Opinie o Vestas w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Vestas, jak również Klientów firmy. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Vestas o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vestas w Szczecin

Ewakuator

Po kilku latach pracy mogę stwierdzić z czystym sumieniem że firma jest firmą typowo polską. Polska nijakość w zarządzaniu pracą, płaca też nijaka i nie adekwatna do poświęcanego jej życia, tak życia bo życie trzeba ustawiać pod nią więc życie też później jest nijakie. Zdrowie psychiczne po tych kilku latach jest co u niektórych raczej dalekie od normalności. Więc tym którzy traktują siebie na poważnie i cenią swe zdrowie odradzam. Jest wiele ciekawszych firm w których masz czas po ciężkich tygodniach pracy i nie rzadko weekendach by pobyć, pobyć z bliskimi. Tu system jest taki: praca, praca, praca, praca i gdzieś na szarym końcu potrzeby życiowe. Za pracę tą nijaką gdzie nie ma dostępu do WC, bierzącej wody firma płaci na start 5000-6000 brutto, płaca za pracę w środowisku silnie rakotwórczym pełnym wyziewów olejowych, pracę na wyskokości, pracę w środowisku tak ciężkim podczas upałów, mrozów że po powrocie z niej masz nijakie poczucie siły w sobie. Dla porównania pracownik biurowy ma dokładnie te same pieniądze i jaką lekką fizycznie pracę... Praca raczej w dalekich odległościach od miejsca zamieszkania więc zchodzą dodatkowo 1,5 do 2h dziennie na dojazdy. Złodziejska przerwa która jest bezpłatna to kolejne półgodziny dziennie z życia pracy w vestasie. Tym sposobem masz wycięte ze swojej bytności na ziemskim padole ok 10,5h miesięcznie co daje masę szczęścia z życia i jest to pracą idealną dla pracoholika. 0,5h dziennie przyjmując miesięczne rozliczenie to 10h miesięcznie zakładając 20 dni pracy w miesiącu. 132h w roku czyli prawie miesiąc pracy oddajesz firmie. Miesiąc życia. W biurze bezpłatnej przerwy nie ma. Jedynym sposobem na przetrwanie w korposzczurlandii jest przyjęcie sztuku mimikry i nie angażowanie się w pracę, jak się angażujesz to i tak nikt tego nie widzi. Firma silnie motywująca, motywuje poklepnięciem taki bonus poklepus. Za plus uważam fajną atmosferę miedzy technikami.

Calab

Wspaniała atmosfera w pracy oraz pełne profesjonalne wsparcie przełożonych. Wiele benefitów. Bardzo wysokie wynagrodzenie. Pracownicy czuja się docenieni.

Levi

Jaka to jest firma można wywnioskować po lekceważących wypowiedziach "menadżera" w stosunku do reszty praciwników. Jeśli jesteś pracoholikiem, a poziom wynagrodzenia nie jest tak ważny, to jest to firma dla Ciebie. W ciągu ostatnich 24 miesięcy zwolniło się ze 25 doświadczonych i wyszkolonych osób, a kierownictwo woli zatrudnić nowego za 5 brutto ( by móc go wykorzystywać przez parę kolejnych lat, zanim zorientuje się jakie są stawki w branży), bo tu nie liczy się kapitał, ludzki tylko słupki. Nic dziwnego, że ludzie się zwalniają i zwalniać się będą, bo jedyne podwyżki jakie tu się odczuwa to podwyżki obowiązków i wymagań.

Kejpiaje

Prawda jest taka,ze dla Vestas opłaca się pozwolić odejść pracownikowi, którego wyszkolenie kosztowało dziesiątki lub nawet setki tysiące złotych i płacić za godzinę pracy firmie podwykonawczej. Klasyczna logika: potrzebuje mniej ludzi, to zmieniam sposób zatrudnienia. Jest pewne ryzyko aczkolwiek, to się dzieje obecnie w czasach największej liczby turbin w serwisie i największej liczby planowanych instalacji najbliższych latach. Kolejny logiczny powód: firma jak każde korpo kieruje się wskaźnikami tu i teraz, trzeba dowieźć rok do końca, koszty z zeszłego roku już się nie liczą. Odchodzą „drodzy” pracownicy, cóż wysrubujemy umowy podwykonawcow i na nich przerzucimy większość ryzyk. Koszty się zmniejsza,kejpiaje dowieziemy:) Porzućcie frustracje, pomogliście, sami się czegoś nauczyliście, idźcie dalej z bogiem,czy kim tam sobie chcecie. Nie macie ślubu z firma, ani ona z Wami. Dla wielu osób po studiach czy na początku kariery to będzie ciekawa szkoła, później trzeba dorosnąć. Powodzeni cokolwiek robicie i gdziekolwiek będziecie.

Xtr Nowy wpis
@Kejpiaje

Wszystko zgoda, tylko ja nie wiem po co oni wystawiają oferty pracy, jak zaraz będą płakać że jest za dużo ludzi. NIE POLECAM TEJ FIRMY. Nie wiem co oni obiecują Wam na rozmowach, ale porobicie parę miesięcy i będziecie zażenowani tą firmą jak większość.

