LUG Light Factory Sp. z o. o.

Zielona góra

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 147 ocen.

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LUG Light Factory Sp. z o. o.

Filip

Podpowiedzcie czy praca w dziale administracji jest aktualna?

Piotr

UWAGA! Nieprofesjonalny pracodawca. Miałem rozmowę na stanowisko doradcy techniczno-handlowego. Pani Beata 3 razy przekładała rozmowę na skypie. Po czym odmówiłem, następnie odezwali się, porozmawialiśmy i zaprosili do siebie. Przejechałem 400 km. Na miejscu rozmowa z 4 osobami . W tym Panem Dyrektorkiem z rzekomo kosmiczną wiedzą na temat 3ds Maxa, który mnie skrytykował, mając pewnie z 15 lat doświadczenia w tym programie, w porównaniu do mojego kilkumiesięcznego. Obiecanki cacanki, rzekome stanowisko Business Development Managera.

anonymous
@Piotr 03.03.2018 12:26

Fakt. Delikatnie mówiąc ludzie oderwanie od rzeczywistości, żyjący w przekonaniu o swojej wyjątkowości i nieomylności.

Janek
@Piotr 03.03.2018 12:26

Za paliwo chociaż oddali?

Taltu cz2

Naucz się ile da i potraktuj tę organizację jako wyskocznie dalej. Jeżeli satysfakcję sprawia Ci walka z innymi, lanie jadu, słuchanie plotek o innych, odporna jesteś na upokorzenia i równanie w dół, nie chcesz się rozwijać - odnajdziesz się w tej organizacji. A odchodząc spotka Cię niespodzianka. Szybko z gwiazdy zmienisz się w największego wroga organizacji i firma zrobi wszystko żeby pod przykrywka uśmieszków i zapewniania, że chce dobrze, utrudnić Ci wyjście. Może okazać się, że przyjdziesz do pracy, a nikt Cie nie poinformował, że juz nie pracujesz bo wczoraj skończyła sie umowa, której temat poruszałaś przez ostatnie tygodnie, a nikt nie chał z Toba o niej rozmawiać.

No name
@Taltu cz2 14.11.2017 23:34

Ale bełkot i bezpodstawny jad!

robi
@Taltu cz2 14.11.2017 23:34

Czysta prawda

pracownik

W LUG praca od 8.00, na początek kawa, herbata i pogaduszki. Zaraz koło 8.30 wypad po bułkę na dół, w kolejce czas na kolejne rozmowy. Następnie trochę pracy bo około 13.00 obiad, można zamówić cokolwiek zewnątrz, oczywiście po długich naradach kto na co ma ochotę i kto z kim je " na spółę". W międzyczasie przerwa na papierosa, pogaduchy o wakacjach itp. Atmosfera towarzyska świetna. Tylko gdzie w tym wszystkim jest systematyczna i sumienna praca. A może nie jest potrzebna bo ludzie na produkcji są od tego?

Janek
@pracownik 25.02.2018 07:48

Rozumiem że jesteś kierownikiem ;) normalny pracownik z produkcji zaczyna pracę od 6.

Pracownik34

Witam - muszę napisać coś od siebie . Nie jest miło czytać , że w Lug -u pracują ludzie wulgarni i niedouczeni na pewno się tacy zdarzają ,ale ogólnie firma sama w sobie nie jest taka zła. W dobie braku zasobu ludzkiego do pracy warto by było wyjść naprzeciw i doceniać ludzi , którzy pracują długo i dobrze.Opinie , że pracownik nowy jest lepszy bo stary to się może zasiedział , nie fajnie świadczą o pracodawcy. Proponuję -doceńcie finansowo i szanujcie pracowników to na pewno będą chętniej pracować i zostawać w Waszej firmie. Pozdrawiam wszystkich pracowników szczególnie tych na produkcji , bo wbrew pozorom ciężko pracują na dobre imię firmy. FIRMIE-życzę żeby szerzej otworzyła oczy na potrzeby ludzi bo w teorii jest fajnie , ale w praktyce to jeszcze słabo działa , a wielu pracowników macie bardzo dobrych . Więcej empatii dla pracowników.j

!

W LUG można spotkać się z ludźmi niedouczonymi, wulgarnymi, niemającymi pojęcia o zarządzaniu czymkolwiek, mającymi problem z samym sobą a będącymi na stanowiskach kierowniczych.

ONA
@! 22.02.2018 17:57

Cześć czy możemy o tym porozmawiać? Schos@vp.pl

Patriota

Moja dziewczyna dostała przez tą pracę ciężkiej nerwicy i depresji. Nie mogła pracować na lakierni więc dala zaświadczenie lekarskie że nie może tam przebywać. Zostało to zupełnie olane przez panią brygadzistę, a także kierowników. Dziewczyna za każdym razem płacze jak wraca z pracy. Swędzi ja całe ciało. Ona chce zrezygnować i w całe jej się nie dziwie. Cwaniaczki są silni w grupie na taśmie produkcyjnej. Bo po pracy już nie są takimi chojrakmi i uciekają jak mrówki. Nie polecam tej firmy i zamierzam podać ja do sadu o mobbing ktory przez który dziewczyna straciła zdrowie.

Mechaniczny
@Piotr 31.01.2018 15:06

Niestety to prawda ludzi traktujecie jak traktujecie. Wymogi wielkie a płaca się nie zmienia

Patriota
@Piotr 31.01.2018 15:06

Mi zależy tylko i wyłącznie na zdrowiu partnerki. Mam jednak nadzieję że sprawy pójdą w dobrym kierunku i wszystko się ułoży.

