Bytom

Opinie o PETRALANA S.A.

byly_pracownik

Polecam wszystkim udać się do ZUS i sprawdzić swój stan konta :) Im wcześniej tym lepiej.

byly_pracownik
@Bytom 01.12.2017 07:01
dlaczego

Przez ponad rok pracy uzbierało się ok 2500 zaległości wobec ZUS.

Bytom
@byly_pracownik 01.12.2017 21:12
Przez ponad rok pracy uzbierało się ok 2500 zaległości wobec ZUS.

Jak to możliwe

anonymous

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, sama rekrutacja tutaj była super, atmosfera nie przypominała przesłauchania, a byłem na kilku innych rozmowach i tak to wyglądało. Dwie Panie z którymi rozmawiałem -podczas rekrutacji - serdecznie pozdrawiam, były bardzo sympatyczne i udzieliły rzeczowych odpowiedzi na moje pytania -nie mam doświadczenia i chciałem jak najwięcej informacji wyciągnąc odnośnie pracy na lini produkcyjnej.

ASS_HIT

gratulujemy, pracujesz tam dalej ?

ByTyMon

Po przesłaniu dokumentów za pomocą strony petralana.eu -dostałem telefon i zaproszono mnie na rozmowę. Spotkanie trwało z 20 minut z kadrami, nie w Kato ale w Bytomiu na ul Konstytucji. Rozmowa była spoko w fajnej atmosferze. Zatrudniają na umowę o pracę. Od początku początku miesiąca rozpoczynam pracę na produkcji -więc później napiszę jak tam się pracuje.

Cezariusz

U mnie to trwało 1,5 tygodnia i zostałem zaproszony na rozmowę. Pani na recepcji przełączyła mnie do jakiś Pań, porozmawialiśmy chwilkę, wysłałem CV i czekałem na telefon.

Ciekawy

Mam takie pytanie. Czy naprawde jest tam ciezka praca fizyczna. Bo pracuje w innej formie juz pare lat i wiem jacy sa ludzie. Jak ktos jest leniem i.ma dwie lewe rece to zawsze bedzie narzekał lub czesto zdarza sie tak ze wielce chce zarobic a nic ze soba nie reprezentuje ze na moje oko nawet nie powinna taka osoba dostać 1000 zl. Mam dniowki nie raz ciezkie a nawet bardzo ciezkie. Lacze to wszystko z dodatkowa praca w weekendy wiec ciezka praca mnie nie przeraza. Ale co mam rozumiec pod slowem ciezka praca fizyczna ??? Staram sie o zatrudnienie w tej firmie i chcialbym co nie co wiedziec od ludzi co tam pracuja. Z gory dziekuje????

yanek
@Ciekawy 05.09.2017 22:19

Dniowki sa rozne na produkcji... Praca jak każda inna. Ludzie piszą bzdury nazywajac to obozem pracy. Prawda jest taka ze jakby na każdej brygadzie była pelna obsada i lewusow by się pozbyto to pewnie pracowalo by się lepiej pozdrawiam ????

Receopadaja
@Ciekawy 05.09.2017 22:19

Nie dziwi mnie fakt ze pracujesz fizycznie,analfabeto.

Ave

Ktoś coś wie nt. pracy dla kierowcy kat. C? Ogłaszają się, ale zero konkretnych informacji o tym stanowisku, a telefonicznie nic nie chcą powiedzieć ;)

Kasztanek
@Ave 05.09.2017 14:56

No właśnie, ktoś coś? Dwa tygodnie temu wysłano cv, mam doświadczenie, wszystkie badania etc. a tu cisza... Łaskawa Pani w dziale HR poinformowała mnie, że na dniach będą dzwonić, a samo zatrudnienie za 2-3 tygodnie, a tu lypa...

byl ale sie zmyl
@Ave 05.09.2017 14:56

Hahahha jak cos znajdziesz to wtedy pewnie dopiero zadzwonia hhahahaha w moim przypadku rekrutacja od wyslania cv do telefonu trwala 3 tygodnie hahaha

