Opinie o Schattdecor Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Schattdecor Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Schattdecor Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Tektura i produkty celulozowe - Produkcja papieru i tektury

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schattdecor Sp. z o.o. w Tarnowo Podgórne

Beata

Aktywne jest ogłoszenie o pracę, że poszukują menadżera ds. technicznych. Spory pakiet benefitów i socjal, nieźle. Nie ma podanej stawki w ogłoszeniu, wiecie jakich zarobków spodziewać się po tym stanowisku? Jak atmosfera pracy w tym dziale?

Dyrektor Produkcji
@Beata

Około 30.000 brutto. Umowa o pracę.

Gff
@Dyrektor Produkcji

I 10 % premii

@Dyrektor Produkcji

Można dopytać jak praca już w samej praktyce tu w firmie wygląda za tego typu stawkę? często ludzie rotują na tym stanowisku?

Doświadczony
@Aneta

Praca lekka, łatwa i przyjemna. Rano kawka i śniadanie. Następnie rozmowy z podległymi pracownikami - głównie motywacja i chwalenie ich osiągnięć. Później rozdzielanie nagród i wybór eleganckich ubrań roboczych. Następnie wizyta w hali produkcyjnej i poszukiwanie usterek - przeważnie nic nie znajdujemy, bo wszystko jest nowe i lśniące. Rozmowa z dyrektorem. Odbieranie pochwał i nagród. Wybieranie z katalogu nowego laptopa i sprawdzanie, czy nowy iPhone już jest dostępny w sprzedaży. Wizyta w firmowej siłowni. Prysznic. Sprzątanie biurka po ciężkim dniu pracy. Powrót do domu autem służbowym.

@Doświadczony

błędów nie ma? czyli w firmie w razie czego nic wam pracy nie zakłóca? no dzień spokojny się zdaje ale chyba w między czasie jeszcze coś konkretnego się robi? I wymagania to jakie by były, żeby móc się dostać? :)

Iijk

4 zmiany

Mistrz
@Iijk

Jakie cztery zmiany? Czterobrygadówka, to są trzy zmiany!!

Chętny do pracy

Czy ktoś wie, kiedy będą jakieś nowe rekrutacje do Schattdecor? Interesuje mnie praca na produkcji.

Big Data Analyst

Jak co roku na stronach KRS opublikowano sprawozdanie finansowe firmy. Tym razem za rok 2021. Przychody spółki wzrosły o 12,4% rok do roku, z 620 do 696 mln złotych. Zysk brutto wzrósł o 13.3%, z 76,2 mln do 86,5 mln złotych, Zatrudnienie powiększyło się o 3,5% r/r, z 398 osób do 412 osób. Wynagrodzenie zarządu ZMALAŁO o 19,7% ( z 3,37 mln do 2,71 mln zł). Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w zakładzie (tylko biuro i produkcja, bez zarządu i rady nadzorczej) wynosiło 9,2 tys. złotych, wzrost o 2% w stosunku do roku 2020, co stanowi nieznacznie mniej niż dwie średnie krajowe w sektorze przedsiębiorstw. Niesmak budzi, że przychody i zyski rosną szybciej niż wynagrodzenia pracowników. Wprawdzie Schattdecor nadal płaci bardzo konkurencyjnie, ale wzrost wynagrodzeń w 2021 nie pokrył nawet wzrostu inflacji. No comments!!!. Wzrost średniego wynagrodzenia w zakładzie nie nadążał też za dynamiką wzrostu wynagrodzeń w Polsce. Na otarcie łez należy przyznać, że zarząd za rok 2021 pobrał znacznie mniejsze wynagrodzenie niż rok wcześniej, co dobrze świadczy o naczelnym kierownictwie firmy.

Dino
@Big Data Analyst

Zarząd zredukowano o jedna osobę więc i wynagrodzenie zarządu spadło proporcjonalnie

Al
@Dino

Premia w skali roku miała wynosić 15% a w tym roku ile jest?????

@Al

Pewnie z 12% może....

@Dino

W okresach sprawozdawczych 2020 i 2021 liczebność zarządu była jednakowa, tj. cztery osoby.

@Al

Dobrze, że zwolnień w Sch. nie ma. Popatrz co się dzieje w przemyśle meblarskim w Europie. Kryzys i spadki zamówień o 40-60% r/r dotknęły praktycznie wszystkich producentów. Większość z nich ograniczyła liczbę zmian lub ilość dni pracy. Oby gorzej nie było!

Mick
@Big Data Analyst

Podwyżki żywności i energii też dotknęły wszystkich

Ciekawski

Ilu pracowników aktualnie jest zatrudnionych w Tarnowie?