Anna Nowy wpis
@Xtr

Dlatego w nowej ofercie dla Network Engineera w Szczecinie masz wyraźnie napisane "adaptive to change' :D

Exodus

Dużo tu o odejściach obecnie. W biurze do tej pory było spokojnie, można było popróbować sił w innych krajach, rozwinąć język, zrobić kurs, zarobić i rozwinąć kompetencje kulturowe. Ale już tak nie jest, nowe porządki nastały. Idzie regres i interesowność. Wiele osób z biura zmieni funkcje lub firmę w najbliższym czasie.

Xxx Nowy wpis
@Exodus

To prawda. Ja np. już zmieniłem :)

maggot Nowy wpis

Ej, ludki, przeglądam właśnie Vestasowego LinkedIn’a i wasze negatywne opinie mają się nijak do tego jak TA firma myśli o swoich najdroższych employsach! Zainteresowanie oraz szacunek do pracownika aż bije po oczach, łzy same ciekną po tłustych policzkach od diet i dodatków - wzrusz 100 % kejpajów. Niechaj jeden z drugim dobrze się zastanowi zanim napisze kalumnie, bo rzucić kamieniem jest łatwo a komplement to już ściska w gardle! Po przeczytaniu kliku wpisów na fachowym portalu jakim jest LinkedI, aplikowałbym na każde stanowisko z miejsca! Oto przykład pierwszy z brzegu - lukrowane. „At Vestas, we can’t describe our employees only by their work responsibilities alone. They are made up of a world of interests and passions. Our Director in Data Privacy, Charlotte Tamstrup Kusnitzoff, shares a bit of her world: “I’m passionate about sports, skiing and adventuring activities in the fresh air, which keeps me sharp and energetic with new perspectives.” - koniec cytatu. Czuwaj!

Ciao Vestas, fajnie było.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Tu, jak i w wielu innych miejscach sprawdza się stary slogan, najlepszy pracownik,to były pracownik, przyszły tez, ale jeszcze o tym nie wie:D. Odejść tez trzeba umieć z godnością. Żal Wam, rozumiem. Wasza frustracja nie sprawi, ze Monika,czy Malgorzata uronią łze, nie uronią jej tym bardziej Kieran ani Jan. Nie sprawi tego nawet survey, nie zmieni się nic poważnego, podwyżek tez od tego nie będzie. Odchodzi nas historycznie dużo, to fakt, podejrzewam, ze do progu bezpieczeństwa firmy jest nadal daleko. Jakby odeszła połowa, to by było coś, ale czy by to coś zmieniło? Watpie:) jakbyś sie zmieniły ze 2 wyżej wymienione osoby to może nowe by coś ugrały, albo udało by im się przekonać kogo trzeba. Równie prawdopodobne, ze taka jest polityka firmy. Tej i każdej innej na tyle dużej.

Technik
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Nie lubię licytować się z przyszłym pracodawcą o wynagrodzenie jednak jestem doświadczonym pracownikiem z branży i znam wartość swojej wiedzy i czasu. Niestety pracodawca marnuje go już na wstępie zapraszając na rozmowy mimo braku akceptacji minimalnej kwoty wynagrodzenia próbując licytować się jak na targowisku.

Pytania

Oczekiwania finansowe ?

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Gajowy

Jeśli do tej pory pracowałeś jako sprzedawca warzyw na straganie lub innym lokalnym rynku i wiesz jak włączyć oświetlenie za pomocą włącznika w domu to… drzwi do prestiżowej firmy Vestas stoją otworem. Zrobisz tu karierę a wszyscy będą klepać Ciebie po ramieniu za to jaki jesteś za….ty. W tej firmie została już tylko garstka ludzi wykwalifikowanych. Vestas PL stworzył Polski TechSupport tylko po to żeby piekarz, malarz, kasjer z biedry nie zrobił sobie kuku. Ludzie zwalniają się masowo a Ci co zostali mają wy…e bo kto będzie łamał sobie plecy za te grosze. Ciekawe…? kiedy kierownicy wyjdą z za biurek i pójdą w pole :) Pozdrowienia

offshorek
@Gajowy

Jakiś czas temu pani dyrektor serwisu jasno uświadomiła wszystkim że Vestas nie jest firmą premium jak większość sobie to wyobrażała. Wobec tego uważam że z tymi drzwiami do prestiżowej firmy to lekko przesadziłeś ????

Marco
@Gajowy

Dokładnie tak jak napisałeś @Gajowy :) Potwierdzone niestety... Teraz serwis w Toruniu już w rozsypce. Tam już najlepsi odchodzą lub odeszli.

Lvi
@Marco

Dobrze napisane. Polski vestas charakteryzuje niemieckie skąpstwo ze słowiańskim polotem. Najlepsze, że oni mają to w głebokim poważaniu, bo myślą, że podwykonawcy im będą sprzątać te zaniedbane kapcie za pół darmo. A stawki rosną wszędzie bo ludzi potrzeba do roboty. Wyszkolonych ludzi z papierami i wiedzą oddać, bez żadnej rozmowy czy propozycji podwyżki, to w tych czasach trzeba być skrajnie nieodpowiedzialnym. Widocznie nie tylko technicy mają wyj..ne, ale i management. Kpina.

