Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Łazik

AUTOMATYK SRK- ile trwa szkolenie od chwili zatrudnienia do uzyskania uprawnień? Jako student po elektrotechnice który coś tam o automatyce wie. Zarobki przez okres szkolenia to najniższa czy jeszcze gorzej (coś mi się o uszy obiło że na dzień dobry staż?). A później- będzie te 4000 na rękę?

Automatyk srk
@Łazik

Pierwsz umowa na 3 miesiące później rok później na czas określony. Szkolenie od dnia zatrudnienia jeśli masz technikum 1,5 po tym czasie wysyłają cię.n a1,5 miesięczny kurs. ( Nie licz że duzo się nauczysz) większości musisz uczyć się sam. Później egzamin państwowy testy plus praktyka. Jeśli nie zaliczysz. Wylatujesz. Jeśli zaliczysz masz autoryzację i w nagrodę plombownice i jeszcze więcej nauki. Twoja wartość wzrasta do 3500 netto. Narzędzia.ogarniasz sam sobie. Jeśli jesteś kumaty to nie pójdziesz na (usunięte przez administratora)....

Studentka

Jak wyglądają praktyki? Ponieważ są darmowe zastanawiam się czy traktuje się studenta jako pomoc do zaparzania kawy czy rzeczywiście pokazuje się prace i daje różne zadania do wykonania. Będę wdzięczna za pomoc

Jeremi

Czy ma ktoś styczność że stanowiskiem kontroler wewnętrzny ds kontroli gospodarczej ? Jak wygląda praca co się tam robi etc

Kontroler
@Jeremi

Przeprowadza się wewnętrzne kontrole stanu gospodarności.

@jarek
@Kontroler

Jakie zarobki są na tym stanowisku ?

Czy coś wiadomo o podwyżkach? Podobno mają być spore i nie jedyne w tym roku. Czy ktoś może coś wie i może się ustosunkować (:

Tomson

Cisza. Jeżeli cokolwiek dadzą to dopiero w lipcu. Skąd masz w ogóle takie informacje ze będzie więcej niż raz?

@Tomson

Rok wyborczy. Związki zrobią ustawkę. Bedą negocjować do jesieni a potem podpiszą tyle ile mogło być od maja ! Zawsze to samo . Ale to do ludzi nie dociera.

dr
@Tomson

widzie że nie interesujesz sie tematami podwyżej podwyżki mają być na wiosne a przynajmniej walczą o to

Kd

Trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby nie widzieć zależności między wyborami, a obietnicą podwyżki. Państwowe spółki nie są własnością polityków.

Kd
@dr

Walczą to zdecydowanie za dużo powiedziane. Wysyłają jedno pismo z propozycją/żądaniem 1000 zł, dostają odpowiedź, że Grażyna da 200 zł. Koniec końców zgadzają się na 250 zł - no siła sprawcza związków zabójcza. Jedyne, co potrafią zrobić to grzać stołki i organizować pielgrzymki.

@Kd

W punkt. Będą wielkie negocjacje w sprawie podwyżek przez pół roku. Ostatecznie dają od przed wyborami myślę po około 500 złotych ale pójdzie przekaz że władza dała przed wyborami. Zresztą obojętnie kto rządzi tak jest zawsze w roku wyborczym. Tylko teraz jest problem bo latem pensja minimalma rośnie to 3600 brutto i masa pracowników.bedzie mieć mniej !

Solidarność

800zł brutto rozłożone na dwa razy, w maju 500zł oraz w lipcu 300zł . Pozdrawiam

Mało
@Solidarność

A w grudniu wyrównanie dla każdego po 10 tyś.

Dragon
@Mało

Podwyżki w spółce Pkp Polskie Linie Kolejowe powinny zostać wprowadzone już od 1 stycznia bo niedługo pracownicy którzy nie mają okazji robić godzin nadliczbowych nie będą w stanie utrzymać swoich rodzin przy tak galopującej inflacji a Związki zamiast dążyć do tego aby te podwyżki zostały wprowadzone jak najwcześniej rozmawiają Sobie z Prezesem o włączaniu jakiś dodatków do zasadniczej co powinno zejść na drugi plan a podwyżki powinny być priorytetem, z tego co słyszałem tak na dobrą sprawę nawet jeszcze nie zaczęli o nich konkretnie rozmawiać.

