Opinie o Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Tarnowskie Góry

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce o rekrutacji.


Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Tarnowskie Góry

baner wywiady
Tarnogórzanin Nowy wpis
Były pracownik

To była firma KL Bocar Tarnowitz

wróg u bram

Witam. Zbieram materiały, dowody, zdjęcia cokolwiek na temat niedociągnięć, przewinień i zaniedbań firmy, oraz prosiłbym o namiar do Pana Włodka z kontroli który został zwolniony w tym samym czasie. Z chęcią bym się podpisał żebyście wiedzieli co się szykuje! !

M-Co
Pracownik
@wróg u bram

Daj na siebie namiary, jak chcesz coś zebrać jak nie wiadomo z kim się kontaktować

Ktoś Nowy wpis
Były pracownik
@wróg u bram

Jak się sprawy mają, już prawie rok od wpisu.

M-Co Nowy wpis
Pracownik
@Ktoś

Pewnie tylko wylał żale w internetach, a nie miał zamiaru realnie działać. Ja mam pewne informacje, tudzież dowody, które można by spożytkować. Na razie zrobię to we własnej sprawie w sądzie pracy, jakby ktoś chciał się podłączyć - zapraszam, namiary znajdziecie w jednym z moich poprzednich wpisów.

Hardy Nowy wpis
Były pracownik
@Ktoś

Sprawy się mają tak, że interes się zwinął ????

Pytanie
 Pytanie

Jak jest z pakietem medycznym w Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce? Można dołączyć rodzinę?

M-Co
Inne
 Pytanie
@Pytanie

Istnieje jeszcze takie coś jak Bocar?

Morel
 Pytanie

Witam Kogo z kierownictwa hali zwolnili? Podobno jakiś grubszy temat

Morel

Nie wiem pytam Niemcy nie reagują na to co się dzieje? Kim Leszek był? Kiero hali?

Ed Harris
@Morel

Leszek był kiedyś kierownikiem hali, później przekierowali go na dział przygotowania produkcji/zaopatrzenia ale też coś w stylu kierownika. Niemcy nigdy nie reagowali, to jest prywatny folwark K.O. Skąd wiesz o tej akcji? Pracujesz tam?

1
Morel
@Ed Harris

Nie ale wiem to i owo. Młodej krwi brakuje a pewnie ko wszystko blokuje z tego co piszecie. Nie znam jedynie waszej struktury. Opisze ktoś?

Ms
Były pracownik
 Pytanie
@Ed Harris

Kto miał reagować? prezes Ozdzysnki najlepszy kolega i kompan od KO?

Pytanie
 Pytanie

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

M-Co
@Pytanie

Na jakie stanowisko? To ważna informacja, bo np. księgowej nie zapytają o to, jakimi metodami potrafi spawać.

Zofia
@M-Co

@M-Co handlowca. O ile są teraz poszukiwani, a liczę, że dowiem się tego od Ciebie. Zdaje się, że pracujesz w Bocarze?

M-Co
@Zofia

Co do handlowców, to jest kolejny dział, który KO uważał za zbędny. Nie wiem czy kiedykolwiek zatrudnił jakiegoś handlowca, a więc marne szanse.(usunięte przez administratora)Tego można było się spodziewać po sposobie jej zarządzania, a co przepowiedziałem w moim pierwszym poście tutaj.

2
Agata

@morel skąd masz takie informacje ?

M-Co

Witam ponownie wszystkich, widzę po pojawiających się opiniach, że wiele osób zostało poszkodowanych przez Bocar. Sposób postępowania z pracownikami jest tam eufemistycznie ujmując - nieodpowiedni. Mając to na względzie i będąc jednym z weteranów tego forum czuję się zobowiązany, żeby zacząć działać. Taka patologia w prowadzeniu polityki kadrowej nie może dalej postępować. Proszę wszystkich którzy mają pretensje, uwagi na temat działania firmy Bocar o kontakt tutaj w odpowiedziach lub na maila: bocar.end@gmail.com. Być może uda się w ten sposób poprawić warunki w tej firmie, jeśli nie dla tych którym już zaszkodzono, zwolniono pod byle pretekstem, zaszczuto, sponiewierano, to przynajmniej dla tych, którzy w przyszłości będą mieli do czynienia z Bocarem. Pozdrawiam

ŚmiechuWarte

Totalni idioci od samej góry do podwładnych tępaków na dole... O tym oboziku pracy mozna napisać książkę - parodia firmy. Ludzie z firm zewnetrznych w miare ok ale te luje bocarowskie ( nie wszyscy lecz prawie...) zachowują się jakby tylko ten jeden zakładzik był na Górach, w okolicy czy w Polsce. W (usunięte przez administratora) by wleźli prezesikowi wrednemu i to po ciężkim sraniu. Firemka zakłamana a ludzie wredni począwszy od K.O potem kierownictwo śmieszne - bezmózgi totall i na końcu brygadziści od siedmiu boleści - dział spawaczy... Może wstrzymam się od komentarza bo za dużo by się chyba napisało prawdy na ich temat... Powiem krótko ten OBOZIK AUSHWITZ na ul. Zagórskiej w T. G omijać szerokim łukiem. Na marginesie - pozdro dla prezesiiiika, kierownika i ekipy brygadzistów bocaru.

Gość
@ŚmiechuWarte

Śniechu warte pewnie został zwolniony i dlatego pluje jadem na prawo i lewo. Nazywać firmę (usunięte przez administratora) to lekka przesada, kto cię gościu tam trzymał na siłę. Nie podoba się to dowidzenia, ale widocznie bardzo dobrze było, ale się skończyło i to cie boli. Jeśli w okolicy TG jest tyle firm w podobnej branży to czemu tak długo zwlekales z odejściem, może napiszesz, ciekawi jesteśmy. Pewnie jeszcze nie pracujesz tylko wylewasz smutki w necie i patrzysz na telefon, z nadzieją że ktoś jeszcze zadzwoni i będziesz mógł wrócić.

Creation
@Gość

#Gość Ludzie z firmy BOCAR!! nie kompromitujcie się!! Jeszcze macie czelność odpowiadac perfidnie na prawdziwe opinie pracowników!!! Byście się wstydzili!! Za grosz nie macie wstydu!! Skończy sie ta wasza firemka!!!

ŚmiechuWarte
@Gość

Haha człowiecze ja już dawno się SAM stamtąd zwolniłem bo nie mogłem patrzeć na to co się w tym (usunięte przez administratora) dzieje. Również chętnie dołączę się do zbiorowego pozwu przeciwko tej śmiesznej wręcz obłudnej firemce. Czas zamknąć ten BURDELLL!!!!!!!!!! Pozdro

Pytanie
 Pytanie

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

M-Co
@Pytanie

Różnie to bywało, wiadomo - okres próbny 3 m-ce obowiązkowy. Niektórzy dostawali od razu po tych 3 miesiącach, ale w zdecydowanej większości były kolejne umowy terminowe na rok lub 2 lata. Jednak "umowa na stałe" to termin ryzykowny w zastosowaniu do BOCARu, ponieważ były przypadki, że nawet umowy na czas nieokreślony były wypowiadane już po niecałym miesiącu czy dwóch. Taki urok, cóż zrobić.

Zofia
@M-Co

@M-Co Możesz powiedzieć, dlaczego wypowiadane były umowy z Bocar GmbH? Z góry dzięki.

M-Co
@Zofia

Zacznę od tego że firma istnieje nieco ponad dwa lata, więc jeszcze nie minął ustawowy termin 33 miesięcy po których pracodawca musi zatrudnić "na stałe". Wiele firm na dorobku, w tym oczywiście Bocar, wykorzystuje ten termin, a przynajmniej stosuje po próbnym 2 lata umowy na czas określony. Większość umów po okresie próbnym z jakimi się spotkałem w Bocarze to były umowy na 1 rok, sporadycznie na dwa lata i równie sporadycznie na czas nieokreślony. Zasada była dosyć prosta - dobry pracownik, absolutnie niezbędny (brak kogoś na zastępstwo) i bezgranicznie przyjazny szefowi mógł liczyć na umowę na stałe. Trzeba pamiętać o współistnieniu tych trzech cech, bo dwie to za mało. W przynajmniej kilku przypadkach szef dawał wybór "rok, czy na stałe". Każdy wybierał co chciał i rzeczywiście było później tak w umowie. Wracając do sedna - umowy na stałe wypowiadane były zazwyczaj z oficjalnego powodu "nie wykonywanie obowiązków służbowych" i później wyliczanka szczegółów zależnie od działu. Problem jednak w tym, że obowiązków na jednej osobie spoczywało tyle, co powinno być podzielone na 2 lub 3 pracowników. Finał był taki, że zawsze było się do czego (oficjalnie) przyczepić. Generalnie dopóki byłeś w dobrej komitywie z szefem, raczej ci nic nie groziło. Problem pojawiał się kiedy zdarzyło się popełnić jedno z "wykroczeń", jakie przywoływałem w swoim pierwszym komentarzu tutaj.

M-Co

BOCAR GmbH to temat rzeka ...ale rzeka bardzo zanieczyszczona. U źródeł tego zanieczyszczenia stoi dyrektor oddziału niejaki K.O., który jest głównym mącicielem w firmie. Obserwując firmę prawie od początku, można było mieć nadzieję, że będzie z tego coś wielkiego. Zachęcająco brzmiał "niemiecki kapitał", który inwestuje w Polsce. Na początku myślisz "ekstra" - niemiecka firma i zarobki nie najgorsze. Szybko osiągnięta współpraca z największymi zakładami górniczymi i remontowymi w tej branży. Zaskakująco szybko, ale była to jednak zasługa zewnętrznego sprawnego menadżera, który miał kontakty w tej dziedzinie. Ów sprawnego menadżera dosyć szybko zniechęcił do siebie pan K.O., gdyż poczuł się zagrożony ze swoimi ograniczonymi umiejętnościami w prowadzeniu firmy produkcyjnej. Niechęć K.O. do wprowadzenia podstawowych usprawnień i uporządkowania sytuacji w firmie, spowodowała że menadżer podziękował za współpracę. Z resztą mu się nie dziwię, bo współpraca z K.O. była bardzo toksyczna. Ignorancja w prowadzeniu firmy, hurraoptymizm, nastawienie na jak najszybszy zysk powodowało, że firma narażała się na śmieszność i wysokie kary. Nierealne terminy zamówień i brak zatrudnienia odpowiedniej liczby pracowników powodowały, że cały zespół pracował w ciągłym stresie i na ogromnych nadgodzinach. Sobota, niedziela? Zapomnij o wypoczynku, firma cię potrzebuje! O dziwo mimo takiego stylu kierowania firmą jakoś to funkcjonowało. Była to jednak zasługa wysiłków pewnej grupy zaangażowanych pracowników, którzy poświęcali się i swój wolny czas, żeby firma mogła się rozwijać. Co najciekawsze, wszystkich tych ludzi pan K.O. po kolei postanowił się pozbyć. Kiedy wykazywałeś się inicjatywą, dobrym pomysłem wchodząc w polemikę z szefem, ten stawiał krzyżyk na człowieku. Jeśli widząc swój ogrom pracy włożony w firmie odważyłeś się wspomnieć o podwyżce - twoje dni w firmie były policzone. Zdarzyło ci się zachorować? Wiedz że jesteś na cenzurowanym, pan K.O. nie lubi chorowitych pracowników uważając, że człowiek przed 50-tką nie powinien w ogóle chorować. Jeśli z któregokolwiek ww. powodu mu podpadłeś, zaczynała się szemrana kampania przeciw tobie. Nie dowiedziałeś się bezpośrednio co jest nie tak, tylko wszyscy dookoła o tym mówili. Pomówienia, że się nie nadajesz, że się nie przykładasz do swoich obowiązków... O swoim zwolnieniu najszybciej można się dowiedzieć ze strony Urzędu Pracy. Jeśli widzisz tam ogłoszenie na twoje stanowisko to wiedz, że na pewno nie szuka dla ciebie pomocnika. Najgorsze jest to, że K.O. jest na tyle dwulicowy, że do samego końca potrafi do ciebie podejść z uśmiechem na twarzy i zapytać "jak leci", żeby nazajutrz bez ostrzeżenia wręczyć ci wypowiedzenie. Obecnie zatrudniani są tylko młodzi, niedoświadczeni, którzy nie przeciwstawią się szefowi. Ale jak się wychylą - patrz wyżej co się stanie. Obiektywnie stwierdzę, że spawacze miewają się tam dobrze, bo tylko ich uważa za niezbędnych. Przecież ktoś tą robotę fizycznie musi wykonać, ale wszystko wokół - w mniemaniu szefa można szybko zastąpić. Takie postępowanie skutkuje brakiem odpowiedniej kadry nadzoru technicznego, brakiem działu handlowego i kooperacyjnego oraz brakiem odpowiednich kwalifikacji pracowników produkcji. Takie stan rzeczy najprawdopodobniej spowoduje rychły upadek "imperium" K.O., a ten wróci do handlu złomem po drugiej stronie terenu Zametu. Musicie też wiedzieć, że BHP i sprawy pracownicze to główne pole do szukania oszczędności w firmie. Wielu pracowników produkcji rezygnowało w obawie o swoje zdrowie. Jeśli nie przeszkadza ci nadmierne zapylenie, albo gryzący zapach farby, którą właśnie obok was malują konstrukcje, to możesz spróbować.

