Opinie o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy F.S.E. Tamel S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie F.S.E. Tamel S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.S.E. Tamel S.A. w Tarnów

Tosiek

Pracownicy ATB musicie zrozumieć i zapamiętać , że zachód inwestuję w ludzi,a obecni właściciele czyli cywilizacja chińska traktuje ich jako element o niskiej wartości, który łatwo jest zastąpić kolejnymi osobami! Bez względu czy jesteś fizolem czy dyrektorem to wcześniej czy później poczujecie na własnej skórze na czym to polega.

@Tosiek

Dziwna to firma która nie dba o swoich wyszkolonych pracowników, młodych czy starych . Wolą przyjąć więźnia który ma wszystko w (usunięte przez administratora) i mu nie zależy i nic nie umie. Ważne że więzień jest tańszy bo 35% jego pensji jest płacone z naszych podatków ( i jego pobyt w więzieniu też ) A potem jest dziwię się że tyle reklamacji i Tamel przynoś straty . Poważne firmy stawiają na wyszkolonych pracowników a nie z łapanki. Doświadczony i doceniany pracownik jest jak złoto.

Łukasz
@Starzec

Dopłata w wysokości 35 procent trafia do firmy zatrudniającej skazanego czyli do Tamelu, stąd coraz większa ilość więźniów a to dopiero początek bo taki jest sposób właściciela na rozwój, dzięki takim innowacyjnym rozwiązaniom już wkrótce Wolong zostanie Siemensem Wschodu przynajmniej na papierze!

The end

Podziękujcie związkom, kierownikom, dyrektorom.... nakradli a teraz pozbywają się niechcianych, swoich zostawia, o swoje tyłki tez zadbają. Co nakradli to ich, a reszta głową w dół i za brame

@Koniec tamel

Bardzo dziękuję za pracę w tamelu pracując 18 lat dziś nas poszło 26 kobiety płakały nie moge nic więcej dodać cenzóura

Jedyna okazja żeby się przeciwstawić kierownikom !!! Ludzie i tak was zwolnią, na co czekacie , na świstek od kierownika ? Najlepiej skulić uszy I pocichutku opuscic zakład ! Do jasnej cholery zróbcie coś, obalcie tych nierobów którzy decydują o waszym życiu!!!!! W grupie siła, 100 ludzi na raz nie zwolnią, a Wy możecie zrobić roszady na stołkach!!!

Ferryt

Sporo racji jest w tej wypowiedzi, ale nie mogę zgodzić się z konkluzją dotyczącą możliwości ratowania zakładu przez polski rząd. W przypadku ZA owszem - sprzedaż zakładu można było zablokować; ale Tamel został już dawno sprzedany, jest firmą prywatną i jedyne możliwe działanie w takim przypadku to chyba tylko przejęcie siłowe... A raczej nie wchodzi to w rachubę.

shrek

a co ma tu polityka wspólnego z kondycja zakladu,w anglii zwineli,w austrii zwineli,jeszcze przed covidem,jeszcze przed wojna na ukrainie,jeszcze przed duzymi podwyzkami energii i inflacja,w stabilnych latach tam pozamykali biznes,maszyny trafily do Tamelu i tutaj sie wszystko kreciło,o likwidacji odlewni mowilo sie juz od wielu lat ale to do czego doszlo to szok ze taki zaklad upada,rzad tu moze niewiele bo prywatny biznes,obcy biznes,przez 43 lata Tamel byl moim drugim domem,tylko współczuc ze taki czas nastapil,o zwiazkach to wogole szkoda wspominac bo to sama w sobie katastrofa

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w F.S.E. Tamel S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Kati

Jak tam aktualnie wygląda sytuacja na Tamelu zwalniają czy dalej wielka niewiadoma?