Siwy
@Marco

Siemka. Właśnie złożyłem papiery i teraz natrafiłem na te opinie. Mógł bym Cie prosić o kontakt chciał bym pogadać za nim trafię z deszczu pod rynnę. Jak byś mógł napisz rafren2@gmail.com

Levi

@Levi

To ile tej fluktuacji jest rocznie? Z 8%? Czyli taki naturalny przepływ można rzec. 8% technicznych. W skali całości to z 5%. Czyli srutu tutu.

Srutu tutu
@Matemaryk

Twoje wyliczenia są tak trafne jak Twój nick. Teraz chociaż wiadomo komu w biurze płacą 5zł. PS. od początku roku zwolniło się ok. 30 techników i co… następni doświadczeni ludzie będą się zwalniać a firma jeśli się nie otrząśnie to życzę powodzenia, wtedy to nawet excel słupków nie ogarnie:)

HappyExt
@Levi

Z takim managierem i niemieckim zarządem to podejscie sie nie zmieni. Ciekawe kiedy Wam powie, że na goworku wylała się na polski Vestas fala hejtu (bezpodstawnie rzecz jasna....) Oczywiście wszystko będzie winą techników, bo się pozwalniali do lepszych firm robić robotę, za jasne stawki, bez słuchania korporacyjnego pierdalamento i zwodzenia, że podwyżki w toku. Ciągłe "ulepszenia", dopieprzanie się do godzin, śledzenie na satisach... Na szczęście, nie wszędzie tak jest. A kolega wyżej od fluktuacji bredzi.

@Srutu tutu

I co że się zwolnili? Doświadczonych? W czym? W pchaniu smaru, doświadczeni w sprzątaniu, narzekaniu? Praca jak każda inna, nie jest to zawód wysokich lotów. 30 osób, zadaj sobie pytanie czy komuś zależy na tym by się nie zwolnili. Nim szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej się wyśpisz. Nie ????

technik
@Matemaryk

Doświadczenie w pchaniu smaru i sprzątaniu wystarczało jakieś 5 lat temu. Najwyraźniej na tym etapie zatrzymało się biuro a Ty jesteś żywym tego przykładem. Na szczęście rzeczywistości nie (usunięte przez administratora)i ludzie którzy się zwolnili, są w trakcie wypowiedzenia i niebawem pożegnają się z firmą dobrze o tym wiedzą. Wiedzą o tym również inne firmy dla których "pompowanie smaru" jest też cenna. Lizanie d..y przełożonemy, bo to chyba Twoja specjalność, nie ma wzięcia z tego co się orientuję. Dla Twojej mizernej wiedzy to obecnie smar pompują podwykonawcy a odchodzą ludzie doświadczeni w wymianie głównych komponentów, uruchomieniach nowych turbin i usuwaniu awarii. Specjalizacja w Mk5 i Mk7 już dawno przestała być wystarczająca. Najwyraźniej dla biurowego turbina to turbina. To się nie zmieni tak jak szacunek dla ludzi pracujących na Wasze wypłaty.

Technik 2
@Matemaryk

Żal, rozpacz, niedowierzanie…. Naprawdę w dzisiejszych czasach ciężko nawet o dobrego pracownika biurowego same Ameby. Nic dodać nic ująć….

@Technik 2

Żal to mi Was. Kto powiedział że pracuje w biurze. Wchodzicie tutaj piszecie te wypociny w większości bez sensu. Krzyczycie prawie że, a co zrobiliście by sytuacje zmienić??? Ci co mają jaja to odeszli inni się zgrupowali i próbują pertraktować. A wy co próbujecie?

Technik13
@Matemaryk

A skąd wiesz, że te wypociny nie pochodzą od osób, które już się zwolniły? Pertraktować? Z tego co pamiętam, nikt nie chciał słuchać tego co grupa techników miała do powiedzenia. Jak padła propozycja odnośnie pofwyżki wynagrodzeń, to mydlono oczy jakimś badaniem rynku, które zostało wykonane na kolanie w power point na szybko. Ludzie się zwalniają już nie tylko przez zarobki, a sposób traktowania pracownika.

biurowy pracownik
@Levi

Wszyscy pracujemy w korporacji, a korporacje widzą tylko słupki. W biurze też jest wiele bolączek, wcale nie mniejszych niż na polu - czy to w serwisie, czy na uruchomieniach na projektach. Razi mnie tylko krótkowzroczność kolegów po byłym fachu, jakbyśmy mieli jakiś wpływ na waszą niedolę. Tak jak już wspomniałem, korporacja to bezduszna machina i nie mówię tego z przekąsem, jak chcesz coś zmienić, to zwyczajnie zmień firmę. To jedyna opcja - ruch słupków w excelu spowodowany coraz częstszym odchodzeniem pracowników wymusi jakiś ruch od tych którzy mają tutaj coś do powiedzenia. Czy podniosą wam pensje, czy zaczną was inaczej traktować, no cóż, będą szukać łatwiejszych rozwiązań. Właściwie to już znaleźli, externali. Zaraz usłyszę, że externale nie wymienią gbx ani nie zrobią commisioningu. Spójrzcie na fairwind, zrobią, taniej. Nie szukajcie w korporacji z korzeniami w innym kraju PRLowskiego podejścia do ciężko pracującego robotnika, któremu należy się szacunek. Masz do czynienia z maszyną do robienia pieniędzy. Za pracę zapłacą Ci tyle, za ile ludzie będą chcieli pracować, nie mniej i nie więcej. Dyktować warunki mogą prawdziwi specjaliści, nie robotnicy, technicy, czy szeregowi pracownicy biurowi. To wysokość twojej wypłaty w rzeczywisty sposób określa w jakim stopniu jesteś specjalistą, a nie mniemanie o sobie. PS. Nie mam zamiaru nikomu ubliżać, udzielam się dla młodszych pracowników. PS2 Na wszelkie internetowe spiny odpowiadam "chyba Ty". Pozdrawiam.