GORYL

Pracowałem w tej firmie jakiś czas i każdemu mogę tą firmę odrodzić jako zakład pracy. Pracownik w tej firmie jest na ostatnim miejscu, zero szacunku. Przykładem jest to ze pracownicy którzy pracują krócej zarabiają więcej przez jak to się mówi kolesiowanie. Zero docenienie tego ze człowiek zapierdzielal robił zlecenia na lewo bo gdzieś na magazynie w dziwny sposób zaginęły detale. Czasy do zleceń są wyssane z palca inaczej praca na akord. Zarząd nie ma pojęcie jak pracownicy są traktowani ale na szczęście są filmiki jak przelozeni bywają agresywni w stosunku do pracowników np: mistrz zmiany z mechanicznego do operatora wykrawarki Amanda. Szarpanina przełożonego i byłego pracownika przy wejściu w korytarzu do firmy. Chętnie udostępnie te filmiki na (usunięte przez administratora) i inspekcji pracy. Każdemu jeszcze raz przekażę nie warto pracować w Lug Light Faktory. Jest wiele innych zakładów w Zielonej Górze gdzie będziecie lepiej traktowani i doceniani.

schos
@GORYL 15.02.2018 08:56

schos@vp.pl

On cz.2

...(opis co masz robić w pracy). Góra jest nie omylna, a reszta ma po prostu robić żeby było dobrze. Nie waż się wystawać do góry bo oberwiesz młotkiem jak wystający gwóźdź.". Niestety, zgadzam się z tą opinią w 100%. Firma jest dla ludzi przeciętnych, nie jesteś w stanie przebić się ze swoimi pomysłami dalej. Na większości stanowisk oferowana jest w ogłoszeniu "możliwość rozwoju zawodowego w prężnie działającej firmie". Przynajmniej w moim przypadku nie miało to nic wspólnego z prawdą. W moim przypadku, bardzo się cieszę, że znalazłem dużo lepszą spółkę, w której nikt mnie nie ogranicza, a organizacja docenia i inwestuje w pracowników. W myśl stwierdzenia: "Klienci nie są najważniejsi. Pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zatroszczą się o klientów", w LUGu taka zasada nie funkcjonuje. Mam nadzieję, że w przyszłości to się zmieni, ponieważ w Zielonej Górze mają opinię bardzo dobrego pracodawcy, przynajmniej póki nie pójdzie się tam do pracy. Chciałbym, żeby ta opinia miała pokrycie w rzeczywistości. Mam nadzieję, że moja opinia pomoże przyszłym kandydatom do pracy. Naprawdę starałem się być obiektywny.

Schos
@On cz.2 01.02.2018 14:16

Odpowiedz proszę Schos@vp.pl

Mechaniczny

O tej firmie niestety nie można wypodwiedzić się pozytywnie. Kierownictwo wszystko olewa mistrzowie zmiany snują się jak ciebie po hali. Nie dziwne że Ukraińców sprowadzają bo każdy się już na tej firmie przejechał. Sam znajomym odradzam prace w firmie lug. Panuje tu bałagan i chaos a zarząd ma wszystko w poważaniu jak się pracuje i za ile się pracuje ludziom. Krótko określić nie zakład pracy tylko (usunięte przez administratora)

