Opinie o Optimes sp. z o.o. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Optimes sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Optimes sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optimes sp. z o.o. w Bydgoszcz

Anita

Rekrutacja przebiegła profesjonalnie, szybko, a także w bardzo miłej atmosferze. Rekrutacja podzielona na etapy: rozmowa, zadanie rekrutacyjne, rozmowa. Wszystko jasno opisane.
Po każdym etapie rekrutacji dostałam informację zwrotną, która w dzisiejszych czasach jest rzadkością dla wielu firm - bardzo duży PLUS dla tej organizacji za takie działania. W rezultacie otrzymałam pracę, liczę na owocną współpracę. Polecam :)

Olcia
@Marta

Oooo dla brzmi całkiem ok. Mi się podobała oferta pracy dla asystentki zarządu. I to była praca zdalna. Czy do tej pensji ustalonej na start doliczana jest kasa np. dodatek do rachunków za prąd, wodę lub kasa na meble biurowe do domu do pracy??

Karol Nowy wpis

Cześć jak u was wygląda kwestia zwolnień? Sami odchodzicie czy jednak firma też w tym pomaga? U mnie nagle tną etaty i szukam bardziej sprawdzonej pracy

AdrianK Nowy wpis

Rekrutacja - idealna. Podzielona na etapy. Na każdym wysoki poziom rozmowy i merytoryka. Pierwsze spotkanie on-line, drugie spotkanie w Bydgoszczy - firma pokryła koszty biletów, co było miłym gestem. Spotkanie osobiste z Prezesem i HR - bardzo konkretne i przedmiotowe, ale na luzie i bez stresu. Pracowaliśmy już nad konkretnymi zadaniami i omawialiśmy możliwe rozwiązania. Dostałem dużo informacji zwrotnej i rzeczowego omówienia potencjalnej współpracy. Feedback na każdym etapie rekrutacji. Onboarding - REWELACJA! Najwyższy poziom materiałów opisujących działanie. Wszystkie zagadnienia dotyczące wdrożenia na stanowisku świetnie opisane. Proces jest szybki, skuteczny i na wysokim poziomie merytorycznym. Firma jest specjalistą od optymalizacji produkcji i logistyki - i to jest widoczne od samego początku. Idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie efektywność.

Albi Nowy wpis

Dopóki kolesia nie zobaczę to nie uwierzę. Ja to liczyłem raczej ze trzeba sobie samemu na przywileje zapracować. Co z jakimś awansem w takim razie?

Adrian Zacharski

Proces rekrutacji wyżyny profesjonalizmu! Bardzo miła atmosfera. Konkretnie i rzeczowo. Feedback na każdym etapie procesu rekrutacji. Jasno i precyzyjnie przedstawione zadania rekrutacyjne. Ostatecznie udało się otrzymać pracę w Optimakers! Jestem w organizacji dopiero od m-c, jednak wiem, że będzie to przygoda na długie lata! Świetna organizacja, która ma po mistrzowsku ułożone procesy oraz świetnych specjalistów w zespole. Polecam w 100%!

Bogdan
@Adrian Zacharski

Po czym już na pewno wiadomo od pierwszego miesiąca ze będzie to współpraca na lata? tak stabilne umowy serwują ze nie ma co sie martwic o zwolnienie? Chce mieć pewność ze to stabilna praca

Zutox Nowy wpis
@Bogdan

Moim zdaniem to nie jest praca na stałe. Być może na przeżycie kryzysu. Ci co piszą, że tam jest "super" atmosfera to chyba są "kolesie". Generalnie cała struktura tej firmy jest dziwna. Jest prezes który, generalnie nic nie ma do gadania, bo ma od tego "Martę" ta Marta niby asystentka, ale to ona rządzi... Generalnie struktura jak z "Januszexu" Po drugie, rozumie, że trzeba pracować, ale tam ciągle uważają, że "oszukujesz" liczniki godzin, uzupełnianie zadań, jakieś dziwne systemy monitoringu. Dla mnie to dyskwalifikacja. Oczywiście są tam ludzie "kolesie" ponad systemem bo pewnie pracują od początku, ale i tak tylko rozliczenia i takie tam...

