Opinie o Santander Consumer Bank S.A. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Santander Consumer Bank S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Santander Consumer Bank S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Consumer Bank S.A. w Wrocław

Maciek

Bardzo fajna rekrutacja. Miałem wrażenie, że ktoś w końcu traktuje mnie jak człowieka. Firma bardzo mocno stawiająca na relacje między ludźmi. Mnóstwo opcji na wyjazd - tu na jakiś bieg, tam puchar, czy na wycieczki pracownicze na prawdę za grosze. Co chwilę jakaś integracja, wyjście na piwo, czy szkolenie. Jak chcesz się rozwijać - bez problemu znajdziesz takie możliwości. Byłem na kilku szkoleniach prowadzonych przez ludzi z firmy. Na prawdę fajne i wartościowe. Jedno lepsze od takiego z rynku, na którym byłem w poprzedniej pracy. Szefowie różni - ale jak chcesz robić coś więcej niż standard - da się. Fajny social, chociaż trochę boli, że za Multisporta musisz płacić. Korzystam z darmowej pożyczki pracowniczej, można też liczyć na zniżki do outletu, czy na lunch - no i są też fajne zniżki na nowy sprzęt - liczę, że tak będzie też z nowym flagowcem Samsunga.

nie ściemniać
@Maciek

To jest forum dla pracowników i kandydatów na pracowników a nie dla autoreklamy HR-owców tudzież PR-owców Santandera. Bredzisz tak że czytać się nie da. Fałsz wylewa się uszami ....

Maciek
@nie ściemniać

@niesciemniac mi się podoba. Nie ma dzisiaj obowiązku pracy. I nie wyzwaj mnie od jakiś leniwców z haeru czy piaru. Bo lepiej napisz, co myślisz - niż używaj sobie po ludziach. Warto wiedzieć w jakiej firmie się pracuje. Bo Santander i Consumer to trochę co innego, c'nie

Blabla
@Maciek

Jakie wycieczki? Od 2 lat nie widzę żadnej propozycji ????

@Blabla

@BlaBla informacje o wycieczkach pracowniczych na bieżąco pojawiają się w intranecie Santander Consumer Banku. W tym roku ta forma aktywności, z racji trwającej pandemii, została zawieszona. Jednak nasi pracownicy mogą bezpłatnie uczestniczyć np. w pucharach nordic walking, czy 5. wirtualnym Biegu po Oddech. Szczegóły na ten temat znajduja sie w naszym intranecie - w razie pytań chętnie pomożemy pod adresem: eb(małpa)santanderconsumer.pl - Adam z zespołu Santander Consumer Banku

Hyhy
@Maciek

Czy do obowiązków należy też roznoszenie ulotek?

Mniej niż zero
@Maciek

Może tak kiedyś było. Teraz ludzi przestało się szanować. Obcina się im premie, okłamuje, namawia do zaangażowania, nie płaci za nadgodziny a potem zwalnia jak psa pod byle pretekstem. Może zniżka jest ale po co Ci ona, jak dostajesz mniejsze pieniądze. Atmosfera prysła. Generalnie w firmie wielkie zwolnienia grupowe, więc nikt nie może czuć się bezpieczny

W piątek zwolnienia
@Maciek

To niby rok temu a jednak inna rzeczywistość. Teraz w centrali strach. Przed nami restrukturyzacja. Ludzie dostają wypowiedzenia pod byle pretekstem. Bo automatyzacja i digitalizacja. Odchodzą i nikt nie przejmuje ich obowiązków. Zero partnerstwa. Zero dbałości o procesy. Praca z urlopu to standard. Nadgodziny za darmo. I co chwilę kolejne prace na już, bo dyrektor czeka, zarząd czeka. Plus mnóstwo bezpodstawnych spotkań. W piątek prawdopodobnie dowiemy się, komu obniżą pensje a kogo zwolnią

Obecny
@Maciek

Widać że wypowiedź osoby z HR To że przyciągnięcie kogoś opisem nie znaczy że go zatrzymacie ,ale może nie to jest waszym wskaźnikiem

Potencjalny kandydat

Hej. Jak wygląda zatrudnienie w SCB? Na jakie wynagrodzenie można liczyć biorąc pod uwagę doświadczenie? Jak wygląda potencjalny dzień w pracy. Pozdrawiam.

@Potencjalny kandydat

A jakie stanowisko?

@Potencjalny kandydat

Zależy jakie stanowisko. 2850 podstawa + premia, która jest obcinania przy każdej możliwej okazji. Oceny koordynatorów są subiektywne i wybierają Ci najgorsze rzeczy za które mogą Ci obniżyć premię. Na początku wygląda to obiecująco, ale po czasie wszystko się zmienia. Jeśli masz możliwość to idź gdzie indziej bo za 2850 brutto to już nawet obcokrajowcy nie chcą pracować l

PracownikCC

Potwierdzam

Xx

Ale wszyscy biadolą, ja pracuje w cc na dziale sprzedaży, podstawa jest słaba, faktycznie, ale premia jak faktycznie pracujesz to bardzo przyzwoita. Nie jest wcale zabierana, jest odsłuch rozmów, gdzie trzeba spełniać jakieś normy. Wiesz ile masz za umowę i tyle faktycznie dostajesz. Mam tabelkę ile umów zrobiłam w danym miesiącu i moge sobie co do złotówki policzyć ile jej dostanę. Multisport za jakieś 30 zł miesięcznie, luxmed chyba 10 zł. Na święta dodatki, na dzień dziecka też. Rozmawiam często z klientami, którzy są pracownikami innych banków i po 10 latach pracy mają podobną wypłatę do mojej, pracując w oddziałach. Mamy plan sprzedażowy jak wszędzie, ale jest łatwy do wyrobienia, a jak nie wyrobisz to żadna premia nie jest zabierana. Dostajesz normalnie kasę za umowy które udało się zrobić. Nie czuć żadnej presji ze strony pracodawcy, zwykłego konsultanta napewno to nie dotyka( może ktoś wyżej ewentualnie dostaje za to po głowie ). Ja do pracy chodzę z uśmiechem i spokojem. Wątpię aby inne banki mogły mi zapewnić taką atmosferę, ale oczywiście dużo tez zależy od koordynatora;) pracuje kilka lat i jeszcze ani razu się nie zestresowałam. A podleganie pod firmę zewnętrzną niczego nie zmieniło w moim życiu i wypłacie. Pozdrawiam

@Xx

Podleganie pod firmę zewnętrzną niczego nie zmieniło w wypłacie? Dobre sobie. Firma zewnętrzna to nie organizacja charytatywna i kasuje za swoje usługi pieniądze. Spytasz być może komu kasuje te pieniądze? Odpowiem, że oczywiście że Tobie.

owoa
@Xx

Wszystko zależy od tego, jakiego masz koordynatora. Niektórzy są spoko - inni traktują Ciebie jak psa. Prawda jest taka, że w CC poza bankami można zarobić dużo lepiej. Wiem, bo sama tu kiedyś pracowałam - teraz mam na rękę 2 000 zł więcej i rzeczywiście produkty, które są dopasowane do potrzeb ludzi i lepiej się sprzedaje, i nie masz kaca moralnego. I co fajne, mogę pracować na CC w domu a nie muszę siedzieć w tym kurniku

@Xx

Co Ty piszesz za głupoty. Ucinają premie za co się da. 3 miesiące i więcej nie pracujcie tam ludzie. Nie opłaca się. Strach w ogóle rozmawiać z bankiem, który ciągle zatrudnia świeżaków, niekompetentnych, bo starych pracowników nie szanuje.

