Opinie o PGE Systemy S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie PGE Systemy S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w PGE Systemy S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PGE Systemy S.A. w Warszawa

Zarobki znacznie poniżej średniej rynkowej, spychologia i wieczne obwinianie się na wzajem. Ludzie się kłócą każdy z każdym i bez pyskowania niczego nie załatwisz. Firma obecnie ma zadłużenie dwa razy większe niż kapitał zakładowy. Trwa program grupowych zwolnień, pozbywają się prawie 2/3 pracowników. O tym że jesteś zwolniony dowiadujesz się w momencie jak Ci kurier wypowiedzenie pod drzwi przyniesie. Jak już jesteś na wypowiedzieniu, to Cię straszą że jak nie będziesz wydajnie pracował to Cię jeszcze na zakończenie pożegnają dyscyplinarką. Ta firma to największy błąd w moim życiu!!!!!

lewinsky2

zdecydowanie ...

Dawid

A ile osób jest w obecnym zarządzie ?

fido
@Dawid

Dobry

Dla mnie jest dobra zmiana. Awansowałem, mogę się rozwijać, nie ma już mojego byłego szefa który uważał że jestem słaby, zarabiam trochę więcej niż wcześniej, pracuje też tu moja rodzina, mam znajomości w centrali. Muszę ubierać marynarki aby podnieść swój prestiż. Lubię obecny zarząd.

Były

Z dnia na dzień dowiadujesz się, że przez złe zarządzanie trzeba zwolnić 300 osob, nie będzie premii, a pseudo koledzy trzymający się stanowisk, niechetni do pomocy, udają że cię nie ma, po prostu tragedia. Nie polecam.

Czym trzeba się wykazać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacyjny w firmie PGE Systemy S.A.? Na co pracodawca kładzie nacisk: doświadczenie, umiejętności, wiedzę, a może osobowość? Opisz swoje doświadczenia z rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Ekspert ds. zarządzania usługami IT
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Neandertalczyk

Ten zarząd to porażka. Decyzje nie przemyślane. Brak strategii. I powrót do drukowania e-mail’i. Czysta prehistoria.

Realista

Przykry widok zwijającego biznesu. Nie ujmując pozostającym pracownikom ale najlepsi już zmienili pracę. Niestety nic dobrego nie wróżę.

Realista
@Realista

Smutne to ale masz racje. Albo będzie jak kiedyś czyli(usunięte przez administratora) (wypełnianie excela) praca dla znajomków

To dramat świat się zatrzymał w jednym z punktów tej placówki bo drukarki padły! Obsługa nie miła zero podejścia do klienta zero szacunku! Wstyd totalny Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić pracowników i przestać ludzi traktować jak (usunięte przez administratora)

Dawid
@Monika

Wypowiadasz się tutaj z poziomu klienta, który jest niezadowolony z jakości obsługi, którą zastał w firmie PGE Systemy - dobrze rozumiem? Mógłbyś napisać, czy Twoja opinia jest na podstawie jednej wizyty w tym miejscu, czy może odwiedzasz częściej tę placówkę? Może miałeś na tyle odwagi, aby zwrócić uwagę osobom obsługującym, aby były milsze w Twoją stronę? Proszę o sprecyzowanie dodanego wpisu.

@Dawid

Wow brzmi to jakbys pracowala w piarze pge. Obecnie firma wycofala dodatki dla nowych pracownikow wycofala odprawy emerytalne nie ma stazowego. Sypie sie i rypie. Ludzie juz sa zmeczeni.

Edyta

Wątpię, żeby wypowiadał się tu ktoś z PR firmy PGE Systemy. Tak czy inaczej - może skupimy się na nieco istotniejszych tu kwestiach. Powiedziałeś, iż aktualna sytuacja firmy nie przedstawia się najlepiej. Jak myślisz, co mogłoby realnie wypłynąć na znaczną jej poprawę? Tylko proszę Cię konstruktywną odpowiedź.

Prawda

Super. Wreszcie jest normalnie - placa za wyniki a nie staż. Dodatki te zniknęły w całej Polsce po 1989 r. a tutaj 2019. Można mieć tylko pretensje ze tak długo czekali.

Midas
@Prawda

Hej, czy orientujesz się jak kształtują się zarobki dla specjalistów po energetyce?

Pozwy

PGE systemy pozwane do sądu pracy. To chyba źle świadczy o spodnie zarządzania.

Zwolnienia

Atmosfera do bani. Rozłożenie pracy po ludziach dramatyczne. O zwolnieniach grupowych nie wspominając. Każdy siedzi jak na szpilkach. Dla bezrobotnego może być bo musi. Osobie zatrudnionej nie polecam odchodzić dla tej firmy.

najgorszy client service w dziejach! od 2 tygodni człowiek jest ciągle odsyłany do innych osób i nikt nie chce pomóc. firma porażka.

Czy to dotyczy PGE Systemy?

Plusiak czy nie plusiak?

Ostrzegam wszystkich przed pracą przy projekcie LTE450 - to co się tam dzieje to jakaś parodia. Kółko wzajemnej adoracji znajomych, głównie z Plusa. Dla nich nie liczą się inni ludzie tylko oni sami, kompletny brak szacunku dla innego człowieka. Uważają się za wielkich specjalistów a tak na prawdę przez wiele miesięcy w projekcie nic się nie działo bo pewna osoba musiała ciągle coś poprawiać tak aby wszystko było "spójne". Przez to wynikło dużo opóźnienie i brak podjęcia decyzji budowy sieci. Obecnie poszukują ludzi do CORA ale ludzie nie dajcie się naciągnąć na ich obiecanki jak to będzie fajnie. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy zwolnili kilka "nie swoich" osób ale nic nie stało na przeszkodzie aby zatrudnić nowe "swoje" osoby lub przedłużyć umowy "swoich". A tych bo byli im niepotrzebni a byli "swoi" to poupychali po innych działach aby nie stała im się krzywda. Radzę omijać z daleka tą firmę i ludzi z nią związanych pracujących przy LTE450.

@Plusiak czy nie plusiak?

Na jakie stanowiska ostatnio zatrudnili "swoich" do LTE ?

Stefan_3x

(usunięte przez administratora) Po rozmowie technicznej kandydata z zespołem nie raczą nawet udzielić informacji zwrotnej, czy kandydat odpadł, czy wciąż jest brany pod uwagę, czy rekrutacja została zawieszona... I to mimo deklaracji, że na pewno poinformują o swojej decyzji. Jeśli już na tym etapie nie szanuje się ludzi, to co musi być dalej... Szkoda czasu i nerwów.

@Stefan_3x

na jakie stanowisko była rekrutacja w PGE Systemy?

zainteresowana

Jestem zainteresowana pracą analityka. Czy możecie coś napisać o atmosferze w zespole, warunkach pracy, możliwościach rozwoju?

@zainteresowana

Teraz to już po ptakach, wywalają kogo tylko mogą

Someone
@eDriver

Co się stało że mają zwalniać?

zainteresowana
@eDriver

Ooo. Czyli radzisz odpuścić? Czemu wywalają? Analityków też dotknęły redukcje?

Zainyeresowany

Skąd takie info?

@Zainyeresowany

Jeśli są prowadzone rekrutacje to możecie aplikować, ale w pge zabrakło kasy, podwyżek nie ma, nie przedłuzają nikomu umów nawet tym co byli na okresie próbnym i to bez względu na ocenę pracownika. Solidarność grozi z tego powodu strajkiem.

Pytajnik
@eDriver

A to nie są potrzebni ludzie w systemach? Przecież tam są jakieś projekty i nie moga być nagle przerwane.

@eDriver

Tam gdzie jest kasa na projektach i klient to umowy są przedłużane k tematy idą. Jak w każdej normalnej firmie. Tam gdzie klient się wycofał, kasy nie ma, pracy nie ma to, to i umów nie ma. Toż to normalne. A też i nie masowa skala...

@eDriver

Według mnie ciągle warto pracować w pge. Solidarność robi szum, bo realizuje swoje cele. To tez korporacja... gorzej niż (usunięte przez administratora)i związki wyznaniowe. Ale cóż póki mają finansowanie.

Koltrajn

Praca w tej firmie to dojenie pracownika do granic mozliwosci. Ci co maja stanowiska wyzsze i kontakty zyja jak w raju a reszta sie nie liczy. Powinniscie sie wstydzic. Tylu ludzi z wyksztalceniem umiejetnosciami a pensje 3tys netto. Lata stazy kilkanasxie kilkadziesiat tysiecy wydane na szkolenia certyfikaty do tego studia inzynierskie magisterskie podyplomowe. I taki zarobek? Jak wy mozecie spac. Gdzie obok dajecie czlowiekowi 2 razy tyle a ktory nie ma nawet polowy wiedzy i papierow. Wstyd hanba.

Bronisław
@Koltrajn

Rozumiem, że dysproporcje w wynagrodzeniu kadry kierowniczej i podległych pracowników są duże. Jednak mając takie wykształcenie i doświadczenie, o którym wspominasz nic nie stoi na przeszkodzie, żeby starać się o awans, a co za tym idzie o podwyżkę. Co o tym myślisz?

Megatron
@Bronisław

A co jeżeli specjalista ma "lepsze" papiery i doświadczenie niż przełożony? chyba jesteś oderwany od rzeczywistości. Mówi się tu także o dużych różnicach w stawkach na tym samym poziomie zatrudnienia. Do tego oczywiście że mam doświadczenie papiery by pełnić wyższe stanowisko. Niestety nikt tam nie dopuszcza. Dlaczego? Bo nie jesteś ich znajomym. Być może masz lepsze wykształcenie i szkolenia, a to zagrożenie dla innych którzy mieliby Cię awansować. Niestety takie czasy obłudy i strachu ludzi słabych. Dla ambitnych to katorga i szarpanie się z systemem który tworzą ludzie bojący się o własne stołki. A tu człowiek po prostu chce się rozwijać, chce awansować, chce lepiej zarabiać. Zamiast tego otrzymujesz czcze gadanie, obietnice bez pokrycia i wieczne zwodzenie miesięczne nie odpowiadania na maile w sprawie awansu czy podwyżki. Coraz więcej specjalistów odchodzi z PGE Systemy własnie przez te blokowanie awansów i brak podwyżek.

Słuchacz
@Megatron

Jeżeli ktoś jest w czymś dobry, ma papiery jak ty to mówisz i ma doświadczenie to zmienia pracę a nie narzeka na forum :)))

eeeee
@Koltrajn

Z tego co mi wiadomo są widełki, skoro nie możesz w swoim zaszeregowaniu uzyskać lepszej pensji to może z Tobą jest coś nie tak? Wkurzają mnie ogólnie komentarze czepiające się, że ten czy tamten zarabia tyle i tyle i ojjj jak mi źle jak niedobrze, wybacz kolego ale nie certyfikatami, szkoleniami i innymi pierdolami -papierami przedstawiasz swoją wartość ( takich ludzi od lat zjadam na śniadanie) nie to że 10 lat tyrasz i robisz w kółko to samo a... Uwaga pełne skupienie bo objawiam tajemną tajemnicę: CIĄGŁYM ROZWOJEM, ogromną wiedzą (szeroko pojętą) i tym jak ci się gadka klei w czasie negocjacji własnych zarobkow i jak potrafisz SIEBIE sprzedać. Ja przykładowo mam ok 10 lat komercyjnego doświadczenia w branży ale za to miałem ok 5-6 pracodawców (wiele projektów od tych małych do ogromnych), rozwijam własne systemy (spokojnie nie związane z obszarami PGE) i dzień w dzień poświęcam po przynajmniej kilka h na samo rozwój, dlatego nie dostaje może 3k netto a właśnie jak piszesz 2x lub więcej. Polecam nieraz zrewidować własne spojrzenie na temat a nie ciągle powtarzanie że ojjj a ten to ma lepiej. Dodam że nie znałem przed zatrudnieniem nikogo z PGE SYSTEMY ani spółek zależnych, typowy chłopak z ulicy który przyszedł na rozmowe. Pozdrawiam i naprawdę życzę zdrowia, spokoju i zaprzestania pomawiania kolegów może nawet z tego samego budynku, ponieważ już nie raz słyszałem plotki jak to co niektórzy mają miodowo i bajecznie, i jeszcze NIC nie robią!

@Megatron

Proponuję wyjść na rynek pracy i zobaczyć czy rynek przyjmie i czy będzie lepiej. Jak tak to super. Życzę najlepiej, bo najgorzej to nic nie zmieniać tylko narzekać. Może jest jakiś powód dla którego pracujesz w Systemy?

ZwolnieniaUlala

Firma już dawno się posypała. Brak kompetencyjnych ludzi do pracy. Dostałem info że na dniach mają zwalniać do 250 osób. Niech ktoś napisze jaka sytuacja na froncie u was w systemach i ile osób już zostało zwolnionych.

@ZwolnieniaUlala

Kierownictwo twierdi że w zasadzie nikogo nie zwalnia, ale dosłownie nikomu nie przedłużają umów.

??
@eDriver

Przecież są przedłużane umowy..

@??

Pewnie niektóre są, ale czy nie mam racji, że mnóstwo ludzi wylatuje mimo pozytywnych ocen , czy nieprawdą jest że Solidarnośc twierdzi, że to co robi spółka podpada pod zwolnienia grupowe?

@ZwolnieniaUlala

Nic takiego się nie dzieje. Parę projektów zawieszono i kilkanaście osób dostało papiery. Nic nadzwyczajnego. Tam gdzie projekty idą wszystko ok, po staremu. Kasa idzie z grupy, jak grupa się poukłada politycznie, to się uspokoi. Normalny cykl. Związki robią ludziom wodę z mózgu, a nie którzy nawet w to wierzą i jeszcze składki im płacą. Tego zrozumieć w IT nie mogę.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w PGE Systemy S.A.?

Elektromonter

Jedni są w porządku inni miej jednak każdy pod sobą dołki kopie i za plecami za złotówkę wbił by ci nóż w plecy

xd

Firma, która nie liczy się ze swoimi pracownikami.

Lukas Arts

Jakie związki zawodowe działają w PGE Systemy? Jak bronić swoich praw? Jak nie zostać oszukanym przy podwyżkach? Ktoś odpowie, czy to jak zwykle coś o czym się nie mówi by nie dawać orężu pracownikowi do walki z nierównym systemem?

eM
@Lukas Arts

Też się zastanawiamy z kolegami, często w pismach widnieją podpisy ZZP Ruchu Ciągłego w Turowie, NSSZ Solidarność, ZZ Inżynierów i Techników. - Organizacja Międzyzakładowa Turów. Różnie. Wypadałoby się dodzwonić do nich i porozmawiać jak sprawa wygląda.

Edward
@eM

W najbliższym czasie szykują się jakieś podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w PGE Systemy? Dajcie znać, czy można na coś liczyć.

@Lukas Arts

W branży it szukasz wsparcia w związkach zawodowych ? Idź do innej firmy, wszędzie brakuje socjalistów. Związki myślą tylko o swoich dzialaczach wieloletnich.... a składki ściągają od wszystkich.

Wojtek

@ReNo chyba pracujemy w innych PGE Systemy :P tzn ja już tam nie pracuję gdyż się zwolniłem po tym co mi odwalili. Chciałem zrobić podyplomówkę, usłyszałem że po co mi takie studia skoro przecież już mam mgr inż. z IT heh Druga sprawa chciałem przystąpić do pewnego projektu i dostałem info że muszę mieć w papierach coś, np studia - właśnie te podyplomowe. Kiedy te studia zrobiłem z własnej kieszeni, otrzymałem później info, że jeżeli mój szef zgodzi się na to abym robił coś dla tego projektu, wtedy rozważą to. Szef się nie zgodził i powiedział, że jak chcę realizować inne zadania to nie w tej firmie. No to rzuciłem wypowiedzeniem i pożegnałem się z tą firmą. W tej chwili pracuję w innej firmie, gdzie zarabiam ponad 7.5k netto, a tam dalej pewnie bym zapieprzał za 3.5k brutto...

Edward
@Wojtek

Możliwość rozwoju to ważny aspekt zatrudnienia, więc szkoda, że nie mogłeś się realizować tak jak chciałeś. Czy prócz tych niedogodności uważasz, że atmosfera w firmie była dobra, a relacje ze współpracownikami poprawne?

@Wojtek

Opisywane przez Ciebie sytuacje faktycznie wydają się być dziwne. Wg mnie to tematy o których piszesz były jakimiś wyjątkami od normalnego stanu, jaki jednak w tej firmie widzę. Jeżeli znalazłeś sobie inną pracę i jesteś zadowolon y, to chyba bardzo dobrze

Pracownik stacji

Chciałbym się dowiedzieć co za(usunięte przez administratora)nakazał tankować codziennie samochody narażając pracowników swoich i stacji paliw tankując po 5, 10 l? . Czemu to ma służyć?

@Pracownik stacji

To chyba nie dotyczy PGE Systemy.

Zostaw merytoryczną opinię o PGE Systemy S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w PGE Systemy S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PGE Systemy S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PGE Systemy S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PGE Systemy S.A.
1.7/5 Na podstawie 67 ocen.
  • Mysia 2
    00-496 Warszawa