Opinie o Rockwell Automation w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Rockwell Automation. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Rockwell Automation o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rockwell Automation w Katowice

Jack

Słabo płaci i wymaga od pracownika za dużo gdzie umowa o pracę i pośrednictwo pracy zarabia na pracownikach a gdzie indziej tyle samo i większe pieniądze bez soboty i niedzieli można pracować zapłacie

Jack

Słabo płaci i wymaga od pracownika za dużo gdzie umowa o pracę i bez soboty i niedzieli i w Katowicach w pośrednictwie pracy ma trochę więcej niż tutaj

Mark

Potężne firmy na Polskim rynku pracy a pieniądze z wykształceniem zawodowym są małe i gdzie indziej tyle samo i więcej bez soboty i niedzieli a my jesteśmy w Polsce a Szwed trochę więcej

Erka

Kiepsko się dzieje ostatnio w RA. Klimat pracy coraz gorszy, a cała ta etyka pracy to jedna wielka bajka. Zastanawia mnie tylko po co ciągle trzeba wykonywać jakieś szkolenia online z etycznego zachowania, jak potem to nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Monter

Pytano mnie o przebieg pracy zawodowej, mało konkretów.potrzebuja pracowników to wymagania maja małe. Pytali o rysunek techniczny i prace na zmiany.

Czy praca na zamiany mi pasuje, czy pracowałem na produkcji.

Arek

Małe pieniądze za obsługę komputera i montaż i można mieć te same pieniądze i większe niż tu i umowę o pracę inom jak przez pośrednictwo pracy

A62

Praca normalna tylko małe pieniądze za obsługę komputerów i montaż można w inej pracy mieć tyle samo lup więcej i normalną umowę o pracę a nie z pośrednictwa pracy

A65

Pracuje przez pośrednictwo pracy wszystko dobrze ale obsługa komputera i montaż to trochę za dużo za te wynagrodzenie i dotego praca nie w akordzie ale swoje trzeba zrobić i są takie same pieniądze i większe w inej pracy i normalna umowa pracy jak przez pośrednictwo

ak47

HR Manager to największy koszmar, z jaką się spotkałem. Kto zatrudnił tę kobietę i jak sprawdzana jest jej efektywność, skoro co chwilę ktoś odchodzi, bo stosuje się tam niewiarygodny mobbing na porządku dziennym? gnoi się ludzi? system do pracy codziennej to żenada, bo go nie ma, Przerzucasz dane z jednego do dwóch pozostałych - wiec pracuje się źle. I jakie haki ma na innych ta kobieta, że wciąż swoją osobą zatruwa powietrze innym? z manią prześladowczą, z manią kontroli wszystkiego (nawet rozmów przy marnej kawie), zagląda w monitor, maniakalnie podsłuchuje, i brakuje jej empatii, a ludzi traktuje jak przedmioty - moim zdaniem to gruby rys psychopatyczny. JEŚLI KTOŚ W KATOWICACH JESZCZE TEGO NIE WIE I APLIKUJE DO HR? run!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

abw
@ak47

HR Manager? Nie ma takiego stanowiska w ra. Zapewne chodzi o kierowniczkę działu rekrutacji (TA) :)

ak47

serio...?

@abw

Mógłbyś napisać jak z Twojego punktu widzenia wygląda atmosfera w firmie i czy relacje z przełożonym są takie jak opisuje ak47, czy zupełnie inne, bardziej koleżeńskie?

Carmel
@ak47

To smutna prawda, jako były pracownik tego działu mogę potwierdzić , duża ilość nadużyć wobec pracowników, poniżające traktowanie, agresja słowna, krzyki, nieuprzejme komentarze wobec pracowników, krytyka na forum, ośmieszanie, poniżanie, wyśmiewanie, sugerowanie zwolnienia, tam nie możesz mieć swojego zdania, pomysłu, nie masz prawda czegoś wiedzieć albo umieć, nie ma znaczenia, bo tam wszystko najlepiej wie pani manager, tam jedyna słuszna opinia i sposób pracy to pani manager, nic że się myli nie zna procesu, podstaw ale zawsze wie najlepiej, ona decyduje, ona rozkazuje. Jest jak beton tej organizacji, ciągnie ja w dół. Ludzie maja dosc zmęczeni takim traktowaniem, zarządzaniem w chaotyczny sposób, ciągłymi humorami, skokami nastrojów. To starsza Pani przed menopauza, dużo można wybaczyć ale nie poniżanie, terroryzowanie, wiedza o tym biznesy inne działy HR, nikt z tym nic nie robi, wszyscy milczą pozwalają na to, bo każdy sie boi.

valo
@Carmel

Co się z nią stało? to dobra kobieta była..