On cz.1

Dzień dobry, ja także chciałbym przedstawić swoją opinię o spółce LUG, konkretniej Centrali w Zielonej Górze, ponieważ nie miałem do czynienia z pracą w lokalnych jednostkach. Wydaje mi się, że przepracowałem wystarczająco dużo czasu w spółce, żeby zaznajomić się z jej wewnętrznym funkcjonowaniem i mam prawo wypowiedzieć swoją opinię. Zaczynając od początku i rozmowy kwalifikacyjnej. Rozumiem, że spółka funkcjonuje intensywnie, a dyrekcja ma na głowie wiele spraw, jednakże jeśli umawia się rozmowę z kandydatem, to fajnie byłoby na wstępie móc wyrobić sobie dobrą opinię o pracodawcy, a nie czekać ponad godzinę na umówione spotkanie, ponieważ dyrekcja ma akurat ustalone już od dawna spotkanie. Jeśli było ono umówione od dawna, wystarczyłby jeden telefon i pojawiłbym się w późniejszej porze. Szanujmy wzajemnie swój czas. Sama rozmowa z dyrekcją okej, merytoryczna - sprawdzenie mojej wiedzy, znajomości podstawowych narzędzi, które następnie miałem używać podczas pracy, praktyczne użycie języka. Co do rozmowy z Panią z HR- trochę czułem się jak na przesłuchaniu, Pani była dość "nachalna" w swojej rozmowie. Być może było to błędne odczucie spowodowane moją frustrakcją po godzinnym oczekiwaniu, więc może z zasady jest inaczej. Następnie proces szkoleniowy, dwutygodniowy. Nie rozumiem po co osobie, która nie ma później w pracy NIC do czynienia z produktami, potrzebne jest wkuwanie na pamięć całego katalogu produktów. Moim zdaniem, szkolenie nie dostosowane do nastepnie obejmowanego stanowiska, co uważam za wielki minus. W tym samym czasie (2 tygodni!) byłbym w stanie przyswoić dużo więcej rzeczy, BARDZIEJ mi przydatnych przy wykonywanej pracy. Minus także za organizację szkolenie, ponieważ niejednokrotnie szkoleniowiec spóźniał się rano godzinę, półtorej, dwie... ponieważ miał inne obowiązki. Jasne! Wszystko rozumiem! Ale podobno taka sytuacja ma miejsce zawsze, więc chyba coś jest nie tak z zarządzaniem, skoro jedna osoba ma na głowie tyle obowiązków, że nie jest w stanie przeprowadzić o czasie szkolenia. Samo wdrażanie w obowiązki profesjonalne. Dość szybko udało się zorganizować dla mnie sprzęt komputerowy (wiem, że w innych firmach różnie bywa z tym czasem), więc tutaj tempo tego typu spraw naprawdę na plus. Im dalej w las, robiło się różnie. Mam wrażenie, że w tej organizacji nie każdy do końca czasem wie, co ma robić. Niby jest jakiś zakres obowiązków, ale większość wykonywanych przeze mnie zadań się z nim nie pokrywało. No ale skoro dostaję zadanie od dyrekcji, to co powiem? Że nie wykonam? Jasne... Słaba komunikacja pomiędzy przełożonym a pracownikiem to codzienność. Albo nie można się dobić do dyrekcji, albo jest dyrekcja zajęta innymi sprawami - na pewno ważniejszymi od mojej... To tyle w kwestii przepływu informacji pomiędzy szefem a pracownikiem. Nawet dnia, w którym chciałem złożyć wypowiedzenie dyrekcja znalazła dla mnie 2 minuty na korytarzu i w biegu poinformowałem o swojej decyzji. Wydaje mi się, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Podczas mojego opuszczania firmy w niektórych jednostkach funkcjonował już system, o którym także chciałbym wspomnieć. Mianowicie raportowanie swojego dnia pracy, czyli zapisywanie w odpowiednim systemie, co się przez cały dzień zrobiło. 15 minut poszło na to, 30 minut poszło na to, przez 1 godzinę robiłem to... Być może inni to docenią, ale ja uznałem to za stratę czasu i kompletny BRAK zaufania do pracownika ze strony pracodawcy. Nie wiem, czy system dalej funkcjonuje, jednak moim zdaniem to nie jest najlepsze rozwiązanie ze strony pracodawcy. To co powinno się liczyć w pracy bardziej? Moje wyniki (nieważne w jakim czasie dokonane) czy to, co zapisałem w systemie, bo "coś być musi"? Odnośnie finansów. Jak na Zieloną Górę - pensja zła nie jest. Jednak polecam jej negocjowanie na samym początku, bo później o jakąkolwiek podwyżkę wcale nie jest łatwo. Miałem także okazję pracować akurat w okresie świątecznym. Rozumiem, że CSR-y, tego typu rzeczy... ale dlaczego firma zrezygnowała z bonusów świątecznych dla pracowników, bo uznała, że dla każdego byłoby to zaledwie 100-200 zł, a łącznie może się uzbierać duża kwota i przeznaczy to na działania z obszaru CSR? Jakim prawem bonusy przysługujące pracownikom przeznaczone są autorytarnie na coś innego (co moim zdaniem powinno być finansowane z zupełnie innego budżetu)? Być może ktoś oceni to działanie jako szczyt hojności, co człowiek - to opinia. Miałem także okazję pracować w okresie, gdy moje koleżanki z pracy obchodziły Dzień Kobiet. Każda z nich dostała bon upominkowy o konkretnej wartości, a następnie ta wartość... została im odliczona od pensji!!! Pozostawię to tutaj bez komentarza. Czytając różne opinie o LUG na tym forum mogę się przychylić do pewnych stwierdzeń opinii Taltu cz1 z 14 listopada 2017 r., np: "W pracy, poza rutynowym działaniem nie masz najmniejszych szans na rozwój. Nie ma ścieżek kariery, pomysłu na pracowników, na wykorzystanie nowych pomysłów. Do niedawna nie było karty stanowiskowej...

pracownik

Mała podpowiedź - A może rozbudować dział HR o osobę, która pracuje/pracowała w LUG. Posiada duże doświadczenie na rynku pracy w regionie. Miała okazję poznać wiele ludzi oraz sposób funkcjonowania innych organizacji. Wykształconą, uczciwą, ambitną, mającą odpowiednią osobowość i lubi psychologię. Która widzi obszary w firmie które mogą lepiej funkcjonować. Oprócz Pana Dyrektora chyba nie ma nikogo kto zajmuje się HR od tej najważniejszej i delikatnej strony - relacji pomiędzy pracownikami, pracownik - przełożeni oraz pracownik - firma.

Temp

Tez jestem zainteresowany stanowiskiem specjalisty ds projektowania oświetlenia w fili Warszawskiej, jakies info ktoś posiada ? Widze ze ciagle szukaj ? Jakie zarobki? Skąd ciągła rotacja?

zorientowany
@Temp 25.01.2016 15:18

Cześć, z tego co mi wiadomo to nie rotacja ale rozbudowa struktury, warunki pracy też b. dobre. Jeśli spełniasz kryteria to śmiało aplikuj.

Agnieszka

@Lucjan a czy Ty pracujesz w firmie LUG Light Factory Sp. z o. o.? Co możesz powiedzieć na temat warunków pracy? Aktualnie poszukują do Krakowa na stanowisko SPECJALISTA DS. PROJEKTOWANIA OŚWIETLENIA/OFERENT. Z ich oferty wynika, że zapewniają objęcia stanowiska wspieranego szkoleniami, skorzystania z karty Multisport, dołączenia do grupowego ubezpieczenia na życie. Może ktoś aplikuje?

Odpadek
@Agnieszka 31.08.2017 15:27

Oddził krakowki rozpadł się dwukrotnie przez ostatnie 3 lata. Odeszło jakieś 8 osób. To o czymś świadczy. Jak nie masz doświadczenia to można próbować, jak masz to szukaj innej firmy.

Taltu cz1

Zastanawiam się jak zacząć i co dokładnie powinno sie znaleźć w takim opisie - recenzji firmy. Chyba od tego, że co niektóre firmy powinny przyznawać jakieś stypendia dla tego portalu albo ludzi, którzy chcą użyć kilka chwil swojego cennego czasu żeby wyrazić opinie o obecnym czy byłym pracodawcy. Tego typu audyt i znalezienie słabych punktów organizacji kosztuje kilkanaście koła, a tu proszę za darmo firmy dostają cenne informacje. Tylko pytanie, czy są gotowe je wykorzystać i na tym skorzystać. Ta firma zdecydowanie nie jest gotowa na nic i na dzisiejsze czasy. Pracownicy i zarząd żyją w zupełne innych światach odgrodzonych od siebie fosą, siedmioma górami i 10 rzekami. Szeregowy pracownik nie ma dostępu do dyrekcji i prezesa, może iść do nieprzyjemnych Pań z HR, które wszystkie sprawy pracownicze sprzedadzą na forum za kilka srebrników. Może firma wychodzi z założenia że Twój problem jest problemem firmy - ale nie licz na wsparcie raczej na wytykanie palcami i obmówienie. Za to na odprawie, w stołówce czy na korytarzu od wysoko postawionych person usłyszysz kto komu musiał zapłacić za wygranie przetargu na oświetlenie - za takie plotki albo tajemnice handlowe pewnie jest §. Firma oczywiście określa się liderem i zdobywa nagrody, ale każdy wie że te nagrody gazele, wilki, niedźwiedzie i gepardy biznesu mają swoją cenę i nie mówię tu o tym co firma robi i jak dobrze sobie radzi, ale zwyczajnie ile płaci za przyznanie nagrody. Dlaczego nigdy nie dostaliście nagrody dla najlepszego pracodawcy? Sprawa jest prosta bo slogany typu "ludzie są najważniejsi" inaczej są rozumiane przez właścicieli, a inaczej przez całą resztę. Oczywiście jeżeli rozpatrzymy ludzi jako tych co maja robić swoje nie zadawać pytań i nie pytać o celowość swoich działać, a są potrzebni żeby wykonywać robotę to tak, są najważniejsi bo bez nich nie będzie komu pracować. To jest firma rodzinna - w rozumieniu takim, że jak jesteś z poza rodziny zawsze będziesz tu nikim. Tu nie ma mowy o jakiejkolwiek grze zespołowej czy współpracy. Dostaniemy tu złośliwości, kompletny brak współpracy i komunikacji. Publiczne upokorzenia są na początku dziennym, chwalenie za to odbywa sie po cichu w zaciszu korytarzy lub gabinetów. Cele, które powinny być wyznaczane przez przełożonych, zmieniają się z każdym tygodniem więc nie licz na jakiekolwiek uznanie za ich realizacje, chyba że jesteś cudotwórcą i uda Ci sie zrealizować to co zakładają w 7, a właściwie w 5 dni roboczych. Jak trafisz na kierownika, który nie ma pojęcia o zarządzaniu i współpracy, będziesz dostawał po głowie, będzie Ci udowadnianie, że zawsze się mylisz i na niczym sie nie znasz, poza tym twoje sukcesy zostaną przywłaszczone przez niego, a z porażkami zostaniesz sama. Na dodatek ludzie którzy biorą odpowiedzialność za swoje działania i potrafią się przyznać do popełnienia błędu są traktowani jak kosmici, którzy zachowują sie irracjonalnie. Nigdy nie usłyszysz DZIĘKUJĘ. W pracy, poza rutynowym działaniem nie masz najmniejszych szans na rozwój. Nie ma ścieżek kariery, pomysłu na pracowników, na wykorzystanie nowych pomysłów. Do niedawna nie było karty stanowiskowej (opis co masz robić w pracy). Góra jest nie omylna, a reszta ma po prostu robić żeby było dobrze. Nie waż się wystawać do góry bo oberwiesz młotkiem jak wystający gwóźdź. Na odprawie w Teraz o plusach. Za te upokorzenia, chaos, brak współpracy firma płaci bardzo dobrze na tle innych z naszego regionu. Na pewno jest to zróżnicowane, produkcja okolice minimum, na średnich stanowiskach 5cyfr. Także jeżeli masz twardą pupę i potrafisz znosić bardzo niekorzystne warunki pracy, upokorzenia, chcesz zabić w sobie chęć zabierania głosu na forum, wiarę w swoje pomysły, być zarządzanym przez nieudaczników od których nie masz szans niczego się nauczyć, ale w zamian za to dostać worek pieniędzy, GOŁ for IT. Co jest ważne firma stawia na mierność - średniość, jeżeli chcesz się wykazać i być lepszym, nikt Ci na to nie pozwoli. Pewnie oberwiesz, a Ci którzy już dawno nie powinni piastować stanowisk będą dostawali kolejną szansę. O może tak firma zapracuje na miano pracodawcy roku, w kategorii pomocy najsłabszym i jakiejś działalności charytatywnej. Jak jesteśmy przy pieniądzach, przygotuj sie do dobrego kontrolowania swojej wypłaty. Może nie w każdym miesiącu ale raz na kwartał będziesz musiała sie upominać o swoje pieniądze, bo albo ktoś zapomni zapłacić za jakieś nadgodziny, HR zapomni, że miesiąc miał 30 dni i za kilka zapomni zapłacić i tym podobne zabiegi. Jak nie masz zwyczaju dopominać sie o swoje to od wypłaty z każdego miesiąca oddasz pracodawcy kilka cyfr. Podsumowując: Pieniądze są znośne. Autobus dowozi z miasta. Organizacja nie zwalnia nawet jak nie wiesz po co Cię przyjęli i nic nie robisz w pracy. Cena jaka za to płacisz: Nie waż się brać odpowiedzialności za swoją pracę raczej wpasuj się w system. Nie rozwiniesz się zawsze zostaniesz tym na jakie stanowisko Cię zatrudnią. Nikt Cie nie nauczy więc wszystko w Twoich rękach.

Leon

Dlaczego na forum są tak bardzo skrajnie różne opinie? Ta sama firma a jakby zupełnie inna. Oby nie okazało się, że jak ktoś dobrze pracuje to ceni i chwali firmę a mniej pracowici narzekają. Czy stanowisko doradcy techniczno-handlowego jest w miarę dobrze opłacane?

Agnieszka

@Kolorado OK rozumiem, że jesteś niezadowolony z pracy w LUG Light Factory Sp. z o. o. Czy długo pracowałeś w firmie? Czy napiszesz, co byś zmienił konkretnie w firmie?

Aplikant

Proszę o informacje jak ksztaltuja się warunki pracy na stanowisku doradcy techniczno handlowego. Z góry dziekuje

mir

Peon jak masz możliwość znalezienia lepiej płatnej pracy to Lug-iem nie zawracaj sobie głowy. Pieniądze małe, marne 2000 BRUTTO! a praca bardzo odpowiedzialna. Ja na chwilę się tam zatrudniłem ale zrezygnowałem. Atmosfera pracy jest tragiczna! jeden wielki chaos. Firma skupia się na bzdurach a nie na konkretach. Więcej tam ludzi do rządzenia jak do pracowania. Następną rzeczą jest która razi po oczach to jakieś beznadziejne czasy na wykonanie oprawy świetlnej. Jak przez DWIE I PÓŁ MINUTY brygada 4 osobowa ma zrobić od podstaw do samego spakowania jedną oprawę. Przez cały dzień musi ich zrobić 180 SZTUK! Oczywiście jest to do zrobienia ale kosztem tego że może 10 sztuk jest estetycznie zrobiona a reszta to kaszana. Pracujesz w pośpiechu więc o dokładności zapomnij. NAJZABAWNIEJSZE JEST TO ŻE TE WSZYSTKIE PIĘKNIE WYLICZONE CZASY NIE MAJĄ PRZEWIDZIANEGO JAKIEGOŚ POŚLIZGU. Znalazłem się w sytuacji że magazyn wydał część złych komponentów no i trzeba było czekać bo ktoś zaniedbał swój obowiązek. Ok. komponent dostarczono ok 20 minut później ale ty musisz napierniczać żeby te 20 minut nadrobić mimo że to nie twoja wina. Oczywiście możesz mieć to w tyłku ale jak na rękę dostaniesz 1560 zł to siłą rzeczy zależy ci na premii za wydajność, marnych chociażby 100 zł ale jak będziesz mieć reklamację to guzik dostaniesz a nie premię. Tam każdy działa na swoją rękę, są ( albo nie ma, bo i tak widziałem) instrukcje dla montażysty jak złożyć lampę. Dla każdej oprawy jest instrukcja , ale jak jedną i tą samą lampę robią 4 brygady to niestety każda jest inaczej zrobiona bo każdy wie lepiej. Chora sytuacja ogólnie tam panuje. Nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Czy dział mechaniczny, czy przewody, czy lakiernia jak coś zrobią źle to chusteczka na montażu poprawią. A co niech sobie rozwiercają na większe otwory pod nity, a co niech sobie zamienią przewody w wiązce, a co a niech sobie szlifują pilnikiem nadmiar lakieru.... i tak to właśnie wygląda na montażu. Urobisz się jak świnia, gęby nie otwieraj jak ktoś nie wywiązała się ze swoich OBOWIĄZKÓW, zapieprzaj, popraw bo przecież ty jesteś tylko robolem tego najniższego sortu. Ja serdecznie podziękowałem za pracę w tym miejscu i szczerze nie polecam jej ludziom, którzy mają szacunek sami do siebie.

Kolorado OK
@mir 14.09.2017 11:52

Dokładnie w samą 10. Masakra. Nie napisałeś o tych bramkach jak w metrze(były swego czasu) jak się wychodzi do WC. To był powód że ich olałem za takie traktowanie. O zarobkach hm... (jak można nazwać to zarobkiem- raczej zapomoga na dojazdy i kanapki do tej pracy) nie wspomnę. Atmosfera i klimat w pracy śmiech na sali. Byłem, widziałem, podziękowałem. Jeszcze dużo muszą się nauczyć jak dbać i zatrzymać pracownika na lata.

Mirosław

Co słychać w firmie LUG? Pracowałem w swoim czasie i miło wspominam pracę, czasami zaglądam na forum żeby poczytać o firmie. Kiedyś było super, z przyjemnością chodziło się do pracy. Mogliby podnieść trochę zarobki, prawda? Jak się pracuje z szefostwem?

Peon

Witam poszukuje pracy na stanowisko montażysta Czy może ktoś coś więcej napisać na czym ta praca polega i czy warto potrwać się do tej firmy?

Kinga

Zastanawiam się dlaczego niektórzy tak uogólniają wysokości pensji. Dla mnie jest różnica między praca na magazynie, magazynierem czy też innym stanowiskiem bardziej odpowiedzialnym. A może komuś sprawia przyjemność stawianie firmy w złym świetle , tak?

Pats

Może ktoś coś więcej napisać o stanowisku planisty w firmie ? Widziałam ogłoszenie i zastanawiam się czy warto się nim zainteresować. Zarobki ? Warunki zatrudnienia ? Atmosfera w pracy ? Pozdrawiam

Lucjan

Pewnie macie trochę racji, że firma mogłaby płacić jakieś większe pieniądze. To jest odwieczny problem między pracodawcą a pracownikiem. Idealnych firm nie ma więc chyba trzeba wypośrodkować ze swoimi opiniami. Chyba, że jest kiepsko to trzeba zmienić pracę.

Lucyna

@Bayern Bardzo dziękuje za informacje. Czy mógłbyś napisać coś jeszcze o atmosferze, jak ludzie ze sobą współpracują? Czy macie jakieś dodatki socjalne? Czy firma organizuje integrację? Będę wdzięczna.

Bayern
@Lucyna 21.08.2017 09:45

Nie mogę nic napisać o atmosferze, byłem na rozmowie i jak usłyszałem 1800 netto to dałem sobie spokój z dalszym działaniem w temacie praca. Jak się pracowało za granicą pewien czas i idziesz do firmy w sprawie pracy słysząc takie wynagrodzenie, to myślę o ponownym wyjeździe z Polski. Szczerze, to gardzę takimi firmami z taką ofertą płacy. Z moim doświadczeniem, wyuczonym zawodzie i ukończonymi kursami nie będę godził sie na taką kpinę w temacie 1800 netto ! Byłem tam z czystej ciekawości o kwotę wynagrodzenia.

Bayern

Praca na magazynie na początek 1800 netto. Sprawdzone.

Lucyna

Może mi podpowiedzieć coś o pracy dla specjalisty ds. dokumentacji?. Nie bardzo wiem co przez to rozumieć? Czy to archiwizacja czy też coś jeszcze innego? Będę bardzo wdzięczna za kilka zdań o atmosferze i innych sprawach

Olek

Ktoś pracował w dziale kontroli jakości??

Cześć

Chciałbym się podzielić krótko moimi doświadczeniami po przepracowaniu 2+ lat w LUG . Ogólnie z pracy jestem raczej zadowolony i uważam, że małymi kroczkami firma zmienia się na lepsze, aczkolwiek dużo rzeczy należy jeszcze naprawić. - Obietnice wysokich premii zależnych od wyników. Niby motywujące, ale nie dość, że premie wcale nie okazały się wysokie, to w konkurencyjnych firmach są one znacznie większe. - Szkolenie produktowe przeprowadzone na zasadzie "nasze produkty są najlepsze", co szybko zostaje zweryfikowane przy pierwszych projektach/ofertach, nawet przez osoby nie mające wcześniej z oświetleniem nic wspólnego. - Brak szkoleń pracowników pod kątem obejmowanego stanowiska (zakres obowiązków, metodyka pracy, w sumie nikt też nie sprawdzał dokładnie moich umiejętności podanych w CV). - Niektórzy nowi pracownicy muszą czekać nawet 2 miesiące na niezbędne narzędzia pracy. - Bez dobrych pleców, ciężko jest załatwić pewne sprawy przeciętnemu pracownikowi. Wiele zgłoszeń/uwag jest ignorowanych bądź przekładanych w nieskończoność. - Firma niestety nie podąża za najnowszymi trendami produktowymi, ciężko o nowe stylowe oprawy, które mogłyby dobrze konkurować na rynku - Wysoko postawione osoby pozwalają sobie na trochę zbyt frywolne zachowania i unikają odpowiedzialności za popełnione błędy, często zrzucając winę na pracujących pod nimi ludzi. - Brak stanów magazynowych powoduje, że oprócz dłużących się terminów produkcji, handlowcy nie są w stanie dostarczyć klientowi nawet próbek, bądź dostają uszkodzony sprzęt z demontażu. Oczywiście wina za stracony temat też leży wtedy po stronie handlowca. - Brak zaufania do pracownika. Uważam, że monitorowanie aktywności i lokalizacji pracowników jest trochę przesadzone i jest to dla mnie pewien dyskomfort jeżeli jestem z góry traktowany jako potencjalny obibok bądź złodziej. Szczególnie, jeżeli te dane nie są do końca poufne i nie tylko osoby upoważnione mają do nich dostęp. Czy poleciłbym pracę w LUG? Nie wiem. Ja jestem zadowolony z pracy z otaczającymi mnie ludźmi. Pomimo pewnych niedogodności mogę powiedzieć, że pracuje mi się komfortowo. Firma się rozwija, projekty są realizowane. Od pewnego czasu widać delikatną chęć zmiany i wysłuchania opinii pracowników. Mam nadzieję, że będzie to skutkować pozytywnymi zmianami w firmie w najbliższych latach. Jeżeli zostaną uporządkowane sprawy wewnętrzne i problemy z komunikacją, będzie to znacznie lepsze miejsce pracy. Póki co, nie wzgardzę konkurencyjnymi ofertami.

Praca dorywcza

Ja powiem tak. Była to moja pierwsza prawdziwa praca "czyli nie na czarno ani roznoszenie jakiś ulotek itd." więc nie mam zbytnio doświadczenie co i jak. Z braku jakiejkolwiek dobrej pracy w ZG postanowiłem pójść gdzieś gdzie będzie coś związanego z kierunkiem mojej nauki "elektronika". Jako uczeń wtedy technikum + dwie kwalifikacje "3 na technika jeszcze nie miałem" wzięli mniej bez większego problemu niby na pakowaniem. Ogólnie robiłem wszystko na linii produkcyjnej więc nie ma różnicy czy będziemy na montażu,pakowaniu itd. Sama roboto łatwa. Do każdej lampy jest instrukcja która zrozumie prawie każdy idiota. Wrazie problemów jest brygadzista albo osoby które dłużej pracują i pokażą co i jak. Największy problem jej zapi...ok "może jestem nie przyzwyczajony" ale robienie często 8h tego samego naprawdę męczyło. Strasznie dużo roboty co było straszne. Chociaż jakoś nie byłem strasznie zmęczony to psychicznie. + Nogi wyłaziły mi w d..e gdyż większość czasu się stoi ... Najbardziej zapadło mi w pamięć jak ktoś mówił że nawet radia nie wolno mieć bo można dostać naganę. "Chociaż starsi pracownicy mieli to głęboko w poważaniu :D chociaż tyle dobrego " Osobiście średnio polecam. Praca dobra by dostać solidnego kopa w cztery litery na początek kariery ;)

karola

Ponawiam swoje pytanie - na jakie zarobki można liczyć na stanowisku - księgowa. Dodam, że spełniam wszelkie wymagania wskazane w ogłoszeniu. Nie wiem czy jest sens składać swoje dokumenty... Proszę o podanie widełek

Marcus

Nie polecam pracy na produkcji w tej firmie. To nie jest praca na etat tylko na AKORD. Byłem tam pracownikiem z ZK. Niestety może praca sama w sobie nie była zła ale praktyki brygadzistki Pani K. to jakiś horror. Ma swoją ulubioną brygadę, koleżanki od imprez i tylko im idzie na rękę. Koleżaneczki dostają zlecenia z lepszym czasem wykonania, trudniejsze z gorszym czasem robią w mniejszym składzie. A nawt jak coś nie pójdzie po ich myśli to K. Pomajstruje przy panelu, tu wymyśli, tam ukradnie i wydajność koleżankom się zgadzać będzie. ziwne w tym wszystkim jest to, że wszyscy wyżej postawieni przełożeni nic nie widzą, albo nie chcą widzieć. Moim zdaniem to szkoda nerwów na pracę w takim zakłamanym środowisku a i 2000 zł brutto, bo tyle ma pracownik produkcji to śmieszne pieniądze. Cieszę się że mam tą masakrę już za sobą.

Piotr S. Baranowski

Użytkowników portalu "GoWork.pl" zainteresowanych informacją opartą na faktach pragnę poinformować, że firma LUG Light Factory pozostaje aktywnie zainteresowana opinią i satysfakcją zawodową swoich pracowników.  Oferujemy szereg możliwości nawiązania dialogu na temat warunków pracy, relacji i komunikacji między pracownikami, a także indywidualnych niepowodzeń czy frustracji pojawiających się w każdej dynamicznie rozwijającej się organizacji.     Jesteśmy zdania, że mając do wyboru bezpośrednią rozmowę z przełożonym, przedstawicielem działu HR czy Prokurentem firmy LUG, występowanie anonimowo na publicznym forum pozbawionym możliwości obiektywnej weryfikacji wyrażanych opinii jest zachowaniem nieprofesjonalnym i krzywdzącym dla większości 550 osobowej załogi.  Pracowników LUG pragnących omówić elementy środowiska pracy w konstruktywnej atmosferze zapraszam do kontaktu z działem HR.  Podjęcie polemiki na forum "GoWork.pl" oceniamy jako nieetyczne i bezcelowe. Piotr S. Baranowski Dyrektor HR LUG Light Factory

Piotr Baranowski
@Ja 18.05.2017 12:42

Szanowny Panie "Ja", Ponownie zapraszam Pana na (poufną) rozmowę ze mną. Biorąc pod uwagę opinię wyrażoną przez Pana, rozumiem potencjalny dyskomfort jaki może Pan odczuwać, jednak nie znam innego sposobu by nicjować pozytywną zmianę w środowisku pracy jak otwarte omawianie dostrzeganych problemów. Nawet globalne swym znaczeniu zmiany odbywają się z reguły etapami. Trochę podobnie jak "morderczy" poniekąd dystans maratonu wciąż pokonuje się pojedynczymi krokami. Piotr Baranowski

Ja inny
@Piotr Baranowski 06.06.2017 12:07

Szanowny Panie Piotrze, w firmie w której Pan pracuje jest duża rotacja pracowników. Fenomen ten występuje na każdym szczeblu zatrudnienia (poza kadrą dyrektorską). Może warto rozpocząć swoją pracę właśnie od przysłowiowej "głowy"? Firma, w której Pan pracuje ma bardzo dobrą opinię na rynku, poza opinią dobrego pracodawcy. Rotacja pracowników wpływa na odbiór końcowego klienta, dziś jest taki pracownik jutro inny i temat ucieka, przecież konkurencja nie śpi :) Proszę się przyjrzeć, jak dużo specjalistów w dziedzinie oświetlenia jest w ostatnim okresie zatrudniana na regionach przez firmę. Nie bierze się to z braku pracowników wyspecjalizowanych a z w.w. powodu. Szkoda, że Pan Prezes nie zainteresuje się metodyką zarządzania przez pewne wysoko postawione osoby, może właśnie przy 550 pracownikach warto zainwestować właśnie w tym punkcie, firma mocno się rozwija, stara kadra nie nadąża, żyje jeszcze czasami sprzed 10 lat a specjaliści kruszeją, uczelnie ograniczają technikę świetlną itd...

Leonid

Widziałem niedawno w LUG Light ofertę pracy dla projektanta oświetlenia i w związku z tym mam pytanie. Czy to jest jeszcze aktualne? Może ktoś słyszał i mógłby coś podpowiedzieć? Może jeszcze coś ogólnie o firmie, jak się pracuje? Czy kasa jest wypłacana w terminie?

karola

Witam, Wiem ze rekrutują do firmy na stanowisko-księgowa. Czy wiecie na jakie zarobki netto można liczyć na tym stanowisku?

Agnieszka

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w firmie! http://www.lug.com.pl/relacje-inwestorskie/aktualnosci - na stronie LUG Light Factory Sp. z o. o. znajdziesz informacje o aktualnych wydarzeniach firmy.

Iza

Pracuję w LUG-u od dawna i może nie jest łatwo ale jestem zadowolona z pracy.

Agnieszka

@mmm, a praktyki na jakim stanowisku Cię interesują?

mmm

Wita czy ktoś orientuje się może jak wyglądają płatne praktyki wakacyjne w tej firmie? czy są możliwe? czy dużo płaca? - jestem syrudentka Zarzadzania i inzynerii Produkcji

Agnieszka

@szwed gratuluję! Koniecznie podziel się z nami swoją opinią na temat Twoich pierwszych dni pracy :)

szwed

Witam bylem na spotkaniu w sprawie pracy na magazynie i powiem wam że bardzo bylem zaskoczony pozytywnym podejściem do człowieka. Osoba która mnie przeprowadziła rekrutacje bardzo konkretnie i rzetelne wszystko przedstawiła ! Przedstawiłem swoje wymagania i zostały zaakceptowane i to nie jest 1400 czy 1600 na rękę tylko więcej!!! Dziś zaczynam 3-dniowy okres próbny zobaczymy czy to co piszecie ma jakikolwiek sens!!!!! Pozdrawiam tych którzy twierdzą że nie ma pracy itp. I wola gnic na rodziców garnuszku!!!Lub Żony;)

Gregor

Bardzo chciałbym podjac pracę konsultanta ds. obsługi rynku architektonicznego za granicą a widziałem w ofercie Niemcy, Szwajcaria lub Austria. Mam duże doświadczenie oraz b.dobrą znajomość niemieckiego i francuskiego, czy jest szansa?

