counter
3 38 79 5 1
Marta Nowy wpis
Nazwa działu: SEO

Hej, Jakie są zarobki na stanowisku juniorskim i specjalisty w dziale SEO? Możecie podać chociaż widełki? Pozdrawiam

Artefakt Nowy wpis
@Marta

Pani Marto, trudno odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od wielu czynników min. doświadczenia i umiejętności pracowników.

Marcin Nowy wpis
@Artefakt

Czy nie mając doświadczenia zawodowego, również można dostać się do pracy w tej firmie? Pytam, ponieważ chciałbym ustalić, czy pracodawca daje szanse zawodowe osobom zmotywowanym do pracy, lecz niekoniecznie mającym doświadczenie zawodowe.

Dariusz

@artefakt czyli można w firmie awansować na wyższe stanowisko?

Artefakt Nowy wpis
@Dariusz

Tak, są u nas awanse.

TakNie

Czy często w firmie Artefakt Sp. z o.o. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Nazwa działu: Marketing
@Pytanie

Tak, zdarza się.

Kokpit
 Rekomendacja

Po ponad 2 latach pracy w Artefakcie zdecydowanie mogę polecić tę firmę jako miejsce pracy. Opinie wystawiam z perspektywy pracy w dziale SEO. Do największych plusów zaliczam: bardzo dobre kierownictwo, dużo rozbudowanych wewnętrznych narzędzi, elastyczny czas pracy, możliwość brania udziału w licznych szkoleniach także bardzo zaawansowanych, świetna atmosfera wewnątrz zespołów, dużo wspólnych wyjść po pracy i super lokalizacja w centrum. Owszem, jest dużo pracy ale liczne narzędzia i wsparcie zespołu pozwalają sobie poradzić. Dodam też, że w moim odczuciu z jednej strony firma daje szansę osobom bez większego doświadczenia przyjść i się szkolić za przeciętną stawkę, ale z drugiej strony doświadczeni i dobrzy specjaliści mogą liczyć na solidne i satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Oui

Firma uczciwie traktuje pracowników, zarobki są na zadowalającym poziomie, a sama praca jest ciekawa i pozwala się rozwijać. Nie wiem skąd opinie, że pracy jest tak dużo, bo nikt raczej po godzinach nie siedzi (nawet nie jest to dobrze widziane), więc jednak można wyrobić w 8h.

Tak1Nie1
Kiri
Nazwa działu: SEO

Na stanowisku specjalisty SEO trzeba się narobić. Pracy bardzo dużo, klientów kilkudziesięciu, a zarobki nie powalają. Praca raczej dobra dla początkujących, którzy chcą zdobyć doświadczenie i nie przeszkadza im praca za dwóch lub nawet za trzech.

Tak9Nie
Julia
@Kiri

Chyba warto jestem docenić pracodawcę, jakim jest Artefakt za dawanie szansy na zatrudnienie osobom bez doświadczenia. Nie każdy pracodawca jest bowiem przychylny do przyjmowania takich pracowników. Nadmieniłaś, iż firma ta posiada sporo klientów, co chyba również można byłoby uznać za plus, ponieważ świadczy to o jej prestiżu. Chciałbym Cię jednak dopytać o te zarobki. Czy rosną one razem z przepracowanymi latami, czy może cały czas utrzymują się na podobnym poziomie?

TakNie5

XXxxXX

Największym plusem pracy w Artefakcie jest to, że pracują tu świetni ludzie, którzy są przyjaźni i dzielą się swoją wiedzą z innymi. Polecam!!!

Tak2Nie3
Julia
@XXxxXX

To bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą aplikować do Artefakt! Jakie jeszcze plusy pracy w tej firmie możesz wymienić poza wspomnianą przez Ciebie atmosferą pracy oraz relacjami między pracownikami?

TakNie4
masochista
Nazwa działu: IT

Współpraca z nimi to (usunięte przez administratora)! Polecam tylko (usunięte przez administratora)

Tak3Nie1
Arte-pracownik

Firma się rozwija, na horyzoncie jest dużo projektów, które mają ułatwić i uprzyjemnić pracę :) np. remont biura czy elastyczne godziny pracy. Największą zaletą są jednak ludzie - wszyscy są przyjaźnie nastawieni i dobrze się z nimi współpracuje.

Tak3Nie3
Ktoś

Brak szacunku dla osób uczestniczących w rekrutacji. Mówią, żę będę się kontaktować z osobami niezależnie od decyzji. Niestety do dzisiaj nie otrzymałem żadnej informacji. Brak profesjonalizmu

Tak8Nie
@Ktoś

Staramy się zawsze kontaktować z osobami uczestniczącymi w rekrutacji, ale mogło się zdarzyć, że o kimś zapomnieliśmy. W związku z tym bardzo przepraszamy za brak kontaktu.

Tak1Nie2

Nick

Pytanie do firmy :) Widzę, że wygasło już ogłoszenie o pracy dla zdalnego copywritera. Czy jest szansa, że pojawi się znów w najbliższym czasie?

@Nick

Rekrutacja jest prowadzona w trybie ciągłym i można przesyłać CV przez formularz kontaktowy na naszej stronie: https://www.artefakt.pl/praca/seo-copywriter-praca-zdalna-jezyk-polski-francuski-czeski-wloski-rosyjski-niemiecki . Kiedy rekrutacja zostanie wznowiona, aplikacja weźmie udział w rekrutacji. Pozdrawiamy :)

Tak1Nie

w-w

Firma stara się dbać o pracowników: wyjazdy, owocowe wtorki, imprezy integracyjne, szkolenia itp. Obowiązków jest dużo, ale stopniowo część pracy jest automatyzowana czy optymalizowana, żeby oszczędzić czas pracownika. Z minusów: w biurze przydałby się remont, komunikacja między działami jest słaba, ciężko o zadowalającą podwyżkę.

Tak2Nie1
w-w
@w-w

Mała aktualizacja: remont jest już w planach :)

były klient

od strony klienta, nie polecam. mam wrażenie, że podczas przejęcia firmy powstał tam bardzo duży bałagan ( nie wiem jak jest teraz ) i wysoko płatne usługinie zostały wykonane poprawnie. nie prowadzę współpracyw sposób konflilkrowy, ale tym razem nie odpuszczę i sprawa nie skończy polubownie. nie będę płacił za źle wykonaną pracę. ostrzegam przed tą firmą.

Tak16Nie3
Agnieszka
@były klient

Podpinam się do tej opinii. Zlecenie pozycjonowania Artefaktowi to wyrzucone pieniądze! Wszelkie próby zmuszenia osoby obsługującej do działań kończyły się odpowiedzią , ze pozycjonowanie to proces długotrwały. Beznadzieja ! Stracony rok dla mojej firmy ! Absolutnie nie polecam !

Tak6Nie2

gość
@Agnieszka

Agnieszka, bo to jest długotrwały proces. Czy Ci się to podoba czy nie , to pozycjonowanie uzależnione jest od kilku czynników, po pierwsze : jakie jest zainteresowanie potencjalnych klientów produktami , które oferujesz, jaką branżę przestawiasz , czy produkty sa popularne. Następna sprawa to konkurencja. Pamiętaj ,ze ona nie śpi sobie w kącie gdzieś tylko tak samo podejmuje działania. Efekty pozycjonowania trwają 6 mscy , 9 mscy , potem przy 12 miesiącach należy wyciągnąć jakieś wnioski co jest robione dobrze a co źle.A czasem bywa i tak ,że na efekty trzeba czekać ponad rok. Ja z artefaktem nie pozycjonuje akurat, ale wiem co nieco na ten temat chociażby od chłopaka, który sie tym zajmuje ( ma własną firmę) , czytałam też artykuł na pewnej , bardzo kompetentnej stronie. Najpierw poczytaj , dowiedz się , a potem wylewaj żale.

X-man
@gość

Po tych 6-10miesiecach pozycja strony powinna już drgnąć, w sensie choć odrobinę do góry. Ciekawe czy firma jest na bieżąco ze zmianami algorytmów itp oraz czy nie przyoszczędza na szkoleniu specjalistów od SEO. Brak bycia na bieżąco, brak inwestowania w pracowników=słabe pozycje stron klientów, niezadowoleni klienci i słaba opinia

Tak6Nie1

Gooddyy

Praca zdalna, nie ma w ogóle więzi z firmą, to jest ogromny minus. Oczekiwałam, że poznam jakieś osoby z Artefaktu i dowiem się o nich co nieco, bez żadnych formalności, aby lepiej się pracowało. Może i na miejscu pracy atmosfera jest inna, ale tak jak pisali poprzednicy, ciężko wczuć się w klimat tego, co się robi. Nic tylko się wysyła teksty. Wynagrodzenie niskie jak na tyle pracy niż w innych firmach, ale przyda się jako kolejna pozycja do CV. Pracownicy zdalni są zupełnie pominięci. Co jeszcze - strasznie zwięzłe wymogi zleceń i brak kontaktu ze zleceniodawcami, aby więcej wiedzieć o ich oczekiwaniach... Tematy zleceń nijakie, brak wyboru kategorii, z którymi pracownik jest świetnie obeznany. Tylko musi po omacku szukać i pisać tak, jak mu się wydaje. Wielki plus? Copywriter jest bogatszy w wiedzę różnych dziedzin, no i ważne, że jest praca.

NICK
@Gooddyy

Czy twoim zdaniem jest dużo zleceń? Da się zarobić przynajmniej najniższą krajową? Czy trudno było się dostać na to stanowisko?

TakNie1

Gooddyy
@NICK

Dla mnie bardzo dużo, ale to wszystko zależy od tego, jak dużą wprawę ma się w pisaniu. Im więcej doświadczenia, tym lepiej idzie. Da się, jak najbardziej. Nietrudno :) Trzeba tylko trzymać się ich wytycznych. Warto poczytać dużo o pisaniu tekstów SEO.

NICK
@Gooddyy

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Zastanawiam się nad wysłaniem tam CV, więc to, co mówisz, jest dla mnie bardzo pomocne :)

ona

Ja mam jak na razie dość pozytywne doświadczenia. Jest kilka zaangażowanych osób z którymi dobrze się współpracuje i można się czegoś nauczyć. Co by nie mówić o obsługiwaniu klientów, to na pewno nie jest to monotonne zajęcie ;)

nick

Osobiście jestem zadowolony z pracy w Artefakcie. Można się dużo nauczyć, ludzie są w porządku, nie ma niezdrowej rywalizacji. Wynagrodzenia moim zdaniem są na średnim poziomie - wiadomo zawsze można znaleźć coś lepiej płatnego, ale do tego trzeba mieć już spore doświadczenie.

Tak1Nie
użytkownik

nie polecam, głównie ze względu na niskie wynagrodzenie w porównaniu do innych firm (oraz analogicznych stanowisk)

Tak8Nie
copy

Jak wyglądają zarobki na stanowisku zdalnego copywritera? Czy stawki za 1000 zzs są podobne do tych na popularnych platformach czy choć trochę wyższe?

@copy

W zależności od rodzaju tekstu płacimy ok. 10-15 zł netto za 1000 zzs.

copy
@Artefakt

Mam pytanie dotyczące rekrutacji na SEO Copywritera (zdalnie). Na stronie wymaganymi dokumentami są CV oraz list motywacyjny. Brakuje natomiast miejsca na portfolio, które jest moim zdaniem ważniejsze. Czy Artefakt go nie wymaga? Czy może będzie konieczność dosłania go w kolejnym etapie rekrutacji?

@copy

W pierwszym etapie rekrutacji nie wymagamy portfolio. Prosimy o nie w kolejnych etapach rekrutacji.

Pracownik - użytkownik

Obowiązków jest sporo, ale po to tu jesteśmy ;) Na szczęście firma wprowadza coraz więcej automatyzacji, co usprawnia pracę. Rzeczywiście jest rotacja, ale w tej branży to raczej normalne.

użytkownik

spora rotacja pracowników i bałagan

nick

Nie polecam pracy w tej firmie. Zaczynając od natłoku pracy specjalistów, którzy nie są w stanie przy takiej ilości klientów każdemu poświęcić należytej uwagi, po bardzo (podkreślam bardzo) słabe wynagrodzenie (w stosunku do analogicznych stanowisk w innych firmach), po bardzo słabą komunikację, ogólny chaos w firmie i często zawodzące oprogramowanie. Nie wierzcie w super opinie na Google Maps. Część wystawiana jest przez samych pracowników.

Tak8Nie1

zofia

a jakie zarobki ma specjalista ds sprzedazy?

@zofia

To zależy :) generalnie jest system podstawa + prowizja, więc można trochę wykręcić, jeśli się dużo sprzeda. Podstawa na start zależy od doświadczenia.

Ed
@A.

Co do pracy handlowca - muszę powiedzieć, że w sprzedaży w Artefakcie pracuje się dość komfortowo i w fajnej atmosferze, chociaż jest jeszcze parę kwestii do poprawienia i usprawnienia.

Ktoś

Możliwości rozwoju jest trochę :) Najwięcej jest szkoleń wewnętrznych, można też wyjechać na jakąś konferencję branżową. W dziale AdWords co jakiś czas są dostępne szkolenia organizowane przez Google.

Tak5Nie

Hanna

@Ktoś - a jak wyglądają pozostałe warunki zatrudnienia w Artefakt Sp. z o.o.? Czy firma zapewnia możliwość rozwoju (szkolenia/kursy)?

Ktoś

Ja uważam, że w Artefakcie pracuje się dobrze. To pewnie też zależy od działu, ale mówię z mojej perspektywy (nie SEO). Pracy jest rzeczywiście sporo, ale nie ma np. przymusu siedzenia po godzinach. Oczywiście zawsze znajdzie się powód do narzekań, ale to chyba taka polska cecha ;)

@Ktoś

Przymusu siedzenia po godzinach nie ma, ale jest przymus siedzenia w konkretnych godzinach. Nie ma elastycznego czasu pracy. Pewno, że zawsze jest powód do narzekań - najgorzej jeśli tych powodów jest za dużo...

@Nick

Co do godzin pracy, to jest sporo osób, które się dogadały, że przychodzą wcześniej/wychodzą później albo na odwrót, bo im tak wygodniej. Nie wiem, czy to taki problem. Wiadomo, że fajniej byłoby móc przychodzić do pracy w jakimś określonym przedziale czasowym, ale z drugiej strony może to trochę dezorganizować pracę, jeśli potrzebujesz porozmawiać z kimś i nie masz pewności, czy go zastaniesz.

Tak3Nie

Nick

Niestety bardzo nie polecam tej firmy. Z perspektywy wieloletniego pracownika, wiem że zarobki nie są konkurencyjne - w innych agencjach na podobnym stanowisku zarabia się więcej. W Artefakcie panuje ogólny chaos, jeden specjalista ma za dużo klientów i nie da się w takim systemie dobrze obsłużyć wszystkich. Stąd niestety jest duża rzesza niezadowolonych Klientów oraz duża rzesza niezadowolonych pracowników, którzy wykonuja pracę za kilka osób i za niezbyt konkurencyjne wynagrodzenie. Dodam jeszcze, że owszem z pracownikami prowadzone są rozmowy, pytania co można by zmienic, poprawić w firmie, ale po takich rozmowach nic się nie zmienia. Wszystko jej jak bylo od kilku lat.

Tak16Nie

Hanna

@A., dziękujemy za Twój szczegółowy komentarz. To bardzo dobrze, że firma zapewnia tyle benefitów swoim pracownikom. @ano, dobrze, że jesteś zadowolony. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniony? Co jeszcze możesz napisać o pozytywnych aspektach pracy w Artefakt Sp. z o.o.?

ano

Jako dość świeży pracownik mogę powiedzieć, że praca jest całkiem ok. Można się sporo nauczyć. Plusem jest też lokalizacja w centrum.

Hanna

A jakie benefity oferuje Artefakt Sp. z o.o. osobom zatrudnionym?

@Hanna

Jeśli chodzi o benefity Artefakt oferuje (część w formie dofinansowania): kartę multisport, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe, bony na święta, owoce raz w tygodniu. Poza tym często organizowane są imprezy firmowe, a raz w roku jest wyjazd integracyjny.

B.
@A.

Super! Tyle benefitów. Szkoda, że to tylko próba zrekompensowania marnych płac. Zresztą co to za benefit, jeśli i tak trzeba do niego dopłacić?

Tak6Nie

ja

Jak wyglada teraz atmosfera i praca w tej firmie?

@ja

Atmosfera to jedna z najmocniejszych stron Artefaktu. :) Jest sporo integracji formalnych i nieformalnych, z większością osób można się bez problemu dogadać. Jest raczej luźno i przyjaźnie - takie przeciwieństwo korpo.

ja
@A.

A jezeli chodzi o zarobki to jak to wyglada?

@ja

to zależy ile oczekujesz ;) Generalnie nie jest źle, ale ile Ci zaproponują na start też zależy od doświadczenia i umiejętności.

@A.

Jasne, przeciwenstwo korpo i luźna atmosfera. Atmosfera niestety jest słaba, bo ludzie są niezadowoleni i narzekają po kątach. Sztywne godziny pracy od 8.30-16-30 i zakaz spóźniania. W firmie próbuje się wprowadzić korporacyjne zasady, tyle, że nikt nie wie jak to zrobić i wychodzi niewypał.

Tak18Nie

Zostaw opinię o Artefakt Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Artefakt Sp. z o.o.
3/5 Na podstawie 38 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Powstańców śląskich 5