

Monter

Dostałem umowę o pracę na rok i mam prawie darmowe bilety ale praca specyficzna bo jednego dnia robisz podkłady a drugi kosisz trawę a następnie zbierasz (usunięte przez administratora) i inne takie z torów i wiele innych prac za małe pieniądze i w drogówce ciężko awansować i jesteśmy na samym dole tej firmy mogę tylko powiedzieć że nie będziesz się nudzić

Przemek

Przez prawie 3 lata pracowałem w PKP PLK PNI na stanowisku Geodety i moje wrażenia są pozytywne. W pracy wiele się nauczyłem, wdrażałem nowe techniki pomiarowe i ogólnie rzecz biorąc rozwijałem się. Praca w PNI w większości przypadków była w delegacji więc się człowiek troszkę najeździł, ale narzekać nie mogę bo wiedziałem na co się pisze i jaki charakter ma moja praca . Obecnie odchodzę ponieważ jak to w budżetówce koszty życia rosną a pensje + próba wyrównania inflacyjnego (niektórzy nazywają to podwyżką ????) nie nadążają za tym wszystkim ????.

Anon

Dziękuję za 2 lata pracy w Plce. Będę ten czas wspominał pozytywnie. Niestety gdyby nie te zarobki z których ciężko jest niestety wyżyć zostałbym na dłużej. Pozdrawiam serdecznie wszystkich kolejarzy :)

@Anon

Ja pracuje w drogówce i mam umowę do jesieni i uciekam bo zarobki w stosunku do pracy to dno ludzie w brygadzie super ale 60 procent to po prostu nałogowcy wszystko ciężkie a zakres pracy ogromny

Robert Bydgoszcz
@Anon

Dokładnie tak jak ja, wszystko fajnie ale gdy zaczyna brakować na podstawowe rzeczy dla rodziny to się odechciewa. Wolę pracować nawet i po 10h dziennie ale za godną pensje.

Nastawniczy/Dyżurny

Kiedy dostaje się dekret po egzaminie kwalifikacyjnym na dyżurnego czy dopiero po autoryzacji?

Rink

Chciałbym pracować w Kutnie jako asystent kierownika powie ktoś jak wyglada ta praca ?

@Rink

A skąd masz informację że będzie tam praca? Z tego co widzę, na oficjalnej stronie, nie ma takiego naboru.

Nana

Wie ktoś kiedy będziemy podpisywać aneksy do tegorocznych podwyżek?

Piotrek
@Nana

Jaka podwyżka ? To ,co dostaniesz to wyrównanie inflacyjne ! Podwyżka jest wtedy ,kiedy zarobki rosną przy zerowej albo niskiej inflacji

GRAŻYNA

Przeczytałam większość opinii na forum. Napiszę jak to wygląda z mojej strony. Zdjęli ostatnio aneksem klauzulę o poufności wynagrodzeń, to powiem co wiem :) Zatrudniona w CRI na Minerskiej Wszystko podaję BRUTTO. Podstawa 3080 (tragicznie to wygląda), ALE! Za przepracowane godziny w miesiącu jest podstawa regulaminowa, wychodzi z tego w miesiącu ok 800-950 zł. Po roku dostaję deputat węglowy 160 zł. Po 3 latach dostaję 1,5% stażowego czyli 138 zł. Do tego dochodzi uznaniowa ok. 500-600 zł. Do tego uciążliwe za pracę przy kompie ze 30 zl. Suma sumarum wychodzi w miesiącu ok. 4600-5000. Ponad 3300 tys. na rękę. To mało? Te pieniądze są pewne, bo jeszcze jest coś takiego jak PREMIA INWESTYCYJNA, jak jeszcze się zatrudniałam to było ok. 1000 zł co miesiąc, Prezes zrobił z tego kwartalną, nie dostałam, to nie wiem ile wychodzi plus minus, kolega z innego zespołu dostał ok 2000 zł, czyli 600 zł na miesiąc. Osoby, które piszą, że mają mniej niż 2000 na rękę to tylko dlatego, że mają pozaciągane pożyczki w kasie zapomogowej i nie widzą gdzie ta kasa leci. Robota spoko, zarobki niezłe, piszą jedynie ludzie którzy nie nadaję się na kolej.

