Opinie o IG Knowhow w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy IG Knowhow. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie IG Knowhow o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IG Knowhow w Kraków

PisarzMiłości

Witam, Na wstępie zaznaczę, że wypowiadam się z perspektywy byłego pracownika. Nie tego zwolnionego w ostatniej fali a takiego, który dobrowolnie odszedł. Postaram się przedstawić najbardziej szczerą i obiektywną opinię jaką tylko będę w stanie stworzyć. Firma jak każda korporacja posiada zarówno swoje plusy i minusy. Nic odkrywczego w tym twierdzeniu nie ma, aczkolwiek postaram się przedstawić szczegółowo obie te kategorie. Co się tyczy minusów. Firma cierpi na kilka chorób, bardzo podstawowych, które skutecznie utrudniają jej funkcjonowanie. Pierwsza z nich jest fakt, że wielu z dyrektorów, menagerow, TL traktuję to miejsce jako swój prywatny (usunięte przez administratora) Sądzą, że posiadają olbrzymią wiedzę i znaleźli się tam przez wybitne kariery i ktoś ściągnął ich do firmy aby przez swoje wybitne doświadczenie mogli pomóc IG w rozwoju. Co niestety nie jest prawdą. W znacznej większości (nie twierdzę, że wszyscy) to ludzie którzy nie mają podstawowej, elementarnej wiedzy potrzebnej do kierowania departamentu, zespołu. Kolejnym olbrzymim problemem tej firmy byli ludzie których nazywałem „Creed” (ludzie którzy oglądali The Office będą wiedzie o czym mówię) są to ludzie którzy wyglądają na potwornie zapracowanych. Gdy się ich zapyta jak mija ich dzień to z pełłbym przekonaniem stwierdza, że są potwornie zajęci, biegają ze spotkania na spotkanie, lecz gdy się ich zapyta co tak naprawdę robią zapada długa i głęboka cisza gdyż tak faktycznie nie mają pojęcia. Pracują po 30 min następnie grając w Candy Crusha bądź Angry Birds co jest straszne i niezmiernie deprymujące dla ludzi którzy siedzą przy komputerach po 10 godzin. Stąd moja teoria, że zwolnienia w Krk powinny być przynajmniej dwukrotnie większe. Istotnym elementem jest również brak jakiejkolwiek decyzyjności dla Krakowa i zwyczajnie gorsze traktowanie pracowników ulokowanych w tym właśnie centrum. Co się tyczy plusów jest ich również oczywiście sporo. Wynagrodzenie jest większe niż w większości czołowych korporacji ulokowanych na terenie Krakowa. Obiady dla zespołów, pizza do biura. Jakiś budżet na wyjścia, szkolenia. Istotnym plusem są również ludzie. Miałem szczęście trafić na super współpracowników. Ludzi bardzo inteligentnych, otwartych i towarzyskich.

ty

Jak tam IG po wczorajszym newsie? 300 osób globalnie do zwolnienia, głównie UK, w Polsce 20 etatów. Chude lata nadchodzą.

Ada
@Nowa

I faktycznie można liczyć na stabilne zatrudnienie pracując na taką umowę? Bo ktoś wyżej pisał o zwolnieniach osób które mają umowę na czas nieokreślony. Serio tak jest? Bo nie wiem, czy jest sens aplikować. :D

Jack Pearson

Koleżanki i koledzy, Ktoś z Was wie więcej o pracy dla Tastytrade? Z tego co mówi internet IG przejęło tasty - czy dobrze to rozumiem? A może ktoś pracuje w tej jednostce/dziale (?) i może podzielić się wrażeniami?

Zuzia
@TastyTrade

Skoro tak sobie zachwalasz pracę w tym miejscu, to może wymienisz kilka benefitów finansowych, które należą się pracownikom? :) No i o tych niefinansowych też możesz wspomnieć, może akurat są jakieś atrakcyjne i przyciągną mnie, abym złożyła tutaj CV? :) Kto wie :)

