Opinie o Santander Consumer Bank S.A. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Santander Consumer Bank S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Santander Consumer Bank S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Santander Consumer Bank S.A. w Wrocław

Daria

Pracowałam w CC SCB i naprawdę jestem ogromnie zadowolona. Zarobki zadowalające, wspaniała ekipa, wspierający menadżerowie/liderzy, trenerzy i super kierownictwo ❤️ Bardzo miło wspominam, choć nie ukrywam, że zdarzały się momenty kiedy przeklinałam pod nosem odliczając minuty do wyjścia ???? Praca jak każda inna- wymaga zaangażowania i samodyscypliny. Podsumowując- jeśli ktoś po prostu lubi ludzi, potrafi rozmawiać/słuchać to na pewno się odnajdzie.

Gdzie te czasy
@Daria

To już nie te czasy. Teraz wyzysk wyzysk wyzysk

Były pracownik z protipem

Uwaga! Jeśli zamierzasz podjąć prace w Contact Center w SCB w dziale sprzedaży, to koniecznie przeczytaj mój komentarz. Protip. Pracuj tam max 3 miesiące, nie dłużej. Już mówię dlaczego. Parę miesięcy temu został wprowadzony nowy arkusz oceniania pod kątem jakości i dziwnym trafem jest tak trudny, że nikt nie wyrabia 100 proc. Nawet starzy pracownicy nie wyrabiają premii. Wyobraź sobie, że cały miesiąc pracujesz i na koniec nie masz nic, tylko marną podstawę 2800-2900 brutto przy 8h pracy. Ludzie masowo uciekają - jak ja, bo już nie mają po prostu siły. Możesz pracować tam i 2 lata, a nowy pracownik dostaje taką samą podstawę jak Ty ;) Pracuj tam tylko 3 miesiące, bo na okresie próbnym jesteś chroniony i firma nie zabiera Ci premii, nawet jak nie wyrobisz "jakości". Po 3 miesiącach możesz pomarzyć o premii 100proc z tego co wypracowałeś, więc najlepiej w połowie drugiego złóż wypowiedzenie i uciekaj gdzieś indziej. Kiedyś była super ekipa, fajna atmosfera (prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie) ale teraz coś ewidentnie popsuło się. Dużo ludzi odeszło podczas zmiany. Koordynatorzy naciskani i system jest tak skonstruowany, że nie jesteś go w stanie pokonać. Firma oszczędza i to bardzo dobrze nie dając Wam premii (kilkuset pracowników). System jest chory i zatrudniają już byle kogo. Nie martw się i tak Cię przyjmą. Praca potrafi bardzo wykończyć. Zrób tak, żeby robić jak najdłużej samą infolinie. Daj pozytywną buźkę jeśli miałem rację i dzięki mnie zaoszczędziłeś nerwów i wszystko co napisałem było prawdą. Za parę miesięcy wejdę i sprawdzę czy komuś pomogłem i będzie mi ciepło na serduchu jak zobaczę chociaż jednego plusa.

Jeśli chodzi call center, całkowity wyzysk na pracowniku. Wrzucają połączenie za połączeniem - często nawet 5 sekund nie ma przerwy między połączeniami, zmieniają systemy oceniania, zabierają tak naprawdę narzędzia pracy i w podziękowaniu za wykonanie kilkuset połączeń dziennie zabierają premię, BO TAK. Nie ma tu czegoś takiego jak szacunek do pracownika, wręcz przeciwnie. Który pracodawca traktuje swoich pracowników w ten sposób? Oczywiście jesteśmy w dobie pandemii, bank chce zarobić i robi to kosztem premii pracowniczej. Oczywiście podstawa bardzo nieatrakcyjna, praca prawie za najniższą krajową natomiast wymogi nie na ludzkie nogi. Przychodzisz do pracy na 8 godzin, oczywiście najlepiej jak całe 7 godzin - nie licząc przerwy siedzisz na słuchawce, jeśli wycofasz się bo np masz jakiś problem z komputerem, albo piszesz email(maksymalnie 5 minut) to już wydzwaniają aby sprawdzić dlaczego nie pracujesz. Po kilku godzinach człowiek czuje się zajechany, natomiast nawet na przerwę nie możesz iść w momencie kiedy masz potrzebę, ta fantastyczna firma ma wyznaczone godziny przerw. Co jest niehumanitarne, więc jeśli chcesz do toalety , to polecam pampersy bo jeśli źle się wycofasz, musisz się z tego oczywiście tłumaczyć. Biorąc pod uwagę, że przerwa to również czas odpoczynku, to zazwyczaj w fajnych godzinach jest ustalana tak aby każdy pracownik od 18 do 21 nie wycofywał się i pracował. Grafik ustalany z góry, wieczny problem aby móc mieć wolny dzień wtedy kiedy jest potrzeba, całkowicie nieelastyczny grafik. Premia nieatrakcyjna i nieadekwatna. Co tu dużo mówić - zaraz pewnie mój komentarz będzie usunięty - szanujcie się i swój czas, nie marnujcie go na miejsce w który nie macie szansy ani dobrze zarobić ani awansować.

rip

wow, odeszłam z tego syfu kilka miesięcy temu, czasami z ciekawości czytam to forum i widzę, że nic się nie zmieniło. współczuję, że musicie się tak męczyć, radzę uciekać jeśli tylko ktoś ma taką możliwość. ulga po odejściu z tej pracy jest nie do opisania

pogotowiexc

Przestancie narzekac! praca w CC scb jest pelna wyzwan i fajnych sytuacji,wymaga ciaglego analizowania i kojarzenia faktow. Najczesciej analiza polega na tym ile pozostalo do najblizszej przerwy bo musisz pilnie skorzystac z toalety a opuszczenie dumnie brzmiacego stanowiska pracy (XDDDDD) bedzie wiazalo sie z gestym tlumaczeniem. Analiza i kojarzenie faktow....praca tylko dla najlepszych !./.

Doradca Klienta

bardzo przyjemna rozmowa, trwała 40 min. Cały stres opadł po chwili, Pani dyrektor uprzejma

1. co wiem o banku santader 2. jakie znam produkty banku 3. czy wiem na czy6m polega praca w banku 4. jak wygląda i na czym polega moja obecna praca

logo firmy Executive Assistant
Wrocław
ALEXEC CONSULTING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Wrocław
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.

Jak się pracuje z ludźmi z Santander Consumer Bank S.A.?

Słabo

Mega słabo się pracuje

ĘĄ
@Słabo

Nie warto. Presja

Ile

Jakie odprawy dają zwalniamy ?

Mniej niż zero
@Ile

Liczą tak, żebyś dostał jak najmniej. W drugiej fali zwolnień grupowych są dużo niższe od pierwszej

Byla pracownica.
@Ile

Ja jestem zadowolona. Dostałam mniej więcej roczną odprawę. Pracowałam dłużej niż 5 lat.

@Byla pracownica.

A znalazłaś pracę. Bo odprawa cieszy ale nowe miejsce zatrudnienia z 2 dzieci wcale tak łatwo teraz się nie szuka. Mnie najbardziej dziwi brak klasy i ludzkiego podejścia przy zwalnianiu. Przez wiele lat nas chwalono a teraz potraktowano jak śmieci

Byla pracownica.
@Oddziałowa Mara

Jestem po drugim etapie rekrutacji. Czekam na trzeci. Początek roku nowy budżet firmy mają więc jest szansa dla każdego. Podstawa to dobrze napisane cv. Polecam skorzystać z programu kontunuacja kariery. Szczegóły u DR. Naprawdę warto. Jeżeli się uda zatrudnić u konkurencji to zabiorę ze sobą cześć klientów. Nad tym firma chyba nie pomyślała. Powodzenia życzę koleżanki i koledzy!

@Byla pracownica.

Wałcz dziewczyno. Mam nadzieję, że zaraz podpiszesz. I składaj do kilku firm. Ja odpadłam w 2 firmach na ostatnim etapie a w 3 mi się udało. I mam dużo większą podstawę. A SCB to po prostu (usunięte przez administratora) i ludzi trzeba przestrzegać. Bank jak z czasów komuny z DRem który jest jak szlachcic i traktuje ludzi jak w folwarku. I najgorsze, że na premiach tną, nie ma marketingu i niczego nie robią, żeby zachęcić ludzi do kupna produktów w oddziale i gdyby nie Twoje zaangażowanie i kontakty to nic nie sprzedasz

bylyoddzialowiec
@Mniej niż zero

To akurat nie jest prawda. Odprawy w strukturze terenowej były takie samej jak w 1 fali, a nawet większe bo był przyznany dodatek frekwencyjny jeśli nie poszło się na l4 w okresie wypowiedzenia. Co nie zmienia faktu, ze dostałem wypo 22.12.20 :)))))

@bylyoddzialowiec

Mam nadzieję, że znalazłeś pracę i trafiłeś do jakieś mniej fałszywej firmy niż SCB. To jak pogadasz z ludźmi, co się dzieje teraz w oddziałach, czy u partnerów - to różnica z tym co było w 2020 czy 2019 to kosmos. Oczywiście in minus. A to, co robią często partnerzy to skandal

@Oddziałowa Mara

W piątek może się dowiemy, kto zostanie w centrali, a kto nie

Ą
@cHujwina

Już pojawiają się spotkania pionów,.więc będzie nawijanie makaronu na uszy i pokazywanie wielkich sukcesów jak na Linkedinie

T

Czystki czas start. Zobaczymy, z kim będziemy pracować od 1 kwietnia jak sobie Ci wszyscy liderzy ułożą na nowo. Więc czas na paraliż

ęą
@T

Zobaczymy, kto poleci. To już kilka dni. Ponoć pierwsze głowy się już toczą a szefowie mówią o obniżkach pensji i przeniesieniu centrali do zewnętrznej firmy. Z resztą już tak analityków tak zatrudniali, więc coś w tym jest. Jak się nie załapiemy do agile to pewnie out

agile
@T

Trzeba iść na to agile, bo inaczej przyszłość niepewna. Tak prawda. Nasz szef nas straszy ale myślę po lekturze tu, że próbuje nas zastraszyć, żeby zrobić mu miejsce, jak ktoś od nas sam się zwolni. Bo teraz w kierownictwie wyścig szczurów na tych Product Ownerów. Ponoć wszystko już podzielone i Ci, co się nie załapali, to teraz kombinują jak tu kogoś wygryźć, żeby załapać się na cieplutki stołek. No tak piękne służbowe auta im kupili. A zwykłym pracownikom nawet pensji nie wyrównali. Taka sprawiedliwość w tej firmie. A najgorsza to obłuda i to powszechne kłamanie ludziom w oczy. Moją koleżankę kierownik zapewniał jaka to jest ważna, namawiał do kolejnych nadgodzin za darmo, a tydzień później wywalił. Bez słowa. Nawet nie pozwolił jej się z nami pożegnać.

Bella Ciao
@Oddziałowa Mara

To prawda. Piękne frazesy że to ludzie tworzą organizację, że są prezes jest im wdzięczny ale po chwili podkładają do podpisu wypowiedzenie i ani ręki nie podadzą za wieloletnią pracę ani dziękujemy tylko....ok następny z głowy. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie dyrektora regionu w momencie zwalniania pracownika. Wstyd i żenada że ludzie na takich stanowiskach nie potrafią zachować się stosownie do sytuacji.

@Bella Ciao

A czego się spodziewacie. Tu działa zasada BMW. Bierny Mierny ale Wierny. Taki jest najlepszy kierownik czy dyrektor. Bo zrobi wszystko, co mu się karze. A pewnie na koniec usuną i jego

ęą
@cHujwina

Te zmiany to pic na wodę. Rekrutacja też. Wszystko obsadzają byli kierownicy i dyrektorzy albo ludzie z Digital Factory. Już wiadomo po co był ten projekt, żeby zrobić nową elitę. A w międzyczasie z cichacza ludzie dowiadują się, że nie są potrzebni, nie ma dla nich miejsca w nowej strukturze. Oczywiście terminów i zapowiedzi nikt nie dotrzymuje. Przecież pracownik nie ma w tej firmie myśleć. Ma wykonywać polecenia. Dla wiernych zauszników zawsze stołek się znajdzie. Wielki ekspert od różnorodności zarządzał... Kosztami. To raczej pokazuje, że i w tych naborach nie liczyły się kompetencje i była to wielka ściema z rekrutacjami. Skoro wszystko było dogadane

Ola

Dyrektorka oddziału podczas rozmowy kwalifikacyjnej pytała czy mam dzieci... oddział w Warszawie na Sobieskiego 60. Nigdy nie miałam takiej sytuacji podczas rozmowy. Do tego nie zapytała wprost tylko w pokrętny sposób chciała się dowiedzieć. Ogólne wrażenia z rozmowy bardzo kiepskie.

Z oddziału
@Ola

To chyba nie scb bo my zwalniamy nie rekrutujemy. Choć u nas takie kwiatki też się zdarzają. Sama pamiętam jak mnie rekrutowano kilka lat temu, to przy zatrudnianiu usłyszałam, że zdecydowali się na mnie, bo w moim wieku raczej ma się już odchowane dzieci. Z resztą jak potrzebowałam iść do lekarza to musiałam brac L4 i zaskakiwać swojego kierownika, bo sami urlopu nie chcieli mi dać. Liczyli się to, żeby tylko wyżyłować klienta, namówić go na drogie i beznadziejne ubezpieczenie a za rok najlepiej zrolować

MASAKRA

Pani dyrektor (Elwira ...) która przeprowadzała ze mną rozmowę kwalifikacyjną z oddziału w Warszawie, znajdującego się na ul. Sobieskiego 60 podczas rozmowy zapytała czy mam dzieci... Oczywiście na początku w sposób bardzo zawiły, tak żebym zapewne jej zdaniem nie zorientowała się co ma na myśli. Uważam, że to próba wyłudzenia informacji, których absolutnie nie ma prawa wiedzieć w początkowej fazie rozmów. Moje odczucia co do sposobu przeprowadzenia rozmowy są bardzo złe. Przede wszystkim mało ludzki podejście, zero uśmiechu tylko samo straszenie jak teraz ciężko jest z wyrobieniem wyników, że kiedyś było lepiej, łatwiej było ze sprzedażą produktów... W takim razie jeżeli jest tak słabo to czemu szukają pracownika ?? Nie polecam

Bardzo w stylu SCB

@MASAKRA

Jeden z szefów u nas na rozmowach kwartalnych pytał moich koleżanek, czy nie planują ciąży. W SCB liczy się wyzysk. Dostałaś próbkę naszej codzienności

kłamstwo
@MASAKRA

NA SOBIESKIEGO 60 W WARSZAWIE NIE MA OODZIAŁU SANTANDER CONSUMER BANKU. Może zanim napiszesz nieprawdę sprawdzisz dokładnie jaką firmę hejtujesz??? Okropne

@MASAKRA

Dzień dobry. Pod wskazanym przez Ciebie adresem znajduje się placówka Santander Bank Polska, a nie Santander Consumer Banku, dlatego prawdopodobnie doszło do pomyłki. Przekażemy Twoją opinię do odpowiedniej jednostki, jednak najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z osobiście z właściwym adresatem wiadomości. Z pozdrowieniami, Zespół Santander Consumer Banku

Mniej niż zero
@Santander Consumer Bank S.A.

Wiadomo najlepiej zrzucić na winę pracownika. Moją dziewczynę jak rekrutowała się do nas tęż o to pytaliśmy. Więc nie ma co ściemniać. Ale chyba nowa dyrektor od diversity ma co robić.

Smutek

U nas mocne zwolnienia. Zaczęli zwalniać szeregowych pracowników z nienacka. Moje 2 koleżanki dostały wypowiedzenia

Ah
@Smutek

U nas też niestety;( Szkoda ludzi

Nie ok
@Ah

Jezu, dobrze, że to przeczytałam i nie zdecydowałam się na pracę

Endrju
@Nie ok

U nas też lecą zwolnienia. Chyba nikt nie liczył, że pożegnają się z kilkoma dyrektorami i tyle

cHujwina

Będzie diversrty manager. Zatem pojawi się kolejna osoba do zamiatania problemów pod dywan. Tak dbamy o różnorodność.

@cHujwina

Cześć. Wiemy już, jakie aspekty budują naszą różnorodność i teraz potrzebujemy w naszym banku osoby, która zadba o to, żebyśmy śmiało mogli ją wyrażać i z niej czerpać. Diversity & Inclusion Manager, który wkrótce pojawi się w naszej organizacji, będzie w 100% skupiony na tym, żeby stworzyć do tego przestrzeń, a przede wszystkim jego zadaniem będzie opracowanie i realizacja strategii D&I, żebyśmy wszyscy wiedzieli jak działać i co robić, żeby otworzyć się na różnorodność i zobaczyć realne zmiany. Jeśli chcesz zaangażować się w budowanie kultury różnorodności i możesz podzielić się z nami swoimi pomysłami, napisz na PR@santanderconsumer.pl. Z pozdrowieniami, Zespół Santander Consumer Banku

@Santander Consumer Bank S.A.

Kolejna osoba do zamiatania tematów pod dywan. Ludzi traktują jak psy. Bank umywa ręce od tego, co się dzieje u partnerów, bo to nie ich zatrudnia. Ale fasadowe działania trzeba robić. Powiedzmy sobie szerze, Santander oczywiście nic nie robi sobie z tego, jak traktuje się ludzi. Zwalnia samotne matki, nie płaci za nadgodziny, odchodzą pracownicy, którzy są dręczeni przez dyrektorstwo. Jeśli myślicie, że jakiś manager to zmieni, to jesteście naiwni. Tu jest po prostu kultura wyzysku i eksploatacji. W innych firmach na rynku tak nie ma

@Santander Consumer Bank S.A.

To ciekawe, czy diversity manager zadba o to, żeby nie zwalniać samotne matki? Kolejna fucha w centrali, żeby udawać, że coś się robi. A w firmie bajzel w związku z wdrażaniem agile. Ale kolorujemy trawę na zielono i patrzymy przez właściwe okulary na rzeczywistość. Zamiast słuchać doświadczonych pracowników, którzy od lat zgłaszają problemy, szukają rozwiązań, to tu wrzuca się kolejną bombę. Czas spadać. Mam nadzieję, że dostanę propozycje pracy od tych kilku firm po rozmowach

Esmeralda
@Santander Consumer Bank S.A.

Widać kolejna fucha w centrali. Nie ma produktu. Nie ma promocji. Nie ma nic ciekawego dla klientów. Obcina się premie a tu bawimy się w kolejną ciepłą posadkę i jakieś pseudodziałania. Skoro już PR odpisuje to może odpowiedzcie tu na wątpliwości zgłaszane przez ludzi... A nie szczujcie ludzi i piszcie, że opinie o niewłaściwych zachowaniach są fikcją. Wszyscy w tej firmie wiemy, że wszystkie procesy chroniące pracowników to fikcja. Dyrektorzy o zachowaniach przypominających mobbing wciąż pracują a sprawy zamiatane są pod dywan. To jest w tej firmie standard. Udajemy, że jest super jakimiś akcjami. Dyrektorzy karzą pracownikom dobrze wypełniać ankiety. Jak tak nie robią to się mszczą. Taka jest codzienność w SCB. Diversity manager tego nie zmieni. Bo jesteśmy przeżarci złymi postawami od samej góry po sam dół

@Esmeralda

Wiadomo kolejna korpo fucha od malowania sukcesów. A może wzięlibyśmy się za produktu, sprzedaż, ryzyko. Pomyślmy o kliencie zamiast bawić się w te kolejne nagrody, w które nikt nie wierzy

Matejo
@Esmeralda

Ale.stołek jest i fucha pewnie z niezłą kasą nie to, co zarabiają szeregowi pracownicy Santandera nie wspominając już o najniższej krajowej w CC czy w oddziałach. Zaraz kolejna osoba będzie pisać, że to jest idealna firma. Tak idealna jak te wszystkie kupione nagrody,.którym potem chwalimy się klientom. Nawet oni przestali już w to wierzyć. Upas po prostu lasu wyciętego na wysyłane przez nas listy po prostu nie otwierają nawet. Chwalimy się, że jesteśmy eko a wysyłamy miliony listów do klientów, na dodatek w nieekologicznych kopertach z okienkiem. Ale chwalimy się, jacy jesteśmy eko. Tak samo będzie z tym diversity. Będą peany i laurki a nic się nie zmieni. No chyba, że na gorsze

I co. I nic
@cHujwina

Chyba kolejne stanowisko nic nie zmieni. Śmieszne jest to, że nie ma jeszcze człowieka w firmie a już się nim chwalimy. A jak nie przyjdzie 1 do pracy to co? Nagle już nie będziemy tak świetnie uświadamiać się. Najlepsze jest to, że zamiast koncentrować się na tym, co ważne, to wprowadza się jakieś tematy zastępcze. Usuwają sensownych dyrektorów i pracowników a na ich miejsce zostają klakierzy. Sporo osób odchodzi sama, bo nie chcę patrzeć jak niszczy się to, co przez wiele lat nie było. Za ludzi, którzy odchodzą nie ma zastępstw. Nikt nie przejmuje ich obowiązków. To pokazuje, że tak na prawdę w tej firmie nikt nie ma planu i pomysłu. A tematy zastępcze mają przykryć po prostu nieudolność. Chyba najlepsza rada jest taka, że powinniśmy szukać nowej pracy. Patrząc na raporty kwartalne wcale nie jest różowo

aaa
@Ewa

Panie zatrudnij się w banku na P z centralą na Puławskiej. Zobaczysz co to wyzysk..

@aaa

Tu firma chwali się jakimś managerem a zwolnienia chulają od miesięcy w najlepsze. Cichutko, ostatniego dnia, gdy to możliwe, z zaskoczenia. W oddziałach jeszcze wymusza się pracę w okresie wypowiedzenia a potem okazuje się, że dostajesz najczęściej gołą podstawę, bo jakoś dziwnie Twój podnoszony ciągle plan nie jest realizowany. Zero szacunku. Można to nazwac jednym słowem WYZYSK. A o sprawie dyrektora i pracownic oddziałów wiedzą wszyscy. I co, on dalej pracuje a te sponiewierane dziewczyny odchodzą zaszczute, często mierząc się z problemami już same. Taka jest rzeczywistość

@Elka

Tak to jest w SCB. Liczą się tabelki. Pracownik zawsze jest na końcu. A szacunek tylko w intranecie,.którego nie otworzysz na komputerze służbowym, bo działa na nim jeden albo dwa programy, inaczej się wiesza

belka
@Elka

czy chodzi o dyrektora R?

@belka

A jak myślisz ;)

belka
@Elka

no właśnie nie wiem co myśleć. Pewnie nie jeden z dyrektorów pchał się z łapami. Mnie ciekawi, o dyrektorze jakiego szczebla się tu mówi.

@belka

Kilku takich było. Młodszych. Starszych. Wszytko zamiecione pod dywan. Ale wszyscy albo prawie wszyscy wciąż pracują a żadna z dziewczyn już nie. Jakoś planu nie wyrabiały... Zastanawiające. No a teraz jakaś kobieta od kosztów zostaje dyrektorem od różnorodności. Czyli kolejne stanowisko dla zatkania uszów. Jaka to wiedza. Jaki to specjalista od tego diversity

Kolin
@Ewa

Tak to racja , zwalnia bank ludzi co dają z siebie wszystko. Nie pyta się czy będziesz miał z czego żyć i czy masz inne plany lub pracę. Traktują cię jak parobka. A szczególnie osoby co są u góry np. dyrektor lub kierownik, nigdy za tobą murem nie staną choć dla nich kasę robiłeś ,aby mieli większe premie, aby kupować drogie auta lub motory w prezencie córce itp. A nam marne wynagrodzenie i złe traktowanie.

Z
@Kolin

Dokładnie. A doświadczony manager wcześniej zarządzał finansami. Taki fachowiec od diversity. Ale stołek dyrektorski jest. A ludzie pracują za 2 000 i boją się, czy ich się nie zwolni, a premie oczywiście ścięte a kpi sprzedażowe kompletnie nierealne.

BardzoOK

Ja z kolei chciałabym wypowiedzieć się o samym procesie rekrutacji. Firma pod tym kątem zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rozmowa online, ale dało się odczuć, że jest się zaopiekowanym. Spotkania przeprowadzone bardzo profesjonalnie i w przyjemnej atmosferze. Kontakt z HR na wysokim poziomie, byłam na bieżąco informowana o etapach rekrutacji. Widać, że firma dba o candidate experience. Polecam!

Nie ok
@BardzoOK

A u mnie. Wysłane CV. Cisza. Rozmowy. Kolejne etapy. Cisza. Rozmowy. Cisza. Mija kilka miesięcy znowu rozmowy. Na szczęście znalazłam już pracę. To nie jest poważna firma. Z takim podejściem ciężko będzie im znaleźć ekspertów z wysokowyspecjalizowanych obszarów

pytanie

dlaczego (usunięte przez administratora)są opinie o firmie? Prawdę należy pisać.

Zeto
@pytanie

Bo w Santanderze należy patrzeć tylko przez właściwe okulary;) jak na wygaszaczu. Jeśli nie myślisz, tak jak każą to szczują na Ciebie ludzi i cenzurują Ciebie

@Zeto

U nas trwa po prostu nieustające pasmo sukcesów. To nic, że pracownicy trzaskają nadgodziny za darmo, to nic, że być zmiana , o konkretach której nic nikt nie wie. Czyli standardowo wielkie słowa - a rzeczywistość piszczy bylejakością. Plus sensowni ludzie uciekają do innych firm albo na nowe agilowe stanowiska

@Zeto

Szkoda Twojego czasu. Idź gdzieś indziej dziewczyno. Nie daj się wessać do tego bagna wyzysku klientów i pracowników

Julka

Mam pytanko? czy ktoś wie ile dostaje na rękę pracownik który dopiero zaczyna prace w Santanderze ?

Zeto
@Julka

Jeśli sprzedaż to minimalna krajowa. W centrali też mniej niż u konkurencji. Mamią Ciebie premiami kwartalnymi, które od roku mocno ścinają

@Zeto

Większość pracowników z centrali odchodzi, bo u innych za te same obowiązki dostają 2 razy tyle. To chyba najlepiej świadczy o tym jak u nas płacą. Przez wiele lat ludzi trzymała tu atmosfera, inni koledzy ale to wszystko skończyło się wraz z pandemia. Teraz to bezduszne korpo, gdzie liczy się tylko wynik a pracownikom buduje się ideologiczną bańkę o tym jak jest super i cudownie

Cleo

Po dzisiejszym live z Prezesem szkoda gadać. Po prostu jest super. Tylko czemu premie coraz niższe i zwalniamy ludzi, a podwyżek brak??? Mówił, że nie będzie cięcia pensji a w oddziałach też tak mówili a teraz efekt jaki? Dokładnie przeciwny do słów Prezesa

@Cleo

Czas przywyknąć. W tej firmie wiele dobrego się nie przydarzy. Ludzie dbajcie o siebie. Bo ta firma wyciśnie Was jak cytrynę a potem wyrzuci. Szukajcie roboty i bądźcie panami swojego losu a nie dajcie sobie wmówić, że jest idealnie. Nam tak w oddziałach mówili latami a teraz wyrzucają na śmietnik. Zwalniają a u partnerów wcale nie jest tak samo. A w słowa Prezesa nie wierzcie. Nam mówił, że jesteśmy ważni i kilka miesięcy później zaczęli zwalniać

@Oddziałowa Mara

A na spotkaniu rocznym tak samo. Nagrody dostali sami Klakierzy. I oczywiście sukcesy, sukcesy, sukcesy. Jakoś nie słyszymy tego przy wynikach sprzedażowych. Ale na spotkaniu rocznym nic nie było o zwolnieniach, redukcjach. Santander firma mlekiem i młodem płynąca. Ciekawe, kogo jutro zwolnią

Neo
@Cleo

Kilku dyrektorów poleciało k pracowników. Ponoć w marcu schodzą na kolejny szczebel. A z tymi rekrutacjami to ponoć pic na wodę. Część osób chwali się już nowymi stanowiskami

@Neo

Niestety zwolnienia są. A dowiadujesz się o nich, gdy próbujesz do kogoś napisać i nagle nie ma go w Outlooku. Oczywiście zero komunikacji, kto zastępuje i przejmuje obowiązki. Więc robi się coraz większy bajzel

@Neo

Też widziałam. I to straszenie ludzi. Mówienie, że będzie spotkanie na temat zmian, a potem jego odwoływanie. Najlepiej widać, że tak przygotowywaliśmy się do zmiany, że się do niej nie przygotowaliśmy;/ Zero szacunku do ludzi. Robimy szkolenia a ludzie nie wiedzą, jakie funkcje będą pełnić. Są na nich ludzie doświadczeni w agile i totalnie zieloni. Nikt nawet nie pomyślał, że to bez sensu, bo nikt na tym nie korzysta. Ale teraz hip hip hurra robimy szkolenia, żeby wdrożyć pracowników. Pewnie część z nas nie doczeka do wdrożenia agile, które startuje w Prima Aprillis.

Co taka cisza? Ktoś kogoś chyba nastraszył a ciekawa jestem co u Was koleżanki i koledzy z terenu. A może ktoś już poleciał za pisanie w pracy na goworku. Pozdrawiam.

Oddziałowa Mara

Moje dziewczyny usłyszały od partnera, że jak coś się pojawi na GoWorku to od razu mogą szukać pracy. A w oddziałach czystka trwa po prostu. Partneryzacja, likwidacja oddziałów, małe codzienne dramaty i płacz w kącie. A ludzie pracują do ostatniego dnia, bo dostają wtedy lepszą odprawę

Zacna

U nas w oddziale strach, bo nie wiemy, czy na koniec miesiąca nas usuną albo spartneryzują. A w oddziale partnerskim pieniądze dużo gorsze. W części oddziałów u partnerów pracownicy sprzątają oddział, czy nawet odśnieżają. A w banku oczywiście udawanie, że wszystko jest cudownie. I jesteśmy najlepszym bankiem.

Neo
@Zacna

W centrali też niektórzy kierownicy straszą, że jak dowiedzą się,.że to co mówią idzie na Goworku,.to żebyśmy się nie zdziwili, że w nowej strukturze się dla nas miejsce nie znajdzie. Mam wrażenie,.że po prostu straszą ludzi, bo tu więcej można się dowiedzieć o tym,.co jest w firmie niż z tej propagandy sukcesu. A to, jak.sie traktuje ludzi najlepiej pokazują wpisy naszego Pracodawcy tutaj. Koleżanki z marketingu zabolała krytyka webinaru,.to potraktowały pracowników poniżej poziomu krytyki

Jazon

Widzieliście live. Kpina jakaś. Sukcesy, sukcesy, sukcesy. I pensje się nie zmienią. Nawet nam o inflację wypłat nie wyrównali a jeszcze płacimy więcej za prąd w domu i zwalniają kolejnych ludzi a pracy jakoś nie ubywa

@Jazon

Cześć. Dzięki za opinię. W dzisiejszym spotkaniu z Prezesem na żywo zostały przekazane transparentnie i uczciwie informacje na temat projektu wdrożenia zwinnego modelu pracy. Tematem nie były cyt. sukcesy, ale rzeczowe odpowiedzi na pytania postawione przez pracowników. Są wśród nich tacy, którzy po spotkaniu przesłali bardzo pozytywną informację zwrotną na temat zakresu i formy prezentacji, ale rozumiemy, że każdy ma prawo do własnego zdania. Prezes niejednokrotnie podkreślał, że jest do dyspozycji wszystkich pracowników, więc zachęcamy do podzielenia się swoim zdaniem osobiście z nim lub wysyłając zgłoszenie na adres sansebastian@santanderconsumer.pl. P.S. O dopłatach za pracę zdalną mowa już była wielokrotnie, w tym padały wyjaśnienia, że dopóki taki model pracy wymusza pandemia i jest on narzucony przez państwowe dyrektywy, a nie decyzje banku, dopłaty do pracy w domu nie będą realizowane, ale są przewidziane na czas po zakończeniu pandemii, w związku z planowanym do wdrożenia na stałe hybrydowym modelem pracy. Pozdrawiamy, Zespół Santander Consumer Bank

@Santander Consumer Bank S.A.

Jakoś inne firmy bez Państwowych dyrektyw to robią. Bo one myślą o pracownikach. A wiadomo SCB zawsze oszczędzi na nas. Nawet pensji nie wyrówna z inflacją. Ale dyrektorom w ubiegłym roku nowe auta daliście. Wiadomo dla oszczędności. Może w końcu zrozumiecie, że jak ktoś chce to zawsze może. I w innych firmach po prostu dbają o ludzie a nie robią jakieś głupie akcje. I nie lejcie tu tej korpopropagandy. To, że tworzycie propagandę sukcesu w firmie nie oznacza, że ludzie są głupi i w to wierza

@Santander Consumer Bank S.A.

Wiadomo SCB to najlepsza firma pod słońcem. Nic nie zrobi dla pracowników, jeśli nie musi. W mojej nowej firmie jakoś dostaję 100 zł na prąd i nawet paczuszkę na walentynki dostałam. Można. Trzeba jednak myśleć o innych a nie o swoich dyrektorskich wypłatach

Żart
@Santander Consumer Bank S.A.

Napiszcie do Prezesa. To już premii kwartalnej nie będzie. No chyba, że mój kierownik i dyrektor nie dotrwają do tego czasu. Raz tak zrobiła dziewczyna ode mnie z departamentu. Po pół.roku już tu nie pracuje. Więc nie kłamcie i oszukujcie ludzi.

W piątek zwolnienia
@Santander Consumer Bank S.A.

Widać już ktoś się naraził. Wiadomo SCB nic nie zrobi samo dla dobra ludzi. Czeka aż państwo na nich to wymusi. Po live wiemy: podwyżek nie będzie. Ale nauczeni odczytywania słów Prezesa wiemy, że nie padło tam, że obniżek nie będzie. Więc centralę przeczyszczą jak oddziały. Podegradują ludzi, zmienią stanowiska na niższe i będą zapewniać, że to z dbałości o klienta. Swoją drogą trzeba nie mieć wstydu jako firma, żeby pisać takie farmazony

@Santander Consumer Bank S.A.

Transparentne i uczciwe... To chyba przeciwieństwo SCB. Widać, że HR tak długo powtarza kłamstwa, że już w nie wierzy

To powiedzcie szczerze
@Santander Consumer Bank S.A.

Prezes jest dostępny dla pracowników. No chyba po to, żeby podpisać wypowiedzenia. Ale to i tak ponoć robi HR. Już niedługo na spotkaniu rocznym zobaczymy kolejne pasmo naszych zwycięstw a temat zwolnień oczywiście zostanie przemilczany. Śpieszmy się dużo pracować, żeby potem odejść. To co teraz się wyprawia w firmie to dramat. Nikt nie pracuje. Każdy zastanawia się, czy od marca będzie pracować. A Prezes jasno powiedział podwyżek nie będzie. Więc ten kto łudzi się, że będzie lepiej, może zapomnieć. Oczywiście poza pracownikami z najniższa pensja poniżej krajowej, bo ją z powodu państwa muszą podnieść. Choć chodzą słuchy, że zrobią 7/8 kasę zostawią i będzie tak samo albo oddadzą tych, co nie są na agile do zewnętrznej firmy jak w CC. Z resztą tak zatrudniają już do PTiO

Linka
@Santander Consumer Bank S.A.

Kto chce, może. W mojej firmie wspierają ludzi pracujących zdalnie. Nie dajcie sobie wmówić, że się nie da. Santander nie zrobi nic ponad to, co musi. Nie wyda złotówki sam, żeby pracownikom było lepiej. U mnie co kwartał są wirtualne imprezy integracyjne. Raz dostałam pizzę do domu, paczkę na Mikołaja. I dostaję specjalną premię co miesiąc jako rekompensatę za pracę w domu. Wiadomo w czasach, gdy ceny rosną nawet to 50 zł też jest pomocne,.szczególnie jak nie zarabiasz jak dyrektorzy w Santanderze i dostajesz darmowy samochód, wypasiony telefon itd.

Dramat

Rekrutacja tutaj to dramat. Dostajesz maila tylko po wysłaniu CV. Później dzwonią, że będzie spotkanie i nie oddzwaniają. Ludzie to nie średniowiecze. Można odezwać się do kogoś kto szuka pracy. Trochę szacunku dla człowieka. Nigdy nie wezmę tu kredytu

Smutne

To smutne czytać to wszystko o tej firmie. Dobrze, że od roku już tu nie pracuję. To wygląda jak wielka patologia. A to co mówią moi koledzy to nic w porównaniu z tym, co można tu przeczytać. To wszystko pokazuje, że warto było się pożegnać

kidyśe

To byla kiedys fajna firma. Sympatyczni ludzie. Usmiechnieci. Dzisiaj to jak zoombie. Kazdy sie boi. Panika. Strach. I te ciagle zmiany bez mowienia o konkretach. Tylko slowa, slowa, slowa i nic. A potem szast prast i nagle osoba z ktora pracujesz 10 lat znika. Nikt nie przejmuje jej obowiazkow i radz sobie. Co z tego, ze KNF tego wymaga, to w koncu Twoj problem. Zero myslenia o procesach, kliencie, ludziach. Strasznie to przykre

Zostaw merytoryczną opinię o Santander Consumer Bank S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w Santander Consumer Bank S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Santander Consumer Bank S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Santander Consumer Bank S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 93 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Santander Consumer Bank S.A.?

Kandydaci do pracy w Santander Consumer Bank S.A. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Santander Consumer Bank S.A.
1.6/5 Na podstawie 562 ocen.

Santander Consumer Bank S.A.