Linowy pracownik PLK
@GRAŻYNA

Pożyczkę aby dostać to trzeba mieć żyrantów. Pracuję w PLK od 2 miesięcy na stanowisku montera zarabiam średnio 1680 PLN, a po 4 latach będę zarabiał 2100 PLN. Łoł to dopiero stawka za wysłuchiwanie zwierzchników którzy w dupi.. byli i gówn.. widzieli.. a mądrzą się tak jak by pracowali w kolejach niemieckich 30 lat, narzędzi brak części brak w głowie PRL. Eksploatacja IZ Bydgoszcz.

Wiktor
@Linowy pracownik PLK

Ja jestem zwrotniczym i na rekrutacji powiedzieli mi że po roku pójdę na montera. Monter po roku pracy u mnie ma tyle co zwrotniczy 2200 netto i po co te egzaminy na montera jak będę zarabiał tyle samo .... paranoja z tymi zarobkami .... dają podwyżkę po znajomości, ja dostałem najmniej a robię najwięcej wśród kolegów ... jak jeden kolega mówi trzeba.stosować zasadę jaka płaca taka praca ...

KOLEJARZ
@GRAŻYNA

Grażka podaj adres a prześle ci skan kwitu z wypłaty 1716 PLN, na stanowisku Elektromonter, w tej warszawie to im się w d.. przewraca i bzdury piszą.

Nina
@KOLEJARZ

W warszawie mają dużo większe stawki, możesz sobie zobaczyć w wynagrodzeniach pkp plk w internecie, napęd 800 zł mogą mieć więcej. A jak masz duże plecy to nawet 1000 zł brutto więcej ....

Asystent
@GRAŻYNA

Ciekawy jestem który to kolega dostał taką premię i z jakiego zespołu?

@GRAŻYNA

Dzieki Grazyna za opisanie sytuacji dot. Zarobków w CRI w PLK. Chciałbym sie dowiedzieć na jakim stanowisku miałaś takie zarobki. Na jakie wynagrodzenie mozna liczyć na stanowisku głównego specjalisty w CRI na Minerskiej ??? Orientujesz sie moze na ile.mozna liczyć na stanowisku Kierownika Zespołu lub Naczelnika Wydziału na Minerskiej ? Jak kierownictwo ? Jak odbierasz Dyr. I. Dudka z Kontrolingu ? Bede wdzięczny za pomoc.

Zibo

Ta jasne

StaryPKPek
@Legionista

To co pisze @Grażyna o wynagrodzeniu w PKP PLK S.A. nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. W niektórych zespołach na Minerskiej w ciągu 2 miesięcy zwolniło się 10 osób, wypowiedzenia cały czas idą w dziesiątki tygodniowo. A u Pana Dyrektora finansowego chyba w tej chwili żadnego człowieka nie ma dla czego ? sami się zwolnili z powodu świetnego wynagrodzenia i uznania przełożonych. Pani @Grażyna pięknie hejtuje za PKP, dziwna zbieżność nazwisk z szefową wydziału pracowniczego HA HA HA. Ale na rozmowie obiecują złote góry a na koncie do 2500 nie dobijesz na stanowiskach asystenckich, a o warunkach nawet nie wspominam. Rzeczywistość na Minerskiej jest biedna smutna i zastraszona podsumowując, więc trzymać się z daleka kto ma trochę oleju w głowie, no i wiem co mówię w przeciwieństwie do niektórych ;).

