LUG Light Factory Sp. z o. o.

3.6 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o LUG Light Factory Sp. z o. o.

Kandydat

Dziwne to wasze forum. Chyba przeniosę się szukać informacji gdzieś indziej. Nie rozumiem co to się dzieje.

Sylvia Kosso.....
@Luca

Witam, jako że stłukł mi się lugowy kubek, w którym zawsze piłem rano kawę stwierdziłem, że to dobry moment aby napisać opinie o pracy w tej "firmie ( pseudo korpo) rodzinnej". Otóż jest to miejsce pełne absurdów i kontrowersji. Idąc od góry 3 dyrektor handlowy w przeciągu kilku lat, Dyrektor działu projektowego, który na początku wyrzucił połowę pracowników wpisując jako powody absurdy takie, że osobiście wstydziłbym się spojrzeć komuś w oczy ( było już o tym na goworku). Firma na pewno ma wysokie aspiracje o czym świadczy funkcjonowanie działu od wspanialych projektów, z ktorych prawie żaden nie został zrealizowany, no ale ktoś obiecuje złote góry to ktoś inny działać musi... Podsumowując w biurze regionalnym da się jakoś funkcjonować, w Zielonej Górze po tygodniu pracy już nigdy bym tak nie wrócił . Jedyne co miło wspominam poza niektórymi ludźmi to LUGpress - pismo, które czytając można się przekręcić że śmiechu, poziom obecnej publicznej TV.

pobożne życzenie, obawiam się.

Też Nowy wpis
@Luca

No cóż, tutaj trudno nie spotkać sie z opiniami hejterów, ktorzy ewidentnie mają w życiu za dużo wolnego czasu…

Uffniemamnietam

Witam, jako że stłukł mi się lugowy kubek, w którym zawsze piłem rano kawę stwierdziłem, że to dobry moment aby napisać opinie o pracy w tej "firmie ( pseudo korpo) rodzinnej". Otóż jest to miejsce pełne absurdów i kontrowersji. Idąc od góry 3 dyrektor handlowy w przeciągu kilku lat, Dyrektor działu projektowego, który na początku wyrzucił połowę pracowników wpisując jako powody absurdy takie, że osobiście wstydziłbym się spojrzeć komuś w oczy ( było już o tym na goworku).   Firma na pewno ma wysokie aspiracje o czym świadczy funkcjonowanie działu od wspanialych projektów, z ktorych prawie żaden nie został zrealizowany, no ale ktoś obiecuje złote góry to ktoś inny działać musi... Podsumowując w biurze regionalnym da się jakoś funkcjonować, w Zielonej Górze po tygodniu pracy już nigdy bym tak nie wrócił . Jedyne co miło wspominam poza niektórymi ludźmi to LUGpress - pismo, które czytając można się przekręcić że śmiechu, poziom obecnej publicznej TV.

@Uffniemamnietam

W ostatnim raporcie bieżącym Lug napisał: Różnica r/r jest efektem działań prewencyjnych realizowanych w 2020 roku, w ramach których wynagrodzenia pracowników nieprodukcyjnych zostały czasowo obniżone, co pozwoliło krótkotrwale zredukować koszty wynagrodzeń Co to oznacza, że obniżyli wynagrodzenia prewencyjnie ? Czy tak na wszelki wypadek ? Czy dlatego że zrobiła się ku temu okazja ?

Korwin
@Inwestor

Okazję to raczej wszystkim pracodawcom stworzył wyimaginowany wirus, który zabił nawet grypę. Pracownik, który ma kompetencję, doświadczenie i przede wszystkim wie jak to wykorzystać na rynku pracy nie będzie siedzieć z założonymi rękoma i płakać, że mu prezes zabrał 10-20% wynagrodzenia, żeby sobie autko nowe kupić. Takie niechlubne poczynania popychają do działań, a w tym wypadku działanie objawia się odejściem z takiej pracy. Zatrudniając się w nowej pracy, mamy możliwość dyktowania warunków zatrudnienia i sfinalizowanie tego formalnie poprzez spisanie umowy z nowym pracodawcą. Wytrwali swoje znajdą. A wszystkim pracodawcom, którzy nie doceniają swoich pracowników polecam odświeżenie sobie technik podwijania mankietów i przygotowanie się do pracy u podstaw. Pracowniku twój pracodawca przede wszystkim nie szanuje siebie, zaprzepaszczając twoje lata pracy i doświadczenie. Mając wiedzę na temat tego ile czasu poświęca się na wykwalifikowanie pracownika, pukam się w głowę, gdy słyszę ile wypowiedzeń wpłynęło do kadr na koniec każdego miesiąca. Jednego jestem pewien, ster nie jest już w rękach człowieka, który przez około 26 lat dbał o LUG i nim zarządzał, albo przynajmniej miał dobrych pracowników, którzy za niego umieli to zrobić.

@Korwin

Ciekawe kto ten komentarz wskazał do usunięcia. Czasami chyba niektórym trudno pogodzić się z prawdą.

@Andżela White

Skąd niby masz informację, że został wskazany do usunięcia? Masz jakieś konotacje z administracją goworka, czy jak?

@Nas

Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

@Inwestor

To jak z tym prewencyjnym obniżeniem wynagrodzenia ? Może z okazji jesieni znowu coś prewencyjnie obniżą ?

Peso
@Nas

chyba chodziło mu o wciśnięcie flagi chociaż kto wie może i ma jakies znajomości tylko wstydzi się przyznać

@Andżela White

Najpierw trzeba pisać tak, żeby dało się to zrozumieć.

@Andżela White

Najpierw trzeba pisać tak, żeby dało się to zrozumieć.

@Inwestor

Czy pracownik LUG który tak zawzięcie pisze sam ze sobą na innym wątku mógłby się wypowiedzieć o tym prewencyjnym obniżeniu wynagrodzeń ?