Ichna

Dużo u Was w zespołach pracowników odchodzi? U mnie na 7 osób nowe umowy podpisałam ja i koleżanka. W innym zespole słyszałam też, że ponad połowa. W innym 1/3. Mega straszne to, że jeszcze kilka lat temu siedziałam jak durna i po 2-4 godziny codziennie za darmo. Teraz pracy jest jeszcze więcej, ludzie odchodzą i nikt ich nie zastępuje. Bo albo nie ma chętnych na tak słabe pieniądze albo na stanowisko dawnego managera przyjmuje się specjalistę, którego trzeba wszystko na uczyć. Dziwi mnie to, że Zarząd nie widzi tego, jak pandemia spowodowała upadek tej firmy. Oficjalnie wszystko jest piękne. W rzeczywistości z dnia na dzień coraz gorzej. Moja córka powiedziała mi, że podobne pieniądze co ja dostaję się teraz na kasie w Lidlu. I to po 15 latach pracy

@Ichna

U nas ponoć 1 osoba ale nie wolno o tym mówić głośno. Bo część osób po podpisaniu zorientowała się, że firma wprowadziła nas w błąd i kazała nam podpisać wstecz dokument w chwili, gdy nie mogliśmy już nie przyjąć tych warunków. I wielu pluje sobie w brodę. Koleżanka złożyła wypowiedzenie i radzi się prawnika. Jeśli firma się z nią nie dogada - to będzie myślała, co dalej

K
@Ichna

Patrząc na liczbę rekrutacji to sporo osób odchodzi. U nas nikt ale w sąsiednim zespole 2 osoby. Chociaż u nas wszyscy szukają pracy a nasza szefowa powiedziała nam, że jak nam nie pasuje, to szukajmy. Nikt o nas nie zadba jak SCB. Wydaje mi się, że jeszcze 3 czy 5 lat temu w to wierzyłam. Teraz nie. Ja dzisiaj mam 2 etap. Jak się uda, rzucam papierami ostatniego możliwego dnia.

Karciara
@ęą

U nas finalnie 3… Choć jedną wewnętrznie

ehhh
@Ichna

U nas nikt nie chce się przyznać ale kierownik jakiś dużo bardziej spięty. Ja podpisałam a gdy to zrobiłam dowiedziałam się, że firma celowo wprowadziła nas w błąd. Aneks podpisałam 9 lipca i obowiązywał od początku miesiąca. Ponoć to nie jest zgodne z kodeksami.

@Ichna

U nas zakaz mówienia o tym, kto nie przyjął nowych warunków pracy. Nieoficjalnie wiem, że 2 dziewczyny będą odchodzić. Ale czy nie przyjęły, czy składają wypowiedzenie nie wiem. Generalnie tu wszystko zmierza ku gorszemu

Ksiega
@Ichna

Słyszałam, że w marketingu ponoć połowa. U nas tylko 1 osoba, bo już na nową pracę i skorzystała z okazji. Reszta szuka zawzięcie i ma już dość bezpłatnych nadgodzin, pracy za innych i udawania, że to cudowna firma, która dba o ludzi. Badanie zaangażowania pokazało prawdę ale oczywiście to sukces, bo wiadomo transformacja wymaga zmiany milczenia. Zastanawia mnie to na ile trzeba być niekompetentnym, żeby wierzyć, że ludzie z długim stażem pracy, doświadczeniem i studiami będą wierzyć w takie zakrzywienie rzeczywistości. Komunizm skończył się jakieś 30 lat temu

JA
@Ichna

Nawet koleżanki z PR i marketingu nie wytrzymują tej propagandy i odchodzą. To chyba najlepiej świadczy o sytuacji w firmie. W sumie tam 6 osób. U mnie w zespole 2 ze mną. Okazało się, że w esklepie za te same obowiązki mogę zarabiać 2 razy więcej. Trzeba się szanować

Krola
@Ichna

U mnie nikt ale to, co się słyszy o innych zespołach przeraża. Już teraz jest ciężko. A za chwilę nie będzie osób, od których dostajemy materiał do naszej pracy albo potrzebujemy czegoś, żeby ją wykonać. Przeraża mnie to, że nikt tym się nie przejmuje. Bo w jednym z zespołów,.z którym współpracuję może odejść połowa a zamiast nich są 2 rekrutacje. Jedna na managera, druga na specjalistę a tam mamy managerki z wieloletnim doświadczeniem, z którymi świetnie się pracuje i rozumieją ten biznes

marzenka
@Ichna

U nas 2 osoby na 8. Ale słyszałam, że w niektórych zespołach to połowa, a nawet ponad połowa. Najbardziej mnie dziwi to, że nikt z tymi ludźmi nie rozmawia. A z nami, którzy zostają, nie uprzedza, że przed nami okres jeszcze cięższej pracy aż zrekrutują na to stanowisko. Koleżanka z PKK mówiła mi, że tam w jakimś zespole odchodzą 4 osoby a są rekrutacje na 2. Zastanawia mnie to, czy resztę obowiązków podzielą, czy może zorientują się, że wiele działań, które robimy jest bez sensu. Nowy podział jest strasznie słaby. Nikt nic nie wie. Nie ma pojęcia o tym, czym się teraz zajmuje, jeśli wcześniej się tym nie zajmował. Wszystko teraz trwa jeszcze dłużej. A ta zmiana z premiami tak na prawdę pokazała, że firma nas nie szanuje. Podpisywanie umów wstecznych to jakiś dramat

Żaneta
@Ichna

W moim zespole chyba nikt. Ale co jakiś czas z innych jest info, że ta osoba albo inna odchodzi. A w intranecie coraz więcej rekrutacji. Podejrzewam, że to raczej za odchodzących

Elka
@Ichna

Masakra jakaś. U nas wszystkie 3 nie przyjęłyśmy zmiany. Niby firma ma nam coś zaproponować. Ale zostało kilka dni i cisza. A od tego czasu nasz szef powiedział, że chcemy mu tu rewolucję zrobić

Miranda
@Ichna

Ja nie przyjęłam oferty ale dostałam propozycję ze znaczącą podwyżką. Zastanawia mnie to na ile to zaangażowanie mojego szefa a na ile tak firma robi ze wszystkimi. Coś wiecie?

Elka
@Miranda

Pierwsze słyszę, żeby ktoś dostał ofertę. U nas przynajmniej nie. Może my jesteśmy niepotrzebne albo nasz szef nie zabiegał o to

marzenka
@Elka

U nas nikt nawet nie rozmawiał. Ale co ciekawe ogłoszeń na ich stanowiska też nie ma

@Ichna

U nas 1 osoba ale ponoć ma dostać propozycję od firmy. Na razie ponoć nic nie dostała. Chodziły słuchy, że wszyscy ją otrzymają ale to jak zwykle plotki, pewnie puszczone przez PR, że niby firma tak dba i się przejęła

marika
@Ichna

Ja właśnie się dowiedziałam, że 8 osób, z którymi pracuję. Dobrych fachowców, kompetentnych odchodzi. Z 2 rozmawiałam. Firma kompletnie z nimi nie rozmawiała. Stwierdziła, że ok i tyle. Coś tam powiedziano, że dostaną propozycję. Ale minęło ponad miesiąc i cisza. Przykre to. Przecież znalezienie fachowca nie odbywa się z dnia na dzień. A tu nawet nikt nie szuka na zastępstwo. Mam wrażenie, że w tej firmie szacunek dla człowieka jest tylko na poziomie deklaracji i maili z SCB News. Czyli w teorii i dokumentach jest - w praktyce ludzi kompletnie się nie szanuje - zarówno na poziomie szefów, dyrektorów, nie mówiąc już wyżej.

Ichna
@Ichna

To już po liczbie ogłoszeń o pracę wiemy, że ponad 20 osób nie przyjęło z całą pewnością wypowiedzenia zmieniającego i żegna się z bankiem w ramach zwolnień grupowych. Wychodzi efekt komunikacji jak za komuny, braku szacunku do ludzi i traktowania ich jak worki na kartofle oraz słabych, czasem nawet mocno nierynkowych wypłat. Dużo od Was finalnie nie przyjęło przyjelo wypowiedzenia. Choć formalnie chyba czas na przemyślenie tego przy długim stażu pracy mają do połowy września. Zegar tyka. Może szanowne koleżanki z PR tak ochoczo reagujące na każde użycie słowa (usunięte przez administratora) i zapewniające o procedurach, wyjaśnia nam, skąd takie eldorado rekrutacyjne jak słyszymy o kryzysie i słabych wynikach. Przepraszam. W PR też niedobory. Szukamy specjalisty. Może jak go znajdą, to ktoś z wyjaśni nam, co tak na prawdę dzieje się w tej firmie

Ejsza
@Ichna

Ponoć dzisiaj cały digital rzucił papierami. To na kim będziemy budować ten bank. Rekrutacji całe mnóstwo i trwają, i nic. Czyżby ludzie zrozumieli,.że ta firma to okręt,.który tonie i na godną ewakuację mają tylko pasażerowie pierwszej klasy z Zarządu i top managementu

@Ejsza

Czyli ile to osób rzuciło papierami?

Doradca Klienta

bardzo przyjemna rozmowa, trwała 40 min. Cały stres opadł po chwili, Pani dyrektor uprzejma

1. co wiem o banku santader 2. jakie znam produkty banku 3. czy wiem na czy6m polega praca w banku 4. jak wygląda i na czym polega moja obecna praca

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Maciej

Bardzo pomocny i sprawnie działający Bank !!!

Anika

Jakie stawki brutto można liczyć na stanowisku doradca klienta w oddziale? Osoba z doświadczeniem. 4 brutto to taka normalna stawka? Czy więcej ten bank placi?

@Anika

4k brutto to z premiami patrząc na to co mówią dziewczyny z oddziałów. Najniższa krajowa to podstawa. Reszta jak zrealizujesz plan. W oddziałach partnerskich to czasem kilkaset złotych, w oddziałach prowadzonych przez bank znacznie lepiej. Szału nie ma

Alanna

Słyszeliście, że po tym jak nowych umów nie przyjęło ponad 100 osób z centrali firma nie zamierza nic zrobić? To pokazuje, jak ta firma dba o ludzi. Wyciska ich jak cytryna, a potem jeszcze zmienia zasady premii, żeby pracując za 2 osoby jej nie dostali

@Alanna

Czy to kogoś zaskoczyło? Nie. Ludzie mają dość. Co robi firma? Nic. To chyba najlepiej świadczy o naszym pracodawcy. Są działy czy zespoły, w którym na taki krok zdecydowało się ponad albo około 50 procent pracowników. A ludzie niezależnie od tego sami rzucają papierami. Bo na rynku pracy po prostu płacą lepiej i szanuję się pracowników. Tutaj tylko karmi się nas propagandą sukcesu jak za komuny

maczanka
@Alanna

I kolejni ludzie rzucili wypowiedzeniami na koniec lipca. Czy nasi szefowie tym się przejęli? Nie. Powiedzieli, że zobaczą, czy będą za nich rekrutacje, bo... są przerosty zatrudnienia w firmie. My robimy codziennie po 2-3 godziny nadgodzin, siedzimy na bezsensownych spotkaniach, przeglądamy firmowe maile o niczym. W tym wszystkim chyba nikt nie pamięta o tym, że nie jesteśmy jakimiś (usunięte przez administratora)

@maczanka

A czy ten cyrk kogoś dziwi... Teraz wrzucają kolejne ogłoszenia i dziwią się, że za takie pieniądze nie ma chętnych

@ĘĄ

Chyba nikogo nie dziwi, że nie ma chętnych do pracy. W sąsiednim banku za takie same stanowiska jak u nas płacą od 50 procent do nawet 200 procent więcej. Z resztą sporą część pracowników już tam pracuje albo się rekrutuje. Bo w zielonym banku z Dawidem Podsiadło jednak dba się o ludzi a nie traktuje się ich jak worki

Lila
@Alanna

A może właśnie szefostwo przejrzało na oczy i widzi, że nie stać firmy na utrzymywanie pracowników którzy w godzinach pracy zdalnej odbierają dziecko z przedszkola, robią zakupy a najczęściej w ogóle nie odbieraja telefonów służbowych.

Alanna
@Lila

I dlatego pracownicy sami się zwalniają. Wytłumaczenie jak z PRL-owskiej propagandy. Widzę, że koleżanki z zespołu PR już zabierają się do odpisywania na komentarze. Czekam na kolejną argumentację. Ludzie się zwalniają, bo przełożeni są z nich zadowoleni i nie chcą ich rozczarować, gdy dostaną kolejne wyzwania. Na prawdę już tutaj nie siejmy tej korporacyjnej propagandy sukcesu

nowy
@ĘĄ

dzien dobry, jakie wynagrodzenie mozna liczyc aktualnie na stanowisko starszego specjalisty w centrali?

@nowy

Tak jak pisałem. Tutaj zrobią wszystko, aby na Tobie zaoszczędzić. Nie ma widełek. Pamiętaj, że tu nie płaci się za nadgodziny. Premia, którą kuszą, to ściema

Kusia
@nowy

Ja mam 3300 na rękę jako starszy specjalista. W tej firmie jest zakaz dzielenia się informacjami i wynagrodzeniach. Skusili mnie niby premiami. Teraz tak zmienili ten regulamin, że w zasadzie nikt premii nie dostanie. Więc licz gołą pensję. Moja koleżanka przeszła do innej firmy w Business Garden i na analogicznym stanowisku dostała bez problemu i negocjacji 5000. Tu generalnie słabo pracą a teraz za doświadczonych managerów szukają specjalistów licząc, że ktoś przyjdzie za tak słabe pieniądze. Często okazuje się, że nawet specjalistę na pensję managera z około 5000 nie znajdują. Pamiętaj. Tu nikt nie płaci za nadgodziny. Nikt często nie zastąpi Ciebie podczas urlopu, bo zastępowalność w tej firmie to wielka fikcja. Więc przed urlopem i po pracy X2.

@nowy

Zależy od działu. Standardowo 3-3.5oo. Na więcej nie licz. Na premie też. Bo nowe zasady wyglądają tak, że nie masz szansy ich dostać.

Anika
@Zoo

Jakie województwo? To kwoty netto czy brutto?

@Anika

Wrocław. Dolnośląskie. Część na tyle brutto, szczęśliwsi netto. Ale jak na życie we Wrocławiu i pracę w centrali banku od kredytów to słabo. Moje koleżanki w UBS zarabiają na tym stanowisku po ,5 000 i więcej na rękę plus premie. A tu teraz gola pensja. Bo przy nowym systemie premiowym, bank nie ma wyniku (a nie ma bo kryzys) to Ty nie masz premii. Klienci nie są zadowoleni jak bank chciałby (a nie są, bo mamy drogie produkty i słabą obsługę klienta), więc nie masz już kompletnie szansy na premię. Nie mówiąc o realności kolejnych składowych. Bo muszą być spełnione wszystkie warunki. W oddziałach czy CC generalnie najniższa krajowa na rękę plus premia. Jej wyrobienie zależy od realności wyśrubowanych targetów i nie ma się co oszukiwać... Szczęścia. Zdecydowanie gorzej jeśli pracujesz i pośrednika czy partnera Santandera, wtedy premie są dużo słabsze, w cza

