Opinie o Selvita w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Selvita. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Selvita o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie biotechnologii

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Selvita w Kraków

DiCaprio

Firma w miarę upływu lat bardzo się pogorszyła, a mianowicie zaczęła się duża rotacja pracowników, od roku nie ma podwyzek, zmiana w premiach. Zarząd stoi jeszcze bardziej na uboczu niż kiedyś, nie wychodząc naprzeciw szeregowym pracownikom. Zrobiło się korporacyjnie, ale to nadal polska korporacyjnosc, czyli w sumie januszpol, wykorzystujący ludzi. Oszczędzanie i zaciskanie pasa to motto przewodnie. Źle się tu pracuje, nie polecam.

krakra
@DiCaprio

Dodałbym, że firma nierówno traktuje pracowników (są osoby, które mogą sobie na wiele pozwolić, zawalają swoją pracę lub całego zespołu swoim zachowaniem i w żaden sposób nie są wobec nich wyciągane konsekwencje). Od dłuższego czasu panuje polityka zaciskania pasa, ale tylko na pensjach/podwyżkach i awansach. Nie ma problemu z zatrudnianiem nowych osób z zagranicy na stanowiska kierownicze lub na opłacanie najmu za nieużywaną powierzchnię... Generalnie atmosfera bardzo siadła, a zarząd tylko pozornie coś robi (hitem była ostatnia sesja Q&A, gdzie możliwość zadawania pytań na żywo była zablokowana (mikrofon i czat podczas spotkania dla pracowników były wyłączone...).

szalotka

Szczerze cieszę się, że nie czytałam opinii tutaj przed podjęciem pracy w Selvicie , bo chyba bym tutaj nie pracowała. Pracuje tutaj ok. 5 lat i jestem szczerze całkiem zadowolona. Oczywiście są różne grupy i różni menadżerowie , można trafić lepiej, można trafić gorzej , to chyba jak wszędzie - to samo tyczy się kolegów. Ja miałem szczęście trafić chyba całkiem dobrze, bo i przełożeni i koledzy/koleżanki byli bardzo pomocni, szczególnie na początku. Czułam się zupełnie zaopiekowana i wprowadzona. Zarobki ? Oczywiście chciałabym zarabiać więcej , pewnie jak każdy , ale widząc obecne realia na świecie w tej branży nie mam na co narzekać. Od przyjścia do pracy, w zasadzie co roku dostawałam jakąś podwyżkę. Rzeczywiście ten rok był inny , wstrzymane podwyżki i ograniczone premie , ale w sumie czego oczekiwać? Podwyżki jakieś niewielkie były , strat inflacyjnych raczej nie pokryły ale chociaż stabilnie mam dalej pracę. Przeczytałam tutaj kilka postów odejściu kluczowych pracowników. Jakich kluczowych pracowników ? Może nie jestem zaznajomiona całkowicie w pełne arkana , ale kluczowych pracowników mogę policzyć może na palcach jednej ręki. Osobiście znałam jedną osobę które odeszła w tym roku i mogła być określona bez wątpienia mianem kluczowej. A odeszła z powodów niezależnych i chciała sobie zrobić przerwę od jakiejkolwiek pracy i mogła sobie na to pozwolić m.in. dlatego ze dostaliśmy w ramach programy motywacyjnego w ostatnich dwóch latach pokaźny pakiet akcji, który jesli ktoś z niego jeszcze nie skorzystał przy większym stażu pracy myślę ze pozwala na spokojne przeżycie od roku do jakichś 5 lat (zależy jak bardzo kto jest rozrzutny). Dlatego nie żałuje decyzji o podjęciu tutaj pracy. Te niektóre negatywne komentarze mam wrażenie jakby były pisane od jednej-dwóch sfrustrowanych osób, którym jeśli się czują tak źle, to ze szczerego serca polecałabym zmianę pracy, bo tkwienie w tym miejscu przynosi chyba tylko i wyłącznie niekorzyści i Wam/Tobie i pozostałym pracownikom. W każdym razie, moje osobiste doświadczenia są pozytywne i z niektórymi opiniami się zupełnie nie zgadzam, chociaż z pewnością to może mocno zależeć od grupy czy działu.