@Inwestor

Czekaj, bo chyba mi się klocki zaczęły układać po tym co przeczytałem pod swoim pytaniem, czy wy pijecie do mnie? Bo jeśli tak, to chyba bierzecie mnie za kogoś innego...ale sam nie rozumiem o co chodzi... Skąd pomysł, że jestem pracownikiem? Przecież wyraźnie pytałem o rekrutację

Klient

Proste pytanie - jakie Lug ma na to wytłumaczenie: Różnica r/r jest efektem działań prewencyjnych realizowanych w 2020 roku, w ramach których wynagrodzenia pracowników nieprodukcyjnych zostały czasowo obniżone, co pozwoliło krótkotrwale zredukować koszty wynagrodzeń

@Kandydat

Nadworna agigatorka na urlopie to nie ma kto odpowiadać :(

@Andżela White

Szkoda, że nadworna hejterka nadal na posterunku.

@Andżela White

Albo hejter...gdyż płeć pozostaje nieznana, a nieckiem sugerować się w tym przypadku nie należy, bo chamsko przywłaszcza cudze dane

@Buoy

Proszę niech dział propagandy najpierw udziela odpowiedzi na konkretne pytania, które padają na tym forum (chociażby o prewencyjne obniżenie wynagrodzeń), a w dalszej kolejności niech nie używa słów których znaczenia nie w pełni rozumie. Ale zadam sobie trud i wyjaśnię: Przywłaszczenie – występek polegający na włączeniu cudzej rzeczy ruchomej lub cudzego prawa majątkowego do swojego majątku.

@Andżela White

Może ty też zaczniesz dodawać tutaj treści które kogokolwiek interesują zamiast wypisywać te swoje bezsensowne żale ;) milej by się żyło.

@Andżela White

Dżizas, jesteś gorszym przypadkiem niż początkowo zakładałem

@Gal

Jeśli na pytanie dlaczego bez powodu obniżono ludziom wynagrodzenia dział propagandy LUG odpowiada że to są BEZSENSOWNE ŻALE to już wiem dlaczego LUG ma taką kiepską opinię i wieczne problemy z rekrutacją.

Naginasz nieco rzeczywistość.

@Andżela White

Tłumaczyć się przed tobą nie będę. Myśl sobie co chcesz.

hmm
@Andżela White

Ty też już dobrej opinii na tym forum nie masz bo każdy ma cię ewidentnie dosyć. po co na siłe jesteś tam gdzie cię nie chcą?

Ricardo Monday Nowy wpis
@hmm

Nie płacz tylko idź do mamy się poskarż.

Bloox Nowy wpis

Idź stąd spamerze, szukaj jeleni gdzie indziej

? Nowy wpis
@Bloox

co znowu się tutaj pojawiają jacyś naciągacze???

Chciałbym się zapytać dlaczego mimo końca pandemii koronawirusa zostały zabrane jubileusze za staz pracy. Uważam to za strzał w kolano dla firmy bo w tym momencie może stracić wszystkich najlepszych długoletnich pracowników. Telewizory na stołówke a ludzie pracujący długotrwale nie mają płacone za 5,10 lecia pracy. Zostaną sami Ukraińcy którzy i tak już zachowują się jakby byli u siebie i często są dużo lepiej traktowani niż Polacy. Powinniście to przemyśleć.

Export Sales Support
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Dwa etapy. Pierwszy na wysokim poziomie przeprowadzony przez HR Business Partnera. Długi wywiad mający na celu poznanie osobowości, motywacji i umiejętności. Osoba prowadząca rozmowę była uprzejma, sympatyczna, profesjonalna, starała się dowiedzieć jak najwięcej, sporządziła wiele notatek. Drugi etap z przyszłym bezpośrednim przełożonym na aplikowanym stanowisku. Niestety w tym przypadku rozmowa bardzo nie przyjemna. Półgodzinne spóźnienie Pani Kierownik, brak notatek z poprzedniej rozmowy i bardzo nie profesjonalne przeprowadzenie całej rozmowy. Pani Kierownik na bieżąco wysuwała swoje spostrzeżenia i to co się jej we mnie nie podoba, porównywała nas, podkreślała brak moich kompetencji i niski poziom kwalifikacji. Jeżeli kandydat nie spełnia oczekiwań to po prostu dziękujemy - nie znając człowieka, jego życia, doświadczeń nie powinno się go oceniać a tym bardziej porównywać do samego siebie. Całkowicie zraziło mnie to do firmy. Oczywiście nie otrzymałam pracy, wiedziałam to już w trakcie rozmowy, ale to mnie nie zmartwiło jedynie sposób w jaki mnie potraktowano pozostawił niesmak.

Pytania

Podczas pierwszej rozmowy pytania o kandydata, jego doświadczenie, motywacje, o przykłady trudnych sytuacji w pracy, o zalety, wady, umiejętności oraz dlaczego aplikowało się na wybrane stanowisko.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy
Kandydat

Rekrutacja prowadzona jest zdalnie, czy stacjonarnie? Chyba, że obie formy są dozwolone, w zalezności od preferencji?

@Luca

Poczekaj do jutra. Sam sobie odpowiesz jak zawsze.

Słucham?

@Andżela White

Możesz rozwinąć co masz na myśli? Bo się pogubiłem chyba.

Nowa
Kandydat

Czytam tą litanię negatywnych opinii, i chciałam się upewnić: czy one dotyczą pracy na produkcji, czy biurowej też? Szczególnie mnie interesuje oddział w Nowym Kisielinie. Czy też jest chaos i brak perspektyw?

Kol
@Nowa

Nie. W ogóle te opinie są przegięte mocno

Kol
@Nowa

Tzn. można śmiało uderzać z aplikacją

@Kol

Jak już nie masz żadnej innej opcji, to uderzaj.

