Fabryka Maszyn Budowlanych FAMABA SA

Głogów

Fabryka Maszyn Budowlanych FAMABA SA

Opinie o Fabryka Maszyn Budowlanych FAMABA SA

pawlo

Są jakieś przyjęcia ? I czy warto dać podanie ?

@pawlo 17.10.2018 16:44

Jak pójdziesz bezpośrednio do biura to tydz i robisz bo nie mają ludzi. Jak robisz obecnie za 2300 to lepiej iść tam na ślifierke za 2800 i robić jakież czas tam ale jak masz doświadczenie jako spawacz to szukaj sobie gdzieś indziej bo że stażem i umiejętnościami to szkoda życia na ten zakład!!

Martin
@pawlo 17.10.2018 16:44

Nie warto. Pisze szczerze.

astral
@Martin 17.10.2018 20:56

Jestem operatorem walcarki i nie narzekam

@astral 21.10.2018 09:16

No bo robiłeś 10 lat temu w rękach i miałeś 1500zl A teraz złapałes Staszka za nogi albo (usunięte przez administratora)

@astral 21.10.2018 09:16

Remach. Panie pa..ów!!

Staszek

Cała Famaba jest ciekawa kto się kryje pod nickiem Joanna? Czy to nasza Pani prezes?

@Staszek 17.10.2018 21:59

No A kto by inny Tak stacha broni i pisze cały czas że stawki to sprawa indywidualna.

@Staszek 17.10.2018 21:59

@Staszek Nie jestem w żaden sposób związana z firmą na E-Towers Famaba Poland - musisz o tym pamiętać. Jestem za to moderatorem tego forum, więc moim zadaniem jest aktywna pomoc jego użytkownikom w zebraniu prawdziwych wiadomości o tym pracodawcy. Może zatem chciałbyś coś dorzucić w wyżej wskazanym temacie - warto tam aplikować?

@Joanna 21.10.2018 13:27

Ciekawe czy bycie wiceprezesem to jest żaden sposób związany z firmą??

Jaś fasola

Ziku Michaliszyn ty (usunięte przez administratora) to ty?

Joanna

@Krzys Czasami nie da się uniknąć takiego rodzaju zachowania, ale faktycznie - sprawia ono, że mamy mniejsze chęci do pracy. Jak długo już jesteś zatrudniony w E-Towers Famaba Poland? Znamy już Twoje zdanie, dotyczące atmosfery między pracownikami tego przedsiębiorstwa, a teraz z chęcią poznamy jeszcze inne kwestie, związane ze specyfiką pracy. Zdradź je nam.

Krzys

Gadanie jeden na drugiego to norma w famabie. Nic tylko uciekać jak znajdzie się coś lepszego.

Joanna

@żaba Należy po części przyznać Ci rację - nie wypowiadaj się tylko w tak nieprzychylny sposób o osobach, które się tu wypowiadają. Dobrze, że Tobie praca w tej firmie odpowiada. Czym się tam zajmujesz i na podstawie jakiej umowy? @Lakiernik Nicki nie zawsze są takie oczywiste, jakby można się było tego spodziewać. Wiesz coś na temat rekrutacji w E-Towers Famaba Poland? Jeśli ją planują, to na jakie stanowiska są wakaty? @Pracuś Kwestia zarobków jest raczej indywidualna, bo uzależniona od konkretnych potrzeb. A oprócz pensji macie jakieś dodatki pozapłacowe?

