Opinie o Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A. w Tenczynek

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Browary

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A. w Tenczynek

Ivan

Próbuję zebrać pracowników, którzy zostali poszkodowani, żeby wytoczyć proces sądowy i odzyskać pieniądze. Jeśli jesteś jednym z nich odezwij się do mnie: Chechenkoivan@gmail.com W grupie siła!

Inwestor

Czy ktoś inwestował w projekcie "buntfinansowy" ? jak wygląda wypłacanie odsetek i zwroty kwot w momencie przesłania pieniędzy lecz nie podpisania umowy w terminie? Czekam na zwrot kwoty 10 000 zł od 24 stycznia 2023 r. Jest 31 styczeń 2023 r. Czy realne jest odzyskanie moich pieniędzy? Dostałem wypowiedzenie umowy ze skutkiem natychmiastowym, poinformowano mnie, że pieniądze zostaną zwrócone jednak nadal czekam na przelew. Brak kontaktu w sprawie kiedy to nastąpi. Brałem udział w trzeciej edycji Buntu Finansowego J. Palikota. Gdzie mogę uzyskać informacje w tej sprawie?

Celcia
@Inwestor

Mysle ze to (usunięte przez administratora) Tez dałam się nabrac ale innej firmie Trzeba cos z tym zrobić. Tez jestwm inwestorką i to na duzo większe pieniądze. Trzeba znaleźć na nich sposób

Były Praciwnik

Nie polecam się zatrudniać. Palikot tylko gada ile to trzeba zainwestować i zostawia pracowników bez wypłat. Jednym zalega 3 miesiące wypłaty, co niektóry dłużej ogólnie większość osób z firmy na ten moment nie posiada wypłat wypłaconych.

@Konrad

Możesz zatem napisać nieco więcej o tej całej logistyce? Jakie konkretnie obowiązki miałeś na głowie i jak praca wyglądała ze mimo wszystko byś na spokojnie wrócił? Jakie stawki przy tym? Ciekawi mnie także to stwierdzeni o deklaracji, skąd można mieć co do niej pewność?

Tati Nowy wpis

dzień dobry może mi ktoś wyjaśnić aktualną sytuacje browaru? Chodzi o to, że wcześniej pojawiały się komentarze odnośnie zaległości, ktoś nawet co jakiś czas pisał taki post. Potem zauważyłam jednak, że niektórzy interesowali się pracą w biurze, na przykład w księgowości. Czy to oznacza, że w tym zakresie nie ma żadnych problemów?

tomsonss
@Inwestor

ja zainwestowałem i dostaje regularnie od 3 mcy odsetki. Póki co wszystko zgodnie z umową

Mski
@Inwestor

Tez juz tydzień czekam na zwrot pieniędzy. Mimo że wg mnie dopełniłem wszelkich formalności coś im się nie spodobało. Owszem coś tam odpowiadają że oczywiście zwrócą, że kolejka i takie tam. Planuję zrobić mała kampanię informacyjną pod ich reklamami na fb. Może to ich pogoni

Oski
@Mski

I jak, dostałeś zwrot? Myślalem, żeby tam zainwestować ale patrząc na opinie sobie odpuszcze.

Artur
@Mski

Mam ten sam problem z buntem i wplatą 35000 zł. Nie podpisali, bo niby za późno pieniądze się zaksięgowały i nie chcą oddać od miesiąca. Nie odpisują na maile. Telefonicznie Pani mówi aby wysłać wezwanie do zapłaty i tyle. Zgłosiłem sprawę do UOKiK zobaczymy co dalej. Podejrzewam że bez sądowego nakazu nic nie zdziałam.

Życzliwy
@Artur

Działaj jak najszybciej bo inaczej możesz nie odzyskać pieniędzy. To jest niewypłacalna spółka. Nie inwestujcie tu. Tu nawet personel chodzi bez wypłat.

Gienek
@Inwestor

Nie inwestuj w to bo stracisz pieniądze. Nie wypłacili pierwszej transzy zwrotu kapitału ludziom rzekomo dali sobie czas do końca tego kwartału

@Życzliwy

Mają lekkie opóźnienie ale wypłacą zwrot pierwszej transzy inwestycji do końca maja więc bez paniki ludzie.

Celcia Nowy wpis
@Inwestor

Ja tu od miesięcy już widzę, że ktoś pisze o jakimś zaleganiu z kasa. jeśli tak faktycznie jest to manufaktura normalnie działa, czy nie? po prostu widziałam ofertę dla asystenta ds. sprzedaży z kiedyś i tam w niej już oferowali zarobki na poziomie ok 4,1 tys. teraz piątkę na spokojnie by się wyciągało?