@Nowa

Dlaczego moje komentarze zniknęły? Gowork, macie mi coś do powiedzenia??

@Nowa

Zwłaszcza, że nic złego w nich nie było, a były bardzo podobne do wypowiedzi @Kol, które już magicznie widnieją.

@Kol

No ale dobra, generalnie uważam podobnie.

@Aloha

Tia, juz widzisz jak ci piszą uzasadnienie decyzji ;)

@Nas

No właśnie nie widzę i w tym jest cały problem. Ale domyślam się że z tego to raczej nic nie będzie

@Aloha

Słusznie się domyślasz.

@Nas

Także nie musisz się jeszcze tutaj do tego dokładać, chyba jest to zbędne

BardzoZdziwiony
Klient

Obserwuję polemikę przeróżnych osób ta tablicy GoWork via LUG. Przerażające !!! Pracownicy obrzucają się błotem jeden drugiemu przytyka. Zainteresowani firmą zadają pytania i otrzymują jakieś dywagacje. Gdzie jest ktoś z ramienia LUG choćby specjalista HR, który odpowie na pytania dotyczące stanowiska, jak nie HR to szef produkcji??? Pytania bez odpowiedzi są wizytówką managementu firmy!!! Panie Właścicielu może pora przyjrzeć się i przewietrzyć towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie piszę tego złośliwie. Znam pracę w korporacji na tym level'u, ale w życiu na to nie dałbym zgody. O LUG w regionie krążą zdecydowanie złe opinie, duża rotacja pracowników, praca w nadgodzinach, złe relacje między pracownikami, niskie płace ... to świadczy o kadrze zarządzającej raczej nieudolnej. Nie będziecie produkować dobrych wyrobów jeśli operatorzy maszyn będą się zmieniać, jeśli Dział Planowania źle organizuje pracę , że permanentnie trzeba ja wykonywać w weekendy, z treści wpisów wynika, że koordynatorzy, brygadziści czy jak ich u siebie nazywacie są gburowaci i aroganccy. Jeżeli LUG będzie udawał, że płaci to ludzie będą udawać, że pracują. Nowosolska strefa wysysa Wam pracowników i ludziom opłaca się ponosić koszty dojazdu. Nawet zielonogórska podbiera Wam pracowników produkcji ale i specjalistów. LUG cechuje modus operandy szefów lat 90. To się skończyło, ludzie nie będą pracować za głodowe stawki. Będą wpadać na chwilę i znikać. Na dłuższą metę żadnej firmy nie stać. Ciekawe kto będzie pracował w tej nowej hali. Polacy są pracowici , czują się odpowiedzialni za swoje miejsce pracy jeśli pracodawca ich szanuje, a to jest deficytowa wartość w korporacjach o polskich korzeniach. Dlaczego jest lepiej w tym względzie w firmach niemieckich, duńskich ( bo tych jest najwięcej na rynku polskim). Może kadrę kierownicza trzeba wysłać na jakieś warsztaty!!! Piszę to jako osoba postronna i życzliwa polskiej przedsiębiorczości i przykro mi jest jak te firmy same się zabijają. Nie oczekuję, że ktoś z zarządu czy kadry kierowniczej pochyli się nad tym wpisem bo Wam jest dobrze i wygodnie... Aż zawieje "wiatr odnowy" PS. Są firmy o których pracownicy piszą dobrze i są życzliwsi i bardziej komunikatywni dla siebie np. Homanit w Krośnie Odrzańskim

Kandydat

Każdy szukający pracy w Lug powinien to przeczytać.

Kandydat

Najpierw zwalniali teraz zatrudniają. Niezły rollercoaster. I weź tu człowieku spróbuj wziąć kredyt jak praca w Lugu niepewna

W.
@BardzoZdziwiony

O jakich ty kierownikach mówisz? O dzieciach, które bez wiedzy produktowej, bez wiedzy o zarządzaniu i bez doświadczenia na podobnym stanowisku są kierownikami w tej firmie? Swoje awanse osiągnęli dzięki plotkowaniu, kapowaniu i całkowitemu posłuszeństwu oraz dużej ilości wazeliny wcieranej w tyłek operacyjnego. Rzeczywiści mają z czego być dumni. Na pewno świetnie wpiszą się w karty historii istnienia tej firmy. Ciekawe czym ich uhonorują? Nagrody pewnie będą równie cenne jak ich zarządczy brak rozwagi. W przyszłości rynek pracy się będzie o was zabijał, w szczególności gdy byliście tymi ostatnimi przy których zarządzaniu LUG padł. Z całym szacunkiem, ale z co niektórymi wiązałem większe nadzieje. Wcześniejsze zaangażowanie w sprawy firmy , zdrowy umysł, wyciąganie trafnych wniosków... Zapowiadało się świetnie. To jednak brak asertywności i bezmyślne wykonywanie poleceń sprawiają że wydaję taką, a nie inne opinię o osobach, które być może gdyby myślały samodzielnie mogłyby być dla wielu wzorem do naśladowania. Na koniec dodam jeszcze iż: "serce produkcji tkwi w jej planowaniu", a u was nie ma planowania, prognozy. Podobnie jak ty Bardzo Zdziwiony jestem życzliwy polskiej przedsiębiorczości, a zwłaszcza firmom rodzinnym.

@W.

Potwierdzam, samodzielne myślenie i posiadanie własnego zdania jest wielce niewskazane. Najbardziej cenione jest bezkrytyczne wykonywanie poleceń głównodowodzącego. Przynajmniej nie ma ryzyka, ze będą stanowić dla niego za jakiś czas zagrożenie. A planowanie to całkiem inna historia. Zreszta trudni pisać historie o czymś, co nie istnieje. To jak pisanie science-fiction (a dokładnie Factory-fiction)…

Atmosferowicz

A jak z atmosferą ?