@StaryPKPek

dzięki za ciekawe opisanie sytuacji. Ja byłem na rozmowie ws pracy do CRI na Minerska i wszystko fajnie gdyby nie te nędzne zarobki. Rzeczywiście na rozmowie jedno, a później człowiek przeżywa szok jak się dowiaduje ile proponują... Pytałem się o I. Dudka bo wydaje się bardzo sensowny facet. Wiesz może jakiej wielkości są zarobki jeśli chodzi o stanowiska Kierownika Zespołu czy Naczelnik Wydziału ? I dlaczego tyle osób się zwolniło na Minerskiej ? Czym to jest spowodowane, oprócz zarobków ? Są w ogóle jakieś nagrody ? Ogólnie praca w PLK wydaje się bardzo ciekawa, tylko jak sobie to wszystko czytam co ludzie piszą to głęboko się zastanawiam nad tym wszystkim...

@StaryPKPek

A co sądzisz o Dyrektorze Finansowym na Minerskiej ? Bo z jednej strony wydaje się spoko facet - konkretny i rzeczowy, ale z drugiej strony ma się wrażenie jakby obiecywał gruszki na wierzbie, i w kwestiach finansowych (etatowych) dla pracowników mało może. Dużo obiecuje, a mało z tego wynika. ale to jest tylko moje wrażenie, może mylne, sam nie wiem... Ktoś może to zweryfikować ?

Zniesmaczony pracownik
@Legionista

Generalnie decyzje odnośnie wynagrodzenia zapadają w centrali, więc Pan finansowy może jedynie wnioskować z mizernym skutkiem. Nie współpracowałem z Panem Dyrektorem D. ale opinie, które znam nie są pochlebne.

@Zniesmaczony pracownik

i tak też niestety jest, że jedno było na rozmowie, a co innego w rzeczywistości, gdzie zaoferowali mi połowe tego co chciałem... co do P. Dyr. to właśnie chciałem poznać o nim opinie, bo wydaje mi się mówi jedno, a drugie jest naprawdę. Piszesz o opiniach które nie są pochlebne na jego temat, co masz przez to na myśli ? Orientujesz się może jakiej wysokości są zarobki na stanowisku naczelnika lub kierownika zespołu ? Tak orientacyjnie.

Mikołaj
@Legionista

W regulaminie pkp plk odnośnie zarobków można znaleźć ile może zarobić naczelnik - to ok 10 tyś zł brutto albo więcej. Dlaczego tyle ? Bo za nadzór za ludzi ma dodatkowy dodatek. Np zawiadowca ma mniej ludzi pod sobą to ma mniejszą pensję - ok 7 tyś zł brutto lub więcej. Wszystko zależy gdzie ten naczelnik pracuje np. W warszawie ma z 2 tyś brutto więcej niż np. W Toruniu.

@Mikołaj

To bardzo dobre stawki, jeśli chodzi o pensje dla Naczelnika. Będę w takim razie czekał na ogłoszenia na Naczelnik, może się załapie :) Szkoda że tak marnie proponują na niższych stanowiskach typu specjalista, starszy specjalista czy główny specjalista. Tutaj to jest żenada, choć w ZUZP ładnie to wygląda, tylko tyle że oni dają zawsze tez dolne granice z widełek...

Legionista

Porażające jest to co piszecie...mogłem już 2 razy pracować w CRI na Minerskiej, ale po tym wszystkim co piszecie to dobrze się stało że tam nie trafiłem. Bo stawki są tam tak nędzne, a premia miesięczna okazała się, że juz jest nieaktualna, bo wprowadzono premie kwartalne, co diametralnie zmienia postac rzeczy. I tylko mamią człowieka, jak to będzie fajnie, że bilet pkp ze zniżką jest, tylko tak naprawde to po co mi on i do czego potrzebny ? Człowiek potrzebuje wysokiej podstawy miesiecznej, stabilnosci zatrudnienia, w miare rozwojowej pracy. I tutaj tez mi obiecano złote góry. To wszystko miałem mieć w CRI na Minerskiej. Dobrze, że jednak mnie tam nie ma :) Choc dalej uwazam ze praca w zakresie kolei jest bardzo ciekawa...

