Opinie o Volkswagen Group Polska (VGP) w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Group Polska (VGP). Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Volkswagen Group Polska (VGP) na temat rozmowy kwalifikacyjnej.


Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Group Polska (VGP) w Poznań

NICK
Były pracownik

Bajzel na kółkach, ludzie masowo odchodzą a HR ma to w nosie i "solidarność" też... nachapał się jeden z drugim to już nie ma o co walczyć dla reszty, byleby się im kasa zgadzała. Przykre jak to się wszystko szybko zmieniło

1
Pracownik
Pracownik
@Justyna

Żeby było jasne, 10-cio lecie Firmy VGP, a nie tak jak myślisz stażowe, także zostało wypłacone pracownikom VGP bez względu na staż, nawet tym ze stażem poniżej jednego roku, tak samo dodatek inflacyjny, oraz bonus świąteczny.

K
Pracownik

Pracuję w VGP od 3 lat i uważam, że naprawdę to miejsce pracy zasługuje na wyróżnienie. Po pierwsze bardzo się tutaj rozwinęłam. Osoby, z którymi przyszło mi współpracować w większości przypadków są profesjonalistami i bardzo dużo można się od nich nauczyć. Dodatkowo mimo trudnej sytuacji na rynku automotive wszelkie benefity, premie czy podwyżki roczne są utrzymywane. Pracowałam w kilku firmach, obserwuje również sytuacje innych firm, w których pracują znajomi i naprawdę na VGP nie mogę narzekać. Większość komentarzy na tym portalu jest bardzo krzywdząca dla opinii firmy. Niestety nie wiem z czego to wynika…Raczej są to bardzo subiektywne odczucia.

Justyna
Inne
@Paweł

Czyli na co realnie można się tu podczas pracy nastawiać, żeby po prosty najzwyczajniej się nie rozczarować? Piszesz o byciu narybkiem. co więc warto wiedzieć przed przystąpieniem do kandydowania i czy w ogóle warto?

1
Tywieszkto
Były pracownik

Dramatyczna atmosfera w pracy, przepracowałam tam niecałe 3 lata i jedyne co chciałam robić pod koniec pracy to z tamtąd uciec. Każdego dnia kiedy mi źle myśle sobie jak było w VGP i stwierdzam, że tak było gorzej xD

zxc
Pracownik
@Justyna

Lepsze okresy tam właśnie Były zanim Volkswagen firmę przejął. Jeszcze za czasów KT. Po przejęciu przez VW karuzela na stanowiskach kierowniczych, obniżki wynagrodzeń i zjazd po równi pochyłej. Najgorsza w tym wszystkim była atmosfera kreowana przez zdawać by się mogło inteligentne inaczej kierownictwo. Kolesiostwo, negatywna selekcja, podwyżki tylko dla miernych (usunięte przez administratora) Jedyne co mogę polecić to trzymać się od tej firmy z daleka.

Specjalista
Pracownik
 Pytanie

A ja pracuję w VGP od 6 lat i nie myślę o zmianie. Z rozbawieniem czytam te (usunięte przez administratora) opinie i domyślam się, że piszą je ludzie, którzy pracują tu dłużej ode mnie i nic tylko narzekają. To samo obserwuję w swojej marce. Ciągle im źle, ale nikt nawet nie pomyśli o odejściu, skoro to taka beznadziejna firma... W ubiegłym roku dwie dodatkowe premie, podwyżki, premie za cele i na święta wypłacone. W tym roku przyspieszyli podwyżki (zamiast w kwietniu były w styczniu i to o 10%), żebyśmy mniej odczuwali inflację, to trzeba docenić! Pokażcie drugą firmę w Poznaniu, która miała lepiej i tyle zrobiła? Kto chce może się rozwijać, wziąć udział w wewnętrznej rekrutacji. Wiele osób z tego korzysta. To korporacja, nie ma się co (usunięte przez administratora) Nie każdy się odnajdzie. Zamiast obrażać na tym portalu ludzi, którym na codzień mówi się z uśmiechem cześć na korytarzu, może lepiej przejrzeć (usunięte przez administratora)

1
anonim
Inne

Z tym obrażaniem to się ludzie już wstrzymali? Generalnie to jaka teraz atmosfera przy tym wszystkim na miejscu występuje? Interesuje mnie ta aktualna pomiędzy działami, nowy rok się zbliża czy wobec niego jakieś zmiany odnośnie warunków pracy się szykują?

