Opinie o Jagram S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Jagram S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Jagram S.A. o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż drewna, materiałów budowlanych i sanitarnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jagram S.A. w Warszawa

Użytkownicy czekają na odpowiedź 48 dni.

Czy w Jagram S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Czy Jagram S.A. organizuje staże dla studentów?

Franek Nowy wpis

Oczywiście Bez przerwy poszukujemy stażystów których wyszkolimy przed sezonem sprzedażowym (w naszej branży marzec-sierpień) Preferujemy studentów bo szybko się uczą i przyswajają wiedzę a my łatwo możemy dopasować obowiązki i godziny pracy do planu zajęć Większość obecnych pracowników jest po studiach językowych krajów Europy Zachodniej bo komunikatywna znajomość przynajmniej dwóch języków obcych jest u nas wymogiem Dobrze jakby stażysta miał też jakieś doświadczenie w handlu ale nie koniecznie ponieważ w trakcie stażu uczymy podstaw biznesu Oprócz pracowników do głównej naszej działalności czyli sprzedaży detalicznej i hurtowej poszukujemy też osób które mają zdolności i chciałyby się sprawdzić w takich obszarach jak: Marketing Zakupy Logistyka Badania Rynku Rozwój Produktów Wdrożenie i Planowanie Produkcji Operacje Biznesowe Technologia Drewna Jeśli jesteś zainteresowany/na to wyślij CV do nas na rekrutacja@jagram.com.pl A jeśli chcesz się zapoznać z naszymi ofertami pracy to przejdź na tą stronę: https://jagram.com.pl/praca.html/

Zofia Nowy wpis
@Franek

A czy po odbyciu stażu można liczyć na dalsze zatrudnienie?

Franek Nowy wpis
@Zofia

Jasne. Około połowa stażystów zostaje u nas na umowę. Zazwyczaj po stażu otrzymuje się już własny lub współdzielony rynek do obsługi dlatego głównie oceniana jest samodzielność, inicjatywa i umiejętność skutecznej realizacji zadań. Miniprojekty to jeden z lepszych sposobów na sprawdzenie do czego ktoś ma predyspozycje. Zdarzają się często na początku i wynikają zazwyczaj z potrzeby stażysty usprawnienia czegoś czego patrząc od wewnątrz firmy nie dostrzegliśmy a może można to robić lepiej. Na przykład: Pojawiło się jakieś narzędzie lub technologia, której nie znaliśmy a warto wykorzystać Sytuacja geopolityczna zmieniła się i możemy wejść na nowe rynki Produkt z innego materiału który już funkcjonuje na rynku można wykonać z drewna Nigdy nie mówimy że "tak zawsze było robione więc tak ma być" tylko pozwalamy na realizację własnych pomysłów i popełnianie własnych błędów bo albo ktoś się w praktyce nauczy dlaczego ten process działa w ten sposób albo go usprawni. Plus robienie miniprojektu uczy organizacji i oceny efektywności własnej pracy. Jeśli masz pomysł w którymś z obszarów z poprzedniego posta, wiesz jak go wykonać albo wiesz jak tego się nauczyć a potem to zrobisz to szampan już czeka w lodówce. I nawet jeśli projekt okaże się mniej skuteczny niż miał być to nie szkodzi bo chodzi przede wszystkim o sprawdzenie twojej chęci rozwoju i czy to co robisz u nas w firmie ci pasuje. Oczywiście poza tym jest też dużo żmudnej ale niezbędnej nauki obsługi systemów, obsługi klienta i tych rzeczy które przygotowują cię do samodzielnej obsługi rynku i do tego trzeba zacisnąć zęby i pokazać że się umie "robić robotę". Pod koniec stażu jest przeprowadzana rozmowa podsumowująca przez opiekuna stażu i wystawiana rekomendacja.

Mateusz

W Jagramie przepracowałem równo 3 lata, także co nieco mogę o firmie powiedzieć. Zgłosiłem się na staż jako student 2 roku i od razu zostałem rzucony na głęboką wodę. Przejąłem cały rynek niemieckojęzyczny B2C i część klientów B2B W ciągu pracy rozwijałem się i szukałem swojego miejsca w różnych działach firmy - taka możliwość to na pewno plus. Finalnie skończyłem zarządzając 3 osobowym zespołem sprzedażowym w międzynarodowej sprzedaży B2B, która sama w sobie stała się moją pasją. Po drodze jeździłem i organizowałem targi w Kolonii i Birmingham, odwiedzałem kluczowych klientów w Amsterdamie i okolicach Wiednia, a produkty Jagramu wysyłałem aż do Nowej Zelandii. Dla kogo jest praca w Jagramie? Na pewno dla tych którzy znają ale przede wszystkim LUBIĄ języki obce, relacje międzynarodowe i chcą się rozwijać w sprzedaży/logistyce -> firma naprawdę stawia na rozwój a po jakimś czasie pracy można też liczyć na dofinansowanie topowych szkoleń. Dla kogo NIE jest praca Jagramie? Dla ludzi, którzy lubią mieć swoje zadania rozpisane od A do B a resztą się nie martwić. Dla ludzi którzy za 2 lata chcą robić dokładnie to co dzisiaj, w tych samych warunkach. Sam zmieniłem branżę na IT, ale mimo całkowicie innego otoczenia, doświadczenie z Jagramu (szczególnie budowanie relacji z zespołem i klientami oraz odpowiedzialność) przydaje się praktycznie każdego dnia.

