Opinie o Netguru S.A. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Netguru S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Netguru S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Netguru S.A. w Poznań

Andrzej-Marian

Hejo, mam pytanie dotyczące procesu wdrażania się w pracę w Netguru, konkretnie chodzi mi o stanowisko project managera. Jak długo trwa odboarding i wdrażanie do pracy? Ile czasu po rozpoczęciu pracy dostaje się swój projekt za który bierze się odpowiedzialność? Głównie chodzi mi o to ile trwa pewne "miękkie lądownie" i okres ochronny w którym to można jeszcze zadawać głupie pytania, czegoś nie wiedzieć i ogarniać się nowymi obowiązkami, a kiedy już dostaje się na klatę projekt za który się odpowiada i radź sobie chłopie? Będę wdzięczny za naświetleni jak to wygląda, bo oczywiście na swojej stroni netguru chwali się tym jak to wszyscy są pomocni i jaki to super system wdrażania nowych pracowników mają, ale pytam i realną sytuację i opinię osób tam pracujących. Dzięki!

ios4life

czytałem tu gdzieś opinię, że kontakt z rekruterami z Netguru na linkedIn jest słaby. Nie zgodzę się! Kontakt z panią Joanną (którą z tego miejsca pozdrawiam) miałem już ponad pół roku temu i tylko jej otwartość i rzetelność w przekazywanych informacjach odnośnie pracy spowodowała, że wróciłem do Netguru i zdecydowałem się zaaplikować. Serio, super rekruterka. Ma się poczucie, że walczy o kandydata, a poszczególne etapy procesu wytłumaczyła mi tak, że wiedziałem co mnie czeka. Sam proces rekrutacyjny jest dosyć długi, więc to na pewno trzeba usprawnić, z tego co widziałem to standardowy proces w Netguru. Natomiast ludzie z którymi miałm przyjemność spotkać się podczas tego procesu byli świetni. Dostałem wartościowy feedback PO KAŻDYM ETAPIE i dzięki temu wiem, co mogę poprawić (niestety odpadłem z procesu ale będę za jakiś czas znów próbował, także pani Joanno- do zobaczenia! (: ) Ogólnie wszystko bardzo na plus i Netguru wydaje się być dobym miejscem do pracy, także zostawiam pozytywny feedback.

@ios4life

Hej! Bardzo dziękujemy Ci za tę opinię! Wiele znaczy dla nas docenianie naszych ludzi :) Mamy świadomość, że nasze procesy rekrutacyjne są dość długie - ale dzięki temu mamy pewność, że osoby które dołączają do zespołu w 100% są zadowolone ze swojej decyzji, a my zyskujemy dokładnie taką osobę, jakiej szukaliśmy. Mamy wielką nadzieję, że wkrótce znów się zobaczymy! Pozdrawiamy, Netguru Team

XYZ

Jedna z Pań rekruterek odezwała się do mnie na LinkedIn z propozycją wzięcia udziału w rekrutacji i przekierowaniu mnie do swojej koleżanki. Dałam znać, że jestem zainteresowana i chętnie wezmę udział i tutaj kontakt się uciął. Nie chcąc być nachalna, po tygodniu "podbiłam" Pani tę wiadomość z pytaniem czy jest to nadal aktualne, bo jednak został w to zaangażowany mój czas, na co również nie dostałam odpowiedzi. Moją opinią chciałabym zwrócić uwagę na problem jakim jest candidate experience, który miałam nadzieję, że właśnie w tej firmie zostanie zachowany na dobrym poziomie. Netguru było dla mnie miejscem, w którym marzyłam, żeby pracować i niestety już bezpowrotnie. Życzę innym kandydatom lepszych doświadczeń.

@XYZ

Hej! Przykro nam, że zniechęciłaś się do aplikowania na stanowisko w Netguru. Staramy się robić wszystko, żeby takie sytuacje nie miały miejsca. Codziennie mamy kontakt z bardzo dużą liczbą kandydatów. Candidate experience jest dla nas bardzo ważne, dlatego odpowiadamy najszybciej, jak jest to możliwe. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i czasem błędy się zdarzają... Za które oczywiście przepraszamy! To, co jest dla nas bardzo ważne, to wyciąganie z nich wniosków i jeśli to potrzebne, poprawa naszych procesów, żeby oceny naszych kandydatów były jak najlepsze. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Ivan

Hello, I am thinking of relocating to Poznan, unfortunately I can't find any relocation details anywhere on your website. Could I ask you how the process is going and what is the company's relocation package?