Romi
@Matemaryk

W jednym przyznam ci rację w tym momencie tej firmie zależy na tym żeby technicy którzy wypracowali sobie jakiekolwiek wyższe wynagrodzenia sami sie zwolnili... Nie będzie trzeba płacić odpraw. Planujesz odejść zgromadź jak najwięcej dowodów na przekręty w tej firmie pójdziesz do sądu i na dzień dobry firma sam zaproponuje ci ugodę $$$ ;) Nie daj się zastraszyć to firma która swoim prawniczym bełkotem próbowała zniszczyć nie jednego pracownika. Rób kopię każdego dokumentu który podsyłają do podpisania nawet jeśli go nie podpisujesz.

Marco
@Levi

Teraz podobno Toruń króluje :)) Odchodzą tam najstarsi i najlepsi. technicy..

Nie polecam - były pracownik

Praca biurowa. Jest to typowe korpo, nic specjalnego. Atmosfera pracy na plus i tyle. Możliwość uzyskania podzywek niemalże graniczy z cudem. Czesto konieczna jest praca po godzinach, za którą oczywiście płacone nie jest. Praca na max. do roku czasu i niestety trzeba szukać czegoś nowego. Panuje tam wielki chaos informacyjny. Na dłuższą mete zdecydowanie nie polecam.

Zgadzam się
@Nie polecam - były pracownik

Niestety to co piszesz to prawda. Potwierdzam.

nic się nie zmieniło
@Nie polecam - były pracownik

Widzę że przez tyle lat nic w tej firmie się nie zmieniło... mimo że firma podobno słucha swoich pracowników

Prawda

Prawda

@Nie polecam - były pracownik

A czym spowodowane jest to, że uzyskanie podwyżek w Vestasie graniczy niemalże z cudem? Czy nie są one raczej przyznawane czy po prostu są jakieś spore wymagania, które trzeba spełnić aby móc na nie liczyć?

@Iza

To pytanie do kierowników którzy je przyznają - żeby zabłysnąć zawsze zarzucą ci coś co musisz poprawić żeby tą podwyżkę dostać i tak co roku coś nowego...

belzedup
@Samochodzik

@Samochodzik, czy dotyczy to ogólnie całości firmy, czy konkretnego działu? Widzę ciekawe ogłoszenie o pracę "Digital Customer Support Coordinator", warto się w ogóle w to pchać?

@belzedup

Nie wiem czy tak jest w całej firmie. Wolę mówić o faktach których sam doświadczyłem więc tak to niestety wygląda dziale serwisu. Ogólnie firma z zewnątrz wygląda prestiżowo ale jak już w niej pracujesz to znikają złudzenia jak by opadła nagle kurtyna... No i te lojalki i straszenie zwrotem kosztów szkoleń jak się zwolnisz wcześniej niż obowiązuje okres umowy. Szkolenia są za granicą to koszty jednego szkolenia ponad 30tyś i lojalka na 2lata. Podpisałem bo i tak już nie miałem wyboru... ale wiadomo już przez 2 lata mają mnie na widelcu i na żadną podwyżkę nie mogę liczyć a teraz dopiero wiem jak praca tu wygląda i ile powinienem wołać jak dowiedziałem się od ludzi co tu pracują.

@Samochodzik

A czy mogłabym Cię jeszcze dopytać właśnie o wysokość wynagrodzenia w Vestasie na dziale serwisu? Nie musi być dokładna kwota, chociaż mniej więcej :) Czy obowiązuje tylko podstawa, czy również i coś jest do niej doliczane?

@Iza

Jak zrobisz nadgodziny to ci doliczą ale pensja podstawowa nie ma nic wspólnego z obecnie panującymi realiami... Dla porównania żona pracuje w biedronce 4200zł brutto na początek po roku 4500zł za 8 godzin pracy z płatną przerwą w pracy ja 5000zł brutto do tego ciągle przymusowe nadgodziny delegacje i śmieszna złodziejska przerwa za którą ci nie płacą... Ogólnie po podpisaniu mowy zanim się połapiesz w tych wszystkich systemach ERP i rożnych aplikacjach na telefon to mija sporo czasu dopiero zaczynasz widzieć jak jesteś oszukiwany na każdym kroku. O przelewach na konto nie wspomnę tam kreatywna księgowość działa perfekcyjnie. Często nie zgadza się wynagrodzenie dochodzić swojego trzeba telefonicznie w innym kraju i tak powiedzą że wszystko nalicza system i jak zaraportowałem tak mi zapłacono... Co oczywiście nigdy się nie zgadza...

Technik

Firma ok żeby poznać specyfikę pracy na turbinach tej firmy, porobić uprawnienia i . ..... resztę sobie sami dopowiedzcie????