Pierniczek
@szalotka

Pracujesz tu już ponad 5 lat i wydajesz się być zadowolona, ale czy to nie oznacza, że czasem nie dostrzegasz problemów, związanych z długotrwałym pozostawaniem w jednym miejscu? Setki zadowolonych pracowników - przepraszam - czy słyszałaś, o czym rozmawiają ludzie na kawce? Oczywiście, działy, grupy i menadżerowie różnią się, ale czy to nie świadczy o braku stabilności i standardów w firmie? Akceptacja obecnej sytuacji dotyczącej zarobków raczej przyczynia się do utrzymania niskich standardów płacowych w branży. Czy mamy kryzys w księgowości, HR czy sprzedaży - jednak to brzmi słabo=) Fatalistyczne podejście do braku podwyżek nie powinno skłonić do zastanowienia się nad sytuacją - czy może wolisz, żeby pracowali za darmo (a o tym mówimy w czasach inflacji i "zaciskania pasa")? Co do odejść kluczowych pracowników, wszyscy wiedzą, że Selvita nigdy tego nie komunikuje, jednak sami pracownicy czasem mogą wydać informacje. No i negatywne komentarze pisane przez lata - trudno uwierzyć w wersję tylko kilku osób - ale czy to nie sugeruje, że warto wziąć pod uwagę ich negatywne doświadczenia?

witam. interesuje mnie średni zarobek specjalisty ds. technicznych zwierzętarni. Z samego opisu wiadomo, że jest wymagane doświadczenie w pracy ze zwierzętami oraz uprawnienia osoby sprawującej opiekę nad zwierzętami doświadczalnymi. Proszę mi przy tym napisać, co tak naprawdę będzie teraz weryfikowane na rozmowie rekrutacyjnej?

Pierniczek Nowy wpis

dział jest nowy i rozwija się, więc trudno dokładnie określić, ile można zarobić, ale nie spodziewaj się spektakularnych zarobków na start

Gosia Nowy wpis
@Pierniczek

Zastanawiam się czy ten dział pomaga jakoś osoba poczatkującym. Chodzi mi głównie o te wspomniane uprawnienia. Czy one są do wyrobienia dla specjalistów ds. technicznych zwierzętarni na miejscu przy pomocy Pracodawcy?

Niez Nowy wpis
@Gosia

Uprawnienia należałoby zrobić np przez kurs Pollasy. Jeżeli chodzi o dobrostan zwierząt, co często na pozycji technika jest wymagane i wystarczające (dla naukowców jeszcze wykonywanie, uśmiercanie i planowanie), po ukończeniu kursu teoretycznego (z tego co wiem to raz do roku jest organizowany i to online), ktoś kto już posiada wyznaczenia powinien ci przeprowadzić praktykę już w miejscu pracy i trwa to 3 miesiące zanim będziesz w pełni „wyszkolona”.

Biotechnolog Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku biotechnolog w tej firmie? Bo jeśli mniej niż w ustawie 7155 złotych brutto to szkoda aplikować

Stasia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 31 dni.