2
HO
@M-Co

Tak,to niesamowite co dzieje się w tym obozie pracy.Najgorsze jest to,ze prezes firmy z Niemiec, jest nieświadomy tego jaką władze absolutna ma(usunięte przez administratora)i jak obchodzi się z pracownikami,no bo kto mu sie poskarży?Który się odważy przeciwstawić totalitaryzmowi? Najlepsi pracownicy, którzy tworzyli te firmę albo sami się zwolnili albo Pan K.O z uśmiechem na twarzy ich się pozbył,bo poprosili o podwyżkę.Jeden podobno tak się przejął że trafił do szpitala z problemami kardiologicznymi.Tyle potrafi Pan(usunięte przez administratora)

PO
@HO

Ten co się tak przejął, średnio dwa razy w mc: bywał na ostrym dyżurze, hipochondryk i tyle.

DW
@PO

Hipochondryk?wiesz w ogole co to znaczy?idż się lecz czlowieku,albo predzej cie Dyktator wykonczy

BC
@DW

Myślę, że na leczenie dla tego kogo już za póżno.Smaruj dalej jak smarowałeś a dojdziesz wysoko!

sztajger
@M-Co

Dobry wieczór/dzień dobry, troszkę nie rozumiem takiej wypowiedzi o Panie K., to co boli należy powiedzieć prosto w twarz, nie ładnie jest mówić o kimś za plecami, bynajmniej mnie tak wychowano, najłatwiej jest dobić bezbronnego. W spawalni zawsze jest brud i pył spawa się w osłonie.. troszkę teorii "Zanieczyszczenia gazowe tworzone są głównie przez tlenki azotu (NOx), tlenek węgla (CO), ozon (O3), fluorowodór (HF) i chlor (Cl2). Tlenki azotu w procesach spawania metali powstają w wyniku działania wysokiej temperatury łuku to taki charakter pracy, wystarczy ubrać maskę i korzystać ze sprzętu ochronnego, ogólnie praca spawacza jest bardzo szkodliwa i trzeba mieć tego świadomość podczas podjęcia pracy" oczywiście można zapobiegać stosując odpowiednie wyciągi nad stanowiskami spawalniczymi, udoskonalać zakład ale to nigdy nie daje 100% skuteczności, Ci którzy narzekają na ten brud to zapraszam do kopalni... lub do spawania aluminium to gwarantuje szybkie wypadanie zębów, to będzie czysto zapewne i w jamie ustnej i na dole na miejscu pracy:) Mało tego na jednej z nowocześniejszych spawalni są nowe wyciągi odpowiednia wentylacja, nakaz używania masek ochronnych, a i tak chłopakom po 20latach wypadaja zeby. Metale mają negatywny wpływ na człowieka Generalizując praca fizyczna w przemyśle ciężkim czy to spawanie, huta, wydobycie jest szkodliwa, więc myślę, że nie ma co narzekać, tylko zadbać o siebie i chodzić w masce, okularach ochronnych, pozdrawiam

