Opinie o ZEKON Sp.z.o.o w Ruda Śląska

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie ZEKON Sp.z.o.o. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZEKON Sp.z.o.o o rekrutacji.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZEKON Sp.z.o.o w Ruda Śląska

Spawacz po kursie

Czy na ZEKON obecnie są przyjęcia? Jakiś czas temu ukończyłem kurs spawacza MAG 135 (podstawa, ponad podstawa), chciałbym nabyć trochę dośw. jesteście w stanie podać mi nr. tel. do ew. pośredników, u których warto pytać o zatrudnienie? Czy jest ew. możliwość pracy pod zekonem na własnej działalności gospodarczej? Pozdrawiam.

@Spawacz po kursie

Masz do kierownika produkcji, jak się zgodzi to sam Ci ogarnie posrednika: pięćset sześć, sześć, pięć, trzy, zero osiemdziesiąt dziewięć... ;) na własnej działalności to tylko pod pośrednikiem...

@Spawacz po kursie

Rekrutacja trwa 365/24h,ciągle ktoś odchodzi. A Ty zostaniesz spawaczem ascetą... ;)

Kolo Bolo
@PGS

Jak Cię nie zatrudnią,i tak będą z Ciebie zdzierać kasę co miesiąc. Każdy na Tobie zarabia. I firma i pośrednik... dodajmy minusy na wypłacie za poprawki...nie każdy szef kupuje pracownikowi odzież roboczą ,nie każdy płaci za urlop....kup sobie freza do tego...ale przyjdziesz na kilka weekendów to wyjdziesz na zero....

Zekonowy

Zekon Nie umiesz spawać ładnie,ale spawasz szybko? Zapraszamy. W naszym zakładzie stawiamy na ilość. Nie musisz się starać o wizualke.

@Zekonowy

W samo sedno, dużo tu takich ;P Jeszcze potrzebna jest odpowiednia koordynacja ruchowa... przy skrobaniu odprysków. Ładnie sie wczepiają w śrutowany materiał.

Spawacz

Powiem szczerze nie wiem od czego zacząć. A więc od podstaw monterów jest paru na zmianie tj 7 może 8 a spawaczy 30 zrozumiałe ze nie mogą nadążyć ze skladaniem ale jak juz przygotują styk pod pełny przetop to pożal sie boże szlaka po palniku zostaje na stuku chefty zaporowane a na dodatek zero szpary tylko zacisniete jak (usunięte przez administratora) Wiec jestes skazany z automatu na zlobienie mimo umiejetnosci. Czas zlobienia nie brany pod uwage w czasie wyznaczonym na spawanie wiec juz plecy masz. Czasy to nie wiem kto im to obliczal skoro brane pod uwage na fazach jest tylko lico znowu plecy. Anty odpryskowego plynu niema a kosmetyke nawalasz pod malowanie znowu plecy. Trzpieniowke na powietrze jak sie zalapiesz dostaniesz ale freza do niej musisz miec swojego. To wszystko odnosnie tylko do pracy spawacza a nad reszta czyli wentylacja i smrod na hali z malarni to juz inna sprawa. Powiem w prost jakby to byl ostatni dzialajacy zaklad w okolicy STRZEŻ SIE i szanuj.lepiej isc do budowlanki

@Spawacz

Racja, co chwile zalewanie dziur po monterach, porażka jakaś, ale prawdziwa porażka to jest czyszczenie tego złomu po innych spawaczach, bez preparatu na odprychy to jest katorga, teraz robimy kratownice, w miejscach gdzie pare blach jest blisko siebie jest tak nawalone ze chyba wiecej materialu jest w odpryskach niz w spoinach... A podobno ma byc 40 takich krat, reasumując na bezsensowne czyszczenie które można by zminimalizować, w skali zakładu tracone są setki godzin miesięcznie... A kierownik bredzi że trzeba spawarkę dobrze ustawić... Ale to by trzeba bylo sie znać choć troche ma spawaniu żeby takich głupot nie gadać, Pozdrawiam Darku. ja już myślę nad na ucieczką z tego ZK Zekon... Zakład karny dla spawaczy ;P coś jak kamieniołom, na przetrzymanie kryzysu obleci, pracować tu dłużej niż kwartał to uszczerbek na zdrowiu psychicznym. Prosty głupi spawacz.