Jak w Jagram S.A. wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Franek

Rozumiem że przez awans na wyższe stanowisko chodzi o wyższe wynagrodzenie, zarządzanie zespołem i zwiększone możliwości rozwoju kompetencji. Podstawowa kwestia przy awansie to pytanie jaką ilość odpowiedzialności więcej chcesz przyjąć Zazwyczaj etapy awansowania wyglądają tak: Już na etapie stażu wymagany jest duży poziom odpowiedzialności i inicjatywy, a potem zostaje się samodzielnym opiekunem rynku, najczęściej sprzedażowego, a następnie doświadczeni opiekunowie szkolą stażystów, rozwijają swoje rynki i szukają nowych możliwości sprzedaży. Na każdym z tych etapów można się starać o podwyżkę a jej wysokość będzie zależna od twoich umiejętności i osiągnięć i przede wszystkim nowych obowiązków. W Jagramie jest płaska struktura organizacyjna z samodzielnymi jednostkami a zespoły tworzą się zazwyczaj tymczasowo zależnie od zapotrzebowania. Ale jeśli na przykład jeśli stworzysz nowy rynek lub gamę produktów albo rozwiniesz istniejący rynek lub kanał sprzedaży/dystrybucji tak że zaistnieje potrzeba stworzenia zespołu to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie go zrekrutować (wewnętrznie albo zewnętrznie) A jeśli chodzi o rozwój kompetencji to awans zwiększa możliwości rozwoju tylko trochę dlatego że od początku pracownicy mają dowolność w wybieraniu sami sobie kursów i szkoleń które chcą z dofinansowaniem firmy jeśli rozwijają one umiejętności przydatne w pracy A przy długim stażu pracy dla zasłużonych pracowników o wysokich kwalifikacjach pojawiają się możliwości zostania dyrektorami, członkami zarządu lub akcjonariuszami spółki

Aleksandra
@Franek

Każdy z dyrektorów był na samym początku pracownikiem z najniższego szczebla tutaj czy bywało również tak, że rekrutowano kogoś bezpośrednio z zewnątrz na dane stanowisko?

Franek
@Aleksandra

Oczywiście rekrutowano i dalej rekrutujemy, teraz na przykład szukamy dyrektora operacyjnego i dyrektora supply chain. Zawsze jest dobrze jak pojawia się kompetentny kierownik który pasuje do zespołu i któremu pasują warunki. To zwiastuje usprawnienie działania jakiegoś działu albo zwiększenie wyników firmy Ale ambitne osoby które zaczynają od razu od średniego i wysokiego szczebla zazwyczaj pracują do kilku lat ponieważ jesteśmy jednak małą firmą i sufit rozwojowy w kwestii zarządzania osiąga się w miarę szybko. Nie wszyscy też tak łatwo przyzwyczajają się do tak luźnej struktury - zwłaszcza po dużych firmach i korporacjach, ale jeśli ktoś umie się odnaleźć w mało uprocesowionym środowisku to idealnie tutaj pasuje Im wyższe stanowisko tym więcej ważnej pracy wykonuje się samodzielnie Mieliśmy takich właśnie błyskotliwych kierowników którzy stworzyli i niesamowicie rozwijali swoje gałęzie firmy, w projektach takich jak na przykład: budowa centrum logistycznego i magazynu, nowy brand łuków gięto klejonych albo rozwój sieci zagranicznych sklepów ecommerce. Na wszystkich szczeblach wymagana jest wszechstronność, tak że każdy powinien z grubsza znać i umieć w praktyce cały proces handlowy od marketingu i prospectingu przez produkcję, zakupy i transport do obsługi reklamacji i korekt faktur. Dlatego więcej czasu potrzeba przy wdrożeniu nowego pracownika wyższego szczebla. Ale właśnie to sprawia że absolwenci Jagramu którzy teraz są dyrektorami albo mają swoje firmy mówią że w Jagramie nauczyli się najwięcej o biznesie.

Julia
@Franek

W takim wypadku proszę o informacje ile oferujecie na tych stanowiskach i czy umowa B2B wchodzi w grę Pozdrawiam

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Jagram S.A..
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Klient

Proszę uważać na ten sklep! Jakość towaru poniżej wszelkiej krytyki.Zdjecia ze strony w najmniejszym stopniu nie oddają tego jak naprawdę wyglądają produkty. Przęsła ogrodowe które mi przywieziono są cale powykręcane na wskutek czego przerwy pomiędzy sięgają 10cm. Nie rozumiem jak można dopuścić coś takiego do sprzedaży!

Aleksandra
@Klient

Czy w związku z tym próbowano zgłosić reklamację lub w jakiś sposób skontaktować się z firmą? Może był to tylko jednorazowy felerny produkt i warto dać szansę na możliwość weryfikacji i poprawy tego błędu?

Tomasz

Pracowałem dobrych kilka lat temu (2013-2014). Mając za sobą aktualnie spory bagaż doświadczeń zawodowych myślę, że mogę powiedzieć kilka słów nt. Jagramu. Przede wszystkim - plusy. Pierwszym z nich była wolność. Dołączając do Jagramu stajesz się niejako business owner'em. Dostajesz własne poletko do działania, zaufanie od firmy i śmiało wdrażasz swoje pomysły. Co oczywiste, z mniejszym bądź większym wsparciem innych w firmie. Nie było tu jakichś sztywnych ram, jak w korporacjach - masz pomysł, to możesz go śmiało realizować. Docenić muszę również możliwość rozwoju na różnych polach. Pracownicy byli oddelegowani do działań, w których czuli się po prostu dobrze lub w zakresie których chcieli zdobyć doświadczenie. Sam fakt, że ktoś dołączył do firmy na stanowisko X nie determinował jeszcze tego, że zawsze będzie zajmował się tylko tym. W firmie panuje też normalna atmosfera. Nie chcę tu bynajmniej nikomu kadzić, bo nie mam w tym interesu, ale Właściciel to zupełnie normalna osoba, do której zawsze można było się zwrócić z różnymi tematami. Na pewno nie jest to kolejna firma, w której rządzi prezes na etacie, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy. Muszę docenić również Właściciela za to, że zależało na edukacji pracowników i poszerzaniu ich kompetencji przez różne kursy czy szkolenia. Reasumując... Jagram na pewno jest firmą, w której osoby będące na początku ścieżki zawodowej mogą fajnie się rozwinąć. Szczególnie, jeżeli planują związać swoją karierę z handlem - otrzymają naprawdę merytoryczne wsparcie od innych. W innych działach bywało...różnie - mówię tu głównie o IT i przyległościach. Aczkolwiek należy pewnie wziąć poprawkę na to, że byłem tam dawno - 4-5 lat temu - powoli się to zmieniało, gdy odchodziłem. Na początek kariery, gdy trzeba się trochę "ogarnąć" w trakcie studiów lub zaraz po nich, Jagram może być ciekawą opcją. Uczy samodzielności, odwagi w podejmowaniu działań i odpowiedzialności. Jednocześnie, panuje w tej firmie normalna atmosfera, a nie jakieś dziwaczne korporacyjne napięcia. Sam odszedłem z firmy z uwagi na wyprowadzkę z Warszawy no i fakt, że od zawsze marzyłem o pracy w branży motoryzacyjnej. Także siłą rzeczy musiałem pójść w innym kierunku, bo profil działalności firmy jest skrajnie różny..:)

Byłem tam jakiś czas temu na rozmowie kwalifikacyjnej, potem brałem udział w jeszcze kilku innych rekrutacjach, ale do dzisiaj Jagram SA zajmuje w moim osobistym rankingu niechlubne pierwsze miejsce wśród najbardziej nieprzyjemnych rozmów z potencjalnym pracodawcą, jakie miałem okazję odbyć. Pan prezes najwyraźniej za punkt honoru stawia sobie konieczność "zagięcia" kandydata każdym możliwym pytaniem, wprowadzając przy tym atmosferę przesłuchania. Odniosłem wrażenie, że jest typem osoby, która we własnym mniemaniu jest ekspertem w każdej istniejącej dziedzinie, jest zawsze najmądrzejsza i czuje nieodpartą potrzebę podkreślania tego na każdym kroku. I nie chodzi tu nawet o tematykę zawodową, która miałaby sprawdzać potencjał kandydata, co o kuriozalne próby udowodnia mi słabej znajomości moich pasji, o których sam ewidentnie wiedzę ma znikomą. Kolejną kwestią są zarobki: pada pytanie ile chciałby Pan zarabiać, a po odpowiedzi stwierdzenie, że i tak na start proponują zawsze minimalną. Skoro od razu wie ile proponuje to po co to pytanie? Liczy na to, że ktoś powie, że za 1500brutto na zleceniu całuje po rękach i może uda się zapłacić jeszcze mniej niż minimalna? Przy czym należy nadmienić, iż mówimy o stanowisku biurowym wymagającym wyższego wykształcenia. Spotkanie było długie, męczące i bezowocne, ponieważ już wychodząc wiedziałem, że i tak nie mam zamiaru tam pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Jagram S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Jagram S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Jagram S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Jagram S.A.
  • Konopnickiej 6 lok. 363