HUMAN

zgłosić do PIP-U niech sprawdzą czy są nieprawidłowości

ADi

sam juz sobie odpowiedziales

Mirek. Cz

Prosze o informacje na temat pracy w dziale utrzymania ruchu UR jak wyglada praca jaka tam ekipa pracuje oraz atmosfera na wydziale, awaryjność itd. Z tego co widze stale szukają pracowników

2X2

poszukaj na Łagiewnikach w Bytomiu

2X2

ludzie w szanującej się firmie na produkcji zarabiają 3 - 3,5 tyś na rękę (dniówka 8 godzin bez nadgodzin) w Bytomiu w okolicach łagiewnickiej ... za 2 tyś na rękę to niech sobie sami robią skoro uważają że to taka dobra pensja proste jak 2x2.

Tomek
@2X2 13.08.2017 22:05

To gdzie masz te firmy dające ponad 3000zł na rękę?

Bytomski

....reszta na jedzenie..??? Zresztą patrząc co sie dzieje w Bytomiu to te 2k chyba nie są złe.

cIek

i co zostanie po tych 2ch na rękę po opłaceniu mieszkania i rachunków ?

r2D2

Petralana w Bytomiu 2000,- na rękę i przyjmują zaraz po szkole bez doświadczenia, w końcu w pracy można się wszystkiego nauczyć.

danielJWP

Ale nieźle im się to hula, ciągle wyjeżdżają tiry. Jeden załadunek za drugim tylko ta wełna przy ulicy się zmienia.

AssLaaK

próbuj próbuj hahahaha

Iwan Groźny

Obóz pracy, nie polecam !

Jack
@Iwan Groźny 31.07.2017 21:19
Obóz pracy, nie polecam !

A gdzie nie jest obóz pracy...praca jak wszędzie. Znajomy sobie chwali, przynajmniej nie siedzi już na zasiłku. Sam przymierzam się do kursu na wózek i spróbuję złożyć papiery.

jober

Nie polecam

hahahaha

hahahahahaha

@

szok

Normalność

Ja pracuje i jest OK. Firma jest stosunkowo młoda więc to normalne, że struktury się dopiero tworzą i pewne rozwiązania są dopracowywane. Widać postępy i myślę, że z czasem będzie coraz lepiej. Niestety najprościej jest narzekać, może jeśli widzisz problem i znasz rozwiązanie wypadało by iść do przełożonego i mu o tym powiedzieć. Struktury są mocno spłaszczone więc zapewniam, że informacja dotrze gdzie trzeba.

@
@ciek_wy 14.06.2017 22:30
a kim ty jesteś znajomym znajomego? Jak jest ok. to napisz jak jest ok. żeby wszyscy wiedzieli o co się beda ubiegać startując...

TOMek
@@ 23.06.2017 17:05
A co to jest ten dzień otwarty na Petralanie to już drugi raz chyba tak próbują znaleźć ludzi na produkcję...

Masz możliwość zobaczenia jak działa fabryka, dowiedzieć się co będziesz robił na danym stanowisku i w jakich warunkach i na jakich warunkach a także odbycia rozmowy -coś jak rekrutacyjna, takie wstępne obwąchanie się, jest jeszcze poczęstunek i to było by na tyle -przynajmniej tak wyglądało to w zeszłym roku.

haha

Co za bzdura że firma nie działa -pracuje w petralanie na produkcji. System czterobrygadowy - dla mnie najlepsze rozwiązanie pod słońcem można załatwić wiele spraw w tygodniu. Stawka na początku nie robi szału ale spróbuj znaleźć coś lepszego na produkcji - powodzenia.