Pierwsze spotkanie - on-line z HR, omówienie doświadczeń i oczekiwań każdej ze stron, bardzo miła i przyjazna rozmowa, bez stresu Drugie spotkanie - osobiste z Prezesem i HR, w Bydgoszczy (opłacone bilety), praca nad konkretnymi zadaniami i wskazanie rozwiązań, omówienie celów firmy i problemów do rozwiązania; bardzo merytoryczna, konkretna; dużo informacji zwrotnej i rzeczowego omówienia potencjalnej współpracy Test psychologiczny - on-line (około 30 minut) + omówienie wyników z prowadzącą test (opłacone przez firmę, bardzo pomocne w ocenie wyzwań i kompetencji na stanowisku)

Dotyczące dokładnie zakresu zadań, jakie obejmuje stanowisko, zadań do wykonania i zakresu obowiązków. Konkretne, merytoryczne.

logo firmy Młodszy Specjalista SEM
logo firmy Instalator sieci swiatłowodowych
Brzozów
INTERQ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Software Engineer (C++)
Autodesk Sp. z o.o.
logo firmy Pentester
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
Izabela

W mojej firmie pojawiały sie podobne komentarze ze wszystko raczej gra i oferowali naprawdę dobre warunki jednak z czasem sie na nich troszkę przejechałam… może ktoś zapewnić ze tutaj nie ma kompletnie żadnych problemów i nic mnie nie zaskoczy?

Karol

Rekrutacja składała się z 3 etapów. Rozmowa wstępna z HR, zadanie rekrutacyjne, rozmowa techniczna z zespołem developerów. Wszystko przebiegało w luźnej atmosferze. Z góry określiłem jakie terminy są dla mnie optymalne dla poszczególnych etapów i nie było problemów po stronie rekrutującej na dopasowanie się do nich. Jeśli miałem jakieś pytania między etapami/w trakcie czekania na rezultat to przeważnie otrzymywałem odpowiedź w 1h. Na końcu dostałem bardzo konkretny feedback który określał moje kompetencje i obszary do poprawy.

Anita

Mari
@Anita

Cześć, to ja dopytam. Te rozmowy to odbywały się stacjonarnie czy online?? I zadanie, ile czasu było na wykonanie i co właściwie trzeba było tam zrobić? I z kim kandydat rozmawia na każdej z tych rozmów?

@Anita

O, wygląda to super. A czy podczas rekrutacji była mowa o tym, jak wygląda onboarding nowej osoby? Mówili coś o szkoleniach wstępnych albo o tym, czy na ten okres początkowy kasa jest mniejsza??

Nie mamy czegoś takiego jak okres próbny. Umawiamy się na wynagrodzenie, które jest twoją strefą komfortu i co do zasady - nie negocjujemy go. Umawiamy się na dane wynagrodzenie na rok współpracy. Po roku siadamy do tematu podwyżki. Tak to działa w przypadku wszystkich współpracowników.

Olcia
@Marta

Firma na swoim profilu na pracuj.pl szuka wdrożeniowca systemów ERP. Podane widełki wynagrodzenia to 4000-8000 zł. Zakładam, że kwota końcowa jest już że wszystkimi premiami. A czy obejmuje też np dodatek paliwowy czy koszty noclegów (w ogłoszeniu jest mowa o kilkudniowych wyjazdach)?

Hej, kwota to wynagrodzenie netto za dostępność w ramach pełnego zakresu godzin stanowiska. Do tego są premie + oczywiście zwrot za delegacje (kilometrówka, dodatkowe koszty typu parking czy autostrady, koszty noclegu). Co więcej - płacimy również za godziny spędzone na dojeździe do Klienta - to także jest czas pracy.

Dawid

Rekrutacja przeprowadzona fenomenalnie, doskonała komunikacja na każdym etapie. Dostęp do wszelkich informacji. Serdecznie polecam !

Jakub

Doświadczenie, jakie miałem z rekrutacją w OptiMakers, było naprawdę świetne! Cały proces przebiegał bardzo sprawnie i zorganizowanie, co świadczyło o profesjonalizmie firmy. Podczas rozmowy rekrutacyjnej czułem się komfortowo, pytania były trafne i dawały możliwość lepszego przedstawienia moich umiejętności. Coś, co szczególnie mi się podobało, to regularne dostarczanie feedbacku po każdym etapie. Dzięki temu wiedziałem, gdzie się znajduję i co jeszcze mogę poprawić. Zadanie, które musiałem wykonać, było jasne i precyzyjne, a otrzymana po nim opinia bardzo mi pomogła. Ostatnia rozmowa była doskonałą okazją do omówienia szczegółów i wzajemnego zrozumienia oczekiwań. Ogólnie rzecz biorąc, cały proces rekrutacji w OptiMakers był jednym z najlepszych, jakie miałem okazję przejść, i sprawił, że czuję się jeszcze bardziej przekonany co do chęci firmy do budowania dobrych relacji z kandydatami. Całość zajęła ok. 2 tygodnie i dziś jestem już pracownikiem.