Pracuję od kilku lat i firma w ciągu ostatniego roku zmieniła się bardzo na gorsze. Nie chodzi tylko o, jak ktoś już tu wspomniał: zmianę systemu premiowego i praktyczny brak podwyżek (były zamrożone, a to co nazywali "inflacyjną: wyniosło 5%, gdy inflacja sięgała 15%, a i tak nie każdy ją dostał...) Powiem tak: jeśli lubisz, kiedy praca przyprawia Cię o nerwicę, depresję czy obniżone poczucie własnej wartości, to śmiało aplikuj!!! Działy, które generują przychód firmy są tak niedoceniane, a właściwie chodzi mi o specjalistów wykonujących analizy, bo kadra managerska to jakiś dramat. Wypisanie nadgodzin? Możesz o tym zapomnieć, masz robić za darmo!!! Obecnie firma dobra jedynie po to, aby zdobyć doświadczenie i trzeba czym prędzej z niej uciekać. Jest teraz duża rotacja, więc ciągle szukają kogoś nowego. Ci nowi oczywiście na "dzień dobry" mają wyższe stawki, niż ktoś kto pracuje kilka lat. Na początku dużo się nauczysz, bo niejako nie masz wyjścia - masz robić swoją robotę i uczysz się wszystkiego w trakcie, na żywym organizmie. O szkoleniach z prawdziwego zdarzenia (czyt, zewnętrznych) możesz zapomnieć. Twój menago Ci czegoś nie powie, albo czegoś nie dopilnuje? Możesz być pewien, że Tobie się za to oberwie :) Są osoby uprzywilejowane, które nic nie robią, a zgarniają takie premie, że Ty takiej przez rok nie zobaczysz. O tym co się dzieje w tej firmie, można by książkę napisać spokojnie. Niestety, ale branża chemiczna w Krakowie jest bardzo specyficzna i ciężko dobrze trafić.

To miło, że proponują pomoc w uzyskaniu doktoratu specjaliście ds. technicznych, który nie musi mieć wyższego wykształcenia :D Doceniam i żartuję sobie trochę, ale zupełnie serio pytanie, czy pracownik zwierzętarni musi mieć doświadczenie konkretnie ze zwierzętami laboratoryjnymi i czy ekspracownik ogrodu zoologicznego sprawdzi się w takiej (usunięte przez administratora) Uważam, że każdy z naukowców jest w stanie to określić, nawet nie trzeba czekać na odp. pracodawcy :)

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Selvita? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Facility Manager (Kierownik Obiektu)? Podziel się swoimi doświadczeniami.
eagle

Czy te negatywne opinie dotyczą również działu clinical operation Ryvu?

Ktoś

A z czego wynika teraz ten wspomniany teraz niedawno kryzys? czy wiecie? nie jestem jeszcze w 100 % w temacie a po prostu moja uwagę zwróciła tamta oferta dla specjalisty ds. marketingu cyfrowego. Ocenicie sam dział? Czy warto do niego dołączyć? Za jakie średnie wynagrodzenie może się to udać?

Cos tam wiem
@Ktoś

Moim skromnym zdaniem to nie jest dobry czas na dołączenie do firmy. Kryzys trwa od roku i nie widać zmiany. Ilość komentarzy tu albo ilość,,otwartych na oferty pracy" na pewnym portalu powinno dać do myślenia. Co do tego działu, to jest dosyć specyficzny

Nafali
@Ktoś

@Cos tam wiem jeżeli przez "specyficzny" masz na myśli unikanie kryzysu jako jedyny dział w firmie i wyjątkowe traktowanie to tak, nazwijmy go "specyficznym". Na pewno czeka cie miły onboarding a potem to już sam/ sama zobaczysz: dużo narzekania, szybko zrozumiesz skąd te opinie.

@Nafali

Jeśli występuje miły onboarding, to mnie ciekawi z góry jak może wyglądać, że jest to w ten sposób postrzegane. Co się nagle zmienia, że ludzie potem narzekają? Możecie wprost opisać dział?

Otwarte rekrutacje na chemika analityka - wiecie do którego zespołu, jak tam atmosfera? Na jakie widełki płacowe można liczyć?

Mila

Junior Financial Analyst? Kiedyś ktoś sugerował zastój finansowy oraz zawodowy, ciekawi mnie uzasadnienie tych stwierdzeń. czego można się nauczyć na tym stanowisku jako osoba poczatkująca w branży?