Paweł Nowy wpis
Inne

No i wróciła Pani z Autopart która nic nie wie. Jak to jest ze pracownikowi VGP mówi conma robić pracownik stacji dealerskiej. Zero wsparcia jak byli tak jest

Tej Nowy wpis
Pracownik

Wraz z grupą nowozatrudnionych stażystów kończyliśmy dzisiaj spotkania onbordingowe. Przez jedną ze starszych pań odbierających swojego "czlowieka" zostaliśmy przywitani, cytuję: "No chodźcie szczeniaczki". Przyznam, że opadła mi szczęka. Jeśli tak to wygląda, to wszystkie te szkolenia, które przeszlismy o miejscu pracy, były o niczym.

Henia Nowy wpis
Inne

Specjalista ds. Reklamacji Technicznych jest teraz poszukiwany przy czym widzę, że istnieje opcja na prace w modelu hybrydowym. W jaki sposób układacie sobie dni? Czy jest odnośnie tego dowolność?

anonim
Inne

Słuchajcie czy to nie jest tak, że staż stażowi nierówny? Widzę te negatywne odniesienia, ale jest teraz wystawionych parę ofert. mnie kusi ta na dział sprzedaży audi. Możecie odpowiedzieć o nim coś więcej? jaka maja atmosferę?

brak
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Nieprofesjonalny i zaściankowy zespół miękkiego HR, kierowniczka i pośrednicząca rekruterka. Niemerytoryczny, niesprawiedliwy, wręcz absurdalny feedback!!! Na koniec wyszło szydło z worka. Wstyd! Traktowanie bez taktu, szacunku, momentami jakby pasywno-agresywnie kandydata, który zmarnował masę czasu na wieloetapowy proces. ‘Candidate experience’ – kpina. Nie liczą się kompetencje, lecz irracjonalne personalne widzimisię. Opinie byłych pracowników mówią same za siebie. Nie wyobrażam sobie pracować w takim toksycznym miejscu. Fałsz, obłuda, niekompetencja, żenująco niski poziom - taki HR robi gigantyczny czarny PR firmie.

Pytania

niektóre pytania wątpliwe pod względem adekwatności i merytoryki, praktycznie brak pytań technicznych, wysoki subiektywizm

 • Poziom rozmowy:
 • Rezultat: Nie dostałem pracy
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
(1 opinia)
Wyślij CV
logo firmy Tokarz CNC
Kluczbork
Polmecanic Group Sp. z o.o.
(31 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
anonim
Inne

Faktycznie jest tak jak ktoś napisał, że słabo tu wygląda sprawa z zatrudnieniem? podobno stażyści nie chcą po zakończeniu zostać na stałe, czy to prawda? Jeśli tak to jakie warunki tak w ogóle są im oferowane? możliwe, że je poprawia by nie odchodzili?

:)
Były pracownik
 Pytanie
@anonim

Po co ? Stażyści którzy mają odejść z założenia po stażu są wpisani na stałe w model biznesowy przedsiębiorstwa żeby na ich miejsce przyszła kolejna "młoda i ambitna krew" mamiona frazesami i patosem :). Ważne żeby podczas stażu zrobili co trzeba :).

Były stażysta teraz specjalist Nowy wpis
Pracownik
@:)

Nie zgodzę się. Ja po 7 miesiącach stażu przeszłam na etat. Podobnie jak większość tych, z którymi zaczynałam staż. I tak się dzieje z większa liczbą stażystów- bardzo mało z nich kończy 1,5 roczny staż i żegna się z firmą. Do mega opcją żeby zostać w vgp na dłużej.

