Opinie o Travel Labs Poland - Ryanair w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Travel Labs Poland - Ryanair. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Travel Labs Poland - Ryanair o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Travel Labs Poland - Ryanair w Wrocław

ZiomusProgramista

Popularny tani przewoźnik działa na dużą skalę więc potrzebuje swoich rozwiązań w zakresie oprogramowania. Takowe zapewnia wewnętrzny software house działający w kilku krajach. Mają też biuro we Wrocławiu. Zatrudniają kilkadziesiąt ludzia. Postanowiłem sprawdzić co się za tym kryje. Rozmowa jest 2 etapowa: - Pierwsza to pogawędka techniczna. Trzech typów zadaje pytania z javy, baz danych, systemów rozproszonych, clouda. Jeden ziom ma odchyłkę na bazy no-sql. Drugi twierdzi, że kubernetes działający na aws to nie chmura. Kiedy jeden typ zadaje pytania, to dwaj gadają między sobą. W dodatku któremuś zapomniało się zmutować. - Drugi etap to rozmowa z manażmentem. Wrocławskim labem kieruje ziom któremu niewiele brakuje do sześciu dych. Rządy są raczej o charakterze absolutmym bo nie można się niezgodzić z jegomościem. Jego przybocznym jest jakiś principal z trzy dekady młodszy. Nawet nie zapoznali się z cefałką. Mylili nazwy firm. Podważali doświadczenie. Klimat jak w "Dniu Świra". Jak ktoś chce zaimponować panu melanżerowi to może przeczytać książkę bodaj "Fenix project" która stanowi dla niego inspirację do zarządzania. Oferta poniżej średniej rynkowej zważywszy na fakt, że tam jesteś analitykiem biznesowym, programistą, devopsem i jeszcze nie wiadomo kim. Chociaż jak ktoś chce mieszankę nowoczesnej technologii, awiacji i klimatu rodem z peerelu to warto spróbować swych sił.

Mari
@ZiomusProgramista

Można wiedzieć jaka konkretnie kwotę wynagrodzenia podała ci firma, co prawda powiedziałeś, że poniżej średniej rynkowej, ale ta średnia będzie się przekładać chociażby na okolice zamieszkania. Oprócz wynagrodzenia, poruszony był jeszcze temat dodatków? Chętnie się dowiem co firma ma aktualnie w ofercie.

Konrad

Żałuję, że muszę dać 1* a nie 0. 10.04.2023: Kolonia, o godz. 13:30 jestem na lotnisku, lot o 15:15 do Warszawy, przy bramce jestem o 14:50 (na bilecie zamknięcie bramki o 14:45 - to fakt), widzę ostatnich pasażerów w korytarzu, + samolot 30 m od nas i wchodzących do niego ludzi. Dwie nażelowaną (usunięte przez administratora) z wielką satysfakcją informują, że właśnie system został zamknięty i nie ma możliwości wejścia na pokład. Absolutne zero empatii. Byłem świadkiem podobnej sytuacji w Warszawie z innym finałem. (usunięte przez administratora) you Ryanair!!!

Zigi
@?

A może w ogóle nie chodziło o Ryanair, a brami prowadziły na autostradę, a nie do samolotu :D? Kto wie, kto wie. Nie wiem, czy tu pracujesz, ale jest ogłoszenie na stronie internetowej dla Azure Cloud Security Engineer. Orientujesz się, z ilu etapów składa się cały proces rekrutacji i czego może dotyczyć rozmowa techniczna, jeśli jest tu ona stosowana? Chciałbym też wiedzieć, ile trwa okres próbny, po którym ma być umowa o pracę na stałe, i na jaką pomoc, podczas wdrożenia, mogę ewentualnie liczyć?

Wanda

Bardzo wyczuwam w komentarzach rozżalenie postawą firmy w czasie pandemii. Ale sorry, drugie pół roku 2022 kręciło się wokół inflacji, a tu się nikt nawet nie zająknął. Krótko: jakie są zarobki Data Engineer? Jakie ruchy firma przedsięwzięła wzw. z inflacją?

TamTo
@Anula

Wystarczy pracować, jak nikt się nie skarży na poziom pracy i dodatkowo rozwijasz się, to podwyżka może być tylko większa.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Travel Labs Poland - Ryanair? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

aaa Nowy wpis

Z powodu niejasnych i małych podwyżek. Są zespoły z toksycznym managementem. Zwolnienia raczej jak trafisz na taki zespół i na plurasight flow wyjdzie że mało robisz. Ale generalnie nie ma raczej redukcji etatów.

Oski Nowy wpis
@aaa

Czyli wychodzi na to że nie ma co liczyć na podwyżki tylko negocjować stawkę na rekrutacji i tego się trzymać. Chciałem dostać się na stanowisko Mid/Senior .Net Developer. Przeczytałem że mają tu płatny system poleceń. Zwykle w jakiej wysokości jest premia jak kogoś się poleci i przyjmą go do pracy na stałe?

Baśka Nowy wpis

Przed oczami mamy ofertę dla projektanta intejfejsu użytkownika i chłopak chciałby spróbować, ale ma kilka wątpliwości. Chłopak ma wymagane doświadczenie w tworzeniu aplikacji, ale czy jak wymagane są 3 lata, a on ma ponad dwa to też będzie brany pod uwagę? Umowę o pracę dają po okresie próbny, ale ile ten okres trwa?

ZiomusProgramista

Mari Nowy wpis
@ZiomusProgramista

Emma

Cześć, właśnie znalazłam dla siebie rekrutację do tej firmy. Chodzi o prace jako agile master / scrum master / kanban coach. Ogłoszenie ma obowiązki, ma to co firma oferuje, ale nie ma wymagań. Czy wiecie jakie trzeba mieć doświadczenie product ownera lub product managera? A i czy jak ogłoszenie jest napisane po angielsku, to nie trzeba wcale znać polskiego, jak się nie jest polakiem?

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Travel Labs Poland - Ryanair na stanowisko SAP ECP Business Analyst? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Strata czasu, najpierw hackerrank, potem interview hr, potem rozmowa techniczna. Panowie od rozmowy technicznej mylą Holand-Poland. Generalnie miny jak by za karę byli wystawiani na rekrutacje, piszą sobie pomiędzy sobą w trakcie rozmowy albo oglądają (usunięte przez administratora) Generalnie pierwsze wrazenie, jest takie jakbyś był pententem w prl-u, zdecydowanie nie zachęca do współpracy.

Konrad

?
@Konrad

Nie ten Ryanair, to jest firma IT ryanaira, a nie przewozy lotnicze.

Zigi
@?

Wanda

Powiesz czy to kwoty netto czy brutto? A jest może możliwość zatrudnienia na B2B? Bo mi by bardziej odpowiadała ta forma.

To
@Wanda

Niezależnie jaką by była inflacja, roczne oceny są na przełomie marzec - kwiecień i od maja masz ewentualną podwyżkę.

Anula
@To

A jak umowa nie jest zadawalająca to podwyżki nie ma, czy może zwalniają wtedy takie osoby? W ogóle co trzeba zrobić żeby ocena ta wyszła na dobrym poziomie?

TamTo
@Anula

Jagna

Mam kilka pytań odnośnie stanowiska na które obecnie trwa rekrutacja-Junior QA Engineer. Czy oprócz biegłego angielskiego wymagana jest znajomość dodatkowego języka? Jak z rekrutacja, może ktoś już był na rozmowie? Z ilu etapów się składa i jakich pytań można się spodziewać ze strony rekruterów? Jakie kwalifikacje będą największym atutem?

AKS
@Jagna

Cześć, udało Ci się dostać na rozmowę rekrutacyjną?

Krzysiek
@Jagna

Nie trzeba znać dodatkowych języków, obowiązywał angielski. 3 etapy rekrutacji: test do rozwiązania na maila w określonym czasie, następnie pierwsza rozmowa z 2 liderami teamów QA (bardziej techniczna) i następna już z site leadem i managerem. Pierwsza rozmowa sprawdza, czy znasz podstawy, druga rozmowa bardziej, aby poznać osobę.

Czy umowy śmieciowe- zlecenia są powszechne w firmie, czy to wypadkowa covida i cięcia kosztów gdzie się da?

@Kasia

A faktycznie cięli tu koszty? Jakimiś innymi sposobami również?

@Agnieszka

Nagle zakonczenie części umów B2B i 50% pensji dla ludzi na UoP, przy jednoczesnym zmniejszeniu czasu pracy również o 50%.

Klementyna
@Michał

To spore liczby. I to wszystko ze względu na covida czy chodzi o inflację? W ogóle od czego zależy jaką umowę się dostanie, samemu się wybiera?

@Klementyna

Z tego, co wiem, osoby, które przetrwały cięcia w firmie, wraz z powrotem do normalnych stawek, dostały spore podwyżki rekompensujące straty. Jeśli nie jesteś stażystą, to możesz wybrać UoP lub B2B.

W Wrocław Travel Labs Poland - Ryanair prowadzi rekrutację na stanowisko .NET developer. Jeśli brałeś udział w tym procesie, napisz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna. Może to być cenna informacja dla osób, które złożyły swoją aplikację do firmy.

brekx

Zero rozwoju, zarzadzania i niejasne awanse. Próba ratowania wizerunku imprezą integracyjną dla Irlandzkiego managementu. Benefity gorsze niż w pracy w marketach.

Izabela
@brekx

Skoro nie ma szans na rozwój to nie ma też żadnych szkoleń ani szans na awans? Możesz zdradzić co się mieści w ramach tych benefitow?

heh
@brekx

W którym markecie można dostać zniżki na loty? Pytam dla kolegi.

@heh

Spokojnie. Napisał, że jego zdaniem benefity są gorsze, nie że są tożsame, z tymi, które są w marketach. Tak je po prostu ocenił, jego prawo. Możesz za to napisać, ile wynoszą takie zniżki na loty? Bo uwielbiam lotnictwo i chętnie bym z tego korzystał, gdyby mnie było stać. Napisz też, jeśli chcesz, co jeszcze firma oferuje? No chyba, że zarobki są tak dobre, że wiele więcej nie trzeba?

Zofia
@brekx

A dla pracowników w PL sa jakieś spotkania i imprezy integracyjne? Czy nie ma totalnie żadnych? Chodzi mi też o szeregowych pracowników, niekoniecznie o managerów

Patryk

Polecam każdemu pracę w android teamie jeżeli ma taką okazję, świetni ludzie

Rafał
@Patryk

To pewnie atmosfera dobra jak tak dobrze dogadujesz się z ludźmi. Można się rozwijać zawodowo? Wysyłają pracowników na szkolenia?

Frontend

Management pozostawia wiele do życzenia. Korporacyjne ograniczenia w firmie bliższej poziomem organizacji startupowi. Firma stawia na tanich pracowników lub z mniejszym doświadczeniem. Brak jasnej wizji projektów i uzasadnienia nowych funkcjonalności. Zaletą jest spora dowolność w wyborze technologi. Firma raczej na rok, dwa jeśli zaoferowali Ci dobrą ofertę. Są lepsze we Wrocławiu. Reakcja na Covid tragiczna.

Wrocław
@Frontend

Potwierdzam, szczególnie SDM Krzysztof tworzy toksyczną atmosferę, (usunięte przez administratora).

@Wrocław

Serio? A czemu tak robi i w jaki sposób niby?

Wrocław
@Agnieszka

Zbierz anonimowe opinie pracowników to się dowiesz

@Wrocław

A one wszystkie to potwierdzone info jest?

Zaciekawiony

Można coś więcej?

Cześć, Zastanawiam się nad pracą w zespole cybersecurity na juniorskiej pozycji, na jakie zarobki można liczyć, jak duży jest zespół i jaka pasuje atmosfera?

Buuu

Nie polecam, bardzo nie rzetelny pracodawca. Nie szanują pracowników. Wszechobecna jest kultura Low Cost

@Buuu

A w czym konkretnie tutaj widzisz tę całą kulturę tych kosztów, o których wspominasz?

Analityk

Podczas pandemii wyszło szydło z worka i szefostwo w Dublinie pokazało co myśli o swoich polskich niewolnikach - obięcie pensji (!), zakaz pracy zdalnej (!!!), mobbing, wszystko co najgorsze. Od 2020 roku praktycznie zero podwyżek, tylko obietnice. NIE POLECAM!

@Analityk

Jak konkretnie tłumaczyli ten wprowadzony zakaz na wykonywanie pracy zdalnej? Myślisz, że to byłby faktycznie problem, bo pracownicy źle by do tego podchodzili?

Urszula
@Analityk

Jak dużo obcięli Ci tej pensji?

Były pracownik Ryanair w Covid

Witam, Na wstępnie zaznaczam, że jest wyłącznie moja opina na temat pracodawcy jakim był okresie 2019-2020 Ryanair Labs Wrocław. Typowa korporacja: wykonujesz zadania, nie zadajesz pytań. Osoby decyzyjne wydają polecenia z Dublina i chcą wyników - tylko to się liczy. Plusem jest to że twój przełożony siedzi w siedzibie, a Ty robisz swoje copy-paste 9-17 niekoniecznie sprawiając wrażenie osoby bardzo zajętej. Po delegacji do siedziby (Dublin) stwierdzam, że Polskie Prawo Pracy nie faworyzuje pracodawcy (w czasach przedkowidowych). Dotyczy to okresu wypowiedzenia, tempa pracy, mobbingu i presji przełożonego na wyniki. Kiedy zaczął się okres Covidowy w firmie zaczęła się dżungla, kolejne osoby znikały - z dnia na dzień trafiało na kolejnych. Nieprzyjemna sytuacja. Dodaj do tego przejmowanie obowiązków po zwolnionych osobach i 50% pensji za *dobrowolną (to historia na oddzielny artykuł) zgodą i masz pełny obraz sytuacji. W tych kryzysowych okolicznościach cięcia były rzeczą oczywistą i świetną okazją do 'optymalizacji kosztów'- przede wszystkim dla Zarządu. Firma ma ogromne obroty i jest znana z tego że zawsze wyjdzie na swoje (w końcu podejście: LOW-COST zobowiązuje). Decyzja o moim zwolnieniu została podjęta bez udziału mojego przełożonego, o którym nie mogę złego słowa powiedzieć. Mimo wszytko, na pewno można to było rozegrać o wiele lepiej. Również i w tym przypadku Kadry we Wrocławiu odegrały świetną role Adwokata Diabła proponując Rozwiązanie umowy za porozumiem stron (z natychmiastowym okresem wypowiedzenia) zamiast Wypowiedzenia ze strony Pracodawcy. Jak się okazuje takie Wypowiedzenie, jest równie niemile widziane w kartotekach firmy kiedy patrzy na to PIP (Państwowa Inspekcja Pracy). Niestety, w owym czasie nie miałem takiej wiedzy. Podsumowując: obecna sytuacja jest zapewne inna - niekoniecznie lepsza. Wynika to z mentalności ludzi, którzy prowadzą tą organizację. Nie spodziewałbym się zmian na lepsze - zwłaszcza w kontekście obecnej pandemii. Jeśli miałbym coś doradzić, to byłby to omijanie branż, które są najbardziej dotknięte i szukać swojego miejsca np. w bankowości. Mam nadzieję, że moja relacja pomoże Wam podejmować lepsze decyzje na przyszłość.

Analityk
@Były pracownik Ryanair w Covid

Obecna sytuacja w firmie jest praktycznie taka sama - wyzysk, (usunięte przez administratora) brak podwyżek itp.

Base maintenance???

Ej a jak to wygląda na bazówce na lotnisku? Nie ma o tym żadnej opinii, a firma już prowadzi to dobrych kilka lat. Fajnie, czy nie?

Weronika
@Base maintenance???

ale co wygląda? chodzi ci o pracę? też jestem ciekawa opinii :)

Czy urlop w Travel Labs Poland - Ryanair jest płatny 100%?

I

Na umowie tak. Na b2b nie ma płatnego urlopu

Weronika
@I

a są jeszcze jakieś inne opcje umów? zlecenie?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Travel Labs Poland - Ryanair odbywa się również w języku angielskim?

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o Travel Labs Poland - Ryanair - Wrocław

• Jak się pracuje w Travel Labs Poland - Ryanair?

Zobacz opinie na temat firmy Travel Labs Poland - Ryanair tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Travel Labs Poland - Ryanair?

Travel Labs Poland - Ryanair
3.4/5 Na podstawie 27 ocen.
  • św. Mikołaja 19
    50-128 Wrocław