Opinie o VAN PUR w Zabrze

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy VAN PUR. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w VAN PUR o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Browary

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VAN PUR w Zabrze

Joe

Jak masz szacunek do siebie to omijaj ten zakład.

pracownik roku
@Joe

w jakim mieście pracujesz i na jakim dziale? bo u nas to samo - nadgodziny dopiero w okresie rozliczeniowym wypłacane..

Koszalin

Halo Zabrze, powiedzcie czy u was też są cięcia kosztów, zwalnianie pracowników do minimum obsady? Minimalny rozlew bez sobót i szukania oszczędności na siłę?

Maja
@ZK

A jak tak masowo zwalniają to robią to z dnia na dzien czy jest jakiś okres na znalezienie nowej posady?

Jakieś opinie o pracy na rozlewni ? I rozmowe kwalifikacyjnej ? Mam rozmowę i słyszałem głównie negatywne opinie

prawocnik Nowy wpis

nie jest źle, każdy narzeka bo tacy są Polacy. przyjdź i spróbuj, przepracuj miesiąc, przyzwyczaisz się do dźwięków, zapachów i będzie dobrze

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia VAN PUR? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Joe

Jak masz szacunek do siebie to omijaj ten zakład.

@Joe

Dlaczego? Co się tam dzieje? Bo widzę, że jest tu trochę pozytywnych opinii. Nie pasują Ci zarobki, ilość pracy, czy co?

@Lidia

Zarobki w tej firmie to(usunięte przez administratora).. Tylko naciski i kary .. A za dobrą pracę wielki (usunięte przez administratora) Nawet nadgodzin nie wypłacają tylko zabierają ,zamiast urlopu żenada. Nadgodziny Przecież jesteś w pracy i pracujesz to dlaczego nie można zapłacić za pracę..?

pracownik roku Nowy wpis
@Joe

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z VAN PUR? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie VAN PUR na stanowisko Spawacz MAG lub TIG - Niemcy blisko granicy? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
Wqurwiony

Ta firma to dno , syf burdel i niekompetencja praca jak w kołchozie. Nie polecam nikomu ...

Jatambył
@Wqurwiony

Uciekać lub nie przychodzić nigdy szkoda czasu

Xxxx

Nie polecam tego zakładu zero rozwoju mała płaca wykorzystywanie pracownika i na dodatek największa (usunięte przez administratora) zakładowa jest kierownik puszki ????????????????????

Joe

Czy ktoś może orientuje się ile mniej więcej można zarobić na rękę na stanowisku Specjalista ds. Zaopatrzenia? Warto aplikować? Byłbym wdzięczny za jakieś konkrety:)

nikt

w zabrzu chyba cztery osoby na rozlewni dostały wypowiedzenia jedna w laboratorium i na magazynie chyba ktos, cięcie kosztów robią

@nikt

A w jakim okresie czasu te wypowiedzenia? To jest pewne co piszesz, że redukują, czy będą jakieś rekrutacje na te stanowiska?

ZK

Taka dobra rada, jak zwalniają to nie zmieniać pracy!!!. Przeczekać do zwolnień grupowych i dostaniecie solidne odprawy. W Koszalinie jak nas zamykali to dowalili po 40 tysięcy odpraw ludziom i wypłacili nawet dodatki na święta a zwolnienia były w październiku. Pod koniec wypowiedzeń nie kazali nawet przychodzić do pracy tacy dobrzy byli bo i tak każdy przychodził żeby tylko odsiedzieć (usunięte przez administratora) u nas było tak samo, stopniowa redukcja, pojedyncze zwolnienia, nie przedłużanie umów. Do samego końca twierdzili że nikt nas nie zamknie, jak już zostało ok 70 pracowników niezbędnych do podtrzymania produkcji to ogłosili zamknięcie. Te 70 prochowników podzielili na trzy grupy i co miesiąc wypowiedzenia utrzymywała kolejna grupa. Nie bójcie się negocjować warunków zwolnień grupowych zawsze coś możecie ugrać. Van Pur an sam koniec jest dość hojny ....

nikt
@Lidia

w przeciągu miesiąca/dwóch jakoś tak i jest to pewne ale finalnie zwolnionych było chyba dwóch tylko a czy szukać kogoś będą to sam nie wiem różnie tu ludzie gadają bo ja nie z tego działu

Koszalin

Zabrze, jesteście następni w kolejce do zamknięcia, później Jędrzejów! To za nasze krzywdy!!!

Ryszard
@Koszalin

Skąd masz to info? Czy tylko tak straszysz?

Tom z Koszalina
@Ryszard

W ostatnim czasie jest duży napływ informacji w Koszalinie. Ktoś podjął decyzję o zamknięciu naszego browaru ale tego nie przemyślał i strzelił sobie w kolano. Delegacje z innych browarów, będące w ostatnich dniach w Koszalinie są mocno zdziwione, że taki browar się zamyka. Byliśmy najlepiej zorganizowani logistycznie, najlepiej wyposażeni sprzętowo a teraz posłużymy za dawcę. Część kierownictwa przejdzie do innych oddziałów Van Pura, swoim zarządzaniem położą następne browary. Co raz głośniej mówi się o Zabrzu i Jędrzejowie. No cóż, każdego szkoda... Mówi się również, że zostanie Braniewo, Łomża i Rakszawa, które z czasem zostaną sprzedane bo obecny właściciel już tego nie ogarnia.

@Tom z Koszalina

A czym w ogóle argumentowali tą decyzję?

Mikołaj z Koszalina
@Lidia

Wszystkie koncerny browarnicze skupiają swoją uwagę na dużych browarach i jest "moda" pozbywania się tych mniejszych tak też zaczyna robić Van Pur. Właściciel ma już ok 70 lat, a jego synowie nie chcą przejąć interesu (info pewne na 100%). Zamknięcie browaru w Koszalinie ogłosili nam dwaj Panowie z zarządu którzy w dniu ogłoszenia tej decyzji byli po raz pierwszy w browarze Koszalin (to pokazuje jak się interesują). Niedługo kończymy rozlewy ostatnich piw, a wiemy że inne browary nie są przygotowane w 100% aby przejąć nasz asortyment który z racji że byliśmy browarem typowo eksportowym mocno wyróżniał nas od pozostałych browarów należących do Van Pur i możliwe że jedynie Braniewo jest na to przygotowane ale widząc jak pilnie potrzebują naszych maszyn (a potrzebują ich na już :) mam wątpliwości czy są tak bardzo gotowi jak nam to zapewniają. Przez ostatnie tygodnie sporo osób przewinęło się z kierownictwa innych browarów i zarządu. Ludzie rozmawiają między sobą, plotkują jak w każdej firmie dlatego piszemy wam co wiemy miedzy innymi na temat Zabrza. Ale nie ma co się martwić, u nas w Koszalinie jest bardzo dużo firm które prawie się biją o pracowników browaru i oferują znacznie lepsze pieniądze. Co kilka dni zawsze o godzinie 14:00 mamy prezentację różnych firm które chętnie nas wezmą do siebie.

Szczęśliwy
@Koszalin

Normalny jesteś? My Was zwalniamy?!?!? Ponad 300 osób ma iść na bruk, wszyscy jesteśmy pokrzywdzeni

@Koszalin

A my tu w Jędrzejowie słyszymy że idziemy na sprzedaż. Wpłynął już wniosek do naszego sądu

Happy
@Mikołaj z Koszalina

Dużo w tym prawdy, stety niestety..... w Zabrzu totalna rozpierducha, ludzie w strachu, ale idzie nowe... Z korytarzowych "plotek" Zabrze i Jędrzejów do odpału, maszyny z Koszalina do Zabrza na pilnie, ale to i tak reanimacja trupa ;/ coś pierdyknie lada moment, i trudno, decyzje biznesowe, ale to, że nikt nie liczy się z ludźmi powinno być karalne!

Krystyna
@Happy

Oj, ale czy przy grupowych zwolnieniach nie należą się odprawy itp.? Związki z tego co czytam macie, jest komu o to się upomnieć?

Braniewo

W Braniewie w sprawie przekroczenia prawa pracy toczy się postępowanie prokuratury w sprawie utrudniania działalności związkowej oraz sprawa sądowa o przywrócenie Przewodniczącego do pracy!!!. Po akcji mailowe kilku Przewodniczących dostało zastraszające pisma z kancelarii obsługującej firmę Van Pur. Zarząd Regionu wkrótce planuje pikietę pod siedzibą firmy z pomocą Sekretariatu Spożywców, Sekcji i Regionu Elbląskiego. W tym temacie zwróciliśmy się do Krajowego Funduszu Strajkowego i Prezydium Komisji Krajowej

Cccc

(usunięte przez administratora) ten cały vanpur jeden wielki (usunięte przez administratora) a największa (usunięte przez administratora) w tym zakładzie jest jeden kierownik w Zabrzu widać ze jest chyba po zawodówce albo szkole specjalnej……

Czy w VAN PUR występują paczki/bony świąteczne?

N

Tak

Ryszard
@N

Opowiesz coś więcej? Ile dają? Do jakich sklepów są bony?

P
@Ryszard

1000 na Boże Narodzenie gotówka , 500 na Wielkanoc gotówka , paczki dla dzieci , wczasy 450

P

Pożyczka firmowa bez oprocentowania

Teresa
@P

Ooo, a do jakiej kwoty?

@Teresa

To zależy od budżetu socjalnego w zakładzie jak rozdzieli ją komisja w zakładzie. Z całego budżetu wydzielana jest kwota na pożyczki a ich wysokość zależy od liczby chętnych na tą kwotę. Jeśli komisja wyznaczy na ten cel 30000 a chętnych na pożyczki jest 10 osób to dostana po 3000 pożyczki

Jaki jest okres rozliczeniowy w VAN PUR? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

zwykle około 7 każdego miesiąca przelew już jest. Nigdy nie był później niż 10

Braniewo

Wpiszcie w google "Kamil Lazarewicz o napiętej sytuacji w Browarze Braniewo" a dowiecie się prawdy

@Braniewo

Apelujemy o wsparcie w mailowej akcji i przekazanie tego apelu Waszym organizacjom zakładowym. Zwolniono z pracy Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Browarze Braniewo, mimo sprzeciwu organizacji. Pytano też organizację o możliwość zwolnienia Zastępcy Przewodniczacego. Akcja przeciwko liderom organizacji zaczęła się w momencie, kiedy upomnieli się o podwyżki płac i kiedy organizacja próbowała wszcząć spór zbiorowy (nie uznany przez Pracodawcę i nie zgłoszony do PIP). Państwowa Inspekcja Pracy po kontroli wykazała w wystąpieniu 23 naruszenia prawa pracy. Pracodawca poskarżył się na działania Inspektora Pracy w rekontroli do Okręgowego Inspektoratu Pracy Prosimy wszystkich o przesłanie na adresy mailowe Prezesów firmy Van Pur maili o treści: "Stanowczo sprzeciwiamy się zwolnieniu Przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Browarze Braniewo, z naruszeniem prawa i wzywamy do przywrócenia Go do Pracy" Apelujemy o uznanie legalnego sporu zbiorowego i zgłoszenie go do Okręgowego Inspektoratu Pracy. Wzywamy do rozpoczęcia rokowań w ramach istniejącego sporu zbioroweg

koszalin

Browar w Koszalinie zamknięto a wszyscy pracownicy otrzymają wypowiedzenia do końca sierpnia (zwolnienia grupowe) dzisiaj przedstawiciele zarządu firmy ogłosili taką decyzję pracownikom

Aneta
@koszalin

:( No to ciekawe co pracownicy na to i co teraz zrobią? Nie proponują im alternatywnych stanowisk?

Jak stawki, godziny i atmosfera na magazynie?

ZK
@Koszalin

W Koszalinie jest bardzo źle. Zamknięty został zewnętrzny magazyn pod Koszalinem, część produkcji jest przenoszona do Braniewa, całkowicie zamknięto rozlew butelkowy. Zwalniają dużo ludzi ze wszystkich działów, ŻADNA umowa nie jest przedłużana, bez względu jakiego stanowiska dotyczy!!! Zamrożono całkowicie budżet z wyjątkiem funduszy na bezpieczeństwo pracy. Wmawiają nam że jest tak we wszystkich browarach, czy to prawda? nie wierzymy im więc szukamy odpowiedzi u źródła

Maja
@ZK

KONDI

Witam, Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat wakatu na stanowisko Specjalista ds. zaopatrzenia technicznego? Jakieś opinie lub wrażenia z rozmowy rekrutacyjnej?

@KONDI

Szukają jelenia, byłem na rozmowie. Zakres obowiązków jak na 3 etaty a najchętniej płaciliby najniższa krajowa. Ogłoszenie jest juz bardzo długo, z takim podejściem nikogo nie znajdą.

Justyna
@Kandydat

A serio zaproponowali Ci najniższą czy coś więcej?

kostek

Firma w mojej opinii jest naprawdę wiarygodna i jako pracodawca już od pierwszego dnia współpracy potrafi wzbudzić zaufanie i chęć do pracy. Z początku przy okresie wdrożenia i szkolenia firma wykazała zrozumienie i cierpliwość dla osób bez doświadczenia. Osobiście jestem bardzo zadowoli bo powoli wspinam się na szczyt kariery. Rozwijam skrzydła i jestem prawdziwym fachowcem w sprzedaży.

PH
@kostek

Brednie

Iwona
@PH

To jaka jest prawda skoro tamto to "brednie"??

Kolo

Witam czy ktoś wie co się dzieje w firmie , czemu są zwalniani ludzie ? Czemu są przestoje w produkcji ? Podobno jest tak we wszystkich browarach .

Zostaw merytoryczną opinię o VAN PUR - Zabrze

• Jak się pracuje w VAN PUR?

Zobacz opinie na temat firmy VAN PUR tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VAN PUR?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 4 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

VAN PUR