@PGS

Jak bijesz sie codziennie z myslami czy isc do roboty czy moze lepiej zostac w domu i zeby wbijac w sciane z glodu(chociaż na tych stawkach to i tak tylko na zarcie wystarcza) to juz jest cos nie tak. W robocie musi ci sie choc troche podobac a jak nie to chociaz stawka zeby to rekompensowala a TU ani tego ani tego najleprze dla tego zakladu to upadlosc. Albo zmiana tej pseudo kierowniczki. daria tylko okradac ludzi potrafi z godzin a o spawaniu zielonego pojecia nie ma no ale coz niektorym spawaczom tam dobrze sie z tym zyje.

@Spawacz

Ja sie czasem zastanawiam. To sie nazywa stagnacja, w końcu przyzwyczaisz sie do syfu i syfiastej roboty, najgorzej sie 'zaaklimatyzować' no ale jak ktoś ma chociaż troche szacunku do siebie to ucieka, chociaż... są elementy przy których spawaniu niedogodności na tym ZK Zekon aż tak nie doskwierają... Kratownice i ich czyszczenie najgorsze, no i konsolki, niektórych nie da sie pospawać, czyszczenie tez lipa a wszystko na około ob.dupione odpryskami.

@Spawacz

Aaa.. Ciekawe po jakim czasie wytwarza sie u spawacza syndrom sztokcholmski, jak u reszty? Jeszcze zacznie Ci się tu podobać ;P

Robota dosc prosta, materiał śrutowany, spawarki raczej nie najstarsze typu inwertor, synergiczne. Teraz wady, zakład nastawiony na jak najtańszą produkcje kosztem pracownika, podajniki nie maja kółek wiec musisz sie szarpać z podajnikiem, preparatu na odpryski nie uzywaja bo uwaga "farba im sie nie trzyma", wrzucaja element do automatycznej śrutownicy i pewnie bez odtłuszczania maluja ;) to dosc nowa hala z systemem recyrkulacji powietrza zeby w zimie bylo cieplej, ale zadymienie na hali jest naprawde duze, tekze pewnie filtrów nie ma albo sie zepsuły... Tarcze jak najtańsze ;) rotacja "spora" spawacz który przyjął sie 4 lata temu ma numer 500 a teraz numery zbliżają sie do 1300 ;D

Anonim 2

Teraz,w czasach koronawirusa, przyjmują nowych...po prostu przyjmują. Ciekawe czy myślą o ryzyku z tym związanym? Dezynfekcja dezynfekcją,ale to nie wystarczy. Ta rotacja niestety jest przerażająca..czy to dobrze świadczy o firmie? Niestety,jest tu wiele do zmienienia... wyciągi to działają chyba w połowie... zapach farby z malarni jest naprawdę mocno odczuwalny... Ciesz się człowieku że jest praca,a jak ci zabierają za poprawki to nawet się nie kłóć, bo i tak nic ci to nie da...

@Anonim 2

Ja sie cieszę że jest robota. Ale to nie znaczy ze nie można wyrazić swojej opinii. ;) co do wyciągów, to z rozmów z pracownikami to one w ogóle nie działają, e sumie nigdy nie widzialem tak uwalonych z oparów ze spawania konstrukcji hali i szyb, nawet na starych zakladach, to o czymś świadczy. A apropo środka na odpryski to dzisiejszy dzień zweryfikował moje ostatnie doświadczenie, jakis mały element czyściłem 4h, srobakiem nie dalo sie dojść, szlifierka trzpieniowa tez nie dawała rady w rogach, a za to czyszczenie zapłacili mi 120pln przy mojej stawce, takze jak sądzę lepiej wydać 4pln/L za rozpuszczalnik i zmyć preparat na odpryski niż płacić krocie spawaczowi za czyszczenie które można by zminimalizowac. ;) a co do poprawek to jeszcze nie miałem ale pewnie beda bo niektórych odprychów zwyczajnie nie dało się usunąć żadnych z dostępnych narzędzi.