Bolek

Ogłoszenie na zawiadowce i naczelnika było na stronie internetowej aż 5 minut i wiedział o tym tylko sam zainteresowany. Odnośnie przyznawania nagród pieniężnych za prace to jest komedia. Zawiadowca wpisuje na listę swojego syna i podaje listę dalej. Na liście znajduje się do 6 nazwisk - największe przydupasy. Odnośnie 10 tyś dla naczelnika, nie którzy mają nawet więcej, ale można policzyć ich na jednej ręce i jak napisałeś wchodzą nie którym głęboko w d????pe. Zdjęli naczelnika na zawiadowce bo wyszło na jaw, że w czasie wypadku spowodowanego przez nastawniczego nie było na nastawni regulaminu technicznego, który był tworzony przez 3 miesiące i nawet nie był zaczęty po przebudowie stacji ...

G
@GRAŻYNA

Droga Grażyno. Jak dobrze piszesz pracujesz w biurze. Ludzie na dole (na torach) już tak różowo nie mają. Dróżnik przejazdowy od 1800 zł z grupy do tego nocki, święta itd. to dodatki. Po zliczeniu i odjęciu tego co zabiera państwo na rękę wyjdzie 2000 - 2200. Tak to wygląda na dole. I tu nie ma premii inwestycyjnych, ani kwartalnych- jest tylko procentowa którą zawiadowca/naczelnik/kontroler i każdy inny zwierzchnik może zabrać za byle pierdołę- np brak kropki nad i.

G

Pan Inzynier
@Legionista

Kolego, nie tylko ty, nie tylko ty. ja sie specjalnie zwolnilem za granica z dobrej pracy. przylecialem i od kilku miesiecy obskakuje najwieksze firmy i rekrutacje po calym kraju. to jest jakas porazka, ze nie mozna dostac pracy za 7000-10000 pln brutto nie bedac kierem, tylko starszym specjalista, czy inzynieriem od czegos tam. nie moglem tak szukac pracy pracujac tam, bo nie latalbym na 15 rozmow kwalifikacyjnych po 2000km w jedna str., ale powoli sie upewniam, ze nie ma co tu jeszcze w PL szukac, skoro panuja takie kiepskie stawki, kolesiostwo, jakies smieszne benefity (a na co mi one ? liczy sie kasa do reki..), itd., itp. po prostu wielki zal, jak popatrzec, ile tam jest kierownikow, ktorzy nic nie robia konkretnego, ale dostaja takie i wieksze stawki. Jak nie masz rodziny, to szukaj na zachodzie pracy. a jak masz to tez, i jak tylko znajdziesz dobra - sprobujcie innego zycia.

wojak
@GRAŻYNA

kolego to zależy gdzie płacą nadgodziny bo Śląsku są do wybrania a nie do zapłaty więc nie płacą AAAA ale od razu mówię że płacone nadgodziny mają tylko dyżurni ruchu i nastawniczy ---i to mają płacone a drogowcy i zabezpieczenie do wybrania więc wstyd nastawniczy zarabia więcej niż drogowcy na awaryjnej służbie na nocach pod 3000 Netto a my zapiepezamy nie zależnie od pogody a na nastawniach spia

@GRAŻYNA

to wszystko zależy od tego kiedy ktoś był zatrudniony. Obecna Pani "Kadrowa" dba o to by podstawy były jak najniższe. Ja byłam zatrudniona 8 lat temu i mam teraz gł. spec i podstawy 3 tys z kawałeczkiem. Potwierdzam że jest premia godzinowa dla gł spec to jest ok 5,9 brutt za h. Czyli w miesiącu to ok 900 zł brutto jest tez deputat 160zł i 1,5% za każdy rok pracy. Ale to tyle stałych elementów wynagrodzenia, reszta to premie które raz są a raz ich nie ma. Dodam ze pracuje na Targowej. Jak komuś 3 netto wystarczy to można próbować i składać. Pamietajcie tylko że potem z podwyżkami ciężko.