Outsider
Inne

Jakiś czas temu pracowałem dla VGP Długo zwlekałem z napisaniem tej opinii bo dopiero po czasie uświadomiłem sobie że działania kadry zarządzającej w tej firmie zakrawają o (usunięte przez administratora) oraz (usunięte przez administratora). Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda w firmie okej, ale firma pochłonięta jest wewnętrznymi konfliktami, gdzie działają jakieś pokrętne strefy wpływów. Ponadto, złe traktowanie pracowników, ghosting, celowe ignorowanie, (usunięte przez administratora) to coś na co muszą się przygotować osoby chcące podjąć pracę w VGP. Kadra managerska nie ma żadnych predyspozycji do kierowania zespołem a tym bardziej nie ma mowy o żadnych twardych umiejętnościach. Osoby w firmie bawią się w zarządzanie i nadzorowanie, a prawda jest taka że nie potrafią nic samodzielnie zrobić, tylko muszą posiłkować się firmami zewnętrznymi. Firma ta jest zbudowana z najgorszego sortu “specjalistów”, którzy nadają się jedynie do sprzedaży używanych Pasatów w komisie albo na giełdzie.

:)
Były pracownik
@Outsider

100% prawdy :). "Menagerowie" których interesuje tylko ich półroczna premia za którą mogą sobie dobrze pożyć.... A reszta... no cóż :). + to co napisałeś, sami nic nie potrafią zrobić i wszystko stoi na firmach zewnętrznych których pracownicy robią 50% pracy osób z VGP za 200-400% ich wypłaty. I tak to się kręci...

K
Pracownik

Pracuję w VGP od 3 lat i uważam, że naprawdę to miejsce pracy zasługuje na wyróżnienie. Po pierwsze bardzo się tutaj rozwinęłam. Osoby, z którymi przyszło mi współpracować w większości przypadków są profesjonalistami i bardzo dużo można się od nich nauczyć. Dodatkowo mimo trudnej sytuacji na rynku automotive wszelkie benefity, premie czy podwyżki roczne są utrzymywane. Pracowałam w kilku firmach, obserwuje również sytuacje innych firm, w których pracują znajomi i naprawdę na VGP nie mogę narzekać. Większość komentarzy na tym portalu jest bardzo krzywdząca dla opinii firmy. Niestety nie wiem z czego to wynika…Raczej są to bardzo subiektywne odczucia.

P.
Pracownik
@K

Opinia napisana przez trolla vgp, aby poprawić wizerunek firmy. Niestety zgniłej organizacji żaden komentarz nie pomoże, tak jak zgnity owoc zepsuje się tak i tak firma pójdzie na dno.

1
Emil
Pracownik
@K

Warto dodać na jakim poziomie te podwyżki, 50 pln brutto dla pracowników biurowych, ŻENUJĄCE! Premia z celami nie do zrealizowania, wiec jej brak. Tak więc mocno przesadzona powyższa opinia.

K
Pracownik
@P.

Oczywiście Ci, którzy piszą negatywne opinie nie mogą być trollami a Ci, którzy piszą pozytywne nimi są. No tak - żyjemy w Polsce, tu rzadko kto nie narzeka.

K
Pracownik
@Emil

Przykro mi, że masz takie doświadczenia. Myśle, ze w czasach niższej inflacji takie podwyżki mogły występować. Dzisiaj sytuacja jest inna.

Zadowolony
Pracownik
@Emil

Oj to chyba coś Ci nie poszło, bo w tym roku ludzie podostawali po 10%. A u nas cele zawsze na 100.

Paweł
Były pracownik
@K

To jesteś nowym narybkiem..to ty nie wiesz co znaczy dobry pracodawcę..popracuj jeszcze troszkę.. to oczy się tobie otworzą..ale jak tobie się podoba to ok..zależy kto co lubi i na co liczy ...