Kingfisher

I've been working at IG, at one of the tech teams, for almost 2 years and soon leaving. I have only good memories and positive things to say. Maybe tech teams work a bit differently and they are more flexible, but I never felt pressure or micro-management at all. My team and manager was always helpful, very open to learning from each other and we celebrated all successes together as a team! I'd highly recommend IG to anyone around me. Yes, it's a corpo and corpos have their policies, quite straight and set to stone- that's how you should accept the corpo life. But other than that, it's a great place to work, you have full responsibility of your duties, you manage your own time and you work within your best productive time, I worked 100% remotely with full-time employment, so my situation of flexibility was different. but I was always felt a real part of the team, never felt left-out. IG does a lot for the environment, to give back to the communities and they have a bunch of amazing initiatives that you can take part in. You're granted 2 extra days of "voluntary leave" and your birthdays off as well. There are two bonuses, Christmas bonus is really good and the annual bonus, depending on your performance, is I think one of the best in the market - no idea how people complain about it. I know many people around me that don't even get 5% payrise a year and IG offers a very competitive bonus I'd say. OK, maybe it's nothing compared to how much IG earns itself, but still.. Me and my team went to London office at least twice a year, which is a great opportunity to meet other team members. You also have budget for self-improvement, whether you want to take an external training or attend a conference anywhere in Europe - mostly in England. IG also plans a lot of socializing events, hiking trips, running challenges etc, There are annual surveys where you can anonymously talk about struggles, things that don't work etc- and they always take necessary actions depending on the survey results. No work place is perfect unless you own it, so I think IG is a great combination of a good place to work, to improve yourself and to feel valued.

Dev Nowy wpis

Firma równie nieprofesjonalna co management. Już jakiś czas temu aplikowałem do firmy, ale zdecydowałem się na komentarz dopiero teraz, pisząc pozytywną opinię o bieżącym pracodawcy. Zostałem skontaktowany na LinkedInie przez osobę z zewnętrznej firmy pracującej dla IG, byłem w kilku etapach rekrutacyjnych, i o ile do tej pory nie miałem zastrzeżeń, tak pojawiły się one gdy skontaktowała się ze mną manager HR/rekrutacji. Nie spotkałem na swojej drodze do tej pory kogoś aż tak nieprofesjonalnego: - mylenie faktów i zaprzeczanie samej sobie - pomimo podejrzewam znacznej różnicy wieku usłyszałem od Pani na powitanie: "cześć Tomek!" - z rozmowy dowiedziałem się, że pomimo, że firma przechodzi kryzys, to rekrutuje, ale w związku z restrukturyzacją, nie są pewni ostatecznego składu zespołów , więc muszę poczekać kilka tygodni. Rekrutacja do tej firmy to nieśmieszny żart.

Olga Nowy wpis
@Dev

Hej, jako kandydatka na stanowisko data analyst muszę cię zapytać, o co chodzi z tym myleniem faktów i zaprzeczaniem? Przeważnie dobrze wspominam moje poprzednie rekrutacje, więc cięzko mi sobie to zobrazować. Z góry dziękuję :)

ms

Kandydowanie do tej firmy to absolutna strata czasu. Pomyślcie dwa razy zanim weźmiecie udział w jakimkolwiek procesie tutaj. Po kontakcie z rekruterem, do rozwiązania dostajemy test na platformie typu devskiller (do 1h na wykonanie). Poproszono mnie potem o wykonanie 'zadania domowego', na które trzeba również poświęcić dobry kilka godzin godzin jeśli chce się wykonać je naprawde przyzwoicie. Po tym wszystkim, na koniec zaproszono mnie na 1.5h rozmowy finalnej, żeby PO 14 DNIACH ROBOCZYCH (prawie 3 tygodnie) dowiedzieć się, że firma decyduje się nie rozszerzać działu, do którego kandydowałem. Nie dostałem nawet kilku marnych zdań feedbacku w zamian za poświęcony czas. Dawno nie spotkałem się z tak nieprofesjonalnym podejściem.

IG Nowy wpis
@ms

Dzień dobry, Na wstępie dziękujemy za czas poświęcony na rozmowy z nami i udział w procesie rekrutacyjnym. Żałujemy, że mimo przejścia przez cały proces rekrutacyjny, finalnie nie mogliśmy złożyć Ci oferty na rozważane stanowisko. Decyzje odnośnie ostatecznego wyboru, jak i zmiany dotyczące rozwoju zespołu, wpłynęły na przedłużenie procesu, o czym na bieżąco informowaliśmy wszystkich kandydatów. Nie zmienia to faktu, iż powinieneś otrzymać od nas informację zwrotną dotyczącą procesu rekrutacyjnego – przepraszamy, że feedback, który przekazaliśmy drogą telefoniczną nie był dla Ciebie wystarczająco szczegółowy. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, jesteśmy otwarci na rozmowę i przekazanie bardziej precyzyjnego feedbacku. Zachęcamy do kontaktu na: recruitment@ig.com Pozdrawiam serdecznie, IG Recruitment Team

Mania

Odbyłam pierwszą rozmowę kwalifikacyjną z rekruterką przez telefon. Obiecano mi, że odpowiedź zostanie wysłana do końca tygodnia. Minęły 2 tygodnie od rozmowy i ze strony firmy nadal cisza. Firma marnuje czas kandydatów.

