Opinie o Vestas w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Vestas. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Vestas o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Instalowanie maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vestas w Szczecin

Niezadowolony

Po odejściu z tej firemki zwanej polskim Vestasem, w ciągu dnia pousuwała wszystkie moje konta by jak najbardziej utrudnić mi życie z przejściem do innej firmy. Naprawdę nie rozumiem jak w wolnym rynku można tak traktować pracowników. Dobry jest też ten kierowniczek który sam siedział po dwie godziny za technika pod turbina by pełna dietę łapać, śledzi teraz auta na każdym kroku, wyskakuje z pytaniami gdzie co i jak. Firma nie elokwetna z niewiadomymi godzinami powrotu do domu i pracami na najbliższy czas, płacącą znacznie poniżej w branży. Jedyne co dobre wyniosłem z tej pracy to wymagane szkolenia które firma mi zrobiła. Siedźcie i róbcie tam sobie za 1500€. Delegacje, dyżury w soboty szkoda, człowiek garba nadstawiał a po odejściu plunięcie w twarz, tak firma traktuje swoich byłych pracowników.

Pablo
@Niezadowolony

Swiete słowa - blokują wszystko w ciągu kilku minut żebyś nie powiedział nikomu za dużo... Nie jeden nagrywal ich zachiwanie doskonale pamiętam akcje jak visor nie pozwolił się nawet porzegnac z resztą pracowników...

gość !

Jak co to wjeżdżam tam na mistrza kompletacji za 9000 zł netto na łapkę i robię obsługę całej produkcji w materiały !!! Niżej nawet nie rozważam ! robię robotę na czas i bez problemu nie korzystam z l4 !!!

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w firmie Vestas? 14 lipca na portalu Pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie na stanowisko technik serwisu. Ktoś z Was aplikował?

Były technik

Firma na start oferuje 8000zł brutto o ile podwyżki weszły w życie do daje jakieś 5,5-6k netto na rękę. Ze względu na nadgodzinny, delegacje jakie panują w tej firmie jak i w tej branży, zarobisz około 8000zł na rękę kosztem nocek poza domem i wieczornych powrotów z pracy. Sufit w tej firmie to jakieś 12000zł brutto gdzie dostało kilka osób w kraju, Ci co nie dostali, zawiedli się, odeszli do konkurencji. Ludziom spoza branży może wydawać się to dużo, niestety ale Polski Vestas, jest najgorszym płacodawcą o jakim mi wiadomo w branży. 8000zł na rękę daje jakieś 1700 euro na start. Aktualnie zarabiam więcej w tydzień, niż w tym Polskim Januszexie w miesiąc. Do tego niestety ale chorzy visiorzy, śledzą Cię na każdym kroku, zbierają hak w swoich notesach. Safety first tylko na papierze, liczą się wyniki i wykresy, a nie twój czas spędzony z rodzina . A szkoda bo było to kiedyś fajne miejsce do pracy! Dobra trampolina na start, co najlepsze nawet firma zewnętrzna rekrutująca dla Vestasa tak mówi, żeby zachęcić do tej branży.

Sebo
@Były technik

Dużo jest nadgodzin i delegacji? Jak wyjeżdżałeś to załatwiali zakwaterownie i dodatkowe diety? Ty ile czasu tu pracowałeś?

Były
@Sebo

Dużo zależy od site na którym pracujesz, w moim przypadku było dużo. Robiłem średnio 200-220 godzin w miesiącu. Co do delegacji w moim przypadku było to około 50%. Zdarzały się miesiące gdzie od pon do piątku byłem poza domem, a były też miesiące gdy roboty było na miejscu więcej i wracało się dzień dnia do domu. Dieta wynosi około 150zł brutto oczywiście za posiłek masz obcinane zgodnie z kodeksem pracy :). Pracowałem tam dwa lata i jak duża część kolegów latam za granicę, gdzie pieniądze są lepsze a po powrocie mam czas by posiedzieć z dziećmi i żona.

Aktualnie pracuje
@Były technik

Kolega trochę przesądza. Technik po kilku latach pracy 12 ma spokojnie. Jest wiele szczebli awansu, kończąc na commisioningu gdzie technicy osiągają 15-25 lekko. Owszem konkurencja płacić więcej, ale dodajmy że jest to praca w delegacji po 3-4 tygodnie, na własnej działalności. I jak masz przestoje kilkumiesięczne, bo nie ma roboty to nikt Ci nie płaci. Bądźmy obiektywni, to że nie wszystkim się udało to nie znaczy że jest tak w całej firmie. Polecam. Fakt minusem jest dziwne podejście niektórych kierowników, no ale takiego raju nie ma, że szef jest zawsze taki jak chcemy. To tylko na własnej działalności

Były
@Aktualnie pracuje

12 tys.po kilku latach pracy.Po 11 latach miałem niecałe 11tys. brutto.Te 12 tys. to się zarabia w tydzień na rękę jako podwykonawca i nie na własnej działalności tylko na umowie o pracę ze wszystkimi benefitami.Co raz więcej firm zatrudnia na umowy o pracę.Pracuję już dwa lata jako podwykonawca a żadnego przestoju nie było.Te 25 tys. to chyba musisz być w delegacji z 2 miesiące i to zagranicą. Pozdrawiam

Paula
@Aktualnie pracuje

Hmmm...to poczekaj, dobrze rozumiem, że nie ma co tu się nastawiać na stałą współpracę, bo potem są przestoje? To na ile miesięcy pracy można u nich liczyć? No i możesz podać przykłady tego dziwnego podejścia kierownictwa? Czym to się objawia? No i co ile jest zjazd do rodziny? Zjazdy organizują i płacą za nie, czy trzeba samemu o to się zatroszczyć?

@Były

25 tyś pewnie jako visor ;) Z tego co widzę po wypowiedziach to ich tu nie brakuje żeby się trochę wybielić. W tym (usunięte przez administratora) próżno liczyć na takie zarobki i nie bez powodu użyłem słowa (usunięte przez administratora) pracodawca ma wszystkie jego cechy. Nie wiem czy lojalki z bajońskimi karami nadal obowiązują jak za moich czasów ale są tego najlepszym dowodem.

@Były

Popieram pracowałem 5 lat 8k netto z dyżurami w soboty i niedziele sie kilka razy trafiło ale to wszystko nie sądzę żeby warunki finansowe poprawiły się 3krotnie

Technik

@Pracodawca , po jakim czasie mogę się spodziewać odpowiedzi (negatywnej, bądź pozytywnej) w sprawie aplikacji na stanowisko technika serwisu? Deadline na wysyłanie CV minął 5.09.23r. Nie wiem czy nadal spodziewać się jakiegoś feedbacku.

