Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Tosiek

Pracownicy ATB musicie zrozumieć i zapamiętać , że zachód inwestuję w ludzi,a obecni właściciele czyli cywilizacja chińska traktuje ich jako element o niskiej wartości, który łatwo jest zastąpić kolejnymi osobami! Bez względu czy jesteś fizolem czy dyrektorem to wcześniej czy później poczujecie na własnej skórze na czym to polega.

The end

Podziękujcie związkom, kierownikom, dyrektorom.... nakradli a teraz pozbywają się niechcianych, swoich zostawia, o swoje tyłki tez zadbają. Co nakradli to ich, a reszta głową w dół i za brame

Z-59

ZWIĄZKI ZAWODOWE TO NIE DOBRA WRÓŻKA KTÓRA BEDZIE SPEŁNIAĆ WASZE ZACHCIANKI. Do wszystkich którzy tak chętnie i bez ogródek wypowiadają się o związkach w sposób negatywny. Oczywiście anonimowo wtedy wszyscy są bardzo odważni !. Pierwsze pytanie czy należycie do związków jeśli tak to dajecie świadectwo sami o sobie i sami na siebie plujecie .Bo ja rozumiem że związki to nie tylko garstka ludzi którzy w waszym imieniu idą na negocjacje , A wy później z wielką przyjemności wylewacie na niCH wiadro przysłowiowych pomyj jeśli nie są spełnione wasze oczekiwania. Jak sama nazwa mówi jest to związek określonej grupy ludzi . Drugie pytanie do osób które nie należą do związków ? Czemu zabieracie głos o związkach kiedy do nich nie należycie można powiedzieć że nie macie moralnego prawa. Albo się zapiszcie i będzie mogli się wypowiadać a jeśli chcecie być poza związkiem to (usunięte przez administratora) od związków nie macie prawa wypowiadać się o związkach a o podwyżkę idźcie sobie sami zobaczymy CO WYWALCZYCIE.

M?
@Z-59

Bo sam jestem członkiem związku i chodzę na spotkania np płacowe i wiem jak to wygląda dużo ludzi poprostu nie rozumie co tak naprawdę są związki i dlaczego powstały

Kolejna lista osób przewidzianych do zwolnienia już jest! Sporo niespodzianek, ale to w styczniu ma być dopiero "sądny dzień" niestety......

Biuro
@Starzec

Przez ostatnie 10 lat widziałem tu chyba 2 razy premie świąteczną plus 1 czekolada ... Więc o czym mowa xD

szukający

Kochanowskiego 30. Firma Odlewnia Tarnów. Tym z PO1 którzy zostali z niczym proponuję tam zapytać o pracę

Mike 666 Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 4 godziny.

Pytanie do ludzi pracujących na tamelu ? Czy są jakieś przyjęcia teraz i czy praca przez agencję czy zatrudnienie przez tamel ? I jaki system pracy tam teraz jest i ile proponują na start ? Będę wdzięczny za odpowiedź .

Ktoś ktoś

Dziękujemy związkom zawodowym za śmieszne podwyżki:) No chyba większość osób życie sobie ułoży za te grosze. Śmiech na sali

Mędrzec Nowy wpis

benzyna to nie ma nic do rzeczy, ten Zakład jest najlepszym przykładem jak się upadła przez 10 lat, nie w ciągu godziny i w ciągu tygodnia.

Kierowca Nowy wpis

Jak masz auto służbowe to masz gdzieś cenę paliwa .. astra

Łukasz Nowy wpis

No cóż trzeba płacić za prawe i sprawiedliwe zarządzanie......

Jakież to mądre słowa! Tak, właśnie potrzeba nam powrotu do korzeni przede wszystkim w zarządzaniu firmą, nie potrzeba tutaj pseudo menagerow i kierowników za ogromne pieniądze, jak to widzimy obecnie! Wcześniej był jeden prezes, który nawet nie potrzebował sekretarki! Jeden dyrektor, który, jak żaden inny, znał się na rzeczy i do dzisiaj ludzie go cenią! Trzeba nam zmian, zaprzestania wydawania pieniędzy na nieproduktywnych pracowników blisko zarządu! Potrzebne nam ręce do pracy!