@valo

Z Waszych ostatnich wpisów mogę wywnioskować, że atmosfera pracy w tej firmie nie należy do najlepszych. Z tego też względu zastanawia mnie, czy kiedykolwiek próbowaliście może zintegrować się ze sobą bądź zorganizować zebranie z przełożonymi, na którym każdy mógłby przedstawić swoje uwagi?

ops
@Dariusz

I co to da ? ankiety Glabal Voices , informacje do Hr gdzie jeszcze można i tak niema reakcji

Ciekawy
@ak47

Podobno juz byly zwolnienia w HR i głowne osoby odeszły ? prawda to?

@Ciekawy

Zwolnienia dotyczą tylko kadry kierowniczej i były spowodowane brakiem odpowiedniego kontaktu z pracownikami i co za tym idzie złą atmosferą? Podaj proszę więcej szczegółów.

Ofiara
@valo

Niestety ta pani straszy teraz w innej firmie i skutecznie niszczy ja od wewnątrz ????????

ewa
@ak47

Na pocieszenie. To ogólny problem z agresją w tej firmie. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, czy ludzie są tak zastraszeni, że nic z tym nic nie robią? Jest przecież ktoś od etyki i można zgłosić sprawę nawet anonimowo.

AZ
@abw

Dyskretnie sie jej z RA pozbyto

@AZ

Szkoda tylko, że wcześniej odeszły z HR osoby, którym się coś chciało, widać było, że im zależało na nas

Erwin
@Carmel

To smutne i prawdziwe ta firma to koszmar

Tommy

Jako, że pracuję już pewien czas w Rockwellu - myślę, że mogę wyrazić opinie o tym pracodawcy. Jest to zupełnie inna liga jeśli chodzi o pracę w Polsce na plus oczywiście. Ludzie jacyś tacy życzliwi, mniejsza presja, normalni przełożeni. Każdy pracuje swoim tempem, nikt nikogo nie pogania. Minusem jest korporacyjność i i sporo papierologii no, ale to standard w takiej firmie.

Lalaland
@Tommy

To tylko pozory. Pewnie już (usunięte przez administratora) Ci obrobili nie raz przy darmowej kawie. Hermetyczne grupki pseudo kolegów i koleżanek nie mają co robić tylko plotkują i czekają jak się Tobie noga powinie. A najlepiej to słychać na OPS i produkcji.

Tommy
@Lalaland

Możliwe, że coś takiego istnieje, ale nie tyczy się mnie. Każdy robi swoje, a jak ktoś ma problem to ludzie starają się pomóc. To o czym piszesz to trochę taki symbol "polaczkowatości", polecam nie brać do siebie takich słów i robić swoje :)

Maszto70
@Tommy

Dobro wynika z pracy. Praca musi być pożyteczna dla innych ludzi , nieszkodliwa dla społeczeństwa. Za ten standard to bym zwolnił.

Erwin
@Tommy

Cieszę się Tommy ze dobrze trafiłeś , moje zdanie jest całkiem inne. (usunięte przez administratora) - osoby które są za niego odpowiedzialne nawet awansują w tej firmie - rzeczywiście inna liga w złym tego słowa znaczeniu.

Były kandydat

Uwaga dla aplikujących! Zastanówcie się, czy w danej chwili chcecie wysłać swoje CV, a nie np. za miesiąc, gdy wasze referencje będą lepsze. Przykładowo na Pracuj.PL ogłoszenie pojawia się co miesiąc, ale przenosi do tego samego ogłoszenia ze strony Rockwell, które istnieje już nawet 3 miesiące lub dłużej (enigmatyczne 30+ dni). Gdy już raz zaaplikowaliście, nie zrobicie tego po raz drugi i nie pochwalicie się nowymi osiągnięciami lub nie zaproponujecie innej kwoty wynagrodzenia. Trzeba czekać aż stare ogłoszenie na portalu rekrutacyjnym Rockwella po prostu wygaśnie.