Ten
@Technik

Wysłałeś same CV a jeszcze nie byłeś na rozmowie? W sumie już trochę czasu minęło. Może warto zadzwonić i dopytać w kadrach. Jak myślisz?

@Technik

Ta firma organizuje rekrutacje jak na pilotów promów kosmicznych w NASA jak w ciągu pół roku się odezwą będzie dobrze... oczywiście jesteś w kolejce dojdą do ciebie jak wszyscy przed tobą się zorientują co jest grane i zwolnią zanim zdążą podpisać lojalki. Nie martw sie na twoje szczęście że ciebie jeszcze nie zadzwonili i lepiej dla ciebie żeby nie dzwonili. Jak już zadzwonią dobrze analizuj rozmowę wypytuj o warunki lojalek. Niech ci nie zamydlą oczu zapewnienia że masz prawo odstąpić od pracy jak czujesz że twoje życie jest zagojone itd. Odstąpisz od pracy tylko raz zapewniam cię że twój przełożony cię za to wynagrodzi odpowiednio.

@janusz

Radzisz kandydatom i dobrze, że radzisz, ale przyznam, że nie wszystko rozumiem w Twojej opinii. O jakie lojalki chodzi - za szkolenia na dane stanowisko? Przez ile lat one z grubsza obowiązują? Prawo odstąpienia od pracy, gdy życie jest zagojone? Łot? Chodzi Ci o jakieś L4 na zaburzenia nastroju, czy co, bo serio mam problem z ogarnięciem Twojej myśli:)

KP

Chodzi o lojalki, za szkolenia na które wysyła Cię firma. Są one zazwyczaj na 2 lata, ale w ciągu tych 2 lat dostaniesz nowe szkolenie a co za tym idzie nowa lojalka :) Prawo od odstąpienia pracy, pamiętam sytuację gdy zostałem wysłany na awarie na farmę wiatrową 3 godziny drogi od domu. Po dojechaniu i wjeździe na turbinę, niestety nie udało mi się dokończyć troubleshootingu, gdyż niebezpiecznie zbliżała się burza, a mój czas pracy też nie jest z gumy i pojechałem do domu. Na drugi dzień, telefon z pytaniami odnośnie mojej pracy, czemu nie dokończyliśmy tego, że turbina stoi nadal, lost production factory spada itp. Mina kierownika nie była zbyt zachwycona, a podwyżki omijały mnie bardzo szerokim łukiem, do tego stopnia, że sam stwierdziłem że nie będę (usunięte przez administratora) i być dyspozycyjny 7 dni w tygodniu za 7000zł brutto podstawy. Zwolniłem się i poszedłem do konkurencji w branży. Za 3 tygodnie pracy otrzymałem tyle samo co w poprzedniej firmie tylko w innej walucie, euro. Żal mi tylko, że zrobiłem to dopiero tak późno, gdy granica wykorzystywania i traktowania przekroczyła wszelkie granice. Fakt każdemu z nas, opuścić dom jest ciężko, ale po tych tygodniach poza domem, mam w końcu czas by pobyć ale to pobyć z żona i dziećmi, a pieniądze które już zarobiłem pozwoliły mi na pobudowanie domu i spokojnie życie :) ! Jeszcze do tych kolegów wytykaczy, że dwa tygodnie poza domem to szmat czasu. Policzcie ile wy w miesiącu, śpicie poza domem. W moim przypadku było to 50/50. Teraz mam tak samo, tryb ciągiem , a po dwóch tygodniach pracy mam wolne, a nie do pracy jak to się zdarzało po ciężkich delegacjach w Polskim Vestasie. Niestety z biegiem czasu i widzę że nie wiele się zmieniło od tamtej pory, z czystym sumieniem mogę powiedzieć że Polski Vestas jest jednym z najgorszych płacodawców w branży, ani tutaj nie ma jakiś super pieniędzy, a życie prywatne też pozostawia wiele do życzenia.

@KP

A jak się firma nazywa w której teraz pracujesz ? . Jeśli można wiedzieć?

Kp
@@Ja

Nie chce robić reklamy, ale jak wejdziesz na linkedinie na byłych pracowników gdzie teraz się podziewaja, znajdziesz tam odpowiedź. Całymi site u mnie odchodzili. Mina kierownika gdy na biurku leżą 4 wypowiedzenia bezcenna :)

Seba

Domyślam się że chodzi o pracę w warunkach niebezpiecznych w firmie obowiązują instrukcje na wykonanie każdej pracy w instrukcjach są zawarte informacje przy jakich warunkach jaką pracę można wykonać ile osób jest wymagane do jej wykonania i w jakim czasie. Kierownicy mają to głęboko gdzieś - robota ma być zrobiona ty sie masz martwić żeby ci się nic nie stało - a jak się stanie to powiedzą że nie przestrzegałeś instrukcji wykonania pracy i to twoja wina... standardowe zagrywki Nikogo nie interesuje że praca jest przewidziana dla 4 osób jest 2 i masz to zrobić w 2 osoby... Jak ? A no tak żebyś zrobił i żeby nikomu się nic nie stało... Mało tego brakuje ludzi do pracy to dostajesz do pomocy obcokrajowca który rozumie co 2 słowo albo jak go nie przypilnujesz to odwali ci jakiś numer... Chore podejście do pracy.... Ogólnie o tej firmie można bloga pisać kanał na (usunięte przez administratora) zakładać tematów nie braknie na pewno...

Do uczestnictwa w rekrutacji nigdy nie doszło, ponieważ wszystkie moje aplikacje są na etapie selekcji odrzucane. Nie wiem kto/czy w ogóle ktoś się zajmuje procesem selekcji, ale dziwne jest dla mnie to, że CV osoby posiadającej kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz spełniającej pozostałe wymagania nie są wystarczające, aby zaprosić taką osobę na rozmowę. Na profilu kandydata przy aplikacjach są podane ich statusy, przy ustawieniach języka English- screening natomiast Polish- to be disqualified i tak też się dzieje, ostatecznie podając, że osoba nie spełnia minimum wymagań (a spełnia wszystkie). Szkoda czasu na podejmowania próby aplikowania do Vestas

Od kiedy jesteś dyspozycyjny/wynagrodzenie brutto

Witam, może ktoś konkretnie napisać jakiej pensji (netto) mogę się spodziewać na stanowisku technik serwisu? Serwisowanie turbin na jednym parku w obrębie 40km od domu.

Brudny w smarach
@Kandydat

Na sam początek 5000zł netto , jak trochę pokażesz że lubisz być dymany i pracować za 1/4 stawek w Europie podniosą do 7000zł. Jak jeszcze będziesz chciał dalej tam pracować, może do 10000zł dociągniesz ale nie wiem czy starczy Ci zdrowia

Mia
@Brudny w smarach

To jak długo trzeba tutaj pracować, aby doczekać się 10 000 złotych? ;) I co w tej firmie się dzieje takiego, że uważasz, że pracownikowi może nie starczyć zdrowia? Może warto się poświęcić, aby zarabiać tak dobrą pensję? :) Czyż nie? Oczywiście zadaję pytania w imieniu mojego chłopaka, który szuka dobrze płatnej pracy :)

Smutny
@Mia

Pewnie ze 3 lata, o ile nie podpadnie swojemu przełożonemu. Tutaj prowadzone są dzienniki, niczym za czasów SB :) Nie starczyć zdrowia? Warunki na turbinie są skrajne, latem temperatura w trafostacji wynosi ponad 50 stopni , wyobraź wejść do takiego pomieszczenia i wytrzymać dwie godziny lub też przenieść w ciągu dnia 5 ton śrub. Gdzie musisz jeździć góra dół bo Ty + 10 śrub to maksimum jej możliwości. Technikom szczególnie nowym są wlepiane zadania, do których nie mają odpowiednich szkoleń i uprawnień :), ze względu na braki kadrowe i strach w inwestycją w człowieka. Doliczając dojazd 40 km do pracy, Twój chłopak albo będzie w pracy, albo w drodze do/z pracy, albo będzie smacznie spał w łóżku, styrany całodniowymi wycieczkami w pracy. Naprawdę w tej branży jest tyle innych fajnych firm płacących godnie, gdzie po tych 2,3 tygodniach ciężkiej pracy będzie mógł pobyć w domu, z rodziną i bliskimi. Tutaj chaos, gonitwa, nigdy nie wiesz co robisz następnego dnia bo plany potrafią zmienić się w ciągu godziny, z rana wydzwanianie.

@Smutny

Jakie zachowania podpadają przełożonemu? Czy jeśli ktoś ma daleko do pracy, to firma oddaje za dojazdy albo organizuje jakoś transport? Rozumiem, że w lato nie macie nawiewów, ani wiatraków?

@Kandydat

Nie ma czegoś takiego jak serwisowanie do 40km w obrębie domu podpiszesz umowę w której godzisz się na wszelkie delegacje krajowe i zagraniczne nikt cię w tej firmie nie zapyta czy możesz jechać po po prostu dostaniesz rozkaz z dnia na dzień i trzeba się pakować. Nie licz na życie prywatne pracując w tej firmie - żeby jeszcze zarobki to rekompensowały ale nawet tu jest bardzo słabo.

Aaa
@janusz

Cześć. Naprawdę przy zagranicznych delegacjach mało płacą? W sumie nie wiem czy ktoś wyżej zawyżył te 10 tys do wypłaty? A jak często zdarzają się takie zagraniczne wyjazdy i ile trwają?

Kp
@Aaa

No a jak za granicę jedziesz za złotówki co się dziwisz. Delegacje pon pt, czasami bywało że tak się miesiącami pracowało.

@Mia

Na pewno warto się poświęcić i potem ilość na rentę inwalidzka bo ci kręgosłup wysiądzie to co robią polscy technicy w 1 dzień pracy za granica jest rozłożone na 2-3 dni

Seba

Są tylko nie wiem co miały by ci dać te wiatraki jak siedzisz w pomieszczeniu wielkości garażu samochodowego w którym większość miejsca zajmuje kupa stali rozgrzanej do 50*c do tego 1000L oleju i transformator Lubisz sobie posiedzieć w saunie 8 godzin to zapraszam w lato do turbiny. Zapomniałem że w tej temperaturze trzeba jeszcze zrobić swoją robotę. Ogólnie nie jest to robota na lata tylko dla młodego zdrowego faceta do max 30 lat potem sie po prostu sypiesz...Tak jak ktoś już tu napisał w takich temperaturach czasem trzeba przerzucić ręcznie 5 ton śrub co akurat należy do łatwiejszych i prostszych prac na turbinie. Większość prac serwisowych jest dużo bardziej złożona i wymagająca.

Widzę, że technicy są pomocni w zakresie podpowiedzi co do zarobków. Czy ktoś może znać i podać plany budżetowe na stanowisko Process Excellence Specialist - mentora i wdrażacza kaizen oraz Lean? Będę wdzięczny.

Widzę ze aktualnie można cały czas wysylac cv do firmy. Widzę ze ktoś tutaj składał i długo czekał na odpowiedZ, firma właśnie często się nie odzywa czy raczej dają informacje zwrotna dotycząca ewentualnej pracy? Czu praca jest całkowicie w języku angielskim? Dużo Polaków pracuje ?

Kamila

Czy w Vestas pracują kobiety jako technicy TW ?

Nie
@Kamila

Ale to może się zmienić

Technik
@Nie

Zapraszamy do huba 200 kilowy siłownik jest do wymiany

Angelika
@Kamila

Tak, ale jako podwykonawca :)

Bbb
@Technik

Albo yawy są do wymiany lub śruby na wieży,albo silnik od hydrauliki jest do wymiany lub łapy od skrzyni do skręcenia bardzo dużo pracy dla Pań:)

KR3W

Vestas Poland jako trampolina do dalszej kariery jest idealny, po osiągnięciu levelu B dorzucasz kursy offshorowe i mykasz na morze. jak jesteś ambitny i nie boisz się HV to rocznie zarobisz 100k+ euro. Firm które zatrudnią byłych pracowników Vestas jest od groma: Muehlhan, Alpha Offshore, Swire Energy, Vento to tylko kilka które płaca 30+ euro za godzinę a w krajach APAC przy HV 800 euro dniówki. Najlepsze jest to ze wszystko masz zawsze opłacone loty/hotele/auta/dieta.

aaa

Wpis niżej mnie mega zdemotywował, nie ukrywam... no nic, może znajdzie się tu pracownik, który widzi jakieś minusy i jemu praca w firmie pasuje? Chodzi mi konkretnie o stanowisko w obsłudze klienta z językiem angielskim i ukraińskim, bo widzę, że jest nabór obecnie. Benefitów jest masa, ale konkretnego wynagrodzenia nie napisali. Jakie są widełki?

