Opinie o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DFME „Damel” S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DFME „Damel” S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DFME „Damel” S.A. w Dąbrowa Górnicza

Niezadowolony

Witam wszystkich pracujących w nadliczbówkach.Chciałbym zgłosić wniosek na forum o podniesienie limitu godzin nadliczbowych,bowiem ich ilość jest zdecydowanie zbyt mała.Pracując ok.110-130godzin miesięcznie limit zostanie przekroczony już w miesiącu Maj,a co z pozostałą częścią roku.Są ludzie którzy nie mogą,bądź nie chcą pracować w nadliczbówkach,można by wtedy ich limity przerzucić na tych którzy o tym marzą.Obecne limity są zdecydowanie za małe ,powinny wynosić ok.1200-1400godzin w roku,co i tak nie jest limitem wygórowanym,a przecież jest nas parę osób którzy bardzo by byli wdzięczni za jego podniesienie.Pozdrawiam i proszę o opinie na ten ,ogromnie ważny temat.

Witold

Czy DFME „Damel” ma jakieś potrzeby kadrowe? Wiem, że firma jest dobrym miejscem do pracy, nie mogę jednak znaleźć nowych ofert. Może ktoś wie gdzie szukać?

Operator śrutownicy
@Witold

Na śrutownicy. Praca ciężka w warunkach szkodliwych: hałas, wibracje, zapylenie itd. Roboty w 3 D, a przydałaby się pomoc. Zapraszam.

......

Szybko zwolnić się, młoda kadra jest już zaszczepiona przez starą, odchodzącą, nic się nie zmieni. Dalej pozostaną układy, układziki.

Mr.RABBIT

Nikt nie odpowiedział na mojego wcześniejszego posta,może dlatego że nie nadmieniłem że powiadam wykształcenie wyższe,pozdrawiam..

Mr.Rabbit

Pracownik pracujący w Damelu,parę ładnych lat na wydziale produkcyjnym mający stawkę niższą niż 20pln na godzinę ,wiedząc że otaczający go pracownicy w większości po zwykłej ZAWODÓWIE,mający lekką nie skomplikowaną pracę,w niektórych przypadkach nawet siedzącą posiadają ,wyższe stawki.CO MA ZROBIĆ?????

Maestro

Panie prezesie prosimy o nadzór kantorków. Pozdrawiam mistrz w zawodzie.....

ZRZESZENIE MAJ..ÓW ,,DAMELu"

W związku z nawałem robót zwracamy się do pracowników,aby zwiększyć zaangażowanie w pracę.Każdy z nas będzie zwracał większą uwagę na każdego z pracowników,będziemy dokładnie obserwować przez okna z kantorków,taka jest zasadaNasze stanowisko nie zobowiązuje nas do pracy fizycznej,mamy swoje zadania ,z jakiegoś powodu zostaliśmy awansowani.W związku z niewybrednymi komentarzami,że powinniśmy pomóc w pracach fizycznych w związku z ogromem zleceń,gdyż niejako śpimy po kantorkach,oświadczamy że jest to,, NADZÓR Z OKIENKA".Na koniec chcemy złożyć wszystkim życzenia WESOŁYCH ŚWIĄT....i do roboty..

Witek

Szczepan nie śpij w kantorku

Gandza

Panowie zamiast wylewac swoje zale napiszcie cos o warunkach pracy,pracowalem tam 12 lat temu i zarabialem niecaly tysiac pln,ogolnie praca do ciezkich nie nalezy,jak ktos lubi sie (usunięte przez administratora) i zarabiac grosze to w sam raz dla niego,starzy pracownicy w porzadku zawsze mozna liczyc na rade albo pomoc z ich strony,mamul byl moim majstrem wiec kawal cwela tak jak jego pracujacy tam synus,pozatym robote wspominam bardzo dobrze,szczegolnie popoludniowki jak ktos ma troche fantazji mozna robic ciekawe rzeczy,pozdrawiam wszystkich pracujacych tam Teraz pracuje w innym zakladzie zarabiam 5 razy tyle ale o graniu w golfa w pracy czy jezdzie melexem po zakladzie dla zabicia nudy nie ma mowy ;)

Szukam pracy

Pozdrawiam wszystkich pracujących.Parę dni temu straciłem pracę ,a słyszałem że w Damelu są przyjęcia,ostatnio miałem możliwość przyglądnięcia się kilku stanowiskom w waszej firmie i stwierdziłem że są bardzo atrakcyjne.Przede wszystkim zainteresowany jestem pracą na stanowisku ,,IZOLOWANIA DRUTU,,biorąc pod uwagę to,że nie jestem zbyt pracowitym człowiekiem stanowisko to byłoby wprost idealne dla mnie.Jestem w stanie zaakceptować każde warunki zatrudnienia,minimalna pensja bez premii ,o którą zatroszczył bym się sam.Zainteresowany jestem również innymi stanowiskami ,nawet trochę bardziej wymagającymi.(nie miałem zbyt szerokiego wwachlarza przyglądnięcia się inmym stanowiskom na innych wydziałach)Proszę o pomoc i wiadomość czy przyjęcia są aktualne i z góry dziękuję.

Młody wyrobnik.

Te parę lat pracy nauczyło mnie ,że tu nie warto angażować się w pracę bo to się nie opłaca.Jest grupka ludzi którzy muszą za....ć i większość tzw.TURYSTÓW wałęsających się bez celu ,każdy wydział posiada takowych ,wydziały gdzie obraca się metalami kolorowymi posiadają dodatkowo jednostki tzw biorące.Narazie tyle,jeszcze napisze coś ciekawego ,ale nie dzisiaj.

Emeryt

Szanowni malkontenci Chciałbym jednak zauważyć, że Damel prawie jako jedyny ostał się w Dąbrowie Górniczej i co roku mimo różnych zawirowań w górnictwie przynosi zyski i to niezłe. Gdzie jest kopalnia, huta „Bankowa”, DZN, DFO, BZO, Zakłady Mięsne, itd. Nie ma – padły, a Damel istnieje i daje zatrudnienie dla ok. 500 osób, co razy 3 (rodzina) zapewnia srodki do życia dla ok.1500 osób. Przecież w tym Damelu nikt nikogo nie trzyma na siłę. Po co opluwać tą firmę, zwolnij się bracie, jedź do Anglii na zmywak i trzep tam kasiurę. Przepracowałem w tej firmie ponad 40 lat i jak słyszę takie kalumnie pod jej adresem to mi się nóż w kieszeni otwiera. Pokażcie mi drugi taki zakład, który w jakikolwiek sposób ma kontakt z emerytami. A Damel od kilkunastu lat organizuje dla nich wycieczki (raz w roku) oraz coroczne spotkania tych ludzi, gdzie mogą powspominać, popatrzeć kogo już brakuje, podzielić się problemami itp. A to, że występują jakies niedociągnięcia i nieprawidłowości, to gdzie ich nie ma. Wystarczy popatrzeć na nasz kraj. Tak, że szanowni respondenci tonujcie swoje wypowiedzi i nie obrażajcie ludzi, którzy dla tej firmy poswięcili całe swoje życie.

@Emeryt

Pracujesz 40-ci lat tzn.masz jeszcze stary dobry układ PRL! A są tacy którzy ich nie mają a są dobrymi pracownikami,ja zwolniłem się właśnie z tego powodu.Pozdrawiam.

Trzymajcie się z daleka od tej firmy, same układy. Chyba że się ma tam jakąś rodzinę wyżej postawioną. Tak to nie ma co myśleć o godnych zarobkach. Traktują ludzi jak śmiecie, podwyżki dostają tylko wybrani(czyli ci po rodzinie lub dobrej znajomości- ci to co roku dostają podwyżkę, a przez prawie cały tydzień roboczy piją wódkę i śpią pijani po szatniach)a od ciebie będą wymagać żebyś robił jak chińczyk. Majstrzy z brygadzistami(odpowiedzialnymi) kradną na potęgę. Przepracowałem tam parę lat i żałuję tego to zmarnowany czas. Lepiej nie przesiąknąć takim towarzystwem(tak wrednych i zawistnych ludzi jeszcze nigdy nie spotkałem) nie życzę nikomu...

Premie też dostanie się 2-3 razy mniejszą od tych zatrudnionych po rodzinie co to bardzo dużo piją zamiast pracować...

Mam dość

A ja napiszę tak. Damel jak Damel ma swoją produkcję na której się zna i podejrzewam robi to dobrze. Ludzie są w porządku poza małymi wyjątkami, raczej ze wszystkimi się można dogadać. Zarządzanie jest nie najwyższych lotów, ale wydaje mi się, że spowodowane jest to naciskami pewnego Pana, który rządzi firmą w Tychach mającą całkiem inny profil produkcji i na siłę próbuję to odwzorować w Damelu. Jasne, że można kupić szafę sterowniczą, osprzęt do niej, kilkaset metrów kabla i wiadro śrubek, zmontować to do kupy i policzyć koszty. Ooo.. coś za dużo wyszło, no to będzie następnym razem montował jeden człowiek, śrubki kupimy tańsze i tylko pół wiadra, będziemy przykręcać co drugą, kable cieńsze, szafę nie malowaną. Czy to jest cięcie kosztów ? Oczywiście, że jest, bo wszystko można kupić gotowe za bezcen a nie PRODUKOWAĆ od podstaw - Palenie elementu, składanie, szczepianie, spawanie, wyżarzanie, piaskowanie, obróbka mechaniczna, złożenie wszystkiego do kupy i pomalowanie. Jeżeli zlecenie będą w miarę pozyskiwane z realnymi terminami realizacji, to wszystko można zrobić. Najlepiej to podzielić, rozebrać zakład i niech każda komórka się nawzajem wykańcza bo będzie cięła koszty. Nie tędy droga proszę Pana, ktoś odważny musi Panu powiedzieć o co w tym wszystkim chodzi i jak się to je.

J 23 dalej nadaje

Tracicie czas i zdrowie by zostać docenionym w firmie. Lecz to nierealne !!! Więc nie traćcie go, bo czasu się nie wróci i zdrowia nie odzyska. Czym wcześniej to zrozumiecie to jeszcze może Wam się do czegoś uda dojść. Przecież jesteście Mądrzy PRAWDAAA !!!

Zadowolony Emigrant

Uciekajcie z tej radosnej firemki,wielu z was to prawdziwi fachowcy których wiele firm przyjmie z otwartymi łapami.Zostawcie tych śmiesznych ,,majsterów'' innych ,,Bosków'' i te ,,skromne'' biura i niech to się kręci,niech udowodnią jakie to prawdziwe ,,Filarki'' DAMELU......POZDRAWIAM

J 23 dalej nadaje

Zwracam się do Tych co chcą ale się wahają i do Tychy co jeszcze mają jaja. Uczcie się języka i ruszajcie za zachodnią granicę. Początki są trudne ale potem lżejsze życie i mniej stresu. Fachowców z waszej branży potrzebują.

dalej ten sam
@J 23 dalej nadaje

Robcio to Ty ?

sprawiedliwy

"Góra" chce z pracownika zrobić niewolnika, aby zapierd...ał całe 8 godzin na różnych stanowiskach, bez wzrostu płacy. Nie uda się.

Ja też

Komentarze oddające sytuacje w firmie

Komentator

NIBY poważny biznes,NIBY dobre traktowanie pracownika, NIBY dziecinne komentarze WSZYSTKO NA NIBY !!

Zostaw merytoryczną opinię o DFME „Damel” S.A. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w DFME „Damel” S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DFME „Damel” S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DFME „Damel” S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DFME „Damel” S.A.?

Kandydaci do pracy w DFME „Damel” S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DFME „Damel” S.A.