Buka
@Mila

Nic się nie zmieniło, jeżeli chcesz pracować po godzinach za „dziękuje”, bez podwyżek, premii, docenienia to ta praca jest dla ciebie. Uzasadnienie jest proste: kryzys. Ludzi raczej ubywa niż przybywa

szalotka

Naprawdę? Bez urazy, ale jakim trzeba być zaślepionym, żeby napisać taki komentarz? Idąc Twoim tokiem rozumowania, to wszystkie negatywne komentarze są od konkurencji, bo mają na celu ochłodzenie wizerunku. Naprawdę uważasz, że osoby które czują się w tej firmie dobrze, i dobrze się im tutaj pracuję, nie mogą również tutaj zostawić komentarza? No chyba, że taki jest regulamin tej strony, że można zostawiać tylko negatywne opinię, to przepraszam, ale musiałam coś przeoczyć. Jakoś dziwnym trafem jest tak, że pracują tutaj setki ludzi, wiele z nich od wielu lat, znam wiele zadowolonych osób, wiele osób nawet po zmianie pracy wróciło do tej firmy, albo ściągnęło swoje rodziny, poleciło znajomym, czy poleciło kogoś do zatrudnienia tutaj - chyba również nikt z nich na szczęście nie budował swojej opinii w oparciu o opinie pozostawione na tym forum. Jeśli coś Ci się nie podoba w moim komentarzu, uważasz, że coś jest nieprawdą, to odnieś się do niego merytorycznie, a nie kreuj jakichś własnych insynuacji. Ja nie staram się negować, tego, że komukolwiek może być źle, i mogą się różne elementy nie podobać. Każdy ma prawo do własnych opinii, przemyśleń i obserwacji. Ale jeżeli ktoś ma tak toksyczne i negatywne podejście, że pozytywny komentarz uważa za wytwór HR lub Marketingu, to dla dobra siebie i swoich współpracowników lepiej, żeby zmienił pracę i otoczenie.

Pierniczek
@szalotka

Czy faktycznie jest tak jak ktoś napisał, że pod względem samego rozwoju może bywać słabo? Z jakich przyczyn? jeśli pracownik sam zaproponowałby kurs, na który chciałby się udać to nie mógłby właśnie z niego wyciągnąć odpowiedniej wiedzy? Tez coś pisali o tym, że można liczyć na koleżanki i kolegów. Na ile chętnie teraz wymieniają się tu wiedza?

Po czym uznaje się, że pracownik jest świetny? W poprzedniej opinii ktoś pisał o tym, że odeszło kilku świetnych, ciekawi mnie z czego wynika taka ocena? Co do osób bez doświadczenia które przychodzą to jak ostatecznie są one wdrażane? Czy występują kursy początkowe do każdego stanowiska?

magda

Jakie kursy?! Musisz liczyć na dobre chęci i koleżeńskość tych osób, które w firmie jeszcze zostały

you

swietnego pracownika w tej firmie nie poznasz po wyroznieniach, oj nie :) raczej po tym jak reaguja na twoje odejscie z pracy ludzie z ktorymi prywatnie nie zamieniles slowa ale wspolpracowales. takze po tym jaki feedback na biezaco dostajesz od niech (nie mylic z feedbackiem od managera) i od klienta. raczej sie czuje kiedy wykonuje sie prace dobrze a kiedy 'na czuja', wszyscy to czuja. co do kursow to nie ma, albo trafisz na spoko kolegow ktorym zalezy na robocie albo masz pecha, bo twoj manager najczesciej nie ma pojecia o pracy ktora robisz :)

@magda

I ta koleżeńskość w czym może się przejawiać? Jakby nie patrzeć musieliby w trakcie pracy poświęcić swój czas komuś? Czyli nie wykonają równolegle swoich obowiązków? prowadzi to do nadgodzin? Chyba ze jest jakoś inaczej może rekompensowane?

KORI

Moge sie podpisac pod opiniami, ktore niedawno opublikowano + dodam to co, powinien uslyszec kazdy potencjalny pracownik 'Wielkiej, miedzynarodowej firmy' (na taka sie kreuje Selvita:)). NIESPRAWIEDLIWOSC to slowo opisujace te firme. Zarobki sa zenujace w porownaniu z innymi firmami, dzialami i z iloscia pracy, ktora rozklada sie w zespole. Dajesz z siebie 120%, jestes dostepny/a ZAWSZE, nikt sie nie skarzy a nawet przeciwnie, a nie uslyszysz dobrego slowa od managera. Firma nie dba o 'starych' pracownikow, HRy udaja ze nie widza problemow, ktore sie zglasza do managera i do nich. Nie organizuja zadnego wsparcia i zadnego spotkania zeby podniesc na duchu. Jest jakas akcja 'pracownik miesiaca' - zenada. Prawdziwi pracownicy miesiaca/miesiecy moga sobie jedynie na to przedstawenie popatrzec, bo padlo akurat nie na ich dzial w kolejnosci :) Nie ma premii, nie ma umow na czas nieokrelslony, nie ma dodatkowych rekrutacji do zespolu? Oczywiscie, slyszymy to od roku ale to wielkie(usunięte przez administratora). Czy ktos tam na gorze zdaje sobie sprawe, ze niezaleznie od pietra na ktorym pracujesz, takie informacje dochodza do wszystkich? Jak im nie wstyd, jednym mowic to a drugim dawac jak na tacy co tylko zechca. Kryzys? Widza go tylko Ci ktorzy najwiecej pracuja, a nie Ci ktorych zawsze mozna zobaczyc na kawce czy plotkach - te zespoly dziwnym trafem dostaja to czego chca. Obecni pracownicy moga zauwazyc gdzie nie ubywa a przybywa osob i czy to jest ok wzgledem ich udzialu w firmie. Wiekszosc osob z 4 pietra ma stanowiska ktorych nikt nie rozumie. W tej firmie najwazniejsze jest to, by byc jak najblizej zarzadu. Latwo zobaczyc kto jest ich kuplem, widza tylko to co im doniosa bo tak jak ktos napisal - siedza w nowej twierdzy i sie nie wychylaja. Poczucie niesprawiedliwosci i zmarnowanego roku 2023 to jedyne co czuje, wszystkim 'na gorze' polecam rachunek sumienia. Nie zrobiliscie nic, by mozna bylo odejsc z tej firmy bez poczucia niesmaku. Co prawda na zatrzymanie najlepszych pracownikow juz za pozno bo ci jak mozna zauwazysz masowo odeszli (nie tylko naukowcy, ale tez administracja i operacje - gdzie sa te przyjazne twarze na ktore zawsze mozna bylo liczyc i zalatwic sprawe jednym telefonem? btw osoby na ich miejsce nie potrafia w 50% tego co byli, ale przeciez chodzi o oszczedzanie, prawda?), ale moze warto pogadac z nowymi i obecnymi bo Ci czuja taka sama zenade jak ci byli, a przegladanie ofert pracy to ostatnio hot temat. Szczegolnie mlodym i ambitnym nie polecam bo zmarnujecie sobie szanse i zdrowie. Tym z wiekszym stazem ktorzy z jakiegos powodu przywiazani sa do Selvity polecam wiecej odwagi w sieganiu po swoje bo innym sie udaje.

nobi

Piszę tą opinię jako pracownik, który widział tyle absurdów i niesprawiedliwości w tej firmie, że mógłby napisać z tego świetną książkę. Atmosfera w selvicie od ostatniego roku jest fatalna. Przy wprowadzonych z dnia na dzień oszczędnościach liczy się, kto kogo zna bo z pewnością nie to co potrafi. Oszczędności te jednak są fikcją sprzedawaną pracownikom, która w rzeczywistości żyje własnym życiem. Podwyżka? Dla wybrańców. Blokada umów na czas nieokreślony? Nie dla wszystkich. W ostatnim czasie zwolniło się wielu świetnych, kilkuletnich pracowników tej firmy ( to nigdy dobrze nie mówi o miejscu pracy). W ich miejsce zatrudnia się nowych, często bez doświadczenia, w efekcie nie można powiedzieć, że to przynosi jakieś oszczędności :) Jestem w stanie zrozumieć oszczędności, wszystkie ręce na pokład i równe zasady w ciężkich czasach. Jednak tutaj tego nie ma. Jest kolesiostwo i niesprawiedliwość. Zarząd ucieka od interakcji, zamknął się w swojej nowej twierdzy i bierze to chyba na przeczekanie. Marzy im się stworzenie międzynarodowej firmy ale na to miano nie zasługuje się wrzucaniem stosów zdjęć z przeróżnych targów na portalach i rozdawaniem gratisowych skarpetek na takich wydarzeniach. Międzynarodową firmę stworzyć mogą lata ciężkiej pracy oddanych ludzi, którzy są traktowani z szacunkiem, równością oraz są odpowiednio wynagradzani. Zarząd lubi powtarzać, że w Selvicie ludzie są najważniejsi. Jak się okazuje już chyba nie.

Aj

Premie są dla wybranych. Robisz taką samą pracę jak inni a później decyzja kierowników działu nie zostaje Ci przyznana premia. Dużo układów. Sama zaczynam się zastanawiać czy zarząd zdaję sobie sprawę ze wszystkiego.

Ann

Nie wierzcie z obietnice podwyżek, zwłaszcza na etapie rozmowy rekrutacyjnej. Dla własnego dobra nie warto zaczynać tam pracy, chyba że chcecie zatrzymać się w rozwoju zarówno finansowym jak i zawodowym.

Wiktoria

Czyli nie tylko moja uwagę zwróciła ta oferta dla specjalisty ds. jakości? Konkretnie teraz to kogoś na stopniu młodszego szukają, mimo wszystko jakieś już doświadczenie jest jednak potrzebne. W jaki wiec sposób mogą je zweryfikować już na samej rozmowie?

Lill

Temat podwyżek może się ciągnąć w nieskończoność. Obiecują a później nie dotrzymują słowa. Płaczą że nie ma pieniędzy na podwyżki a później okazuje sie że poniektórzy mogli na nie liczyć i dostali. Czuję się (usunięte przez administratora) Nie polecam!! Zmarnowany czas! Lepiej znaleźć pracę gdzieś indziej niż później przechodzić przez rekrutację ponownie. Strzeżcie się :)

Wiolka

Widzę z ostatniego czasu same zapytania a co z odpowiedziami? Odnośnie BHP by się ktoś wypowiedział? W zakresie ogólnym w miejscu pracy oraz w formie zatrudnienia? jest oferta dla speca od niego właśnie dostępna, tez finanse by mnie interesowały oraz atmosfera. czemu w ogóle ktoś nowy jest potrzebny?

RR
@Wiolka

Nowa osoba jest potrzebna do działu BHP, bo w ostatnim czasie większa część zespołu się zwolniła. Trudno powiedzieć coś o atmosferze jak się nie pracuje w tym dziale czy też o zarobkach, może ktoś z działu się wypowie.

AI
@Wiolka

Nie polecam zatrudniania się w Selvicie a przynajmniej nie w najbliższym roku. W tym roku pozwalniało się 70% najstarszych pracowników. Każdy ma dość panującej atmosfery, braku podwyżek. Sytuacja ma się nie zmienić. Zarząd zamiast starać się zatrzymać pracownika, zatrudnia na to miejsce kogoś nowego bez doświadczenia.

DiCaprio

krakra
@DiCaprio

Milka

A praca jako specjalista zapewnienia jakości? Jak wyglądają realia i atmosfera w zespole?

Zostaw merytoryczną opinię o Selvita - Kraków

• Jak się pracuje w Selvita?

Zobacz opinie na temat firmy Selvita tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Selvita?

Selvita