@Technik

Ale co ktoś ma sobie dopowiedzieć jeśli chodzi o pracę w Vestasie? :P Jakie uprawnienia można sobie w firmie porobić i jakie doświadczenie nabyć? Czy jest możliwość awansu gdy kwalifikacje pracownika wzrosną i właśnie nabędzie on uprawnień?

Romi
@Iza

Ile sa warte uprawienia sep zrobione w vestas ? Jak do tej pory byłeś malarzem i o energetyce nie masz zielonego pojęcia. Tacy ludzie w firmie powodują tylko zagrożenie dla innych. W vestas SEPy to fikcja firma płaci i wymaga żeby wszyscy zdali a dalej to sobie radźcie sami.... Nie chcemy więcej pracować z osobami które nie mają pojęcia o tej pracy ze względu na własne bezpieczeństwo. Wielkim problemem jest dominujący procent ludzi niewykwalifikowanych zatrudnionych na stanowiskach technicznych

TechnikExt

Firma jak firma, żadnego szału. Typowe korpo. Jeśli chodzi o zarobki w branży to kiepskie, absolutnie bez rewelacji, jak na pracę w takich warunkach i z takim szerokim zakresem obowiązków. Niby jest się technikiem, a trzeba robić wszystko, czasem naprawiać nawet niekompetencje niektórych z innych działów. Dużo zależy jakiego ma się przełożonego. Atmosfera między pracownikami w miarę, choć czuć ogólne rozczarowanie kierownictwem polskiego oddziału, i to mocne. Dość dobre ubrania robocze. Wymagająca, absorbująca praca, z nieadekwatnym wynagrodzeniem (na niekorzyść pracownika oczywiście).

EXternal
@TechnikExt

Wszystko się zgadza o czym piszesz. Mam kontakt z chłopakami z serwisu i tak podłych nastrojów nikt nie pamięta w firmie. Jedni już złożyli wypowiedzenia a inni jeszcze się łudzą że może coś się poprawi i czekają. Firmy z branży wiatrowej łykają Vestasowców bardzo chętnie proponując 2-3x większe stawki godzinowe. Miałem aplikować do Vestas z myślą o pracy na miejscu+stała umowa ale nie wiem czy jestem gotowy na obniżenie poziomu życia ;-)

Dobrze już bylo

Kilka razy już to padło na forum, z mojego doświadczenia potwierdzam: firma zmierza w stronę podwonawcow,mogą was łudzić kilka lat, e nie będzie dłużej jak za kilka lat od teraz zostanie ledwie garstka ludzi. Reszta będzie zlecona podwykonawcom. Generalnie logicznie i matematycznie nie ma z czym dystkutowac,to sluszny kierunek. Tylko po co łudzą nam oczy?bZaoj i ludzi to to że nas (usunięte przez administratora) i opowiadają że będziemy potrzebni,pytanie tylko jak długo? 5-7 lat więcej nie trzeba, t9 postepujaca specjalizacja globalna, dlatego firmy nie szkoła już własnych ludzi,nie budują własnych budynków,bo u po co? To się nie opłaca, rylko po co robią z nas (usunięte przez administratora) Już wszyscy słyszeliśmy od Moniki: „jak się komuś nie podoba,to może iść do warsztatu samochodowego”. Pójdziemy Monika,spluniemy za siebie i pójdziemy, zostawiajac za sobą nieprzespane noce i czas spędzony na edukacji i budowaniu firmy. Ty zostaniesz, pewne rzeczy zawsze pływają na powierzchni…

Anal
@Dobrze już bylo

Polska język trudna język.

Kumulacja
@Anal

Hehe nie wypróbuje tego z lalą zbyt się ceni :P

Gryzmoł

Może pamiętacie jak bodajże w 2017 roku pan ususzony stojąc na mównicy podczas jednogo z roadshow głośnymi słowami powtarzał że do pracy wszyscy przychodzimy dla pieniędzy. Brakowało wtedy gromkich owacji, potakiwania głowami. Niestety nic z tego nie wyszło, może nie do końca. Zwrócić trzeba uwagę na to że na wioskach z których większość Nas pochodzi nic lepszego nie znajdziecie. Co do Moniki i warsztatów to faktycznie w renomowanych firmach idzie zarobić, praca techniczna jest w cenie, w rozwiniętych metropoliach. Plusów z tej roboty wiatrakowej w polszy nie widzę, kasa marna, odpowiedzialność gigantyczna, pomyłki niewybaczalne. Życia prywatnego nie ma, on call w weekend, gdzie niegdzie w cały weekend, pełne oddanie za w p.p. wkładanie. Tyle w temacie. Więc chłopaki róbta nie gadajta a jak się nie podoba to jest wiele fascynujących równie gównianie płatnych zawodów w polsce.

Zal.pl

Firma mocna na sztandarach,niestety słaba w wykonaniu. Nie ludzcie sie frazesami, tym zeyje Vestas I ich zarząd od dawien dawna. Ta firma toczy się sama dla siebie z własnego rozpędu i rozmiaru,zalosc,frustracja, oczekiwana praca w nadgodzinach bez płacy i tak dalej. Szukam innej pracy,wir obietnic managera niestety bez pokrycia,dobrzy ludzie wymieniani na jakaś slabizne zgodna z linią dyrekcji. Nie mam najmniejszego zaufania do dyrekcji i managerów,kiedyś jeszcze mialam. Nie polecam

Trochę faktów

Czas pracy Zgodnie z prawem przerwa w pracy powinna trwać 11 godzin Firma Vestas delegując pracowników do pracy poza obszarem zamieszkania jako dzień spędzony w pracy liczyła tylko i wyłącznie godziny zarejestrowane w systemie jako worktime czas poświęcony na dojazd często po kilka godzin dziennie nie był brany pod uwagę by obejść przepisy wymaganych 11 godzin przerwy miedzy kolejnymi dniami pracy.

lopez
@Trochę faktów

Coś tam podobno się zmieniło bo za dużo pracowników podnosiło ten temat ale przy okazji nie ma co liczyć że zarobi się tam pieniądze adekwatne do tej pracy i odpowiedzialności. Dla porównania teraz pracuję jako przedstawiciel handlowy na prowizji gdzie czas pracy wyznaczam sobie sam. Sam umawiam się z klientami co miesiąc mniej jak 20tyś nie przyniosę do tego samochód służbowy na użytek prywatny i cały pakiet benefitów. Jak to się ma do tej szczurzej pracy w smrodzie ? No cóż trochę głupio to wygląda ale przyznam że zdecydowanie bardziej zasłużyłem na takie pieniądze pracując w firmie Vestas niż tu gdzie teraz pracuję. Dlaczego? Dlatego że teraz wystarczy utrzymywać dobre kontakty z klientami a w firmie Vestas trzeba urobić sie po same łokcie w śmierdzącym oleju w 30* upale za 1/4 tego teraz... Gdzie tu sprawiedliwość Mimo wszystko polecam tego pracodawcę chociażby po to żeby w przyszłości bardziej docenić nowych pracodawców i stosunek obowiązków do otrzymywanego wynagrodzenia. Pozdrawiam wszystkie dobre vestasowe mordki...

eh
@lopez

Nieźle. A te 20k to EUR czy PLN?

Lopez
@eh

Pracuje w Polsce też w branży OZE więc PLN oczywiście. Do wiatraków nie mam zamiaru wracać na pewno nie jako pracownik terenowy... szkoda zdrowia.

xxxx
Kandydat

Jak długo czeka się na odpowiedź po wykonanej ankiecie hogan ?

Vestas, ech Vestas...

Vestas w Polsce to 2 spółki: 1)Vestas-Poland: serwis i obsługa turbin w PL/LT/BLR No i te w BNL i AFR. Do tego jest 2)Vestas SDC: centrum usług wspolnych(shared Service) dla w zasadzie całego świata. Niech Was ta górnolotności wcześniejszego zdania nie zgubi:), ta spółka ma przynieść poprawę jakości,ale tez(albo nawet przede wszystkim) oszczędności, nie liczcie na konkurencyjne pensje i coś ponad standard. Vestas jest zawsze „na zakręcie” , w pościgu konkurencji albo ma ważniejsze wydatki(przejęcie innej firmy, albo nowe fury premium dla lokalnych watazkow i psiapsiolek szefowej). Firma odpłynęła reszcie konkurencji, szefostwo mami dawnymi sloganami. Do niedawna mozna było przynajmniej kawałek świata zobaczyć,COVID niestety zabrał im ten ostatni atut. Szefostwo promuje samych siebie, unika trudnych decyzji, wybierając latwiejsze (zrzucanie decyzyjności na wyższy level, poza PL i owijanie w bawełnę) i zabiera co najlepsze na swój kaganek, innym rzucajac ograniczoność decyzyjności w ramach swojej pozycji. To po co oni tam są? Dla samych siebie, nie dla Was drodzy pracownicy: dla firmy, maja zrobić dobrze firmie. Nie Wam:) Ba nawet nie dla swoich obowiązków. Bo swoją nieudolność, brak odwagi i dbałości o zespół można schować do tylnej kieszenie spodni na grzanym i chłodzonym fotelu nowej fury. Jako pierwsza firma, czy dla CV można posiedzieć rok czy dwa. Dłużej szkoda czasu. Nic Was tu nie czeka poza frustracja i widocznym wszem i wobec kolesiostwem i ew. romansami;) w tym firma sobie radzi. Co w przyszłości? Oszczędności już wiele więcej nie będzie kolejny krok to oszczędności na ludziach. Podwykonawstwo na wszystkich szczeblach, również biurowych. Naturalny trend każdej korpo.

Kurnik
@Vestas, ech Vestas...

A czegoś się spodziewał? w biurze kurnik. Same kury;) jeden kogut jest, ale one go tam zakwokaly kwoki jedne. Sprawy trzeba za pysk łapać a nie konformistycznie po siebie poukładać. Teraz ma być ma być wygodnie, grzecznie i po ich myśli. Oplatują wokół palca, swojemu szefostwu makaron na uszy nawiną jaka to one dobra robotę zrobiły i jak tu trudno w tej Polsce i cześć piesni. Szowinizm mówię Wam, dozyliśmy czasów wtórnego szowinizmu:)

@Ewakuator

Zgadzam się z tym o czym mówisz mam dowody na to że firma oszukuje w sprawie badań środowiskowych miejsca pracy... Za pracę w tym miejscu należy się nam technikom szkodliwe... Kolejną sprawą jest proces rozwiązywania umowy z pracownikiem... Nieprawidłowości jest cała masa czas wstać i powiedzieć o tym głośno !