Dlon
@Ciekawski

Za dużo bo nie ma dla nich pracy i chcą obniżyć wymiar czasu pracy. Róbcie tak dalej a nikt tu nie będzie chciał pracować

@Dlon

Lepiej obniżyć wymiar czasu pracy niż grupowe zwolnienie. Jest inflacja. Ceny rosną. Ludzie wydają więcej pieniędzy na żywność, gaz i energię a mniej na nowe meble. Dotyczy to całej Europy, uzależnianej od lat przez naiwnych Niemców od ruskiego gazu. A na nas UE wymuszała zamykanie kopalni aby przez niemiecki NordStream więcej ruskiego gazu sprzedawać. Teraz za to wszyscy zapłacimy. Śp. prezydent Kaczyński ostrzegał o tym już 15 lat temu, ale Tusk i spółka przylepiały mu łatkę rusofoba. Teraz za błędy Niemców i wymuszanie na nas uzależnienia od ruskiego gazu zapłacimy wszyscy. Bo zyski zawsze trafiają do Niemiec, a koszty przerzucane są na inne kraje.

Mick
@Matka Teresa z Kalkuty

I mit wielkiego schattdecoru właśnie legł w gruzach. Czas szukać nowej pracy . Tak już w okolicy mówią że jest tu źle.

Roman
@Mick

Nie przesadzaj. U sąsiadów za płotem nie jest lepiej. Im też gaz zdrożał sześciokrotnie…

Dalajlama
@Mick

Firma ma się finansowo bardzo dobrze. Rynek na którym funkcjonuje niestety nie. Nie jest winą Schattdecor, że przemysł meblarski w Polsce i całej Europie dopadła zadyszka. Ludzie nie kupują mebli, bo inflacja i galopujące ceny energii elektrycznej, gazu i żywności nie napawają optymizmem. Meble to nie jest towar pierwszej potrzeby i ich wymiana/zakup odkładane są na później. W kryzysie zbytu znaleźli się też producenci płyt wiórowych i laminowanych, nasi główni odbiorcy. Trudno produkować na magazyn - w zasadzie cała nasza produkcja idzie pod zamówienia, których chwilowo jest mniej. Nie dziw się pomysłom okresowego ograniczenia czasu pracy. To lepsze niż wywalić ludzi na bruk jak czynią giełdowe spółki amerykańskie, nastawione na zyski akcjonariuszy. Schattdecor to firma rodzinna. Ochrona miejsc pracy to cel nadrzędny. Zwolnienia grupowe, w odróżnieniu od konkurencji, nie są dyskutowane. Powinieneś to do docenić.

Operator Maszyn

Spotkanie krótkie i konkretne. Trochę pogadaliśmy o moim doświadczeniu i potrzebach życiowych. Przepytujący mnie była sympatyczna i uśmiechnięta. Było luźno i w ogóle się nie czułem jak na rozmowie o pracę. Mam nadzieję, że dalej też będzie tak dobrze. A co najważniejsze odpowiedź dostałem bardzo szybko, co się rzadko zdarza, bo firmy często w ogóle nie oddzwaniają z informacją jak poszła rozmowa i czeka się tygodniami na jakiś odzew. Tutaj było OK.

Jedno z pytań które zapamiętałem to dlaczego chcę pracować akurat w tej firmie i czy praca na trzy zmiany jest dla mnie OK. Do tej pory pracowałem w cztero-brygadówce, 7 dni w tygodniu więc praca na trzy zmiany od poniedziałku do piątku nie jest dla mnie żadnym problemem.

Leszno
Asystentka Zarządu

Firma ponownie dała ogłoszenie, że poszukuje asystentki zarządu. Brałam udział w tej rekrutacji i powiem szczerze że panie w pierwszym etapie same nie wiedzą kogo szukają ... Z drugiej strony nie rozumiem zachwytów jak ktoś tutaj pisał o rekrutacjach tej firmy (być może pisze te opinie sam dział HR z nudów), że niby takie profesjonale, z dużym szacunkiem do kandydata. Jak dla mnie zwykła rozmowa, trochę przesłuchanie kandydata a info o obowiązkach, firmie, stanowisku minimalne ...

Iwona
@Asystentka Zarządu

Miałam podobne wrażenia kandydując na to samo stanowisko. Pamiętaj jednak, że pierwsza rozmowa to najczęściej zgrubny odsiew/selekcja kandydatów. Moje doświadczenia z drugiego spotkania były zupełnie odmienne. Wysoki profesjonalizm rozmówców i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie zadane przeze mnie pytania. Niewiele to jednak wniosło w moje życie, bo skoro szukają dalej, to nie znaleźli dotychczas odpowiedniej kandydatki/kandydata. Ja dostałam odpowiedź odmowną bardzo szybko, co doceniam, bo część firm w ogóle nie informuje kandydatów o przebiegu procesu rekrutacji.

@Asystentka Zarządu

Ja na pierwszej rozmowie dostałam kawę, ciasteczko i gadżet firmowy. To więcej niż się spodziewałam. Atmosfera była spokojna i miła. Dużej presji i stresu nie odczuwałam. Dziury w całym panie z HR nie szukały. Odpowiedź też dostałam bardzo szybko, bo po kilku dniach. Ocena przebiegu rekrutacji zależy chyba od nastawienia i oczekiwań. Ja dużych nie miałam. Może dlatego wyszłam z rozmowy zadowolona.

Wimbledon
@Ewa

A mnie na pierwszej rozmowie poczęstowano szampanem i kawiorem. Wpadł też prezes, aby się przywitać z kandydatem na pomocnika i przyniósł na spotkanie truskawki z własnego ogrodu. Tutaj się dba o kandydatów i pracowników!

4you

Podwyżki pensji są regularne ale w rym roku niestety inflacja jest górą. Prezesie, prosimy o głębsze sięgnięcie do firmowych kieszeni bo koszty życia rosną szybciej niż nasze pensje.

@4you

To dobrze, jak podwyżki pensji są regularne. Wiadomo, że ta inflacja to masakra... Ale ogólnie to w jakiej wysokości są te podwyżki pensji?

Gff
@Anna

Śmiesznej

@Gff

Na produkcji było 5-15%. To i tak mniej niż inflacja. W biurze podobno dostali więcej.

@Matka Teresa z Kalkuty

A ta plotka to skąd, że więcej? I tak dziwią mnie widełki, że od 5 do 15, każdy chyba za ten sam prąd płaci to czemu nie ma po równo?

Iijk
@Aneta

A co z tą zmianą siatki płać?

@Aneta

Bo jak ktoś zarabia 10 tys. zł i dostanie 10% podwyżki, to będzie miał 11 tys. Osoba zarabiająca np. 20 tys. przy tej samej podwyżce o 1 tys. złoty, będzie zarabiać tylko 5% więcej. Stąd widełki wzrostu wynagrodzenia. Ci co zarabiają najmniej dostają więcej procentowo, bo im odczuwalne koszty życia, związane ze wzrostem cen (inflacja), dokuczają najbardziej. Schattdecor to firma z ludzką twarzą, co dba o pracowników. A że przez Putina i jego niemieckich kolegów, co przez lata wymuszali na UE zamykanie kopalń węgla i przechodzenie na ruski gaz, mamy tragedię energetyczną i ogólnoświatowe spowolnienie gospodarcze, to firmy ograniczają produkcję, więc zarząd też ma różne pomysły i zastanawia się jak zapewnić rentowność zakładu. Lepsze to niż zwolnienia, które są teraz w wielu zakładach. Ja wolę pracować mniej godzin niż iść na bruk jak mój sąsiad.

@Matka Teresa z Kalkuty

Jesteś firmowym trollem albo panią (usunięte przez administratora) z biura. Nie wmawiajcie ludziom tej propagandy

Haha
@Prawda

Trzeba szukać innej pracy za wypłatę za cztery dni w tygodniu nie da się wyrzyć

@Prawda

No to może mi teraz rozjaśnisz, bo jak propagandą to nazywasz to serio już człowiek się może pogubić

XXX

Rekrutacja na stanowisko Asystentki Zarządu, potem za jakiś czas Office Managera, znowu za jakieś 2 tygodnie ogłoszenie ((usunięte przez administratora)) zmienione na Asystentka Zarządu i teraz nowy tytuł tego samego stanowiska to: Asystentka Biura Zarządu. Ludzie z działu personalnego - czy nie widzicie jak skutecznie zepsuliście wizerunek firmy w oczach potencjalnych kandydatów ! A te ochy i achy na temat firmy wypisuje pewnie sam dział HR, bo to co pokazują wyżej opisaną rekrutacją na(usunięte przez administratora) odbiega od firmy która ma jakiekolwiek pojęcie o budowaniu własnej marki na rynku pracy.

Dorota
@XXX

To są dwa zupełnie różne stanowiska. Moim zdaniem akurat to, że firma szuka tak długo, aż znajdzie właściwego kandydata/tkę jest podejściem właściwym. To są bardzo odpowiedzialne stanowiska - kandydaci będą obsługiwać kluczowe osoby w firmie i od ich predyspozycji i pracy zależeć będzie wiele - dużo więcej niż wprost wynika z opublikowanych ogłoszeń. Roli i wpływu zarządu na sukces Schattdecor nie sposób przecenić.

do działu HR
@Dorota

Jeśli to są różne stanowiska to dlaczego zakresy obowiązków na Office managera i na Asystentkę Zarządu i teraz na Asystentkę Biura Zarządu są takie same ? Odpowiem sama, bo firma nie może znaleźć kandydata i próbuje manipulować nazwą stanowiska. Pula kandydatów się wyczerpała, a wszystkich wartościowych kandydatów odrzucił dział HR. Ot taka oczywista oczywistość. Szkoda czasu na tak prowadzoną rekrutację. Widać jak mocno dział HR "dba" o opinie tutaj. Z mojego komentarza powyżej pousuwano nie wiem w jakim celu nazwę portalu rekrutacyjnego, zgłaszając to do Administratora. Mój komentarz nie obraża w żaden sposób firmy tylko w obiektywny sposób wyraża zdanie osoby która miała wątpliwą przyjemność uczestniczyć w rekrutacji na stanowisko 3 w 1. I proszę dział HR aby nie odpowiadał na mój komentarz.

Karol
@do działu HR

Aplikowałaś na to stanowisko że tak osobiście do tego podchodzisz? Widziałem że mają teraz sporo ofert. Mnie konkretnie interesuje operator maszyn. Jak byłaś na rozmowie to wiesz może czy rekrutacja jest trudna do przejścia?

Jola
@do działu HR

Strategie poszukiwań są różne. Zmiana nazwy w trakcie procesu też nikogo nie powinna dziwić. Jak na stanowisko zgłaszają się niewłaściwi kandydaci, to firma szuka dalej. To nie jest naganna praktyka. Nie wiem skąd i po co tyle w Tobie negatywnych emocji. Na pewno znajdziesz sobie pracę gdzieś indziej. Na rynku jest dużo ofert. Ja też próbowałam i się nie udało, ale żalu o to nie mam. Firma ma prawo prowadzić własną politykę kadrową i zatrudniać takich kandydatów, którzy jej potrzebom odpowiadają.

@Karol

Nie jest trudno ale wiadomo zależy dla kogo.

W Schattdecor Sp. z o.o. trwa rekrutacja na stanowisko Operator. Odpowiedziałeś na ofertę? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Ta opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Rozmowa rekrutacyjna dobrze świadczy o pracodawcy. Poczęstowano mnie nawet kawą. Rekruter był życzliwy i pełen empatii. Sama rozmowa nie była trudna ani nie zadawano kłopotliwych pytań. Czułem, że to dobra firma. Niestety nie wiem dlaczego nie dostałem pracy a idpowiedź przyszła dopiero po kilku dniach. Ten element Schattdecor powinien usprawnić, bo gdy ktoś szuka pracy tak jak ja, z grupą inwalidzką, to należy mu się większy szacunek. Ogólnie, poza tym jednym minusem samą rozmowę oceniam dobrze

Sylwia
@Kandydat

Czy na tej rozmowie przedstawiono Ci od razu warunki zatrudnienia (zakres obowiązków, wysokość wynagrodzenia)? Czy obowiązywał jeszcze jakiś drugi etap?

Gizmo
@Sylwia

Na ja miałem dwa etapy. Na pierwszym pytano mnie o moje oczekiwania finansowe. Na drugim etapie zaproponowano mi wynagrodzenie o ponad 20% wyższe niż podane przeze mnie na pierwszym spotkaniu. Trochę to dziwne ale najwyraźniej w firmie są jakieś widełki płacowe i mniej nie chcieli lub nie mogli mi zaproponować. Uczciwa firma i dobre podejście do pracownika.

Tol
@Gizmo

Polecam wszystkim dobra praca i płacą super benefity dobra organizacja pracy ludzie życzliwi jeszcze raz polecam

@Gizmo

Ja jak byłem na rozmowie duże wrażenie zrobił na mnie kierownik przesympatyczny człowiek i zaproponował przyzwoite pieniądze na poczatek

Franula
@Bob

Wszyscy do schattdecor naprawdę spróbujcie a nigdy nie pożałujecie

Ziz
@Franula

Na mnie jeszcze zrobił bardzo pozytywne wrażenie taki starszy pan on jest w serwis timie swoim wieloletnim doświadczeniem w tej branży daje nam bardzo mądre wskazówki można powiedzieć że ten pan z niejednego pieca jadł chleb bardzo pracowity człowiek polecam tą pracę naprawdę

Pomocnik

Rozmowy wstępne w Schattdecor to bułka z masłem. Zero stresu. Spokojna atmosfera. Można się odprężyć i uwierzyć we własne siły. To zasługa działu HR i miłych kierowników. Od kandydatów dowiedziałem się, że brakuje tylko przekąsek i muzyki na żywo! Tak trzymać!

Hawa
@Pomocnik

Kurcze pracuje tam 2 miesiące ale powiem że firma jest wspaniała pod każdym aspektem naprawdę polecam wszystkim

Lidia
@Hawa

Powiem wam że wasze opinie mocno zachęcają do aplikowania. :D A macie jakieś fajne benefity?

Rolkowy
@Lidia

Mamy benefitów bardzo dużo. Wystarczy poczytać na tym forum albo na stronie internetowej firmy. Szkoda pisania aby się nie powtarzać. Oprócz tego główny majster robi dwa razy dziennie masaż zbolałych pleców każdemu, kto dźwiga rolki :-) W biurze plecy masują pracownice działu HR. Zadowolenie pracownika to główna misja i cel Schattdecor. Prezes o nas dba!

@Rolkowy

A ja za to mógłbym spędzać każdą wolną chwilę w firmie jest tak przesympatyczne i rodzinnie

Papier dekoracyjny
@Lidia

Lepiej niż w Schattdecor to było mi tylko na wakacjach u babci. Firma dba o pracownika i czuję się tutaj doceniany pod każdym względem. Szef mógłby dać większe podwyżki bo inflacja jest wysoka niemiłosiernie i paliwo do mojego SUV Mercedes Benz podrożało bardziej niż wynagrodzenie.

@Papier dekoracyjny

A mi starczy i mam na paliwo do mojego BMW

Geniek
@Cyz

Kraina miodem i mlekiem płynąca. To nie bajka. To Schattdecor.

@Geniek

Chcę spędzać więcej czasu w tak wspaniałej firmie

@Cyz

Chcę dodatkowo robić w tak wspaniałej firmie i w tak doskonałym gronie i za taką świetną pensje

Urodzony dyrektor
@Cyz

Ja do takiej firmy to chętnie się zatrudnię nawet za średnią stawkę krajową. Są jakieś rekrutacje na dyrektora ds. handlu?

Cezary
@Cyz

Atmosfera pracy jest wspaniała. Aż się chce robić od rana do nocy. Najchętniej to bym pracował na trzy zmiany non-stop i nie wracał do starej do domu.

@Cezary

Ja robię 6 miesięcy nie narzekam jest super i płacą bardzo dobra luz w pracy no polecam wszystkim

Jan Trąbalski
@Bob

A ja w Schattdecor pracuję już prawie dwadzieścia lat i mam nadzieję, że do emerytury nic się nie zmieni w tym zakresie. Przeżyłem w zakładzie dwóch prezesów. Niedawno nastał trzeci. Większość zmian jakie zachodzą w firmie odmienia jej oblicze na lepsze (może oprócz zarobków, które już nie są kilku-krotnością średniej krajowej, jak drzewiej bywało, a inflacja robi swoje). Polecam firmę wszystkim, którzy chcą dobrze zarobić, ale nie boją się wymagającej i dosyć jednostajnej pracy w niemieckiej firmie, o dosyć specyficznej rodzinnej kulturze zarządzania i awansów. Atmosfera jest dobra. Przełożeni kulturalni. Pakiet socjalny najlepszy z możliwych. Niedziele i święta wolne. Firma się rozbudowuje, dużo inwestuje i rolek coraz więcej i szybciej z fabryki wyjeżdża…

Col
@Jan Trąbalski

Tak zgadzam się jest mega kasa i bardzo rodzinnie szczególne w święta kiedy to wszyscy z prezesem wspólnie świętujemy polecam wszystkim

Sławek
@Col

Ceniłem poprzedniego prezesa ale nowego doceniam jeszcze bardziej. Dużo dobrego robi dla zakładu i załogi. Należy mu się dużo szacunku i uznania za bezkompromisowość i zmiany, które od prawie dwóch lat wprowadza. Dla niego nie ma świętych krów i układzików. Zmiana goni zmianę. Liczy się praca i zaangażowanie a nie kumoterstwo, jak wcześniej bywało.

Paździoch
@Bob

Płaca jest dobra bo firma jest dobrze zarządzana i ma z czego dobre pieniądze płacić. Prezes robi mega dobrą robotę! Szacun!

Zadowolony i Niezadowolony
@Paździoch

Potwierdzam wcześniejsze komentarze. Uznanie dla prezesa i kierownictwa, które te dobre zmiany tak sprawnie wprowadza. Aż się chce pracować, gdy widać sens tego ci się robi. Gratulacje! Dajcie tylko więcej podwyżek, bo to co było do tej pory to już inflacja skonsumowała. Wszystko przez tego ch. Putina i jego niemieckiego kumpla Scholza. Pewnie się dogadali, że granica znowu będzie na Wiśle. A Tusk z towarzyszami z PO zawzięcie im pomagają, rozmontowując Państwo Polskie i szczując Polaka na Polaka. Rudy zdrajca i kłamca. Podstępny zniemczonych Kaszub w polskim przebraniu.

Drabik
@Zadowolony i Niezadowolony

Tutaj polityką się nie zajmujemy, ale co prawda to prawda. Ryży Kaszub dołki kopie każdego dnia i pluje na rząd aby kumple z PO-PSL mogły do koryta wrócić.

Jarek

Kilka firm zaliczyłem w swojej karierze zawodowej. Bywało dobrze, bywało źle. Po kilku miesiącach pracy w Schattdecor mogę potwierdzić, że większość pozytywnych opinii na tym forum o firmie jest prawdziwa. Aż przyjemnie jest chodzić do pracy. Zarobki też lepsze niż w innych firmach.

Kandydat na pracownika

Czy firma szkoli swoich pracowników i stwarza im możliwości rozwoju zainteresowań?

Wieczny student
@Kandydat na pracownika

Szkoleń jest do oporu. Czasami czuję się bardziej zmęczony niż na studiach od tej nauki. Niektórzy wręcz uważają, firma zmusza do rozwoju i ciągłego podnoszenia kompetencji.

Kaowiec
@Kandydat na pracownika

Firma szkoli pracowników w zakresie niezbędnym do realizacji wyznaczonych zadań. Co do rozwoju zainteresowań, to kółka szachowego ani plastycznego nie mamy. Lekcje tańca i śpiewu też nie są organizowane przez pracodawcę. Ale tym się nie przejmuj, bo firma sponsoruje dużo działań na poziomie samorządu lokalnego, więc w miejscowym ośrodku kultury jakieś zajęcia sponsorowane pośrednio przez Schattdecor na pewno się odbywają.

Ojciec R.
@Kandydat na pracownika

Szkolenia zawodowe owszem są dostępne. Ale z możliwością rozwijania prywatnego hobby i zainteresowań jest trochę gorzej. Oferta rozrywek niezwiązanych z pracą jest mocno ograniczona. Mnie na przykład brakuje chóru chłopięcego i kółka różańcowego. A pomocnikowi rozgrywek pokera. Dlatego daję firmie tylko 4 na 5 gwiazdek ****

Gruba Berta
@Kandydat na pracownika

Szkoleń jest dużo ale nie wszystkie przydatne.

@Gruba Berta

Hej, mam pytanie jak wyglada z wdrożeniem do pracy tzn. zauważyłem w kilku ofertach, że jest napisane o min. 3 miesięcznym szkoleniu z procesów produkcyjnych. Czy ktoś mógłby bardziej to poszerzyć, wyjaśnić jak takie szkolenie wyglada ?

@Ojciec R.

Przesympatyczna atmosfera w pracy .poza pracą dużo spotkań integracyjnych kasa mega dobra no nic dodać nic ująć

Kogut
@Bob

Praca jak praca. Roboty dużo ale pensja bardzo dobra i atmosfera miła. Polecam!

HR

Według posiadanych przeze mnie informacji, aby zniwelować skutki inflacji zarząd planuje podwyżki. Ta dodatkowa, pozaregulaminowa podwyżka pensji, ma sięgać 2% ponad inflację i być wypłacana wszystkim, niezależnie od stanowiska. To dobra wiadomość dla tych, którzy tankują swoje czterolitrowe BMW i Mercedesy.

Ee
@HR

To znowu będą podwyżki super

Zygmunt
@Ee

Prezes to jest równy gość. Dba nie tylko o siebie. Takiego nam trzeba było od początku!

Zadowolony
@HR

Kurczę, też słyszałem, że ma być kolejna podwyżka bo inflacja pierwszą zniwelowała do zera. Niech nam żyje prezes Jurek! Jak będzie trzecia podwyżka to dam prezesowi dwa plusy i napiszę list pochwalny do samego Rolanda.

@Zadowolony

To ie będzie?

Zadowolony
@Prawda

Podobno 3% ponad inflację :-)

@Zadowolony

I kiedy dokładnie mają być te podwyżki?

Johnny
@Anna

Ja już dostałem. Teraz mam 12.000 na rękę i nowe auto :-) God bless Schattdecor!

Jadžka

Jak na krajowe warunki to o lepsze zatrudnienie niż w Schattdecor jest bardzo trudno. Może są i lepsze miejsca ale ja o nich tylko słyszałam ale nie widziałam. Szef przyzwoity i życzliwy.

Bożena
@Jadžka

Schattdecor według badań i ocen niemieckich pracowników plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej pożądanych pracodawców w Bawarii. W Wielkopolsce pewnie byłby w pierwszej trójce, gdyby takie wojewódzkie rankingi prowadzono. Dobrą mamy firmę. Inni nam zazdroszczą.

Agata
@Bożena

Tylko ile w tym prawdy co napisałaś droga Bożenko ale nich ci będzie serdecznie pozdrawiam i nie żyje zludzeniami

Bożena
@Agata

Droga Agatko, poniżej wysyłam Ci link (usunięte przez Administratora) do niemieckiej strony internetowej, gdzie znajdziesz informację potwierdzającą mój wpis. Warto trochę pogooglować, zanim zarzuci się innym pisanie nieprawdy. Pozdrawiam serdecznie, Bożena.

Agnieszka

Dużo troli internetowych ostatnio się pojawiło na tym forum. Starają się jak tylko mogą zniechęcić kandydatów do pracy w Schattdecor. Według mnie wygląda to na celowe działanie konkurencji lub okolicznych firm, którym Schattdecor, w związku z ciągłym rozwojem produkcji i zatrudnianiem nowych kadr, podbiera pracowników. A może to byli pracownicy, którzy odeszli, a teraz żałują? Tak czy inaczej, niezależnie od motywacji piszących, takie działania nie są w dobrym tonie i źle o nich świadczą.

Eliza
@Agnieszka

Troli jest wszędzie pełno. Na szczęście tutaj się uspokoili. Prezes zrobił porządek z karierowiczkami i maruderami psującymi atmosferę i podburzającymi innych dla własnych korzyści.

Kucharz

Czy firma ma stołówkę pracowniczą w Tarnowie i czy jest jakieś dofinansowanie do obiadów? Szukam pracy jako kucharz lub pomoc kuchenna.

Grubas
@Kucharz

Nasza stołówka jest lepsza od niejednej restauracji :-)

Pomocnik
@Kucharz

Jedzenie w kantynie znośne. Co do cen, to żona taniej w domu obiadu dla dwóch osób nie ugotuje....

Smakosz
@Kucharz

Tak, firma dotuje posiłki w kantynie. Finansowo wychodzi to dla pracownika znośnie ale i tak część osób uważa, że żarcie w firmowej restauracji powinno być za darmo.

Dyba
@Smakosz

Bo darmowe obiady smakują najlepiej, tak jak u babci

Ciekawy
@Kucharz

Czy jedzenie w kantynie Schattdecor jest za darmo czy tylko dofinansowywane przez firmę?

Edmund
@Ciekawy

Za darmo to tylko obiadek u mamy w niedzielę albo zupka regeneracyjna. Jakieś dofinansowanie posiłków chyba jednak jest, bo ceny w są do przełknięcia.

Tttt
@Kucharz

Tam nie ma przerwy na śniadanie kolego inaczej jak się wyrobisz ze swoimi obowiązkami których jest dużo to możesz zjeść ale zazwyczaj jest to jedzenie przy maszynie

Maxii
@Tttt

Śniadanie można zjeść też w kantynie. Przydałaby się jednak dłuższa przerwa, bo ciężko zdążyć z jedzeniem. I muszę przyznać rację, że nie pozostaje nam nic innego jak jeść w trakcie wykonywania pracy. Panie prezesie, prosimy o dłuższą przerwę śniadaniową niż w Kodeksie Pracy. To byłby taki drobny gest w stronę tych, co nie potrafią zjeść kanapki na dwa kęsy.

Cccc
@Maxii

Nie chcę mieć po prostu wrzód

Kumpel gastrologa
@Cccc

Nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Czy miałeś na myśli, że nie chcesz mieć wrzodów żołądka? Od jedzenia w kantynie lub przy maszynie ich nie dostaniesz. Najczęstsza przyczyna wrzodów żołądka (70%) to bakteria Helicobacter. Później skłonności genetyczne i palenie tytoniu. Helicobacter łatwo wyleczyć. Jedna wizyta u gastrologa, tydzień brania przepisanego antybiotyku i masz spokój.

Cccc
@Kumpel gastrologa

A 50 procent to jedzenie w biegu które tam gwarantuję super rodzinna firma z tradycjami

Kumpel gastrologa
@Cccc

Zapisz się kiedyś na udział w biegu maratońskim. Tam nie tylko jedzenie, ale i picie są w biegu. Pomimo tego, lekarze uważają, że bieganie jest zdrowe. Przynajmniej hemoroidy nie uwierają tak jak od siedzenia za biurkiem.

Smakosz
@Kucharz

Dobrego kucharza nam brak! I soków i owoców tropikalnych i darmowych bananów również!

Alexander

Firma jest bardzo bogata i nowoczesna. Widać to na każdym kroku. Mnóstwo kasy wydaje na inwestycje. Zakład w Tarnowie ma wydajność większą niż niemieckie. Dlatego uważam, że powinniśmy zarabiać więcej od Niemców. I stać Schattdecor na to, aby płacić pracownikom średnio nie 10tys. brutto, ale 12 tys. na rękę. Tak byłoby uczciwie. Prezesie, wnioskujemy o podwyżkę. Wtedy damy firmie dużo plusów i będziemy pisać same dobre opinie na Gowork.

Operator
@Alexander

W mieniu połowy załogi i swoim własnym popieram postulat aby niewykwalifikowani operatorzy zarabiali po 12.000 brutto. Doświadczeni operatorzy mogą dostać po 15.000 na rękę. Nie jestem zawistny!

Zebra
@Operator

Operatorzy to już mają powyżej 10.000 brutto!

Rot
@Zebra

Może i 15.000

Thansau Zeitung
@Rot

A jak operator ma długi staż i doświadczenie, to może nawet ponad 20.000 miesięcznie brutto wyciągnąć! My na saksy nie musimy wyjeżdżać do Niemiec. To Niemcy do Tarnowa przyjechali!

Roleczka

Proszę się pochwalić ile osób zostało zatrudnionych i ilu z nich zostało ????. To o czymś świadczy .

Wielka Rooolaaa
@Roleczka

Zatrudnionych w 2021 zostało 21 nowych osób, a 17 z nich nadal pracuje! Świadczy to bardzo dobrze o miejscowym HR i systemie szkoleń w firmie!

Wwxza
@Wielka Rooolaaa

Raczej odwrotnie z iliscia nowych pracowników którzy zostali . Z 21 to może faktycznie pracuje 5 . Ktoś ładnie zawyża opinie o firmie

Wielka Rooolaaa
@Wwxza

Podana Informacja o odejściach jest wiarygodna i pochodzi z pierwszej ręki, czyli działu personalnego. Dotyczy wyłącznie osób nowo zatrudnionych, które przepracowały krócej niż jeden rok. Wskaźnik retention rate dla tej grupy jest w Schattdecor na przyzwoitym poziomie.

Wacław
@Wielka Rooolaaa

Samodzielnych odejść pracowników prawie nie ma. Za taką kasę to się lud rękami i nogami rolek trzyma :-)

Gitara

Przyzwoita kasa. Dobry socjal. Dużo pracy. Wysokie wymagania. To tyle. Jak ktoś lubi niemiecki styl zarządzania i pracę według schematów to się tutaj odnajdzie.Jak ktoś szuka spokojnej roboty, gdzie osiem godzin wystarczy odbębnić nic nie robiąc, to zły adres.

Oleg
@Gitara

To prawda. Pracy tutaj więcej niż w innych firmach i do tego na trzy zmiany. Można się do tego przywyknąć. Zarobki są lepiej niż przeciętne, co trochę poprawia chemię. Atmosfera dobra. Nawet Ukraińcy są doceniani i szanowani i czują się zdrowo. Zalecam pracę w Schattdecor.

Jam Session

Wstępna rozmowa o pracę potwierdziła większość opinii na tym forum. Miła atmosfera i życzliwe kierownictwo. Jeszcze na takiej spokojnej rozmowie kwalifikacyjnej nie byłem. No i kierownik robi wrażenie bardzo pozytywne. Oby kolejny etap był równie udany :-)

Helmut

Ja tam osobiście lepszej firmy w Głuchołazach nie znam. Chyba, że jakiś urząd, ale bez znajomości w urzędzie o pracę nie ma co się starać.

Obywatel PL
@Helmut

Ja tam nie znam lepszej firmy niż Schattdecor w całej Wielkopolsce. A tak na marginesie, to czy Schattdecor zawiesił działalność produkcyjną i handlową w Rosji czy też nadal wspiera finansowo(pośrednio)reżim Putina w walce z wolną Ukrainą? Jeżeli nie zawiesił, to w poniedziałek odchodzę z pracy, bo nie zamierzam pracować w firmie, która wspiera ruskich bandytów. Choćby tylko płaconymi w Rosji podatkami.

Support for Ukraine
@Obywatel PL

Dobre pytanie. To nieetyczne, gdy konkurencja przestaje sprzedawać i zamyka działalność u ruskich morderców, a my korzystamy na tym i dalej handlujemy z czerwonymi bandziorami. Prezesie, czy prowadzimy nadal produkcję w Państwie Putina? Jeżeli tak, to słabo i niemoralnie to wygląda. Nie takich rzeczy nas Pan Schatt uczył. Ale gdy przyszła godzina próby, to głowa w piasek, bo nowy pakt Ribbentrop-Mołotow jest dla Niemca ważniejszy od ludzkiej przyzwoitości…zastrajkujmy jako wyraz poparcia dla Ukrainy!

Fico
@Obywatel PL

Jest środa i nie słyszałem żebyś się zwolnił.

Ciekawy
@Fico

Ta lista wstydu, którą publikuje uniwersytet w Yale jest jakaś lipna. Jest na niej kilka polskich firm, które nigdy nie działały w Rosji a nie ma takich niemieckich jak Schattdecor, które nadal w najlepsze wspierają Putina podatkami i kontynuują biznes jakby wojny na Ukrainie nie było. Szkoda słów. Zakłamanie i dwulicowość nie mają granic. Niemcy to opanowali do perfekcji. Czy Schattdecor nadal działa u ruskich sku…synów? Bo jak tak, to mały bojkocik by się przydał…

młody operator

Moje przemyślenia po kilku miesicach pracy w Schattdecor. Z plusów, to życzliwi współpracownicy i fajna atmosfera w większości działów. Pensja w miarę przyzwoita. Z minusów to duże wymagania jakościowe względemy wykonywanej pracy i jej ilość. W sumie jest lepiej niż myślałem, że będzie. Ogólnie polecam firmę.

Jowisz
@młody operator

A ja po kilku latach jestem innego zdania ale szanuje twoją wypowiedź.Ja nie polecam kto nie wierzy niech się przekona przyjmują wszystkich jak leci

Saturn
@Jowisz

Każdy widzi świat z własnej perspektywy. Jednym firma pasuje. Innym nie. Faktem jest, że ludzi do pracy brakuje wszędzie. Schattdecor nie jest już wyjątkiem. Przydało by się trochę robotyzacji i automatyzacji dla najbardziej monotonnych i nielubianych prac. Tak z brakiem pracowników radzą sobie kraje rozwinięte. A u nas Kowalski nadal tańszy niż robot. Rachunek ekonomiczny. Trochę jednak wstyd.

Zostaw merytoryczną opinię o Schattdecor Sp. z o.o. - Tarnowo Podgórne

• Jak się pracuje w Schattdecor Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Schattdecor Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schattdecor Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 71, z czego 48 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schattdecor Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Schattdecor Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schattdecor Sp. z o.o.
4.8/5 Na podstawie 455 ocen.
  • Sowia 10
    62-080 Tarnowo Podgórne