Obecny pracownik

Dział sprzedaży to jest jakaś kpina. Cały czas narzucają jakieś nowe cele, za realizację których nie otrzymujesz żadnych dodatkowych pieniędzy, ale jeśli celu nie zrealizujesz to obcinają Ci 10℅ premii. Przychodząc do pracy trafiła mi się najgorsza koordynatorka z możliwych T.B. Kobieta wysyłała takie opryskliwe maile, że zamiast motywować do pracy, człowiekowi się wszystkiego odechciewa i czuje się jak niespełna rozumu idiota. Ja nie mówię, że koordynator ma głaskać nas po główce, ale powinien wykazywać choć trochę szacunku. Jedna dziewczyna od T. B. z teamu, zwolniła się bo juz faktycznie uwzięła się na nią. Dziewczyna wyrabiała świetne i prawie najlepsze wyniki jeśli chodzi o ilość umów, a usłyszała, że jest najgorszym pracownikiem w zespole i że wstyd jej za nią. PARANOJA. Załatwić urlop u tej koordynatorki to jest jakiś cud. Trzeba rok wcześniej zgłaszać że chcesz jeden dzień urlopu, bo miesiąc przed to za późno i nawet nie spojrzy czy jest taka możliwość. Szkolenia są tak krótkie, że nie jest nam przekazywana pełna informacja jaką powinniśmy dysponować co odbija się w odsłuchach, bo rozmowy nie zawierają tego co powinny, a za tym idzie brak premii. Trenerzy wymyślają jakieś absurdalne sposoby na przekonanie klienta. Naczytają się jakichś książek itp i myślą, że to zadziała ???? Niech sami usiądą na słuchawkę podczas treningu i pokażą, że to skutkuje, wtedy uwierzę. Reasumując, mi udało się przejść do innego zespołu, trafiłam na spoko koordynatora, ale wytyczne dla premii pozostają nadal takie same oraz pieniądze są tak śmieszne, że to jest szok. Jestem w trakcie szukania nowej pracy, mam nadzieję, że moja "kariera" w SCB za chwilę się skończy. Życzcie mi powidzenia! ????

@Obecny pracownik

Trzymam kciuki za rekrutacje w innych miejscach. A dostaliście obiecaną kasę za świetne wyniki w CC o której mówił prezes?

Obecny pracownik
@ĘĄ

Dostaliśmy podwyżki 100 zł brutto- śmiech na sali. Teraz pensja jest taka jak najniższa krajowa od 2022. I jeszcze mail obszerny, że aż 100 zł podwyżki BRUTTO. Komedia nie do opisania ????

nowy
@Obecny pracownik

dzień dobry, jakie sa wynagrodzenia dla starszego specjalisty w centrali? wlasnie byłem na rekrutacji i bardzo naciskano na zmniejszenie proponowanej przeze mnie kwoty.

@nowy

Generalnie u nas chcą, żeby zarabiać jak najmniej. Dobry pracownik to tani pracownik. Nie ma generalnych widełek. Im więcej wynegocjujesz, tym więcej dostaniesz. Potem podwyżka maksymalnie co roku 3% a najczęściej wcale. Nowy program premiowy, wbrew pewnie temu, co mówią na rozmowach, sprawi, że nikt premii nie dostanie

Eksa

Super firma. Kompetentni przełożeni. Organizacja dba o pracowników. Tutaj można się rozwijać. Komunikacja w firmie pierwsza klasa.

@Eksa

Widzę, że teraz koleżanki z PR zaczynają same wrzucać anonimowe komentarze. Wiwat Prezes! Wiwat SCB! Łubu dubu łubu dubu. Pewnie pojawił się nowy cel miesięczny. Chyba nikt nie wierzy już w to zakrzywienie rzeczywistości. A najlepsze jest to, że ponad 100 nie przyjęło zmian w umowach a firma nic z tym nie robi. Tak tu wygląda dbałość o pracowników i zarządzanie wiedzą

Elsa
@ĘĄ

Zamiast pisać te lamenty zacznijcie się podpisywać, wtedy już nikt taki odważny nie będzie. Chyba Wam już to narzekactwo zmieniło umysły hejterzy. Nie doceniacie ciężkiej pracy kierownictwa, zarządu, naszych cudownych koleżanek z PR. Tylko nienawiść. To nie obóz pracy. Możecie odejść. Przemyślcie to, co piszecie i zastanówcie się, co to zmieni. Nic. Nie macie odwagi powiedzieć tego w firmie a tu sączycie żale wylewając pomyje na innych. Ogarnijcie się ludzie. Santander Consumer Bank to miejsce dla ambitnych a nie malkontentów. Ja cieszę się z tych czystek i zmian, bo one przynoszą zmiany na lepsze. Nie ma tego narzekactwa, że się nie da. Jest nowa energia. Wykorzystajmy to

Szkoda
@Elsa

Ten komentarz naszej koleżanki z PR chyba w pełni oddaje hipokryzję managementu SCB. Kto nie jest z nami jest przeciwko nam. A pracowników tu traktuje się jak w jakiejś kopalni Uranu. Teksty od mojego kierownika typu Nie pasuje Ci to się zwolnij są standardem. Jak odchodzi kolejny pracownik to słyszymy, że musimy się zmobilizować i podzielić się obowiązkami. Bo przy tych cięciach etatów nie dostaniemy nowej osoby. Więc nadgodziny robisz za darmo. Mnóstwo zleceń na ostatnią chwilę. Bo kierownik nie zobaczył jakiegoś maila sprzed miesiąca. A o sytuacjach mobbingowych naszego dyrektora to chyba wie cała firma. Szczęśliwie w pandemii nie miał tak wielu okazji, bo nie było tych wszystkich gal i spotkań z terenem

Cooo
@Elsa

Widzę, że już bezczelność ludzi nie ma granic. Nie dość, że czytają nasze maile, podglądają nas na komputerach i podsłuchują na telefonach to jeszcze mamy się podpisywać z imienia i nazwiska w komentarzach. Może zrobią nam na to jakaś procedurę. Bo w tworzeniu w tej firmie pseudoprocesów i procedur to jesteśmy świetni. Tylko z respektowaniem to już inna rzecz o czym chyba najlepiej wie zespół PR, w którym pracuje autorka. To, że stworzyłaś procedurę nie świadczy, że się na tym znasz. Firma zamiast ściągać fachowców to pozbywa się ludzi,.którzy coś wiedzą a stawia na pracowników zgodnych z zasadą BMW. Za chwilę tą transformację cyfrową będą robić ludzie z top managementu i PR, bo tylko oni zostaną w autozachwycie razem z zarządem. W firmie dzieje się bardzo źle. Zero procesów,.dziwaczne procedury, produkty niedopasowane do rynku i odbiorców,.presja właściciela z Hiszpanii k słabi managerowie. Ta firma przez lata jechała na zaangażowaniu specjalistów, ekspertów i managerów. Ale teraz nawet oni mają dość jak zabiera im się premie. Niestety nasz management i zarząd zamiast słuchać ludzi słucha podszeptów innych oderwanych od rzeczywistości i zamiast ciągnąć firmę w górę zjeżdżamy w dół z coraz większym impetem. Niestety w tej firmie nikt się nigdy nie przyznaje do błędów i są tylko sukcesy

Żart
@Elsa

Tą firmę trawi teraz rak. Pytanie, czy ktoś go usunie czy zaczną się przerzuty i organizm nie przetrwa

Karina

Cześć mam pytanie odnośnie stanowiska młodszy specjalista ds.decyzji kredytowej.Jakiego wynagrodzenia mogę oczekiwać i czy warto podjąć prace w tym dziale? Dziękuje za informacje

Ejho
@Karina

Pewnie najniższa krajowa i jeszcze zatrudnienie przez podwykonawcę. Plus praca w weekendy

Ja wygląda praca w Santander? Na jakie wynagrodzenie może liczyć nowy pracownik? Jakie plany? Rozliczenia miesięczne czy kwartalnie?

zyta
@Marta

Najniższa krajowa. Premie nieosiągalne poza okresem próbnym - tak wygląda cała nasza sieć sprzedaży. Plus jeszcze oczywiście nie pracujesz w banku tylko u zewnętrznych firm, które wycisną z Ciebie, ile się da. U partnerów w oddziałach np. przyjemnie poodśnieżasz sobie, po pracy rozdasz ulotki, będziesz jeździć autem do klientów (oczywiście w ramach wynagrodzenia, benzyna na Twój koszt). Także żyć - nie umierać

@zyta

2800 brutto? Jako Doradca Klienta? Jeżdżenie do Klientów i latanie z ulotkami? Myślałam że praca w oddziale wygląda jak strikte praca w bankowości ;)

zyta
@Marta

Dokładnie. Zależy czy w oddziale banku czy u partnera. W oddziale własnym to jeszcze jakaś godność a u większości partnerów eksploatacja na maxa plus nierealność premii i wyników. W banku nieco lepiej ale osiągnięcie celów jest średnio realne. Pamiętaj, że mamy słabe produkty, w oddziałach głównie emerytów albo wiecznych klientów, których rollujemy non stop.

Kopvx

Jakich działów dotyczy redukcja?

T
@Kopvx

Wszystkich. Po dzisiejszych spotkaniach wiemy, że nic nie wiemy. Od 1 kwietnia to ma być nowy bank. Więc może się okazać z dnia na dzień, że Ciebie zwolnią i już

@Kopvx

Wszystkich. Układają bank na nowo. Więc jak nie dostaniesz propozycji albo jej nie przyjmiesz wylatujesz od kwietnia na zieloną trawkę. Wszyscy mówią, że będą ostro cięli pensje. Pojawiają się głosy, że mają nas zatrudniać przez zewnętrzne firmy jak w CC. Bo to taniej

Jusef
@cHujwina

Dzisiaj wszyscy się zastanawiają czy nowi szefowie wezmą ich czy zwolnią. Strach wśród dyrektorów i kierowników. Teraz nic nie załatwisz w tej firmie do kwietnia. I jeszcze te pozory z rekrutacjami na stanowiska

O
@cHujwina

Nasz szef nam powiedział w dyskrecji, żebyśmy zaczęli szukać pracy, bo wielu ludzi z Ptio nie wezmą. A on o tej zmianie wie od wczoraj i nie może się doprosić na jakieś spotkanie i słyszy, że będzie komunikacja.

Mika
@Kopvx

Powiem Wam,.że się boję. Szef nam mówił, że będą sprawdzać, czy ktoś nie wchodzi na Goworka i zwalniać. Ludzie mówią, że teraz nie zwolnią ale przeniosą nas do zewnętrznej firmy jak część ludzi w IT czy w naszym pionie. No i nowe pensje będą jak w CC. Niska pensja i rzekomo kuszenie dobrą premią od efektów. Atmosfera straszna

Klisa
@cHujwina

Słyszeliście coś, że mają ciąć pensje i przenosić nas do zewnętrznych firm jak w CC? Tak dzisiaj mówił nasz szef i powiedział,.że on nic nie wie i lepiej szukać pracy. Bo pewni możemy być zwolnień i obniżek pensji. Z resztą po premiach mocno polecieli. Wysokie zostawili tylko audytowi i comploance

Elo
@cHujwina

Znajomą wczoraj wywalili. Dostała wypo i część czapka. I to po tylu latach. Nawet nie dali jej się pożegnać z zespołem czy współpracownikami

Hahaha
@Klisa

Tutaj chyba chodzi o fake, żebyście się sami zwalniali i nie trzeba wam wtedy odprawy wypłacać. Szefowie to nieźli krętacze sama takiego miałam. Jednej mówił ty masz najwięcej podwyżki ale nie mów nikomu. Po czym drugiej mówił to samo. A my udawałyśmy dalej głupie :) i grałyśmy w tą grę dla zabawy.

eeeet
@Kopvx

Sorry, ale jak czytem te plotki i komentarze to zastanawiam się skąd się takie biorą. Ludzie, czasy są jakie są i firma musi się zmieniać. Podziękujcie pandemii, politykom, nowoczesnej konkurencji. Zaraz mnie zhejtujecie, ale ja akurat uważam, że pewnie nie ma innego wyjścia i że to wbrew pozorom może być dobry ruch. Gdyby to były moje pieniądze, też bym szukał najlepszych dla siebie rozwiązań. Czy to się nam podoba czy nie, to jednak firma, która ma inwestorowi przynosić zyski dzięki nam i naszej pracy. Taka prawda. Zgoda, że ostatnie dni są dynamiczne, ale być może nie wszyscy są na tyle otwarci by budować nowy bank i trzeba się ich pozbyć. A może za dużo jest szefów i ich szefów a za mało dobrych ludzi do pracy. O ile wiem, to poleciały wysokie głowy a nie nasze, zwyczajne. Więc proponuję nie słuchać plotek, że zaraz wszystkich zwolnią, że zatrudnią emigrantów, kosmitów, etc, bo ktoś pracować musi. Jeśli wyjdzie to co zapowiadają to może właśnie będzie fajniej i będzie mniej powodów do narzekań. Czego i Wam i sobie życzę.

eeet
@O

Jak masz takiego szefa co "w dyskrecji mówi swoim ludziom, by szukali pracy" ,czyli który de facto nie mając rzetelnej wiedz,y na bazie swoich odczuć, strachów i lęków demotywuje swoich ludzi, to naprawdę Ci współczuję. Takiego szefa bym nie chciał mieć.I takiego szefa powinno się wyrzucić za burtę.

eeeet
@Mika

O, następny super szef, co straszy swoich ludzi. Mój szef jest normalny. A firma ta sama. Współczuję Ci, może obecna miotła go wymiecie, bo chyba ten ktoś średnio się na szefa nadaje.

@eeeet

Ciekawe, czy Ciebie nie wymiecie. Bo teraz usuwają najwierniejszych żołnierzy od lat. Prawda jest taka, że nikt nie może być pewny, czy będzie czy nie będzie pracować. Bo w tej firmie kłamie się ludzi. Ile to już pseudorekrutscji widzieliśmy, gdzie było wiadomo, kto wygra zanim ruszy. Teraz będzie tak samo. Mentalności ludzi nie zmienisz. A (usunięte przez administratora) nie stanie się rajską plazą

Oddziałowa Mara
@eeeet

Widzę, że koleżanki z PR zaczęły odpowiadać. Pewnie prezes się wkurzył i kazał coś zrobić. Sprawdzają czy opinie nie wpisują pracownicy że służbowych komputerów. Ludzie nie są głupi. A to,.że firma jest wobec nich nie fair pokazało, że nikt nie wierzy w propagandę sukcesu. Jednego dnia mówią Ci, że jesteś ważny. Drugiego dnia wywalają na zbity pysk. Jestem teraz w nowej pracy i jakoś nikt nie uprawia tu propagandy sukcesu

@Oddziałowa Mara

A co się Dziwisz. Lepiej atakować. Choć prawda. Ludzie u nas są spanikowani. Trudno im się dziwić

To powiedzcie szczerze
@Hahaha

Kompletnie mnie to nie dziwi. Ta firma to jedno wielkie knucie. Zamiast spokojnie pracować boisz się i zastanawiasz. No i po zapowiedzi zmian nic w piątek nie dało się załatwić

@To powiedzcie szczerze

Taka firma. Lepiej uciekać

Joanna
@cHujwina

Dokładanie a ludzie pracują tutaj po 20 lat bo jest im źle?. Ta firma jest super, niektórzy nawet angielskiego ani hiszpańskiego nie opanowali pomimo lekcji w czasie pracy opłacanych przez firmę - a uczą się już od 10 lat i to 3 razy w tygodniu. Dodatkowo nie widziałam nikogo kto pracuje więcej niż 8 godzin i godizna na lunch i kawki -więc realnie 7 godzin. Dodatkowo dla połowy pracowników to pierwsza praca po studiach - więc boją się bo tak dobrze pewnie jest tylko w ZUSie.

Zenek
@Joanna

Bo tu cały czas panuje przekonanie jak w ZUSie. Śniadanko, praca, kawka, drugie śniadanko, spotkaniom, obiadek, praca i 15 do domu. Agile rozgromi to (usunięte przez administratora) I dobrze czas pozwalniać te wszystkie dinozaury i posprzątać ten (usunięte przez administratora) dług technologiczny etc. Ci co tu wypisują na pewno pierwsi pójdą out. Na bank śledzą nasze komputery i telefony, więc za kilka dni zobaczymy, kto poleci.A tych dyrektorów i kierowników to dawno trzeba było zwolnić a nie czekać na agile. Oni tylko chodzą na spotkania. Zastanówcie się ,.w czym przez ostatni rok pomógł Wam kierownik czy dyrektor. Odpowiedź jest prosta... w niczym. Biorą mnóstwo kasy, często na niczym się nie znają, żyją czasami jak to było zawsze i tyle. A jak.przychodzi co do czego to na akceptację wniosku urlopowego czekasz po kilka tygodni To Dinozaury, które nic nie robią i tylko dociskają pracowników. Czas skończyć z tym średniowiecznym.modelem pracy. Trudno zwolnią część nas w lutym ale najlepsi na pewno zostaną. Ta firma pełna jest syfu i wad ale to jedyny dobry krok, który może przynieść poprawę. Wiecznie nie będziemy zarabiać na tych emerytach, bo oni kiedyś umrą

Kadrowa
@Joanna

Ludzie pchajcie się na stole. Bo tych, którzy zostaną w standardowym modelu bardzo nieprzyjemne rzeczy mogą czekać. Takie czasy, że tu nie da się spokojnie pracować. Nie wierzcie swoim szefom, im teraz grunt się trzęsie pod nogami. Bo po strukturze widać, że trzeba mniej osób do zarządzania

@Kadrowa

Nie wiem jak Was ale mnie kompletnie live z prezesem nie oswoił ani nie przekonał. korporacyjne hasła. I skończy się jak zawsze: jedno powie, co innego się wydarzy. Mieliśmy nie likwidować oddziałów, wycinamy je w pień. Mieliśmy nie zwalniać CC, zwolniliśmy ludzi i daliśmy im łaskawie możliwość pracy w zewnętrznej firmie. Teraz pada, że czegoś nie będzie. Jak mu wierzyć. Jedno to deklaracje a drugie rzeczywistość.

@ęą

Jutro czas na kolejną farsę. Spotkanie z zarządem, gdzie wszystko będzie super. Będą same sukcesy. A jakoś o ściętych premiach czy braku podwyżek nikt nic nie powie

Zenek
@cHujwina

Już ponoć zaczęły lecieć głowy dyrektorów. Ponoć kilku już wie, że żegna się nie tylko ze służbowym autem. Zobaczymy czy to będzie na plus dla pracowników. Bo przy tym bajzlu trudno o jakieś konkrety. Ale część zapraszają na aktualizację sprzętu. Poprzednio przy takiej akcji zimą część leciała

@Zenek

A dzisiejsze spotkanie roczne to wielkie lanie wody i pasmo sukcesów. I te teksty jak za komuny: razem jesteśmy mocni. Wyprzedzamy oczekiwania klienta. Chętnie je wyprzedze ale od pół roku mój laptop włącza się 30 minut. Zgłaszam szefowi od roku i nic.

Bill
@cHujwina

Nie jest tan7e, tylko w tabelkach jest mniej etatów. Wszystko co na zewnątrz jest o min 109% drozsze

@Bill

Oczywiście. A ludzie znikają sami z siebie z wypowiedzeniami

@cHujwina

Na razie obcinają pensje, zmieniają warunki umów, pracy coraz więcej, ludzi mniej, za odchodzących nikogo nie szukają i ta propaganda sukcesu jak za komuny. Jakieś żenujące nagrody, systemy a dla klienta nie zmienia się nic. Dla pracownika na gorsze. Lepiej po sąsiedzku pójść do Ceresit Agricole. Już kilka osób od nas tam pracuje i okazuje się, że można z szacunkiem i kulturą pracować wśród jasnych zasad

@cHujwina

A teraz zmiany umów. Gorsze warunki i wszyscy się dziwią, że ludzie ich nie przyjmują. Ponoć w części działów szefowie dają je po terminie odmowy z datą sprzed miesiąca, zbyt nie można było ich przyjąć. Tak wygląda Simple Personal Fair w praktyce

Big
@ĘĄ

Najprawdopodobniej SCB połączy się z SBP więc radzę szybko zmienić pracę.

Gdzie te czasy
@Big

Tu i tak wszystkich pewnie zwolnią

aaa
@cHujwina

Tej przecież to jest karalne.. Zgłaszać do PIP takie sytuacje i niech kadra bierze to swój łeb

Zeta
@Gdzie te czasy

Ponoć kolejna czystka przed nami. Ma być większa niż poprzednia. Na razie wsteczne umowy do podpisania. Standard i łamanie prawa pracy

infos
@Zeta

Ludzie w centrali teraz sami się zwalniają, bo zmienili pensje na jeszcze mniej korzystne dla ludzi. Ponoć 1/10 centrali chce odejść

@infos

A Dziwisz się... Opcinają premie, że już nigdy nie zobaczysz nic z tych pieniędzy. Więc wychodzi w kwartale od kilku stów do kilku tysięcy mniej. Co przy 3 czy 4 tysiącach na rękę robi różnicę. A jak nie przyjmiesz warunków to łapiesz się na kasę ze zwolnień grupowych. Więc jeśli ktoś myślał o zmianie albo już ma nową pracę to nic tylko skorzystać. Plus jeszcze nasi dyrektorzy myśleli, że ciemnogród podpisze wstecznie aneksy. Ludzie w tej firmie nauczyli się, że HR czy PR są po to, aby mydlić oczy a nie sprawić, że będzie tu Ci lepiej. Sprzedawców skubią na premiach,.więc trudno się dziwić, że potem nie ma sprzedaży jak produkty są drogie rynkowo. I koło się zamyka, nie będzie sprzedaży, nikt nie dostanie premii

@infos

Nie dziwię się. Sam jestem w tym gronie. Ponoć sporo jest takich osób. Nie przyjęliśmy umowy 2 tygodnie temu. Mamy czas do namysłu do połowy sierpnia. Niektórzy do końca lipca. Myślicie, że ktoś z nami rozmawia. Zero. Życie toczy się dalej. Jeśli myślisz, że w tej firmie komuś na Tobie zależy to tylko po to, abyś bez dodatkowej kasy, za darmo, kosztem swojego życia prywatnego, zdrowia, rodziny, zrobił coś dla firmy. A na koniec jak nie będziesz potrzeby i tak Ci podziękują. Laska odpowiadala za nowe biuro, dostała nagrodę prezesa a teraz ją zwolnili. Sporo osób odchodzi nikt ich nie zastępuje, nawet nie udaje, że rekrutuje kogoś na ich miejsce. Pewnie ta akcja też była po to, żebysmy się sami wykruszyli. Jak widać cel efektywności kosztowej jest najważniejszy. To nic, że nie ma komu robić. Jakoś da się jechać. A że nie będzie wyników to zgodnie z nowymi ustaleniami premii nie będzie. Czas skończyć z mówieniem pracownikom, że Ziemia jest płaska. Nie tylko ze służbowego rzęcha mamy dostęp do świata. Pamiętajcie, jeśli podpisaliście zgodę to ponoć możecie ją cofnąć, udowadniając, że firma i Wasz szef wprowadził Was w błąd. Bo podpisywanie aneksu z połowy czerwca wchodzącego w życie od lipca w I połowie lipca nie jest zgodne z prawem. Tym bardziej, że część szefów poczekała, żeby minął termin zgodny z ustawą, kiedy mogliście go nie przyjąć. I to tylko jeden z przykładów jak nami manipulują codziennie. Miałem ostatnio kontakt z dziewczyną z oddziałów. To jak wygląda tam system premiowy nie może zmotywować do sprzedaży. Jeśli myślicie, że tak jak mówi Prezes, nic się nie zmieni, jesteście w błędzie. Niedługo odczujecie to mocno w swojej wypłacie. O ile to będzie wypłata a nie odprawa.

@infos

Po prostu przykro. Gdzie ta firma do której przychodziliśmy. Gdzie to dbanie o ludzi. Wsparcie. Pomoc. Teraz to jedna wielka (usunięte przez administratora). Ja po przyjęciu aneksu dowiedziałam się, co firma mi zrobiła. Celowo wprowadziła mnie w błąd. Gdzie tu Simple Personal Fair? Na tych komunistycznych wygaszaczach z hasełkami jak z tanich kobiecych pisemek. A może byśmy tak zrobili wszyscy strajk w jakiś dzień i przez 3 godziny mieli problem z komputerem? Na związki zawodowe nie liczę, bo one są na pasku zarządu. Solidarność zawsze była. Ten drugi najpierw walczył o ludzi w oddziałach a potem też się dogadywał na niekorzyść ludzi

M
@infos

Bardzo to wszystko przykre. Od ponad roku odchodzą od nas wartościowi ludzie, co chwilę pojawiają się kolejne zmiany, a zamiast stabilizacji czuje coraz większą presję i strach

Zj
@M

A czego się spodziewaliście w tym warsztacie wujka Zenka. Awaria w czerwcu chyba najlepiej pokazała klientom, że to fasadowy bank a my chyba doskonale wiemy, że ściemnianie to w tej firmie standard

@Zj

Taka prawda. Przemo oderwany od rzeczywistości przez oderwany od rzeczywistości zarząd i top management otoczony wydziałem propagandy, który maluje trawę na zielono choć jest już dawno spalona. Ludzie odchodzą, bo w tej firmie z roku na rok i miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Tu są wieczne oszczędności. Była hossa były oszczędności na kryzys. Był kryzys były kolejne oszczędności, bo trudne czasy. System premiowy zmieniany na identyczny z BZWBK. Czysty zbieg okoliczności. Spora grupa ludzi, ponad 100, nie podpisała nowych umów. Czy ktoś się tym przejął? Nikt. Ponoć bank pracuje nad propozycją, którą nigdy nie zaproponuje. W składaniu czczych obietnic to należy nam się Top Top Employer. Wniosek: jeśli myślisz o pracy w SCB i chcesz pracować za 2 czy 3 osoby za rynkową kasę specjalisty na stanowisku doświadczonego eksperta - zapraszamy. Tu Twój nowy pracodawca będzie się zastanawiać, jak zaoszczędzić na Tobie na każdym kroku (nawet premie są tak rozliczane, żebyś to Ty jako podatnik musiał zapłacić za nie PIT). Nie łudź się. Opisy z ogłoszenia o pracę są sprzed jakichś 2 lat. Większości tych benefitow już nie ma. Oczywiście jeśli cenisz pełną inwigilację, szefów eksploatujących na maksa i mnóstwo niekompetencji - zapraszamy. I ważne Santander Consumer Bank to nie jest Santander, dawny BZ WBK. Tu nie ma standardów,.procesów, tu panuje bajzel

@Zj

Nie dziwię się. Tutaj wszystko działa na słowo honoru. Szacunku do ludzi i klientów zero. Tylko firmowa propaganda.(usunięte przez administratora)

Elsa
@ĘĄ

Nie rozumiem, czemu wciąż tu narzekacie. Przecież w tej firmie mamy tyle możliwości. Ogromny potencjał. Nic tylko pracować dla jej dobra i sukcesów. Powinniśmy być wdzięczni Prezesowi, że tak o nas dba. Nie rozumiem tego hejtu na PR. Dziewczyny robią cudowną robotę. Nigdy w historii tej firmy tyle nie wiedzieliśmy o inicjatywach, projektach, tym, co się dzieje. Powinniśmy być dumni, że pracujemy u takiego pracodawcy - a nie tylko narzekać. Co zrobiliście, żeby poprawić sytuacje, o których piszecie? Zgłosiliście przełożonemu? Zgłosiliście do compliance? Zgłosiliście do HR? Najłatwiej narzekać i nic nie robić. Ta firma teraz pokazuje, że jej zależy na zaangażowanych pracownikach, a nie ludziach, którzy tylko jęczą. Pomyślcie, ile zawdzięczacie tej organizacji. Nie szkalujcie jej. Zamiast tych nienawistnych komentarzy - napiszcie co tutaj jest fajnego. Bo potem nikogo nie przyjmą na wolne vacaty.

@Elsa

Wiadomo. W tej firmie nikt, kto zgłaszał nieprawidłowości już nie pracuje. Co ciekawe, Ci wobec których zgłaszano zawsze mają się dobrze. Te procedury i procesy to są puste korpofrazesy jak to Simple Personal Fair. A ostatnie miesiące to najlepiej pokazują

Koryfeusz

Pracowałem w tej firmie wiele lat. Chyba zbyt wiele. Nigdy nie było łatwo ale byli tu ludzie, z którymi i dla których warto było działać dalej. Zawsze były wieczne oszczędności, nieprzemyślane zamiany, które potem odkręcano kolejnymi. Jednak to, co dzieje się w tej firmie od roku to syndrom upadku. Odchodzą fajni i wartościowi pracownicy. Niszczymy sieć sprzedaży budowaną przez lata, której nie motywujemy do tego, żeby osiągała wyniki. Wiecznie działające akcje nie przynoszą efektów, a my nic nie robimy. To przykre. Dlatego postanowiłem nie przyjąć zmiany warunków wynagrodzenia. Ta zmiana sprawia, że do moich 4000 zł netto jako doświadczony ekspert z 15-letnim doświadczeniem, certyfikacjami, nagrodami firmowymi, już nigdy nie dostanę premii. Zawsze ten tysiąc złotych to był jakiś dodatkowy pieniądz. Niepokoi mnie to, że ta firma nie słucha ludzi, nie słucha klientów. Dominuje tu propaganda sukcesu. Najbardziej ucieszyło mnie, że tak jak ja, nowych warunków wynagrodzenia nie przyjął ponoć co 6 pracownik centrali. Nie dość, że zmianę próbowano przeprowadzić niezgodnie z kodeksami, to jeszcze wciąż na nas się naciska, że chcemy tylko więcej kasy dla siebie. Co najśmieszniejsze, nikt nawet z nami o tym nie rozmawia. To pokazuje, że w tej firmie szacunek do pracowników to wydmuszka, którą kreują nasze koleżanki z PR. Przemo i inni członkowie zarządu już chyba przez pandemię zbyt mocno oderwali się od rzeczywistego. Podobnie zmniejszony Top Management. Niestety w tej firmie nic dobrego nas nie spotka. Dlatego apeluję do ludzi,.którzy będą czytać ogłoszenia o pracę na stanowiska po nas... Nie dajcie się zmanipulować i nie wierzcie w te zapewnienia. Choć, jak czytam wcale nie wiadomo, czy pojawią się za nas rekrutacje. Pamiętacie jak cudownie było w 2017 czy 2018... A dziś? Całkiem inna firma

Bossa

Dziwię się, że Top Management zgadza się na to, aby brać udział w tym tańcu chocholim. Ale za takie pieniądze to bym w sumie sama się zastanawiała.

Kulfon
@Bossa

A co Wy myślicie, że ktoś się tym przejmuje. Mniej ludzi. Mniej problemów. Zamiast zwalniać - sami odchodzą. Czysty sukces. Zobaczymy, jak nam za chwilę to PR sprzeda. Zapewne to planowana reorganizacja stanowisk dla niedopasowanego elementu wywrotowego budującego skażoną tkankę w naszej transparentnej organizacji, stanowiącej ideał cnót niewieścich, męskich dzięki certyfikatowi Top Emplojer i jeszcze kwestia niezgodności tych osób z Simple Personal Fair. Bo oni tylko problem zrobili w firmie.

Rozgoryczony

Otwarta komunikacja... To nie tutaj... Przekonał się o tym każdy kto zadał pytanie Prezesowi (w ramach spotkań na łączach) o aneksy... Nie pojawiło się żadne...

