Opinie o Neonica Polska w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Neonica Polska, a także Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Neonica Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Neonica Polska w Łódź

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 41 dni.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Neonica Polska? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Neonica Polska?

I Nowy wpis
@Pytanie

Generalnie pod czas rozmowy oceniane są Twoje umiejętności i doświadczenie. Możesz nie mieć doświadczenia, ale jeżeli udowodnisz, iż potrafisz myśleć nieszablonowo, masz otwarty umysł to Twoje szanse będą większe.

I Nowy wpis
@Pytanie

Odpowiem tak jak wcześniej "Nie wiem, skąd się wziął pomysł z ogłoszeniem w języku hiszpańskim. Nowym szefem działu handlowego jest Kolumbijczyk, ale język angielski w tej pracy w zupełności jest wystarczający. Rozmowa kwalifikacyjna, nigdy nie była w tej firmie mocną stroną: jeżeli Cię polubią i przedstawiasz wartość w postaci materiału, który można jeszcze uformować to zostaniesz zatrudniony. Niestety, ludzie z poważnym doświadczeniem handlowym, ukształtowaną filozofią i charakteryzujący się profesjonalizmem są tu traktowani jak zagrożenie bo mogą mieć swoje pomysły, a wiadomo, najlepsze pomysły muszą pochodzić od szefa dh ;)"

A Nowy wpis
@I

A wcale tak nie jest jak piszesz. A może tylko tobie wydawało się, że masz poważne doświadczenie handlowe i jesteś profesjonalista? A może miałeś pomysły które tylko tobie wydawały się korzystne, a firma na tym mogła by stracić? Może dlatego nie zostały one wcielone w życie? A może ty nic o nich nie powiedziałeś? Szef dh jest od tego by nim kierować, by ten dział pracował wydajnie, zwiększał sprzedaż. I za to ponosi odpowiedzialność. Musiał by być idiotą, bądź nie być szefem dh by nie przysłuchiwać się do dobrych pomysłów....

Pracownik Neonica
 Rekomendacja

Nie jest prawdą co wypisują anonimowi tzw. byli pracownicy biura. Faktycznie kilku się zwolniło bo nowy Dyrektor zaczął wymagać by dział handlowy nie spał w ciągu dnia, a wykonywał swoje obowiązki. Obecnie sytuacja w ffirmie mocno poprawiła się i naprawdę z radością się pracuje rozwijając tę firmę na bardzo konkurencyjnym rynku jakim jest oświetlenie LED. Ciężko pracujemy by klienci docenili nasz wysiłek. Właśnie firma NEONICA otrzymała kolejne bardzo wartościowe wyróżnienie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2020. Jesteśmy coraz lepsi :-) Zapraszamy wszystkich na zakupy najbardziej trwałego oświetlenia LED na www.neonica.pl

Zwolniony z dnia na dzień
 Problem
@Pracownik Neonica

Szanowny pan dyrektor nie musi sobie aż tak słodzić :-) Z tego co wiem to ludzie się zwolnili bo mieli dosyć dyrektorskich decyzji i wiecznych pretensji że mało zamówień, nic nie umieją, za małe obroty i tak dalej. Inni zostali zwolnieni bo mieli odmienne zdanie niż dyrektor. I co najlepsze to zwolnienie na sam koniec dnia pracy, bez możliwości nawet usunięcia prywatnych rzeczy z komputera itp. (usunięte przez administratora)

NEONICA POLSKA - Pracodawca

Jak każda inna firma nasza stara się zatrudniać efektywnych pracowników. Niestety nie wszyscy odpowiadają tym wysokim wymaganiom. Firma nie toleruję nagannych bądź obraźliwych zachowań wobec współpracowników lub kontrahentów. Również wewnętrzne systemy kontroli efektywności nie pozwalają tzw. leserom ukryć się za biurkiem i oglądać seriale, bądź grać w gierki. Właśnie takich nieudolnych, a przede wszystkim leniwych pracowników firma pozbywa się jak tylko zauważy, że kilkakrotne rozmowy i upomnienia nie przynoszą żadnego efektu. Pod czas rekrutacji każdy kandydat opowiada o swojej pracowitości i nabytych umiejętnościach. Deklaruje swoją chęć współpracy. Żadnemu kandydatowi nie obiecuje nasza firma, że będzie można pracować byle jak, że nie trzeba będzie wykonywać poleceń przełożonego, że można będzie nie odpisywać na zapytania ofertowe, albo że każdy zgłoszony przez pracowników niższego szczebla pomysł odrazu zostanie wprowadzony w życie. Właśnie o tym pisze @Były pracownik. Jednocześnie podaje w swoim anonimowym wpisie szereg nieprawdziwych informacji, jak choćby o upokorzeniu pracowników etc. Firma NEONICA POLSKA istnieje od 1995 roku i za te ponad 25 lat działalności zdobyła bardzo dobrą renomę, autorytet i uznanie wśród ponad 85 000 klientów w 61 krajach na wszystkich kontynentach. Obecnie w firmie pracuje ok. 40 osób wśród których jest spora część ludzi zatrudnionych od samego początku istnienia firmy. Wszyscy pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę. O tym jaka jest atmosfera w pracy i jakim pracodawcą jest Neonica nie świadczą wpisy osób anonimowych na hejterskim portalu GoWork.PL, który prowadzi naszym zdaniem bardzo nieetyczny biznes, polegający na umożliwieniu publikacji anonimowych i bardzo często czysto hejterskich oraz nieprawdziwych treści, proponując póżniej tzw. "ochronę konta pracodawcy" za 2 500 zł. W sieci jest mnóstwo artykułów na temat nieuczciwego działania tego portalu. Nasza firma nie zamierza uczestniczyć w tym procederze i sponsorować nieetyczne modele biznesowe. Dla wszystkich zainteresowanych współpracą z Neonica proponujemy kontakt osobisty (42) 630 52 25. Zapraszamy również na zakupy najtrwalszego oświetlenia LED na http://www.neonica.pl

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Neonica Polska po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Specjalista ds. sprzedaży i obsługi Klienta. Jaki był jej rezultat?
logo firmy ASYSTENT PROJEKTANTA - BRANŻA BUDOWLANA
logo firmy OPERATOR WTRYSKAREK
Protekt Grzegorz Łaszkiewicz
(232 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Magazynier- operator wózka widłowego
Łódź
UNIQ LOGISTIC sp. z o.o. sp. j.
(169 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Cagle

Witajcie, jakie zarobki mają ci z biura?

Karol

Możesz napisać jak procentowo wygląda prowizja w stosunku do podstawy pensji? Chętnie też dowiem się o możliwościach uzyskania innych dodatkowych benefitów, które także mogą podwyższyć wynagrodzenie. Liczę na Twoją odpowiedź.

W
@Karol

Benefity to prowizja - nie jest jakaś wielka ale zawsze lepsze niż nic. Brak dopłat do kart sportowych, wczasów pod grusza itp

Rekomendacja

Ty Kolego bzdury wypisujesz. Tak mało nawet sprzątaczki nie zarabiają. Ha ha.

@A

Więc sam widzisz jak się w firmie Neonica Polska zarabia.

@I

Ja jestem zadowolony. Wypłata zawsze na czas. Jak potrzebuję załatwić jakieś prywatne rzeczy na mieście, to nie ma problemu z dniem wolnym w tygodniu. Po tym jak Dyrektor zwolnił kilku nierobów, atmosfera się polepszyła w firmie.

A

Ty to nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem co kolega wyżej napisał. Wypisujesz na publicznym forum brednie. Widać, że jak ciebie barana pogonili z firmy to do tej pory jedynym twoim zajęciem jest wypisywanie nieprawdziwych rzeczy. Jakie są twoje ambicje? Nadal siedzisz na bezrobotnym? Czy po okresie próbnym w innej firmie znów ciebie wywalili?? Krowa która dużo ryczy zazwyczaj mleka nie daje....

Były pracownik.
 Problem

Odradzam prace w tej firmie. Pracownicy są traktowani jak zło konieczne (zasuwaj, nic się nie odzywaj i rob to, co Ci każą, bo inaczej wylecisz z dnia na dzień). Upokarzanie pracowników cały czas od tych na forum, po te ciche. Mydlenie oczy na początku współpracy jak tu możesz dużo zarobić i jakie możliwości rozwoju Cię czekają itp. Kasa słaba...bardzo słaba, a obowiązków przybywa i przybywa. Jak wychodzisz po 8 godzinach to nie jest to mile widziane, bo dyrektor potrafi na ostatnią chwilę dodać Ci zadanie na CITO. Kontrola maili, jak szybko odpisujesz, jak odpowiadasz przez telefon. Szkolenia wew. prowadzone przez dyrektora, to jedna wielka ściema. Facet, który chwali się, że jest ekspertem od sprzedaży i Excela. Posiłkuje się prezentacjami innych. No niestety szkolenia kończą się na wstępie do tego, co on może zrobić kolejnym razem, zero wiedzy sprzedażowej ( gadanie o definicjach a nic od siebie, brak przykładów). Kiedy pracownik ma pomysł na wstępie już jest odrzucony, dlatego że kilka tygodni później dyrektor opowie wszystkim o tym pomyśle, jako o swoim. Technicznie niestety nie zna się na niczym usłyszy jedno słowo od mądrzejszego handlowca lub inżyniera to będzie je do końca powtarzał, a czy ono jest adekwatne do wypowiedzi to już nieważne, bo chce pokazać, że się zna. Dużo by opisywać, ale jeśli jesteś masochistą to śmiało aplikuj do tej firmy, ale jeśli nie chcesz być upokarzany i zależy Ci na zdrowiu psychicznym to unikaj tej firmy.

SM
@Były pracownik.

Bzdury wpisujesz, kolego @Byly Handlowiec. Zwolnili ciebie, bo mierne miałeś wyniki, klienci narzekali na ciebie, bo nie można było doprosić się od ciebie oferty. A teraz co? Siedzisz na zasiłku? Dlatego masz tyle czasu by takie wypociny długie opisywać? Lepiej weź się za pracę, a nie oczerniaj firmy która karmiła darmozjada tyle czasu !!!!

Handlowiec
 Rekomendacja

A ja się nie zgadzam z opinią @ Były Były pracownik. Pracuję w Neonice ponad rok czasu i nie narzekam. Wypłaty zawsze na czas. Nie odbiegają od średniej w Łodzi. Atmosfera fajna. Sporo można się nauczyć. A że trzeba pracować, a nie grać w gierki na telefonach, albo przeglądać w kompie Allegro to fakt. Jak widać frustracja byłych zwolnionych handlowców trwa w najlepsze, bo albo nie mogą znaleźć pracy nowej, albo w innej robocie trzeba zapiepszać jeszcze bardziej...

kajka

@I to aż tyle ludzi odchodzi? czemu?

@kajka

Idealnie to opisał w swojej opinii Anonim

Jaka jest kultura pracy w Neonica Polska? Obowiązuje typowy dress code?

@Pytanie

Ciężko stwierdzić jaki jest dress code bo w firmie jest coraz mniej pracowników. Albo są zwalniani lub sami odchodzą. Ciężko zobaczyć już kogoś pracującego stąd ciężko o określenie dress code'u

Neonica Polska Sp. z o.o.
@I

W dobie kryzysu COVID firma NEONICA zwiększyła zatrudnienie o ponad 7% . Jednocześnie firma pozbywa się pracowników nieefektywnych, jak każda inna firma na rynku która chce się rozwijać.

Qwerty
@Neonica Polska Sp. z o.o.

Raczej pracownicy sami się zwalniają. Nie wiem skąd się wzięło 7% przyrostu... Jak bym nie liczył to jest zupełnie odwrotnie... Niestety, szefostwo nie ma ręki do ludzi. Tych produktywnych, przynoszących zysk firmie się puszcza wolno bez próby zatrzymania, a trzymają tylko tępych troglodytów. Tych miernych, biernych ale wiernych.

@Neonica Polska Sp. z o.o.

Nie wiem skąd wzięło 7% wzrostu gdzie firmę od początku roku opuściło ok. 7-8 osób dobrze znających branże. Zatrudnione zostały dwie z czego jedna już odchodzi bo tak jak reszta nie może wytrzymać niekompetencji "dyrektora handlowego" który jest zwykłym coachem a o handlu na wysokim poziomie ma nie wiele wspólnego co pokazują jego wyniki w obrotach i to jeszcze przed kryzysem. Natomiast wszyscy zwolnieni handlowcy albo po prostu nie zgadzali się z durnymi decyzjami owego dyrektorka który mimo swojej ciągłej omyślności nie potrafił się przyznać do błędu a konstruktywną krytykę uważał za atak na swoją osobę. Kompletnie nieprofesjonalne zachowanie kadry zarządzającej jest powodem tego że wartościowi pracownicy się zwalniają albo są zwalniani.

Qwerty

Oczywiście, że piszą to byli pracownicy. Ten portal jest po to, aby te kolejne "ludzie" wiedzieli czego się po firmie spodziewać. Dobre w tej firmie już minęło

@Qwerty

Minęło wraz z przyjściem wiadomo kogo, a "wartościowe ludzie" siedzą tam bo jest słaba sytuacja na rynku pracy ale też szukają bardziej perspektywicznej firm. Życzę im aby szybko znaleźli nową prace i przestali się już męczyć w tym przybytku.

Pracownik Neonica od 2001 roku

A ja jestem zadowolony z pracy w Neonice. Tak samo jak inni. Wiem, że czasami ktoś się zwolni sam. Lub kogoś pogonią. Ale większość pracowników jest OK i pracują tu latami. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma - mówi polskie przysłowie.

Zainteresowany

Czy jesteście w stanie powiedzieć jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna? Chodzi mi o dział handlowy. Trafiłem na ogłoszenie w mediach społecznościowych i zastanawiam się nad aplikacja jeśli jest prowadzony nabór. Jakie języki do działu handlowego należy znać? Ogłoszenie znalazłem w języku hiszpańskim więc wnioskuję że znajomość tego języka jest wymagana tak?

@Zainteresowany

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Neonica Polska?

@Pytanie

Niestety, nie ma szans awansu. Zarówno w biurze jak i dziale produkcji.

W
@I

Tak to prawda. Struktura jest dosyć płaska, brak możliwości awansu jak i rozwoju osobistego. Wykonujesz monotonnie te same rzeczy - dotyczy biura oraz produkcji. Nad handlowcem jest dyrektor handlowy a następnie jest prezes. Zatem brak możliwości ukierunkowania swojej ścieżki zawodowej

Niki

Czy firma w ogóle prowadzi aktualnie rekrutację i na jakie stanowisko?

@Niki

Firma prowadzi rekrutację na stanowisko menedżera sprzedaży.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Neonica Polska?

NEONICA POLSKA Sp. z o.o.
@Pytanie

Zwyczajowo po 3-ch miesiącach umowy na okres próbny firma podpisuje umowę na czas nieokreślony.

Abc

Witam, Czy ktoś z pracowników mógłby napisać czy obecnie są przyjęcia do pracy i jakie są wynagrodzenia?

Karol

@Lubię Neonica od 2001 roku, mało jest miejsc w sieci gdzie można zamieszczać takie opinie więc klienci korzystają również z forum Gowork.pl. Jeżeli chcesz zamieścić komentarz dotyczący pracy w Neonica zapraszam do głosu. Twoja opinia w tej kwestii będzie bardzo cenna zwłaszcza, że od dawna nikt nie zamieścił żadnego aktualnego komentarza.

Bolesław

Nie polecam współpracy . Wysyłki realizują nie zgodnie z zamówieniem. Potem by naprawić swój błąd proponują rabaty na kolejne zakupy, które tylko generują koszty dodatkowe.Jak już podejmiesz taka decyzję o dodatkowym zakupie wykorzystują twoją patową sytuację. Wiedzą że musisz to dokupić bo to co ci sprzedali nie wykorzystasz w ogóle. Potem lekceważą klienta nie dotrzymując i terminu wysyłek i z dnia na dzień oczekujesz kuriera z przesyłką za kolejne kilkaset złotych. Porażka.

Lubię Neonica od 2001 roku
@Bolesław

Bolesławie, to jest forum o pracę. Boli ciebie że Twoja konkurencja jest znacznie lepsza od Ciebie? Dlatego wypisujesz takie dyrdymaly?

Atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa bardzo ważną rolę. Czy tak samo jest w Neonica? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Ledowisko

[usunięte przez admina] Pracowałem i powiem - nie warto nawet jechać na rozmowę.

killer
@Ledowisko

jak sie ktoś spodziewa dużych zarobków za siedzenie i nic nie robienie albo pierdzenie w stołek to nie warto tu trzeba popracować

jan

kalambury, lepiej bym tego nie ujał, zarobki zaleza od stanowiska i doświadczenia. Neonica sie rozwija w 2009 roku uruchomili nowoczesne linie produkcyjne oświetlenia LED. Jako nieliczni w Europie produkują m.in. taśmy LED i paski LED na elastycznym podkładzie FPC wyłącznie z komponentów najwyższej jakości renomowanych firm światowych.

Zostaw merytoryczną opinię o Neonica Polska - Łódź

Neonica Polska
3.3/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Juliana Tuwima 95
    90-031 Łódź
  • NIP: 7250041015 REGON: 470731768

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Neonica Polska