A właśnie: ciekawe co klient by powiedział, gdyby sie dowiedział ze konstrukcja nie jest odtłuszczana przed malowaniem, tylko wrzucana do maszyny śrutującej i to wszystko, a producent każdej farby wymaga żeby odtłuścić powierzchnie przed malowaniem, no ale konstrukcja pod hale jest pod dachem takze jakos się ta farba trzyma. Porobię z miesiac, dwa i uciekam. Nie lubię jak coś wykonuję się niezgodnie ze sztuką ;) a co do spawarek to większość jest nowa, ale rzeczywiście są a też takie w których TW Bolek watował bezpieczniki. ;) Rotacja świadczy sama za siebie ;) co ciekawe jak sie zatrudnisz to nawet w pierwszy dzień nikt do Ciebie nie podejdzie sprawdzic jak sobie radzisz, jedynie jak sam pójdziesz i zapytasz. Kierownictwo praktycznie na hale nie wchodzi, w sumie nie dziwne zważywszy na poziom zadymienia, podobno to szkodliwe, to całe spawanie ;)

bull

TW Bolek watował a TW Balbina w tym czasie spał do południa

Sowa

Dobry spawacz spawa bez odprysków. Jak nie umiesz,to znaczy, nie jesteś spawacz. Pamiętaj,Dariusz wie, co mówi.

@Sowa

Słyszałem właśnie od współpracowników tą wypowiedź. ;) wszystko dobrze jak jest optymalny kąt prowadzenia palnika, gdy jest nie optymalny to wszystko na około jest opier dolone oprychami, a Ty se radź ;) no ale to trzeba by sie na czymś znać a nie być 'najmondrzejszym człowiekiem na ziemi', cóż niektórzy są nie reformowalni, a głupi fizol ma je bać. ;) prawda?

Sowa

Ojjjjjjj prawda.... kierownik wie wszystko i na wszystko ma niepodważalną odpowiedź.... Ciekawi mnie ile pracowników ucieknie z Zekonu,kiedy sytuacja wróci do normy... pracownicy, jak obstawiacie???

@Sowa

Wszycy co przyszli niedawno ;) najlepsze są poprawki, wcześniejsze zmiany odwalą szajs, a Ty się męcz, jak trafisz na odbiór to masz przeje bane, dziury we wszystkich zakończeniach, ogólnie zakończenia to jakies farfocle poklejone, wszędzie odprych wtopione tak ze sie ich nie da zbić etc. etc. Prosty głupi spawacz.

Sowa

Ja też zauważyłem że coś tu nie gra z tym minusowaniem komentarzy, przecież było inaczej. Kolejny argument pokazujący(tym co widzą),jaka to firma. Niestety....A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE...na szczęście nie jest to jedyny zakład pracy,jak tylko skończy się sytuacja z pandemią, będzie można rozwinąć skrzydła i stamtąd odfrunąć. póki co,,,alleluja i do przodu!!!tzn. ampery do przodu bo wyrobienie musi być,WPS-y nie muszą być...

@Sowa

Nawet jeden komentarz znikł ;) o poprawkach był ;) tez czekam aż rynek zacznie sie rozkręcać, niestety w PRL 2.0 robimy głównie dla zachodu, a tam średnio to wygląda, ale niektóre kraje już coś działają w kierunku rozruszania gospodarki i wtedy u nas też sie ruszy, a jak już ruszy to z kopyta ;)

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie ZEKON Sp.z.o.o? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Daniel z zabrza

Jestem ciekaw czy dałbym radę w tej firmie. Jako montazysta i ciekawi mnie ile tam sie zarabia.teraz pracuje 8lat w jednej firmie na rok koło 90tys zarabiam ciekaw ile bym był stratny bo to ze atmosfera jak w większości firm czyli ujadacze , nieroby i zasuwacze to normalna rzecz .jak umowa i urlopy.Oraz ile osób pracuje i ile jest zmian.z góry dzieki

Fizyczny
@Daniel z zabrza

Jeśli zarabiasz 7.5tys na miesiąc,to nawet tu nie przychodz,bo Twój zarobek zmniejszy się o połowę...

