PGE Systemy S.A.
counter
2 64 164 5 1
Marlena (imię zmienione)

Przyszła zmiana, wszystkie wysokie stołki w 2020 roku zabrali dla siebie. Do systemów przyszli kolejni pyszni "Prezesi" co wiedzą WSZYSTKO najlepiej i wszystkich wkurzają. Nikt nie ma ochoty tu pracować. - Firma ma 200 mln sztucznego długu więc wpadła pod COVID19 i może robić z ludźmi co chce. - Redukcja z 750 do 400 pracowników. - Firma nie ma jak utrzymać świadczonych usług dla grupy, brak ludzi. kompetencji po zwolnieniach i PDO, ale Prezesi udają że się da i okłamują klientów. - Nie ma pieniędzy, czasu i ludzi na projektach. Na projekt nie zostaje się oddelegowanym, masz robić swoje 8 godzin a resztę w "międzyczasie". Kasy ekstra za siedzenie po nocach nikt Ci nie da. - Finansowanie obetnie VC Prezes PGE SA i jeszcze na Ciebie suchej nitki nie zostawi, jakbyś była skończoną idiotką bo chcesz coś ludziom wytłumaczyć, którzy mają Cię w (usunięte przez administratora) i cały ten biznes. Totalny (usunięte przez administratora) i burak. W najlepszym wypadku usłyszysz "Pani przyjdzie za rok". Wynik: Dostaniesz zgodę i 4-8x mniej kasy na projekt a oczekują wyników na wczoraj plus wypowiedzenie. - Ludzi traktuje się jak ****. Najgorzej mają Specjaliści i chyba kierownicy projektów, służą tylko do skopania bez powodu i zrzucania odpowiedzialności. - Teraz firmą zarządzi dwóch nowych dyrektorów, co nic nie wiedzą o czymkolwiek, ale w Excelu wyliczają każdemu jak ma robić i za ile - a resztę zwolnić. - Zwolnienia nie dotyczą nowych departamentów dla nowych dyrektorków i koleżków Prezesów. Te departamenty rosną w siłę a poszli tam ludzie pod presją (zwolnienie albo zmiana) na kimś trzeba budować swoje EGO :) - Nie ma szkoleń, dodatków, zatrzymano ZFSŚ, nie ma wyjazdów, nie ma premii rocznej! - Prezes systemów machnie kucykiem w lewo - papierami rzucają ostatni ludzie którzy coś wiedzą w firmie, kucyk w prawo - kolejne osoby mają być wpisane na listę do zwolnienia. Co godzinę inna wizja. Rozwalanie trwa w najlepsze. - Wypracujesz szacowanie, czyli napiszesz ile kasy pójdzie na projekt i ile czasu zajmie to Prezes powie że za drogo, ale nie powie dlaczego :) Potem nie da się tego zrobić ale wszyscy uważają że tak być powinno bo Prezes wie lepiej :) Taka Rada Nadzorcza\Prezes\Dyrektor spółki w Grupie nie zarabiają dość dużo jak na swoje potrzeby? Rączka rączkę umyje to kolega, brat, siostrzeniec i szwagier dostaną kasę z projektu oddanego firmie zewnętrznej w której pracują? Tu kontrakt za 100mlm tam za 2mln, ktoś dostanie potem "premię" jak się kadencja skończy? Nie wiem, pytam. - Jak się odezwałam, że coś jest bez sensu to usłyszałam że "taką mamy firmę i nic się nie da zrobić". - Moja pani Dyrektor starała się do końca zrobić wszystko porządnie, pracowała od 7-8 do 21-23 codziennie, co dostała w zamian? Nową osobę z układu na swoje miejsce :) .... a kiedyś było naprawdę dobrze, pracowałam tu 7 lat i pamiętam dobre czasy, wyjazdy do Wodnika, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, spotkania z biznesem ale durnie wszystko zniszczą bo nowa władza jest lepsza a wszystko co było wcześniej jest złe i gorsze. Dziękuję tą opinią za wypowiedzenie grupowe.

Programista .NET

Pracuje w PGE Systemy od pół roku i muszę przyznać że nie jest źle. Jestem programistą w dziale produkcji oprogramowania. Technologie w których pracujemy to Angular 4+ i WebApi w NET Core 2. Budujemy jeden system a zespoły podzielone są na mniejsze kawałki (microserwisy gadające ze sobą poprzez Rabbit Mq oraz moduły Angularowe ). Także jeżeli chodzi o technologię to jest naprawdę dobrze. Jeżeli chodzi o narzędzia to pracujemy na sybskrypcji msdn a do Angulara większość używa Visual Studio Code. Programiści którzy złożyli wniosek o licencje ReSharpera dostali ja bez problemu. Piszę się sporo testów jednostkowych i czasami integracyjne. Projekt jest ogromny więc jest również generator kodu, który wyrecza ludzi od pisania crudowych rzeczy. Zarządzanie zadaniami odbywa się poprzez JIRE. Pracujemy w metodyce SCRUM. Jeżeli chodzi o kierownictwo to programiści są pod dyrektorem departamentu Slawkiem, który jest naprawdę spoko człowiekiem. Jest typowym szefem z którym ciężka jest wygrać dyskusje ale ogólnie nie robi problemów. To on wyznacza po konsultacji z pracownikiem zadania premiowe, które według mnie są naprawdę fajnie. Zadania są wyznaczane raz na kwartał. Realizacja tych zadań jest oczywiście w godzinach pracy i często dotyczą napisania jakiegoś dodatkowego kodu, który nie wchodzi jako zadanie do backlogu. Osobiście zawsze udaje mi się robić zadania na 100 procent co skutkuje tym że co 3 miesiące dostaje się około 65 procent pensji. Dostaje się również 13stke (jej kwota jest uzgadniania na początku roku po zeznaniach finansowych spółki). Jeżeli chodzi o minusy to jak w każdej firmie oczywiście są. Mi osobiście nieodpowiada dział analizy biznesowej gdzie są praktycznie same kobiety, które nie zawsze wykazują się wiedzą informatyczna. Wchodzą strasznie w du..... Klientowi, który defakto jest klientem wewnętrznym więc wchodzenie mu tam gdzie wchodzą nie ma sensu bo i tak nie zmieni dostawcy usług programistycznych. Minusem jest też zespół technologiczny który pisze corowe funkcjonalności a też nie zawsze wykazuje się kunsztem programistycznym jednak krytyki nie przyjmuje żadnej. Minusem również jest to że język pisania kodu jest mieszany. Są funkcje typu GetJakasDziwnaNazwaRaportu no ale nikt chyba nie chce tracić czasu na tłumaczenie dziwnych polskich nazw na angielski. Ogólnie caly workflow jest po polsku więc jeżeli ktoś przyszedł z zagranicznej firmy to pewnie po dwóch latach nie będzie umiał się przedstawić po angielsku. W PGE jest również wysoki socjal. Dofinansowanie wakacji i różne takie inne benefity. Ogólnie oceniam firmę na 4/5. Myślę że spokojnie można przyjść nauczyć się czegoś i po kilku latach zmienić pracę. Fajna przygoda w polskiej spółce skarbu państwa ale po pewnym czasie warto zmienić pracę.

zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą analityka. Czy możecie coś napisać o atmosferze w zespole, warunkach pracy, możliwościach rozwoju?

Marlena (imię zmienione)

@Marlena (imię zmienione)

jak sama słusznie zauważyłaś ; przyszła zmiana, pojawili się nowi ludzie, i ci nowi ludzie wdrażają swoja wizję . a czy ta wizja jest zła czy dobra to się okaże. i tak btw , to nie nowi prezesi zagrali tutaj nie fair. a jeśli faktycznie za niektórych się wzięli to wcale mnie to nie dziwi.

Panie Prezesie
@fido

Po co używać nicka "fido"? Czemu nie "figo fago"? Nie lepiej napisać w swoim imieniu? Nie wiem, czy ktokolwiek w tej firmie tak uważa jak Panie prawdopodobnie Prezesie :) Może zapytajmy tych 300 ludzi co dostali kwity i odeszli a może jeszcze lepiej - tych 300 co zostali. Ciekawe jakie bajki usłyszymy na spotkaniu z Prezesami 26.02.2021r. Ile w tym miesiącu ludzi złoży wypowiedzenie? Ilu nie wytrzyma tego niszczenia i zachoruje? Kim będziecie robić? Nie macie nic więcej a nikt z rynku tu nie przyjdzie. O to to już my zadbamy odpowiednio naświetlając sprawę. A czy wizja Prezesów jest dobra czy zła nie trzeba czekać żeby się o tym przekonać - widać skąd przyszli i jakie firmy rozłożyli na łopatki :)

@Panie Prezesie

nie wiem co mam odpowiedzieć :) ja w każdym razie będę z dużym zainteresowaniem obserwował sytuację w firmie

Marlena
@fido

Nie komentuję już więcej bo leżącego się nie kopie tym bardziej, że Prezesi jeszcze nie zauważyli braku ludzi do pracy bo prostych, (usunięte przez administratora)* w garniturach niczego się nie nauczy. Budżetu na 2021 nie zepną, firma wyda pieniądze na zewnątrz tylko dlatego, że nie umie się wewnętrznie zorganizować i ustalić jak ma wyglądać PO procesie restrukturyzacji. W sumie, to żaden proces, to czystka i doprowadzanie firmy do dezorganizacji. Nie ma szans na komunikację z pracownikami, pracownicy są wk***wieni i (usunięte przez administratora) nie mają żadnego zaufania do firmy. Prezesi dali się już poznać dokładnie, nikt nie ma złudzeń, z kim mamy do czynienia (zwłaszcza Czarny, mam nadzieję, że to przeczyta bo opowieści o jego nieudolności i chamstwie rozchodzą się szerokim echem POZA PGE, ja o tym przeczytałam na innych forach oraz na linkedin - ciekawa jestem, gdzie znajdzie pracę chyba tylko w partii :) Ci, co zostali, czekają na nowe oferty, niewiele ich ale wartościowi (odporność psychiczna na najwyższym poziomie), szukają pracy i jak znajdą nic nie zostanie. Prezesi na spotkaniu o którym pisałam gadali tylko o nowych projektach - tych samych o których gadali ich poprzednicy mydląc oczy. Nic nowego nie wymyślili tylko psują to co jest. Nikt się nie odezwał o bałaganie i braku organizacji. Dobrze że to był mój ostatni dzień. Jak dla mnie, historia skończona tylko rzygać się chce. Omijajcie i nie idźcie tam do pracy.

Byefelicia
@Marlena

Trudno powiedzieć, czy systemy to teraz bardziej cyrk niż (usunięte przez administratora). Wszyscy się śmiejemy, ale niektórzy z nas są w środku tak wypaleni jak wylesione lasy Amazonii w 2019. Szkoda, że Bareja odszedł z tego świata, bo mógłby na Siennej znaleźć mnóstwo inspiracji do współczesnej wersji klubu Tęcza. Wątpię, by ktokolwiek teraz startował do PGE Systemy, ale gdyby jednak... nie róbcie sobie tego.

Artur
@Marlena (imię zmienione)

Smaczku dodaje fakt, że poprzedni Prezes L zaskarżył obecny Zarząd...daje to do myślenia co wyprawia ekipa rowerzystów ... coż to jest efekt zarzadzania ręcznego rodzin polityków z Lublina

Kierownik Nowy wpis
@Marlena (imię zmienione)

To jest dramat co tam się dzieje, od początku zeszłego roku zarząd wyrzucał osoby w ilości aby nie przekroczyć progu od którego zaczynaja się zwolnienia grupowe. (usunięte przez administratora) kiła i mogiła, odejście z tej firmy to była najlepsza decyzja mojego życia a jedyne co wyniosłem z tej firmy to kabel rj45, 3 dlugopisy i ciężka depresję.

piotr Nowy wpis
@Kierownik

i to jest właśnie najsmutniejsze . bo gdyby się to odbyło w cywilizowany sposób , na zasadzie otwartego dialogu i szczerości to wszystko było by ok. ale nie , ktoś wymyślił że trzeba ludzi upodlić , no to poszukajmy na nich haków, trzymajmy w niepewności, wysyłajmy zwolnienia kurierem bez żadnej informacji. byle się ich pozbyć i nic nie zapłacić (a pod koniec jeszcze wycisnąć jak cytrynę). ten kto to zorganizował powinien siedzieć , bo to już podchodzi pod jawne nękanie ludzi.

WielkiSzu Nowy wpis
@Artur

Poprzedni prezes nie był wcale lepszy. Miał w głowie tylko jeden projekt a gdy cos/ktoś było nie po jego myśli, usuwał. Koledzy dyrektorzy i on przy okazji topili miliony złotych. Brak reguł, odpowiedzialności, poszanowania innych, przecież my wiemy najlepiej. Obecni robia to samo tylko na większą skalę.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Programista .NET

@Programista .NET

Nowy z ciebie pracownik. Jeszcze nie widzisz calosci zza kurtyny bo zachlysnales sie typowa praca techniczna. Zobaczysz. Jak to jest kiedy bedziesz chcial awansowac i sie rozwijac. Albo jak kolega obok (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)dostanie awans ciekawsze projekty a tobie przy okazji zalatwi reputacje. W pge systemy mozna posiedziec przez krotki czas i trzeba sie zabierac do powaznej firmy. Tu nie zarobisz.

Emilia
@Nick

Każdy z użytkowników forum ma prawo do własnego zdania - staraj się go zatem w żaden sposób nie podważać. Ty masz nieco inne spostrzeżenia, jeśli chodzi o pracę w PGE Systemy niż @Programista .NET i my to szanujemy. Muszę Cię na początku zapytać, bo z Twojej poprzedniej wypowiedzi to nie wynika, nadal pracujesz w tej firmie, czy już jakiś czas temu postanowiłeś się z nią pożegnać?

Patryk
@Programista .NET

Premia kwartalna to 65% pensji miesięcznej czy 65% sum pensji z kwartału?

Szymon
@Patryk

Dobre pytanie. Też chętnie się tego dowiem. Planujesz aplikować do pracy w firmie PGE Systemy? Wiesz może, czy osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym mogą dostać atrakcyjne warunki wynagrodzenia? Pytam, ponieważ może tak się składa, że masz informacje na ten temat.

@Programista .NET

Tez tak uważam. Firma nie na całe życie, ale warto.

Midas
@Programista .NET

Hej, czy orientujesz się jak kształtują się zarobki dla specjalistów po energetyce?

Artur
@Programista .NET

Sławka zwolnili jak 200 innych pracowników, post historyczny. Nowy zarząd uważa, że szkoda pieniędzy na etaty dla Polaków i kase na ZUS bo taniej jest brać zewnętrzne firmy jak Aseco czyli powrót do drenażu znów krajowych Spółek. Nowy Zarzad i koledzy dyrektorzy to cała ta sama ekipa co 7lat temu rozkładała energetykę nie wiadomo w co gra Skarb Państwa ale ta gra jest fałszywymi kartami można odnieść wrażenie, żd komuś zależy na wycieńcie od srodka polskiego potencjału intelektualnego.

piotr
@Artur

Artur, spójrz na to szerzej, zlecenie na zewnątrz zawsze było tańsze. A co do Asseco czy innych firm tego pokroju , tam też pracują Polacy i są oni specjalistami w przygotowywaniu rozwiązań IT . Ja wiem że to dla niektórych przykre, ale zawsze uważałem że firma zewnętrzna jest w stanie przygotować to lepiej. Powiem nawet więcej, ja bym w ogóle zlikwidował PGES i przekazał całość jakiejś prywatnej niezależnej firmie.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w PGE Systemy S.A.?

Odpowiedź
@Pytanie

a i owszem

owem
 Rekomendacja
@Pytanie

Aktualnie organizowane sa zwolnienia grupowe wobec czego jest wiele czasu na imprezy i podroze

Someone
@owem

Duzo ludzi zwalniają i z jakiego projektu ?

Ruda
@Someone

Bez powodu, Nowy Zarzad stawia tylko na utrzymanie i zatrudnienie jak najwiecej swoich znajomych. Maja duzo frazesow o oszczedzaniu bo nie stac juz kopalni na pozyczki zapominajac, że społka nic nie ma doczynienie z węglem kamiennym. Atmosfera tragiczna po losowych zwolnieniach. Pracownicy przeciążeni absordulnymi zadaniami. Prezes twierdzi, że trzeba odtworzyć stan sprzed 6 lat zapomniał jednak o rozwoju cywilizacyjnym. Generalnie wiekszość szuka pracy. Obecnie Firma dla zdesperowanych zniszczono dobrą atmosferę i ciekawy rozwój

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Styczniu 2021r.

Rafał

Zwolnienia grupowe, wysyłane za pomocą kuriera bez najmniejszej informacji/rozmowy z osobą. Zwolnienia są losowe, przez co pozbywają się osób z kompetencjami. Spółka ma duże długi i na już zwalnia połowę pracowników. Nowi prezesi, bo inni odchodzą do innych spółek PGE. Zarządzanie jest na niskim poziomie tak samo jak i pensje. Spółka państwowa więc ręka rękę myje.

Zarobki znacznie poniżej średniej rynkowej, spychologia i wieczne obwinianie się na wzajem. Ludzie się kłócą każdy z każdym i bez pyskowania niczego nie załatwisz. Firma obecnie ma zadłużenie dwa razy większe niż kapitał zakładowy. Trwa program grupowych zwolnień, pozbywają się prawie 2/3 pracowników. O tym że jesteś zwolniony dowiadujesz się w momencie jak Ci kurier wypowiedzenie pod drzwi przyniesie. Jak już jesteś na wypowiedzieniu, to Cię straszą że jak nie będziesz wydajnie pracował to Cię jeszcze na zakończenie pożegnają dyscyplinarką. Ta firma to największy błąd w moim życiu!!!!!

lewinsky2
@Były pracownik

zdecydowanie ...

Dawid

A ile osób jest w obecnym zarządzie ?

@Dawid

Użytkownicy czekają na odpowiedź 136 dni.

Czy często w firmie PGE Systemy S.A. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Dobry

Dla mnie jest dobra zmiana. Awansowałem, mogę się rozwijać, nie ma już mojego byłego szefa który uważał że jestem słaby, zarabiam trochę więcej niż wcześniej, pracuje też tu moja rodzina, mam znajomości w centrali. Muszę ubierać marynarki aby podnieść swój prestiż. Lubię obecny zarząd.

Były

Z dnia na dzień dowiadujesz się, że przez złe zarządzanie trzeba zwolnić 300 osob, nie będzie premii, a pseudo koledzy trzymający się stanowisk, niechetni do pomocy, udają że cię nie ma, po prostu tragedia. Nie polecam.

Neandertalczyk

Ten zarząd to porażka. Decyzje nie przemyślane. Brak strategii. I powrót do drukowania e-mail’i. Czysta prehistoria.

Realista

Przykry widok zwijającego biznesu. Nie ujmując pozostającym pracownikom ale najlepsi już zmienili pracę. Niestety nic dobrego nie wróżę.

Realista
@Realista

Smutne to ale masz racje. Albo będzie jak kiedyś czyli(usunięte przez administratora) (wypełnianie excela) praca dla znajomków

Monika

To dramat świat się zatrzymał w jednym z punktów tej placówki bo drukarki padły! Obsługa nie miła zero podejścia do klienta zero szacunku! Wstyd totalny Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić pracowników i przestać ludzi traktować jak (usunięte przez administratora)

Dawid
@Monika

Wypowiadasz się tutaj z poziomu klienta, który jest niezadowolony z jakości obsługi, którą zastał w firmie PGE Systemy - dobrze rozumiem? Mógłbyś napisać, czy Twoja opinia jest na podstawie jednej wizyty w tym miejscu, czy może odwiedzasz częściej tę placówkę? Może miałeś na tyle odwagi, aby zwrócić uwagę osobom obsługującym, aby były milsze w Twoją stronę? Proszę o sprecyzowanie dodanego wpisu.

@Dawid

Wow brzmi to jakbys pracowala w piarze pge. Obecnie firma wycofala dodatki dla nowych pracownikow wycofala odprawy emerytalne nie ma stazowego. Sypie sie i rypie. Ludzie juz sa zmeczeni.

Edyta
@Nick

Wątpię, żeby wypowiadał się tu ktoś z PR firmy PGE Systemy. Tak czy inaczej - może skupimy się na nieco istotniejszych tu kwestiach. Powiedziałeś, iż aktualna sytuacja firmy nie przedstawia się najlepiej. Jak myślisz, co mogłoby realnie wypłynąć na znaczną jej poprawę? Tylko proszę Cię konstruktywną odpowiedź.

@Nick

Super. Wreszcie jest normalnie - placa za wyniki a nie staż. Dodatki te zniknęły w całej Polsce po 1989 r. a tutaj 2019. Można mieć tylko pretensje ze tak długo czekali.

Midas
@Prawda

Pozwy

PGE systemy pozwane do sądu pracy. To chyba źle świadczy o spodnie zarządzania.

Zwolnienia

Atmosfera do bani. Rozłożenie pracy po ludziach dramatyczne. O zwolnieniach grupowych nie wspominając. Każdy siedzi jak na szpilkach. Dla bezrobotnego może być bo musi. Osobie zatrudnionej nie polecam odchodzić dla tej firmy.

Klient

najgorszy client service w dziejach! od 2 tygodni człowiek jest ciągle odsyłany do innych osób i nikt nie chce pomóc. firma porażka.

@Nick

Czy to dotyczy PGE Systemy?

Plusiak czy nie plusiak?

Ostrzegam wszystkich przed pracą przy projekcie LTE450 - to co się tam dzieje to jakaś parodia. Kółko wzajemnej adoracji znajomych, głównie z Plusa. Dla nich nie liczą się inni ludzie tylko oni sami, kompletny brak szacunku dla innego człowieka. Uważają się za wielkich specjalistów a tak na prawdę przez wiele miesięcy w projekcie nic się nie działo bo pewna osoba musiała ciągle coś poprawiać tak aby wszystko było "spójne". Przez to wynikło dużo opóźnienie i brak podjęcia decyzji budowy sieci. Obecnie poszukują ludzi do CORA ale ludzie nie dajcie się naciągnąć na ich obiecanki jak to będzie fajnie. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy zwolnili kilka "nie swoich" osób ale nic nie stało na przeszkodzie aby zatrudnić nowe "swoje" osoby lub przedłużyć umowy "swoich". A tych bo byli im niepotrzebni a byli "swoi" to poupychali po innych działach aby nie stała im się krzywda. Radzę omijać z daleka tą firmę i ludzi z nią związanych pracujących przy LTE450.

ja
@Plusiak czy nie plusiak?

Na jakie stanowiska ostatnio zatrudnili "swoich" do LTE ?

Stefan_3x
Kandydat

(usunięte przez administratora) Po rozmowie technicznej kandydata z zespołem nie raczą nawet udzielić informacji zwrotnej, czy kandydat odpadł, czy wciąż jest brany pod uwagę, czy rekrutacja została zawieszona... I to mimo deklaracji, że na pewno poinformują o swojej decyzji. Jeśli już na tym etapie nie szanuje się ludzi, to co musi być dalej... Szkoda czasu i nerwów.

@Stefan_3x

na jakie stanowisko była rekrutacja w PGE Systemy?

eDriver
@zainteresowana

Teraz to już po ptakach, wywalają kogo tylko mogą

Someone
@eDriver

Co się stało że mają zwalniać?

@eDriver

Ooo. Czyli radzisz odpuścić? Czemu wywalają? Analityków też dotknęły redukcje?

Zainyeresowany

Skąd takie info?

eDriver
@Zainyeresowany

Jeśli są prowadzone rekrutacje to możecie aplikować, ale w pge zabrakło kasy, podwyżek nie ma, nie przedłuzają nikomu umów nawet tym co byli na okresie próbnym i to bez względu na ocenę pracownika. Solidarność grozi z tego powodu strajkiem.

Pytajnik
@eDriver

A to nie są potrzebni ludzie w systemach? Przecież tam są jakieś projekty i nie moga być nagle przerwane.

@eDriver

Tam gdzie jest kasa na projektach i klient to umowy są przedłużane k tematy idą. Jak w każdej normalnej firmie. Tam gdzie klient się wycofał, kasy nie ma, pracy nie ma to, to i umów nie ma. Toż to normalne. A też i nie masowa skala...

@eDriver

Według mnie ciągle warto pracować w pge. Solidarność robi szum, bo realizuje swoje cele. To tez korporacja... gorzej niż (usunięte przez administratora)i związki wyznaniowe. Ale cóż póki mają finansowanie.

Koltrajn

Praca w tej firmie to dojenie pracownika do granic mozliwosci. Ci co maja stanowiska wyzsze i kontakty zyja jak w raju a reszta sie nie liczy. Powinniscie sie wstydzic. Tylu ludzi z wyksztalceniem umiejetnosciami a pensje 3tys netto. Lata stazy kilkanasxie kilkadziesiat tysiecy wydane na szkolenia certyfikaty do tego studia inzynierskie magisterskie podyplomowe. I taki zarobek? Jak wy mozecie spac. Gdzie obok dajecie czlowiekowi 2 razy tyle a ktory nie ma nawet polowy wiedzy i papierow. Wstyd hanba.

Bronisław
@Koltrajn

Rozumiem, że dysproporcje w wynagrodzeniu kadry kierowniczej i podległych pracowników są duże. Jednak mając takie wykształcenie i doświadczenie, o którym wspominasz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby starać się o awans, a co za tym idzie o podwyżkę. Co o tym myślisz?

Megatron
@Bronisław

A co jeżeli specjalista ma "lepsze" papiery i doświadczenie niż przełożony? chyba jesteś oderwany od rzeczywistości. Mówi się tu także o dużych różnicach w stawkach na tym samym poziomie zatrudnienia. Do tego oczywiście że mam doświadczenie papiery by pełnić wyższe stanowisko. Niestety nikt tam nie dopuszcza. Dlaczego? Bo nie jesteś ich znajomym. Być może masz lepsze wykształcenie i szkolenia, a to zagrożenie dla innych którzy mieliby Cię awansować. Niestety takie czasy obłudy i strachu ludzi słabych. Dla ambitnych to katorga i szarpanie się z systemem który tworzą ludzie bojący się o własne stołki. A tu człowiek po prostu chce się rozwijać, chce awansować, chce lepiej zarabiać. Zamiast tego otrzymujesz czcze gadanie, obietnice bez pokrycia i wieczne zwodzenie miesięczne nie odpowiadania na maile w sprawie awansu czy podwyżki. Coraz więcej specjalistów odchodzi z PGE Systemy własnie przez te blokowanie awansów i brak podwyżek.

Słuchacz
@Megatron

Jeżeli ktoś jest w czymś dobry, ma papiery jak ty to mówisz i ma doświadczenie to zmienia pracę a nie narzeka na forum :)))

eeeee
@Koltrajn

Z tego co mi wiadomo są widełki, skoro nie możesz w swoim zaszeregowaniu uzyskać lepszej pensji to może z Tobą jest coś nie tak? Wkurzają mnie ogólnie komentarze czepiające się, że ten czy tamten zarabia tyle i tyle i ojjj jak mi źle jak niedobrze, wybacz kolego ale nie certyfikatami, szkoleniami i innymi pierdolami -papierami przedstawiasz swoją wartość ( takich ludzi od lat zjadam na śniadanie) nie to że 10 lat tyrasz i robisz w kółko to samo a... Uwaga pełne skupienie bo objawiam tajemną tajemnicę: CIĄGŁYM ROZWOJEM, ogromną wiedzą (szeroko pojętą) i tym jak ci się gadka klei w czasie negocjacji własnych zarobkow i jak potrafisz SIEBIE sprzedać. Ja przykładowo mam ok 10 lat komercyjnego doświadczenia w branży ale za to miałem ok 5-6 pracodawców (wiele projektów od tych małych do ogromnych), rozwijam własne systemy (spokojnie nie związane z obszarami PGE) i dzień w dzień poświęcam po przynajmniej kilka h na samo rozwój, dlatego nie dostaje może 3k netto a właśnie jak piszesz 2x lub więcej. Polecam nieraz zrewidować własne spojrzenie na temat a nie ciągle powtarzanie że ojjj a ten to ma lepiej. Dodam że nie znałem przed zatrudnieniem nikogo z PGE SYSTEMY ani spółek zależnych, typowy chłopak z ulicy który przyszedł na rozmowe. Pozdrawiam i naprawdę życzę zdrowia, spokoju i zaprzestania pomawiania kolegów może nawet z tego samego budynku, ponieważ już nie raz słyszałem plotki jak to co niektórzy mają miodowo i bajecznie, i jeszcze NIC nie robią!

@Megatron

Proponuję wyjść na rynek pracy i zobaczyć czy rynek przyjmie i czy będzie lepiej. Jak tak to super. Życzę najlepiej, bo najgorzej to nic nie zmieniać tylko narzekać. Może jest jakiś powód dla którego pracujesz w Systemy?

Zostaw merytoryczną opinię o PGE Systemy S.A. - Warszawa

PGE Systemy S.A.