@Dragon

dobry wpis bo my 8 godzinowcy zawsze jesteśmy (usunięte przez administratora) , najgorsza robota za najmniejsze pieniądze

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.

Cześć! Czy zarobki różnią się między młodszym specjalista a normalnym? Czy w drodze tego awansu od razu podnoszona jest pensja? Ile wynoszą średnie zarobki na stanowisku młodszego specjalisty?

szary_robak

Cześć, czy ktoś może mi powiedzieć ile mniej więcej zarabia się w Centrali na stanowisku Specjalisty, jakieś widełki?

@szary_robak

5000-6000 brutto

Weronika
@pracownik

A od czego zależy to, że ktoś zarabia 5000, a ktoś 6000? Wyjaśnisz? W sensie te 1000 to tak jakby premie czy jak?

@Weronika

Nie wiem, ja mam po podwyżkach ponad 6 tyś brutto. Pewnie od stażu pracy, od premii również.

Niick
@pracownik

A podwyżki spore w centrali?

@Weronika

chyba netto....

Krzysiek

nie mniej niz 500zl

ok 500

Ziomek
@Niick

300 brutto xD Śmiech na sali. A Wy myślicie, ze Centrala nie wiadomo ile zarabia haha. Będą jakieś akcje podwyżkowe, ale tylko dla tych co tu pewnie maja dłuższy staż pracy. Także jako nowy to tylko dostałem te 300 brutto , czyli lekko ponad 5 tys brutto mam

Ziomek

Wooow! W którym Biurze macie takie podwyżki? My mamy tylko 300 :(

@Ziomek

naprawde dostałeś 300 zł

Karol
@Ziomek

A na jakim dziale pracujesz?

Koko

ELEKTROMONTER DS. AUTOMATYKI, czy ktoś mógłby opisać jak wygląda praca, jaki system panuje, wynagrodzenie +/- itp.? Z góry dzięki.

automatyka
@Koko

Elektromonter ds automatyki to pracownik szkolacy sie i będący przy ramieniu tzw. mistrza automatyki. Praca ciagle po 8h, chodzenie z mistrzem dzialkowym i pomaganie mu w naprawie usterek, wzamian on za to przekazuje Ci niezbedna wiedze i ciągle cie uczy do pozniejszego samego ich usuwania. Oczywiscie wiadomo, zalezy od człowieka :p. Jak nie jestes po profilu automatycznym to czeka Cie dłuuugie praktykowanie u boku mistrza (rok, dwa nawet) i oczywiscie wysyłają Cię na kurs w trakcie tego szkolenia. Ogolnie proces zostania automatykiem, ktory moze sam odpisywac i sam podejmowac naprawy bez udziału mistrza jest długi i trzeba do niego cierpliwosci. Masa nowych urządzen, schematów, przekaźników, jeśli się w to nie wciągniesz albo tego szybko nie pojmiesz, radzę odpuscic... Co do zarobków to niestety, kokosów mieć nie będziesz bo zanim dostaniesz dekret automatyka to będzie to najnizsza krajowa + coroczne podwyzki. Ale zawód ogólnie rozwojowy, jak sie sprawdzisz po paru latach bycia automatykiem możesz potem isc na zawiadowce, naczelnika ds automatyki.

Ktoś aplikuje do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe w mieście Wałbrzych? Podzielicie się wrażeniami z rekrutacji?

Pawel

Praca odpowiedzialna, łatwo wylecieć i skończyć z długami o tym nikt nie pisze.Finansowo ok, Szkoda że każdy musi zostać dyżurnym ruchu i trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli masz szczęście trafisz na stacje na 12 godzin wtedy pensja dużo wyższa. Po paru latach musiałem odejść, nie nadawałem się na dyżurnego, ale jeżeli ktoś się nadaje to bardzo fajna robota.