Ziom

W Zekonie jest fajnie.... ciągła rotacja pracowników od kilkunastu tygodni mówi sama za siebie... Kierownik wie zapewne co robi....a co robi? Powoduje że ludzie uciekają i taka jest smutna prawda o tym zakładzie z myślę wielkimi możliwościami...za niedługo zostaną tam sami obcokrajowcy. ZAPRASZAMY, REKRUTACJA TRWA!!!

@Ziom

Kierownik tylko wie jak robić zdjęcia z kamer żeby dobre wylazily.

Stach
@Janusz

Te zdjęcia to dla motywacji...wszystko jest przemyślane!!

Janusz

Cześć, ostatnio byłem w tym śmiesznym zakładzie na prubkach i powiem wam szczerze że to jakaś pomyłka........ Spawarki pamiętają jeszcze jak Wałęsa przez płot skakał....... Ludzie jacyś wystraszeni, a jak szedł taki mały wyliniały (chyba jakiś brygadzista) to nie wiedzieli kaj się majom już schować, bo stanowiska puste i nie ma co robić.......

Janusz...a Ty jesteś Polakiem czy jakimś innym obcokrajowcem...? :/

@Spawacz

A co to ma do rzeczy. Ale Ukraince majom lepiej niż nasi Polacy! Jeszcze trochę, a same Vietnamce bedom robić, jakieś inne czekolady.

Franciszek
@Janusz

Dlaczego twierdzisz, że pracownicy z Ukrainy mają lepiej niż pracownicy z Polski? Nie bardzo rozumiem, co chciałeś przekazać swoim wpisem, dlatego, proszę o sprecyzowanie.

@Franciszek

My zasuwamy 8 godzin. Pot się leje. Cały miesiąc robimy na to, żeby zarobić jakieś pieniądze za tom całom wydajność. Ukraince se siedzom i mają wszystko w 4 literach. Żeby jeszcze te Lidery-Marionetki- ich upominali to spoko. Ale dopieprzaja się tylko do Zekonowcow. Druga sprawa to oni robio tyle przez 12 godzin co my przez 8. Pozdro dla kumatych i ludzi na hali.

Działalność gospodarcza

Witam,czy jest możliwość pracy na działalności gospodarczej w Zekon?

@Działalność gospodarcza

Oczywiście,takich najchętniej zatrudniaja

Działalność gospodarcza

Możesz dać jakiś namiar np nazwę pośrednika? dzięki z góry

@Działalność gospodarcza

Jako sam na własnej działalności nie ma szans na zatrudnienie w Zekonie jedynie pod inną firmą ale stawki (usunięte przez administratora) nie urywają.

Ile jest zmian w ZEKON Sp.z.o.o?

Czi zmiany Panie,czi

Mruk

Robiłem w tym (usunięte przez administratora) Spawanie fajne,ale te pucowanie to pomyłka. BHP nie istnieje. Z frezami jak ktoś tam pisał jest (usunięte przez administratora)ludzie bardzo spoko. (usunięte przez administratora)Pozdrawiam resztę załogi.

Hopek

Nie robie tam od parunastu miesiecy i powiem prawie wszedzie lepiej bezpieczniej i za duzo eieksza kase.

Taki jeden
@Hopek

Smutne co piszesz ???? my tu zaiwaniamy,spawamy, czyścimy i jeszcze pracujemy pod presją,bo kierownik nas ostatnio poinformował,że osoby z niskim wyrobieniem będą zastępowane nowymi,bo cięgle jest ktoś nowy. Średnia motywacja...nooo i przerwy na kawę już nie ma,bo kawę to możemy się w domu napić. Słabo...i żeby jeszcze były z tego jakieś porządne pieniądze, tak jak Hopek pisze.... ????Co do bezpieczeństwa... wyciągi słabe, hala siwa od oparów, parawanów jak na lekarstwo, łatwo sobie oczy naświetlić..

bull
@Hopek

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Przejdź do Mostostalu. Tam dopiero gehenna i mała kasa :(

Tam nigdy się nic nie zmieni,ampery i na przód bo wyrobienie musi być a człowiek jest tam tylko numerem

Taki jeden
@były pracownik

... ważniejsze normy a nie jakość wykonania ... O freza trzeba się prosić , bo zabrali.aaaa zapomniałem,trzeba robić tak, żeby freza nie używać!

Jak jest z pakietem medycznym w ZEKON Sp.z.o.o? Można dołączyć rodzinę?

Gitek

Pakiet medyczny w tej firmie nie istnieje niestety

Maja
@Gitek

@Gitek A, czy jakieś inne świadczenia pozapłacowe istnieją w ZEKON? Typu paczki świąteczne?

@Maja

Tak. Jeśli pracujesz pod zekonem a nie pod firmą, to może dostaniesz paczkę na święta. A w niej wino kawa herbata czekolada. ...niestety firma dla pracownika wiele nie oferuje....spawasz, czyścisz, szlifujesz. ...dostajesz najniższa krajową a reszta"do koperty". No chyba ze jesteś pod zekonem, ale tam tylko pracują nieliczni. ...

Mag135
@Gitek

Jak ci źle to możesz odejść

@Mag135

Źle....nie jest źle. Co jest dobre w Zekonie?w miarę luźna atmosfera. To że są zlecenia. Co jest do poprawy?hmm może niech wypowiedza się inni pracownicy, będzie bardziej wiarygodnie... uważam że firma gdzie pracuje się na 3zmiany za oficjalnie najniższa krajowa i nie ma się dodatków za nic ,bo pracuje się pod firmą....,(usunięte przez administratora) dlaczego w zeszłym roku tylu dobrych pracowników odeszło...?bo 50groszy podwyżki było im za mało.firma zaszalała ...

Ryszard

@Mag135 Początki muszą ocenić nasze umiejętności ale firma jest dobra więc warto !

Spawacz

Normy wyssane z palca. Jeśli Twój element nie przejdzie badań- zabiorą Ci z wypłaty. Śmiechu warte....

Mag

Witam,jakie spawy się stosuje w pracy i jakiej grubości materiał spawa.chciałbym złożyć CV,i coś dowiedzieć o robocie.Pozdraeiam

@Mag

Kolego spoiny przeróżne, od a3 do a16 albo i więcej. To samo z blachami, (usunięte przez administratora) Jedno jest pewne dużo można sie tutaj nauczyć :)

Fredi

Firma z dobrą opinia jako pracodawca zawsze daje nadzieje, że będzie sie dobrze pracowało.

Lidia

@Patryk, możesz napisać coś więcej o warunkach pracy w firmie Zekon, jak długo pracujesz? Czy pracodawca oferuje stabilne zatrudnienie o umowę o pracę? Atmosfera odgrywa w miejscu pracy coraz ważniejszą rolę. Jak wygląda atmosfera w firmie Zekon i relacje z przełożonymi? Czy firma oferuje jakieś dodatkowe benefity pozapłacowe, system premiowy?

Marc1122

Cześć, jak ktoś przychodzi do roboty żeby zarobić i potrafi se zorganizować dzień pracy to polecam Zekon. Można dobrze zarobić tylko trza chcieć A nie stymulować robotę. Jak ktoś jest w porządku to i pracodawca jest w porzadku

Patryk

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!

Robol

Nie polecam! Szanse na normalne pieniadze zerowe. Podwyzek jak nie bylo tam nie ma. Pelno ukraincow i zółtych co robiom po 12 godzin za miska ryżu czyli kasy mormalnej nie bydzie. Ponoc da sie zarobic na normach ale tym akord jest tak wymyslony zeby zarobili ci co majom zarobic a nie wszyscy.

Zostaw merytoryczną opinię o ZEKON Sp.z.o.o - Ruda Śląska

• Jak się pracuje w ZEKON Sp.z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy ZEKON Sp.z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEKON Sp.z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 5 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ZEKON Sp.z.o.o
3.4/5 Na podstawie 99 ocen.

ZEKON Sp.z.o.o