@Atmosferowicz

Dlaczego tak wiele jest wakatów ? Czy firma się tak szybko rozwija, czy raczej zwija. W myśl zasady - ostatni gasi światło.

@Atmosferowicz

@Rafałek

To chyba logiczne że są takie okresy w firmach gdzie zaczynają zatrudniać więcej osób? jakby nie było wakatów to byś narzekał dlaczego ich nie ma??

@Rafałek

Swoją drogą wystarczyło napisać raz to po pierwsze, a po drugie szybko przychodzi ci ocenianie gdy "teoretycznie" nie masz pojęcia jak to wygląda

@Ross

To proszę o informację jak to wygląda.

@Rafałek

Prawda jest taka, ze ludzie odchodzą na potęgę - warunki są raczej niesprzyjające spokojnej i wydajnej pracy. Wg raportu giełdowego dostępnego w necie za ubiegły rok było to coś na poziomie 47%!!!! O ile dobrze pamietam… I stad te wakaty…

@Były

Ja tam nie mam problemów ze spokojną pracą wiec nie wiem gdzie leży twój problem ale ja bym się nad tym zastanowił

@Ross

Więc tyle ludzi odeszło bo się zanudziło w tej spokojnej pracy…

@Były

Odeszło bądź zostało odesłanych. A teraz zbierają żniwo tego krótkoterminowego planowania.

@Pracownik

I prowadzą dyskusje sami ze sobą podszywając się pod kandydatów. Teraz niby grafik szuka pracy.

Produkcja
@W.

Masz rację a szczególnie to widać na lakierni ,wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Typowe wazeliniarstwo ,człowiekowi żygac się chce.

Nowa

@Nowa

Patrząc na charakter wypowiedzi niektórych "krytykantów", to chyba dotyczą całego świata.

@Nowa

Ja się z większoscią z nich nie zgadzam, ale strach napisać cokolwiek względnie pozytywnego, czy netralnego chociaż, bo zaraz się rzucą jak (usunięte przez administratora)

Neutralnego*

Olivier
Kandydat

Stanowisko grafika- jest się zatrudnionym etatowo pod firmą, czy bardziej zadaniowo na zasadzie współpracy B2B?

boss
@Olivier

Normalnie na umowie o pracę się pracuje. przynamniej z tego co mi wiadomo

Kandydat

Widze że pojawiło się w końcu coś do marketingu nie ukrywam że trochę też na to liczyłem. Jest ktoś z tego działu??

a co?

@Rafał

pytaj wprost a nie się czaisz

@Rafał

Wszyscy kumaci z tego działu są już poza Lugiem. Dlatego szukają nowych.

@Andżela White

Szukają tylko jednej osoby, więc nie wprowadzaj nikogo w błąd..

@idk

Nie czaję się. Interesuje mnie kwestia atmosfery między pracownikami, podział zadań, czy się dogadują wszyscy i fajnie można się zgrać?

wiem, odniosłem się już

@Rafał

to nie jest szkółka niedzielna, żeby się wszyscy dogadywali, ściągnij te różowe oksy i trochę realnego spojrzenia na świat jak sam nie jesteś jakiś odklejony od rzeczywistości, to pewnie się zgrasz, nie wiem, to od ciebie w dużej mierze zależy a atmosfera to kwestia płynna, raz lepiej raz gorzej, jest paru takich co ją sukcesywnie psuje, zresztą będąc tutaj pewnie sam byłeś świadkiem ich radosnej twórczości

@idk

Tak, przeglądałem profil i widziałem niektóre wyczyny użytkowników. Ja raczej jestem kontaktowy, po prostu wolę wiedzieć jak to z wewnątrz wygląda od pracowników

Kandydat

Czy wymagany angielski jest na codzień używany w pracy?

@Rafał

a sorry, nie widziałem, że rozdzieliłeś wątek

mos
@Rafał

skoro go wymagają, no to chyba jest logiczne że w jakimś stopniu tak

Zdziwionyteż

Tu się zgadzam z osobą piszącą wcześniej. To co się dzieje na tym profilu woła czasem o pomstę do nieba. Ludzie zadają pytania i otrzymują tylko jakieś bezsensowne zarzuty i kolejne zmyślane teorie. Skoro już tutaj siedzicie, to nie możecie odpowiadać normalnie, tylko robicie z tego miejsca jakiś pamiętnik? Opamiętajcie się. jesteście dorośli czy nie?

Op
@Zdziwionyteż

Co do niektórych to miałbym wątpliwości jeśli chodzi o tą dorosłość a na pewno jeśli chodzi o dojrzałość

vgh
@Zdziwionyteż

teraz weszlismy na wyzszy poziom, moze jakies nazwiska jak juz po stanowiskach lecicie ?

??
@vgh

po jakich stanowiskach? o czym ty gadasz?? czytanie ze zrozumieniem opanuj a potem się udzielaj.

??
@vgh

chyba że to nie odnosiło się do tego wpisu to sory

Zainteresowany

Wpis dla tych, którzy by chcieli aplikować. Pracownik produkcji 2400 brutto podstawy plus 200 zł premii reg. plus premia wydajnościowe 500 i jakościowa 300 zł. Operator CNC 2800/3000 brutto plus premię i obsługa kilku maszyn. Lakiernia/elektronicy/magazyn podobnie w wysokości zarobków. A co do wyższych stanowisk, to sądząc po żałośnie niskich stawkach wyżej wymienionych, zapewne wygląda to podobnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza oraz uwielbia podejście pracodawcy do pracownika metodami rodem z przełomu lat 90tych to śmiało może rozważyć aplikacje :)

@Zainteresowany

Jednym słowem kupa kasy albo śmiechu. Niepotrzebne skreślić.