kolejarzZzamiłowania
@GRAŻYNA

No pani Grażyno chyba pani nie zna sytuacji w pkp plk pracuje tam 8 lat i jest dosłownie tak jak inni piszą... A pani to pewnie wysoko postawiona przez kogoś z rodziny ze takie zarobki a co do premii uznaniowej widzialem raz przez ten czas kiedy pracuje . Jednym Słowem... jedna osoba taka jak pani nie wybieli interesu spółki swoim komentarzem skoro 90% pisze ze nie jest najlepie to chyba coś w tym jest prawda ? Ale pani to jest inteligent i pani sie opierd... w biurze i takie duże pieniążki ho ho nic tylko pozazdrościć ze tak was traktują

Zawidziona
@GRAŻYNA

Mam 2800 z dodatkiem za dwie niedziele po 12 godzin i nocki. Po 20 latach pracy.

Jola
@GRAŻYNA

Hey. A czy jest jakiś socjal ? Dla dzieci , dopłaty do kolonii , wczasy pod grusza ?

Miłośnik kolei
@Mikołaj

Ale niewiedza. Zawiadowca zarabia netto 3400zł i nadzoruje pracę tych samych pracowników co naczelnik, więc liczba musi być identyczna. Gdyby zawiadowca zarabiał ok. 7 tyś. to by nie urządzali "łapanek" na to niechciane stanowisko. Ponadto ma niepłatne dyżury w ciągu miesiąca, więc stała dyspozycyjność całodobowa i odpowiedzialność za wszystko. Czy ta pensja, pracownika z 25-letnim stażem jest wystarczająca, proszę sobie samemu odpowiedzieć...

hraz
@GRAŻYNA

do komentujących post @grażyna: zobaczcie ile ma + pod tym postem. Może jednak nie opowiada bajek?

XYZ
@GRAŻYNA

Gratuluję. Ja na w pkp plk pracuję 7 lat. Odkąd zaczęłam pracę do chwili obecnej w stacji lub na przyległych szlakach trwają przebudowy, prace inwestycyjne. Premia z tego tytułu była 2 razy. Raz 160 zł, a drugi raz 300 oczywiście brutto. Na rękę bez nadgodzin plus 24 świąteczne w miesiącu zarobię 3000-3100. Nie uważam żeby to był godny zarobek w tak wymagającej i odpowiedzialnej pracy. Natomiast kryteria, którymi kierują się przełożeni podczas dzielenia podwyżek są niejasne i mało merytoryczne... Np. że ktoś jest niemiły dla naczelnika...

Kamil
@GRAŻYNA

A ta premia uzniowa to skąd taka wysoka ja pracuję ponad trzy lata i takiej premi nigdy nie dostałem i z moich znajomych też nikt nie dostał no chyba że ma się znajomości to można taką premię dostać Zarobki po trzech latach realne to 2 700 neto a nie jak niekturzy piszą że ponad 3000 a więc marne zarobki z plusów to że ma się trochę wolnego i 8 dni wolnego za pracę w turnusie i że jest gruszka i dofinansowanie do wczasów. A na premie inwestycyjna to nie ma co liczyć A więc nie wciskajcie ludzią bredni bo i tak nie dostaną tej premii A więc jak na taką odpowiedzialność co jest na koleji to zarobki są bardzo marne

Alina
@GRAŻYNA

Grażynko czemu nie wspominasz o premii świątecznej której pracownicy PLK nie widzą ?

Basia
@Alina

Ostatni raz to widzieli chyba 3 lata temu.

Robson
@GRAŻYNA

Witam jakie są zarobki droznika przejazdowego ? Netto. Na ten moment pracuje 7 rok w pkp plk sok strażnik. Moje zarobki przy 2 niedziela 3000 netto.

Zmartwiony
@GRAŻYNA

A czy słyszeliście o tym że mają włonczyć stażowe do pensj? Może ktoś wie o co w tym hodzi?