On
@Pawel

Możesz napisać czemu się nie nadawałeś ?

Isedr
@On

Nie nadają się jedynie ludzie słabi nerwowo i podatni na sugestie. Liniowy Ci wciśnie wszystko byle miał z głowy.

Pawel
@On

Wyszło w praniu jak to mówią. Mimo wszystko naprawdę polecam spróbować swoich sił bo zwierzchnicy i atmosfera naprawdę w porządku. Jak się nadasz to może to być twoja praca na długie lata a może i do emerytury :) w mojej ocenie podstawowe rzeczy jakich potrzebujesz to spostrzegawczość, sumienność i opanowanie, jeżeli którejś z tych rzeczy ci brak to wtedy radzę odpuścić.

@Pawel

wszystko zależy od bardzo wielu czynników bo to ogromny moloch , można trafić na tz drewnianą linie i spać po nocach i mieć wszystko w nosie a można na odwrót i mieć przechlapane

Czy orientuje się ktoś jakie są zarobki Nastawniczego na początku.

@Nowy

Najniższa krajowa lub ciut ponad to

Alicja
@Tomson

Czy ciut to chociaż ze trzy stówki? i ciekawa jestem czy ta kwota to była stale taka czy zwiększała się jak wszystkie od stycznia?

@Alicja

Nie ma automatycznych podwyżek płac od stycznia mimo że rośnie minimalma stawka. W tym roku dojdzie do sytuacji absurdalnej bo stawka minimalma od lata wzrosnie jeszcze raz do 3600 zlotych. Wielu pracownikow bedzie miec podstawy dużo nizsze od pensji minimalnej . Absurd do potegi entej. Bez wysługi pensja marketowa.

@Alicja

Ciut to jakieś 50zl powyżej najniższej. Jeśli zmieniały się stawki najniższych krajowych to podciągali stawki zasadnicze tak żeby dobiły do tych najniższych. Tak że bez wysługi, dodatku węglowego i dodatków za nocki i święta to jest praktycznie najniższa krajowa. Szkolenie potrafi trwać 5 miesięcy a zdarzało się że i więcej na przykład 9.

Naczelnik
@Piotrek

A o premii 15% Pan zapomniał? Bo to sie wlicza do wysokosci podstawy i w tym momencie Pan już jest do przodu. Jeśli Pan nie ma w umowie premii ( chyba jako jedyny pracownik Plk) to niech się Pan uda do swojego dyrektora Zakładu. Zmieni Panu. Powodzenia.

@Naczelnik

Tak super. Jak minimalna za rok wzrosnie to około 4000 złotych to chyba bedziecie dawac 50 procent premii szeregowym pracownikom zeby wyrównac do stawki minimalnej bo inaczej w biedrze beda wyższe stawki .Powodzenia.

@Naczelnik

cha do mnie przyszedł dyżurny który oblał kilka razy egzaminy okresowe i został przeniesiony do drogówki, wie pan ile przepracował w torach bez nadgodzinek i niedzielnych , dokładnie miesiac i odszedł

Isedr
@Nowy

Minimalna do zdania egzaminu później jakoś 3500 na lape

Wit

Pytanie: Jak zarobki w PKP SA na stanowisku administrator nieruchomości? Jak warunki pracy?

NIKINIKI

Wie ktoś coś odnośnie powyżek w naszej pkp plka na ten roku? Jakieś słuchy, szczegóły związkowe?

Nastawniczy

Wie może ktoś gdzie organizowanie i kiedy są przez PKP w tym roku szkolenia na stanowisko nastawniczego.

kentaczdis

ile wiedzy trzeba przyswoić żeby zostać zwrotniczym?

GS

Witam, Prosze o opinie na temat stanowiska specjalista ds. Planowania i Przygotowania Produkcji w pkp intercity? Moze ktoś pracował i ma ochote podzielić sie opiniami.

Podróżny

Znowu bilety podrożały!!!!!! A opóźnienia są!!!!!! Firma do zamknięcia

Nowy pracownik (monter)

Witam , orientuje się moze ktoś jakie wynagrodzenie jest za pracę w niedzielę?