Coutinho

Od miesięcy zalegają z wypłatami. Praktycznie wszystkich (usunięte przez administratora) na kasę. Ja do dziś czekam na wypłaty z lipca i sierpnia… w sądzie przeciągają temat żeby nikomu nie wypłacić. Rok temu firma zatrudniała dużo ludzi, teraz została garstka frustratów. Kierują tym ludzie nieuczciwi.

Andi
@Coutinho

Ok wiemy jak wygląda kwestia wypłat lub ich braku. Ja jestem bardziej ciekawy czy firma normalnie działa, produkcja trwa, ile teraz pracuje osób w działach produkcji, księgowym itd vs. to co było np rok temu (może być procentowo lub szacunek)? Czy jest jeszcze co zbierać czy wszystko zamknięte na głucho?

Były pracownik Nowy wpis

Jeśli chcesz się zatrudnić w firmie która ma nie stabilny grunt to życzę powodzenia, mi od lipca ponad 10k wiszą a jak się chce dowiedzieć kiedy co i jak to nikt nic nagle nie wie. Zastanów się dwa razy lepiej

@Andi

Mam podobną zagwozdkę. :) kiedyś chciałam tu aplikować właśnie do tej wspomnianej księgowości. Tylko wtedy praca była stacjonarna a dojazdy mi nie odpowiadały. Ciekawa byłam czy hybrydy nie wprowadzili?

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na GoWork.pl pojawiło się 4 czerwca kilka ogłoszeń.

Lepiej nie idź bo będą ci dłużni siano którego ja dalej nieodzyskalem. A jaki kolwiek kontakt i rozmowa z nimi kończy się na tym ze nie wiedzą xD

Z tego co piszesz wynika, że maja świadomość, że są pewne sprawy do uregulowania i że koniec końców to nastąpi? Mnie przy tych poprzednich już komentarzach zastanawia jak to w ogóle możliwe by działalność była stale prowadzona?

Zyta

Nie nastąpi. W Sądzie pracy przeciągają temat żeby nie wypłacić. Twierdzą, że nic nie zalegają, a Ty masz udowodnić, że nie jesteś słoniem. Tymczasem nie dostajesz kilku wypłat, a potem robią z Ciebie barana. Ktokolwiek mądry - uciekajcie z dala od tego browaru i ludzi, którzy nim kierują.

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?

Ciąg dalszy oczekiwania na pieniądze że była prace... (usunięte przez administratora) i porażka ta firma

Kolejny dzień czekania na moje pieniądze od (usunięte przez administratora) firmy...

No i gdzie te pieniądze które firma jest mi dłużna za moją pracę?

Czemu akurat tam? Ja to dopiero czytam o tej całej sytuacji, widzę ze tutaj to nawet już dziennikarze się zgłaszają. Wiadomo jak to się skończy wobec pracowników? Jest jakaś gwarancja wyrównania wszystkiego?

Nie polecam, nie wypłacają pensji pracownikom przez wiele miesięcy, nie płacą dostawcom, kobietom na macierzyńskim. Osoby zarządzające i dyrektorzy są kompletnie niemerytoryczni. Kiepski zakład jeżeli chodzi o rozwój i żal patrzeć jak JP przepuszcza pieniądze inwestorów. Szczerze przestrzegam.

Dalej brak kasy za pracę która kiedyś dla nich robiłem i zero jakiego kolwiek kontaktu od nich nie mówiąc już o dodzwonieniu się do Kadrowej...

Dalej? czyli od kiedy tak w ogóle? i skoro czekasz to na jakie zasady jesteś teraz ugadany? Ciekawi mnie też ewentualna wysokość kwoty i powód ze nie jest to uregulowane

Były pracownikkk

Proszę o oddanie pieniędzy plus odszkodowanie bo prokuratura zapuka zaraz do Pana domu Januszu :D

Janusz

W zarządzie T. Nietubyć (Prodigo i Etno Cafe). To nie mogło się inaczej skończyć jak porażką. W każdej firmie setki inwestorów na lodzie

Kornelia

Czemu ludzie interesują się tym czy będą rekrutacje? Macie jakiś sygnał o poprawie warunków, że warto obserwować oferty? mnie to w ogóle jakoś żadne się nie wyświetlają. Szukacie może pod innymi nazwami, albo na jakichś innych portalach? Na jakie stanowiska najczęściej biorą?

jan

Zamówiony towar niedostarczony; kasa nie zwrócona, ani towaru, ani zwrotu kasy, ani wyjaśnienia. Minęło ponad miesiąc - odpowiedzi na maile kontaktowe/niebieskie portale/telefony - brak.