Sredniowiecz XIIi

Wam trzeba właście dobrych managerów i przyzwoicie opłacanych ludzi. Powrót do korzeni? cała firma zbudowana jest na najtańszych pracownikach, kierownikach i dyrektorach, każdy kto mógł już odszedł od operatora do dyrektora

Darek
@Sredniowiecz XIIi

Trzeba Wam inwestycji, planu rozwoju na najbliższe lata ale to wszystko leży w gestii właściciela!! Jeśli chodzi o dobrych managerów to czy w obecnym stanie firmy..... Póki co to kasa misiu kasa jak mawiał jeden z trenerów.....

Robert

Jeśli był już ktoś na rozmowie odnośnie stanowiska Specjalisty ds. logistyki z językiem angielskim, to może określi, jaki rozwój mają tu de facto na myśli? Łatwiej by mi było podjąć decyzję o aplikowaniu, a to już ostatnie dni na wysyłkę CV.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Leszno
Ktoś
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 dni.

Witam podobno wypłaty wyrównania podwyżki już były. W tamtym roku miałam wyższa 50 zł stawkę brutto a ona niższa. Jak to jest ze ona dostała wyrównanie podwyżki a ja nie ?? Nasze kochane związki takie porozumienie podpisali ze Hej...

XYZ

dzieje,ale głowa w piasek. Zwolnią to zwolnią, ważne że "gorze" zgadza się na koncie , a osoby które bronią ich mają z tego profity, obiecane ze nie poleca

Starzec

Weź pod uwagę że każdy się boi .tamel daje radę dzięki starym doświadczonym pracownikom. A Ci mają wiele do stracenia. . A dlaczego w biurach przybywa nowych pracowników A na produkcji coraz mniej. Więźniowie nie uratują tamelu

robole
@Starzec

robole czy wy myslicie ze w zakladzie ktory robi jeden produkt patrzy sie na doswiadczenie roboli ? Jeden robil cale zycie nawija uzwojenia, drugi robol całe bandazuje czoła, trzeci robol toczy wałki , czwarty robol spawa pakiety , piaty robol wkreca srobki , szosty robol robi proby typu itd. Czy wy myslicie ze jestescie specjalistami od bog wie czego ? Jestescie pionkami w ukladance. Wypada jeden pionek , kolejny wskakuje na jego miejsce. Przerost waszego ego na punkcie " doswiadczenia " jest komicznie smieszny.

@robole

Pewnie pierdzisz, w stołek w biurze . Przyjdz na produkcję i spróbuj zrobić normę której wymagają a założę się że już 2 dniach podziękujesz za pracę w takich warunkach i za tą kasę

Święta prawda
@Starzec

Po pierwsze Starzec chyba żyjesz tylko i wyłącznie tym forum, ponieważ większość wpisów to newsy z palca wyssane, które tutaj sprzedajesz. Po drugie w biurach nie pierdzi się w stołek, zwyczajnie nie ma na to czasu. Po trzecie zawsze masz wybór i skoro praca na produkcji jest dla Ciebie taką poniewierką- zwyczajnie zmień ją a nie lamentuj jak Ci ciężko. Pamiętaj, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Więc jeśli masz jakieś obiekcje zgłaszaj je do przełożonego. A nie siej propagandy. Kreujesz się na pracownika z ogromny doświadczeniem, komptenecjami.. wiedzą. Aż dziw że marnujesz się na tamelu. I swój cenny czas na forum.

Teodor

400 zł podwyżki tylko dla tych którzy nie dostali co najmniej 300 zł podwyżki w ramach najniższej krajowej ponieważ lipcowy wzrost najniższej krajowej też wzięli pod uwagę . Tak że nasze związki się postarały aby najmniej zarabiający nie dostali zawrotów głowy od przyrostu pieniędzy.