Optimes sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Asystent / Asystentka. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, co sądzisz o tym spotkaniu. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

JB

Proces rekrutacji bardzo przyjemny i sprawny, wszystko załatwione po 3 spotkaniach i 2 tygodniach

Powie ktoś coś o aktualnych warunkach na programistę ASP. NET? widzę że jakieś ogłoszenia mi się stare wyświetlają tutaj, no i jeszcze nic tam przeczytać nie można, bo treść zniknęła, ale w sumie wygasło we wrześniu poprzedniego roku. Wciąż zdalnie się robi? A sprzęt zapewniają?

Zdecydowanie polecam Optimesa jako doskonałego pracodawcę. Zespół stanowią silne jednostki, które tworzą doskonałą atmosferę, wspierają się i wspólnie rozwijają. Firma ma dobrze przemyślane procesy i jasno określony podział obowiązków pomiędzy działami. Jest to na prawdę fajne miejsce pracy.

KF

Rekrutacja bardzo profesionalna, wzór do naśladowania dla innych firm z branży IT. Informację zwrotną po wysłaniu CV dostałem bardzo szybko. Rekrutacja podzielona na jasne i klarowne etapy. Prowadzona jest w pełni profesionalnie z podsumowaniem i informacją zwrotną po każdym etapie przez świętną kadrę HR. Jednym z etapów jest zadanie rekrutacjyne, które jest wymagające acz do zrobienia w miare krótkim. Jestem bardzo zadowolony z całego procesu, pracę dostałem :)

@KF

O jakie stanowisko się ubiegałeś i czego dotyczyło zadanie? Ile czasu zajął cały proces rekrutacji? Czy odbywa się on w całości zdalnie i w godzinach popołudniowych?

Agata

Rekrutacja przebiegła pozytywnie, w miłej atmosferze. Proces był wymagający, składał się z kilku etapów: 1. Rozmowa zdalna, 2. Rozmowa w siedzibie firmy, gdzie miałam w oparciu o materiały na stronie i filmiki na (usunięte przez administratora) przygotować się do zadania obsługi Leada'a i poprowadzić go przez cały proces sprzedaży, uwzględniając takie fazy jak : kwalifikacja /zbadanie potrzeb/prezentacja produktu, domknięcie sprzedaży. 3. Dzień próbny, miał na celu sprawdzenie moich kompetencji handlowych z potencjalnymi Klientami. Do moich zadań należało: wyszukiwanie leadów i ich kwalifikację oaz prezentację produktu. Zadanie jakim było przygotowanie prezentacji systemu wymagało ode mnie zapoznania się z systemem Pracodawcy, wprowadzeniu danych i pokazanie procesu od Ofertowania poprzez Zamówienie Handlowe, Zlecenie Produkcyjne , Planowanie aż po Pakowanie , z uwzględnienie surowców, maszyn, dostępnością pracowników. Cały proces odbywała się z udziałem prezesa oraz trenera personalnego. Wszystko przebiegło profesjonalnie, w miłej atmosferze.

emeł

Bardzo przyjemny i profesjonalny proces rekrutacji, pracę dostałem i jestem pełen nadziei na fajną współpracę.

Dominika
@emeł

Ile jest tutaj etapów, rozmowa odbywa się w cztery oczy czy może online? Długo czekałeś na feedback po całym procesie?

Jakub

Rekrutacja przebiegła miło i szybko, profesjonalnie. Polecam z czystym sumieniem.

Kinga

Rekrutacja przebiegła miło i szybko, profesjonalnie.

Kamil
@Kinga

Czego wymagali? Ciężko się dostać? No i najważniejsze - przyjęli cię?

Kuba

Profesjonalizm w każdym calu. Polecam z czystym sumieniem!

Gabriela
@Kuba

Ale to obsługę klienta tak oceniasz czy jakąś konkretną usługę?

Zostaw merytoryczną opinię o Optimes sp. z o.o. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Optimes sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Optimes sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optimes sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 9 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Optimes sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Optimes sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Optimes sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Fordońska 246 lok. 1006
    85-766 Bydgoszcz