Ewakuator

Po kilku latach pracy mogę stwierdzić z czystym sumieniem że firma jest firmą typowo polską. Polska nijakość w zarządzaniu pracą, płaca też nijaka i nie adekwatna do poświęcanego jej życia, tak życia bo życie trzeba ustawiać pod nią więc życie też później jest nijakie. Zdrowie psychiczne po tych kilku latach jest co u niektórych raczej dalekie od normalności. Więc tym którzy traktują siebie na poważnie i cenią swe zdrowie odradzam. Jest wiele ciekawszych firm w których masz czas po ciężkich tygodniach pracy i nie rzadko weekendach by pobyć, pobyć z bliskimi. Tu system jest taki: praca, praca, praca, praca i gdzieś na szarym końcu potrzeby życiowe. Za pracę tą nijaką gdzie nie ma dostępu do WC, bierzącej wody firma płaci na start 5000-6000 brutto, płaca za pracę w środowisku silnie rakotwórczym pełnym wyziewów olejowych, pracę na wyskokości, pracę w środowisku tak ciężkim podczas upałów, mrozów że po powrocie z niej masz nijakie poczucie siły w sobie. Dla porównania pracownik biurowy ma dokładnie te same pieniądze i jaką lekką fizycznie pracę... Praca raczej w dalekich odległościach od miejsca zamieszkania więc zchodzą dodatkowo 1,5 do 2h dziennie na dojazdy. Złodziejska przerwa która jest bezpłatna to kolejne półgodziny dziennie z życia pracy w vestasie. Tym sposobem masz wycięte ze swojej bytności na ziemskim padole ok 10,5h miesięcznie co daje masę szczęścia z życia i jest to pracą idealną dla pracoholika. 0,5h dziennie przyjmując miesięczne rozliczenie to 10h miesięcznie zakładając 20 dni pracy w miesiącu. 132h w roku czyli prawie miesiąc pracy oddajesz firmie. Miesiąc życia. W biurze bezpłatnej przerwy nie ma. Jedynym sposobem na przetrwanie w korposzczurlandii jest przyjęcie sztuku mimikry i nie angażowanie się w pracę, jak się angażujesz to i tak nikt tego nie widzi. Firma silnie motywująca, motywuje poklepnięciem taki bonus poklepus. Za plus uważam fajną atmosferę miedzy technikami.

Sprawiedliwy
@Ewakuator

Zgadzam się z tym o czym mówisz mam dowody na to że firma oszukuje w sprawie badań środowiskowych miejsca pracy... Za pracę w tym miejscu należy się nam technikom szkodliwe... Kolejną sprawą jest proces rozwiązywania umowy z pracownikiem... Nieprawidłowości jest cała masa czas wstać i powiedzieć o tym głośno !

Bolo
@Ewakuator

Możesz bardziej konkretnie się wypowiedzieć na temat "wyziewów olejowych". Czy to te "wyziewy" są rakotwórcze, czy jak? No i z czego te wyziewy? Z przekładni? A obciążenie kręgosłupa z czego wynika? Musicie dźwigać na górę narzędzia? (z tego co widziałem są tam wciągniki to takich rzeczy).

Imbus
@Bolo

Bolo zapraszam do zapoznania się z kartą charakterystyki olejów przekładniowych... takich ludzi jak Ty Vestas potrzebuje nieświadomych zagrożeń i nie myślących co będzie za kilka lat. Jeśli chodzi o kręgosłup to nie ciężar a pozycje w których musisz pracować... kręgosłup to nie guma którą możesz wykręcać i wyginać jak chcesz. Ech żal żal

@Bolo

Zapraszam do pierwszego lepszego huba kilkuletniej turbiny. Gdy posiedzisz tam cały dzień to zrozumiesz. Obciążenie wynika z nienaturalnej (wymuszonej) pozycji ciała podczas dźwigania, kręcenia śrub, prac serwisowych. Co do rakotwórczości to podobno olej hydrauliczny jest tak zdrowy że można go pić, a rękawice nitrylowe rozpuszcza w kilka minut.

Obserwator
@Ewakuator

@ewakuator masz rację co do kilkuletnich turbin, są bardzo zaniedbane przez Vestas, a niby firma z dużym stażem. Jako podwykonawca nawyginasz się tu i tam, lecz w oczach Vestas jakość wykonania twojej pracy jest słaba. Każdy potrafi pchać smar, niestety większość nie ruszy ręką żeby go zetrzeć, a wszystko z pozwoleniem Vestas...W sumie fakty się zgrywają, jaka płaca taka praca...

Escobar
@Bolo

Tak musimy dźwigać ciężkie elementy na przykład wymieniać śruby na wieży czasem dziennie do przeniesienia 2- 3 tony nowych śrub i 2-3 tony starych śrub a w wieży nie ma wciągarki. Winda ma zabezpieczenie przed przeciążeniem sama nie pojedzie a 2 dorosłe osoby w kompletnym ubiorze to szczyt jej możliwości. Zaznaczam że jedna śruba w zależności od wielkości waży 15-20kg Kto chętny popracować i przenieść 6 ton dziennie ręcznie za 5000 brutto w 30stopniowym upale pełnym ubraniu i obowiązkowych długich spodniach (bo krótkie są niebezpieczne (według firmy) ale 6 ton dziennie dla kręgosłupa to już bezpieczne) W firmie jest więcej urazów kręgosłupa niż wypadków komunikacyjnych a robimy samochodami w ciągu roku 80-100tyś km. Firma chce uchodzić za super dbającą o bezpieczeństwo pierwsze kilka miesięcy faktycznie myślałem że tak jest jednak szybko życie zweryfikowało podejście firmy i kierownika na regionie ile nasze bezpieczeństwo jest warte...

Techniczne księżniczki
@Ewakuator

Niestety technicy w Polsce to księżniczki pragnące księcia na białym koniu nie dając nic od siebie... Proponowałbym uczciwie pracować:)

Max
@Ewakuator

Tak czytałem to morze łez i zastanawiałem się nad jednym ,chyba tez odebrało Ci wolna wole bo jak było Ci tak bardzo żle to po co się tak męczyłeś. Na mój gust to wylano Cię za ...oczywiście niepopełnione winy i teraz dajesz upust swojej frustracji. Co do przestrzegania czasu pracy i przerw, załóż własną firmę o ogłaszaj sobie tyle i takich długich jakie będziesz chciał przerwy, będziesz zadowolony ,ciekawe jak długo.

Escobar
@Techniczne księżniczki

Co ty wiesz u uczciwej pracy... Nie bez powodu wrze między technikami prędzej czy później bańka pęknie...

samochodzik
@Max

Pamiętaj jak ci płacą tak pracuj... Jak ty złapiesz firmę na oszustwie to mówią że sie pomylili ale jak oni złapią ciebie to ty nie mogłeś się pomylić ;) Szkoda że ta firma zawsze myli się na swoją korzyść... Wnioski zostawię bardziej inteligentnym...

Ewakuacja
@samochodzik

Ciężka praca, niekoniecznie w "normalnych" warunkach. Na wysokości, podnoszenie ciężarów. Po całym dniu pracy w różnych pozycjach ból pleców. Na dodatek firma oferuje pieniądze, które można zarobić w przyziemnych pracach ;). Na podwyżkę ciężko się załapać, a jak będzie to w jak najpóźniejszym czasie. Miało być badanie rynku, niestety nie wiele się słyszy o tych krokach. Dodatkowo to co słyszy się od zarządu firmy nie napawa optymizmem by widzieli oni jakiś problem. Zasada jest taka złapać ludzi, zaoferować im ciut więcej nich zarabiali dotychczas zanim się kapniesz, że jesteś do tyłu bo zamiast 8h pracujesz 8,5h, poświecasz jej więcej czasu. Aktualnie w firmie dochodzi do tego absurdu, że nowoprzyjęci pracownicy zarabiają więcej niż Ci którzy pracują rok czy dwa. A osoby którę pracują dłużej i trzymają jeszcze tą firmę, są niedoceniane. Nie piszę o sobie bo ja nim nie byłem. Ale faktycznie sytuacja, gdzie osoba która pracuje już kilka dobrych lat zarabia powiedzmy 8000zł brutto, a nowe osoby z "doświadczeniem", bo wcześniej coś tam pracowali przy tej branży, mogli szlifować łopaty ale to ma się nijak do zawodu technika, zarabiają 7000zł jest nie dorzeczna a Ty ryp za 6k bo podpisałeś już umowę, więc zostałem złapany na wędkę. Dodatkowo musisz ogarniać tematy biurowe, komputerowe, bo często jest tak że po prostu coś "nie działa". Na pewno na plus można dodać wyposażenie, świadomość o bezpieczeństwie i całkiem spoko ciuchy, szkoda że wraz z podwyżką punktów drożeją też rzeczy. Dodatki typu wczasy pod gruszą czy jakiś drobny "zasiłek" na święta mają się nijak do pracy której się poświecą, musisz otworzyć pasek bo nie wiesz czy faktycznie coś dostałeś czy nie. Musisz ustawić swoje życie pod tą pracę, bo w czwartek dowiadujesz się że następny tydzień spędzasz w innym miejscu, z dala od domu i rodziny. Dodatkowo ogarnianie spraw związanych z autem, jest tego mnóstwo. Co do śledzenia, gpsów nie miałem takiego przypadku by kierownik zadawał pytanie czemu pojechałem tą trasą a nie inną, czemu np stanąłem w tym miejscu na 5minut. Ale wiadomo wszystko zależy od kierownika. Środki ochronny indywidualnej, mamy ich dosyć sporo, niezbędne narzędzia do pracy również, ale trzeba wszystkiego pilnować znajdują się pomyłki z magazynu. Średnia pensja w gospodarce urosła o jakieś 6-9% w zależności od różnych danych itp w vestasie w tamtym roku była natomiast podwyżka ale wynosiła ona jakieś marne 2-3% co daje maksymalnie jakieś 150-250zł. Innymi słowami średnia pensja i minimalna krajowa pensja, coraz szybciej dogania tą w vestasie. A praca w jakimś zakładzie czy na magazynie gdzie zarobisz 5000zł brutto od tej gdzie załączasz rozdzielnice, papkasz się w różnych szkodliwych substancjach, różni się zdecydowanie. Co do delegacji, fakt śpimy w normalnych hotelach, dodatek na jakieś żarcie jest, teraz mają wejść długo wyczekiwane karty lunchowe. Ja natomiast jestem z tych którzy mocno zastanawiają się nad swoją przyszłością w tej firmie. Lepiej czasami zarobić te 500zł mniej, bo co z tego że zarobię 5000zł jak w pracy jest się faktycznie 8,5h a czasami i dłużej, nie zawszę płacą Ci za twój czas, bo dojazd na szkolenia jest bezpłatny. Brak premii, dodatków, 13 wypłat czy innych rzeczy jeszcze nie doświadczyłem, chyba że coś mi umknęło w moim pasku.

@Max

Dawno tu nie zaglądałem, bo i po co. Jednak po przeczytaniu twojej opinii muszę się z tobą nie zgodzić. Pracowałem w tym kołchozie z czystego tchórzostwa przed zmianą. Jednak po wykonaniu kroku i zwolnieniu się z tamtąd ( nikt mnie nie zwolnił i nie miałem oporów przed pracą nawet w święta) pluje sobie w brodę że pracowałem pod lub z takim ignorantem jak ty. To jest obraz funkcjonowania tej firmy - taka osoba jak ty. Czyli marny skaczący po ludzkich głowach pokurcz umysłowy uważający się za kogoś z klasą.

rozważałam
@Ewakuator

Haha piękny wpis. Chciałabym pracować z takimi wspolpracownikami. I takich też miewałam, a szefostwo niestety takie jak u Was, wiec ze zmiany nie skorzystam.

Wiecie może, czy w Vestas szukają chętnych na staż?

Estas

To co ciągnie w dół polski vestas, to nie tylko przeciętne zarobki jak na branżę, ale również niewolnicza mentalność kierowników i chęć szerzenia tej mentalności. Change my mind.

KPI
@Estas

W punkt, niektórzy sami siebie zajeżdżają i jak by mogli zajechali by technika. Traktowanie człowieka jak (usunięte przez administratora) bez życia prywatnego i rodziny czasem się zdarzało.

Zarobki
@KPI

Widzę że kolejna fala odejść naddeszła, już nie tylko młodzi kumaci, ale również starsi. Co najlepsze najpierw nie przedłużali umów, a byli tacy co chcieli dłużej pracować, a teraz nie mogą znaleźć nikogo chętnego, bo Ci młodzi którzy nie dostali umowy, przeszli do konkurencji i zobaczyli jakie stawki są w branży. Żadna zazdrość pracować w serwisie producenta za 4x mniejsza kasa.

Czy jest ktoś w stanie napisać jakie stawki i warunki pracy są w biurze? Pozdrawiam.

@Kandydat

To zależy, jak w sdc, to atmosfera przyjemna, rzeczy do robienia jak dla (usunięte przez administratora), a zarobki no takie na jakie ta praca zasługuje. 4k mniej więcej na start, ale licz się z tym że nie będziesz miał podwyżki aż do zmiany na inne stanowisko

Grażyna
@Belzedup

4 tyś już na rekę, tak? :) Na umowie o pracę? A na jakie stanowisko można zmienić później pracę?

@Grażyna

W sensie, że 4k to wg Ciebie dużo? Biorąc pod uwagę wymagania, które są zdecydowanie wygórowane jak na ostateczne zadania, to wręcz powinni się wstydzić płacić mniej. Tak, od początku jest uop, przez pierwsze miesiące okres próbny. A można zmienić na jakie stanowisko się chce najprawdopodobniej, na równorzędnym poziomie

Kazimierz
@Belzedup

No to w sumie dobrze, że jest możliwość zmiany w trakcie trwania umowy stanowiska ale tak mnie ciekawi, czy zmieniając stanowisko i warunki też ulegają zmianie? Bo pewnie jedne są bardziej wymagające a drugie mają większa odpowiedzialność. Tak głośno myślę tylko. Napiszesz, jak to wygląda?

@Kazimierz

Jasne, że tak, przy zmianie stanowiska warunki są takie jak wynegocjujesz. Każde stanowisko się mniej lub bardziej różni między sobą pod względem odpowiedzialności i ilości pracy, ale o tym jak jest możesz się dowiedzieć od osób z danego zespołu. Niestety TL nie zawsze szczerze Ci powie czego się możesz spodziewać. Tak więc, trzeba uważać żeby przypadkiem nie trafić na dużo bardziej skomplikowane stanowisko, za jednak niewiele wyższe pieniądze

Fajna opcja na rozpoczęcie swojej przygody w "wiatrówce", ale po za tym nic więcej. Update z 2023- pieniędzy fajnych nie chcą dawać i wszystko się wali, a w dodatku gdy technicy zaczęli uciekać za zarobkami to firma wystosowała pismo do jednej z firm z zakazem zatrudniania techników od Vestasa. Czyli w skrócie: nic nie dawać od siebie i w dodatku jak najbardziej utrudnić odejście do innych firm, ciekawe co będzie dalej :) Do tego jeszcze zaczęła się presja z robieniem serwisów w jeden dzień, gdzie u podwykonawców na spokojnie robisz to w 3dni i masz za to 3/4 razy większe pieniądze. Nie wiem w jakim kierunku idzie ta firma, ale na pewno nie w takim aby stworzyć fajne miejsce pracy. W tym momencie morale w nastawieniu technicy-firma są na poziomie -100/10 Po dłuższym czasie odkrywasz całe (usunięte przez administratora) jakie się wylewa z wyższych szczebli na techników i powtarzając słowa poprzedników "jak bardzo polska jest to firma". Gdy się wykazujesz, jesteś ambitny i robisz tyle ile się da, żeby się wykazać - fajnie rób tak dalej, ale nie oczekuj, że ktokolwiek to zauważy. Jeżeli tylko trochę zejdziesz z tego tempa bo zaczniesz zauważać, że kierownictwo ma to totalnie w poważaniu to dopiero wtedy ruszą z pretensjami, że się nie wykazujesz i już nie pracujesz tak jak kiedyś. Wysysanie z pracownika każdych możliwych korzyści przez firmę, czepianie się o każde 5min jest na porządku dziennym- pretensje o wszystkie problemy i niezauważanie tego z jak wielkim nieładem musi się mierzyć technik na co dzień i to na niego jest zrzucana odpowiedzialność i wszelkie pretensje za nie ład z aplikacjami, nieogarniającym biurem, planowaniem, zamawianiem części itd. itp. można by wymieniać bez końca.

Artur

Typowo Polskie, już nawet nie warunkami zatrudnienia, szacunkiem, pieniędzmi a listami które ślą do konkurencji próbują zatrzymać na każdy z możliwy sposób ludzi z tego tonącego statku. Dwa tygodnie ciężkiej pracy, dwa tygodnie spędzone z rodziną. Do tego pieniądze dwa razy takie. Żałuje tylko że tak długo dałem sobie mydlić oczy tymi badaniami rynku, czekaniem na wzrost wynagrodzeń. Nawet teraz dochodzą głosy o zwrocie pieniędzy. Tutaj nie doliczysz się ani godzin ani nadgodzin a co dopiero wypłaty. Trzymajcie się gdzie kolwiekbyście nie byli.

Yeti
@Artur

Nie ma sensu starać się dla tej firmy, i tak to nie zostanie docenione i po paru latach będziecie mieć sami do siebie żal, że wylaliście tak wiele potu i nic z tego nie ma.

Obecny

Nic firma nie daje… przyszli młodzi, czerpali od nas wiedze. Firma wysłała ich na drogie szkolenia bo potrzebni są ludzie do pracy. Trochę porobili na turbinach, wzięli drogie szkolenia i poszli. Teraz wylewają żale. Powinniście dziękować, że dzieliliśmy się z wami wiedzą a firma zrobiła wam szkolenia. Tylko nie wracajcie z podkulonym ogonem jak coś się nie ułoży w domu czy w pracy…..

Nigdy więcej vestas
@Obecny

A po co wracać do vestas ? Że niby to jakaś dobra firma konkurencyjna na rynku ?Oferuje jakieś przyzwoite warunki czy co ? Pracowałem tam kilka lat i zawsze były sygnały z branży że gdzie indziej zarabia się za tą samą robotę lepiej ale sam jestem sobie winien bo się bałem odejść rodzina kredyt itd... Teraz jak rozmawiam z chłopakami i słyszę jak daleko za konkurencja jest vestas pod względem płacy i podejścia do pracownika cieszę się że podjolem właściwą decyzję kolejne lata w tej firmie cofały mnie w rozwoju osobistym i zawodowym.

nobody
@Obecny

Po pierwsze, firma jest zobowiązana do robienia technikom szkoleń żeby pracę wykonać zgodnie z instrukcją. Zerknij sobie na jakąkolwiek SWI a się przekonasz że firma nie robi łachy. Co najmniej level C + szkolenie typowe pod wykonywane zadanie. Po drugie, chyba niewiele osób zostało w firmie od których można się czegoś nauczyć. Wydaje mi się że jesteś jedną z tych osób które w życiu nie zrobiły serwisu 4y na Mk5. Niestety szkolenie stało się formą szantażu. Wielu techników wykonuje pracę bez wymaganych szkoleń gdyż firma nie chce ich robić żeby technik nie "uciekł". Paranoja :-) Po trzecie, chyba przesadzasz z tym "podkulonymi ogonem" zważywszy na to co się obecnie dzieje na rynku wiatrowym. Ale pewnie ktoś taki się znajdzie i wróci :-) Po czwarte, to tylko i wyłącznie wina nieudolności kierownictwa, brak umiejętności zarządzania ludźmi oraz przyzwolenie firmy na realizowanie "januszeksu" w Vestas spowodowały "ucieczkę" ludzi w przeciągu ostatnich kilku lat. Ludzi doświadczonych, potrafiących bez marudzenie zrobić najbardziej parszywą robotę. Dobrze że są "obecni" technicy którzy jeszcze nie zorientowali się jak bardzo firma dba o ich interes a jak bardzo o swój.

nick
@Obecny

jest świat poza vestasem, a jak masz ambicje i chęć rozwoju oraz podwyższenia zarobków, to zmieniaj stanowisko, co 2 lata a pracę co 5 lat. nie ma co siedzieć w kącie i czekać aż znajdą cię :)

Tworzy się (usunięte przez administratora) za szkolenie firma życzy sobie podpisać cyrograf na 18 miesięcy jak Cię zwolnią płacisz 100 tysięcy jak się zwolnisz płacisz 100 tysięcy jak podpiszesz firma ma Cię w garści będziesz bez podwyżki i nic nie ugrasz, kierownik zacznie stosować mobbing ,papierologia i natłok obowiązków Cię przygniotą, kiedyś było dobrze w firmie teraz jest tragedia , praca na wysokości z wysokim napięciem w pyle upale w oleju i smarze+odpowiedzialność za współpracowników za nie całe 5 tysięcy .Nie polecam.

Obecny

Być może na coś chorujesz. Ja podpisałem ten papier i nigdzie nie ma wzmianki o oddaniu 100k zł. Jak dalej to robisz to lepiej rzuć papier bo tylko obniżasz poziom IQ. W kodeksie pracy jest coś takiego jak umowy szkoleniowe. Vestas nie wymyślił niczego nowego

Liusia

Kiedy powstanie fabryka turbin wiatrowych w Szczecinie ?I jak zgłosić się do pracy ?

Kiedyś to było... Ale teraz zarobki stanęły w miejscu, nie dogoniły inflacji... Szumne zapowiedzi podwyżek skoczyły się tym, że zaczęła się kolejna fala ucieczek za lepszym wynagrodzeniem... Firma w typowy Januszowski sposób chce zatrzymać pracowników - podpisywanie cyrkgrafow, gdyż jedyne co może zaoferować to szkolenia, na które wysyła tylko w nagrodę:/ Atmosfera i zarobki znacznie poniżej średniej w branży. Każdy kto się wyrwał z Vestas myśli jak mógł się tak dać traktować. Przykro się patrzy gdy firma nie podejmuje nawet dyskusji z doświadczonym pracownikiem o jego rezygnacji :(

Karol

Firma typowo polska, gdzie liczą się mierny ale wierny. Na start dostajesz 6500zł brutto za pracę w warunkach naprawdę skrajnych, nie wiesz kiedy wrócisz do domu, oraz co będziesz robić dzisiaj bo plany potrafią zmienić się w ciągu 5minut. Podejście kierownictwa, słuchanie, ankiety, wywiady, śledzenie auta, spoglądają na Ciebie na każdym kroku. Podwyżki? Dostaniesz 100zł przy inflacji 10%+, realnie zarabiasz mniej, a spróbuj się powiedzieć, zostanie Ci wpisana łatka. Nie bez powodu w ostatnim czasie, odeszła masa ludzi trzymających ten statek na powierzchni. Jak ma być dobrze skoro, osoba która jest z zewnętrznej firmy zarabia 3x więcej od Ciebie, gdzie naprawdę czasami nie mają zielonego pojęcia o serwisie czy innych pracach. Firma na każdym kroku, mówi że bezpieczeństwo jest dla nich podstawa, ale już gdy któryś raz z rzędu uciekasz przed burza, bo było wylądowanie w okolicy, kierownik patrzy na Ciebie coraz mniej przychylnym okiem. Nie polecam tego pracodawcy, chyba jedynie do zdobycia uprawnień, szkoleń i szukania czegoś u normalnych pracodawców. Roadshow, czyli impreza firmowa to kolejna opcja do zdobywania informacji o pracownikach. Radzę się zastanowić przed podjęciem pracy w tej firmie.

Magdalena
@Karol

Serio sądzisz że imprezy firmowe są od tego żeby zbierać informacje o pracownikach? A może po prostu chcą Cię lepiej poznać?

Kamil
@Karol

niestety 100% racja, najwyższy czas uciekać z tego tonącego statku. Management wzięty z worka, większość z kierowników nie przepracowało uczciwie jednego dnia, zwłaszcza kierownictwo zza miedzy przedstawia się tragicznie...

Edwars
@Kamil

I widzicie Monika przeczytała goworka i sama się przenosi. Dobrze to tu nie będzie.

Pablo
@Magdalena

Chcą lepiej poznać dowiedzieć się od czego zależy twoje być albo nie być w tej firmie czyli czy masz kredyt który musisz spłacać jaka jest twoja sytuacja życiowa plany itd. Wszystko to po to żeby uwiązać cię w firmie na jak najdłużej bez możliwości ubiegania sie o podwyżkę kiedy zorientujesz się ile faktycznie twoja praca jest warta i w jak ciężkich warunkach pracujesz. Jestem jednym z pracowników który "nie pasowało to odeszli" I tu się zgadzam nie pasowało mi kierownictwo dla którego życie człowieka nie miało żadnego znaczenia za to liczyły się tylko słupki w exelu. Miałem ten komfort brak zobowiązań kredytów mogłem sobie pozwolić na rzucenie papierami. Nie każdy ma ten komfort ale trzymam za chłopaków kciuki. Bo ta firma jak nie dostanie nauczki to się nie obudzi...

Nie tylko
@Kamil

Chyba nie tylko ci z za miedzy wiem o superwizorze który przyjechał do chłopaków na serwis i bał się transformatora uziemić ale jak pamiętam w gębie był zawsze mocny tylko nikt nie miał szacunku dla takiego przełożonego który nic nie potrafi a ty masz mu zaufać i powierzyć własne życie ślepo wierzyć że wie co robi... mój przypadek Tower fequency (częstotliwość drgania wieży) jest poza zakresem a gość każe puszczać turbinę gdzie w każdej możliwej instrukcji pracy jest bezwzględne zatrzymanie pracy na czas badania fundamentu. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie kto poniesie odpowiedzialność. Ciemna masa która uczy się angielskiego z płyt cd ? Czy ty ?

Karierowicz
@Karol

Dodam jeszcze kilka słów na temat (usunięte przez administratora)kierowniczka z południa Polski, który na spokojnie nie da Ci wypić herbaty, tylko wydzwania co chwilę z dziwnymi zadaniami, typu logowywanie się na turbiny, sprawdzanie timeoutów, zamawianie materiałów. Co jakiś czas dziwne pytania odnośnie waszego czasu pracy, trasy która pokonaliście. Jakby nie było innych ludzi. Telefony 15 minut przed końcem pracy byś gnał dwie godziny do zatrzymanej turbiny i wrócił o 21 do domu. A później na excelku wychwala się co to nie on, kosztem waszego garbu. Ahh szkoda gadać i te pseudoankiety, jakby cokolwiek miało to zmienić. Tutaj technik jest magazynierem, kurierem, sprzątaczka, popychany z roboty na robotę. Aaaa szkoda gadać.

Paulo
@Magdalena

Tak szczególnie twój bezpośredni przełożony chce cię dokładniej poznać zobaczyć ile nadgodzin może ci wcisnąć czy masz rodzinę kredyt i czy będziesz się stawiał jak cie pogoni w kolejną z rzędu delegację.

Katarzyna
@Paulo

Ale przecież żaden pracownik nie ma obowiązku takich informacji udzielać, więc nie ma co obwiniać pracodawcy. Co do tych nadgodzin, to są dodatkowo płatne? I jak często jeździ się w delegacje? Pracownicy mają do dyspozycji auta służbowe?

Paulo
@Katarzyna

Oczywiście że nie masz obowiązku udzielać takich informacji po to są imprezki żeby języczki się rozwiązały a przełożony wybadał sytuację. Nie ma to nic wspólnego w integracja w dobrym smaku.

Karol
@Paulo

Śledzenie na każdym kroku i wynajdywanie coraz nowszych zadań to chleb powszedni. Rzeczywiście lepiej szukać jakiś firm globalnych, płacących konkretnie za zlecenia, gdzie po tygodniach poza domem, możesz wysiedzieć się w domu i pobyć z bliskimi. Dla firmy jesteś tylko numerkiem, nie raz zdarzało się że pracownika odsyłali z dniem końca umowy do domu. Pieniądze jakie można zarobić w Polskim Vestasie są, śmieszne nic dziwnego że ludzie odchodzą, chodź teraz były podwyżki, ale porównując stawki za miedzą to i tak śmiech na sali. Faktycznie już lepiej być Panem własnego losu na własnej działalności niż na tej pseudoumowie w której nie doliczysz się pieniędzy za pracę na której pracodawca i tak robi z Tobą co chce.

Nikt
@Paulo

A delegacja tez już teraz biedna bo tylko nowa ustawowa????

Kazimierz
@Karol

To jak były podwyżki to ile każdy pracownik dostał? Mimo że i tak stawka mniejsza, jak u konkurencji to i tak dobra wiadomość. Ja śledzę sobie tę firmę, bo z czasem jak się coś ciekawego pojawi to możs zaaplikuję. Z tym śledzeniem to rozwiniesz, o co chodzi? Jak to wygląda, bo jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić ;)

Tork
@Kazimierz

Normalnie jesteś śledzony na każdym kroku -masz GPS w samochodzie i sobie kierownicy patrzą gdzie jeździsz, kiedy masz włączony silnik, czy pracujesz czy "grzejesz się" w samochodzie. Czy zawsze jesteś na czas w biurze. Inwigilacja żeby mieć na ciebie haki l. Kierownicy to w większości byli technicy, którzy pracowali w czasach delikatnie mówiąc "naginania zasad" i teraz sprawdzają czy w związku marnymi zarobkami nie przycinasz na pracy jak kiedyś oni robili

@Tork

Czyli weszli w tryb wykorzystywania (usunięte przez administratora) W polnishe Vestasie pracujecie jak paroby, w porównaniu do cywilizowanej części UE pracujecie za 1/3 wypłaty, robicie 3x więcej, szybciej u dajecie sobą tak pomiatać. Upadek. Dosłownie upadek człowieczeństwa. (usunięte przez administratora)

Grażyna
@Tork

No nie brzmi to pozytywnie, masz rację... i faktycznie pracownicy stosują się do takiego "rygoru"? Co wtedy gdy kierownicy zauważą, że "grzejesz się" w samochodzie? Jak wygląda rotacja, dużo kierowców jest zwalnianych z tego powodu? Czy na upomnieniu/reprymendzie się kończy?

Marco
@Pablo

Dokładnie. To prawda niestety... Po to te nieszczęsne spotkania integracyjne. Z resztą... inwigilacja i szukanie haków nie tylko przy takich spotkaniach. Tak było na południu, a w Centralu? Kajet był nawet prowadzony przez kierownika, a w nim przy każdym nazwisku odpowiedni opis :)) Notatki jak za "najlepszych" czasów w SB ;)

czupaczups
@Marco

A no był prowadzony i zapewne w dalszym ciągu jest i każdy miał swoją rubrykę żeby w przyszłości mógł sobie przypomnieć o przeszłości. Ta taki pamiętnik tyle że prowadzony przez kierownika któremu spi......ło 100% ludzi i nikt nie wyciągnął konsekwencji. Widocznie jest skuteczny i idealnie realizuje politykę firmy. Każda firma ma swojego Anotoniego ;-)

Sialala

Ile zarabia magazynier?

Zostaw merytoryczną opinię o Vestas - Szczecin

• Jak się pracuje w Vestas?

Zobacz opinie na temat firmy Vestas tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vestas?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 2 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vestas?

Kandydaci do pracy w Vestas napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vestas