Abcd

Opanuj się człowieku Nic złego nie zrobił

Efgh
@Abcd

A coś ty się taki obrońca zrobił

Abcd
@Efgh

Bo mogę

Zwrt

Ja też mogę

Efgh

No ja też mogę

@GRAŻYNA

Ludzie powinni walić drzwiami i oknami

Fiki
@GRAŻYNA

Zależy jakie Pani ma stanowisko, dla jednych mało, dla innych w sam raz, dla jeszcze innych dużo ... pamiętajmy o tym, że premie można zmniejszyć albo zabrać i jest to dodatek, a nie podstawa do różnych świadczeń

Niki
@GRAŻYNA

Premie uznaniowe dostają ci ,którzy piją kawki z szefem po pracy.Praca jest ciężka,dochodzi do konfliktów.Słucha się tylko tych którzy kadzą szefowi.Skłóca się ludzi poprzez układanie niesprawiedliwych grafików pracy...rozpuszcza się plotki o tych którzy potrafią mieć swoje zdanie...Szefowie traktują pracę jak swój prywatny (usunięte przez administratora)...Gdyby mieli własną prywatną firmę to doprowadziliby ją szybko do upadku..

Szatan
@GRAŻYNA

W Poznaniu inwestycyjna wynosi 500 zł raz na 3'4 miesiące, 4-5k na rękę przy 200% natężeniu ruchu. Dramat

@Szatan

myślałem że tam więcej zarabiają

tank
@GRAŻYNA

prosze cie......jezeli dla ciebie osle 3300 netto to duzo polecam udanie sie do doradcy zawodowego lub psychiatry....jezeli jestes z wiochy to moze to duzo dla ciebie....mieszkam zagranica i mam na wasze 10klockow :) nie pozdrawiam

Córka Grażyny
@tank

Przypominam, że opinia jest z roku 2017. Wtedy za te pieniądze można było wynająć mieszkanie w Warszawie, a i starczyło na opłatę auta życie, imprezę w weekend i 2x wakacje w roku. Jeśli pod tą opinia uzbieram 200 "kliknięć", to napiszę jak dziś zarabiam w PKP PLK.

@Córka Grażyny

po co 200 kliknięć , czy one coś dają, jak chcesz pochwalić się zarobkami to po prostu napisz i tyle

Bt2
@GRAŻYNA

Dobra praca dla ludzi pozbawionych ambicji. PRLowski skansen sukcesywnie wprowadzający korpo-(usunięte przez administratora). Zarobki poniżej tych na rynku pracy.

Krystyna
@GRAŻYNA

A ile Pani pracuję lat ? Bo ja kiedyś tam pracowałam i widziałam ile niektórzy starzy pracownicy zarabiają. Kilka lat temu ja miałam na rękę 2600 zł a osobą która obok mnie siedziała w tym samym wieku I robiła podobne rzeczy miała 5500 zł Z tym trzeba zrobić porządek jest straszna dysproporcja

@Krystyna

nikt z tym nic nie zrobi np premia powinna być uznaniowa a nie kwotowa bo jeden siedzi na obciążonym posterunku i ma to samo co ten z drewnianej lini jeśli chodzi o ruch a jeden toromistrz ma 70 rozjazdów i zarabia tyle co ten co ma 12 i kawałek szlaku i nic nie robi ale u nas w drogówce czy się stoi czy się leży to się należy więc po co sie starać zrozumiałem to po tylu latach , walnąć sete z rana i w tory