Ghost
@Kandydat

To ile będzie na rękę ? Więcej niż w Biedrze ?

@Ghost

Jak masz problemy z obliczaniem takich rzeczy to może warto się cofnąć na jakieś dodatkowe lekcje.

x

Ty to w ogóle ciekawy przypadek jesteś. Raz pospisujesz się jako klient, raz jako były pracownik, raz jako pracownik, posługując się do tego cudzą tożsamością. Skomplikowany przypadek kliniczny. I tak, będę wyjeżdżać z ad personam, deal with it.

Abc

Tobie też by się przydał jakiś urlop od goworka bo już ci uderza chyba za bardzo

Kandydat

Operator Maszyn CNC - na ile zmian praca, w jakich godzinach, robota w tygodniu, czy weekendy również?

@CNC

Bardzo bym prosił o odpowiedź.

@CNC

Niestety w ogłoszeniu nie ma takich informacji, tak to bym nie zawracał głowy.

@CNC

Też się podłączę pod temat bo w ogłoszeniu też nie ma wyjaśnione o co chodzi. Jest tam napisane że będę miał możliwość Aktywnej integracji z koleżankami i kolegami. Kiedy będę miał tą możliwość integracji z koleżankami i na czym to polega ? Czy to wchodzi w zakres obowiązków służbowych koleżanek z którymi będę chciał się integrować ?

@Kandydat

Dla Ciebie akurat nie będzie takiej możliwości więc się nie fatyguj. A Twoje "żarty" są poniżej poziomu ale czego ja wymagam

@CNC

Operator pracuje tak jak wszyscy po 8 godzin . w zależności od zapotrzebowania są od 1-3 zmian ale tak jak mówię to zależy.

@Lock

Czy ogłoszenie o pracę jest żartem ?? Doceniam samokrytycyzm. W końcu Lock jakaś odmiana od pisania samemu ze sobą.

Kadry LUG
@CNC

A czy nie wpadł Kandydat, na pomysł żeby tak po prostu napisać/ zadzwonić do kadr ??Ale nic straconego z taką nieprzeciętną inteligencją znajdzie się miejsce na szczeblu dyrektorskim lub nawet w zarządzie. Śmiało aplikuj takich ludzi potrzeba.

@Kadry LUG

Słuchaj, patrzę - forum dla pracowników i kandydatów, myślę, że to dobre miejsce na zadanie takiego pytania. z czasem wychodzi na to, że chyba niekoniecznie?

@Kadry LUG

Nie chciałem od razu w buta wjeżdżać z gradobiciem pytań do kadr i zawracać głowę pierdołami, kiedy myślałem, że uda się dowiedzieć tego od forumowiczów

@Kadry LUG

A po trzecie, nie życzę sobie, żebyś mnie bezpodstawnie obrażał (czy tam obrażała). Nawet mnie nie znasz. A tym bardziej mojego ilorazu inteligencji.

@CNC

To dobre miejsce na zadanie pytania, haczyk jest tylko taki że dużo osób które tutaj piszą nie mają nic lepszego do roboty niż czepianie się zwykłych ludzi, bo ich paskudne charaktery nie pozwalają nawet na to żeby mieć jakichkolwiek znajomych i inne życie ;)

@CNC

Tak sobie to tłumaczę, bo inaczej to nie mam logicznego wyjaśnienia na takie zachowania

@Lock

Mam nadzieję, że w pracy są nie tylko tacy? Bo jeśli tak to ja jednak podziękuję...

@Lock

A mógłbyś rozszerzyć odpowiedź o godziny pracy?

I od czego to zależy?

@CNC

Oczywiście mógłbym: Pracownik produkcji 2400 brutto podstawy plus 200 zł premii reg. plus premia wydajnościowe 500 i jakościowa 300 zł. Operator CNC 2800/3000 brutto plus premię i obsługa kilku maszyn. Lakiernia/elektronicy/magazyn podobnie w wysokości zarobków. A co do wyższych stanowisk, to sądząc po żałośnie niskich stawkach wyżej wymienionych, zapewne wygląda to podobnie. Jeśli komuś to nie przeszkadza oraz uwielbia podejście pracodawcy do pracownika metodami rodem z przełomu lat 90tych to śmiało może rozważyć aplikacje :)

@Lock

Ale to już ktoś napisał, umiem czytać. Pytałem o godziny.

black

to żadna odpowiedź i skończ się wymądrzać

Kandydat

Na to już odpowiedziałem.

black

ty się o moje finanse nie musisz martwić, bo mają się świetnie ;)

Zdziwionyteż

Oczywiście wiadomo nie piszę tego (usunięte przez administratora)ja się jedynie dziwię po co to wszystko, po co tak robić, po co tracić swój wolny czas

Takie tam przemyślenia

Tak sobie czytam i czytam (...) I tak się zastanawiam po co te przepychanki pomiędzy " zadowolonymi" a " niezadowolonymi pracownikami ? Prawda jest taka iż każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, która przeważnie zależy od punktu widzenia (a może siedzenia ?) Kto ma tu dobrze będzie chwalił a kto źle ganił. Choć prawdą jest, że od dłuższego czasu (a pracuje tu już 6 lat) jest źle i tendencja raczej idzie ku spadkowi. Tendencja i trend na tanią siłę roboczą z południowego wschodu, tendencja na brak podwyżek i totalny chaos oraz brak chęci poprawy tego stanu rzeczy. To wszystko daje trochę do myślenia.