Bolo
@Ewakuator

Możesz bardziej konkretnie się wypowiedzieć na temat "wyziewów olejowych". Czy to te "wyziewy" są rakotwórcze, czy jak? No i z czego te wyziewy? Z przekładni? A obciążenie kręgosłupa z czego wynika? Musicie dźwigać na górę narzędzia? (z tego co widziałem są tam wciągniki to takich rzeczy).

Imbus
@Bolo

Bolo zapraszam do zapoznania się z kartą charakterystyki olejów przekładniowych... takich ludzi jak Ty Vestas potrzebuje nieświadomych zagrożeń i nie myślących co będzie za kilka lat. Jeśli chodzi o kręgosłup to nie ciężar a pozycje w których musisz pracować... kręgosłup to nie guma którą możesz wykręcać i wyginać jak chcesz. Ech żal żal

@Bolo

Zapraszam do pierwszego lepszego huba kilkuletniej turbiny. Gdy posiedzisz tam cały dzień to zrozumiesz. Obciążenie wynika z nienaturalnej (wymuszonej) pozycji ciała podczas dźwigania, kręcenia śrub, prac serwisowych. Co do rakotwórczości to podobno olej hydrauliczny jest tak zdrowy że można go pić, a rękawice nitrylowe rozpuszcza w kilka minut.

Obserwator
 Problem
@Ewakuator

@ewakuator masz rację co do kilkuletnich turbin, są bardzo zaniedbane przez Vestas, a niby firma z dużym stażem. Jako podwykonawca nawyginasz się tu i tam, lecz w oczach Vestas jakość wykonania twojej pracy jest słaba. Każdy potrafi pchać smar, niestety większość nie ruszy ręką żeby go zetrzeć, a wszystko z pozwoleniem Vestas...W sumie fakty się zgrywają, jaka płaca taka praca...

Escobar
@Bolo

Tak musimy dźwigać ciężkie elementy na przykład wymieniać śruby na wieży czasem dziennie do przeniesienia 2- 3 tony nowych śrub i 2-3 tony starych śrub a w wieży nie ma wciągarki. Winda ma zabezpieczenie przed przeciążeniem sama nie pojedzie a 2 dorosłe osoby w kompletnym ubiorze to szczyt jej możliwości. Zaznaczam że jedna śruba w zależności od wielkości waży 15-20kg Kto chętny popracować i przenieść 6 ton dziennie ręcznie za 5000 brutto w 30stopniowym upale pełnym ubraniu i obowiązkowych długich spodniach (bo krótkie są niebezpieczne (według firmy) ale 6 ton dziennie dla kręgosłupa to już bezpieczne) W firmie jest więcej urazów kręgosłupa niż wypadków komunikacyjnych a robimy samochodami w ciągu roku 80-100tyś km. Firma chce uchodzić za super dbającą o bezpieczeństwo pierwsze kilka miesięcy faktycznie myślałem że tak jest jednak szybko życie zweryfikowało podejście firmy i kierownika na regionie ile nasze bezpieczeństwo jest warte...

Techniczne księżniczki
@Ewakuator

Niestety technicy w Polsce to księżniczki pragnące księcia na białym koniu nie dając nic od siebie... Proponowałbym uczciwie pracować:)

Max
Klient
@Ewakuator

Tak czytałem to morze łez i zastanawiałem się nad jednym ,chyba tez odebrało Ci wolna wole bo jak było Ci tak bardzo żle to po co się tak męczyłeś. Na mój gust to wylano Cię za ...oczywiście niepopełnione winy i teraz dajesz upust swojej frustracji. Co do przestrzegania czasu pracy i przerw, załóż własną firmę o ogłaszaj sobie tyle i takich długich jakie będziesz chciał przerwy, będziesz zadowolony ,ciekawe jak długo.

Escobar
@Techniczne księżniczki

Co ty wiesz u uczciwej pracy... Nie bez powodu wrze między technikami prędzej czy później bańka pęknie...

samochodzik
@Max

Pamiętaj jak ci płacą tak pracuj... Jak ty złapiesz firmę na oszustwie to mówią że sie pomylili ale jak oni złapią ciebie to ty nie mogłeś się pomylić ;) Szkoda że ta firma zawsze myli się na swoją korzyść... Wnioski zostawię bardziej inteligentnym...

MMMAx
Kandydat

Cześć! Czy ktoś wie może na jakie stawki można liczyć na start? Mowa o techniku turbin wiatrowych. Wymagana jest własna działalność? Słyszałem że fair wind rzuca 10e na start plus masz papier na 5lat lub 1000h, inaczej zwracasz koszty kursów, to prawda ? Jak jest w vestasm

@MMMAx

Działalność nie w tej firmie. Umowa o pracę. Stawka na start to ok 3500netto. Czyli bieda. Szkoda czasu. Kursy w vestasie są, z lojalką jednak nie od razu. GWO to musi być, sepy, udt i tyle na start. Level D to kiedyś, po kilku miesiącach. Vestas, stabilnie i biednie. Jednak stabilnie... Jak jesteś ze Szczecina to aplikuj do biura, kasa podobna i jest się gdzie wysrać.