Pracownica

Bardzo proszę o zainteresowanie się Przedsiębiorstwem Napraw Infrastruktury w Warszawie, co tak się działo to ludzkie pojęcie przechodzi. Tam rządzi pewien maszynista Naczelnik który wraz z kolesiami zrobił sobię (usunięte przez administratora) z państwowego przedsiębiorstwa. Powyrzucał nowych sumiennych pracowników a zatrudnił ludzi którzy kiedyś byli zatrudnieni i są jego. kolegami i tych co pracowali jak była afera korupcyjna. CBA lub CBP już dawno powinno się tymi ludźmi zainteresować. Niestety mają ochronę przez dyrektora i prezesa PLK. Ludzie niektórzy wyrzuceni interweniowali ale nic to nie dało ponieważ mają górę za sobą. Tam są niektóre dokumenty co ludzie zgłaszali i których skrzywdzili . A i jeszcze jest taka Pani Dyrektor z Kontrolingu która również ich chroni i podpisuje się pod kłamstwami. Nie tak dawno sam pewien młody człowiek, zwolnił się z PNI bo mu ten Naczelnik bez matury dokuczał. Proszę żeby ktoś się tym zainteresował ponieważ te łobuzy skrzywdzili już wielu pracowników.

PLK XYZ

PREMIA ZA RE.Z.INW. to premia inwestycyjna za cały kwartał pochodząca z budżetu premii danego projektu lub projektów (w zależności od tego do ilu dany pracownik jest „podpięty”). Uzyskanie tej premii jest zależne od spełnienia założonych kamieni milowych na danym projekcie. W skrócie trzeba mieć wykonanie tj. Poziom Realizacji Projektu 70% lub więcej, wtedy dany projekt przekłada się na kasę. Podział budżetu premii dla danego projektu to 39% - kierownik Projektu, 36% - Asystenci Projektu, 25% - pozostałe działy wsparcia. A skrót 2023,01? Też nie wiem co to oznacza.

Były pracownik Centrali

Nepotyzm i kumoterstwo - taka jest smutna rzeczywistość w PKP PLK. Stanowiska dyrektorskie (i za-ców i kierownicze także) otrzymują niekompetentni ludzie, w większości po znajomościach. (usunięte przez administratora)w każdym biurze, największy w HRze, co jest haniebne i okrutnie przykre.

Wojtek
@Były pracownik Centrali

Potwierdzam, smutne ale prawdziwe na wyższych stanowiskach ludzie niekompetentni za to z szerokimi znajomościami, jak popytać to od lat migrują w strukturach firmy raz na jakiś czas degradowania za błędy żeby wpaść w kolejne laski i zostać przeniesionym w inny region jako super dyrektor czy kierownik. Kompetentnych pracowników nikt nie docenia bo są z zewnątrz i ktoś musi jednak na nich pracować. Wystarczy zobaczyć ze strukturą to teraz młodzi ludzie po studiach którzy po zorientowaniu się w sytuacji szybko rezygnują albo pracownicy którzy pracują dłużej niż liczy sobie tą spółka bo nie mają alternatywy przy takich umiejętnościach

J.N.

Badania lekarskie na stanowiska biurowe jak na astronautę. Jeśli dostaniesz już pracę, to był ten łatwiejszy etap - jeszcze musisz przejść przez przychodnię, co nie będzie takie oczywiste.

Przemekpkp
@J.N.

Ciesz się że na stanowisko biurowe masz badania co cztery lata. Zobacz teraz jak pracownicy fizyczni muszą robić co dwa lata niektórzy co rok. Gdzie jeszcze w takiej przychodni w Warszawie panuje jeden wielki chaos a orzecznicy odstawiają takie szopki że szkoda gadać. Podejrzewam że w placówkach medycznych trzeciego świata jest lepsza organizacja i kultura niż w tych kolejowych.

Karol
@Przemekpkp

Na stanowiska biurowe badania są teraz co 2 może orzecznik ma od sztuki

Dróżniczka

Hejka ludziska! Jestem na macierzyńskim i zastanawiam się czy nie wrócić do pracy. Z tym, że opłaca mi się finansowo tylko umowa zlecenie lub o dzieło. Wtedy dostawałabym macierzyński 80% + wypłata za zlecenie. Problem w tym, że nawet nie wiem czy PLK w ogóle by poszła na taki układ i czy dają umowy zlecenia dróżnikom? Spotkaliście się u siebie z takimi umowami? Praca po 12h. No i jeszcze pytanie czy da się wrócić bez zdawania egzaminów i robienia autoryzacji na nowo? Nie ma mnie w pracy w sumie dopiero 6mcy ale wrócic moge po 5mcach od porodu-takie przepisy, zatem przerwy od pracy miałabym razem 10mcy. A to pewnie za długo by wrócic bez tych wszystkich ceregieli? Proszę o odpowiedź.

Eheh
@Dróżniczka

Nie pójdą. Prędzej po macierzyńskim dostaniesz wypowiedzenie albo przeniesienie

Automatyk

Chciałem się dowiedzieć co się dzieje w przypadku nie zdania egzaminu na automatyka? Zwalniają z pracy czy przerzucają do drogówki? Pytam bo słyszałem dwie wersje. A i ile ewentualnych "podjeść" do egzaminu ma pracownik? Ogólnie proces zostania automatykiem to jakiś nieśmieszny żart...

@Automatyk

to zależy, automatyk ma 2-3 egzaminy zanim zostanie pełnoprawnym automatykiem. Najpierw pierwszy kwalifikacyjny, później autoryzacja podpisywana na konkretnym miejscu przez zastępcę naczelnika / zawiadowcs ds automatyki. Na końcu jeszcze trzeba mieć egzamin na plombownice. Niestety wymaga to umiejętności i praktyki, lecz po niezdanym egzaminie w zależności od opinii jaka o Tobie otrzyma naczelnik sekcji podejmują decyzję albo tak jak mówisz o przeniesieniu do drogówki albo o ponownym poprawkowym egzaminie. Chodzisz z mistrzem automatyki na konkretnej dzialcevi głównie to od jego obserwacji i opinii będzie głównie zależeć Twoja przyszłość jako automatyk. Często jest też tak, że podczas stażu przed egzaminem nie przedłużają umowy jak zobaczą że się nie nadajesz...

Może automatyk
@Automatyk

A opisałbyś jak wyglądało szkolenie, trwało te 1,5 roku czy dłużej, duże macie działki i jaka perspektywa na zarobki po skończonym kursie(bo przez szkolenie to wiem że najniższa+po roku jakieś 200zł deputatu węglowego)?

@Może automatyk

Dokladnie sie nie orientuje bo ja ogolnie siedze w ruchu, mowie to tylko z perspektywy tego jak moi koledzy w automatyce przechodzili te etapy. Teraz mamy kilku kolejnych co są podczas tego stażu, wysyłają ich w trakcie tego stażu na kurs, który moze trwac ok. miesiąca. Po tym kursie dalej jakis czas praktyka, praktyka i jezcze raz praktyka. No ale musisz sie nastawić na te 1,5 do 2 lat. Działki są różne, mozesz trafić tam gdzie po prostu brakuje ludzi o tym zadecyduje naczelnik, mozesz dostac jakąś działke gdzie jest mijanka i kilka rozjazdów mały pulpit a możesz trafić na większą stacje gdzie będzie masa roboty. Ale i tak na kazdej działce musi być ten mistrz u boku którego cokolwiek się nauczysz, nie bój się pytać i chodzić z nim w tory, jeśli wykażesz zainteresowanie to uwierz- będzie warto i na pewno zrobią Ci ten egzamin. Jest to trochę monotonne bo chodzi się na te 8h ciągle i ma się zero dodatków ale po zdanym egzaminie dostaniesz nowy dekret, nową grupe + wiadomo staż pracy deputat dodatek za pranie ubran roboczych, moze sie nazbierac tego. Zawsze jest perspektywa pojscia wyzej jak Cię docenią, chociażby do awaryjnej gdzie masz już praktycznie pod kontrolą wszystkie działki na swojej sekcji i wtedy jesteś potrzebny wszędzie, pracujesz w dyzurach. Powodzenia

Eheh
@Może automatyk

No po egzaminach minimalna+300zl chłopie idź do innej roboty bo w plk młodzi automatycy się zawijają szybciej niż przyjmują nowych

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 321.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 189, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 97 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa