Opinie o Fabryka Okularów Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fabryka Okularów Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Fabryka Okularów Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fabryka Okularów Sp. z o.o. w Warszawa

Wielki ptak

Dlaczego wielki ptak odszedł z fabryki??

Fiona
@Wielki ptak

"Wielki ptak" padłam xD xD

Optyszianin

Pracowałem tam kilka miesięcy. Jeżeli ktoś chce sie doszkolić z roznoszenia ulotek, to idealna praca. Jeżeli ktoś chce wystartować w karierze optycznej, zły wybór, bo i tak 60% Twojej pracy to zbytnio ulotek i wprowadzanie 999 raportów do excela. Nie ma zbytnio czasu na szlifowanie umiejętności kiedy jesteś sam na salonie i musisz ogarniać milion rzeczy na raz. I jeszcze sprzątać. Parcie na sprzedaż i działania prosprzedażowe przede wszystkim - ulotki, ulotki, telefony, ulotki - czy to jest coś czym zajmuje sie optyk? Codziennie maile mówiące jakimi jesteśmy nieudacznikami, bo nie sprzedaliśmy tyle a tyle. Za dużo, naprawde za dużo obowiązków jak na jednego doradce. Sprzedaż, raporty, ogarnianie salonu, reklamacje, użeranie sie z trudnymi klientami, kurierzy, montaże, zamówienia, wszystko na głowie jednego człowieka gdy nie rzadko można było ogarnąć połowe z tych rzeczy bo paru ludzi czekało już w kolejce. Poprawcie to. Pracuje już od miesiąca u innego optyka i czuje nieporównywalny luz, bo mam na głowie tylko obsługe klienta, a od reszty mamy innych. Pozdrawiam

Xenia
@Optyszianin

Dokładnie tak to wygląda.Zgadzam się z Tobą w 100%.

Oldworker

W Punky

Abra
@Optyszianin

W punkt. Tak to właśnie wyglada

Zastanawiam się

Właśnie odbyłem rozmowę kwalifikacyjną i wiecie co? Pierwszy raz byłem w sytuacji, w której nie musiałem przedstawiać swojej osoby, za to przedstawiania mi była firma, miejsce pracy oraz personel i to oczywiście w samych superlatywach. Zgłupiałem. To oni mnie chcą zatrudnić i się czegoś o mnie dowiedzieć, czy ja ich? Też ktoś tak miał, to norma? Czy, patrząc na opinie, już nie ma komu tam pracować?

Już nie Marcheweczka
@Zastanawiam się

Niestety firma, która w bardzo nieodpowiedzialny sposób traktuje pracowników. Na początku nie zrazilam się opiniami i podjęłam pracę, ponieważ kontakt z klientem, zarządzanie personelem i motywowanie załogi to moja pasja, a oceniam dopiero jak się przekonam na własne oczy. Okazało się, że na rozmowie nie było ani słowa o staniu przed salonem z ulotkami, pracy w niepełnym składzie personalnym i jeszcze wielu innych aspektach. (usunięte przez administratora)Dlatego nie polecam pracy w firmie, ktora nie potrafi stosować nowoczesnych metod zarządzania(usunięte przez administratora)Siłą firmy są pracownicy, zadowoleni ze swojej pracy i współpracujący z pracodawcą. Podsumowując: najlepiej przekonać się osobiście ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie nie polecam. Rozwiewając podejrzenia: nie zostałam zwolniona, zrezygnowałam ze współpracy.

Morgan
@Zastanawiam się

No chyba nie ma, jeśli zatrudniają młode osoby bez wykształcenia bez doświadczenia.

Co jaki okres czasu w Fabryka Okularów Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Fajna

Całe życie...

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Fabryka Okularów Sp. z o.o.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Specjalista IT
Jessica

Nie jest to profesjonalna rozmowa o prace, na końcu do rozmowy 3 ankiety do wypełnienia, ala sprawdzian, komedia. Bez względu na wynik rekrutacji, poinformujemy o decyzji, brak telefonu z informacją. Czy to jest poważne podejście do kandydata? No chyba nie.

Zosia

Nikomu nie polecam tej firmy. Szkoda marnować czasu. Nie płacą pieniędzy na czas , mają przedziwny model zarzadzania bez szacunku do ludzi. Ludzie masowo odchodzą. I odchodzić będą... Wkrótce wyplaty . Ciekawe co będzie...

Misska
@Zosia

Jak to co bedzie... bajzel :D

-blablablabla

Gorzkie żale przybywajcie ! W kółko te same adresy IP piszą tutaj te bzdury o firmie. Pracownicy, którym się wydawało, że w dużej firmie nie trzeba pracować - przychodzi się na 8 godzin picia kawy - kradzieże i (usunięte przez administratora) i oszustwa będą tolerowane ? Otóż nie ! Nie możecie teraz biedni znaleźć zatrudnienia ? Zła opinia ciągnie się za Wami po karierze w Fabryce ? Macie teraz dużo czasu na plucie kwasem . . . nie zmienia to faktu, że firma jest na fali,a Wasze żale nie zmienią tego kierunku. Możecie zakładać 1000 kont na GoWork i przerzucać błoto z kupy na kupę - my w tym czasie zajmiemy się tym czego nie lubicie - profesjonalną obsługą Klienta i dalszą ekspansją na polskim rynku. Dziwi Nas że te 10 osób mają tyle czasu na pisanie tych bzdur, ale takie mamy czasy - sukces się opluwa i kuje w oczy - szczególnie jak już nie możecie być jego częścią. Jak ktoś chce zgnuśnieć i się zestarzeć nad klawiatura to proszę bardzo, my polecam, życie w realu i bycie uczciwym sobą, wiecie jak to jest ? Zapraszamy odwiedzających do zweryfikowania zamieszczonych tu informacji w realu! Możecie się bardzo miło i pozytywnie zaskoczyć!

ania
@-blablablabla

NIe wiem kto to napisał.....ale to smutne.

Zszokowana
@-blablablabla

Ton wypowiedzi przeraża. Jeżeli rozmowy na forum prowadzone są takim tonem, to nie chce wiedzieć jak rozmawiacie z pracownikami. Zła opinia ciągnie się za byłym pracownikiem - bardzo istotna informacja dla przyszłych pracowników. Dzięki temu wiedzą, gdzie mają nie aplikować. Żenada proszę państwa

Ojnieładnie
@-blablablabla

Oczywiście nie znacie numerów IP piszących. Zawsze tak (łagodnie mówiąc) manipulujecie informacjami?

Widzę, że pisałeś ten post pod wpływem dużych emocji. Minęło kilka dni i chciałabym poprosić Cię o garść informacji na temat warunków pracy innych, niż te, o których wspominasz. Jak wygląda sprawa zarobków, czy są jakieś dodatki, w jakich godzinach się pracuje? Myślę, że jeśli pracowałeś w spółce Fabryka Okularów w 2019 roku, możesz podzielić się z nami na GoWork.pl świeższymi danymi niż te, które są sprzed roku. Będę Ci ogromnie wdzięczna.

Taka prawda
@Karolina

(usunięte przez administratora)amy opisywac firmę tylko w superlatywach...no szkoda ze ich nie ma.(usunięte przez administratora)Także jeżeli ktoś czyta to forum to proszę wziąć na to poprawkę.

Taka prawda
@-blablablabla

Żal ?Żal to mają pracownicy do Waszej firmy z powodu zlego ich traktowania. Kradzieże?Jakie kradzieże - trzeba być skończonym debilem żeby kraść jak siè jest dookoła obstawionym kamerami przed którymi regionalni i Pani Prezes przesiaduje cały czas. 1000 kont to Wy macie na fb( czyt.wynajętych ludzi)do opisywania postów jaka to Wasza firma jest wspaniała- haha. Zapraszajcie...zapraszajcie tylko że tą złą atmosferę czuć odrazu jak siè przekroczy próg Waszych salonów. Drodzy Państwo firma i jej produkty siè same obronià(nie trzeba będzie tych 1000 kont na fb i wypisywania fałszywych pochwał przez pracowników na Spotted)jeżeli zadbacie o pracowników oni zadbają o Wasz biznes tak to działa- takie proste? Aż tak proste. Prawda i uczciwość zawsze zwycięży obłudy i fałszu nikt nie lubi. Serdecznie Pozdrawiam. Były pracownik

Oldworker
@Taka prawda

Popieram, były pracownik

Lis

Potwierdzam, to jest jakaś paranoja ludzie mają zobowiązania, terminy rachunków do zapłaty a tu wypłata spóźnia się. Kontakt z księgową dosłownie żaden. Nie można nic się dowiedzieć bo nie odbierają ani nie odpisują na maile. W zeszłym miesiącu wypłata spóźniła mi się 6 dni. Ciekawe hak będzie w tym miesiącu. Ludzie chyba czas sprawę zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy.

Forum DM

Może dział IT, utworzy jakieś marchewkowe forum dla wszystkich pracowników gdzie będzie można wypisywać swoje żale pod swoim imieniem i nazwiskiem. Z ciekawości wchodzę poczytać jakieś newsy o firmie, nic mnie nie dziwi. Jeśli jest jakiś problem z funkcjonowaniem firmy niech każdy salon napisze zbiorowego maila, co zmieniłby lub czego oczekiwałby od pracodawcy.

Szok

I kolejne komentarze są usuwane. Miejcie chociaż trochę godności i nie bójcie się spojrzeć prawdzie w oczy. A ciągłe rekrutacje do "starych" salonów mówią same za siebie i nie wpływają pozytywnie na wasz PR.

Załamka

Ja czekam na świadectwo pracy i ostatnią wypłatę już kilka miesięcy. Maile ponoć nie dochodzą, a telefon jest przekierowywany ponoć do kogos, kto się tym zajmuje, ale jeszcze nigdy nie odebrał połączenia. Wiem, że nie jestem jedyną osobą mającą taki problem. Po miesiącach użerania się sprawa zgłoszona, gdzie trzeba, żałuję tylko, że tak późno.

@Załamka

Zapraszam do kontaktu z działem kadr w celu wyjaśnienia sytuacji.

Widzę, że Olsztyn nie jest jedynym miejscem gdzie pracują nawiedzone osoby w charakterze osób przeprowadzajacych badania. Weryfikujecie w ogóle osoby kandydujace na takie stanowiska? W Polsce mamy wolność wyznania. Cyrk na kołach

Kapusta

(usunięte przez administratora) Centrala olewa pracownika totalnie! I dużo więcej można by jeszcze napisać...

Unikać jak ognia. Polski biznesik w najgorszym wydaniu. Okulary wykonywane niezgodnie ze sztuką optyczną - do czego wręcz namawia kierownik. Obłuda, nieprofesjonalizm, cwaniactwo. Zatrudnianie kogo popadnie za najniższą krajową. Kierownicy salonów to osoby, których kompetencji nikt nie sprawdza ani nie weryfikuje po czasie. Prezesi w Warszawie opływają w pieniądze obiecując pracownikom złote góry, w praktyce zaś żałują 50 gr podwyżki. Jeśli cenicie siebie, to unikajcie jak ognia tej firemki.

zgniła marchwia

Ta firma to jeden wielki przewałek. Nie polecam tam iść nikomu, lepiej zrywać owoce. Każdy w firmie umywa rączki, a tak na prawdę tylko się modlą, by nikt nie poszedł do Państwowej Inspekcji Pracy, do czego zachęcam jeszcze pracujących. Komentarz ten pewnie będzie niedługo usunięty przez pracodawcę.

Tobik

Dziwne szukają praktycznie wszędzie, dlaczego nie mają stabilnego personelu w starych sklepach?

XYZ
@Tobik

Kto może ucieka z tej firmy. Niskie płace, ogromne wymagania, brak szkoleń (usunięte przez administratora) Nowe osoby nie chcą wiązać się z tą firmą. Firma ma ogromne braki personelu.

Nareszcie wolna

Nie polecam. Firma ma bardzo nieprofesjonalne zagrania!!! Zero szkoleń dla nowych pracowników a wymagania ogromne.I ta inwigilacja na każdym kroku.Szkoda czasu.

Kondzio
@Nareszcie wolna

Zgadzam się z Tobą w 100%.Też nie polecam.

Znowu usunięto..

A jaki miał być wydźwięk? Przecież odniosła się w obronie KR z czym się zgadzam...nie widzę w tej opini kłamstwa. Opinie gowork powinny być informacją dla zastanawiających się nad pracą w FO. Nie polecam...cenzura jaką tworzycie doprowadza do braku zaufania w oczach pracowników i nie tylko. Radzę zastanowić się wszystkim nad tym co się dzieje i wyciągnąć wnioski. Pozdrawiam

Załamana

Dzień dobry. Jestem pracownikiem marchewki . Co prawda nie mam jakiegoś wysokiego stanowiska, ale chciałabym opowiedzieć, jak się tu pracuje . Niedawno były 3 duże regiony . Jeden praktycznie przestał istnieć, bo wszyscy regionalni odeszli. Dokładnie wszyscy . Teraz widać wojnę pomiędzy tymi , co zostali : północ- południe. Południe jest lepsze , a promuje się północ- nie wiadomo czemu. Nowi regionalni są początkujący, nie za bardzo znają się na rzeczy . (usunięte przez administratora) Ogólnie dramat . Wszyscy szukamy pracy . Z kim nie rozmawiam - rozgląda się za praca . Tragedia .

Veritas

Oczko, moja została usunięta, bo była prawdziwa. Możemy ze 100% pewnością założyć, że i tę usuną. Cóż... Może ktoś zdąży przeczytać i pomoże mu to podjąć świadomą decyzję. Jeśli ktoś ma doświadczenie, wiedzę i zapał do tworzenia dobrych rzeczy ramię w ramię z pracodawcą, niech trzyma się od tej "firmy" jak najdalej. Ostrzegam, bo szukają nowych KR. (usunięte przez administratora)

ToNic

A co możecie innego powiedzieć? W centrali też nie macie kolorowo...szczerze współczuję

Gres

To poczucie jest błędne. To nie jest zarządzanie tylko klepanie frazesów, serio. Pomijając fakt, że przez błędy merytoryczne firma jest narażona na kary, pozwy, grzywny etc. i chyba tylko cudem udaje się tak długo tego unikać, to sam fakt tak negatywnego jej odbioru przez większość, która miała z nią styczność, nie świadczy dobrze o zarządzających/ym. (usunięte przez administratora)Swoją drogą, wiecie, że szykują się kontrole dotyczące właściwego wykorzystania monitoringu w firmach? ;)

Nareszcie
@Załamana

Żebyś widziała kto zarządza...przepraszam zarzadzadzał południem, szybko byś zmieniła zdanie i doceniła aktualnego DMR.

Batman
@Gres

Skąd informacje na temat właściwego wykorzystania monitoringu? :)

@Załamana

Szanowni Państwo, Wydaje nam się, że ocena poszczególnych regionów jest dość subiektywna. Poza tym wojna, o której Pan/-i wspomina nie istnieje. Odnosząc się do Kierowników Regionalnych, to osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą. Natomiast jeśli są to ich początki w firmie - pozwólcie Państwo na spokojnie wdrożyć się tym osobom w obowiązki, zanim wyrazicie na forum negatywną opinię na ich temat. Pozdrawiamy, Dział HR

Grea
@Batman

Tematyka planowanych przez instytucje kontroli to to informacje dostępne publicznie.

ruda

Ubawiłam się :-)!!! Zastanawiam się nad stanowiskiem KR, i zaczyna podobać mi się to FO. Macie dużo czasu... i poczucie humoru . Odwiedziłam wasz salon w Warszawie, i jestem pod wrażeniem profesjonalizmu badającej i obsługi. Nie wyglądały na umęczone i gnębione, a ukierunkowane na klienta. Mam nadzieje uda mi się i będe pracawac dla FO.

Bat
@ruda

Ha ha :) a co, może miały się rozpłakać przy kliencie? Po jednej wizycie jesteś w stanie stwierdzić że obsługa jest traktowana w prawidłowy sposób? Znasz zasady jakie tam panują, czytałaś maile kierowane do pracowników? Dużo czasu...? To chyba byłaś bie w tej Fabryce co trzeba :)

Orka

Ja wytrzymuje 3 rok. Wyrzucili? Pewnie byłaś z tych co to udają prace . Na szczęście większość to fajni ludzie .

Emil
@ruda

Ciekawe... Bardzo ciekawe. Nikt spoza firmy nie używa określeń typu "badająca". Skrótowce typu KR, FO? Pani komentarz daje dużo do myślenia. Hmm...

Dramat

I co? Przeanalizowaliscie już? Jakieś wnioski?

Dramat

I co? Przeanalizowaliście? Jakieś wnioski?

Anty ruda
@Emil

Dokładnie!O tym Pani nie pomyślała-hahaha.

Taki jeden

Nie polecam tej firmy . Nie szanują pracowników. Spozniaja się z pensjami , w salonach każą wychodzić i zaczepiac ludzi na pasażu, żeby ktokolwiek chciał kupić okulary . I nawet z tego robią raporty !

Bona
@Taki jeden

To wszystko prawda!!!

Agent007

Szanowna Dyrekcjo i Kierownicy wyższego szczebla. Czy wiecie Państwo jaki jest cel monitoringu według nowego prawa? Ściśle określa to kodeks pracy. Zachęcam do zapoznania się. A w skrocie: aby monitoring był całkowicie legalny musi spełniać określone cele m.in. zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i ochrony mienia. Kamery maja chronić a nie śledzić. Jeszcze raz powtarzam, monitoring wizyjny powinien służyć bezpieczeństwa pracownikom nie zaś ich inwigilacji. Za niewłaściwe użytkowanie kamer ponosi się konsekwencje.

Zostaw merytoryczną opinię o Fabryka Okularów Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Fabryka Okularów Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Fabryka Okularów Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fabryka Okularów Sp. z o.o.?

Fabryka Okularów Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 223 ocen.

Fabryka Okularów Sp. z o.o.