Mechanik

Długo biłem się z myślą o przejściu do innej firmy czekając na tak zwane „lepsze jutro w firmie Vestas”. Niestety po wielu latach pracy byłem zmuszony opuścić ten tonący pokład. Z każdym miesiącem, nowymi planami, celami i wytycznymi było coraz gorzej. Firma przestała doceniać techników i prace, którą wykonują tu zgadzam się w 101% z „Ewakuatorem”. Dawniej Technicy zadawali sobie pytanie „czemu zarabiamy mniej od Duńczyków czy Niemców?” na dzień dzisiejszy pytanie brzmi „dlaczego firma podzieliła Polskich techników i ich wynagrodzenia w zależności od regionów”. Wszyscy robimy te same serwisy i dźwigamy te same narzędzia a praca na wschodzie czy zachodzie jest tak samo ciężka i szkodliwa dla zdrowia. Fala zwolnień i braku motywacji jest konsekwencją złego zarządzania. Dawniej... „branża zamrożona, brak sprzedaży” na dzień dzisiejszy COVID;) polaczki ze Szczecina zawsze coś wymyślą. Jestem jednym z techników, który pokazał drogę do lepszych pieniędzy i warunków pracy gdzie pracowników traktuje się równo. Kolejna fala wypowiedzeń to tylko kwestia czasu. Młodzi zatrudnijcie się w Vestas, róbcie szkolenia a potem zaczniecie godnie zarabiać w innej firmie gdzie wykwalifikowanego pracownika szanują i doceniają.

Qubec
@Mechanik

Mechanik, w której firmie traktują dobrze techników? Też mam ochotę na zmianę, ale póki co wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

@Qubec

Jak coś sobą reprezentujesz to wiesz gdzie mnie szukać. Zapytaj się kolegów z regionu gdzie przechodzą:)

@Mechanik

W związku z wieloma nieprawidłowościami w firmie przygotowywany jest pozew przeciwko pracodawcy jeśli macie coś do powiedzenia na temat warunków pracy panujących w zakładzie zapraszam do rozmowy przez okres swojej pracy zgromadziłem trochę dowodów i informacji na temat działalności pracodawcy.

@Mechanik

Zmieniło się coś pod względem nacisków że strony przełożonych ?

@Sprawiedliwy

Z tego co mi wiadomo to nic się nie zmieniło jak było tak jest. Technicy nie wytrzymali i zawiązali związek zawodowy NSZZ to chyba jedyna pozytywna zmiana. Raczej nie masz co walczyć z tą firmą to jak „walka z wiatrakami”.

@Mechanik

Ciekaw jestem kiedy nastąpi zemsta ze strony zarządu a chłopaki pożegnają się z pracą.

@Ewakuator

Tak jak mówisz tylko patrzeć jak polecą głowy pod wygodnym pretekstem stosowanym przy praktycznie każdym rozwiązaniu umowy o prace... Firma lubi eliminować tych z głowa na karku żeby czasem reszta się od nich nie nauczyła walczyć o swoje... Dlatego przyjmują ciemnogród.

Stary
@Sprawiedliwy

Jest realna szansa żeby pracodawca odpowiedział za wszystkie zaniedbania zostawcie jakiś namiar do siebie byle anonimowy.

Calab

Real life
@Calab

Zapomniałeś jeszcze o dodatkach na święta, paczkach dla dzieci, premiach uznaniowych za wkład w wykonanie projektu, dodatkach za szkolenia nowych pracowników, bonusie za nie chorowanie i wielu innych dodatkach których jak wyżej wymienionych nie ma...

Elf
@Real life

Te wszystkie benefity sobie zostawcie i zacznijcie w końcu godziwie płacić

Bob
@Elf

Jak można rozumieć wysokie zarobki? Czy na 4k netto można liczyć?

komik
@Calab

A w tej bajce to były smoki ??

Anonim

Ale bzdury z tą pensja

Jarek
@Calab

Hr-owe bzdury mydlenie oczu przyszłym kandydatom

roki
@Elf

Chwalą się tymi benefitami z których nikt nie ma czasu korzystać bo każdy jest ganiany jak szczur w klatce... nawet w domu nie można się ukryć przed ta chora firmą. Wiecznie inwigilowany podsłuchiwany... Nie ma w tej firmie czegoś takiego jak wolność słowa.

Maciek

Naprawdę płaci w systemie kwartalnym ? Jak to działa?

technik
@Maciek

Pracownicy otrzymują wynagrodzenie w systemie miesięcznym jednak trzeba pilnować czy nadgodziny i dodatki zostały poprawnie naliczone. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby wypłata wpłynęła z opóźnieniem. Rozliczenie 90dniowe dotyczy płatności przelewowych między firmami.

@technik

Nie wiem gdzie pracujesz. Chyba w biurze? Nadgodziny- nieodłączne w pracy technika, wypłacane są powyżej 30h w systemie kwartalnym. Czyli są kumulowane i wypłacane raz na 3 miesiące. Z opóźnieniem nigdy nie wypłacono natomiast powielam że czas pracy był wielokrotnie źle rozliczany.

Jarek
@Gryzmoł

Dokładnie jak wyżej powiedziane. Przeciągają wypłacanie nadgodzin żeby ciężej było zweryfikować to że robią cie w .uja z nadgodzinami.

Zostaw merytoryczną opinię o Vestas - Szczecin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Vestas
2.4/5 Na podstawie 182 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Al. Niepodległości 44