Praca czyni wolnym
@Kati

29 osób miesięcznie . Pierwsza seria poszła w tym tygodniu

shrek

myslalem ze ten nowy przewodniczacy chociaz jakies pozory stwarza,ale pewnie nie,z tego co pamietam to na wycieczki jezdzily jedne i te sama osoby przewaznie,dopoki zwiazki sa na garnuszku zakladowym to inaczej nie bedzie,zal tylko ludzi bo nikt sie za nimi nie ujmie

Fulki

30 % załogi z każdego wydziału

Nik

Do końca roku nie uda im się ponieważ nie chcą kwalifikacji grupowych zwolnień dlatego nie mogą przekroczyć 30 zawodników na miesiąc

Zosia
@Fulki

To jeszcze sporo do końca, różnej maści kombinatorów i bumelantów w każdym dziale jeszcze wielu. Lata pobłażania przez osoby decyzyjne każdego szczebla, zero reakcji na wyimaginowane L 4 raz na nogę, raz na rękę, raz na głowę i tak na maksa , no ale stary pracownik może więcej! No i opowiadanie o eskapadach w czasie " chorobowego urlopu" Nie chodzi o tych naprawdę chorych! często skracających rekonwalescencję, żeby wrócić jak najszybciej do pracy! Takim pełny szacunek! Kolejna grupa to tzw. rodziny: córka, syn , szwagier, kochanka, kochanek, związkowcy z pokolenia na pokolenia itd.! oni też mogą więcej! Nadszedł czas kiedy można to wszystko zmienić i ucywilizować ale czy starczy sił, determinacji to czas pokaże!

@Zosia

Szkoda że tylko ucierpią ludzie po kowidowym przymusie siedzenia w domu albo którzy mieli chorobę onkologiczna. A tacy też są zwalniani

OpiniaPracownika

Wiadomość do przyszłym kandydatów pracy w firmie Tamel. Absolutnie nie polecam pracy tutaj. Takiego nieposzanowania pracownika i czyjejś pracy nie użyczycie nigdzie indziej. Czy masz 1 dzień, czy 20 lat doświadczenia. Czy nic nie robisz, albo robisz dużo, wykazujesz się. Nie ma to najmniejszego znaczenia tutaj. Dla nich jesteś zawsze pracownikiem za najmniejsze pieniądze. Nie ważne jakie korzyści dajesz, albo jakie straty przynosisz. Odradzam każdej młodej osobie pracy tu. W wielu firmach zaczyna się od najmniejszej stawki, ale można się rozwijać, dostawać podwyżki, czy awansować. Co jest najlepszym rozwiązaniem dla obu stron pracodawcy i pracownika. Tutaj nie będzie tej szansy. Wszyscy którzy są doświadczeni w swoim dziele i przynoszą korzyści w firmie. Są tak samo opłacani jak świeży pracownik którego trzeba cały czas pilnować i uczyć. Takiej polityki nie ma nigdzie. Ta firma po prostu nie może dobrze funkcjonować , bo co ambitniejszy to ucieka gdzie indziej. I nie znam nikogo kto by żałował że zmienił pracę. Najbardziej dziwi fakt że są zdziwieni czemu wyniki firmy są slabe. Jak pozbywają się ludzi którzy chcieli 200 zł podwyżki i wykonywali swoja robotę. A wola kogoś kto nigdy nie mial stycznisci z danym stanowiskiem za najniższa krajowa. Bardzo zdziwieni, że czas i jakość produkcji się pogorszą Jeżeli się ma pracownika który daje duże korzyści to płaci się mu tyle żeby żadna firma go nam nie zabrała.

Pracuś
@OpiniaPracownika

Może i chcieliby coś zmienić. Ale żaden z kierowników nie ma jaj żeby się postawić. Wola potakiwać chińczykowi. Dopóki tacy ludzie będą kierowniczyć to nic tu nie będzie dobrze funkcjonować. Bo zarządzać firma 1000 km stąd przez chińczyka się da. Tu trzeba ludzi u góry zmienić. To jedyna szansa na ratunek.

Kombinator z tamelu

Kryzys wielki jest trzeba zwalniać i nagle roboty przybywa, ludzie zastraszeni i temat podwyżek zniknął. Misja się powiodła. Gratulacje. Na szczęście Ci co ambitniejsi to zmieniają prace. Zabawne jest to, że chcą zwalniać i robić redukcję, a póki co to redukcja sama się robi. Ludzie u kierownika z wypowiedzeniami co chwile przychodzą. Myślę, że z takim zarządzaniem i kombinatorstwem zarządzających ta firma po prostu zasługuje na to żeby ją zamknąć.

Emeryt

Mam pytanie, czy plotka że na działach będą wymieniani kierownicy to prawda czy tylko podgrzewanie złej atmosfery ? Czy może ktoś odpowiedzieć szczerze na to pytanie?

Agent
@Emeryt

Już chyba przychodzą nowi tacy z łapanki na 3 miesiące ;)

Bożena
@Emeryt

Niektórzy przecież w marcu występowali w szarfach i dostali statuetki ....kierownicy także za codzienny trud i dobre wyniki firmy. Nie zmienia się składu, który osiąga sukces.....

Hania
@Agent

A czemu nie rekrutowali kogoś z wewnątrz? Trudno było się dostać na etat kierowniczy? Czemu piszesz o 3 miesiącach? To jest okres próbny czy po prostu ekipa w tym czasie się zmienia?

snshfhuh

Śmiech na sali: Rok 2015 Martin Neumann - prezes zarządu ATB Tamel SA - z dumą mówi o spółce, która ma blisko 70-letnią tradycję i doświadczenie w produkcji silników elektrycznych. Firma mająca siedzibę w Tarnowie wysyła swoje produkty do odbiorców praktycznie na całym świecie. Oferuje ponad 13 tys. rozwiązań konstrukcyjnych dostępnych od ręki, spełni więc każde oczekiwania klienta. Potrafi też łamać stereotypy i konkurować z producentami Państwa Środka na ich własnym terenie pod kątem niestandardowych rozwiązań. . Rok 2023 Zamykamy fabrykę.

@snshfhuh

No właśnie.. Jakim prawem fabryka chińskiego właściciela może konkurować z fabrykami Państwa Środka? Nie może, więc trzeba z tym skończyć... :D

Tianbian
@snshfhuh

Błąd niedouczonego managera, co z tego że firma spełni każde życzenie klienta i oferuje 13000 rozwiązań jak na tym traci kasę

Bambaryła

Kolejny raz dzisiaj gadali o fabryce w telewizji, mówią że zarząd ani szanowne związki zawodowe nie odpowiadają na żadne pytania! Oczywiste jest że zarząd nie chce udzielić odpowiedzi na pytania biorąc pod uwagę rodowód właściciela, natomiast związki, które mają dbać o interesy pracowników dbają o.... właśnie kogo?? Nie dziwi to nikogo bo poprzednie władze związkowe postępowały podobnie ,sposób działania jest wciąż ten sam, poprzedni przewodniczący ukrywał się na narzędziowni, obecny boi się zarazy , kolejny godnie zastępuje damę w opowiadaniu tego co ludzkie ucho chce usłyszeć. W poprzedniej epoce mówiono: towarzysze wszystkich krajów łączcie się! Może członkowie związków powinni się połączyć i przestać płacić składki ewentualne wypisywać się że struktur i przestać finansować pensję ?! Ekonomia bywa bezwzględna ale jest prawdziwa a towarzystwo związkowe to .... opowieści dziwnej treści bez składu i ładu!

Ferryt

Na Tamelu szefami związków zawodowych zostają pracownicy, a więc osoby otrzymujące wypłatę od pracodawcy i w przypadku nieprzedłużenia kadencji uzależnione od kierownictwa stanowiskowo. Pamiętam jednego z nich, który próbował "stawiać się" zarządowi; oczywiście długo nie popracował, chociaż przepis o ochronie związkowca nie został złamany. Wystarczy przecież zmiana stanowiska na odpowiednio gorsze i odchodzisz sam.

Zośka
@Ferryt

W każdym zakładzie pracy szefami związków zawodowych zostają pracownicy, na podstawie ustawy o związkach zawodowych z 1991 roku etaty związkowe finansowane są przez pracodawcę po osiągnięciu określonej liczby członków. Dobrze, że w naszej historii byli odważniejsi ludzie niż władze związkowe w Tamelu bo już dawno nie byłoby nas jako narodu!

@Zośka

Dopóki w Polsce nie powstaną silne, zewnętrzne (branżowe) związki zawodowe, utrzymujące się wyłącznie ze składek członkowskich - dopóty pracownicy takich jak Tamel zakładów są de facto bezbronni w walce o poprawę warunków pracy.

Mania
@Bambaryła

Czego Ci związkowcy się boją, że musza się ukrywać? Jak pomagają sobie? Bo napisałeś, że nie robią tego wobec pracowników. Są takie kwestie, o które walczą ludzie zatrudnieni?

Yyyy
@Ferryt

Branżowe związki zawodowe istniały i istnieją , w Tamelu wciąż krążą mity o związkach poza zakładem pracy, które mają być lekiem na całe zło. Każdy ze związków działających na terenie Tamelu jest związany z krajowymi dużymi organizacjami związkowymi, które dysponują doświadczeniem, procedurami postępowania w różnych sytuacjach, prawnikami itd. Problemem związków działających w fabryce jest brak chęci do podjęcia trudnej żmudnej codziennej pracy, nie chodzi o prowadzenie walki z pracodawcą a rozpoczęcie DIALOGU z pracodawcą w każdej trudnej sprawie i szukanie rozwiązań. Nadchodzi redukcja zatrudnienia może trzeba pomóc zwalnianym pracownikom odnaleźć się na rynku pracy. Skończcie opowiadanie bajek ! na to przyjdzie czas -wnuki! W życiu liczą się czyny a nie słowa! W perspektywie wielu lat skuteczność związków nie nastraja optymistycznie co do przyszłości!

@Yyyy

Ha, ha , związki zawodowe na tamelu? Kpina ! pewna pani przewodnicząca pewnego związku swój czas pracy spędzała w domu na sprzątaniu itp. jedynie czym się dobrze zajmowała to organizacją wycieczek na których elitarne grupy związkowców mogły się upić do nieprzytomności

Darek
@Mania

Ten kto czuje się winny ten się ukrywa! Osoba, która postępuje w sposób właściwy, zgodnie z zasadami społecznymi, ma honor, poczucie odpowiedzialności za osoby, które im zaufały tak nie postępuje! Opowiadają różne historie, które mają ich uwiarygodnić w oczach innych a oprócz opowiadania niewiele robią! Niestety ale ambicja wielu członków związku kończy się na wycieczce , paczce dla dzieci na Mikołaja, bywa że dzieci dorosłe ale dają to trzeba brać ! Pamiętajcie, że obowiązuje zasada równego traktowania pracowników czy związkowiec czy nie to los będzie podobny!!

Łukasz
@Darek

Od 2022 negocjują podwyżkę wynagrodzenia, dostaniemy jak zostaniemy, większość z nas od 1 stycznia 2024!

Agent
@Łukasz

A Niemcy podwyżki dostali, pewnie powiedzieli tak … rozumiemy cię Chińczyku że nie zarabiasz ale to twój problem. Skoro nas zatrudniasz to płać

Judy

To co to się podziało odlewnia idzie do zwolnienia . Jeszcze podobno mają miesiąc popracować . A reszta do końca roku co piąty zawodnik do widzenia ? Takie informacje chodzą ale czy ktoś się tym przejmuje skoro za takie pieniądze robotę znajdzie od zaraz ?

@Judy

A skąd takie wiadomości że co piąty pracownik do zwolnienia? Co chwilę inna plotka chodzi po zakładzie a każdy dodaje coś od siebie i cieszy się że ludzie podszyci strachem. Czy ktoś konkretnie może powiedzieć? Chyba raczej nie , ktoś komuś powiedział potem ten powiedział kolejnemu dodając coś od siebie ale konkrety żadne

Judy
@Starzec

Pracuje już dość długo na tamelu było już wiele kryzysów i to wydawało by się gorszych firma zawsze stawała na nogi . Czy tak będzie i tym razem pewnie tak . A informacje są puszczane negatywne przeważnie po to aby zmiękczyć załogę i aby zaszczepić większą uległość . A poza tym zastanówmy się co tracimy odchodząc ? Czy pracując i płacąc podatki nie jesteśmy w pewnym sensie niewolnikami ? Wiem standardowe pytanie ale co możemy zrobić ?

@Judy

Pewnie masz rację, tylko komuś kto ma tylko kilka lat do emerytury trudno będzie znaleźć pracę w Tarnowie. Ja też już dość długo pracuję i nie jedno widziałem i trudno zaakceptować że doświadczenie zawodowe nie ma tu znaczenia tylko tania siła robocza w postaci więźniów którzy i tak mają wywalone na wszystkich i wszystko. Przełożeni się ich boją a ich filozofia to aby przetrzymać do końca wyroku. Przykro patrzeć na zakład z takimi tradycjami jest tylko przechowalnią dla więźniów i okazją by chińszczyznę wypychać na rynek europejski

Świt
@Starzec

Brak wiadomości jest też wiadomością, jeśli weźmiemy pod uwagę to co już wiemy czyli całkowitą likwidację żeliwa oraz bardzo wysokie koszty energii, gazu itd, to nie trzeba być jasnowidzem żeby przewidzieć co może być wkrótce. Moim zdaniem będziemy montownią a ile osób straci pracę to nie wiem i nie będę podgrzewał atmosfery bo życie mamy jedno! Zdrowia wszystkim i spokoju ducha!

@Świt

Tu nie chodzi o koszty prądu , gazu , wypłat , bo i tak tu są najmniejsze nawet w Małopolsce. Tu chodzi o rynki zbytu, zakład a Anglii zlikwidowany , zakład w Austrii zlikwidowany , teraz kolej na Tamel potem może Serbia. Chiny zalewają swoimi towarami cały świat. Przykre tylko to że nasz rząd na to pozwolił a będzie farmazony opowiadać jak to Polska gospodarka zaczyna być potęgą, śmieszne i tragicznie zarazem

@Starzec

A co ma rząd teraz zrobić? Wysłać wojsko i siłą przejąć Tamel? Jak widać w Austrii czy w Anglii też z tym nic nie dali rady zrobić. Przyczyną tego wszystkiego było pierwotne pozbycie się zakładu przez państwo ( i to za "czapkę gruszek"), celowe doprowadzenie wcześniej do upadłości lub osłabienia zakładów i prywatyzacja na siłę za czasów Balcerowicza, Lewandowskiego i reszty liberałów. Zapomniałeś już o długach z tytułu popiwku, wychodzeniu z tych długów naszym kosztem i wystawieniu zakładu na sprzedaż za marne grosze?

taki tam
@Starzec

No a te z Tamelu towary to czyje? Też chińskie przecież. Skoro coś przestaje opłacać to się z tego rezygnuje czy likwiduje. Normalne to chyba nie? A niech zamkną ten Tamel. Też mi radość pracować dla chińczyka. Ci starsi tuż przed emeryturą nie znajdą pracy? Skoro w Tamelu dają radę pracować to dlaczego gdzie indziej niby by mieli nie dać rady? Moze tym "na dole" na produkcji to wyjdzie na dobre.

@Judy

No cóż o zamknięciu odlewni już kilka lat się mówiło , także o tym że przed zwolnieniami nie ma przenosin z działu na dział i dlaczego np. na ws1 znalazły się osoby ze semi ? I to nie przypadkowe tylko takie które mają rodziców i krewnych na tamelu np.gdzie pracuje ojciec , matka i 2 synów? Takich przypadków na wydziałach jest więcej, a ktoś kto mnie ma powiązań to może stracić pracę tylko dlatego że kierownik zostawi swoich

BlackRock

Teraz wiadomo jakie osoby stracą pracę ( oczywiście pod warunkiem że do tego dojdzie co nie jest też pewne ). Wszyscy co mają mniejsze kontakty (układy) z kierownikami tj. ci co mają niższe stawki a co za tym idzie kierownicy będą działać na szkodę zakładu zwalniając osoby najmniej zarabiające (najmniej zarabiające w tym przypadku nie oznacza najmniej wartościowe ) . Logicznym było by zwalniać tych którzy mają stawki wysokie i tych " chorowitych " pod warunkiem że komuś zależy na firmie . Z drugiej strony ci z niskimi stawkami czy zechcieli by zostać ?

Zośka
@BlackRock

W teorii należy dokonać rzetelnej oceny pracownika i jego przydatności do pracy czyli wykształcenie, umiejętności, wprawę w wykonywaniu określonych czynności, zdrowie, dyscyplinę, zaangażowanie itd. W naszej rzeczywistości nie ma to znaczenia, zostaną: żona, kochanka, brat, szwagier, sąsiad itd ., ten co zwolnienia lekarskie traktuje jak przedłużenie urlopu , ten co zaczyna dzień od witaminy w postaci alkoholu, a później śpi w stanie nieważkości obok urządzeń produkcyjnych ale jako członek jednej z dwóch organizacji działających w firmie skorzysta z ochrony. Smutna rzeczywistość, ale prawdziwa!

@BlackRock

Będą zwalniać tych co nie mają pleców, nie ważna stawka tylko układy , tu całe rodziny pracują , przyjęte przez kierownika , i nie zwolni córki albo syna kogoś kto układy z kierownictwem . Przykład HOCC i inne wydziały

Czesiek
@BlackRock

Zacząć od samej góry, cały czas krąg osób decyzyjnych ten sam tylko konfigurację inne. Czy robotnicy doprowadzili do kryzysu?? Mniej prezesów, dyrektorów, kierowników, majstrów, referentów i innych teoretycznie decyzyjnych osób, bo jak trzeba podjąć decyzję to chętnych brak. Zaczyna się wtedy gadanie, że to nie leży w jego kompetencjach, a złośliwy mógłby zapytać gdzie te kompetencje są? Ilu kierowników, majstrów można zastać po godzinie 15?? Niech zostaną najlepsi w pracy a nie w ściemnianiu, bo przecież według danych z początku marca mieliśmy zyski!??

Agnieszka
@Starzec

Dziś próbowałam się dodzwonić do HR aby porozmawiać o ewentualnym zatrudnieniu pracowników z Tamel u Mnie w Firmie na terenie Tarnowa. Zatrudniam 155 osób - Pani sekretarka była bardzo niemiła i potraktowała mnie bardzo z góry. Jeśli ktoś jest fachowcem od silników elektrycznych niskiego napięcia i potrafi naprawiać silniki to zapraszam do kontaktu (usunięte przez administratora)

@Agnieszka

Tak właśnie są traktowani pracownicy, nikt o niczym ich nie informuje , dobrych fachowców którzy nie są pupilkami kierowników to się pozbywają, a ktoś co pieprzy robotę i pije a jest pupilkiem to kierownik udaje że nie widzi a to co zepsuł jest ukrywane , nie dziwią że młodzi uciekają a starzy bez znajomości drżą ze strachu przed zwolnieniem

Arlen
@Agnieszka

A macie coś dla frezerów CNC/informatyków? Kontakt niestety usunięty przez administratora, ale może Pani raz jeszcze wrzucić, może uda się ten kontakt złapać. Pozdrawiam

Chmurka
@Agnieszka

Ja jestem zainteresowana gdzie ta praca poproszę o informacje

szukający

Kochanowskiego 30. Firma Odlewnia Tarnów. Tym z PO1 którzy zostali z niczym proponuję tam zapytać o pracę

Neon

Dalej trzymajcie związki, kierowników. Robia z Nami co chcą. Czy wy nie widzicie ze dbają tylko o swoje stołki!? Grunt pod nogami się sypie, to nie będą patrzeć na Kowalskiego tylko na siebie !!! Pogonić tych nierobów, (usunięte przez administratora)

Przyszły emeryt

Masz rację , skoro nie ma bezrobocia to dlaczego coraz więcej firm zwalnia i upada ?

robert
@Przyszły emeryt

bezrobocie jest ale z czechami mamy najnizsze w europie i te dane sa potwierdzone przez eurostat,u nas jest 5 procent,najnizsze w historii III RP,nie myslalem ze zaklad bedzie w takim stanie i do tego dojdzie,tez tutaj pracowalem prawie 44 lata.od 3 lat jestem na emeryturze,wszystkiego dobrego wam zycze i trzeba miec nadzieje ze jeszcze bedzie lepiej

robert

w kazdym kraju jest taka sama statystyka i na jej podstawie sa jej wyniki,obecnie w Polsce pracuje ponad 17 mln i jest to najwieksza liczba w historii,jestesmy najszybciej rozwijajacym sie krajem w unii i nawet nieprzychylna nam bruksela to przyznaje,naprawde nie myslalem ze w tamelu nastapi takie tąpniecie i wielki kryzys,tymbardziej przykre bo jak pisalem to 44 lata spedzilem w tym zakladzie

@wm

A o to to się już swojego kierownika pytaj. Na forum ci raczej nikt nie odpowie

Ferryt

Masz rację, ludzie są teraz podszyci strachem. Bo są tylko 2 wyjścia - albo z opuszczona głową tyrać za najniższą krajową i czekać w jakiej kolejności będą zwalniać i kiedy Tamel zamkną, albo ostro się postawić i zaryzykować - albo zamkną go już, albo trochę się poprawi... Ale na to drugie trzeba mieć jaja i związki zawodowe, a nie poddaną zarządowi galaretę.

Doris
@Ferryt

Czemu niby mieliby zamknąć firmę, masz jakieś podstawy żeby tak pisać? Nie wiedziałam, że macie związek zawodowy, dużo się o nich mówi teraz. A co jaki czas się zmienia zarząd? Czy w ogóle zwykły pracownik ma jakiś wpływ na niego?

@Doris

Może całkowite zamknięcie jest przesadą; zostawią montownię, w której pod szyldem Tamelu będą składać silniki z chińskich podzespołów. Zlikwidują całkowicie wydziały produkcyjne - ten proces postępuje już zresztą od dłuższego czasu. Przejęli tamelowską technologię i rynki zbytu, ale bardziej opłaci im się przywozić podzespoły z Chin i montować je jako "made in EU". Nic dziwnego, że nic nie wiedziałaś o związkach zawodowych; w rzeczywistości ich nie ma, są tylko figuranci ułatwiający zarządowi przeprowadzanie podjętych już decyzji bez protestów załogi. Na co innego zresztą można liczyć, jeżeli szefostwo związków jest ustalone na długo przed wyborami, a do tego siedzą w kieszeni zarządu do późnej emerytury?

Ferryt

Jak to do czego? Przecież to dla nich idealny układ; sprowadzając swoje podzespoły zapłacą mniejsze cło niż za gotowy wyrób, a do tego mają dostęp do rynku UE, sprzedając chińskie silniki "made in Poland"... W dodatku nie trzeba żadnych inwestycji - przecież na Tamelu są już taśmy montażowe.

Barbara Streisand

Ogólnie mówiąc politycy mają taką rolę niszczyć wszystko udając pomoc. Obecny rząd też nie jest świętoszkiem niszczy ten kraj wchodząc w jakąś wymyśloną wojenkę następstwem czego mamy takie ceny energii . Pandemia też zrobiła swoje jak widzimy dziś było to narzędzie w rękach szaleńców efekty to bankructwa i ludzie zaszpruciwani jakąś niespodzianka która się jeszcze uwidoczni.

Nik

Jutro spotkanie z pracownikami . Francuz przedstawi na jakich warunkach zwolnienia i kolejność według jakiego statusu pracy . Czyli co zacznie się wyścig szczurów ? Czy z chłodną głową bierzemy na klatę ?

Świt
@Nik

Wyścig szczurów to za dużą kasą jest a nie pogoń za parę stów więcej niż minimalne wynagrodzenie . No ale z drugiej strony w Tamelu to wszystko praktycznie na odwrót jest więc kto wie?!

Zostaw merytoryczną opinię o F.S.E. Tamel S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w F.S.E. Tamel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy F.S.E. Tamel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 175.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w F.S.E. Tamel S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 11 to opinie pozytywne, 74 to opinie negatywne, a 79 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

F.S.E. Tamel S.A.
1.7/5 Na podstawie 85 ocen.
  • Elektryczna 6
    33-100 Tarnów