Open
@Takie tam przemyślenia

Rosnąca ilość wakatów również jest pewną wskazówką

Romek
@Takie tam przemyślenia

Masz rację dlatego już mnie tu nie ma, Zwalniali na potęgę ok 130osub w ciągu roku, teraz jest potrzeba to pojawiają sie wakaty. Ale dzielny dyro mu pokazać ze tą samą robotę lub więcej można zrobić mniejszą ilością osób. Prawdziwa jazda zacznie się pod koniec 2021r jak będą pierwsze Marketingowe dostawy opraw na Warszawę. Bo już każdy w branży oświetleniowej w Polsce wie że Lug zrobi to bez zarobku najdroższa reklama w Polsce. A jak to Główny zawsze mówi największym kosztem dla firmy jest Pracownik.

Szukający pracy
@Open

Przeanalizowałem go worka, popytałem znajomych którzy pracują i pracowali w Lug. Ci co pracują jeszcze to narzekają że atmosfera jest bardzo kiepska i bardzo napięta -rozmowy w kuchni w temacie co będzie dalej czy szukać pracy a kto jest na wypowiedzeniu lub szukają już kogoś na twoje miejsce, młodą krew za małe pieniądze., A znajomi co już pożegnali Lug to są zadowoleni pracują w innych firmach uśmiechnięci a jedno stwierdzenie mi zapadło w pamięci, moja głowa w końcu jest uwolniona mogę spokojnie zasnąć - a kolega specjalista teraz ma stanowisko dyrektora w innej firmie. Jednak odpuszczam i zmieniam swój kierunek na inną firmę.

Olek
@Takie tam przemyślenia

Świetnie to ujeles/ujęłaś podpinam się pod tym - 4 letni pracownik :)

@Olek

Czy że względu na dużą ilość wakatów urlopy letnie są wstzymywane ?

xyz
@Szukający pracy

Zastanawiająco dużo tych znajomych w Lugu masz. Zupełnie jakbyś sam był jednym z nich i pisał niekorzystnie, tylko z perspektywy kandydata. Trąci ściemą. Jak źle oceniłem to sorry, ale tak to wygląda.

Czy to ważne?
@xyz

A w czym będzie różnica? Jedynie w tym, że nie ma jaj żeby odejść. Pracowałem i podziękowałem. (usunięte przez administratora) Więc co to zmienia, że napisał z perspektywy kandydata? Tylko tyle że nie ma odwagi, jak większość załogi teraz. Reszta jest prawdą, choćbyśmy zaklinali rzeczywistość, nie zmienisz jej.

@xyz

już sam fakt że tutaj napisał ten swój wywód jest mocno podejrzany, kandydaci raczej tak nie robią ;) ale każdy oceni sam

Czytanie ze zrozumieniem nie b
@Azar

A gdzie jest napisane że to kandydat ?? Jest to przecież pracownik Lug, który pisze że pracuje w Lug i szuka lepszej pracy. I pewnie taką znajdzie bez problemów.

@Czytanie ze zrozumieniem nie b

nick: szukający pracy podpis: kandydat no nie wiem kto tu w takim razie powinien popracować nad czytaniem.

@Czytanie ze zrozumieniem nie b

oj oj no i po co się kłócić jak się nie ma racji? tylko siebie ośmieszasz w ten sposób. chciałeś się wymądrzać i nie wyszło

@hm

chce to niech się ośmiesza, jego sprawa.

@Azar

wiadomo że jego, ale skoro tu wszyscy się tak lubią czepiać to i ja się wpasowuje ;)

Sts
@hm

No no złośliwiec z ciebie trochę

Czytanie ze zrozumieniem nie
@Azar

Na tym właśnie polega czytanie ze zrozumieniem. Należy przeczytać treść i wyciągnąć z niej właściwe wnioski. No ale czego ja wymagam od kadry zarządzającej...

He he
@Czytanie ze zrozumieniem nie

Nic dodać nic ująć

@Czytanie ze zrozumieniem nie

widzę że nadal problemy ze zrozumieniem prostych przekazów.. no ale czego można wymagać od człowieka który swój wolny czas wieczorem poświęca na klepanie na goworku

@Takie tam przemyślenia - przecież również o to proszę. o nie ocenianie się nawzajem i wmawianie innym swoich racji. każdy robi to co uważa za słuszne i pracuje tam gdzie mu to odpowiada.

Kowal
@:)

zgadza się. ja np na razie zamierzam pracować i nigdzie nie odchodzić bo też staż już trochę mam i szkoda mi tego zaprzepaszczać całkowicie. nie lubię zmian. zobaczymy jak to będzie dalej ale na razie pracuje i robię swoje

cytrus
@Kowal

oho, hejt na Kowala bo ośmielił się mieć swoje zdanie za 3...2...1... oczywiście żartuję, mam nadzieję chłopie, że ci się tu nie dostanie za nic, ale sam wiesz jakie są realia.

Kolejny dzień w raju

Firma wspaniała jeśli się nie ma zbyt wielkich oczekiwań i jakichkolwiek ambicji. Najlepiej jest też mieć nikłe umiejętności, wtedy praca jak znalazł. Poza tym dołączę się do moich przedmówców... Totalny chaos, brak zaangażowania firmy w jakąkolwiek materię. Zarobki mizerne oraz brak perspektyw na jakąś godna podwyżkę.

Kolejny dzień w raju
@Kolejny dzień w raju

Firma wspaniała jeśli ma się wielkie oczekiwania i ambicje. Najlepiej mieć spore umiejętności, wtedy praca jak znalazł. Totalna organizacja, duże zaangażowanie firmy w każdą materię. Zarobki dobre, z perspektywami na godną podwyżkę.