P.K.
@Gregor 25.02.2017 09:36

Dzień dobry. Rekrutacja na to stanowisko jest nadal otwarta. Zapraszamy do złożenia dokumentów aplikacyjnych na podany w ogłoszeniu adres mail. Kopie treści tego ogłoszenia znajduje się na naszej stronie internetowej. Pozdrawiam. P.K.

Question mark

"Ja" - świat jest mały - tak się składa, że mieliśmy okazję współpracować. Nie wiem jak możesz wyrażać takie opinie na forum, skoro pracowałeś w Anglii i to bez kontaktu z centralą. Sądzę, że firma daje szanse rozwoju, skoro człowiek w trudnej sytuacji życiowej w jakiej byleś, od razu dostał pracę w oddziale zagranicznym tej firmy, i to bez znajomości języka....ale każdy ma prawo nabazgrać w Internecie byle co, byle jak i bez możliwości ustosunkowania się drugiej strony. Ja LUG chwalę - przedszkole to nie jest, ale dobra szkoła dla nastawionych na rozwój, wynik, dobre wynagrodzenie i awans!

marketing
@Dudi 08.06.2017 00:18

Zgadza się, rozrósł się kiedy zmieniła się osoba, która nim zarządzała :) Nie wiem jak długo tam pracujesz, ale zapewniam, że nie mijam się z faktami. Ile osób pracujących w 2013 roku jeszcze tam znajdziesz? ;) Powtarzam, prawie cały skład się wymienił wiec nie zarzucaj mi mówienia nieprawdy jeśli sam/sama tego wcześniej nie przeanalizowałeś/łaś. Nie odnoszę się do firmy samej w sobie, tylko do fragmentu wypowiedzi osoby piszącej wcześniej. W sumie nic do firmy nie mam, poza przymykaniem oka na patologie kierowania, ale to już taki folklor. Za to omawiany przypadek osoby całkowicie nie szanującej swoich pracowników jest case'em na dłuuuugie opracowanie psychologiczne...

Ja
@marketing 07.06.2017 15:29

Witam, Kontekst wypowiedzi o dziale marketingu miał na myśli ogólną kreację marketingową firmy. Tworzony wizerunek, a nie pracowników pracujących w tym dziale. Do Pana Piotra Barańskiego, Z całym szacunkiem dla Pana propozycji ale nie jest to propozycja interesująca ze względu na kategorycznie różne pojmowanie poufności przez dwie strony (moją i firmy LUG) Wystarczającym będzie w kontekście zmian o jakich Pan pisze skupienie się na obecnych pracownikach i ich problemach z wcześniej wspomnianą kadrą. Obecni pracownicy będą równie dobrym źródłem informacji i propozycji poprawy sytuacji. Pozdrawiam

Lusia

Nie można oceniać firmy przez pryzmat jednej osoby lub jednego działu. To jest nieuczciwe, ludzie którzy tu pracują czuja się obrażani! Firma jest spoko, prawda?

xxx

Witam czy ktoś się wie ile zarabia pracownik na magazynie (magazynier)?

Ja

Firma Lug light factory doskonale miejsce żeby nabawic się rozstroju nerwowego, awersi do przełożonych i wypalenia zawodowego w krótkim czasie. Firma rzeczywiście rozwija się dynamicznie dzięki dobremu marketingowi i kilku innym mniej nadającym się na upublicznienie metodom. Są działy dobrze funkcjonujące z dobrym zarządzaniem niemniej jednak dzialy handlowe są godne pozalowania jeśli chodzi o kierownictwo. Szanowna P. Dyrektor eksportu jest najlepszym przykładem zarządzania poprzez zastraszanie, manipulowanie i upokorzenie pracowników. Standardowa metoda "motywowania" pracownika jest krzyk i wulgaryzmy co osobie na takim stanowisku conajmniej nie przystoi. wszystko to dodatkowo jest podsycone szeroko akceptowanym donosicielstwem i sztuczna negatywna konkurencja wewnętrz firmy. Nie wspominając już o zwolnieniach w stylu "ostatni dzień ważności umowy o pracę na czas okrslony wtedy zostają państwo poinformowani o nieprzedluzeniu". Celowe przenoszenie spotkań z pracownikiem w nieskończoność w celu przeprowadzenia rozmowy rocznej, ściąganie. Pracownika z urlopu a następnie kolejne przeniesienie spotkania o dzień lub dwa uzasadniając brakiem czasu. O warunkach pracy w dziale handlowym można by napisać dobra książkę. Zadziwiające jest ze do tej pory tak nieodpowiedzialna osoba zajmuje tak wysokie stanowisko tak długo widocznie ma inne atuty które są cenione w firmie. Osobiście nie polecam pracy w działach handlowych

Alm

Jak masz takie doświadczenia to powinieneś dość szybko dostać pracę

Mackuuu

Mam, doswiadczenie na maszynach CNC dzwonili do mnie 2 razy, ale ie moglem przyjechac.Dziwi mnie po prostu , ze ciagle jest zapotrzebowanie na cnc ... wiec sie chce dowiedziec jakie sa warunki

Maackuuu

Witam mam pytanie interesuje mnie praca Operatora CNC mogłby mi ktos opisac mniej wiecej jak ta praca wyglada i jakie sa zarobki ??

Buszmen

Same pozytywy, chyba sobie sami piszą opinie!!! Jako kierowca nie mam dobrej opini. Kolejna firma co mają w nosie kierowców. Przywozisz towar i czekasz bo nie mają czasu rozładować. To jest Polska tu trzeba czekać. Paranoja i żenada

Zostaw opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona góra

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie LUG Light Factory Sp. z o. o.