Ama

Specjalista ds procesów HR z jezykiem angielskim. Czy ktos moze cos powiedziec wiecej na ten temat? Widełki, atmosfera pracy?

As

Praca w niedziele i święta może być wykonywana tylko w sytuacjach określonych w przepisach. Przypadki te reguluje art. 15110 Kodeksu pracy. Praca w niedziele i święta jest dopuszczalna m.in.: w razie konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii, w ruchu ciągłym, przy pracy zmianowej, przy niezbędnych remontach, w transporcie i komunikacji, w zakładowych strażach pożarnych i w zakładowych służbach ratowniczych, przy pilnowaniu mienia lub ochronie osób, w rolnictwie i hodowli, przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności (np. w gastronomii lub zakładach świadczących usługi dla ludności), w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta.

rak
@As

niestety tarcza antykryzysowa i spadek zamówień z wcześniejszego kwartału Covid daje dodatkowe przywileje w skracaniu czasu wolnego pracownikom, prawnik znalazł przepisy (usunięte przez administratora) smutne bo można było to zorganizować inaczej, ale to wymagało by włożenia trochę wysiłku a po co to tylko pracownicy produkcji :(

rak
@As

Niestety zmieniono przepisy na niekorzyść pracownika tarczą antykryzysową związaną z covid, która pozwala na zmniejszenie czasu wolnego dobowego i tygodniowego i to sprytnie wykorzystał(usunięte przez administratora), nie ma z (usunięte przez administratora) dobrego pracownika a tak to wygląda teraz:(

@rak

Gdzie to jest w kodeksie pracy? Skoro oni tak... To PIP się zainteresuje...

@rak

Żeby wdrążyć to w życie wymagana była zgoda związków zawodowych których nie ma, lub przedstawicieli pracowników? Kto przedstawia pracowników w kontakcie z dyrekcja?

Zwiazkowiec
@As

Robią wszystko zeby zwiazki nie powstały ..... a powinny być .... w zakdym zakladzie sa

@Zwiazkowiec

Dyrekcji to się przedstawia kwit o zarejestrowanym związku zawodowym... I nie mają nic do powiedzenia w tym temacie... Potrzeba 10 osób...

Obserwator
@As

Związki się powołuje i kładzie się na biurko dyrekcji. Dziwi mnie, że jeszcze nie ma u was związków. Czyli co? Anonimowo w necie narzekacie, ale nic z tym nie robocie. Nie rozumiem, brak wam odwagi czy o co chodzi.

@Obserwator

Ludzie nie mają jaj... Brak odwagi niszczy wiele

@As

Ludzie sami sobie sa winni,i zgadzaja się na takie traktowanie,przymusy pracy w soboty itd...bo gdyby wszyscy sie postawili to byloby inaczej,nie jedna i nie dwie osoby tylko wszyscy cala hala! Czego sie tu bac? Bac sie mogee stracic prace za która naprawde dobrze płacą...przemiał ludzi niesamowity,ale pracują dzień dwa i odchodzą,atmosfera taka sobie zalezy tez gdzie się jest...ale uważam ze ze strony kierownictwa zero jakiegokolwiek poszanowania dla pracownika,i jakies chore przymusy ktore firma sama narzuca,tylko pytanie czy to jest zgodne z przepisami???

Heheszki

Drodzy Państwo, to, że wprowadzają system 4B to jeszcze nic, ale ze Wasze wynagrodzenie za to nie poszybuje w górę to dopiero.. żeby pracować za najniższą krajową na 4B, haha

Wku...

Właśnie widzę że nie zapłacili mi za przepracowane w nadgodzinach soboty. Zmuszają do nadgodzin i jeszcze nie zapłacą. (usunięte przez administratora)

Gjhfc
@Wku...

Dlatego na nadgodziny nie warto przychodzić bo i tak ci za to nie zapłacą

Antares
@Wku...

Bo pracując tutaj, musisz hobbystycznie zajmować się księgowością również, pilnować sobie czasu i wypłat, niestety.

Iren

Dzień dobry, ciekawe, czy jest możliwość zatrudnienia ukraińców?

M
@Iren

Nie

Antares
@Iren

Już jest.