Żaba
@Joanna 08.10.2018 12:46

@Joanna praca na czas nieokreślony moja praca polega na produkcji wież wiatrowych lubię to co robię mimo to że praca jest ciężka chociaż nie jestem już młodziakiem

@Joanna 08.10.2018 12:46

Na lakiernie nie ma i nic się raczej nie zapowiada. A sam się chyba zwolnie bo nie widzę tu przyszłości. Brak podwyżek. A jak są to tylko dla wybranych. Premia dodatkowej nigdy nie dostałem choć pracuje sumiennie i wykonuje swoje obowiązki. Nie ma po mnie poprawek. Tutaj mówi się głośno o pracowniku który coś spartoli A o tych co robią dobrze cisza. Staszek tylko chodzi i ciągle mówi że mało. Paranoja jakaś. Powinni ustalić jakieś normy które pracownik musi wykonać. A nie jedni doginają A przyjdą zmiennicy i nie robią nawet połowy z tego.. zróbcie coś z tym..

Pracuś

Powiem tak.Robota jest fajna. Ale zarobki już nie .Nie doceniają pracowników którzy zasówają i nie gadają Zwolnią się następni.

Joanna

@Lakiernik Nie, nie wiem, o kogo Ci chodziło. Ja miałam tylko na myśli to, żebyś nie wypowiadał się o nikim w nieprzychylny sposób. Nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytanie - co robisz w FAMABA? @R i P Czy szkolenie, o którym mówisz, będzie miało miejsce w rzeczywistości, czy to jedynie sarkazm? @Wacek Dobrze, że jest poznać tego pracodawcę z jego lepszej strony. Proszę tylko, abyś nie posługiwał się tu danymi personalnymi swoich współpracowników. Macie jakieś benefity pozapłacowe?

@Joanna 02.10.2018 13:58

Lakieruje:D chyba można się domyśleć po niku

żaba

Ludzie ale się nakręcacie jeżeli jest wam tak źle i ciągle narzekacie na wszystko i na wszystkich po prostu miejcie odwagę i znajdźcie sobie innego pracodawcę a nie gadanie że szef to taki i siaki.Jesteście zwykłymi tchórzami i wolicie pracować w Famabie i narzekać niż odejść do innego pracodawcy bo tak wam po prostu jest wygodnie

Wacek

Ja już trochę pracuje w tej firmie i nie narzekam zarobki na godnym poziomie Stacha omijam szerokim łukiem bo z nim nie ma o czym gadac choc niektórzy mistrzowie sa chyba wybierani na chybił trafił ale liczy sie 8 godzin i do domu nie jest źle

Mały Ja

Tu najlepiej ma transport wiecznie śpią

Popek
@Mały Ja 23.09.2018 22:46

Jakbyś sie uczyl tez bys spal

Ziku

Ja pracuje 8 lat co niektórzy tu przesadzają jak się komuś niepodoba zawsze możesz się zwolnic też mi się niepodoba ze w sobotę czy niedziele transport spi .ja robie na czyszczalni niby nic skomplikowanego ale robota fizyczna i nieraz słyszę od kontroli jak on jest urobion wymiotować się chce.co do zarobków nie narzekam wiadome zawsze chce się więcej.a co do mistrzów 2 racja jak widza szafa mdleją .na koniec trzeba robić swoje.

Xxx
@Ziku 26.09.2018 04:59

No kolego nie wiem czy wiesz ale oczyszczaczy prezes lapal na spaniu nawet na 1 zmianie podczas czyszczenia takze z mojej wiedzy na hali ludzie spia a i lakiernia nie jest obojetna

pimpek

Ja pier...le pani wice prezes dalej udaje kogoś innego

Głogów

To fakt. Odzywki i zachowanie szefa produkcji do pracowników to tragedia. Na takim stanowisku nie wypada tak odnosić się do pracownika bo to cały czas jest człowiek a nie maszyna. Zarząd powinien coś z tym zrobić.

Zizi

Praca porażka. Stasiu tylko lata i pogania co najlepsze obraza ludzi. Pieniądze też śmieszne. Wolą sobie samochody kupić. Omijajcie ten zakład szerokim łukiem.