IG Nowy wpis
@Mania

Dzień dobry, Na wstępnie dziękujemy za zainteresowanie nami i uczestnictwo w procesie. Nasz zespół rekrutacyjny zawsze stara się wrócić niezwłocznie z informacją zwrotną do wszystkich kandydatów. Oczywiście zdarzają się sytuacje losowe, gdzie proces się wydłuża lub informacja wysyłana drogą mailową, może trafić do spamu. Z chęcią porozmawiamy i sprawdzimy co sprawiło, że wiadomość zwrotna nie dotarła do Ciebie na czas – za co oczywiście serdecznie przepraszamy. Zachęcamy do kontaktu z nami pod: recruitment@ig.com Pozdrawiam serdecznie, IG Recruitment Team

Asia

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko trading services analyst - Spanish . Widzę, że obowiązują tutaj elastyczne godziny pracy oraz forma hybrydowa. W takim razie, jak to jest z tymi godzinami? Pracownik decyduje od której do której chce pracować? Czy są jakieś ramy, w które musi się wpasować? :) Poza tym, jeśli chodzi o tryb pracy, to ile dni w tygodniu można pracować z domu? :) Myślę nad złożeniem CV :p

@Asia

Cześć Asia, Na wstępie, bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Z przyjemnością odpowiadamy na Twoje zapytanie. W zespole Trading Services praca rozpoczyna się pomiędzy godziną 8:00 a 12:00. Całościowy grafik ustalany jest z minimum tygodniowym wyprzedzeniem, tak aby była możliwość dopasowania godzin pracy do każdego członka zespołu. Raz w tygodniu każdy pracownik rozpoczyna pracę od godziny 12:00. Oczywiście w sytuacjach nagłych, zawsze istnieje możliwość zmiany tych godzin w porozumieniu ze swoim Team Leaderem. W IG pracujemy w modelu hybrydowym, co oznacza, że każdy pracownik minimum dwa razy w tygodniu powinien pracować z biura. Dodatkowo każdy zespół ma wyznaczony jeden dzień w tygodniu, w którym wszyscy członkowie są w biurze, aby integrować się ze swoim zespołem, omówić tematy organizacyjne czy też uczestniczyć we wspólnych spotkaniach. W dniu wskazanym jako wspólny, przewidziany jest lunch finansowany przez IG, drugi dzień pracy z biura jest dowolny. Gdybyś miała dodatkowe pytania, zachęcam do kontaktu: recruitment@ig.com Pozdrawiam serdecznie, IG Recruitment Team

@Asia

elastyczne godziny to raczej wymóg ze strony pracownika, w praktyce firma ustala grafik zwykle w godzinach 8-20 najczęściej min raz w tygodniu do 20 2 razy na 8 i 2 miedzyzmiany..

@alan

a te międzyzmiany to w jakich godzinach są? szukam pracy, jestem zainteresowany tą firmą, więc wolę wiedzieć, co mnie ewentualnie czeka, jakby się tutaj dostał. poza tym, w weekend też się tutaj pracuje?

Firma IG Knowhow poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
ty

@ty

A o jaki news chodzi? Co jest przyczyną tych zwolnień? Rozumiem, że w Polsce zamierzają zwolnić tylko (albo i aż) 20 osób? Tzn. będzie jakaś rekrutacja czy chodzi np. o cięcie kosztów?

Ej

IG ogłosiło, że chce zaoszczędzić w tym roku co najmniej 40 mln funtów, więc tnie etaty. Głównie w UK, ale dotknęło to również Polskę - niektóre z tych 20 osób już zostały zwolnione. Rekrutacja w PL będzie, bo część procesów będzie przenoszona tutaj z racji tańszej pracy, ale na pewno nie 1:1. Możemy się więc spodziewać mniejszego headcountu ogólnie, wzmocnienia Indii i do pewnego stopnia też Krakowa/Johannesburga. Zostały obcięte podróże służbowe, eventy, nie będzie bonusa świątecznego, marketing idzie w piach. Dzieje się.

@Ej

niestety firma nie ogłosiła zwolnień grupowych i zwalnia pracowników z fałszywych powódek

alan

dobrze wiedzieć co nie zmienia jednak faktu że zwalnianie pracowników z fałszywych powódek nie ma uzasadnienia i powinno spotkać się z postępowaniem dyscyplinarnym i karnym wobec osób które biora w tym udział

@alan

A to jeśli zwalniają pracowników, to patrzą, kto ma jaką umowę? Czy osoby na uop na czas nieokreślony są bezpieczne? Czy raczej nie ma to znaczenia? Pracownicy, którzy odchodzą mogą mieć szansę na jakąś odprawę?

et

z tego co wiem zwalniają głównie osoby zatrudnione na czas nieokreślony - podając niezgodna z prawdą przyczynę i naciskając na rozwiązanie za porozumieniem stron

Zainteresowana
@et

To jak już mowa o umowie na czas nieokreślony... Jaka jest w ogóle szansa, aby ją dostać? Po jakim czasie od zatrudnienia można się jej spodziewać?

Nowa
@Zainteresowana

Od jakiegoś czasu dają od razu na czas nieokreślony, bez okresu próbnego. Ja dołaczyłam w listopadzie i podobno taka jest polityka firmy.

Ada
@Nowa

MówiecPrawdy

Na programadora... Od screeningu do finalnego etapu zeszły 2 miesiące. Pierwsza odpowiedź po screeningu ze sporym opóźnieninem, później różnie ale w całości to jest bardzo dużo czasu, który można było wykorzystać znacznie lepiej. Nie każdy rozsyła cv gdzie popadnie i rekrutuje się do 100 firm naraz. Pani z HR bardzo miła i dało się zauważyć, że starała się najlepiej jak to tylko możliwie przeprowadzić przez proces, wnioskuję że zatwardzenie jest gdzie indziej, i współczuję takich warunków pracy gdzie trzeba świecić oczami i przepraszać za niekompetencję innych osób. Dwie pierwsze rozmowy rekrutacyjne (pierwsza z hiring managerem, druga techniczna) również bez zarzutu, techniczna na bardzo duży plus. W przeciwieństwie do większości rozmów technicznych, w których ostatnio brałem udział, faktycznie stawiano na sposób myślenia, rozwiązywanie problemów i znajomość działania różnych rzeczy a nie stopnia znajomości frameworków, które się zmienią za rok czy dwa, lub słówek kluczowych na pamięć (pun intented). Finalnym etapem była trzecia rozmowa z dwójką managerów z UK, mająca na celu sprawdzenie umiejętności miękkich i "dopasowanie do zespołu". I to jest już istna puszka pandory. Było mocno stresująco, niektóre pytania bardzo złożone (mówiąc kolokwialnie - na okrętkę a nie wprost) i wszystkie otwarte, Nawet w bezpośredniej pracy z bardzo wymagającymi i niezbyt wyrozumiałymi klientami oraz użytkownikami, też z UK, nie doświadczyłem nigdy tyle stresu co podczas tej 45-minutowej rozmowy, koszulka do prania musiała polecieć zaraz po, dreszcze jeszcze jakiś czas po (tak z godzinkę może). Najbardziej nieprzyjemne jest jednak jak zostałem potraktowany - przy odpowiedzi na jedno z pytań, które miało być ostatnim, wspomniałem, zgodnie z prawdą zresztą, że mam obniżone capacity na socjalizację i muszę dużo się focusować i po tym się zaczął istny horror. Zamiast przyjąć to wprost, jak wprost zostało powiedziane, zaczęto to roztrząsać, to jak ja buduję relationshipy itd. Jako osoba o dużej samoświadmości (oraz co za tym idzie świadomości o innych) oczywiście mógłbym to wszystko wytłumaczyć w logiczny sposób, szczególnie że kilka lat poświęciłem na research w tym zakresie, jednakże na pewno nie w okoliczności gradobicia pytań wynikających z projekcji oraz uprzedzeń i nie na rozmowie kwalifikacyjnej, więc końcówka była tak na prawdę obroną przed uprzedzeniami. Ostatecznie dostałem odpowiedź negatywną. Powód, jaki mi przedstawiono, to że stawiam na pracę indywidualną a szukają kogoś kto byłby zdolny do kooperacji. Przykro, no bo totalny prejudice bez poparcia w faktach, nie było żadnego pytania które by się odnosiło bezpośrednio do zdolności do kooperacji na tej rozmowie, ani nie padło tam takie stwierdzenie co byłbym w stanie odbić bez zastanowienia, w przeciwieństwie do bezsensownych pytań o (już w zasadzie) sferę prywatną, jak i sam nie wskazywałem że nie jestem zdolny do współpracy z innymi. Socjalizacja != kooperacja, ile ludzi tyle mózgów i sposobów ich działania, a praca indywidualna jest dla mnie podstawą do dobrej współpracy. Praca grupowa w ogóle nie była wspomniana, gdzie podejrzewam że trochę o nią chodziło. Odnoszę wrażenie żę o kooperacji mógłbym te dwie osoby dużo nauczyć, a wcale nie uważam że mam tutaj jakąś szczególną wiedzę, na ten temat rerearchów nie robiłem, no chyba że to tylko taka wymówka :) Co najlepsze, potwierdzono żę spełniam wszystkie wymagania wymienione w ofercie! Myślę, że jest to po prostu dykryminacja, ciężko tylko to umieścić w ustalonych kategoriach, bo częściowo światopogląd, częściowo polityka, częściowo kwestie nuerologiczne / neurokulturowe. Na koniec dodam, że zauważam iż jest to nowy, bardzo niebezpieczny trend w IT. Nie jest to pierwszy raz kiedy jestem odrzucany na rekrutacjach z tego względu w ostatnich miesiącach. Różnie to ludzie odbierają i ujmują, ale sprowadza się do tego samego. Dyskwalifikacja za samodzielne myślenie odbiegające od jakiegoś schematu XD Chciałbym napisać więcej ale to wchodzi już w politykę. Dlatego z wielu względów niebezpieczne i uważam, że należy to zwalczać. Oh yeah, a piszą też że są inkluzywni, tylko trochę ekskluzywna ta inkluzywność jak się okazuje, nie polecam w to wierzyć, chyba że Twoja odmienność jest akurat modna.

MówiecPrawdy
@MówiecPrawdy

Taki mały update, firma ponownie opublikowała to samo ogłoszenie o identycznej treści. Nie dajcie się nabrać na te brednie: Ask our employees what their favourite thing is about working at IG, and you’ll hear an echo of ‘our culture’! That’s because you can come to work as your authentic self. The things that make you, you – like your ethnicity, sexual orientation, faith, age, gender identity/expression or physical capacity – can bring a fresh perspective or new skill to our business.

PisarzMiłości

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w IG Knowhow?

anna

w firmie panuje podział kastowy na lepszych i gorszych, niektóre zespoły są rozsiane po świecie i zdarza się niestety nagminnie, że nie są równo traktowane, mimo iż zakres obowiązków jest taki sam. Zdarza się, że koledzy z innych oddziałów mają większe możliwości rozwoju, udziału w projektach czy spotkaniach integracyjnych i imprezach. Pełna kontrola czasu pracy włącznie z wyliczonym czasem na toaletę, w godzinach przedpołudniowych wstrzymywanie moczu bo koledzy i koleżanki z innych oddziałów są zbyt zajęci

Morela

Wydzielony czas na toaletę ? Jaki dział? Dzięki

Elżbieta
@anna

Od czego zależą te różnice w postrzeganiu działów w takim razie? A co z wynagrodzeniem? Ono jest chociaż równe dla każdego pracownika?

witek
@Elżbieta

od słabego managementu ktory nie potrafi walczyć o swoich pracowników nawet jeśli dany manager jest członkiem forum pracowniczego.. wynagrodzenia są różne i nie są jawne

racja
@anna

niestety miałem okazję przekonać się że masz rację, rzekomo wszyscy tworzą jeden team jednak w praktyce pracowników z Londynu nie traktuje się na równi z tymi z Krakowa i wcale nie chodzi tu o różnice wynikające z kodeksu pracy.. za którego znajomość można nierzadko tez dostać reprymendę, jeden z kolegów którzy odszedł niedawno wspominal nawet ze musiał się tłumaczyć na rozmowie półrocznej dlaczego zna dobrze przepisy prawa bo dla managera wydawało się to podejrzane

NieDajSieNabicWBambuko

Podczas rekrutacji na stanowisko Translator, nieważne jaki język, próbowano (usunięte przez administratora)ode mnie wykonanie darmowej pracy, polegającej na tłumaczeniu. Pani była dziwnie miła, dziwnie zależało jej na jak najlepszym wytłumaczeniu mi, co trzeba zrobić i jakiego słownictwa użyć. Pani Małgorzata zapewniała mnie, żebym się nie spieszył, tylko, żebym zrobił to dobrze i mam kilka dni na to. Jest to skrajnie podejrzane zachowanie w środowisku tłumaczy. Jeśli firma wymaga sampla, to jest to jakiś drobny fragment, nic nie znaczący i nie absorbujący nie wiadomo ile czasu. Olałem rekrutację i znalazłem robotę gdzieś indziej. Jak istnieje ryzyko wykonania dla kogoś darmowej pracy, to go unikam.

@NieDajSieNabicWBambuko

Ile miałeś do przetłumaczenia? Dużo więcej niż próbkę żeby sprawdzić twoje umiejętności? Ile dni na to było? Byłeś na rozmowie w biurze czy tylko kontaktowali się z tobą e-mailem i wysyłali tekst do przetłumaczenia?

@NieDajSieNabicWBambuko

Dziękujemy za opinię. Ze względu na branżę, w której działamy i specyfikę językową, w ramach rekrutacji krytyczne jest dla nas sprawdzenie kompetencji tłumaczeniowych w kontekście typowych zadań translatorskich, które będą stały przed osobą na tym stanowisku. Testowe zadanie z którego korzystamy odzwierciedla specyfikę tekstów biznesowych branży fintech, jak i stosowaną terminologię. Jest to standardowa praktyka pozwalająca nam w pełni poznać kompetencje osoby na stanowisko Translator, jak również dać kandydatom szansę na przeanalizowanie z jakimi tekstami będą pracować na co dzień. Wykonane w ramach tego etapu rekrutacji tłumaczenia nie są w żaden sposób wykorzystywane, oprócz oceny umiejętności Kandydatów. Nasz zespół rekrutacyjny zawsze z pełnym profesjonalizmem i sympatią angażuje się w proces dając aplikującym jak najlepsze warunki do pokazania swoich umiejętności między innymi tłumacząc treść zadania i dając im odpowiedni czas na jego wykonanie. Mamy świadomość, że większość osób aplikujących ma swoje bieżące zobowiązania – stąd też dajemy odpowiednią ilość czasu na realizację takiego zadania. Staramy się dbać o jak najlepsze doświadczenie Kandydata w procesie do IG Group, przykro nam, że takie zachowanie wydawało się „dziwne” ???? Pozdrawiam serdecznie, IG Recruitment Team

jedrek

witajcie, widziałem że firma ig poszukuje analityków na ze znajomością języka niemieckiego, niestety słyszałem od znajomego że firmie zdarzyło się już zwolnić pracownika pod fałszywym pretekstem oraz że firma nierówno traktuje pracowników faworyzując tych pochodzących z innych krajów, czy ktoś z was ma nieco większą wiedzę w tej kwestii zwłaszcza równego traktowania ? Z tego co widziałem ktoś wspominal, że firma przeprowadziła ostatnio redukcję etatów?

Pracownica
@jedrek

Czesc , pracuje tu juz 3,5 roku. Wczesniej pracowalam w paru innych firmach w KRK. Robota jak kazda ma swoje wady i zalety, ale nie wiem w sumie skad sie biora takie komentarze. U mnie w zespole sa osoby z Polski i z innych krajow i nie zadnego faworyzowania. Jak jest za co to docenia kazdego, czy to obcokrajowiec czy Polak . Moze czegos nie wiem, dla mnie bycie milym i wsparcie to nie faworyzacja.

Pytanie osoby zaniepokojonej

Czy to prawda, że firma wykorzystuje "screening" pracownika (weryfikację jego przeszłości sprzed zatrudnienia tam), aby w przypadku chęci pozbycia się go, zwolnic go w trybie natychmiastowym ? Tzn. ktoś sobie pracuje jakiś czas i nagle dostaje wypowiedzenie w trybie natychmiastowym, bo "screening" wykazał, że coś z jego przeszłości nie odpowiada firmie ? Może to brzmi dziwnie, ale firmy związane z finansami podobno mają taką możliwość. Czy ktoś może słyszał o takich przypadkach w IG Group ?

Andy
@Pytanie osoby zaniepokojonej

Bzdura. Firma finansowa, także każdy nowy pracownik standardowy background check przechodzi na początku. I pewnie zapis w umowie, że jeśli pozytywnie nie przejdzie, to umowa rozwiązana.

icek

firma zatrudnia mimo newsie o planach zwolnień czy to pomyłka czy też polski oddział nie jest objęty cięciami?

@icek

A skąd taka informacja o cięciach ?? Jakieś firma ma problemy ? Nie mogę znaleźć żadnych nowych ofert pracy dlatego pytam.. a ty jesteś pracownikiem w Krakowie ?

Dev

Redukcje firma po prostu podjęła i ogłosiła pracownikom. Redukcja jednych ról, transfer innych (London, Kraków) => (Kraków, Bangalore), Stąd - w Krakowie - tak zwolnienia jak i rekrutacje.

antonio

nikt nie odpowiada na podania o prace choc firma ciagle rekrutuje, to jakas wydmuszka czy powazna firma?

@antonio

Hej Antonio, Po niedawnym przeglądzie globalnego zapotrzebowania rekrutacyjnego mamy potwierdzone plany hiringowe - na dziś dla Polski to kilkadziesiąt wakatów, na które aktywnie rekrutujemy. W pierwszej kolejności procesujemy kandydatury wewnętrzne, natomiast większość wakatów opublikowana jest już także pod kątem zewnętrznych aplikacji. Kontaktujemy się bezpośrednio z osobami, których doświadczenie i deklarowane na poziomie CV umiejętności są zbieżne z krytycznymi wymogami otwartych stanowisk. Jeśli spełniasz kluczowe wymogi roli, na którą zaaplikowałaś, a nie otrzymałaś jeszcze od nas kontaktu - wyślij proszę wiadomość na naszą skrzynkę - talentacquisition@ig.com - chętnie porozmawiamy. :)

Jaka umowa obowiązuje w IG Knowhow podczas okresu próbnego?

IG

Aktualnie, dla stanowisk "permanent" od pierwszego dnia oferowana jest umowa na czas nieokreslony.

Kinia
@IG

Jak wygląda rekrutacja na tego typu stanowiska? Ile jest etapów? Bo pomyślałam sobie, że jak dają od razu umowę na czas nieokreślony, to może ciężko się dostać? Czy tak źle nie jest?

@Kinia

Obecnie w firmie jest hiring freeze, wszelkie rekrutacje zostały zawieszone.

@IG

Czemu zamrozili przyjęcia? Wszystkie stanowiska są już obsadzone czy firma nie ma środków na zatrudnianie nowych pracowników? Wytłumaczysz?

Siergiej

firma nie realizuje stawianych wcześniej celów biznesowych i wprowadziła hiring freeze i różne cięcia w tym redukcję kadry na wybranych rynkach - w 2023 firma zakładała wzrost ilości klientów przez co stworzono wiele zbędnych etatów a teraz są tego konsekwencje

alan

firma ma środki ale chce generować wyższy zysk dla akcjonariuszy dlatego zdecydowała się zamrozić rekrutacje, zwolnić czesc kadry i zabrać premie

Ty

Na jakie bonusy można było liczyć w tym roku? Chce sobie porównać do tego co dostaniemy po tych wszystkich cięciach

Agata

Rekrutowałam się do tej firmy ponad miesiąc. Po dwóch rozmowach technicznych szybko dostałam pozytywny feedback. Pozostało tylko czekać na obiecany kontakt z ofertą... który nigdy nie nastąpił, a szkoda bo firma wydawała się profesjonalna.

@Agata

Na wstępie dziękuję za czas poświęcony na rozmowy z nami i udział w procesie rekrutacyjnym. Żałujemy, że mimo pozytywnego feedbacku po rozmowach rekrutacyjnych, finalnie nie mogliśmy złożyć Ci oferty na rozważane stanowisko. Decyzje odnośnie ostatecznego wyboru kandydata przedłużyły się nieoczekiwanie. Nie zmienia to faktu, iż powinnaś otrzymać od nas informację zwrotną dotyczącą procesu rekrutacyjnego – przepraszamy, że taki bezpośredni kontakt nie nastąpił bądź został opóźniony. Przeanalizowaliśmy po Twoim komentarzu sytuację i wdrożyliśmy dodatkowe punkty kontrolne umożliwiające zminimalizowanie ryzyka powtórzenia się takiej sytuacji w przypadku kandydatów. Chciałabym jednocześnie podziękować za naszą ostatnią rozmowę, w czasie której wyjaśniliśmy powyższą sytuację. Pozdrawiam serdecznie, IG Recruitment Team

MargaretAnn

Proces rekrutacyjny mogę podsumować tak - absolutny brak szacunku dla kandydatów. Niedawno zadzwoniła do mnie pani z działu rekrutacji, by umówić się na rozmowę. Zgodnie z prośbą potwierdziłam otrzymanie od niej maila z linkiem do spotkania na Teamsach. Czekałam 20 min, nikt się nie pojawił, próbowałam dodzwonić się do rekruterki, ale bez skutku. Po wszystkim napisałam maila informując, że czekałam, dzwoniłam, ale bez powodzenia. Do dziś nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, a minęły prawie 2 tygodnie (!). Rozumiem, że pomyłki się zdarzają, czasem zdarza się tzw. miscommunication między rekrutacją a managerem, tylko wypadałoby odpisać i wyjaśnić, co się stało! Kandydat przygotowuje się do takiej rozmowy, bierze dzień wolny w pracy - jak się okazało, zupełnie na darmo. Ogółem firma zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie, kompletny brak profesjonalizmu ze strony rekruterów.

@MargaretAnn

Na wstępie chciałabym bardzo przeprosić za zaistniałą sytuację. W IG niezależnie od procesu i roli, staramy się być dostępni i możliwie jak najszybciej odpisywać bądź oddzwaniać do naszych Kandydatów. A jeśli z jakiś względów musimy przełożyć rozmowę – niezwłocznie informować kandydata o zaistniałej sytuacji. Niestety tym razem najwyraźniej doszło do niedopatrzenia z naszej strony, za co serdecznie przepraszamy. Sytuacje losowe się zdarzają, ale dla nas istotne jest to, aby, jeżeli coś nie działa, bądź proces nie jest prowadzony poprawnie, móc to zauważyć i zmienić, dlatego bardzo dziękuję za Twój komentarz. Omówiliśmy tę sprawę na spotkaniu zespołu rekrutacyjnego oraz w kontakcie ze wspierającymi nas agencjami. Jeśli byłabyś otwarta na rozmowę w tej sprawie, proszę odezwij się do nas na adres teamu recruitment@ig.com

Fore

What's the average salary raise last year? What can we expect this year given worse financial condition?

Jack Pearson

oro
@Jack Pearson

sa premie roczne ale ich rzeczywista wysokosc znacząco odbiega od tego co obiecuje się kandydatom podczas rekrutacji np mowi się ze wysokosc premii to 10 do 30 proc rocznej pensji w później okazuje się że dodatek świąteczny jest wyższy od premii rocznej

Owl
@oro

Bonus roczny zależy od individual performance pracownika jak i sytuacji firmy. Trudno tu mówić o jakiekolwiek "obietnicy", a raczej próbie przekazania kandydatowi info o średniej wysokości bonusów rocznych. Patrząc na rynek krakowski, premie roczne w IG KnowHow są konkurencyjne. Swoją drogą, też bonus świąteczny jest ponad rynkowym standardem.

Staś

Możesz powiedzieć jakie to benefity jak już o nich wspomniałeś? Chodzi mi o te pozapłacowe. Coś fajnego dają? Są integracje na koszt firmy? Wspólne wyjścia albo imprezy firmowe?

olo
@Staś

są imprezy firmowe w stylu piwo i pizza siedzibie firmy dwa razy w roku, summer party na powietrzu i impreza roczna w styczniu ale na niskim poziomie, są też wyjścia zespołowe z budżetem 100 GBP rocznie na osobę wiec generalnie niski koszt. Co do benefitow to jak wszędzie multisport ubezpieczenie medyczne i lunch w biurze raz w tygodniu na koszt firmy, nie ma nic ponad obowiazujący standard

Mery
@olo

A te integracje sprzyjają w zacieśnieniu i poprawie relacji współpracowników? W ogóle jak już jesteśmy przy tym temacie, to jaka jest atmosfera między pracownikami i przełożonymi na co dzień? Szefostwo doceniające i wyrozumiałe, czy raczej narzucają spora presję pracy? To i tak spoko z tymi benefitami, w niektórych firmach brak nawet podstawowego standardu :)

TastyTrade
@Jack Pearson

Czesc, Jestem w Tasty od dłuższego czasu i musze powiedzieć ze nigdy wcześniej nie miałem okazji pracowac w takim zespole. Tasty, mimo iż jest czescia dużej organizacji, pracuje zdecydowanie bardziej w stylu startupowym. Dla mnie jest to polaczenie najlepszych zalet 2 firm – korporacji ze wszystkimi jej atutami jak możliwość rozwoju, swietnie wyposażone biuro, szeregu benefitów zarowno finansowych jak i niefinansowych, dostep do wiedzy, możliwość pracy ze bardzo uzdolnionymi ludzmi oraz masa innych, ale także startupu, gdzie zespoły sa mniejsze, każdy jego członek ma olbrzymi wkład w finalny produkt, dużo eksperymentujemy, ale dzięki temu tez dużo się uczymy. Styl pracy jest troche inny, pracujemy mocno agile'owo i bardzo dużo decyzji zapada w zespole, który odpowiada e2e’owo za produkt. Mozliwosci rozwoju jest naprawde dużo. Jeśli chodzi o otwarte role to w Tastytrade w Krakowie obecnie poszukiwani sa specjaliści na roznych stanowiskach, Java, Go i Ruby Develoeprzy, Developerzy mobilni, QAe automatyczni, Architekci, Frontend Developerzy i kilka innych. Pelna lista jest dostepna na stronie ig.com. Wiec jeśli ktoś chciałby popracować w korporacji ale w bardziej startupowym stylu, mysle ze Tasty będzie dla niego idealnym miejscem.

Zuzia
@TastyTrade

Zostaw merytoryczną opinię o IG Knowhow - Kraków

• Jak się pracuje w IG Knowhow?

Zobacz opinie na temat firmy IG Knowhow tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IG Knowhow?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IG Knowhow