Opinie o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Gsjsbshs

Praca brudna i mało płatna jesteś kontrola jakości operatorem sprzątaczka i jeszcze za mało bardzo dużo do ogarnięcia a po miesiącu już od ciebie wymagają że wszystko potrafisz . Ludzie pala fajki pod prasami i mysla ze nikt nie wie . Ludzie raczej mało sympatyczni . Nowy odwala brudna robotę starsi pracownicy stoją i dyrygują. Nie polecam

Mike
@Marian

Pracowałem kilka miesięcy i mam inne zdanie. Ludzie spoko mili, mówią Ci cześć mimo że cię nie znają. Zawsze otrzymałem pomóc przy wdrażaniu i mogłem pytać nawet po 3 razy o to samo.

Lubię naleśniki

Praca jak najbardziej ok. Jeżeli chodzi o warunki na hali to jest oczywiście hałas i ciepło, ale to w końcu kuźnia. W zależności w jakiej części hali się pracuje to jest mniej lub bardziej ciepło czy głośno, ale szybko się można przyzwyczaić. A co do opinii, że jest brud i s*f to się nie zgodzę. Hale, szatnia, łazienki itd są codziennie sprzątane przez personel do tego przeznaczony. A jak się jest brudasem i nie potrafi się zachować czystości na własnym stanowisku pracy, to można mieć pretensje do samego siebie. Inna ciekawa opinia która się pojawiła to "praca ponad ludzkie siły", to chyba kolega budował piramidy, a nie pracował w HCP. Ogólnie na początku faktycznie jest dużo rzeczy do nauczenia się, ale gdzie tak nie jest, jak zaczyna się nową pracę na stanowisku na którym wcześniej się nie pracowało? Jeżeli przychodzisz do pracy z nastawieniem, że chcesz się nauczyć pracy i wykazujesz jakieś minimum zaangażowania to nie ma szans żeby nie ogarnąć roboty. Niestety w mojej opinii słabe jest to, że do szkolenia nowej osoby jest oddelegowany zwykły operator, który nie dość, że musi pilnować i uczyć nowego to jednocześnie musi wykonywać swoje obowiązki i nie dostaje za to dodatkowego wynagrodzenia. Zarobki jak na produkcję są ok. Wiadomo, że zawsze każdemu jest mało i niestety większość ludzi jest taka, że nie ważne ile dostanie to i tak nie będzie zadowolona. Są premie świąteczne w grudniu i kwietniu, wczasy pod gruszą i dofinansowanie do stołówki na którą połowa narzeka, ale wszyscy zajadają bo za "friko" jest. Zapewnione są środki ochrony osobistej takie jak np. rękawice, zatyczki do uszu, obuwie robocze i odzież. Bardzo fajnie, że odzież raz w tyg. jest zabierana do prania. A jak już jesteśmy przy odzieży to strasznym buractwem jest to, że ludzie w szatni rzucają brudną odzież na szafki, a nie do kontenera przeznaczonego na to. Dzieje się tak nawet w pierwszy czy drugi dzień po zabraniu ubrań do prania, kiedy kontenery są puste. Ja rozumiem, że w ostatni dzień może brakować miejsca... To co najbardziej mnie zaskoczyło pozytywnie w tej pracy to jest to, że nikt nigdy mnie nie poganiał w pracy. Czy to lider zespołu czy kierownik nigdy nie powiedział, że coś zostało zrobione za wolno, mimo tego, że zdarzało się, że czas na dane zadanie został przekroczony z takiego czy innego powodu.

@Hahaha ????

Pył o którym wspomniałeś jest szkodliwy dla zdrowia? Płacą jakiś dodatek za to czy oficjalne normy nie są przekroczone? Wolałbym wiedzieć zanim zdecyduje się na pracę.

QWERTY

Hej, znalazłem w necie, że szukają Programisty CNC. Oferują wdrożenie od A do Z na początku współpracy, czy to oznacza, że tworzą on boarding, ile on trwa? Fajnie, że jest dofinansowanie do stołówki pracowniczej, dają 180 złotych, czy to jest kwota na miesiąc? W sumie o benefity jakoś się nie boję, bo z tego co piszecie, to widzę, że jednak to nie jest wyłącznie napisane w ogłoszeniu, tylko jednak ma to miejsce w pracy :) jeszcze fajnie by było gdyby ktoś powiedział jakie są widełki płacowe na stanowisku programisty, jeżeli ktoś posiada taką wiedzę, a jeżeli nie to przynajmniej czy są rynkowi w wynagrodzeniach ;)

@Majk

Jaki ogrom pracy ? Nowi mają ogrom pracy ? Żart miesiąca xD Ps: na CNC 100% płatne, a mówimy o kuciu.

Tatarnik

Nie wiem kto pisze te komentarze ale delikatnie mówiąc jestem zszokowany. Ale od początku: W tej firmie pracuje prawie 2 lata, jako nieliczny z pracowników (przynajmniej tych których poznałem, a trochę ich jest) miałem okazję pracować w kilku pobliskich firmach, i muszę powiedzieć jedno. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a negatywne komentarze wypisują chyba osoby które nigdy nie pracowały w tak zwanych obozach ????

Wiecie kto ;) Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Dział kucia dostaje premię za....PRZERWY. Czyli jeśli chcę mieć premię większą to rozumiem na przerwę mam nie iść by maszyna kuła bez zatrzymania ? Mam nie iść pomimo tego, że przychodzę do pracy 15 minut szybciej, żeby mieć nie 15, a 30 minut przerwy ? Mam mieć gdzieś kodeks pracy ? Czy coś źle rozumiem ? Na jakiej zasadzie działa ta premia ? Jeśli inne działy dostają premię za NORMALNE wykonywanie umowy, którą zawarli z firmą to dlaczego dział kucia musi robić coś EKSTRA, żeby ją dostać ? Proszę mnie poprawić i wyjaśnić przyszłym pracownikom :)

Piaskownica

Czytając opinie na temat firmy i żale pracowników to mam bardziej wrażenie, że to z ludźmi jest coś nie tak a nie z firmą. Jak na dorosłych ludzi to niezłe przedszkole tam panuje :) Dorośli ludzie? Dorośli ludzie rozmawiają w 4 oczy, załatwiają sprawy z kierownikiem lub jak trzeba to i z prezesem. Przegadujecie się w komentarzach jak dzieci w piaskownicy, które się kłócą o to kto ma lepszą łopatkę a kto gorszą. Świat schodzi na psy... A jeżeli jest tam tak źle to dlaczego jeszcze pracujecie w tej firmie? Przecież jest tyle ofert pracy, że jest w czym wybierać. Nowe przeraża? Więcej odwagi ;) jak jest gdzieś źle lub ludzie toksyczni to zazwyczaj się po prostu to zmienia a nie marudzi. To nie te czasy kiedy pracodawcy mogli robić co chcą. Teraz to oni się "biją" o ludzi do pracy a nie odwrotnie. Chciałem złożyć CV ale widzę, że hipokryzja pracowników i obgadywanie jest na porządku dziennym więc podziękuję :)

Goku Nowy wpis
@Piaskownica

Myślę że to wielka strata dla firmy że się w niej nie zatrudniłeś. Ale może zmienisz zdanie i sprawdzisz sam jaka jest piaskownica w firmie. Gwarancja dobrej atmosfery wysokich zarobków i możliwości rozwoju. Tyle straciłeś czytając głupie komentarze które w większości to głupie żarty. A po za tym kto czyta komentarze z GoWork. Jak to większość lament o podwyżki i kłótnie kolegów. A z kierownikiem to możesz pogadać o pracy i o wynikach jakie uzyskujesz w pracy. A problemy życiowe jak wredność, zazdrość oraz psychiczne problemy kolegów to załatwia psycholog lub psychiatra bo na to kierownicy są za słabi. A po za tym jak nie jesteś w klice to i tak nikt Ci nie pomoże. Więc jeszcze raz powtarzam żałuj że się tu nie pracujesz bo nie wiesz co tracisz ...

Czy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Operator Maszyn umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 4 stycznia na Pracuj.pl.

Wera Nowy wpis

Ha ha. Napisałbyś może lepiej, ile operator zarabia teraz. Tyle narzekań, że mało, ale nie piszecie kawa na ławę, ile. I żeby nie było, ja nie wybieram się, ale mój ślubny pracował na automatach kuźniczych i kto wie :)))

Ciekawy

Witam,napisze ktoś, czy w firmie są potrzebni operatorzy wózka widłowego albo suwnicy. Jeśli są takie stanowiska,mają inne zadania do wykonywania czy są tylko operatorami ww.maszyn.

skrzypek Nowy wpis
@Ciekawy

nie polecam malo wozkowych trzeba robic za 3

5 300–5 700 zł podane na operatora maszyn to stawka podstawowa? Czy powliczane są już jakieś dodatki do tego typu premie? Bo wiem, że czasem firmy i tak robią jak wstawiają te ogłoszenia swoje. Nie wiem, jak tutaj. Są tam jakieś dodatki w ogóle?

Ciekawią mnie warunki szerzej. Ta wspomniana premia w ogłoszeniu na operatora maszyn 600 zł jest do wyrobienia? Nawet dla początkującego pracownika? Czy mam tak liczyć bardziej podstawę na razie że bym zarobił realistycznie.

Inny

Tak spokojnie da się tyle wyciągnąć z premii którą jest liczona za wynik danego działu a nie personalnie więc nawet swiezak dostaje taką samą premię jak ci co robią od początku

@Inny

Aa, czyli nie ma żadnej premii, która jest indywidualna? Czyli na luzie piszesz co miesiąc wleci to 600zl? Sama podstawa jak wychodzi? Płacą ok? Mógłbyś tak w przybliżeniu podać widełki?:)

Spawacz

Jak tam podwyżki ? Słyszałem że kucie nie może narzekać ;)

Dobra podwyżka
@Spawacz

A no nie można narzekać. Firma w końcu doceniła tych co ciężko pracują i robią dobrą robotę, a ci którym się robić nie chciało do dostali to na co zasłużyli i dalej będą narzekać.

Inspekcja
@Dobra podwyżka

Robią tak dobrą robotę że za dużo części na (usunięte przez administratora) leci. Inspekcje ręnce bola od tego wyrzucania złomu !!!!!

Nie mogę spać bo muszę kuć

Ale po co ta agresja? Niestety, nie każdy może się tym zajmować. Począwszy od specyficznym warunków kończąc na dużej odpowiedzialności, nie każdym sobie z tym poradzi. Gdyby było tak jak piszesz, to nie było by braków wśród operatorów na kuciu. Podwyżka należała się jak psu buda i tyle. Jak jesteś niezadowolony ze swojej to może powinieneś porozmawiać o tym ze swoim przełożonym, albo zmienić dział, może na kucie?

@Czubaka

Dzień dobry, chciałbym się podzielić moją opinią jako wieloletni pracownik HCP. Prawda jest taka że w przeciągu 5 lat bardzo dużo się zmieniło... Jest kilka rzeczy które mogą nie podobać się pracownikom, ale jest dużo więcej pozytywnych aspektów tej zmiany. Firma mocno się rozrasta, co chwile dochodzą nowe benefity, a pracownicy mają realny wpływ na to co dzieję się w zakładzie. Skłamał bym mówiąc że jest idealnie (bo nie jest) ale nigdzie i nigdy nie będzie, zawsze znajdzie się ktoś bardziej lub mniej zadowolony. Dlaczego osoby które mają najwięcej żalu i uwag nie zgłoszą tego do swoich przełożonych lub menagerów czy nawet Pana Prezesa ze swoimi uwagami czy pretensjami. Zamiast rozmawiać o realnych problemach i próbować rozwiązywać je w zalążku to ludzi dusza to w sobie a później wylewają swoje żale tutaj...

Abradab
@@Czubaka

@czubaka wieloletni pracownik ale biurowy śmiem wotpiić że pracownik hali nami nikt się nie interesuje a ja też pracuje 5 lat i piszę prawdę w tej firmie już gorzej być nie może omijajcie tą firmę z daleka wyzysk ludzi i nieprzyjemna admosfera i dodam że robisz za trzech i brak jakiej kolwiek motywacji i wszystkie pozytywne komentarze piszą osoby z biura żeby zachęcić nowego pracownika do pracy i dodam że zarobki są bardzo słabe

@Abradab

Skoro jest Ci tak źle, to dlaczego tam pracujesz? Pytam bo jestem zainteresowany praca w firmie

@@Czubaka

Człowieku w jakiej Ty firmie pracujesz bo chyba nie w tej gdzie piszesz tą opinie xD realny wpływ na zmiany ? ...dowcip miesiąca. Zgłosić kierownikowi problem ? Odpowiedź napisze Ci już teraz: "dogadajcie się", "nie mam czasu", "bedzie spotkanie"...(na zmianie zmian gdzie wszyscy chcą iść do domu już).

Radosław
@@Czubaka

Dobrze to czytać ponieważ po powrocie z pięknej Holandii chcę kandydować na CNC lub inne maszyny :) również z zamiarem ukończenia technika mechaniki lub mechatroniki w weekendy

Proszę bardzo. Kończą się wielkie "dni jakosci" oznaczane ulotkami i innymi kanałami informacyjnymi. Proszę wielką górę Pana kierownika produkcji, dział HR czy kogo sobie tam wymyślicie o jedna informacje tutaj dla wszystkich nowych szukajacych pracy. Mianowicie: ile osób mogło uczestniczyć w Waszych warsztatach, pokazach, filmach i innych spotkaniach z działu kucia ? Bo TO co się dzieje w tej firmie przyprawia mnie o odruch wymiotny i potrzebę wyrażenia wielu brzydkich słów. Pracownicy z działu kucia są zlewani z każdej strony.

Razdwatrzy

Racja i zgadzam sie. Ale ciekawe też kto wogle z kucia spytał czy może wziaść udział. Pytam serio. Ponoć to dla operatorów było zrobione i wogle dla hali. a np w akwarium koło prasy widziałem na szkoleniu dział ksiegowy kilka dni temu i inne wogle nie z produkcji osoby. Bez sensu bo tak to nic to nie zmienj w jakości Pozdro600 .

#

Czy ktoś wam zabronił brać udziału w dniach jakości?

#

Ale jakie prośby? Żeby brać udział ?

Razdwatrzy

Aha to dlatego tye było o pomiarach i naszych produktach i robili konkursy na defekty czy włanczali filmy o tym czym grozi zła jakość (katastrofa) Ok to mam nadzieję że ta widza przyda sie naszym panią z księgowości zby numerów kont nie pomyliły i że kiedyś one nam (calej hali) też zrobia szkolenia z jakosci ogonie.

Drag

Dajcie nam godnie zarobić a skończymy z pisaniem prawdy o firmie która was tak bardzo boli .Ja osobiście liczę na dobry anex jak będzie słaby szukam pracy gdzie idzie godnie zarobić pozdrawiam pracowników produkcyjnych pamiętajcie że to my na nich pracujemy .Mydlić oczy że nie ma pieniędzy na podwyżki oni są do takich gadek szkoleni

Maszfantazje
@Drag

Nikt na nikogo nie pracuje bo kazdy pracuje dla i na wszystkich Mozesz być operatorem, i co z tego skoro nie będziesz miał co kuc po sprzedarzowcy nie załatwi nowych kontaktów a zakupowy nie kupia stali. Rozwuj nie zrobi projektu a inżynierowie nie zrobią parametrów. I tak można dalej wymieniać tylko poco. Sam z kolegami z maszyny utszymasz kontakty z klientem? Zapewnisz dobra jakość? Zapewnisz nadzór na d maszynami. Zajmjesz się projektami? Spraowdizsz stal? Opłacisz cło? Tuta nie ma lepszych i gorszych. Wszyscy mogą wygra albo wszyscy przegrać. Ajak ci się nie podoba to zmień pracę o tyle. (usunięte przez administratora)

Alex

Tak się zastanawiam Drag gdzie ty słyszałeś że nie ma pieniędzy na podwyżki. Też w tej firmie pracuje grubo ponad 6 lat i nigdy takiego zdania nie słyszałem a też pracuje na produkcji. Co roku są podwyżki- w różnej wysokości i co roku jest taka sama daremna gadka ????????????

@Alex

Co roku w styczniu są podwyżki? Myślisz że po nowym roku też dadzą więcej w wypłacie styczniowej? Zwykle ile procent idzie do góry?

U mnie niecały 1% do góry xD

Ciezki rok

Ciezki rok za nami. Duzo ludzi odeszlo i duzo ludzi przyszlo. Wynagrodzicie doswiadczonych operatorów? Czy olejecie? Firma upada. Wiecej roboty za mniejsza place. To juz fakt. Dobrze juz było. Pozdro dla operatorow maszyn. Jestescie wytrwali.

Tatarnik

Czubaka

Oglądam właśnie ogłoszenie na operatora maszyn. W ofercie jest coś takiego jak „2godziny na urodziny” o co w tym chodzi?xd pierwszy raz się z tym spotykam i nie wiem jak to interpretować haha. Widzę tez ze jest możliwość udziału w szkoleniach i podnoszeniu kwalifikacji? O jakich szkoleniach między innymi mowa ?

nic

2h za urodziny to po prostu wychodzisz wcześniej z pracy, jak to inaczej można zinterpretować? A w szkoleniach nie bierze udziału zwykły operator haha

Od 5 lat nie miałem okazji podnosić żadnych kwalifikacji. Opex bazary, konkursy i inne (usunięte przez administratora)sa TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH....Ty masz przysłowiowo (usunięte przez administratora)

Radzio

Czy Magazynierzy przestaną spać na nockach?

Cześć, jakbyście mieli porównać warunki to gdzie jest lepiej? Na logistyce wewnętrznej czy narzędziowni? Mam na myśli te oferty pracy dla operatorów, które od paru dni wiszą. W obydwu przypadkach podane są stawki i widzę, że kwota max dla CNC jest o stówkę wyższa. :D a warunki pracy jak bardzo się różnią?

Ifa

Mam nadzieję że w tym roku góra się obudzi i tym co chodzą do pracy sypną w setkach a tym co siedzą więcej czasu na L4 nic nie dadzą.

Ona
@Ifa

To są jakieś premie frekwencyjne w firmie? Tak na marginesie, trzymają tu takie osoby, które ciągną L4 w nieskończoność? Czy raczej jak wrócą, to będzie trzeba się pożegnać z pracą? No i jak ci się pracuje, zadowolony jesteś z warunków? Trochę zasypałam cię pytaniami, ale mój brat słyszał dobre opinie od kogoś o firmie, i chciałby się przyjąć ;)

TenOn
@Ona

Ona zależy co rozumiesz przez ciągną l4 w nieskończoność. Jak co chwile ktoś bierze L4, bo jest leniwy to go wszędzie wyrzuca. Natomiast jeżeli miało się np. wypadek samochodowy, niezdolność do pracy przez kilka miesięcy to normalnie się wraca i pracuje. Duzo zalezy oczywiście od pracownika i jego podejscia. .

Buzz

Czemu nowi pracownicy których teraz jest ogrom dostaje parę stówek mniej od doświadczonego pracownika. (usunięte przez administratora) się chcę

Krzys
@Buzz

Podłączam się i dodaje pytanie: Czemu nowi pracownicy zamiast się szkolić idą na przeróbki czy szlifowanie ?

@Krzys

Firma nie wysyła ich na szkolenie? Uczą się tylko poprzez prace? A jeśli chodzi o wypłaty to serio nowi mają niewiele mniej od osób z dłuższym stażem? Ostatnio dla starej kadry nie było żadnych podwyżek?

Piotrek

Nie wysyła na szkolenia, a doświadczenie zdobywasz na zasadzie pracy. Nie było ani jednej podwyżki

Zostaw merytoryczną opinię o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 11 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 67 ocen.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.