Opinie o PwC Service Delivery Centre w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie PwC Service Delivery Centre. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PwC Service Delivery Centre na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PwC Service Delivery Centre w Katowice

asdfghj

(usunięte przez administratora) taki że rzygać się chce, do tej pory dochodzę do siebie a minął rok od odejścia

Cześć, Chętnie dowiem się czegoś o stanowisku - Specjalista ds. analizy danych Jaki jest rzeczywisty zakres obowiązków, zarobki itp. Dzięki!

Nieno
@Kandydat

To nie moja działka, ale z tego co wiem nie ma to nic wspólnego z analiza danych, a polega na kopiowaniu danych do Excela, robieniu prostych obliczeń i kontaktowaniu się z ludźmi z innych krajów, żeby Ci te dane wysłali, często jest problem z doproszeniem się danych i oczywiście terminy są takie, że na daną rzecz masz kilka godzin i w tym czasie musisz się wyrobić z wszystkim - łącznie ze zdobyciem tych danych.

Chachor

Chwila,chwila PWC biurowiec(e)w centrum Kato?Jeśli tak to firma jest właścicielem czy wynajmuje powierzchnie? Bo jeśli jest właścicielem i czytając tu wypociny na temat zarobków to klękam i nie wierze, a nawet jeśli tylko wynajmuje to jako osoba z Śląskich faveli jadąc komunikacją miejską do Kato zawsze myślałem zew takich biurowcach zarabia się po kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie a wygląda to na mityczny szczuroland

Tak było
@Chachor

To jest mityczny szczuroland. Za moich czasów (2019) specjalista miał 2700 netto.

Tak
@Chachor

Powierzchnię wynajmuje. Tak to są te które widać w centrum Katowic. Na pocieszenie - tylko u nas na Śląsku są takie place. W Krakowie czy Warszawie ma się do czynienia z prawdziwym audytem, więc wynagrodzenia też są inne.

Taxownik

Jaka stawka na stanowisku specjalista ds. procesu w dziale podatkowym?

W pierwszym etapie zadzwoniła Pani z Manchesteru i rozmawiała po angielsku. Zwykły screening, ale bardzo miły. Powiedziała, że w drugim etapie również spotkamy się na angielskiej rozmowie, co jeszcze potwierdziła mailem. Drugi etap rekrutacji to rozmowa po polsku, która zaczęła się od słów: w sumie to nie wiemy z dlaczego ktoś nam dał CV (w znaczeniu moje CV). Zero profesjonalizmu, a im dalej w rozmowę, tym gorzej. Ogłoszenie jest zbyt ogólne, by wywnioskować, że jedynym procesem jest rozliczanie podatków. Rekrutacja prowadzona w przestarzały sposób i kompletnym chaosie, bo prowadzące nie były pewne czy w ogóle przeszłam pierwszy etap. Nie było żadnych pytań o language assessment test, ani jego wyników. Zapytane o widełki uznały, że ich nie znają.

Jaki jest idealny szef, gdzie się widzisz za pięć lat, czemu mamy Cię zatrudnić, jak podchodzisz do nadgodzin?

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Application Specialist (Field)
Alpha Omega Engineering
Potencjalny kandydat

Specjalista analizy danych jakie macie opinie w tym temacie? Jakie widełki można wyciągnąć?

shiba

czy ktos sie orientuje czy mozemy liczyc na jakas podwyzke na poczatku 2023 (chociazby wyrownanie nowej pensji minimalnej...) czy mozna tylko pomarzyc? :D

Mieczysław
@shiba

Ile ponad minimum dostajecie i dlaczego przełożeni nie informują pracowników kiedy i jakie te podwyżki będą? Pytacie o takie rzeczy? Jak reakcja?

A ja polecam.

Nie polecam

Zgadzam sie z poprzednimi opiniami. Dzial Assurance to najgorsze zlo. (usunięte przez administratora), obgadywanie atmosfera w zespole straszna. Na kazdym kroku krętactwo i obwinianie osob trzecich.

Nie polecam, ciagly stres i stres problemy, okropne zamieszanie. Starasz sie robic wszystko jak najlepiej, a i tak jak przyjedzie co do czego wyleja na ciebie wiadro pomyji i jeszcze odesla z kwitkiem. Spokojnie mozna nabawic sie nerwicy....

Kropek

Hej, jak pracuje się w dziale kadr? Dokładnie chodzi mi o stanowisko Specjalista ds. personalnych. Czy atmosfera jest w porządku? :)

Scatman

Hej, chciałem się dowiedzieć jaka stawkę maksymalnie można wynegocjować jako specjalista ds. Procesu z niemieckim A2 lub B1(tego nie jestem pewien)

Ela
@Scatman

Zależy od umiejętności dużo, ale przy sprzyjających wiatrach to trochę ponad 10k brutto. Oczywiście dodatkowe bonusy i benefity w bogatej ofercie. To jest przy rozliczeniu dwumiesięcznym, jakbyś chciał co miesiąc to oczywiście trzeba sobie podzielić przez dwa.

Berna
@Scatman

Aplikowałes na to stanowisko? Miałeś rozmowę?

Ula
@Ela

Jak to przy rozliczeniu dwumiesięcznym? Tzn. że pensja jest wypłacana co 2 m-ce?

Jad Kiełbasiany
@Ula

Ula, lepiej tutaj nie aplikuj, skoro nie zrozumiałaś tak prostego żartu. Pomyśl co będzie, jak będziesz musiała uczyć się skomplikowanych i złożonych procesów, w których trzeba zrozumieć złożone kwestie.

Kandydatka
@Berna

Ja miałam rozmowę, doszłam nawet do finałowego etapu rekrutacji (test + rozmowa z przełożonymi). Jak się dzisiaj dowiedziałam - firma zrezygnowała z tego stanowiska na rzecz poszukiwania kogoś z wyższym poziomem języka niemieckiego ( min. B2). Szkoda czasu...

T2P
@Kandydatka

A nie pomyślałaś że jednak nie "kilkło", a to był sprytny sposób żeby odmówić ;)

Masakra
@T2P

No to po kij te etapy i marnowanie czasu obydwu stron ??? Rozumiem, że rekrutek mógł później wpisać co należy do tabelki, tak ?? Wyniki, wyniki..współczuje bycia korposzczurkiem.

JJ

Jakich pytań mogę spodziewać się dot. Firmy na rozmowie rekrutacyjnej? Z góry dzięki.

k
@JJ

Czym się różni PwC od PwC SDC (PwC - firma „matka”, SDC - firma „córka”, wykonuje procesy zlecone przez PwC) czym się zajmuje, fajnie jak wiesz jakie są działy w firmie (assurance, tax, ifs), kto jest klientem SDC (jest nim PwC (tzw klient wewnętrzny)), chyba tyle o firmie a reszta No to podstawowa wiedza o finansach i podstawowa wiedza z excela. Ogólnie nawet jak nie wiesz ale jesteś komunikatywny/a to git, wystarczy powiedzieć ze „tego akurat nie wiem ale chętnie się dowiem” itd. Ciężko zawalić rozmowe

Bożydar_Żądło

Spokojnie, zmienił się dyrektor to pewnie teraz będzie raj na ziemi. Likwidacja QR, ST i szychty to kwestia czasu.

Zaba

Czesc, czy ktos wie moze ile podwyzki dostaje sie za przejscie z specjalisty ds procesu na starszego specjaliste? I czy wynosi to tyle samo w przypadku przejscia na team RTM? Dzieki

Dim
@Zaba

Ok 300 zł brutto różni poziom specjalisty od starszego. To może być więcej jeśli było się w starych widelkach i jest akurat wyrównanie.

@Dim

Dokładnie koło 300 brutto. Na jakieś konkretne podwyżki w przejściu pomiędzy grade Associate a Senior Associate. Specjalista, Starszy specjalista (Associate) Supervisor, Senior Supervisor (Senior Associate) Można wtedy liczyć na coś rzędu 700-1000 brutto.

Iza
@Lizi

300? Wy tak na poważnie? Osoba doświadczona po roku - dwóch dostaje 300 więcej od NJ?

Kala
@Iza

Zgadza się :) Starszy specjalista ma niewiele ponad 100 zł więcej od NJ. Ale "dla nas liczy się pracownik".

Scenariusz pisany przez życie

Już wkrótce na dziale Assurance rozpocznie się sezon. Czeka was taki natłok pracy, że z samych stresów będziecie wyglądali jak żywy przykład totalnego upadku zdrowotnego. Stresy będą wyniszczały wasze delikatne korporacyjne organizmy. Po sezonie będziecie przypominać wazon, który się stłukł i jest posklejany byle jakim, najtańszym klejem. Będą się z wami działy takie rzeczy, że będziecie się nadawali do wystąpienia gościnnego w odcinku Dr Housa. Czekają na was olbrzymie sprawozdania po 200 stron, w których będziecie sprawdzać daty, liczyć strony i referencje do stron. A wystarczy tylko jedyny wasz błąd i zespół Quality wlepi wam R. Będziecie się czuli jak w filmie "Ścigany" z Tommy Lee Jones w roli główne. W końcu i tak po długim, krwawym i wyczerpującym pościgu zespół Quality was dopadnie i wystawi wam R niczym dumny policjant, który dopadł sprawcę najcięższych przestępstw. Do tego dochodzi szychta, która na specjalnym zegarze odlicza wasz czas pracy na danym zleceniu, aby móc obliczyć waszą wydajność. Zegar i jego odliczanie czasu przypomina bombę zegarową podobną do tej z filmów "Szklana pułapka" z Bruce Willisem. Do tego praca w sezonie po 9-10 godzin dziennie. Jeżeli posiadacie partnera to, z powodu przewlekłego zmęczenia, braku sił i stresu, wasze życie erotyczne będzie wyglądało jak tani dramat klasy B, a nie jak wybuchowe kino akcji z Jasonem Stathamem, z multum efektów specjalnych. Będziecie jak czuli jak główna bohaterka kultowego horroru - "Lśnienie", tylko pozostaje otwartym pytanie - czy wam również uda się wyjść z tego cało? Pozdrawiam i życzę udanego sezonu w dziale Assurance.

Bart

Szczerze powiedziawszy bardzo mieszane uczucia. Raz firma robi coś bardzo spoko by innym razem dać ciała po całości. Z jednej strony pracownik to nasz grejtest asset, i w ogóle mamy osom atmosphere, a z drugiej strony mamy dużą rotacje, konkurencja nie ma problemu z podkupianiem naszych pracowników ale w sumie nie wiemy jak na to zaradzić ;) Jest straszny dysonans pomiędzy tym że mamy super laptopy za 6koła, iPhone'y najnowsze wymieniane regularnie, wyjazdy do Arłamowa za miliony monet i inne wydarzenia z gwiazdami show biznesu i te nowe wypasione nowe biuro. Nie zrozumcie mnie źle - jest to super. Lepiej jak Januszex :D Ale inflacja szaleje i oprócz kilku procentowej podwyżki z początku roku głucho o jakichkolwiek dzialaniach w tym zakresie. A jak zwykle to liderzy i eksperci dostają najbardziej po (usunięte przez administratora) Brak płatnych nadgodzin, bonusy to rzadkość dla liderów, a obowiązków i presji sporo. Annual bonus jak sie postarasz to 2-3k extra wpadnie. Ale mimo super starań to i tak mogą Cie ocenić na 3 i lipa. Więc jak przeskoczysz parę szczebli w sumie najlepiej być przecietniakiem.

rtm

hej, chciałabym aplikować na stanowisko o nazwie "RTM". chciałabym zapytać czy praca w RTM jest bardziej rozwijająca niż typowy specjalista ds procesu? na czym to polega? czy dostaje sie jakas podwyzke zaczynajac prace tam? czy stanowisko to jest bardziej rozwijajce z branzy finansow czy nadal klepanie? dzieki za odpowiedzi!

@rtm

RTM = Remote Team Member. Jesteś członkiem zespołu który urzęduje za granicą, a w Polsce wynajmuje się tańszą siłę roboczą do uzupełnienia tego zespołu zza granicy. Stawki takie same jak w innych zespołach. Jeśli chodzi o rozwijanie się, szczerze mówiąc nawet raczej gorzej bo jest się odciętym od wielu rzeczy co są na "zwykłych" procesach. Jest tu też bardzo wąska perspektywa. Nie polecam.

Lester

A jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć czym się różni PWC SDC od zwyczajnego PWC? Czy sama robota się jakoś różni? I czy zarobki też są zgoła inne?

ASET
@Lester

SDC to typowe back office. Pracujemy dla innych pwc i ich klientów. Co do zarobków jak wyżej

@ASET

PwC SDC to typowe BPO

Cześć, czy Pani na H. na niemieckich testach detalicznych (określana "muzą Rubensa" w 2019) nadal tam pracuje? Co sądzicie o stanowisku specjalisty ds. procesu z językiem niemieckim w Assurance? Myślę nad aplikacją jednak nie chciałbym wpakować się w gorszy (usunięte przez administratora) niż teraz mam. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Dodam, że w 2019 podobno ta TL urzędowała na 6 piętrze.

NoName

Ciężko piszą na umowie o pracę, że dobowa norma pracy wynosi 8 godzin a system czasu jest podstawowy. A w rzeczywistości? Rób codziennie nadgodziny i poświęcaj czas prywatny dla korporacji, najlepiej 24h :). I te niektóre typowe korpo szczury kończą pracę danego dnia po 8 godzinach, żeby potem wieczorem wrócić na 1 godzinę albo 2 do pracy xD. Polecam książkę Dan Lyons ,,Korposzczury" z 2020, to co piszą w książce np. twoja praca będzie stresująca. Zamierzamy cię kontrolować i nadzorować. Nie oczekujemy, że długo z nami zostaniesz itp. to dokładnie ma miejsce w PwC :). Autor zagłębia się w korporacyjny świat aby zrozumieć, dlaczego w biurze czujemy się czasem jak w psychologicznym laboratorium i martwimy się o naszą zawodową przyszłość. Toksyczna atmosfera? Oczywiście, że w PwC jest.

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Service Delivery Centre - Katowice

• Jak się pracuje w PwC Service Delivery Centre?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Service Delivery Centre tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 203.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Service Delivery Centre?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 14 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Service Delivery Centre?

Kandydaci do pracy w PwC Service Delivery Centre napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Service Delivery Centre