M
Inne
 Pytanie
@K

W jakim dziale pracowałas?W księgowości?

Justyna
Inne
@Paweł

Czyli na co realnie można się tu podczas pracy nastawiać, żeby po prosty najzwyczajniej się nie rozczarować? Piszesz o byciu narybkiem. co więc warto wiedzieć przed przystąpieniem do kandydowania i czy w ogóle warto?

1
Tywieszkto
Były pracownik

Dramatyczna atmosfera w pracy, przepracowałam tam niecałe 3 lata i jedyne co chciałam robić pod koniec pracy to z tamtąd uciec. Każdego dnia kiedy mi źle myśle sobie jak było w VGP i stwierdzam, że tak było gorzej xD

ooo
Były pracownik
@Tywieszkto

tak dokładnie dramatyczna atmosfera tam jest

Agnieszka
Inne
@ooo

A czym jest ona spowodowana? Ludzie niefajni czy szefostwo cięzkie?

Oooo
Były pracownik
@Agnieszka

Jedno i drugie

Justyna
Inne
@Oooo

:( A można prosić konkretniej?

Oooo
Były pracownik
@Justyna

Ludzie chamscy kierownictwo też

Justyna
Inne
@Oooo

No a czemu? Ubliżają, spychają obowiązki, obgadują czy co robią?

zxc
Pracownik
@Justyna

Pracowałem tam wiele lat. Myślę, że ludzie są bardziej sfrustrowani niż chamscy. A sfrustrowani uwłaczającymi zarobkami. Każdy tam szuka innej pracy by się wyrwać.

jak tak można..
Pracownik
 Pytanie

Jak możesz wypisywać takie rzeczy o kimś w Internecie? Jeśli jest Tobie tak źle to to zgłoś w pracy zamiast obrażać ludzi anonimowo. Czujesz się lepiej wylewając tu swój żal? Jeszcze gdyby to było merytoryczne, poparte jakimiś faktami, a tu same epitety skierowane personalnie. (usunięte przez administratora)! ps. CHamski !

Justyna
Inne
@zxc

I w okolicy mają jakieś adekwatne do oczekiwań alternatywy? Ty mimo wszystko kilka lat przerobiłeś jednak. Były jakieś lepsze okresy wtedy? Jak mogły wyglądać?

zxc
Pracownik
@Justyna

Lepsze okresy tam właśnie Były zanim Volkswagen firmę przejął. Jeszcze za czasów KT. Po przejęciu przez VW karuzela na stanowiskach kierowniczych, obniżki wynagrodzeń i zjazd po równi pochyłej. Najgorsza w tym wszystkim była atmosfera kreowana przez zdawać by się mogło inteligentne inaczej kierownictwo. Kolesiostwo, negatywna selekcja, podwyżki tylko dla miernych (usunięte przez administratora) Jedyne co mogę polecić to trzymać się od tej firmy z daleka.

Mike
Inne
 Pytanie

To stabilna firma, która daje bezpieczeństwo. Wiele na tym portalu negatywnych opinii, ale jak popatrzycie ile osób decyduje się odejść z firmy- to garstka, więc chyba nie nie taki diabeł straszny? Ja mam porównanie, doświadczenie u kilku pracodawców. To tu chce zostać na dłużej, bo mogę się rozwijać, spać spokojnie, bo mam stabilizację, a pracodawca ma dobre podejście i jakby nie patrzeć to dba o ludzi. Ktoś pisał o premiach, bonusach- to prawda. Robią ile mogą i to jest ok. Nie wszędzie tak jest. Narzekają tacy którym coś w życiu nie wyszło, albo nie mają odwagi nic zmienić. Jak komuś się chce, ma ambicje to to naprawdę firma, w której można robić fajne rzeczy.

Rysiu
Inne

Ja natomiast jestem jeszcze spoza firmy i przy tej dyskusji ciekaw jestem Twojej perspektywy odnośnie warunków. tak jak kolega wspomniał lepiej się czyta opinie gdy nikt nikogo nie obraża. Z jakich przyczyn jednak się nie zgadzasz? Na cos konkretnego trzeba uważać? Chce przyjść na staż na wsparcie techniczne, jest oferta

zxc
Były pracownik
@Mike

Popracujesz dłużej to zobaczysz jaka to "stabilna" firma i "stabilne" zatrudnienie. Nie wspomnę o wynagrodzeniach jakie oferuje. Rotacja jest tam spora, z tego co wiem nawet stażyści nie chcą tam zostawać po stażu.

anonim
Pracownik

(usunięte przez administratora)

Jarosław
Inne

W jakim sensie bezpieczeństwa? Były jakieś wypadki w trakcie pracy czy o co chodzi?

Ja
Były pracownik
 Pytanie
@Jarosław

czemu dalej tu robisz chłopie?

Justyna
Inne
@Ja

A on tu pracuje? Bo pyta o to a dziwne, żeby pracownik takich rzeczy nie wiedział?

1
Rozrywkowy
Pracownik

Dlatego tyle pożądnych i z duza wiedza osób z logistyli się zwolnilo, a szkoda ..byli to mega ludzie ,nikt nie jest w stanie ich zastąpić

Dealer
Inne
@Rozrywkowy

Fakt teraz to cale wsparcie haha ha czyli Cc to masakra, ale nie ma co się dziwić trudno teraz o dobrego pracownika .. a z wiedzą pouciekali ... może ktoś by spojrzał na managerów i inne aspekty.Nie polecam

Paweł
Były pracownik

Tak to jest.. ludzie się zwalniają niw bez powodu

????
Były pracownik
@Rozrywkowy

Tak to jest jak nie liczy się człowiek i jego wieloletnie doświadczenie. Przez lata budowane trwałe relacje z klientami, dbanie o dobry wizerunek firmy, a teraz pozostało tylko wspomnienie tamtych lat i obecna słaba jakość obsługi, a dlaczego bo rządzi w VGP kolesiostwo i układy. Niestety OGROM ludzi się zwolniło i nadal pewnie będą się zwalniać. Przykre, ale trzeba się szanować????

Ala
Były pracownik
@????

Prawda, czasy kiedy był szacunek już minęły.Nikt tego głośno nie mówi bo się boi.Ogolie firma schodzi na kiepską drogę. Pracowałam tam 4 lata.Myslalam że coś się zmieni,ale niestety było coraz gorzej.Brak poszanowania. Teraz została tylko nazwa.

Justyna
Inne
@Ala

4 lata to faktycznie już sporo, ciekawa bym była czy taki staż jakkolwiek wpływa na warunki pracy. chociażby na jakieś podwyżki?

Ala
Były pracownik
@Justyna

Słabo.. niestety z pieniędzmi i atmosfera słabo dltgo ludzie odchodzą

Paweł
Były pracownik
@Justyna

Żadnych powyżej.. no może 300 zl

Alicja
Inne
@Paweł

300 zł to też pieniadze, wiec nie wiem czemu piszesz ze zadnych podwyzek nie było, rozumiem ze to pidwyzka w tym roku ? czy slyszales ze w 2023 tez cos bedzie?

Zzzzz
Były pracownik
@Alicja

W ciągu 4 lat

Alf
Pracownik
@????

Ludzie z doświadczeniem w logistyce się zwolnili gdyż szefostwo ich niszczyło, ludzie odeszli ale kierownictwo bez kompetencji z układami pozostało. Cokolwiek pracownik by nie powiedział, został sprowadzony do parteru. A HR ślepo ufają w słowa kierownictwa, natomiast są głuche na głosy pracowników.

Justyna
Inne
@Alf

a w jaki sposób ten wspomniany głos jest im przekazywany / komunikowany? tutaj istnieje możliwość na umówienie się na indywidualne konsultacje czy coś? w jaki sposób zgłasza się jakiekolwiek problemy i które nalezą do tych najczęstszych?

Justyna
Inne

do jakich konkretnie okoliczności musiało dojść, że skutek jest taki jak opisujesz? kto w takiej sytuacji ponosi ostateczne konsekwencje z danej sytuacji? i co z ubezpieczeniem czy czymkolwiek takim?

zxc
Były pracownik
@Justyna

W moim przypadku to było prawie 10 lat. odchodząc zarabiałem mniej jak 8 lat wcześniej. Ponieważ gdy VW przejął Kulczyk Tradex to obniżyli nam wynagrodzenia o 10%. O corocznych inflacyjnym można zapomnieć - chyba że jesteś rodziną, przydupasem, kolesiem. To co wszyscy opisują, (usunięte przez administratora) gęsta atmosfera i wykorzystywanie na maksa. Jak ktoś jest miękką fają to zostanie zniszczony i skończy na kozetce u psychologa. Lepiej się trzymajcie z daleka od tej firmy.

anonim
Inne

A taki kierownik projektu? widzę, że ludzie odradzali pracę a kiedyś już znalazłem tamto ogłoszenie, chyba do dziś go już nie ponawiali? O ile rzecz jasna czegoś nie przeoczyłem. W każdym razie jak się zarabia przy tych całych projektach? Nie podali stawek a chcę wiedzieć czy dalej patrzeć za ofertami

Pytanie
 Pytanie

Czy Volkswagen Group Polska (VGP) ma ściśle ustalone godziny pracy?

anonim
Inne

(usunięte przez administratora)

Boguśka
Inne

hej, nie jestem jeszcze jakoś głęboko w temacie, opiszesz te sytuacje? Czemu jest jeszcze gorzej i co się wcześniej działo? Mój luby chciał kiedyś tutaj aplikować, z ciekawości jak na razie wpadłam. On będzie mógł przyjąć się jeśli już jakoś w styczniu, wiadomo jakie warunki wtedy wystąpią?

Karo
Pracownik
@Boguśka

Zero wsparcia , tylko znajomosci, nie liczy się wiedza , przykład logistyka i serwis .

Specjalista
Pracownik
 Pytanie

A ja pracuję w VGP od 6 lat i nie myślę o zmianie. Z rozbawieniem czytam te (usunięte przez administratora) opinie i domyślam się, że piszą je ludzie, którzy pracują tu dłużej ode mnie i nic tylko narzekają. To samo obserwuję w swojej marce. Ciągle im źle, ale nikt nawet nie pomyśli o odejściu, skoro to taka beznadziejna firma... W ubiegłym roku dwie dodatkowe premie, podwyżki, premie za cele i na święta wypłacone. W tym roku przyspieszyli podwyżki (zamiast w kwietniu były w styczniu i to o 10%), żebyśmy mniej odczuwali inflację, to trzeba docenić! Pokażcie drugą firmę w Poznaniu, która miała lepiej i tyle zrobiła? Kto chce może się rozwijać, wziąć udział w wewnętrznej rekrutacji. Wiele osób z tego korzysta. To korporacja, nie ma się co (usunięte przez administratora) Nie każdy się odnajdzie. Zamiast obrażać na tym portalu ludzi, którym na codzień mówi się z uśmiechem cześć na korytarzu, może lepiej przejrzeć (usunięte przez administratora)

1
Bolo
Pracownik
@Specjalista

Gdyby było tak super, to ludzie z 20 letnim stażem pracy nie rezygnowalu by z pracy w VGP, i to dobrzy specjaliści..

Paweł
Były pracownik
@Specjalista

Tu nikt nikogo nie obraża tyłki wyraża swoją opinię.. każdy ma do tego prawo

anonim
Inne

Z tym obrażaniem to się ludzie już wstrzymali? Generalnie to jaka teraz atmosfera przy tym wszystkim na miejscu występuje? Interesuje mnie ta aktualna pomiędzy działami, nowy rok się zbliża czy wobec niego jakieś zmiany odnośnie warunków pracy się szykują?

anonim
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

Były pracownik
Były pracownik

Niestety nie jesteś jedyny dla którego przygoda z VGP skończyła się u psychiatry/psychologa i dochodzeniem do siebie przed dłuższy czas. Współczuję i cieszę się, że udało Ci się wrócić do normalności.

Polecam VGP!
Pracownik

Firma godna polecenia. W tym roku przyzwoite podwyżki- przyspieszone od stycznia. Dodatkowo właśnie wypłacono inflacyjne wszystkim pracownikom (w tym stażystom, etc), czego nikt się nie spodziewał. Naprawdę szacun!

anonim
Inne
@Polecam VGP!

Cześć, to ile teraz taki stażysta ma? ogólnie opiszecie jak staże w VW wyglądają? Warto będzie czaić się na ofertę? Teraz widziałem, że jest dla kogoś od reklamacji technicznych ale to juniorskie stanowisko.

Były pracownik
Były pracownik
@anonim

Nie marnuj sobie życia. Ani zarobków ani atmosfery tam niema. To korporacja w najgorszej postaci.

anonim
Inne
@Były pracownik

A co z tymi podwyżkami? Były czy ich nie było? Wiesz może jaka kwota kryje się pod słowami ' przyzwoite podwyżki'? Bo mnie to bardziej konkrety interesują.

Mikolaj
Pracownik

Nic nie jest lepiej , a do tego brak kompetencji u niektórych pracowników . Dramat . Ja szukam czegoś innego i mam nadzieje ze znajdę zanim niektórzy wrócą z macierzyńskiego , nie da się z ludźmi współpracować którzy myślą ze są najmądrzejsi a nie mają do końca wiedzy o procesie

Pytanie
 Pytanie

Wiecie, czy Volkswagen Group Polska (VGP) udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

NICK
Były pracownik

Bajzel na kółkach, ludzie masowo odchodzą a HR ma to w nosie i "solidarność" też... nachapał się jeden z drugim to już nie ma o co walczyć dla reszty, byleby się im kasa zgadzała. Przykre jak to się wszystko szybko zmieniło

1
Justyna
Inne

A jesteś w stanie przybliżyć część tych wspomnianych decyzji? Jak długo zajmuje już to stanowisko?

Pracownik
Pracownik
 Pytanie
@Justyna

A ja się nie zgodzę. Od czasu zmian na stanowisku dyrektor HR wiele dobrego się zdarzyło. Widać ze zależy jej na ludziach. Pomimo trudnych czasów i programów oszczędzania w firmie były premie dodatkowe, podwyżki. Nie narzekam. Polityka home office tez dużo daje. Skąd w Panu tyle negatywnych emocji Panie Piotrze? I żeby tak personalnie, od „panienek”? Słabe to…

Justyna
Inne
@Pracownik

A można się dowiedzieć kiedy te premie i podwyżki zostały wprowadzone? pytam o konkretny miesiąc bo jak widać pan Piotr pisał to w październiku a mamy luty, więc te przytoczone zmiany w tym okresie się gdzieś odbyły? jeśli o premie dodatkowe chodzi to nie każdy je otrzymał? ile mogły wynieść i tak w sumie skąd się wzięły pieniądze na te podwyżki skoro podobno coś z kondycją było nie tak?

Justysia
Inne
@Pracownik

Wszystko się zgadza ale tylko dla tych co przymilają się do Dyrektorki HR, dla reszty 3%, jakich trudnych czasów importer tak cycka dealerów że ma złote czasy...

Pracownik
Pracownik
@Justysia

Co za bzdury wypisujesz... To dyrektorzy ustalają wysokość dla podwyżki pracowników. A jak Ci źle może warto się rozejrzeć na rynku pracy

Pracownik
Pracownik
@Justyna

Podwyżki są co roku. Do tej pory zawsze w kwietniu, ale przyspieszyli i dali w styczniu. W zeszłym roku była premia na 10-lecie firmy, potem w listopadzie dodatkowa, taka jakby inflacyjna i premia świąteczna w grudniu.

Justyna
Inne
@Pracownik

O dzięki. Czyli skoro przyspieszyli to już obecnie nie ma czego konkretnego oczekiwać? Wspominasz o 10leciu, ciekawa przy tym jestem ile osób mogłoby tutaj obecnie się zatrudniać o tej długości stażu. Uwidacznia się to w ostatecznych zarobkach? Ile osób w sumie teraz się tu zatrudnia tak właściwie?

VGP
Były pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Mówisz o zmianie na Panią Anne ? Daj spokój. Nie zmieniło się nic. Miałem osobiście kontakt z tą Panią i jedyne co mogę powiedzieć to to, że na pewno nie działa "pro pracowniczo" a jedynie "pro VGP". Do tego cały dział HR oparty na pogardzie dla pracowników którzy próbują w jakikolwiek sposób wyrazić swoje zdanie o naruszeniach praw pracowników panujących w tej organizacji i sprzeciwić się chamstwu i wyzyskowi w niej panującemu. Tak jak napisano, dział HR to dział anty pracowniczy który w niczym mu nie pomoże a wręcz przeciwnie, działa aby bronić miernej kadry menadżerów bez kompetencji.

Wioletka
Pracownik
@Pracownik

Jeśli myślisz o Pani Annie to daj spokój. Ktoś na tak wysokim stanowisku odpowiedzialny za pracowników (Dyrektor HR) prezentuje wobec nich taką pogardę, że szkoda gadać. Wiem co mówię z osobistych doświadczeń z tą Panią. Do tego jej zespół HR robi dokładnie to samo jak można się domyślić, za pełnym przyzwoleniem. Dział HR powinien być dla pracowników a tutaj pracownik który odważy się w jakikolwiek sposób odezwać o nieprawidłowościach w VGP jest traktowany jak największy wróg. Do tego brak związków zawodowych który też daje do myślenia.

M
Inne
 Pytanie
@NICK

O jakim dziale piszesz?Pracowałas w księgowości?

Grzegorz
Pracownik
@NICK

Na magazynie rotacja potężna ludzie przychodzą na jeden dzień i rezygnują słabe zarobki ogólnie nie polecam zwłaszcza że pracujesz przez pośrednika na zlecenie

Pracownik
Pracownik
@Justyna

Żeby było jasne, 10-cio lecie Firmy VGP, a nie tak jak myślisz stażowe, także zostało wypłacone pracownikom VGP bez względu na staż, nawet tym ze stażem poniżej jednego roku, tak samo dodatek inflacyjny, oraz bonus świąteczny.

Pytanie
 Pytanie

Wiecie może, czy w Volkswagen Group Polska (VGP) szukają chętnych na staż?

Asia
Pracownik
@Pytanie

Na pracuj.pl są aktualnie oferty na stażystę w raportowaniu oraz w VW Dostawczych.

Justyna
Inne
@Asia

Czy ktoś był i może polecić? jaka atmosfera przede wszystkim występuje tam na dziale i czy po zakończeniu stażu można przejść ewentualnie na inny?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Group Polska (VGP) - Poznań

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Volkswagen Group Polska (VGP)?

  Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Group Polska (VGP) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Group Polska (VGP)?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

 • Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Group Polska (VGP)?

  Kandydaci do pracy w Volkswagen Group Polska (VGP) napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen Group Polska (VGP)
1.9/5 Na podstawie 64 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Krańcowa 44
  61-037 Poznań
 • NIP: 7822463563 KRS: 0000327143
gemius

Na podstawie badań Mediapanel prowadzonych przez Gemius w okresie od 1 marca do 31 marca 2024: wskaźniki "Real Users" platforma internet.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 634 470
 2. Pracuj.pl 3 137 130
 3. LinkedIn 3 035 232
 4. Olx.pl 2 564 298
Volkswagen Group Polska (VGP)
Przejdź do nowych opinii