Aaa
@Nowy pracownik (monter)

A daj spokój - lepiej szukaj innej pracy

Ile w tym roku wyniosła pomoc świąteczna ???

Jan

Alicja
@Jan

w zeszłym także tyle wynosiła? jakie warunki należy spełnić, żeby móc ją otrzymać?

Lila

Tragedia z tym PKP. Jeżdżę na trasie Śródmieście Skierniewice. Non stop jakieś opóźnienia po 30min - godzina. Czesto nawet żadnych ogloszeń o opóznieniu. Człowiek płaci duze pieniądze za bilety miesięczne i jest traktowany jak śmieć. Najgorsza komunikacja jaka może być!!

Karol
@Lila

Tragedia, trzeba ogarniać że PKP i Plk to dwie różne firmy !!! A za opóźnienia odpowiada trzecia firma !!! Przewoźnik ! Należy napisać do przewoźnika a nie na forum ludzi starających się o pracę.

Zdecydowanie nie polecam. Brak wsparcia ze strony jednostki, gdy się rozpoczyna pracę. Kadra zarządzająca nie kontroluje tego co się dzieje. Miałem nieprzyjemną możliwość pracy w tej jednostce, jedyne co mogę powiedzieć, że najgorsza praca w całym moim życiu.

Dotyczy jednostki w Gnieźnie* Naczelnik nie kontroluje tego co się dzieje..

NowySączDyżurny

Witam czytam o tych zarobkach i nie dowierzam że takie kwoty są osiągalne...W zakładzie PLK Nowy Sącz to porażka max 3450zł po podwyżce z 2021 Wymagania coraz większe kto młody posmakował tego chleba albo się przenosi albo rezygnuje Totalne zero nadgodzin bo się boją żeby z Warszawy nikt się nie doczepił porażka.Dziwne żeby przy tak odpowiedzialnej pracy zarabiać takie grosze,mam nadzieje ze zakład PLK Nowy Sącz niedługo się rozleci i wchłonie go Kraków bo w biurach sama rodzina i bliscy znajomi dyrektorów,naczelników.Nie do pomyślenia jest to że dziewczyna pracująca w biurze zarabiała więcej niż dyżurny ruchu...Pzd

@NowySączDyżurny

no to jest zwyczajny bałagan bo ostrzejsze słowa zaraz wytną , widać ogromny rozstrzał w zarobkach bo ja jestem 8 godzinowcem ale w moim zakłaładzie na zachodzie to nawet nastawniczowie sypią nadgodziny a o dyżurnych to nawet nie wspomne bo mieli przed podwyżkami grubo ponad 5000.

Magda
@NowySączDyżurny

To nie są grosze. Pracowałam w Banku przez kilka lat, moja najwyzsza pensja wynosiła 2150zl na reke. Odpowiedzialnosc też nie mała poniewaz operowalam dziennie kilkoma milionami zlotych, ktore w razie nie zgodnosci musialabym zwracac z wlasnej kieszeni.

Dyżurna dysponujaca
@NowySączDyżurny

No to duża różnica w wynagrodzeniu,w porównaniu do rejonu ,w którym pracuję.Po 27 latach pracy na PKP ,w tym 24 jako dyżurna ruchu zarabiam 6,5 tys.A jak zrobię nadgodziny to ostatnio 7,5 tys..Pozdrawiam

Janusz
@Dyżurna dysponujaca

Cytuje wpis wyzej : "Chyba przesadzacie...moja wczorajsza wypłata na koncie to 7,5 tys ..bez nadgodzin i dodatków na dzieci." a tu piszesz że 7,5 z nadgodzinami. Ile wam placa za pisanie tych bzdur jaka to PLK jest cudowna ?

Były drogowiec
@Janusz

Ja się właśnie przeniosłem z drogówki do ruchu jakimś cudem mi się udało wyrwać z tej matni i djabel z zarobkami bo w torach nie ma mowy o takich zarobkach a zdrowie stracisz i wolę być nastawniczym jak spawaczem, obchodowym, kierowcą za dziadowskie pieniądze

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 322.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 190, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 98 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa