Opinie o Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. w Zabrze

Od 1992 roku funkcjonujemy na rynku unikalnych dekoracji przestrzennych na każdą okazję. Szeroka i nieustannie aktualizowana oferta produktów oraz usług kompleksowo pozwala nam zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ich opinie i zapytania pomagają nam w bieżącym doskonaleniu naszej oferty.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. w Zabrze

Awanse

Czy tu tak jak w Niemczech jest 13 pensja na wakacje? I 14ta na Święta? Czy łatwo jest tu zostać prezesem lub wiCe prezesem? Czy autem służbowym można jechać na wczasy i benzyna na koszt firmy? Standard w Niemczech w mało znaczącej firmie w Niemczech. Nawet jeśli repatrianci ze wschodu ludzie przyjezdni na Śląsk Czy pracuje się tu tylko by zaspokoić podstawowe potrzeby Maslowa ?

Kamil

Witam. Czy w tym roku będzie sezon ?

Ucz

Myśl? Pewnie myślą żeś szaraczek? Zatrudnij się? Poznasz branżę? Bazę klientów? I zakładasz własną i masz już klientów? Dobre? Czy lipa?

Breslau
@Ucz

to tylko obsesja Szanowny Panie nic więcej tylko coś co zatruwa tą organizację od środka a raczej od głowy

Na nie zdecydowanie

Stracony czas!!!!!? Ci ludzie szukali owego czasu kandydata/ kandydatki? Dwa spotkania się odbyły I co? Nie byli w stanie pomimo deklaracji na spotkaniu przedstawić oferty propozycji warunków _ ile pln / mies chcą zaproponować ? Nie mówię mogą świadomie, ale łaskawie chcą oni wielcy z tej wspaniałej okolicy. Na warunki niemieckie to niesłychane, gdyż konkretna odp. Zerojedynkowa po inżynierski to podstawa Spółki niemieckie partycypują często w kosztach dojazdu jeśli zapraszają do firmy. Około 5h rozmow I nawet nie zdefiniowali ile pln brutto / mies. Nie ma co brać na serio Jaki to poziom??? Może teraz im pomoże otoczenie, ale wszystko mija A image się buduje latami Jeśli znasz jezyki I masz kilka obywatelstw mówiąc jak jest możesz to co możesz I być może dzieci już wykształcone obyte po przejęciu będą świadomie na to patrzeć Każdy się uczy i nawet jeśli ktoś jest inżynierem nie po studiach w Bawarii Ale na prowincjonalnej uczelni może się doksztalcać, ale nie musi, no strefa komfortu...

logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Omijaj

Jak w tytule Wnioski młodzi starzy po maturze międzynarodowej ? Z miast ze wsi wyciagajcie? Oceniajcie rzeczowo krytycznie po inżyniersku na bazie danych historycznych ? To.oni szukają oni są związani tu lokalizacją, wy możecie być pracować wszędzie!!!!+!? Myślcie ? (usunięte przez administratora) Tak czy nie? Ich strategia? Liczy się to co wy chcecie nie oni?

Mąż

Wszyscy widzimy co pandemia zrobiła z gospodarką światową i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ale z tego miejsca pytam się jako mąż i ojciec. Czym kieruje się osoba która zna sytuację rodzinną jednej ze swoich podopiecznych gdzie mąż traci pracę a i tak zwalnia pod pretekstem złej kondycji firmy jedyną żywicielkę rodziny. Jak wytłumaczyć modemu człowiekowi że w tym roku prezentu z okazji dnia dziecka nie będzie bo pani zwolniła mamusię bo miała taką ochotę, jakiś mniej znany wszystkim prywatny powód. Jako mąż poczuwam się do obowiązku głośno o tym powiedzieć. Nic co tu zostało napisane nie jest wymysłem a przedstawiona sytuacja miała miejsce przed kilkoma tygodniami i poczuwam się do pełnej odpowiedzialności do zapisanych tu słów.

smutny
@Mąż

Smutno to się czyta i trudno się z Tobą nie zgodzić, tym bardziej że obecna sytuacja związana z koronawirusem nie ma nic a nic wspólnego z sytuacją ekonomiczną w tej firmie, w ręcz przeciwnie. wszelkie ulgi dla przedsiębiorców które wprowadził rząd tylko poprawią jej wynik finansowy w obszarze kosztów stałych, tu akurat ta pomoc absolutnie nie była uzasadniona i wskazana, bo nie było żadnych ale to żadnych strat z tytułu koronawirusa. Firma ta prowadzi działalność sezonową, wszelkie większe koszty "wygasza" się w niej jak co roku po 06.grudnia max do końca stycznia. po tym już tylko "planowane" zwolnienia do końca marca max kwietnia każdego roku...., cóż przykre to wszystko, dla tego dla takich :ludzi: się nie pracuje.., wierzę że z pomocą Pana Boga jakoś Wasza rodzina wyjdzie z tej trudnej życiowej dla Was sytuacji

smutny
@Mąż

Smutno się to wszystko czyta i trudno się z Tobą nie zgodzić zwłaszcza, że obecna sytuacja pandemiczna w kraju nie ma z tą firmą nic a nic wspólnego, wręcz przyniosła jej tylko wymierne korzyści ekonomiczne związane z ulgami jakie rząd dał wszystkim firmą w związku z obecną sytuacją. Firma ta praktycznie prowadzi działalność sezonową ( od 01 sierpnia do 06 grudnia w ograniczonym aspekcie max do końca stycznia). Wszelkie stałe koszty - personalne jak co roku zostają w aspekcie osób fizycznych PLANOWO wygaszane zaraz po 06 grudnia, a w większości etatowców do końca marca max do kwietnia. wiec koronawirus nie ma nic tu do rzeczy, liczy się tylko chłodna wyrafinowana kalkulacja ekonomiczna, można rzec że dla tej firmy koronawirus był raczej zbawieniem niż zagrożeniem, trudno w tej firmie znaleźć osoby , które pracują dłużej niż 3-4 lata jest ich chyba max 6-8 osób reszta z 250 -350 osób to praktycznie jeden wielki rotacyjny młyn w cyklu sezonowym max 2 sezonowym. liczy się tu tylko zysk, trudno szukać zrozumienia, empatii czy jakiegokolwiek inwestowania w człowieka np. szkolenia liczy się tu i teraz.., dla tego przy takim podejściu do pracownika dla "takich" ludzi się nie pracuje. Przykre jest to co Was spotkało, mam nadzieje że Pan Bóg na pewno wyprowadzi Was z tego dołka i jeszcze będziecie mu wdzięczni, że Twoja małżonka już tam nie pracuje, jeszcze raz powodzenia,..... do "pozostałych" przemyślcie np. tą sytuacje.., a wiecie że było ich znacznie, znacznie więcej i to z durzą większym hukiem, wszyscy winni tylko nie …., sami zresztą wiecie Przykre jest to

R
@Mąż

Przykro, że jesteście w trudnej sutuacji, ale firma ma nowego B.... sia tylko w spódnicy i przez to wiele fachowych pracowników już odeszło. Pozdrawiam i życzę znalezienia lepszej (gorszej się nie da) pracy

Ola
@R

tylko "Ci" się wydaje, że wiesz o czym piszesz...

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.?

Zzzzz

Zalezy gdzie czy do biura czy produkcje.

Widziałem
@Zzzzz

Forma prawna nie ma najmniejszego znaczenia żądło kto pracuje dłużej niż pół roku, kończy się sezon i wypad, właśnie teraz mamy kolejną taką sytuację, która co roku powtarza się cyklicznie

PM
@Widziałem

Na stanowiskach specjalistycznych też? Na produkcji w wielu sezonowych firmach tak faktycznie może być. W tego typu firmie zapewne są jacyś projektanci, inżynierowie. To przecież wyszkolenie takiego pracownika to min 2,3 miesiące jak przypuszczam. To gdzie tu zwalniać po pół roku? Przy okazji, bardzo ładne dekoracje. Mają styl. Widziałem na stronie.

Ktoś
@PM

Niestety po sezonie każdy pracownik uważany jest za KOSZT. Ogromna ilość pracowników przewija się przez firmę i to na każdym stanowisku. Rotacja jest ogromna. Osoba pracująca rok uważana jest za bardzo doświadczoną, 2 i więcej to już weteran.

Prochu1991

Witam, Chciałbym spytać jaka jest sytuacja w dziale IT? Byłbym z góry wdzięczny za info.

it
@Prochu1991

odpuść sobie , dobrze radzę,

Lean worker
@it

Dlaczego ma sobie odpuścić? Pracowałem kilka lat temu na stanowisku specjalisty w pewnym obszarze. Faktycznie było sporo zmian do poprawy do wdrożenia jak odchodziłem i miało to być wykonane najpóźniej do 2020 roku. Pisze o tym bo trochę myślę o czy znów nie zaaplikować. Jakie widzicie obecnie wady a jakie zalety pracy w tej branży? Tylko proszę w miarę merytorycznie jeśli można.

Dmytro

Czesc, jak sie pracuj na skladaniu hoinkah ?

@Dmytro

Jak podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia - fantastycznie! Zapraszamy do aplikowania: rekrutacja@ipb-decoration.eu

KaKa

Asystentka prezesa jaki rząd wynagrodzenia?jaka atmosfera?jakie przywileje-wczasy pod gruszą?inne dofinansowania?

@KaKa

Prosimy o aplikację: rekrutacja@ipb-decoration.eu Wszystkie szczegóły oferty przedstawiamy w bezpośrednim kontakcie.

Koleżanka

Witam całe IPB. Od jakiegoś czasu firma szuka osoby na stanowisko Asystentka Prezesa. Na rozmowie było już kilka dziewczyn. (usunięte przez administratora) Jaki jest sens w przyjęciu nowej, bez doświadczenia dziewczyny którą i tak będzie trzeba w to wszystko wprowadzić jak jest ktoś kto to ma opanowane. (usunięte przez administratora) Nie pracuje nas 3000 tyś osób więc informacje o pracownikach szybko się roznoszą.(usunięte przez administratora)Napiszcie co o tym myślicie.

@Koleżanka

"Koleżanko", Chociażby przez wzgląd na RODO i zasady etyczne nie powinno się roztrząsać tematu oceny pracy kogokolwiek na forum publicznym! Gowork na pewno nie jest właściwym miejscem na zgłaszanie uwag pod adresem osób rozpoznawalnych w firmie z imienia czy nazwiska.

KaKa
@Koleżanka

A jakie zarobki i zakres zadań na tym stanowisku? Wcześniej już była rotacja czy dziewczyna długo pracowała?

Karol
@KaKa

Widzę, że interesuje Cię stanowisko asystentki prezesa. Mogłabyś napisać, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe, które mogłoby pomóc Ci w otrzymaniu tej posady?

@Karol

Panie Karolu, jeżeli poszukuje Pan asystentki, proponuję opublikować własne ogłoszenie. Równocześnie odradzam przeprowadzanie weryfikacji kandydatów publicznie za pośrednictwem forum portalu gowork - żaden szanujący się kandydat nie potraktuje takiego postu poważnie.

@Karol

Panie Karolu, jeżeli poszukuje Pan asystentki, proszę opublikować własne ogłoszenie. Odradzam jednak weryfikację kandydatów publicznie za pośrednictwem forum portalu gowork - żaden szanujący się kandydat nie potraktuje takich pytań poważnie...

Jaki jest wkład kierownictwa Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Ona

Jak w każdej firmie wkład w budowanie atmosfery ma każdy z pracowników niezależnie od zajmowanego stanowiska. Jeżeli pytanie dotyczy konkretnej osoby zachęcam do kontaktu z zainteresowanym/-ą bezpośrednio, a nie poprzez zewnętrzne forum dyskusyjne.

Hr

Czy ktoś może wyrazić opinie dotyczącą pracę w HR? Zarobki, rotacja, czy firma ma jakieś dofinansowania do kart multisport itp, integracje? Pojawiła się oferta a nie widziałam wcześniej żeby kogoś szukali

Human Resource
@Hr

Gdy ja tam pracowałem (odszedłem w zeszłym roku) to było dofinansowanie do Multisport. Zarobki: na co się umówisz tak będziesz mieć. Sprawdź medianę wynagrodzeń na stanowisko które Cię interesuje i tak negocjuj. Integracje: tak było kilka pikników, przeżyłem dwie, albo trzy wigilie firmowe. Obecnie trudno mi powiedzieć, jak jest teraz bo rotacja za moich czasów była szalona (ponad 3 lata pracowałem) i z tego co wiem to wiele osób odeszło, są nowi, więc oni po części tworzą zapewne "nowy świat". Ze względu na charakter działalności firmy (sezonowość) najwięcej pracy będzie podczas naboru pracowników okresowych, to się zawsze zbiega z sezonem który zaczynał się w okolicach sierpnia. Warto by wypowiedziała się osoba obecnie tam pracująca, bo moje uwagi mogą być nieaktualne. Piszę co pamiętam.

Kandydatka
@Human Resource

Dlaczego ten wpis ma tyle minusów. Tak nie było jak napisał Human Resource? W ogłoszeniach widziałam że jest Multisport.

Olga
@Kandydatka

Ilu użytkowników, tyle rozmaitych reakcji na dany wpis. Ale może zostawmy na razie tę kwestię. Wywnioskowałam, że jesteś zainteresowana podjęciem pracy w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym IPB. Proszę, zdradź nam, jakie stanowisko Cię interesowało. Widziałam, że aktualnie potrzebują Magazyniera. A może już od czasu swojej aktywności na forum aplikowałaś? Opowiedz nam o swoim obecnym położeniu!

rychu
@Hr

pracowałem tam. nie polecam!

Antoni
@rychu

Czego konkretnie nie polecasz? Poszukuję rzetelnych informacji związanych z pracą w firmie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB, dlatego mam nadzieję, że uzasadnisz swoją wypowiedź. Jeżeli możesz, to napisz coś o warunkach zatrudnienia, gdyż nie ukrywam, że jest to ważna kwestia, którą chętnie poznam.

Mikko
@Hr

Witam Szanownych IPBowców. Co tam słychać aktualnie, jest już nowy menadżer?

Iwona
@Mikko

Niestety, nie wiem, czy w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym IPB jest już nowy Menedżer. Proponuję, żebyśmy może zajęli się na razie trochę innymi kwestiami. Przeglądałam ostatnio aktualne oferty pracy od firmy i jedna zainteresowała mnie szczególnie. Szukają tam mianowicie (między innymi) stażysty konstruktora. Orientujesz się, czy pod odbyciu takiego stażu istnieje możliwość związania się z przedsiębiorstwem na dłużej? Jestem ciekawa Twojej opinii.

kadrowa
@Iwona

Po zakończeniu stażu firma jest zainteresowana zatrudnieniem stażysty

@Iwona

Polecam ofertę stażu w dziale technologiczno-konstrukcyjnym! Nie dość, że staż to po prostu okres wdrożenia w samodzielne obowiązki, to jeszcze możliwość czerpania z wiedzy i doświadczenia ekspertów z unikatowej branży! Zachęcam do aplikowania!

Smutny
@Ona

Możliwości czerpania wiedzy od ekspertów niestety coraz mniejsze , gdyż firma postanowiła pozbyć się najbardziej doświadczonego technologa/konstruktora. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pracy po sezonie.

techprod
@Smutny

Kolega (usunięte przez administratora)miał odwage głośno przy szerokim audytorium powiedziec jak jest na prawde, a nie wszystkim to sie spodobało

Jarosław
@techprod

Zastanawia mnie, co masz na myśli? Zdradzisz rąbka tajemnicy, co konkretnie zostało powiedziane? Chętnie dowiem się więcej o tej sytuacji.

Smutny
@techprod

Zapewne nie spodobały mu się pomysły Miłośnika Sportowego Audi. Pomysły rodem z lat 90tych - zeszyty na uwagi, teczki, zwiększenie biurokracji, która nic za sobą nie wnosi. Niestety niektórzy przegapili rewolucję technologiczną jaka wydarzyła się przez ostatnie kilkanaście lat w naszym kraju. Całe szczęście po sezonie zapewne firma rozstanie się z tym Panem.

Miro

Wielki hejt sie wylewa ale Mnie podobała sie tam praca ,pracowałem tylko tydzień i sam zrezygnowałema ,a dlaczego to już nadmieniam- 1-od Polaka wymaga sie aktualnych certyfikatów(usunięte przez administratora)] 2-spawasz według rysunku-wyplotu jest żle bo jakiś cymbał zaczął inaczej i nikt ci o tym nie powie nie zmieni rysunku itp itd 3 banderowcy mają narzędzia szafke na narzędzia i robią parami ja robiłem sam i nawet młotka nie miałem ,chyba powinienem z domu przynieść. Gdyby organizacja pracy była lepsza i nie wywyższano banderowców to Firma na pewno miała by solidnych pracowników Polskich. Mimo tych niedogodności nie mogę o pracy w SAB nic złego powiedzieć może tylko zdanie do Kierownika aby wszystkich oceniał z pracy a nie przez pryzmat podlizywania ,banderowcy są w tym świetni.Pozdrawiam wszystkich Polskich Pracowników.

Równy
@Miro

Wpis wygląda na zwykle zwalanie swojej nieudolności na wszystkich dookoła. Ale co tam, najlepiej wszystkich od banderowców wyzwać. O Ukraińcach jako pracownikach nie mam pojęcia ale po tonacji tego wpisu mogę na ślepo stwierdzić, że są lepszymi pracownikami od ciebie i tyle.

Gremlord

Witam. Jak sytuacja w firmie po sezonie ? coś się zmienia na lepsze ? sezon widać na horyzoncie. Proszę o komentarze aktualizujące sytuacje w firmie która w roku 2018 była w opłakanym stanie. Jedna ubikacja na X pracowników to był skandal, zimno jak w chłodni z mięsem. Brudno i ten Pan siwy który mi powiedział "Zamknij ryj i bierz się do pracy" 0.O.. 85% Ukraińców na wszystkich pracowników tej firmy "Ogólnie jakieś 150osób w sezonie"

Pyk
@Gremlord

Bez zmian. Jedynie temperatura trochę wyższa ale to dlatego, że idzie wiosna.

@Gremlord

Nic się nie zmieniło z tym, że są dwie ubikacje i bardzo mała stołówka wciąż jest zimno raczej nic się nie zmieni

Super

Bardzo polecam prace w IPB. Słyszałem ze w sezonie 2019 firma w końcu rozwinie skrzydła! Warto być wtedy bo właściciel na pewno doceni proaktywna postawę!

Porażka

I żenada

anty BOR
@Porażka

i jeszcze Panie RBOR ...

Bolek
@Super

A ja słyszałem, że ostatni sezon to tragedia. Podobno sprzedaż bardzo mocno spadła. Jak wygląda sytuacja obecnie?

JA

Papier

Była już firmowa Wigilia?? Bo słyszałem że osobno ludzie się spotykali... Bez prezesowi i w ogóle:)

Zdystans

tak sobie czytam wypowiedzi np byłego pracownika, ostrzeżenie i zastanawiam się po co piszą takie opinie. Pracując u kilku pracodawców wiem, że wszędzie jest trochę dobrze , trochę źle. Zastanawiam się też, kto tu pisze i nie jest trudno zgadnąć. Przeanalizujmy cele piszących. Czytający ich nie znają a ja tak : Ostrzeżenie na wszelki wypadek kosi konkurencję, bo a nuż przyjdzie ktoś mądry i nie będzie można błyszczeć, czyli manipulacji ciąg dalszy, może w ciut innym wydaniu. Były pracownik, no cóż nie zmieścił się w gronie specjalistów, przeżywa

Ostrzeżenie

Omijać szerokim łukiem. Praca tutaj to prosta droga do nadciśnienia, bezsenności, nerwicy i depresji. Zdrowia Wam nic nie wróci...

anty BOR
@Ostrzeżenie

Co Pan powie RBOR jeszcze ..... faceta widać nie po tym jak zaczyna ale jak kończy , sorry wszystkich za faceta .... lipa co ?

Herq
@Ostrzeżenie

Pracowalem tam piec lat temu i widze ze nic sie nie zmienilo.

Były pracownik.
@Herq

A niby co by się miało zmienić, strategia firmy przez lata była prosta: jak największa sprzedaż jak najniższym kosztem w możliwie najkrótszym czasie (czytaj: gonimy konkurenta). To musi doprowadzać do patologii. Dzieje się tak dlatego że taka branża musi być oparta na specjalistach, a nie na ludziach z których wysysa się wszystko bo przyjdą kolejni jak ci się zużyją. Podniesienie kultury pracy i postawienie na etykę - to powinien być główny cel w najblizszym czasie. Każdy dobry biznesmen wie że to są filary sukcesu. Nie kasa nachapana na szybko. ps. Osobie o maniakalnych odruchach ANTY BOR z góry mówię: nie nie jestem żaden BOR......

Zadowolony

Pracuje tutaj. To super firma. Atmosfera jest extra a zarząd wykazuje zrozumienie dla codziennej pracy. Dziękuje za możliwość pracy! Kilka firm widziałem ale było dużo dużo gorzej. Widać ze tutaj maja głowę na karku! Super robota, oby tak dalej! Gratuluje!

Bogna

Buahahahahahahahahahah

niezadowolona
@Zadowolony

no to teraz Pani bardzo mocno przesadziła

Herq
@Zadowolony

Hahaha czy Ci kolego Sawicki nad glowa stal jak to pisales. Jak juz robicie sami sobie pozytywne wpisy to robcie to z glowa.Od razu widac ,ze to sciema

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. - Zabrze

• Jak się pracuje w Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 120.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 377 ocen.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o.