R i P

Witam zapraszam zarząd i całe biuro na produkcję na szkolenie niedługo będziecie sami robić nie szanujcie załogi to załoga nie szanuje was radzę się spieszyć puki ma wam ktoś pokazać jak się pracuje

Joanna

@Pracownik Nie wiem, dlaczego stawki określa wskazana przez Ciebie osoba. Ale dobrze, że postanowiłeś w końcu zadziałać - zdawaj nam relację z rozwoju sytuacji. @Amstaf Już złożyłeś swoją aplikację do E-Towers Famaba Poland, czy jeszcze z tym czekasz do uzyskania większej ilości informacji? @Lakiernik Nie wypowiadaj się tu o nikim w taki obraźliwy sposób. Z kolei wysokość zarobków stanowi już kwestię indywidualną. Czym zajmujesz się w strukturach firmy?

@Joanna 26.09.2018 15:46

nikogo nie wymieniłem A wszyscy wiedzą o kogo chodzi ? Dziwne ;) śmiać mi się chce

Ziku

Poczytałem trochę co tu piszą praca jak praca ale niejest najgorzej obecnie z samej pracy jestem zadowolony co do warunków niekoniecznie ale to niejest fabryka czekolady. Co do lakierni przez 8 lat zwolniło sie ze 3 ludzi bo ktoś tu pisał że wszyscy odchodzą kłamstwo i propaganda.

Mały Ty

Swoją drogą jest tu w tych komentarzach troche przesady ale jest tez sporo prawdy. Jak ma sie czuć pracownik który robi wszystko dobrze w ilości takiej jakiej powinien robić, pracuje w tej firmie parę lat zarabia jakies xx a nowy ktory totalnie nie ma żadnego pojęcia dosłownie żadnego dostaje 2 złote mniej . No niestety to jest niesprawiedliwość. Później sie zastanawiają czemu ludzie sie zwalniają albo czemu odmawiają zrobienia czegoś albo przeciągają daną im pracę.

Mały Ty

Fajny artykuł na jednym z miejscowych portali szkoda że nie dodano ile pracowników zdecydowało sie odejść z tej firmy w tym roku.

RP

Kontrol robi co chce i kiedy chce a nikt z szefów nie reaguję boją się żeby im rury nie odebrali

WS
@RP 25.09.2018 19:16

To dolejcie im czegoś do kawy, może się przestaną bać.

RP

Śmieszy mnie to jak mistrz prosi kontrolera żeby łaskawie podszedł do rury prawda jest taka że na fmb żądzi kontrol żenada haha

Patryk Nijaki
@RP 23.09.2018 20:27

Kontrol rządzi?A wszyscy wcześniej pisali, że SL!

RP

Sam się rozglądam za inną pracą ludzie pracują 5,6 lat i mają 20zl młody pracownik bez stażu jako spawacz ma na start 17zl po 3 miesiące 18 jaki tu sens gdzie logika kto tak zadzi dlatego dobrzi pracownicy uciekają i będą uciekać dopóki zarząd nie zacznie traktować poważnie pracowników nic z tego nie będzie

Amstaf

A jakie są zarobki i jak wygląda praca w dziale transportu ? Mam na myśli praca na wózku widlowym ? Czy tam jest system 4 brygadowy ?

Jaś
@Amstaf 21.09.2018 20:17

Ludzie są ok.ale jest wielki zamęt który wprowadza s.l. zarobki nie licz na wielkie tym bardziej że będziesz chodził sobota niedziela prawie każdy weekend bo tak wychodzi z grafiku A na dodatek zarobisz 600zl więcej jak sprzątaczka hahaha

Lakiernik

Jeszcze troche i wszyscy się zwolnią przy tych nedznych zarobkach.... w dodatku majster ciągle lata jak jebniety i tylko po głowie się drapie i wiecznie jacierzpierdole... na widok stacha dostaje sraczki haha

Joanna

@Pracownik Należy podkreślić, iż wysokość wynagrodzenia stanowi już naprawdę indywidualną kwestię. Natomiast jeśli chodzi o warunki pracy, które panują w na E-Towers Famaba Poland - powinniście zgłosić komuś wyżej postawionemu. @Były Nadmieniasz, iż polecasz pracę tam osobom, które dopiero zdobywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Może w związku z tym wiesz coś o rekrutacji - potrzebują nowych pracowników?

@Joanna 19.09.2018 16:41

To dlaczego stawki określa tylko S.L? Kiedy ten człowiek nie ma pojęcia o tym kto co robi. Jego koledzy ze szkoły bez jakiego kolwiwk stażu jako spawacz na dodatek pijacy mieli większe stawki jak ludzie którzy mieli już kilkuletnie zaraz pracy jako spawacz. A trzeba będzie chyba zgłosić przy najbliższej wizycie szefowi całej spółki e towers Może wtedy uda się coś zmienić.

Wsch...

Do Pracownika. Kolego nie rozumiem twojego toku rozumowania? Czemu tak oczerniasz firmę która Ciebie w jakiś a może w dużym stopniu wykształciła z rzemieślnictwa spawania? Może nie pracujesz już w tej firmie ale nie odstraszaj młodych bo oni tego fachu gdzieś muszą się nauczyć.

@Wsch... 16.09.2018 20:17

Czy opisanie prawdziwej sytuacji jaka tam panuje to uważasz że jest to oczernianie???

Były

Tak narzekacie a boicie się zmian. Zarobki realne 2700. Jak W systemie i pracę którą się wykonuje to są grosze. Ci którzy tam pracują tak się chwalą ile nie zarabiają a to nie prawda zarabiają marne grosze . Nie polecam tam pracy Panowie spawacze trzeba zacząć się szanować i zacząć pracować za godziwe pieniądze. Sami psujecie rynek pracy zgadzając się na takie stawki. Prace tam polecam młodym osobą po kursie na maga. Zdobyć trochę doświadczenia i do przodu w świat przed siebie

Joanna

@Mały Ja, Rozumiem i bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Faktycznie, pracownicy powinni być godnie wynagradzani za ciężką pracę. Jak długo trwa już Twoja współpraca z E-Towers Famaba Poland? @Pracownik, Uważam, iż należy walczyć o swoje i próbować dalej. Może jednak powinieneś zrobić jakiś krok ku lepszemu?

@Joanna 13.09.2018 16:12

Pani (usunięte przez administratora) A czy Pani uważa że 2700zł bądź 2800zl za ta ciężka pracę bez jakiej kolwiek wentylacji z kiepską ochrona bhp jest godne?za co wy w zamian otrzymujecie dobrze wykonywana fachowo pracę wielu fachowców? A co do bhp 1 przykład:UBRANIA ROBOCZE dla spawaczy które są bardzo kiepskiej jakości DO PIERWSZEGO PRANIA A później się już rozlatuja.kiedy to się chociaż zmieni bo walka już jest tylko o to od kilku lat i nadal bezskutecznie.

Mały Ja
@Pracownik 13.09.2018 16:30

Pracuje tu 3 lata

A co do zarobków Sprzątaczka 2 zmiany 4 godz pracy 2800zl Spawacz 3 zmiany. Automat żłobienie i cheblowanie wykańczanie 7 godz pracy.2700zł. Także prosze o refleksje dla przyszłych osób które będą chciały ubiegać się o zatrudnienie w firmie E TOWERS FAMABA!!

Mała Mi
@Pracownik 24.08.2018 07:56

Ale kogoś fantazja ponosi hahaha

@Mała Mi 11.09.2018 21:25

To nie fantazja tylko fakty.

Mała Mi
@Pracownik 12.09.2018 19:11

To nie fakt, to bujda na resorach. A nawet jeśli to podchodzi pod prawdę zawsze możesz poprosić o zmianę stanowiska. Powodzenia. Panie sprzątające pewnie się ucieszą. Męska pomoc zawsze w cenie!

Zostaw opinię o Fabryka Maszyn Budowlanych FAMABA SA - Głogów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fabryka Maszyn Budowlanych FAMABA SA