Tak to jest, jak w firmie nie ma związków zawodowych!

Mikołaj

Hej, Chciałbym zapytac jak się pracuje w biurze na francuskiej? Czy jest fajna atmosfera, na jakie benefity mozna liczyć? Czy po okresie probnym jest podwyżka? Z góry dziękuję za odpowiedzi!

V7
@Mikołaj

Bardzo ogólne pytanie. Na Francuskiej są 2 biura: A4 i FOC. A4 to chyba 10 Rockwellowych pięter, FOC to 4 piętra. Rozpiętość działów jest ogromna... Klimat pewno też, wszystko zależy od teamu ;) Stawka - warto na start dobrze negocjować. Po okresie próbnym raczej bez zmian. Raz do roku podwyżka inflacyjne, tak to raczej rzadko... Oczywiście podwyżki przy awansach (nietety śmieszne stawki). benefity: 60zł/mies na mybenefit, karta sodexo (170zł/mc), medicover, zwrot za internet przy pracy z domu (do 75zł/mc),

@V7

Dziękujemy za wyczerpującą odpowiedź. Dodamy, że zarówno opieka medyczna dla pracownika i najbliższej rodziny jak i ubezpieczenie grupowe są dla pracownika bezpłatne. Natomiast zwrot za Internet dotyczy jedynie osób, które na stałą pracują w trybie telepracy uregulowanej przepisami Kodeksu Pracy. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji i zadawania pytań bezpośrednio rekruterowi lub przyszłemu przełożonemu.

Grave
@Rockwell Automation

Czy w Rockwell dalej obowiązuje 7dniowy tydzień pracy??

@V7

Zwrot za internet? Pierwsze słyszę, a pracuje od 5 lat. Można więcej szczegółów?

Drogi Użytkowniku, zwrot za internet stosowany jest wyłącznie w przypadku "Porozumienia do umowy o pracę - dotyczącego wykonywania pracy w fromie telepracy". Firma Rockwell Automation oferuje taki rodzaj umowy, w przypadkach szczególnych, kiedy np. miejsce zamieszkania danego specjalisty znajduje się z dala od miejsca pracy.

Ktosik
@Rockwell Automation

Haha, dobre sobie. Od kiedy Medicover jest za darmo dla rodziny pracownika? Czy jeśli pokaże to swojemu kierownikowi to firma nie będzie mi naliczać potrącenia w wysokości 52.29 zł za to (minimum bo są różne pakiety)?

Johnny

A kto teraz jest u Was dyrektorem? Już D.K nie ma funkcji plant managera obu fabryk ?

Jfifjd

W piątek 30 kwietnia mamy przyjść do pracy na nocną zmianę. A we wtorek 4 mają znowu do pracy bez możliwości odbioru soboty. Zgodnie z prawem w przypadku przypadnięcua święta w sobotę pracownikowi należy się dzień wolny w inny dzień roboczy.

Alona

Dobrze już było. Dyrektorów było wielu, każdy miał swój charakter i podejście. Ludzie z produkcji ich znali, niektórych się bali, ale kiedy trzeba było mogli porozmawiać co ich boli. Teraz mamy wirtualnego dyrektora, który jest od produkcji bardzo daleko. Kiedyś nie byłoby do pomyślenia zmuszać ludzi do pracy w soboty, niedziele - to była rzadkość i dobra wola ludzi, którzy chcieli to przychodzili. Teraz jak widać dyrektor patrzy tylko na stanowiska nad sobą i chce przed nimi dobrze wypaść. Robimy coraz więcej, musi to ładnie wyglądać wyżej :) Niegdyś sam pomysł pracy w niedziele był zatrzymywany u kierowników produkcji, nawet nie szedł wyżej.. Teraz zmuszenie wychodzi odgórnie, a jak sie nie podoba to sie zwolnij. Szkoda, bo to był bardzo dobry i przyjazny zakład przez lata

Zostaw merytoryczną opinię o Rockwell Automation - Katowice

• Jak się pracuje w Rockwell Automation?

Zobacz opinie na temat firmy Rockwell Automation tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 212.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rockwell Automation?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 142, z czego 15 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rockwell Automation?

Kandydaci do pracy w Rockwell Automation napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rockwell Automation
2.5/5 Na podstawie 430 ocen.

Rockwell Automation