@Ivan

Hi! As we offer a fully remote work experience, there is really no need for our employees to be bound to one specific place or office in Poland. That’s why we do not offer relocation packages - most positions at Netguru allow you to work from anywhere you like in Poland! If you prefer working from an office, we do provide that option as well! We have 8 offices, with our HQ being based in Poznań. We strongly encourage you to check our career page at https://www.netguru.com/career and apply to the position you’re interested in! All the best, Netguru Team

Project Manager

Case study question on PM activity (Scenario: QA activity behind. Project late. Customer communication and QA Manager communication)

General questions on approach to customer communication and next steps. Feedback received by email: Unconstructive information including incorrect information suggesting that PM is responsible for estimating QA hours needed. Generic comment "low hanging fruit" :) That was worth a good laugh. NOTE TO NATIVE ENGLISH CANDIDATES: The Senior HR team member did not waive the English language evaluation test as should have been done from the outset. RESULT: I reached out to have the test portion waived (I assume this is standard part of testing for those whose first language is not English). CONCLUSION: Unprofessional recruitment process and communication.

logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
logo firmy Specjalista ds. IT
Olsztyn
Indykpol S.A.
Wasyl

Cz. 2 mojego wpisu o zespole PD 02. Awanse, podwyżki, dodatkowe obowiązki W Netguru z pozycji juniorskiej do regulara można (w większości przypadków tak jest) przejść bardzo szybko (3 miesiące?). I nie jest to przemysłowa hodowla regularów, a konkretny proces, wytyczne i jasna ścieżka kariery (z resztą co ważne, sami juniorzy dołączający do firmy to osoby będące już na pewnym poziomie). Młodzi ludzie traktowani są od samego początku b poważnie, powiedziałbym partnersko, od samego początku uczestniczą w projektach (jako wsparcie). W zależności od doświadczenia z jakim przychodzą do NG, w dość krótkim czasie są w stanie wejść na b przyzwoity poziom, a nieco później - unieść samodzielnie projekty. Podobnie sama ścieżka kariery wygląda w przypadku awansów seniorskich, ale tutaj temat jest dużo bardziej skomplikowany, wszak odpowiedzialność w przypadku stanowiska seniorskiego jest znacznie większa. Czy jest możliwe, aby przejść ścieżkę od juniora do seniora? Tak, znam takich ludzi, zarówno w dziale PD jak i w innych.
 Jeśli chodzi o podwyżki - system wynagradzania pracowników wg mnie jest bardzo uczciwy, bazuje on na celach kwartalnych. Co ważne, cele te precyzujesz sam wedle pomysłu na siebie - w moim przypadku były to cele związane np. z prowadzeniem prezentacji na konferencjach, pisaniem blogpostów czy prowadzeniem warsztatów. Ludzie natomiast podchodzą do tego w różny sposób, duża większość działa w ramach area, gdzie zajmują się usprawnianiem / tworzeniem usług czy procesów firmy.
 03. Czy jestem zadowolony? Tak. Uważam, że ostatnie 3,5 roku spędzone w tym miejscu było bardzo dobrą decyzją i generalnie jakkolwiek kryndżowo by to nie zabrzmiało - dużym prezentem od losu. Nauczyłem się w tym miejscu ogromnie dużo (zarówno pod kątem pracy z produktem jak i kwestii związanych z funkcjonowaniem tak dużej organizacji), dostałem do dyspozycji b dobrej klasy sprzęt oraz oprogramowanie (pomijając już tego Macbooka Pro z ogłoszenia, Netguru udostępnia również masę sprzętu do testów produktów), miałem okazję pracować z klientami z całego świata (od zachodniego wybrzeża po bliski wschód), podróżować (niektóre projekty wiązały się również z wyjazdami zagranicznymi) oraz co niezwykle ważne - spotkałem się z olbrzymią życzliwością i sympatią ludzi tam pracujących. Co również ważne, jako designer pracujący w NG miałem b dużą łatwość dostawania się na wiele branżowych wydarzeń (jako speaker), z czego z resztą często korzystałem (zapraszam na mojego linkedina, wrzuciłem tam rozpiskę https://www.linkedin.com/in/wwasilewski/. No mnóstwo tego było. Dobry czas, duża wdzięczność

@Wasyl

Hej Wojtek, Bardzo Ci dziękujemy za tę tak obszerną recenzję - jest moc! Na zawsze Twoi Netguru Team

@Wasyl

Hej Wojtek, Bardzo Ci dziękujemy za tę tak obszerną recenzję - jest moc! Na zawsze Twoi, Netguru Team

ciekawa
@Wasyl

W Twojej pozytywnej recenzji zabrakło mi odpowiedzi na pytanie: dlaczego jesteś byłym pracownikiem, skoro uważasz NG za dobrego pracodawcę?

@ciekawa

W moim przypadku było to spowodowane głównie kwestiami prywatnymi (niezwiązanymi w żaden sposób z NG) oraz otrzymaniem b dobrej oferty z mocnej, zagranicznej agencji.

cypis

Siemka, powiedzcie mi, przeglądałem sobie ostatnio justjointa i w brud tam ogłoszeń od netguru na stanowiska designerskie... Nie wiem czy oni faktycznie aż tyle osób rekrutują? TO jakaś rotacja czy po prostu kolekcja CV na przyszłość? Pzdr!

xyz
@cypis

rekrutują, rekrutują:) od kilku miesięcy dobrzy designerzy masowo opuszczają zespół, więc taśmowo się ich zastępuje

Me
@cypis

Wygląda na taśmę :) Maja dość wygórowane wymagania, chcą znaleźć jak to się teraz ładnie mówi rock star ???? którzy mają super-puper doswiadczenie i poziom angielskiego lepszy niż przeciętny native speaker ;) Więc jeszcze długo będą rekrutować :)

@cypis

Hej! Cieszymy się, że zainteresowałeś się naszymi ofertami pracy! Potwierdzamy - nasz zespół Product Design powiększa się w związku z coraz większą liczbą projektów naszych klientów. Jasne jest to, że niektórzy mają sprecyzowaną ścieżkę kariery i wobec tego decydują się na zmianę firmy/otoczenia. Jesteśmy natomiast dumni, że wielu designerów, którzy dołączyli do nas jako juniorzy, są z nami do dziś, często na bardziej seniorskich stanowiskach. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do teamu - zapraszamy do aplikowania. https://www.netguru.com/careers/design Pozdrawiamy, Zespół Netguru

@cypis

Siemasz, jutro na portalu pojawi się obszerniejsza recenzja pracy w zespole PD w skrócie - b dobre doświadczenie.

@cypis

To normalne u netguru, fake rekrutacje u nich sa na porzadku dziennym :)

Hej! Przykro nam, że tak sądzisz - całe szczęście taki proces u nas nie istnieje :) W Netguru przykładamy ogromną wagę do “candidate experience”. Informacja o takim działaniu, jak “fake recruitment” mogłaby być podstawą złego PRu, a przecież zupełnie nam na tym nie zależy - chcemy, aby kandydaci do nas aplikowali i pracowali w Netguru. Oprócz tego podejrzewamy, że takie procesy mogą być mało opłacalne pod kątem biznesowym - zaangażowanie czasu i zasobów ludzkich po naszej strone w coś, co nie daje żadnego efektu to najzwyklejsza strata. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Potencjalny kandydat

Cześć, co możecie powiedzieć o pracy w zespole Data Science/ Business Intelligence?

@Potencjalny kandydat

Hej! Aktualnie Netguru zajmuje się dwoma obszarami Data Science: Data Engineering oraz Machine Learning. Niedawno otworzyliśmy również rekrutację na stanowisko team leadera nowej części zespołu - Data Analytics. To tam w przyszłości planujemy rozbudowę obszarów dotyczących Corporate Reporting oraz Business Intelligence. Wszystkie aktualne oferty pracy z zakresu Data Science znajdziesz w tym miejscu na naszej stronie: https://www.netguru.com/careers/data-science Jeśli interesuje Cię ten obszar, zapraszamy do aplikowania - podczas rekrutacji chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące zespołu i jego pracy. Pozdrawiamy! Zespół Netguru (w tym Zespół Data Science)

LiD_pozen

Mam pytanie do Netguru: Skoro w firmie jest promowana kultura transparentności, tolerancji oraz dbania o dobre samopoczucie pracownika to czemu tyle żali wylewa się na GoWorku? Albo ten system nie działa albo nic Wam nie daje. Pracownicy, ci którymi tak się pieczołowicie opiekujecie, wylewają żale i piorą brudy publicznie. No i czemu na wszystkie opinie odpowiada "generator odpowiedzi" miast odpowiedzi i kogoś żywego.

Ciekawa
@LiD_pozen

Co to za generator odpowiedzi? Przeglądałam sporo opinii i myślałam, że to ktoś z ich hr czy marketingu odpowiada.

@LiD_pozen

Hej! Jak najbardziej podpisujemy się pod kulturą transparentności, tolerancji i dbania o dobre samopoczucie pracownika. Nie jesteśmy natomiast w stanie zapewnić zadowolenia absolutnie każdego pracownika z najprostszej przyczyny - każdy z nas jest inny i preferuje inne style życia. Jeśli chodzi o odpowiedzi na komentarze - lubimy AI i Machine Learning, ale nie tutaj :). Dlatego potwierdzamy zgodnie z sugestią Ciekawej, że każdy komentarz, w tym i ten, jest pisany przez “żywe” osoby. Zależnie od tematu, odpisują m.in. osoby z EB, HR, zespołów rekrutacyjnych i innych. :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Wasyl

Spędziłem w sumie w Netguru 3,5 roku, ostatni rok z hakiem jako senior, całość rzecz jasna w zespole Product Design - i moja recenzja dotyczyła będzie przede wszystkim pracy w tymże dziale. Zanim jednak przejdę do właściwej recenzji - warto, abym dodał, że Netguru było w sumie moją... 7? A może nawet 8 pracą. Widziałem dużo, słyszałem jeszcze więcej, z niejednego chleba piec jadłem :D A moja droga do Netguru była długa i wyboista. Z góry uprzedzam również, że moja ocena będzie pozytywna, dlatego jeśli kochany Internauto oczekujesz, że dokonam publicznego wylewu żalu i frustracji, to szkoda twojego czasu.
 01. Netguru: Projekty, Klienci, Praca Projekty bywają przeróżnej maści oraz zakresu. Klienci najróżniejsi - z jednej strony startupy rozpoczynające działalność na rynku, z drugiej - marki o zasięgach globalnych (jeden z ostatnich klientów, z jakimi miałem okazję współpracować dysponował bazą prawie 50mln userów w kilkunastu krajach). Zdecydowanie, jest na czym się uczyć.

Pracuje się nad MVP ale też nad projektami długofalowymi - i tutaj ważna rzecz - szczególnie w tej kwestii zależy to w dużej mierze od zapatrywań i predyspozycji danego designera (w komentarzach moich poprzedników pada stwierdzenie, że w rzeczywistości designerzy nie mają nic do powiedzenia - jest to bardzo subiektywna interpretacja danej osoby, wielokrotnie bowiem handlowałem z talent teamem/liderem i z mojego punktu widzenia jest to kwestia dogadania się, czasami wypracowania jakiegoś kompromisu).

Przez ponad 3 lata próbowałem wszystkiego, łącznie z inicjatywami wewnętrznym. Generalnie rzecz biorąc - jest na czym się uczyć i jeśli dany designer (powiedzmy mid) nie zamknie się dla własnego komfortu w bezpiecznym produkcie na dwa lata - to rzeczywiście tempo rozwoju będzie b duże (ale i tutaj bywają odstępstwa od reguły, bywa bowiem, że obsługa i rozwój produktu daje duże pole do rozwoju, kwestia konkretnego klienta i organizacji) - nie ma jednej zasady. W ciągu 3,5 roku przerobiłem około 20 (+ -) projektów nie wliczając pracy nad tematami dodatkowymi oraz formami a`la przetargowymi.
 Projekty w większości przypadków prowadzone są wg. design procesu szeroko reklamowanego przez firmę. Nie jest to oczywiście sztywną zasadą (sam proces jest dość elastyczny), dużo zależy od tego, czego dany Klient akurat oczekuje (no bo umówmy się, bywa, że klient zgłasza się wyłącznie po UI lub UX designera tnąc koszta, szczególnie na początku istnienia biznesu). Generalnie jednak i proces i cała metodologia pracy (design thinking, warsztaty, testy z userami, praca koncepcyjna) jest często w użyciu, a baza wiedzy dot. tychże tematów jest ogólnodostępna dla każdego w zespole. I tutaj w zasadzie pojawia się wg mnie najważniejsza różnica odnośnie miejsc, w których pracowałem poprzednio, a samym Netguru - chodzi o profesjonalizm. Profesjonalizm rozumiany jako budowanie designu na solidnych podstawach i pracy koncepcyjnej. Coś, czego przez wiele lat szukałem i do czego dążyłem. W Netguru tak się właśnie w praktyce buduje produkty. Metodycznie.
 Co bardzo ważne również - na każdym etapie pracy, w jakimkolwiek projekcie mogłem poprosić i uzyskać pomoc np. lead designerów, czy też innych kolegów / koleżanek z zespołu (np. design consultantów, jeśli temat mocno zahaczał o biznes). Z reguły nie robiłem tego, ale w razie zapotrzebowania, bardzo szybko pojawiał się ktoś, kto pomagał aż do momentu rozwiązania problemu (co bardzo ważne, pomoc była realna, konkretna, a nie wydłużająca / utrudniająca jak w przypadku coraz to popularniejszych w branży zdecentralizowanych zespołów UX research). W Netguru to działa.
 Odnośnie inicjatyw wewnętrznych czy w ogóle tematów samorozwojowych... W zasadzie temat rzeka, możliwości jest sporo, więc powiem tak - istnieje możliwość dołączenia do projektów wewnętrznych, niekomercyjnych, skupionych na rozwijaniu jakiejś konkretnej koncepcji / technologii. Firma nie wyklucza różnych możliwości czy pomysłów, daje narzędzia i potrzebny czas, trzeba tylko umieć się dogadać, chcieć i być w tym konsekwentnym. Ręczę za to, wszak sam w takich tematach uczestniczyłem.

Kayak

Save your time with this outfit. The case study feedback was very comical. Atleast they waived the English language test for me : )

JN

Nie polecam, Feedback do zadań rekrutacyjnych na dramatycznym poziomie, lepiej jak by go nie dawali bo tylko popsuli sobie reputację. Zadania rekrutacyjne bardzo czasochłonne (8h+/-) a firmie szkoda 20 minut na ich omówienie. Dostajesz jedynie informację że nie jesteś już brany pod uwagę i kilka punktów które w moim przypadku były zupełnie bez wartościowe. Co ciekawe polecono mi ponowną aplikację za 6 miesięcy jak już poprawię aspekty o których mowa w feedbacku... czyli... w zasadzie co? Pewnie się nigdy nie dowiem.

@JN

Hej! Dzięki za opinię. Staramy się, aby feedback przekazywany podczas rekrutacji na każdym etapie był przekazywany w jasny, konstruktywny sposób. Z chęcią zweryfikujemy proces Twojej rekrutacji. Odezwij się proszę do nas na letusknow@netguru.com, a my dokładnie przeanalizujemy, co mogło pójść lepiej. Pozdrawiamy, Netguru Team

OHyes

a co to za korposztuczki? chętnie się dowiem, bo widzę, że to już drugi z rzędu wpis używający tego słowa...

Hej! Bardzo dziękujemy za opinię. Transparentność to jedna z wartości Netguru. Dążymy do tego, aby nasi pracownicy przestrzegali jej, będąc na każdym szczeblu kariery. Zachowania, które opisujesz są zdecydowanie wbrew zasadom, które chcemy szerzyć w firmie. Wierzymy, że to odosobniony przypadek, ale każdorazowo w takiej sytuacji zachęcamy do zgłaszania tego typu spraw, żebyśmy mogli upewnić się, że więcej się nie powtórzą. Dla pracowników chcących przekazać swój feedback anonimowo mamy wdrożone Speak Up Policy - dokładnie badamy każdą sytuację bez względu na relacje pomiędzy poszczególnymi osobami. Podczas procesu rekrutacji kandydaci mają okazję zadać pytania i dopytać o szczegóły oferty. Na wszystkie odpowiadamy tak precyzyjnie jak to możliwe, ponieważ zależy nam na tym, żeby kandydaci podejmowali świadomą decyzję, z której będą zadowoleni po dołączeniu do Netguru. Jeśli chciałabyś porozmawiać szerzej nt. swojego feedbacku - napisz do nas na letusknow@netguru.com. Sprawdzimy wówczas dokładnie Twoją sytuację, którą opisujesz. Pozdrawiamy, Netguru Team

kandydat

Szkoda, że dopiero po 4 etapie dowiedziałem się, że szukają kogoś bardziej doświadczonego - Takie rzeczy można było wywnioskować z 1 etapu lub nawet z samego CV. Troche strata czasu. Teamleader sprawiał wrażenie zniecierpliwionego i jakby oczekiwał wyuczonych formułek

@kandydat

Hej! Dzięki za Twój komentarz. Żałujemy, że jesteś niezadowolony z procesu rekrutacji. W przypadku każdego z procesów poszczególne etapy mają na celu sprawdzić praktyczne umiejętności kandydata - chcemy mieć pewność, że zarówno umiejętności techniczne, jak i czynniki miękkie (np. team fit) są dokładnie zweryfikowane i podejmujemy przemyślaną decyzję rekrutacyjną dla obu stron. Jeśli chciałabyś porozmawiać szerzej nt. swojego feedbacku - napisz do nas na letusknow@netguru.com. Sprawdzimy dokładnie Twój proces rekrutacyjny, aby mieć pewność, że informacje zostały jasno przekazane i została podjęta odpowiednia decyzja. Pozdrawiamy, Netguru Team

OHNo

Zdecydowanie odradzam pracę w Netguru. Firma w teorii “bardzo ceni transparentność” tylko czemu Team Leader choćby w minimalnym stopniu nie spełnia zasad przejrzystości. Ciągłe korposztuczki, załatwianie spraw za plecami na niekorzyść, przekazywanie jednych informacji tobie a innych managementowi, wyciąganie na światło dziennie kwestii, które zostały przekazane w zaufaniu, nieprawdziwe informacje na końcowym etapie rekrutacji (a przecież na tej podstawie podejmujesz decyzję). Jedyne co pozostaje to czkawka po kontakcie z tą firmą.

kolo

Nie polecam, strata czasu, mnostwo etapow i korposztuczki

Dobre miejsce dla osob chcacych pracowac zdalnie, fakt, ale na szczescie coraz wiecej firm oferuje te opcje. Chwala sie benefitami, ze doladowuja Ci 300 zl msc a musisz sam zaplacic za opieke medyczna z tego. To faktycznie, niezly cash! Cos jest w tych komentarzach, ze to firma dobra na rozwoj kariery i szukanie swojej drogi. Firma stara sie byc transparentna tylko nie wszyscy do tej transparentnosci sie stosuja, szkoda. Learn and move on!

Cześć! Dziękujemy za komentarz. System kafeteryjny oraz wysokość doładowania odzwierciedlają wieloletnią praktykę i standard rynkowy. Zanim wprowadziliśmy kafeterię, każdy z naszych pracowników otrzymywał ubezpieczenie medyczne, natomiast wiele osób decydowało się z niego nie korzystać. Aktualny system pozwala takim osobom wymienić je na punkty, dzięki którym mogą wybrać dowolne inne benefity z szerokiej oferty dostawców. Kwota doładowania pozwala pracownikom swobodnie skorzystać nie tylko z pakietu medycznego z nielimitowaną opieką dentystyczną, ale również popularnej karty Multisport, i nadal mieć do dyspozycji prawie jedną trzecią budżetu na inne zakupy. Zdecydowana większość naszych pracowników ceni sobie tę zmianę i wiążącą się z nią możliwość wyboru. Mamy nadzieję, że Ty również się do niej przekonasz. W razie dalszych wątpliwości, zapraszamy do kontaktu tutaj lub wewnątrz organizacji. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

ech

chyba nie skumałeś zasad działania platformy. Traktujesz te 300 punktów jak podwyżkę 300 zł na drobne wydatki. A to jest alternatywa, abyś mógł wybierać sobie benefity (na które wczesniej nie miałeś wpływu). Nie każdy chce korzystać z opieki medycznej. Wg Twojej narracji ktoś pozbawił Cię opieki medycznej, a tak naprawdę dał Ci wybór benefitów które najbardziej potrzebujesz...

Wiecznie Niewyspany

Po paru latach spędzonych w Netguru, ale i po miesiącach spędzonych już jako były pracownik tej firmy, myślę że warto pokazać kilka perspektyw. Netguru jest świetnym miejscem dla młodych, ambitnych, chcących się wykazać i chcących się uczyć od innych. Jednocześnie jest też dla nich ogromną pułapką, z której wychodzą z poczuciem głodu, niedocenienia i nieumiejętnego określenia swoich skillsów. Osoby ambitne będą miały podkręcaną śrubę by ciągle coś ulepszać, pochwały zawsze są wymieszane z feedbackiem czegoś do poprawy - tak, o, by nie poczuć się zbyt pewnie i komfortowo. Jedni nazwą to edukacją, i mają do tego prawo - ale po paru latach masz poczucie zahamowania, nie wiesz, czy aby na pewno jesteś w czymś dobry, przecież ciągle w feedbackach są nowe pola do poprawy lub 'jest dobrze, ale może być lepiej'. Wieczny brak satysfakcji, problemy z pewnością siebie, wiary we własne możliwości. Nagromadzenie pracy projektowej i internalowej jest spore. Pracujesz na projekcie, często w krótkim terminie, z wysokimi oczekiwaniami z każdej strony. Jest komunikacja ryzyk, partnerstwo z klientem, do momentu gdy wyceny okazują się być o 2-3 raza za małe, a klient orientuje się że musi wydać o wiele więcej niż omawiano na początku. Wtedy zamienia się to w regularne negocjacje i niestabilność. Mali klienci - uczysz się mniej, ale szybciej; klienci 'ważni' - stres, orka, wymagania, często brak satysfakcji z wykonanej pracy. Ale za wszystko płaci się kudosem, czyli takim poklepaniem po ramieniu za włożony wysiłek ;) Stres w pracy wiąże się bezpośrednio z ilością roboty do wykonania. Siedzisz pół dnia (optymistycznie) na callach, brakuje ci czasu na development, a jednocześnie masz internalowe oraz własne cele rozwojowe - na które oczywiście nie masz czasu, więc możesz co najwyżej rozwijać się zawodowo w weekendy... Kiedy chciałbyś odpoczywać. Edukacja - jak najbardziej. Rozwój - super, działaj, szukaj, czytaj! Karm głód wiedzy - tylko znajdź na to tyle motywacji i zacięcia, by w tym całym zmęczeniu i obłożeniu mieć jeszcze siły, chęć skupienia czy motywację do dalszego ciśnięcia. W tym wszystkim oczywiście są też pieniądze - jak zawsze. Ofertę Netguru dość łatwo przebijają startupy czy mniejsze softwarehouse'y, nie mówiąc o korporacjach. Jeśli jesteście względnie młodzi/zaczynacie swoją przygodę z IT i checie się przede wszystkim uczyć, otrzaskać ze Scrumem, pracować z klientami z Polski i spoza - powodzenia, to dobra droga, szybko nauczycie się sporo bo i sporo się będzie od was wymagać. Natomiast jeśli jest to jeden z przystanków na waszym CV, a szukacie względnego balansu w życiu lub uciekacie od presji - nie ten adres.

@Wiecznie Niewyspany

Cześć! Dziękujemy, że poświęciłeś swój czas na napisanie tej opinii. W Netguru zakres wynagrodzenia (tzw. widełki) znane są kandydatom od samego początku - każda oferta pracy dostępna na naszej stronie (i nie tylko) zawiera tę informację. Korzystamy też z raportów płacowych i informacji z rynku pracy, aby mieć pewność, że nasze propozycje są atrakcyjne. Stale usprawniamy nasz system benefitów, dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego pracownika. Dodatkowo, dwa razy w roku poddajemy wszystkie wynagrodzenia reewaluacji, co oznacza, że nasi pracownicy mogą liczyć na podwyżkę co 6 miesięcy. Wierzymy, że taki system pozwala nam na upewnienie się, że każda osoba w Netguru jest wynagradzana odpowiednio do swoich kompetencji i szczebla rozwoju. Wiemy, że w Netguru “dużo się dzieje”. To miejsce, które tętni życiem, projekty są bardzo urozmaicone, a branże, w których nasi klienci rozwijają swoje produkty, są zróżnicowane. Czasem wiąże się to też z dużą ilością inicjatyw firmowych oraz tych oddolnych, które chcą realizować nasi pracownicy (a my chętnie im to umożliwiamy). Każdy z zespołu sam podejmuje decyzję, czy chce i może zaangażować się dodatkowo w któryś z takich projektów oraz ile czasu może na to poświęcić. Cenimy sobie kulturę feedbacku i otwartości, o której piszesz - zachęcamy naszych pracowników do dzielenia się zarówno pozytywnym feedbackiem, który potwierdza nasze kompetencje jak i tym, który jest przestrzenią do poprawy. Wierzymy, że konstruktywna informacja zwrotna jest tym, co pozwala nam rosnąć i rozwijać się. Jeśli chciałbyś porozmawiać szerzej nt. swojego feedbacku - napisz do nas na letusknow@netguru.com Pozdrawiamy, Zespół Netguru

smerw

W korporacji jesteś nic nie znaczącym trybikiem, tzw. "korposzczurem", jednak przeważnie jest niezły hajs i sporo benefitów. W mniejszych firmach i startupach kasa jest przeważnie mniejsza, jednak masz swobodę wyboru narzędzi, wypowiedzi, znaczysz o wiele więcej niż w korpo i jest luźniejsza atmosfera. Netguru wyciągnęła z obu przypadków opisanych wyżej co najlepsze i połączyła w jedno ...czyli stali się korporacją, w której jesteś trybikiem i płacą mniej niż w startupach. Oczywiście nie polecam :)

@smerw

Fakt, z netguru otrzymałem najgorsza oferte finansowa (ok 30% mniej), w porównaniu do 2 innych software housów, do ktorych sie rekrutowałem.

@smerw

Cześć! Dziękujemy, że poświęciłeś czas na podzielenie się swoją opinią. Przykro nam to słyszeć, że nie polecasz nas jako pracodawcy. Nasze widełki płacowe są dostępne publicznie i każdy kandydat zna je już w momencie aplikacji. Staramy się, by wynagrodzenie oferowane na poszczególnych stanowiskach odpowiadało stawkom rynkowym oraz, regularnie też analizujemy poziom płac względem rynku i reszty firmy. Właśnie zaktualizowaliśmy naszą strategię benefitów, dzięki której członkowie naszego zespołu mogą wybierać te z nich, które naprawdę ich interesują. Wprowadziliśmy też m.in. jednorazowy budżet na urządzenie domowego biura i innowacyjną kafeterię zasilaną przez nas co miesiąc punktami. Netguru cały czas się rozwija, pojawiają się nowe projekty, zatrudniamy nowych ludzi, dlatego jak każda większa firma potrzebujemy zasad i procedur, żeby nie było chaosu i żebyśmy mogli efektywnie realizować swoje zadania. Jeśli widzisz, że coś nie działa tak jak powinno lub mogłoby działać lepiej, zgłoś to swojemu liderowi lub anonimowo w naszym badaniu Culture Amp. Możesz się również zaangażować w jedno z community of practice lub strategic groups i pracować nad konkretnym obszarem usprawnień z członkami innych zespołów. Zachęcamy też do pogłębienia swoich przemyśleń i wysłaniu nam szczegółów na letusknow@netguru.com. Pozdrawiamy, Zespół Netguru

carecki
@Netguru S.A.

> Staramy się, by wynagrodzenie oferowane na poszczególnych stanowiskach odpowiadało stawkom rynkowym doubt.jpg

Ksawery

Dzień dobry, mam pytanie do pracowników. Ponieważ sporo osób w komentarzach narzeka na zarobki, pojawiają się jakieś kwoty w które ciężko uwierzyć jak, 5000 - 6000 zł netto na rękę. Na jakie płace może liczyć programista PHP? Czy firma w takim razie stosuje politykę zawyżania widełek w ogłoszeniach, aby marketingowo wyglądało to dobrze a podczas rekrutacji następuję zbijanie wynagrodzeń i namawianie na zdobycie stażu pracy w firmie, aby dojść do reklamowanych widełek? Pozdrawiam

A
@Ksawery

Nie wydaje mi się czy 5000 netto to kwota w którą ciężko uwierzyć w IT w 2020 roku. Każdy zarabia wewnątrz widełek na swoim stanowisku, nie słyszałem (a pracuję tutaj już kilka lat) o niecnym obniżaniu ich na rozmowie. Na zarobki narzekają seniorzy, bo o ile junior i regular w Netguru zarabia przyzwoicie, to stawki słabo się skalują dla osób z wyższym doświadczeniem i porównując do konkurencji szału nie ma. Dodatkowo, widełki również cię ograniczają bo nie wyjdziesz poza nie bez awansu na wyższe stanowisko z wyższymi widełkami. A nie zawsze da się łatwo awansować np. z seniora na leada/architekta

@Ksawery

Cześć Ksawery, Widełki widoczne w naszych ogłoszeniach na stronie są tożsame z widełkami, którymi posługujemy się wewnątrz organizacji dla konkretnych stanowisk. Podczas rekrutacji sprawdzamy poziom kompetencji kandydatów i na tej podstawie składamy ewentualną ofertę osobom, które z sukcesem przejdą cały proces. Zawsze punktem odniesienia są dla nas dół i góra widełek dla danej roli oraz aktualny rozkład wynagrodzeń w zespole. W niektórych sytuacjach oferujemy kandydatowi rolę o niższym poziomie niż pierwotnie aplikował. Wówczas oferujemy adekwatną dla danego poziomu stawkę zgodną z widełkami ogólnofirmowymi. Taką decyzję podejmujemy oczywiście oceniając kompetencje kandydata i odnosząc je do poziomu ekspertyzy w naszym istniejącym zespole. Pozostaje to do decyzji danego kandydata, czy zdecyduje się przyjąć naszą ofertę na niższą rolę, czy nie. Co do programistów PHP - obecnie nie mamy wewnętrznego zespołu PHP i na razie nie planujemy go budować. Zachęcamy natomiast do aplikowania przez Netguru Talent Marketplace, gdzie możesz podjąć z nami współpracę w ramach konkretnego projektu - mamy tam też ogłoszenia dla PHPowców :) Pozdrawiamy, Zespół Netguru

Mira78

Hey;) Jak wygląda sytuacja z pracą z domu? Czy jest to jakoś limitowane? Czy home office może być tylko i wyłącznie w Polsce czy w innym kraju Unii Europejskiej? Aplikuję na stanowisko PM.

Xyz
@Mira78

To lepiej nie aplikuj, bo PM uciekaja stadnie :)

PM
@Mira78

nie ma żadnych limitów odnośnie pracy zdalnej, możesz sobie i z Azji pracować - o ile jesteś dostępny/a w normalnych godzinach pracy i masz dostęp do internetu - i nie musisz się nikomu tłumaczyć z tego gdzie obecnie przebywasz.

WannaBe
@Mira78

@Mira78, a czemu PMowie uciekają? Co jest nie tak? Brak podwyżek? Ciśnienie/stres?

Pm
@WannaBe

Pieknie odpowiedziałeś na wszystko i wymieniłeś po kolei powody :) po co masz pracować jako PM za śmieszna kasę w ng jak możesz szukać gdzie indziej jak większość PMow zaczyna robić no ale firma stawia na juniorów bo wiadomo lepiej 3 pracowników za cenę jednego a oni się przecież naucza...

Adam K.
@Mira78

Netguru to firma remote-first. Home office jest u nas bardzo ważne, każdy każdemu ufa, nie ma żadnych ograniczeń. Możesz pracować od pierwszego do ostatniego dnia zdalnie. Z jakiekolwiek miejsca na ziemi chcesz. Niektórzy nasi ludzie pracują z Azji, z Hipszanii, Portugalii i z tego co mi wiadomo i nie ma problemu :)

Zostaw merytoryczną opinię o Netguru S.A. - Poznań

• Jak się pracuje w Netguru S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Netguru S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 162.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netguru S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 15 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netguru S.A.?

Kandydaci do pracy w Netguru S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netguru S.A.
1.8/5 Na podstawie 281 ocen.

Netguru S.A.