Jak dobrze że Ty tutaj jesteś żeby to napisać o 20:54 bo nie masz nic lepszego do roboty wieczorami

@:)

Widzisz - ja piszę w wolnym czasie i to moja prywatna sprawa jak go spędzam. Ty natomiast piszesz w godzinach pracy i są w tej sytuacji dwie opcje: 1) albo robisz to za przyzwoleniem pracodawcy - wtedy uczciwie by było się podpisać jako LUG 2) robisz to za plecami pracodawcy - zamiast uczciwie pracować udajesz, że pracujesz. Nieważne którą opcję wybierzesz - kumaci widzą że wygląda to SŁABO

cytrus
@Nieudolny marketing szeptany

>Kiedy myślisz, że pozjadałaś wszystkie rozumy, a okazuje się, że zjadłaś tylko swój własny, który zdążył się już przetrawić i wydalić z organizmu

@Nieudolny marketing szeptany

Widzisz - ja piszę wtedy kiedy mogę i to też jest moja prywatna sprawa. A Twoje teorie spiskowe są tutaj po prostu zbędne

@Nieudolny marketing szeptany

A jeśli siebie zaliczasz do kumatych.. no to kiepsko to widzę

@cytrus

Wycieczki osobiste traktuję jako brak merytorycznych argumentów. Zatem mamy klasyczny Szach Mat :)

@Nieudolny marketing szeptany

Ale jakich argumentów? Co ty chcesz tutaj argumentować? I po co właściwie tutaj przesiadujesz?

@Nieudolny marketing szeptany

Naprawdę od dłuższego czasu obserwuję to forum, raz piszę więcej raz piszę mniej, czasem wcale. to wszystko zależy ile mam czasu. Ale nie rozumiem tych działań tutaj twoich i ludzi tobie podobnych. Jeśli masz jakiś problem, coś ci się nie podoba to po prostu się zwolnij. ale daj żyć i pracować tym którzy nie chcą i nie mają się do czego przyczepić

@Nieudolny marketing szeptany

Czy to naprawdę jest takie trudne by uszanować czyjeś zdanie?

@:)

Już odpowiedziałem - ale jak jest problem ze zrozumieniem to powtórzę: co robię w wolnym czasie to moja sprawa i proszę nie mówić mi co mam robić, a czego nie. Twoją tutaj obecność rozumiem - po prostu Ci płacą. A że budżet na fundusz płacowy mierny to mamy efekt: jaka płaca - taka praca . Gdy dyskusja przeniosła się na trochę wyższy poziom, to woda w czajniku się komuś zagotowała i zamiast merytoryki mamy rzucanie inwektywami. Jako obecny/potencjalny inwestor chciałbym zwrócić uwagę aby tą energię kierować siły na poprawę procesu raportowania. Blisko 6 miesięcy wyczekiwania na roczny raport to raczej nie jest powód do dumy dla firmy kreującej się na pracodawcę marzeń.

@Nieudolny marketing szeptany

Mi za nic nikt nie płaci, ale jakby chciał to chętnie przyjmę dodatkowy grosz, zawsze to się na coś spożytkuje ;) Twoja obecność tutaj natomiast nadal jest co najmniej dziwna, a treści które przekazujesz również poddają w wątpliwość Twoją wiarygodność. Celowe działanie? Czarny PR? Nie wiem co robisz i na czyje zlecenie, ale jedno jest pewne - prawdy w tym nie ma za grosz.

@:)

Czarny PR ? A może schizofrenia, bo jak inaczej nazwać (uwaga podaję za oficjalnym dokumentem podpisanym przez Zarząd Lug-a) zwolnienie co 5-go pracownika, piętnastokrotny wzrost outsourcingu pracowniczego ? Czyli przekaz jest jasny zwalniamy na potęgę. A z drugiej strony piszą tutaj osobniki, które myślą że są takie sprytne i opinie o pracodawcy próbują nieudolnie przykrywać zastępczymi tematami w stylu: jaki film polecacie ? Serio ? Tylko na Was stać ? Macie swój Intranet i tam możecie dyktować ludziom co i o czym na ktoś pisać. Na tym forum trzymajmy się podstawowego jego celu - zbierajmy opinię o pracodawcy i pozwólmy ludziom wyrobić sobie opinię o pracy w tym miejscu. Rozumiem że liczba wakatów nieustannie rośnie, ale kto sieje deszcz to zbiera burzę

@Nieudolny marketing szeptany

Aha, czyli z jednej strony nawołujesz do tego, by na portalu pojawiały się tylko opinie "prawdziwe", a z drugiej negujesz każdą wypowiedź, która wypowiada się w sposób pozytywny lub neutralny o firmie, bo w Twoim mniemaniu to też jest marketing? Czyli negatywne komentarze są ok, ale pozytywne to na pewno marketing. Ciekawa teoria

@Nieudolny marketing szeptany

Mam nadzieję, że każdy widzi absurd tego wszystkiego i tego jak sam też sobie zaprzeczasz, nawet nie trzeba tego tłumaczyć

@:)

Jestem jak najbardziej za neutralnymi bądź pozytywnymi opiniami. Szczerze mówiąc niech ich będzie więcej niż negatywnych. Coś jednak chyba w firmie nie gra patrząc na rosnącą liczbę wakatów i zaangażowanie Lug-a w zaśmiecanie tego forum pseudowątkami mającymi na celu "sprytne" (w mniemaniu osoby to piszącej) przykrywanie negatywnych opinii tematami w stylu: u Was w kranie też ciepła woda ? Przyłapany na tym pracownik zaczyna obrażać adwersarza i robić z siebie niewinne cielątko. Trochę to dziecinne.

Amazon to miodzio
Klient

W Amazon (mającym łatkę wyzyskiwacza) wskaźnik rotacji wynosi 5 procent). Może ktoś skomentuje poniższy fragment z raportu CSR Lug-a bo te wskaźniki rotacji przebijają sufit: "Wskaźnik rotacji pracowników (liczba pracowników, którzy odeszli z pracy w danym roku w stosunku do liczby pracowników według stanu na koniec roku) w 2020 roku wyniósł 22,0% w odniesieniu do wszystkich pracowników i wzrósł o 2,5pp w stosunku do roku ubiegłego. W odniesieniu do pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony wskaźnik ten wyniósł 18,9% i wzrósł o 7,2pp."

projektant

Co z warunkami premiowymi od nowego roku nie ma ich i cisza nikt nic nie wie. A my siedzimy od roku w domu i zużywamy własny prąd, rachunki po (usunięte przez administratora)za 2 miesiące, wcześniej (usunięte przez administratora), co miesiąc dokładam do firmy (usunięte przez administratora), Nikt o tym nie myśli a jeszcze obniżają pensje zawieszają premie. A firma chwali super inwestycjami i wynikami, akcje na giełdzie z(usunięte przez administratora)sł skoczyły gdzie ten sukces. (usunięte przez administratora)Zacznie sie loteria albo obniżamy pensje w dziale albo typujecie jedną osobę do zwolnienia fajna praktyka tu się dzieje. Ciekawe czy to skasują

Kandydat

Czy we wszystkich działach jest takie podejście Zarządu do pracy zdalnej ?

@Kandydat

Czy mogę prosić o opinię innych pracowników na zdalnej ?

Ja
@Kandydat

Mi się bardzo wygodnie pracuje z domu i szczerze z przerażeniem myśle o powrocie. Tzn są plusy i minusy, do pracy jednak trzeba się ogarną choćby wizualnie, niby nic ale działa na psychikę ale jeśli o wygodę pracy to zupełnie inny poziom, myśle że wzrost produktywności o kilkadzieisąc procent ale oczywiście mówie o sobie, czyli osobie, która nie ma dzieci, które biegają i drą pape przez 16 h dziennie

MantisLord

ale ty musisz być nieprzyjemnym człowiekiem, gdybyś był u mnie w gości, to wystawiałbym ci rachunek za każde spuszczenie wody

@Ja

Co do pracy zdalnej to co kto lubi.. ja np wolałbym do biura wrócić, praca zdalna ma swoje plusy wiadomo, ale tak jak mówisz, idąc do pracy zawsze trzeba się jakoś ogarnąć, przebrać, wyjść z tego domu, a tak to człowiek się kisi w czterech ścianach, ani kontaktu z innymi pracownikami ani nic. Ale ogólnie dobrze jest to wszystko zorganizowane to po prostu mi brakuje wychodzenia

Alojzy
@Nick

Znajomych nie masz, ze sie nie mozesz po pracy uszykowac i wyjsc do ludzi? Ja nie wiem co to pokolenie niewolnikow sie stworzylo, tylko praca zyja, tylko w pracy maja kontakt z ludzmi, przykre ogromnie. Sami sobie tego bata ukrecacie na szyi, sami sobie w dzialach robicie wyscigi szczurow i paskudna atmosfere

@Alojzy

A co Tobie do tego czy ja mam znajomych czy nie mam? i co to ma wspólnego z całą resztą o której tutaj piszesz? To że wolę przychodzić do pracy niż się kisić w domu to jest akurat całkowicie chyba normalne. I niby gdzie mam wyjść z tymi znajomymi skoro wszystko jest zamknięte? Też siedzieć w domu? No faktycznie ogromna zmiana. W ogóle nie zrozumiałeś tego o co mi chodziło i na dodatek jeszcze czepiasz się nie wiadomo o co i dlaczego. Jedni wolą pracę w domu inni wolą w biurze, ja osobiście w biurze jestem bardziej w stanie się skupić, bo nie każdy ma w domu warunki takie, które pozwalają na to by wykonywać swoją pracę w 100 %. Bardzo łatwo przyszło Ci ocenianie w zasadzie obcego człowieka.

Alojzy
@Nick

Bo normalne to nie jest, że ktoś szuka kontaktu z ludźmi w pracy zamiast mieć je po pracy i można wiele rzeczy robić wciąż podczas pandemii. Siłownie działają w podziemiu, można wyjść na spacer czy uprawiać jakikolwiek sport. Praca zdalna ma same zalety, ogromna oszczedność czasu, kasy na paliwo, większa swoboda i jak dla mnie większa możliwość skupienia się niż w pracy gdzie ludzie w około. Rozumiem tylko ludzi, którzy mają małe, wrzeszczące cały dzień dzieci, że nie chcą z domu pracować ale tego pokolenia (usunięte przez administratora) z zadowoleniem wstających jak roboty rano i cieszących się, że jadą w zime czy deszcz do pracy to nigdy nie zrozumiem.

@Alojzy

Nie stawiaj mi diagnoz co jest ze mną normalne, a co nie. Poza tym, nigdzie nie mówię, że nie podejmuję aktywności po pracy. Mówię, że wolę pracę stacjonarną. Tylko tyle i aż tyle.

Kain
@Alojzy

przeczytałem tą wasze dyskusję i zaczałem się zastanawiać. po co ty za wszelką cenę obrazasz kogoś, wytykasz mu czy ma znajomych czy nie ma i jak spędza swój czas i co woli? ty wolisz pracować zdalnie, on woli pracować z w biurze. Każdy ma prawo do własnej opinii i co to kogo obchodzi? serio bardzo niski poziom pokazujesz tutaj i ja wiem że anonimowość tak kusi, ale no szanujmy trochę siebie nawzajem i swoje zdanie;)

Akira
@Nick

weźcie się z tym przenieście na priv, czy coś.

abrakadabra
@Akira

chcesz, żeby cię ominął taki quality content?

abrakadabra

no weź ;)

Nik
@Akira

jak sobie chcą tracić tutaj czas i się wykłócać no to ich sprawa. cóż ci do tego?

ja
@MantisLord

dobrze że nie jesteś moim znajomym.

Zostaw merytoryczną opinię o LUG Light Factory Sp. z o. o. - Zielona Góra

LUG Light Factory Sp. z o. o.