Yyy

Czyli co związki wywalczyły podwyżkę z najwyższym wynagrodzeniem.. a gdy ktoś pracuje 10 lat i zawsze na najniższej krajowej dalej na niej będzie. Oj dziękujmy że nas nie zwolnili i możemy pracować na najniższej krajowej . Ale z Solidarności pojechali bronić milionerów z Warszawy bo prezes pewnej partii polityczniej tak chciał.... trzeba się wypisać z tych związków bo walczycie tylko o tych którzy mają dużo . Wstyd że niektórzy 30 40 lat pracują na najniższej krajowej...

Ryszard
@Yyy

Stara zasada: dzieł i rządź ,skłóceni pracownicy między sobą to łatwiej podejmować różne decyzje! A pieniądze zawsze były i będą zarzewiem konfliktów! Zero jedności, solidarności międzyludzkiej itd.

Bambaryła

Jakie zastraszanie? jakie przymusowe nadgodziny? gdzie działa firma? w Chinach? w Rosji Sowieckiej czy w jakiejś Republice bananowej? Póki co jesteśmy w Polsce leżącej w Europie, kraju należącym do Unii Europejskiej, gdzie istnieją instytucje niezależne od właściciela np. Państwowa Inspekcja Pracy, Prokuratura itd. Istnieją w fabryce dwa związki zawodowe, na każdym wydziale są społeczni inspektorzy pracy, którym obowiązkiem jest nadzór nad przestrzeganiem zasad BHP i prawa pracy! No ale czasem jest tak , że chronią oni samych siebie a nawet uczestniczą w łamaniu praw pracowniczych! Trudno pilnować przestrzegania praw pracowniczych kiedy samemu z ich łamania czerpie się korzyści materialne! Funkcja związkowa daje ochronę przed zwolnieniem z pracy . Kilku pracowników decyzyjnych bywa członkami związków zawodowych i pełni różnorakie funkcje w związkach i z tego tytułu są wpisani na listę osób chronionych więc nie wiadomo w czyim interesie działają ?! na pewno nie pracowników pracodawca to toleruje bo wie, że w razie czego za parę złotych będą z właścicielem a nie pracownikiem! To taka Tamelowska tradycja przekazywana z ojca na syna ! Więc może warto powiedzieć stop łamaniu prawa! Warto być przyzwoitym!

Natala
@Bambaryła

No to brzmi ciekawie, a jakie tu są łamane prawa pracy i co to za korzyści, które osiągają szefowie? Parę złotych to pewnie niemała kwota, wiesz może ile?

Zosia

Najlepiej zrób listę i do HR managera z tym, pewno będzie wiedział co zrobić!

cmmarek

Brak możliwości rozwoju szkoleń stary park maszynowy pracownicy traktowani jako cyfry alkohol układy przerost administracji

Starzec

I co dalej ? Wyzwalniali ludzi którzy dobrze pracowali a teraz reszta ma pracować w soboty bo ludzi brakuje ? Przerost administracji nadal . Kto w końcu tu rządzi?

@Starzec

Ludzi zwalniają bo kasy nie ma, a dyrektorzy ze sprzedaży nagrody podostawali xD no comment

@Starszy

Przykro patrzeć że zakład z taką wieloletnia tradycja i z wysokimi standardami jakości tak źle kończy. I z taką różnorodnością ofert . Nie było silnika nie do zrobienia , wszystko się dało zrobić. Teraz chinszczyzna którą nie spełnia norm a wynik produkcji musi być, nie ważne jakim kosztem , jakości, czy ilością?

@Przyszly emeryt

A podwyżki dalej nie ma dla ludzi, mimo że minimalna poszła w górę o 600zl. Nie mówię o kierownikach i dyrektorach bo tych cały czas przybywa...