precelski

Pracowałem na magazynie i powiem jedno lubiłem tą pracę, pracowałem w fajnym zespole -powiem nawet że przełożony tez był spoko miał parcie na wyniki i trochę odbijało się to na atmosferze w pracy. Jak w każdej firmie są ludzie bardziej i mniej spoko... ale ogólnie nie było źle. Na zarobki nie narzekałem. Jak w każdej firmie są ludzie bardziej i mniej sympatyczni... ale ogólnie nie było źle.. podsumowując prace na magazynie -Pensja wypłacana terminowo ale nigdy przed terminem -Praca w zgodzie z kodeksem pracy i na podstawie umowy o pracę; -Socjalu brak

lubiLubek

w kwestii wypłat -pracuje od 6 miesięcy na hali i muszę powiedzieć że pieniądze zawsze były bez opóźnienia -pieniądze mogli by dawać większe tym bardziej że praca jest zmianowa i raczej do najlżejszych nie należy.

lubiLubek

Zums

dobry duszku meza kolerzanki szwagrze corki, pracownicy sami doskonale wiedza czy sa poslizgi czy nie patrzac na wyciagli bankowe wiec nie musisz im w tym pomagac

Małż żony

Może głos trochę nie na temat, ale moze co nieco rozjaśnić. Żona pracuje w firmie współpracującej jako księgowa. Ma wgląd w płatności. Powiedziała, że na początku mieli poślizg, ale teraz regulują na bieżąco więc może to dobry znak dla pracowników. Powodzenia.

Sam sie oszukuje

Pracuję w tym zakładzie praktycznie od samego początku . Zapowiadało się naprawdę dobrze,można było sobie samemu wynegocjować stawkę za jak chciało się pracować,obiecane premie,nadgodziny,możliwość szybkiego awansu,nagrody za tonaż itd..Po miesiącu wszystko to okazało się nierealne...Nadgodzin nie wypłacają do dnia dzisiejszego pomimo kontroli PIP.O podwyżkach też można zapomnieć,rzeczywiście raz dali paczki na święta pracownikom+ekwiwalent pieniężny. BHP na bardzo niskim poziomie,trzeba się prosić o rękawiczki,czy maski.W temacie kierownictwa to można to określić tylko jednym słowem.... żenada. Nie wiem skąd właścicel Petralany pobrał tych ludzi ale swoimi błędnymi decyzjami hamują tę fabrykę,no i oczywiście za błędy na przykład Pana PP odpowiada nie on tylko operator lini...Stan osobowy na lini produkcyjnej też żenujący na 9 os. którzy powinni pracować na odbiorze pracuje 4 lub 5 którzy pracują za dwóch nierzadko bez przerwy. Kierownictwo jest tak zdesperowane iż, zatrudnia ludzi których wcześniej zwolnili za alkohol lub niechodzenie do pracy...śmiech na sali...Pewnie padnie pytanie dlaczego tam jeszcze pracuję...bo mam blisko i z swego wygodnictwa...ale juz im się kończy cierpliwość...

@Bobrek
@Sam sie oszukuje 25.05.2017 20:01

Mieszkam na Bobrku, ale dla wiadomości nie pracuje na Petralanie i z tego co czytam to szczęście. Ale wydaje mi się że ten zakład stoi od pewnego czasu chyba nie ma tam produkcji

xXxXx
@Bytomianin 30.05.2017 17:40
Petralana szuka cały czas pracowników czy jest to związane z rozbudową zakładu.

rozbudowa? heheh a może dlatego że trzeba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za marne grosze i co mądrzejszy stąd ucieka

Pablo

Jak wgląda praca na UR utrzymanie ruchu????

Ja

A na jakie wynagrodzenie można liczyć w kadrach czy księgowości?

moniek

widać ze ich to nie rusza że odchodzą, co chwila jest ogłoszenie o przyjęciach i są nowi do roboty

moniek

widać ze pracownicy odchodzą co chwila są wystawiane oferty na przyjęcia do pracy chyba ich to nie rusza skoro jedni przychodzą a inni przychodzą :(

Dżony :)

piękny odpływ pracowników odbywa się po "wypłacie" w kwietniu... a kolejni w kolejce do odejścia... i ani złotówki na Święta nie dali... śmiech na sali...

???
@Dżony :) 21.04.2017 12:39

a po co dawac lepiej brac

pracodawca

DalejLama

Dokładnie, jeśli komuś nie przeszkadza praca w systemie czterobrygadowym, w święta, weekendy i całą resztę kiedy inni odpoczywają z rodziną to polecam ten zakład. Pieniądze na początek 1800-2100 zależy od stażu, doświadczenia i t p okoliczności. Na linii jest umiarkowany zapier....ol. Komuna i czy się stoi czy się leży to się należy już się skończyła więc jeśli szukasz pracy gdzie odpoczniesz to nie szukaj jej tutaj bo ktoś inny będzie musiał odwalić twoją robotę. Jeśli wszyscy by robili swoje to praca tutaj to by była bajką, a tak tylko jakieś fochy, że ci nie robią a ci nie słuchają.

NeuSTW

Procuje tam od kilku miesięcy i powiem: krytyczne opinie są tylko po części uzasadnione. Wypłata jest na czas tj do 10 każdego miesiąca, ponoć wcześniej takie opóźnienie były od czasu jak ja pracuję pieniądze były zawsze na koncie na czas, praca w systemie 4 brygadowym, praca jest fizyczna na linii ale następuje zmiana obowiązku i nie robisz przez cały dzień jednej rzeczy, czyli raz lepiej raz gorzej. Robisz swoje i nikt się nie czepia. Po trzech miesiącach podwyżka. Nie ma problemu z odzieżą roboczą, co do BHP to jest inspektor który pilnuje.

starszy szeregowy

Praca jest i to doceniam, jestem z Bytomia i pracuję w Bytomiu, nie marnuję połowy dnia na dojazdy i powroty z pracy, co do stawek to nie są to jakieś duże pieniądze ale też nie jest to najniższa krajowa, praca też nie jest najlżejsza, wraz z stażem, doświadczeniem i jeśli przykładasz się do tego co robisz to dostajesz też więcej kasy . Też chcą tutaj sprawdzonych pracowników i chcą ich utrzymać i to widać.

sikor

Witam mam prośbę do osób pracujących w tym zakładzie ! wiem że są przyjęcia na stanowisko automatyka na utrzymanie ruchu jak waszym zadaniem wygląda praca na w.w stanowisku czy osoby tam pracujące wyciągają 4tys netto czy warto tam złożyć cv za info dziękuję wszystkim

mechanik

Byłem na rozmowie jako mechanik za takie pieniądze to niech sobie szukają głupich śmiech to człowiek ma pracować za miskę ryżu ?

Rocket

To jest spoko praca -wypłata na czas, wbrew wcześniejszym wpisom, z ludźmi nad tobą można się dogadać jak to w każdej pracy są układy i układziki. Praca w systemie zmianowy. Pieniądze mogli by dawać większe.

obermajster

Witam. Jak tam robota na magazynie wyglada bo mam oferte? Ile zmian, jaka kasa...itp Dzieki

@obermajster 08.02.2017 17:56

Robota wygląda różnie (wiele czynników się na to składa). Stawki na początku nie należą do najwyższych ale z biegiem czasu jest szansa na podwyżkę (ale trzeba się wykazać).

Ptok
@anonim 11.02.2017 15:35

Pracowałem na linii i mogę powiedzieć że wózkowi mają o niebo lepsze zajęcie jak bym maił papiery na widlaka to bym dalej tam robił.

Będzie&Nie będzie

Dostalem oferte z tej firmy na magazniera zna ktos cos na temat zarobków, i czy warto się tam zatrudniać? Bo czytam opinie i nie bardzo mi sie to widzi?

Jak wygląda praca jako laborantka w tej firmie? Ktoś pracuje/pracował na tym stanowisku i może coś powiedzieć na ten temat? szczególnie chodzi mi o opinie kobiet które tam pracują.

Lukasz

witam jak wygląda sytuacja jeżeli ktoś uczęszcza do liceum dla dorosłych jaki jest stosunek do pracownika w takim przypadku.

Pracownik były już, na szczęście...

Dzieciaki a rękawiczki do pracy dostajecie regularnie czy nadal raz na rok bo "behapowiec" trzyma je zamknięte w szafce??? Ten który tu pisał że pracując tam nie ma kontaktu z wełną i że nie ma tam zapylenia to chyba tam nigdy nie pracował...

Bytomianin

Jest polska firma, płaci w Polsce podatki, zatrudnia Polaków i jak ostatnio przeczytałem to pomagają rodzinom przekazując paczki świąteczne. Więc tak przeglądam opinie i nie rozumiem co jest alternatywą? zamknięcie fabryki , zwolnienie ludzi i importowanie wszystkich produktów? A kraj ten powinien jedynie eksportować bezrobotnych do UK? Mieszkami w Bytomiu już parę lat i nie widziałem w tym mieście tak imponującej inwestycji, głównie prowadzi się tu prace rozbiórkowe dawnych obiektów przemysłowych. Trzymam kciuki za powodzenie tej firmy.

PanTalon
@Bytomianin 09.01.2017 10:35

Zgadzam się całkowicie, oby więcej firm podejmowało się pomocy najbiedniejszym a nie tylko wypracowanie zysku! Te paczki to świetny pomysł!

Bytomianin

Świetna firma, sąsiedzi -którzy są dość biedni- dostali od nich paczkę na święta z jedzeniem! Chociaż nikt nigdy tam nie pracował, widać że polska firma robi coś na rzecz mieszkańców Bytomia. Jak dla mnie postawa firmy super.

pracodawca
@Bobrek 02.01.2017 13:34
Rozdają paczki z jedzeniem mieszkańcom Bytomia? To pewnie za te przewalające składy wełny pylące na całą okolicę, przecież wiad...

Poszanowanie środowiska naturalnego jest jednym z fundamentów polityki produkcyjnej PETRALANA SA. Jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie pozwala nam na spełnienie wszystkich obowiązujących norm w w/w obszarze działania. Co więcej, szczycimy się tym, iż zastosowanie mineralnej wełny skalnej jako izolacji termicznej, izolacji akustycznej czy izolacji przeciwogniowej przyczynia się do znacznych oszczędności i ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Podstawowymi materiałami wykorzystywanymi w procesie produkcji są gabro i bazalt – skały wulkaniczne, które dzięki swoim właściwościom czynią nasze produkty odpornymi na oddziaływanie czynników zewnętrznych, gwarantuje zachowanie właściwości i nienaruszalności izolacji w okresie wieloletniej eksploatacji. Wykorzystanie naturalnych surowców czyni wełnę skalną produktem naturalnym i przyjaznym środowisku.

@Bytomianin
@Bobrek 02.01.2017 13:34

Gratulujemy że macie najnowocześniejszą linię produkcyjno i to jeszcze w całej Europie, tylko dlaczego zatruwacie tą już nowoczesną wełną Bobrek i okolice przeciez lezą tego cale sterty na karbiu na bobrku i po drugiej stronie na koksowni i to juz tak nowoczesnie nie wyglada

Marek

Praca w fabryce jest na prawdę spoko, pracuję dwa miesiące i jest ok, widać że firma dba o pracowników -wypłata mogli by podnieść ale reszta spełnia oczekiwania, warunki pracy, spełnienie BHP i odzież robocza .

Jak ktoś chce pracować to będzie pracował a co do samej produkcji to nie jest źle choć góra mogła by czasami z pracownikami porozmawiać a nie że są od tego Majstrowie , nie wszystko mówią to co im przekazujemy miło by było jak raz na jakiś czas góra by zeszła na linie produkcyjną i by sie sama spytała nas pracowników co byśmy chcieli ulepszyć aby ta robota była lżejsza a nawet i sprawniejsza sami pracownicy nie maja nic przeciwko pracy mają tylko małą prośbę aby zlecenia były realne i nie 10 prac na raz tylko 6 a będziecie zadowoleni . Rozmawiajcie z nami a będziemy bardziej szanować prace .

Zostaw opinię o PETRALANA S.A. - Bytom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PETRALANA S.A.