logo GP People

GP People

Opinie o GP People

anonim 2008-10-30 10:47:51
Firma świadcząca usługi na wysokim poziomie
POMOCNIK MONTERA 2009-09-30 00:53:16
LKM Solar Systeme - (Niemcy) Haren
Praca odbywa się na umowę zlecenie zatem mogą z was w każdej chwili zrezygnować wtedy możemy być stratni o koszt podróży bo przejazd jest na własny koszt 200-300 zł , powrót kosztuje tyle samo.Należy znać język rosyjski bo pracuje się z Rosjanami i Litwinami.Chociaż niektórzy znają język angielski i wiadomo że niemiecki.Na dachu pracuje się bez zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości kilku metrów . Nosi się ciężkie 16 kg moduły po stromym dachu więc pracuje się bardziej jako tragarz , trzeba być bardzo silnym i zwinnym . Gdy zostają ułożone moduły przejście po nich nie jest możliwe wiec chodzi się na 50 cm odcinku na skraju dachu , można w każdej chwili zlecieć z niego razem z modułem bo nie ma siatki ochronnej lub liny zabezpieczającej . Chwytając moduły od wewnątrz można zranić sobie ręce od ostrych krawędzi więc należy zabrać ze sobą rękawiczki bo firma posiada cienkie które się łatwo niszczą i trzeba o nie prosić bo sami nie dadzą. Brakuje okularów ochronnych które przy cięciu piłą tarczową profili aluminiowych chroniłyby przed opiłkami które wbijają sie w skórę i włosy . Do tego ostre krawędzie przeciętych profili nie są zeszlifowane i łatwo pokaleczyć się bez rękawic .Praca w gospodarstwie gdzie hodowane są krowy jest śmierdząca , całe ubranie przesiąka zapachem obornika. Pracując na fabrykach nie ma tego problemu.Pracuje się bardzo szybko , częto [usunięte przez moderatora] poganiają słowami bystro , bystro albo Tempo łatwo wtedy o jakiś błąd i zranienie .Praca na kolanach wiec przydadzą sie spodnie z nakolannikami , które chronią przed uderzeniami o twarde podłoże
Do pracy dojeżdza się często ponad 100 km .Również są wyjazdy na drugi koniec kraju (kilkaset km) gdzie jesteśmy zakwaterowni w hotelach ale brakuje kuchni żeby zrobić sobie porządny posiłek więc pracuje się na suchych posiłkach. W gorące dni pracuje się w palącym słońcu które mocno spala skórę i wypija się 5 litrów wody .W chłodne dni i wieczorem na dachu jest ślisko więc nie daje się ustać na nogach , trzeba leżeć lub siedzieć na dachu mocząc sobie ubranie.Łatwo się w ten sposób przeziębić. Gdy pada deszcz nie pracuje się i nie dostaje się pieniędzy , dlatego mieszkanie jest za darmo . Stawka za godzinę pracy to 7 Euro brutto.W pokojach śpi się na materacach położonych na podłodze , w jednym domku przypada 9 osób na jedną łazienkę i kuchnię. Można trafić na pokój przez który wszyscy przechodzą gdy idą do łazienki. Gdy zabraknie materacy śpi się na kanapie. Również jest pokój przy wejściu do którego wlatuje smród z przepoconych butów ale po pracy przy krowach już tak bardzo on nie przeszkadza. W samochodach palą papierosy więc niepalący maja trudno oddychac .Brak jest również obiadów.
Praca trwa 8 - 15 godzin w zależności od warunków gdy pojawia się ciekły nalot , zwykle jest to 11 godzin.
Przerwy wynoszą w sumie 30-45 minut ale są darmowe wiec agencja nam nie płaci.
Od tej pracy powstaje dużo siniaków , otarć , odcisków , skaleczeń , naciągnięcie mięśni lub zwichnięć toteż należy do cięższych i trzeba być w dobrej kondycji fizycznej.
Agencja nie daje zaliczek więc bez pieniędzy jest dość ciężko pracować. Dostajemy natomiast strój roboczy - spodnie na szelkach i buty z podeszwą antypoślizgową.Agencja oferuje ubezpieczenie w Allianz za 100 zł miesięcznie więc jak ktoś zamierza dłużej popracować to powinien takie ubezpieczenie wykupić bo długo się pracuje i często podróżuje.
Praca dość niebezpieczna dlatego powinni ją wykonywać siłacze i desperaci którzy za 5 Euro na rękę chcą narażać swoje zdrowie.Ale myślę że w kryzysie takich nie zabraknie.
Herkules 2009-11-10 09:44:23
co ty [usunięte przez moderatora] za głupoty gościu-pracowałeś chyba kilka dni i piszesz takie głupoty jestes chyba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i lekkomyslnie podchodzisz do sytuacji to co piszesz to stek bzdur i pomówień jestes jakimś niedowiarkiem i szukasz lekkiej pracy to idź [usunięte przez moderatora]
xxx 2009-12-30 19:38:11
Herkules to nie są bzdury ,wiesz jak na prawde było i on ma racje
tuja 2016-05-20 12:33:04
no skoro jedziesz do takiej lokalizaji na zatrudnienie jak Gronau/Saksonia to wiadomo że język niemiecki musisz znać przyjacielu. ciekawi mnie tylko bo w zakres obowiązków wchodzi opieka nad zwierzętami - czy możecie mi napisać jakie to będą zwierzęta?
Zostaw swoją opinię o GP People - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GP People