@Starszy

Nie ma podwyżki i nie będzie, nadal jest polowanie na pracowników fizycznych bo część ludzi w biurach mają etaty fizyczne ale ich się nie rusza bo kolesie , cierpią tylko ludzie na produkcji którzy ciężko pracują. Chińczyk nawet nie wie że takie praktyki są stosowane

@Starszy

Serio, nie ma kasy? A jak zwalniali ludzi, to na odprawy były finanse? I co do nagród, to ciekawa sprawa, wiadomo, ile wynosiły te nagrody na tych najwyższych stanowiskach? A i jak poszły zwolnienia, to zwalniali nowszych pracowników, czy tych z wieloletnim stażem?

Myśliwy

A co najlepsze niektóre z osób, które wzięły odprawy lada moment ma wrócić do pracy! takie rozwiązania w ramach optymalizacji kosztów wdraża management ! Wiele godzin trwające burze mózgów w końcu zaczynają przynosić efekty! Marzec tuż tuż więc trzeba poprawić wszystko co się da bo dzień doceniania pracowników w tym roku przypada 1 marca. Wszyscy pamiętamy zeszłoroczne huczne świętowanie sukcesów ! Później było już bardzo źle ale podobno z dnia na dzień jest coraz lepiej i widać już....... każdy widzi to co chce w zależności od hierarchii w firmie.

A należałoby też sprawdzić te biurowe pensje, przesiadywanie w palarni, prywatne wyjazdy służbowymi samochodami, godziny nadliczbowe. Czy ktoś to kontroluje? czy szukamy oszczędności tylko na produkcji!

Majka

Kompetencje, umiejętności, dokonać oceny przydatności dla firmy i przestać!!!!! tolerować błędy, które narażają firmę na straty!!!!

Przyszly emeryt

A w ogóle wiadomo co się dzieje z tamelem ? Codziennie przyjeżdża tir z omegi który przywozi jedna małą paletkę a miejsca w (usunięte przez administratora) I czy to nie jest marnotrawstwo? A ludziom każe się oszczędzać na produkcji , mają się nie myć? I pracować po ciemku ?

Starzec

Garstka ludzi na produkcji, więcej w biurach , i jak zakład ma przynosić zyski jak kolesiostwo ukryte po kątach? Ciezko to zrozumieć. Żadna ekonomia tu nie pomoże. Polowanie na fizycznych nadal trwa . A fizyczni pracują za najniższą krajową. I gdzie tu sens ?

Połowa biurowca też powinna być do zwolnienia, bo płaci się za nic nie robienie,stwarzanie pozorów! Towarzystwo trzyma się za duże pieniądze!

Miś Coralgol
@Monika

Dzień dobry, dzień dobry, czy mógłbym się dowiedzieć co to są za niespodzianki ?

Szkoda, bo jeszcze na przyjmowali karierowiczow i po co??? Tylko pieniądze się płaci duże i nic z tego nie ma, wszystko teraz dopiero pada!

Kkkk
@Monika

Bardzo dużo niespodzianek co do zwolnionych , zgadza się , bo jeżeli zwalnia się pracowników doświadczonych ,a zostają nie wiele znający się i umiejący po znajomości to przykre i boli bardzo........

Zb
@Kkkk

Zabrakło nawet zwykłej ludzkiej empatii,zwykłych ludzkich uczuć , zwolnienia przed samymi świętami ?,nie można było poczekać przynajmniej do nowego roku,czy ktoś ma wogole jakieś ludzkie odczucia jeszcze ,co Ci pracownicy muszą czuć ,jakie muszą być smutne te święta ......,..czy nic nie jest wart człowiek ?

A tych zwolnień, co o nich pisano wcześniej, to dużo jest? I z czego one wynikają? Słabsza kondycja finansowa firmy?

Kama
@Zb

Pewnie nie poinformowano ludzi wcześniej tylko postawili ich przed faktem dokonanym? Jeśli któryś pracownik miał niewykorzystany urlop to wtedy wypłacali ekwiwalent? I zastanawiam się czy Ci ludzie złapali się na premie świąteczne...

@Kama

Jaka premia świąteczna? Chyba w biurach, albo wcale

Biuro

Pracownik z ws1

Majstrowie kierownicy dyrekcja podwyżki 1000 zl szarak byliśmy u (usunięte przez administratora) wyjechała i zero o podwyżkach wruci za 2 tygodnie co roku to samo jeszcze miesiąc denominacja a od wiosny hejka do pracy bo norma musi zejść jesteście żałosni co za zakład porażka

Marysia

Może ktoś wie kiedy będzie wypłacona trzynasta pensja?

Zibi

Halo , czy wiecie coś o kolejnej liście ludzi do zwolnienia ? Kiedy innym przedłużane są umowy ?

Baśka
@Zibi

Co miesiąc są przedłużane umowy i co miesiąc jest lista osób do zwolnienia. W tym miesiącu nie będzie inaczej.

Zośka

Niestety sprawdza się czarny scenariusz, koniec roku nie był końcem zwolnień pracowników. W perspektywie kilku miesięcy nastąpi likwidacja części wydziałów. A było niby tak dobrze a jest koszmarnie źle!

Zofia

Nie wiem czy to prawda ale mówi się, że podobno mają byc bony na święta -500 złotych ?

Starszy

Minimalna idzie w górę, więc każdy inny pracownik traci na tym nawet więcej. Tak są właśnie traktowani ludzie tutaj

Starzec

I ci po 40 latach pracy zrównają się z najniższą krajową, i co mają zrobić? W Tarnowie nie ma pracy dla młodych a co dopiero dla starych. Doświadczenie nie ważne tylko znajomości

Starszy

Jeżeli wzrasta minimalna to pracownik, który zarabiał trochę powyżej minimalnej jeśli nie dostaje żadnej podwyżki to jest w czarnej (usunięte przez administratora) I sam teraz zarabia minimalna jak świeżak dopiero co przyjęty. Przeczytaj ze zrozumieniem to co widzisz a potem wygłaszaj swoje "mądrości"

mariusz
@Starszy

od normalnych podwyzek dla pracownikow jest pracodawca a minimalna płace co roku okresla rzad i nie myl tych dwóch pojec,to dwie rózne podwyzki plac,to jak mamy lepiej zarabiac i starac sie gonic zarobki na zachodzie i cjagle od dekad byc tylko parobkami w innych krajach skoro tak przeciwni jestescie podnoszeniu płacy minimalnej,to ci co robia za najmniejsze stawki maja pozostac caly czas na tej samej płacy? bo takie jest wasze chore myslenie,a jak jest na tamelu to doskonale wiem bo pracowalem tam 44 lata i od 3 lat jestem na emeryturze,ubolewam jedynie ze taki zaklad idzie ku zagladzie i kazdego zwalnianego szkoda

@mariusz

Ale to nie rząd da pieniądze na najniższą krajową bo te sępy nie mają pieniędzy . To wszystko nasze podatki na rozdawnictwo. Pracodawca uczciwy da pieniądze nie tylko na najniższą krajową ale będzie walczył o wyszkolonych ludzi . Tylko że na tamelu to nie realne . Tu ludzi traktuje się jak (usunięte przez administratora) Nie ten to kto inny (usunięte przez administratora)

Darek
@Starzec

Czyli upada kolejny mit na temat zarobków w Tamelu, jeśli po przepracowaniu 40 lat jest się na poziomie minimalnego wynagrodzenia to słabo to delikatnie powiedziane!

@mariusz

Ale nikt nie napisał że jest przeciwny podniesieniu minimalnej... Tylko że jak minimalna wzrasta to inni pracownicy też powinni dostać podwyżkę. Czytaj ze zrozumieniem powtarzam

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 162, z czego 11 to opinie pozytywne, 72 to opinie negatywne, a 79 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów