counter
2 62 51 5 1

Jaki jest wkład kierownictwa Ardigen S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Bardzo polecam Ardigen jako miejsce pracy, zwłaszcza dla ludzi chcących się rozwijać. Jest tutaj mnóstwo ciekawych projektów i bardzo doświadczona / wykształcona kadra, od której można się wiele nauczyć. Atmosfera w pracy jest przyjazna. Ardigen oczywiście ma swoje wady, ale to wciąż najlepsza firma w jakiej pracowałem.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Czy w Ardigen S.A. występują paczki/bony świąteczne?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Ardigen S.A.?

pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Wpływa normalnie całość na konto - zgodnie z regulaminem wynagrodzenia.

Gili Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.
Kandydat

Jak przebiega proces rekrutacji na stanowisko bioinformatyka lub osoby do analizy danych? Jakich zarobków można się spodziewać?

Nitro
@Pytanie

Z kadrą zarządzającą jest różnie, część stara się wprowadzić nowoczesny styl zarządzania ludźmi i projektami, dostosować styl do okoliczności i grupy, którą zarządza, tylko co z tego skoro góra blokuje wszystko i narzuca jedyny słuszny sposób podejścia, który może i działał 20 lat temu, ale w tej firmie pracują ludzie z innej grupy wiekowej, więc to nie ma szansy zadziałać ...

???

Żaden :)

EM
@Pytanie

@Pytanie popieram @??? żaden :)

zadowolony
@EM

Ja tylko dodam, że mam pozytywne doświadczenia i myślę, że sporo osób z pozytywnymi doświadczeniami tu nie dociera. Więc chciałem żeby znalazł się tu również pozytywny głos. Odpowiedź, że żaden wydaje mi się nieprawdopodobna, bo łatwo ją zanegować. Chociażby przykładem, że są organizowane Happy Hours i Integracje zespołów. Większość z nich dzieją się gdy zespoły mają na to ochotę i jest to wspierane. Dodatkowo są organizowane wydarzenia integracyjne firmowe. Również opcjonalne - kto ma ochotę to korzysta. Jeśli chodzi o samą pracę i organizację pracy, też mam pozytywne doświadczenia.

Jolanta
@zadowolony

Pewnie masz w jakimś sensie rację - na pewno sporo osób z pozytywnymi doświadczeniami nie wchodzi na to forum. Dobrze wiedzieć, że można liczyć na integrację zespołów w Ardigen - wnioskuję, że dzięki temu atmosfera jest tam bardzo dobra. A co z zarobkami? Są adekwatne do stanowiska i do stażu pracy?

Pytanie retoryczne, żaden!

@zadowolony

EM to Emilia? Osoba odpowiedzialna za tak zwaną pozytywną atmosferą - myślę, że masz jeszcze bardzo dyzo do pracy - zamiast słodzić zmieńcie coś w końcu!

anonim Nowy wpis
@Pytanie

Myślę, że bardzo niesprawiedliwe są te opinie powyżej - być może ma tu znaczenie hasło "były pracownik". Firma zatrudnia wielu młodych ludzi, którzy bez najmniejszego problemu znaleźli by inną pracę (to bardzo dobrzy programiści i specjaliści). Rotacja jest jednak BARDZO niewielka. To chyba o czymś świadczy? Szefowie popełniają czasem błędy jesli chodzi o traktowanie pracowników - chciałabym widzieć dużą firmę gdzie tak się nie dzieje, jednak nie można powiedzieć, że nie robią nic. Podczas pandemii: wprowadzili sposoby na prace zdalną i wspieranie pracowników i zapewnienie im kontaku z zespołem. W bezpiecznych warunkach dbają o integrację każdego teamu (opłacają różne wydarzenia np wynajęcie kajaków, kuligu, ognisko, jedzenie i picie na spotkania zespołów). Każdy ma rozmowe roczną gdzie mozna rozmawiać zarówno o dobrych stronach jak i blokerach pracy. Każdy ma swojego scrum mastera, który anonimowo może przekazać zarządowi problemy osób, które nie mają bezpośredniego kontaktu z szefami Wymyślają programy - rozwijanie ścieżki karier, aby kazdy czuł, że ma szanse na rozwój i czego musi sie jeszcze nauczyć zeby to osiągnąć konkursy wewnątrzfirmowe rozdawanie prezetów i premie roczne system gratulacji na forum całej firmy za wykonanie jakiegoś zadania wyjątkowo dobrze, zrobienie kursu itp Dla mnie to całkiem sporo przykłądów, ze jednak dobrą atmosferę próbują budować.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

@Pracownik

yyyyy.... serio? Ciekaw jestem, którą osobę Janusz zmusił do napisania tego, brak mi słów ... dostałem stary niesprawny komputer, oczekiwania jak z wielkiej korporacji i obietnicę rozwoju, a szkoda słów to nie jest firma dla ambitnych ludzi, no sorry, sama prawda. Ps. Współczuje bo po tym wpisie sądzę, że to twoja pierwsza praca, uwierz może być lepiej, nie poddawaj się!

Black
Kandydat

Witam, Przeglądając Państwa ogłoszenia, odnoszę wrażenie że niektóre są wystawione na stałe np. Business Development Managera w dziedzinie life science poszukujecie państwo przynajmniej rok (jeżeli nie dłużej) - skąd taka polityka firmy? Nie macie kandydatów z wystarczająco wysokimi kwalifikacjami? Macie Państwo ciągłą rotację? Składałem aplikacje - nie dostałem nawet "nie dziękujemy" czy to zwyczajowy sposób rekrutacji u Państwa?

White
@Black

Mam podobne odczucia - od dobrych kilku miesięcy nie dostałem żadnej odpowiedzi na aplikacje, mimo spełnienia wszystkich wymagań, a ogłoszenie dalej jest. Albo zbierają CV albo szukają sami-nie-wiedzą-kogo i nie potrafią tego opisać.

zainteresowany
Użytkownicy czekają na odpowiedź 284 dni.
Kandydat

a jak z wynagrodzeniem i benefitami? czego można się spodziewać na rozmowie na stanowisko python developer?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Ardigen S.A.?

Edi
@Pytanie

zależy od stanowiska, ale z tego co się orientuje to pierwsza umowa na 3 miesiące albo na rok, a potem na czas nieokreślony

Anna
@Pytanie

Standardowa ścieżka w Ardigen jeśli chodzi o długość umów to: 3-miesięczny okres próbny, umowa na rok, a następnie umowa na czas nieokreślony. Zdarzają się wyjątki od tego trybu, jest to kwestia indywidualnych ustaleń z kandydatem. Niektórym osobom (z różnych względów, np. relokacja) zależy aby pierwsza umowa trwała dłużej niż 3 miesiące. Wtedy jest podpisywana np. na rok, po tym okresie przechodzi na czas nieokreślony.

Jaka jest kultura pracy w Ardigen S.A.? Obowiązuje typowy dress code?

Coder
@Pytanie

Cześć :) Dress codu nie ma. Odnośnie kultury pracy odsyłam do odpowiedzi "Meh". Oraz W skrócie: Świetni ludzie. Bardzo dobrzy merytorycznie w swoich dziedzinach, a zarazem ludzie z pasjami. Jeśli chcesz się rozwinąć w swojej dziedzinie, tu będziesz miał sporo okazji. Jest tu bezpośredni kontakt z najnowszymi technologiami w dziedzinach bioinformatyki, IT oraz AI.

Meh

Ciekawa firma co najmniej. Zapewnia możliwości, ale wymaga aktywnego i świadomego z nich korzystania. Biorąc pod uwagę moje poprzednie miejsca zatrudnienia (zarówno małe firmy jak i korpo) wyróżnia się świetna atmosferą. Jest nietypowa jeśli chodzi o podejmowane projekty, także nietypowi ludzie tu pracują, ale zawsze chętni sobie pomóc i nie biorący udziału w wyścigu szczurów.

Jerzy

Podpowie mi ktoś czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Trudno dostać się?

Anna
@Jerzy

Tak, prowadzimy obecnie rekrutację, otwarte stanowiska to m.in. bioinformatyk, R/Shiny developer, front-end developer, computer vision specialist. Jakie stanowisko Cię interesuje?

Łukasz

Przykro mi, ze dyskusja na tym portalu sprowadza się do obrażania pracowników, a nie merytorycznych uwag odnośnie pracy w danej firmie.

Domino
@Łukasz

Jeżeli ktoś pisze, tak jak powyżej, że nie podoba mu się styl zarządzania firmą, przez najwyższą kadrę zarządzająca, uznając jej metody za przestarzałe i nieadekwatne, to chyba nikogo nie obraża. ;) Przykre jest natomiast to, że niektórzy nie potrafią przyjąć konstruktywnej krytyki i dewaluują podobne wypowiedzi nic niewnoszącymi ogólnikami.

@Domino

@Domino - komentarz napisany w ten sposób jest w porządku. Komentarz do którego się odnosiłem zawierał sugestie stosowania środków psychotropowych przez jednego z pracowników firmy. Jest to w mojej ocenie nie na miejscu. Zgodził się z tym również administrator portalu, który komentarz usunął.

notsatisfied

No ogólnie to nie polecam. Nawet pomimo tego, że projekty są ciekawe jak nigdzie indziej. Osoby piszące o ,,bardzo płaskiej strukturze" w Ardigenie widocznie nie pracowały w firmie w której płaska struktura panuje, bądź też na skutek długiego czasu pracy w firmie są na tyle blisko kasty zarządzającej, że faktycznie wydaje im się że wszystko można załatwić łatwo i firma otwarta jest na głosy pracowników. Atmosfera w firmie jest toksyczna, typowo kastowa, prym wiedzie środowisko managementu i przyjaciół - najczęściej tych którzy w firmie pracują już od długiego czasu. Management jest zamknięty na jakąkolwiek krytykę, przez co ,,wszyscy wiedzą, że coś jest nie tak, ale każdy boi się powiedzieć". Szkoda, bo przy odpowiednim podejściu ze strony kadry zarządzającej i promowaniu ludzi po kompetencjach, nie układach mogłoby to być naprawdę świetne miejsce do pracy. Niestety, na ten moment już chyba na to za późno.

Łukasz

Naszych pracowników można spotkać na rożnego rodzaju wydarzeniach typu meetup, konferencja, dni otwarte (np. Life Science Open Space, Absolwent Talent Days). Organizujemy również szkolenia - np. Summer School. Są to okazje do poznania nas. Zachęcamy serdecznie do rozmowy i zasięgnięcia opinii z pierwszej ręki na temat atmosfery i warunków pracy.

Trabka

Ardigen jako czesc GKSelvita rowniez nie zasluguje na wysoką ocene. Pracownicy są traktowani wg mnie jak zwykły zasób, ma być zrobione i koniec! nie ważne jakim kosztem. Pozatym faktycznie cały czas odwlekanie podniesienia wynagrodzenia, premii itd. Każdy zarabia za dużo wg szefostwa, zawsze jest jakies ale do podwyżki. Obietniece nie są dotrzymywane. Moim zdaniem nie warto/ strata czasu. Bardzo duża rotacja też o czymś świadczy. Duzo pracy po godzinach jako tzw wolontariat ...

Ameba
@Trabka

Nie mogę się zgodzić, nie jest tak źle jak opisuje poprzednik!!! Atmosfera jest bardzo fajna, choć fakt pracy jest dużo, ale za to jest bardzo ciekawa dzięki czemu nawet nie odczuwa się przerobionych nadgodzin :) Poleciłabym firmę z czystym sumieniem!!!

????
@Trabka

Nie mogę się zgodzić, że Ardigen jest tym samym, co Selvita?!? Panuje tu zupełnie inna kultura, zespół jest bardzo przyjazny, składa się z osób pasjonujących się tym co robią i chętnym do ciągłej nauki, co do szefa wszystkich szefów - to akurat prawda, jest tez najbardziej demotywująca osobą w firmie, na szczęście mało kto pracuje z nim bezpośrednio i zwykle pracownicy maja między sobą a nim bufor w postaci leadera swojego zespołu.

Emilia
@????

Oczywiście masz rację - wątek ten dotyczy firmy Ardigen, a nie innej. I dziękuję, że zechciałeś to uzmysłowić innym użytkownikom forum. Pamiętaj tylko następnym razem, że staramy się tutaj nikogo nie obrażać, ponieważ nie jest to zgodne z regulaminem GoWork.pl. Skoro jesteś tak dobrze zorientowaną osobą to może wiesz, czy firma ta organizuje dla studentów i absolwentów jakieś ciekawe programy stażowe?

Monika
@Emilia

Hej, przyjmujemy stażystów (obecnie mamy kilku w różnych działach) i w tym roku robiliśmy także bardzo fajną szkołę letnią. Nie jest to skonkretyzowany program z deadlinem na zgłoszenia. Jeśli ktoś jest zainteresowany stażem i napisze do nas maila z kilkoma zdaniami o sobie i swoich zawodowych zainteresowaniach to na pewno dostanie odpowiedź zwrotną. Jakiś czas temu mieliśmy problemy z formularzem na stronie i wiadomości wysłane przez niego ginęły ale teraz wszystko działa.

Sharika
@Trabka

A to prawda, atmosfera tak zła jakiej nie doswiadczysz no chyba nigdzie. Pracownicy sobie wilkiem, zero współpracy, tylko zabieganie o wzgledy (usunięte przez administratora) Szkoda darmowego czasu a nawet internetu na wysyłanie CV.

Monika
 Rekomendacja

Pracuję w dziale R&D i uważam, że jest to świetne miejsce dla osoby ambitnej i pasjonującej się Life Science. Zespół jest młody i otwarty, atmosfera świetna, a warunki pracy elastyczne. Nie ma sztywnych godzin pracy, jeśli czasem ma się potrzebę popracować zdalnie lub wyskoczyć wciągu dnia, żeby coś załatwić to nie ma z tym problemu. Raczej nie robię nadgodzin - jeśli czasem muszę posiedzieć dłużej, żeby coś skończyć to kiedy indziej wychodzę wcześniej lub przychodzę później. Bardzo łatwo jest też zmienić coś co nam nie odpowiada. Wystarczy przedyskutować problem na spotkaniu z zespołem w piątek i wymyślić rozwiązanie, a już od poniedziałku wprowadzamy zmiany. Generalnie pracownicy mają sporą autonomię, a praca jest twórcza, bo firma jest innowacyjna i nasze zadania opiera się o analizę najnowszych odkryć naukowych oraz technologii i wymyślanie na ich bazie własnych rozwiązań. Ponadto w godzinach pracy odbywają się warsztaty i wykłady prowadzone przez członków firmy, którzy dobrze znają się na danym zagadnieniu - a trzeba przyznać, że mamy w firmie osoby nie tylko z ogromną wiedzą ale też talentem do dzielenia się nią. Owszem zdarzają się osoby, które odchodzą ale jest to praktycznie zawsze motywowane chęcią rozwoju w innym kierunku niż ten oferowany przez firmę, a z kilku osób, które odeszły za mojej bytności każda podkreślała, że szkoda jej odchodzić i że poprzeczka dla każdej kolejnej firmy jest bardzo wysoko zawieszona, jako że trudno o drugi tak świetny zespołu jak ten tu.

Bioinfo

Na pierwszy rzut oka firma super, młoda, nowocześnie wyglądająca strona internetowa, teoretycznie ciekawe projekty, same plusy. Schody zaczynają się później, szefostwo zrzucające zadania na pracowników w ostatnim momencie, stres, brak wsparcia i wieczne pouczanie, "feedback" bez względu na to czy ktoś go chce czy nie i sposób jego przekazania. Zniechęcające bardzo, co kończy się tym, że ludzie rezygnują, szkoda, bo firma z ogromnym potencjałem i super atmosferą pomiędzy szeregowymi pracownikami.

@Bioinfo

Z perspektywy byłego pracownika muszę przyznać rację. Z jednej strony jest sentyment do firmy, bo ludzie bardzo w porządku, natomiast z drugiej strony ulga, że już się tam nie pracuje. Praca zbyt stresująca i wymagająca jak na warunki, które oferuje firma.

Kamila

Zwyczajnie korporacja w polskim wydaniu. Nagrody, piękne strony, obietnice... gazele biznesu itp. Realnie praca na akord. Do nordyków wciaż droga mleczna.

????
@Kamila

Wydaje mi się, że nastąpiło tutaj pomylenie Ardigen z Selvitą ????

koder
 Rekomendacja

W swojej opinii chciałbym się skupić na 3 dla mnie istotnych aspektach: Ludzie, Technologia i Branża, oraz Organizacja pracy. Jestem aktualnym pracownikiem Ardigenu już od ponad 2 lat. Co też w pewnym sensie świadczy, że jak komuś się tu spodoba, to pewnie zostanie na dłużej. Cenię sobie ludzi w Ardigenie głównie ze względu na ich wiedzę i kulturę osobistą. Są to ludzie świetni merytorycznie, którzy bardzo dobrze znają się na dziedzinach, którymi się zajmują: bioninformatyka, software engineering, machine learning. Kapitał wiedzy jest ogromny. Jest też duża otwartość na dzielenie się wiedzą w firmie. Myślę, że juniorzy doceniają możliwość aktywnego udziału w realizacji projektów i uczenia się dobrych praktyk. Natomiast seniorzy z pewnością doceniają świerze spojrzenia juniorów na różne tematy. Są osoby, które prowadzą zajęcia/workshopy w tematach, na których się znają. Więc jest to też dobre miejsce dla bioinformatyka, żeby podnieść swoje umiejętności programistyczne, czy dla programisty, żeby poznać nowe technologie, lub dla data scientista żeby poszerzać zakres umiejętności analitycznych o kolejne metody i modele. Ardigenowcy to też ludzie z pasjami poza pracą i dziedzinami, w których się specjalizują. Przykładowo można podczas spotkań w kuchni dowiedzieć się: jak się wchodzi na kilkutysięczniki; jak przygotować się profesjonalnie do triatlonu, żeby odnieść sensowny wynik; czy które szkoły tańca w Krakowie są warte uwagi, czy jakie książki są właśnie w polu zainteresowań. Ardigen działa głównie w zakresie dostarczania wiedzy analitycznej i rozwiązań IT w bioinformatyce i biotechnologii. Jest to branża, w której problemy do rozwiązania (i zarazem projekty) są zróżnicowane. Nierzadko podczas trwania projektu sprawdza się, jakie rozwiązanie będzie optymalne. Co powoduje, że nie ma nudy i jest sposobność do zapoznania się z nowymi technologiami, z którymi nie miało się styczności. Przykłady technologii: chmura AWS-owa – różne usługi od Batcha po serverless, Kubernetes, CI, bazy relacyjne i nierelacyjne, języki programowania od Pythona, przez C++, po R i Perl, dostęp do kartach graficznych dla machine learningu. Z frameworków, to często pojawiają się django i frameworki javascriptowe. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby proponować nowe technologie i nowe rozwiązania, które jecze nie były tu wykorzystywane. Organizacyjnie Ardigen to młoda firma, która rośnie i się rozwija. Z tego względu trzeba się liczyć z okresowymi zmianami organizacyjnymi, oraz ewolucją procesów i zasad. Jest tu trochę inaczej niż w stabilnej korporacji pełnej, gdzie te elementy są głęboko wsiąknięte w strukturę organizacji i ich zmiana, jeśli są upierdliwe bądź niepraktyczne, jest trudna. Ja to postrzegam jako sposobność. Tutaj czasem wystarczy porozmawiać z jedną osobą, aby wpłynąć na usprawnienie procesu. Generalnie firma jest otwarta na głos swoich pracowników.

HelloWorld

Firma bardzo dynamiczna, zajmuje się zagadnieniami na poziomie światowym, pomaga uczyć się nowych umiejętności i rozwijać w określonym kierunku. Zespół jest bardzo otwarty i przyjazny, ludzie chętnie ze sobą pracują i sobie pomagają, wymieniają wiedza. Projekty są dynamiczne i interdyscyplinarne, a klienci głównie międzynarodowi

Kotecki
 Rekomendacja

Ode mnie, jako programisty w firmie: - Firma jest otwarta na nowe technologie, nie ma zamrożonego technology stacku. - Ardigen bardzo szybko rośnie, odkąd tu jestem liczba pracowników zwiększyła się 2x - dzięki temu bardzo łatwo iść do przodu. - Nowe narzędzia - CI/CD, pracujemy na kubernetesie, dockerze, programiści trzymają poziom. - Mail itd. w ekosystemie google, jira, confluence. - Zarobki mogą być bardzo dobre, jeśli bierze się na siebie wystarczająco odpowiedzialności. - Cel firmy jest motywujący do pracy. - Bardzo płaska struktura, wszystko się bardzo szybko załatwia

Zostaw merytoryczną opinię o Ardigen S.A. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ardigen S.A.
2/5 Na podstawie 62 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Prof. Michała Bobrzyńskiego 14