Kulfon
@Rozgoryczony

Skandal. W SCB jest transparentna i profesjonalna komunikacja. Dbają o to profesjonaliści. Po prostu to nie jest istotny temat z punktu widzenia firmy. To, że ponad 100 pracowników chce odejść jest nieistotne. Aglile, agile ponad wszystko. To nasz lek na całe zło

W call center, prezes chwali jak to dobre wyniki za czerwiec i lipiec więc macie podywze aż 80 Netto, czyli zawrotne 3000 brutto podstawa tyle co minimalna od stycznia, śmiech na sali i z miesiąca na miesiąc nagle zwiększono limity umów do zrobienia, nie ma co 80 NETTO na rynku pracownika mobilizuje jak nie wiadomo co do pozostania w firmie.

yogi
@Anonim

a jakie z premiami to wygląda? jakie benefity?pracuje w sklepie i zastanawiam się czy aplikować,

Nie
@yogi

Jeśli nieustanna presja i brak czasu na wyjście do WC to benefit to masz tego aż nadto. Planu nie zrealizujesz nigdy poza okresem próbnym,.więc tylko wtedy zobaczysz premię. Nie zatrudnia Ciebie bank tylko pośrednik. LuxMed jest ale ciężko się zapisać na cokolwiek. Ubezpieczenie jest sensowne grupowe. Reszty de facto nie ma

juzek
@Nie

No i ponoć 80 zł podwyżki będzie;) Ale nie powiedzieli, czy to nie w premii - a tak to podwyżki tylko dlatego, że podnoszą minimalne wynagrodzenie. Mi od roku nie udało się wydzwonić premii, bo produkty są tak słabe, że nikt ich nie chce brać i mało kto spełnia kryteria. Także dobra praca jak chcesz urodzić dziecko i pójść na wychowawczy, macierzyński etc. Nie zarobisz sensownie

Yogi
@Nie

A te premie to ile tak mniej więcej? Ile jest tej przerwy? W sklepie mamy 5 minut na godzinę, ale to tez zależy czy są klienci,,, może zaaplikuje, pracy na słuchawce jest duzo we wro dzieki

@Yogi

Premii to nie wiadomo jak nie spełnisz oceny na 70 procent to nic nie dostaniesz nawet jak by kilkadziesiąt umów było zrobionych, a pozmieniali system oceny na niekorzyść pracownika.

@Anonim

Czyli jak w centrali. Premii od 3 kwartału nie zobaczysz. Bo ani wyniku bank nie będzie mieć, ani NPS, nawet jak zrobisz cele własne i zespołowe. Stąd ponoć ponad 100 osób nie przyjęło nowej umowy i ma 1.5 miesiąca na to, żeby się zastanowić. Bank nawet o nie nie walczy. Więc zniknie nam w centrali zaraz co 6 czy 7 pracownik. Są działy w których to nawet 50 czy 70 procent ludzi. Współczuję tym, co zostaną. Nikogo na ich miejsce nie zatrudnią. Zostaną sami z gołą pensją. A Ci co nie przyjęli umowy dzięki temu łapią się na grupówki, więc odprawa x 2 etc. To swoją drogą skandal, że w połowie lipca kazali nam podpisać umowy z datą czerwcową wchodzące w życie od 1 lipca

Przepracowałam w SCB na „słuchawce” półtora roku. Zabrzmi to absurdalnie ale to była moja najlepsza praca. Oczywiście była trudna i niewdzięczna ale mój przełożony jak i organizacja widział we mnie człowieka. Kasa nie była najlepsza ale dla studenta ok. Benefity spoko, w niejednej polskiej firmie nawet połowy nie dostaniecie

Lidka

Kierownik w dziale zdalnej sprzedaży, interesują mnie opinie na temat tego stanowiska. Jaka pensja, czy na tym stanowisku kierownik zajmuje sie sprzedaza, czy tylko wykonuje zadania administracyjne, wspiera i mobilizuje pracownikow, tworzy grafiki itp.? W ogloszeniu nie ma zadnej informacji o koniecznosci sprzedaży. Warto aplikowac na to stanowisko?

cc
@Lidka

Nie warto. Bajzel i syf

Zj
@cc

Taka prawda. Ludzie uciekają z tego stanowiska na inne. Nie ładuj się dziewczyno w to (usunięte przez administratora)

Ziuta

Nie idźcie tu do pracy. Wyzysk pracownika. Zero szacunku. Zwalniają Ciebie bez skrupułów,.starają oszukać. Teraz firma zmieniła regulamin premiowy. Kierownicy wręczali nam aneksy z datą czerwcową w lipcu. Patologia. To nawet nie jest zgodne z przepisami. Jestem jedną z osób, która nie podpisała tego aneksu. Po prostu czysty skandal. Zero narzędzi, eksploatacja ludzi, słabe pensje, brak zastępowania etatów odchodzących, kumoterstwo i na koniec do pensji 3500 zł na rękę, gdy dostawałam co kwartał nawet 1000 to był jakiś motywator. A teraz nawet to zabierają. Musi być sprzedaż. Muszą być cele zespołu. Musi być postawa. Więc nigdy nie zobaczysz premii. Taka prawda. Nowi ludzie przychodzą i za chwilę uciekają. Taka patologia. W sumie to jestem szczęśliwa, że nie zgodziłam się na tą zmianę. Byłam na kilku rozmowach i usłyszałam, że mogę dostać 5000 zł podstawy z moim doświadczeniem. Ludzie, nie podpisujcie tych aneksów, jeśli ich jeszcze nie dostaliście. Pamiętajcie, że możecie odmówić i się zastanowić. Wtedy, jeśli odejdziecie w ramach grupówek dostaniecie podwójną odprawę. A słuchy mówią, że regulamin jest identyczny jak w dużym Santanderze teraz. To chyba jasne, co za chwilę stanie się z tą firmą. Zróbmy to z godnością. Nie dajcie się zmanipulować tej propagandzie i swoim szefom, którzy tylko nas eksploatują. Życie jest poza tą firmą. I po 10 czy 15 latach są pracodawcy, którzy potrzebują i cenią doświadczonych fachowców

Amelia

Dobry wieczór , zastanawiam się na praca konsultanta w CC w dziale sprzedaży jednak zatrudnienie przez firmę Finance Care?czy jest osoba która może się wypowiedzieć na ten temat?czy jest to opłacalna praca przez pośrednika?czy jak osoba się sprawdzi noże przez na zatrudnienie przez bank? Dziękuje za informacje

Izletta
@Amelia

Przez pośrednika jeszcze taniej niż w banku. KPI z kosmosu. Produkty słabe. Telefon za telefonem. Najbardziej opłaca się przyjść na 3 miesiące a potem się zmyć . Oczywiście płacą najniższą krajową a premię masz najwyższą na start, bo się uczysz. Potem prawie nikt nie osiąga KPI, więc jesteś na gołej albo niemal gołej pensji

lol
@Amelia

cały czas jest zatrudnienie przez Finance care, z bankiem będziesz mieć tylko umowę zlecenie żeby dostawać co miesiąc jakieś grosze za ubezpieczenia. ogólnie praca za najniższą krajową, telefon za telefonem, musisz truć ludziom (usunięte przez administratora) żeby wzięli kredyt nawet tuż przed godziną 21, a koordynator będzie się przywalał o byle co żeby tylko obciąć premię. lepiej szukaj czegoś innego, nie warto tak się męczyć psychicznie za najniższą krajową

Drajwarka

Czy ktoś pracuje w dziale AML? Może coś powiedzieć więcej?

@Drajwarka

Więcej niż połowę ludzi stamtąd zwolnili 2 lata temu. Ci, co zostali, ledwo się wyrabiają. Przy nowym systemie premii nigdy jej nie dostaniesz, więc walcz o wysoką podstawę.

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Consumer Bank S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Santander Consumer Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Consumer Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Consumer Bank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 124, z czego 8 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Consumer Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Santander Consumer Bank S.A. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Consumer Bank S.A.
1.6/5 Na podstawie 562 ocen.

Santander Consumer Bank S.A.