Czyli jednak tutaj jeszcze ktoś aktualnie się zatrudnia? przynajmniej tak właśnie napisano w jednej z ostatnich opinii. zastanawiam się przy tym jak sytuacja tych osób w trakcie pracy teraz w ogóle wygląda? normlanie wykonują wcześniejsze powierzone im zadania?

Saszan

Pewnie będą, jeśli chcą dalej funkcjonować. Ze starych pracowników to kto mądrzejszy to odszedł z winy pracodawcy. Jak można nie zapłacić za wynagrodzenia czerwcowe do końca roku???

@Saszan

Piszesz tutaj tylko o czerwcowym czy ogółem pozostałych po kolei także? bo jeśli tak to na jakiej zasadzie ludzie dalej by się zatrudniali, bo chyba nie bardzo rozumiem? Rekrutują jeszcze czy co robią? Jaki jest plan? Przedstawiali cokolwiek?

Ex pracownik

Pieniądze miały być do 20.12.23. Teraz znowu (usunięte przez administratora), że pieniądze są ale potrzebują prawników, bo nie wiedzą jak je wysłać pracownikom haha. Mam nadzieje, że(usunięte przez administratora) wraz z przyjaciółmi będą (usunięte przez administratora) A to, że zwykli pracownicy nie mają absolutnie żadnej możliwości odzyskania swoich pieniędzy mimo umów o prace, pokazuje jak skonstruowany jest system w tym chorym państwie.

Saszan

Ktokolwiek, kto chce otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę - niech unika tej firmy i spółek powiązanych z Palikotem. Problemy z wypłacalnością zaczęły się w maju, kilkudniowe opóźnienia, a od czerwca już pracownicy pieniędzy nie dostawali. Nasz projekt zwinęli natychmiastowo - ponad dwadzieścia sklepów z piwem świeżym. Sprzedawcy, koordynatorzy od razu zostali na lodzie. Logistyka i dostawców mamiono nowym projektem Żabki, a mocodawcy tylko ich wykorzystali do zwijania sklepów i przywożenia asortymentu i sprzętu do Tenczynka. Tym wszystkim Janusz handluje do dziś przez stronę www. Ostatecznie bez wypłat zostali sprzedawcy, koordynatorzy, dostawcy, logistyk. Na tym nie koniec, bo projekt od początku zakładał działalność na kredyt - nie płacono za wynajem lokali na sklepy, magazyny, dostawy butelek. Więc bez kasy zostali też wynajmujący, dostawcy, magazynierzy. Mamy grudzień, a ludzie czekają na wynagrodzenia za czerwiec... W tym czasie Prezes, pani dyrektor od teatru i wisły, czy kolejny kierownik grający w kapeli - cisza z ich strony, ewentualnie proponowali pracownikom bigos za 1 zł. Ogólnie żenada, pracownik to dla nich zwykły trybik, którego można szybko spławić. Temu nie zapłacimy, a znajdziemy innego jelenia.

Myślę ze nie ma sensu sie zatrudniać. Firma leży w długach po uszy, mieli układ i ten układ im nie wyjdzie gdyż pieniądze dalej są nie wypłacone byłym pracownika zwolnionym nawet 2 miesiące temu. Uważam że jeżeli ktoś chce tam pracować to musi się liczyć z tym że będzie pracować na długi firmy nie na swoją wypłatę. P.Janusz jedyne na co się nadaje to na (usunięte przez administratora) ludzie w żywe oczy. Oczywiście były chwilę w tej firmie gdzie było wszystko spoko ale w tym roku było wszystko nie pewne i na pewno dalej jest nie pewne, ludzie pracujący tam z którymi ma się jeszcze kontakt to narzekają ciągle myślą nad zmianą pracy ale po prostu boją się że jak się zwolnią to już w ogóle nie zobaczą zaległych pieniędzy.

Wwwww

Byli pracownicy mieli odzyskać kasę 20.12.2023 i co teraz się dowiadujemy ze nie mogą przelać kasy bo ich trzymają prawnie, mieli tyle czasu żeby to jakoś ogarnąć a dalej tylko przeciągają, jestem zdania że p. Janusz nie powinien wgl mieszać sie w jakie kolwiek biznesy bo to (usunięte przez administratora)

Andi

I co coś się ruszyło? Dostliscie kasę a zakład ruszył z produkcją?

Zostaw merytoryczną opinię o Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A. - Tenczynek

• Jak się pracuje w Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 10 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Manufaktura Piwa, Wódki i Wina S.A.