M-Co
@sztajger

Kolego sztajger, nie wiem czy jesteś w Bocarze szeregowym robolem, majstrem, czy innym magikiem, ale z tego co piszesz to albo nie miałeś okazji poznać prawdziwego oblicza K.O., albo jesteś na tyle mało spostrzegawczy, że go jeszcze nie widzisz. Wycieczki typu "to co boli należy powiedzieć prosto w twarz, nie ładnie jest mówić o kimś za plecami" też sobie daruj, bo ja w przeciwieństwie do innych zawsze mówię otwarcie o wszystkich problemach w firmie. Tyle że taka postawa właśnie nie jest na rękę K.O., on wszystko wie najlepiej, nie znosi sprzeciwu i nie ma innej opcji, chociaż często popełnia dziecinne błędy. Taki sobie mały podwarszawski cwaniaczek, lawirant z nierealnymi marzeniami odnośnie produkcji, wierny sługa prezesa i tyle. Proszę nie zarzucać mi znowu, że mówię coś za plecami, bo najzwyczajniej w świecie nie mam okazji przekazać tego osobiście. Wracając do wywodu o szkodliwości spawania - ameryki nie odkryłeś, ale ujawniłeś brak logiki. Najpierw piszesz, że nawet w nowoczesnych spawalniach z najlepszymi środkami ochronnymi, o wysokich standardach BHP i tak ludzie się trują, a później dodajesz na końcu brzmiące jak żart "wystarczy założyć maseczkę oraz okularki i będzie gitara". No chyba jednak nie, tym bardziej, że Bocarowi daleko do nowoczesnej spawalni z wszelkimi środkami ochrony ogólnej i osobistej.

BC
@M-Co

Kolego M-co święta prawda. Cwaniaczek, co się nie zna na robocie spod Warszawy i żadnego kontaktu na zlecenia nie załatwiał sam.Sorki, dwóch cwaniaczków-jeszcze brat.

1
Kos

Z ciekawością czytam te przepychanki słowne byłych i obecnych pracowników Bocaru.

BC
@Kos

No to skoro tak z ciekawościa czytasz, to ujawnij się Gościu i sam się wypowiedz

OP

Popracowalem tam kilka dni i ani minuty dlużej!Ta firma to dno.Panie O!Wracaj pan skad pan przyszedl a zostaw niewinnych ludzi w spokoju.

1
OP
@OP

Firma Bocar to firma z przyszłością, dobre zarobki, pełne ubezpieczenie, wypłata na czas. Stabilizacja to najważniejsze, tylko jeden podstawowy warunek, jak w każdej firmie, trzeba pracować na nie w kulki lecieć.

1
M-Co
@OP

Zgodzę się z trzema punktami tej wyliczanki. 1. Są w miarę dobre zarobki (choć już coraz mniejsze wg tego co było na początku) 2. Pełne ubezpieczenie też 3. Nie zdarzało się żeby wypłaty były opóźnione Ale: 1. Stabilizacja to jakiś żart, większej rotacji jak w Bocarze w życiu nie widziałem. Ponadto branie na kark nierealnych zleceń na pewno nie wpływa na stabilizację w pracy. 2. Ludzi którzy najbardziej przykładali się do swoich obowiązków już tam nie widzę, więc gadka, że trzeba pracować a nie w kulki lecieć to nadużycie 3. Nie ma wypłacanych nadgodzin w pełnym wymiarze, a na nadgodzinach opiera się cała firma. 4. BHP to fikcja, najważniejszy jest zysk firmy.

BC
@OP

Ile dostaleś podwyzki od KO za takie kłamstwa tutaj?Parodia!

1
Adam

Witam ile można zarobić na wytaczarce cnc?

Ww
@Adam

Zalezy czy jestes wiarygodnym i spokrewnionym ziomkiem od ojca dyktatora K.O

1
croos
@Adam

Dużo jeśli masz doświadczenie ,pracowałeś z rysunkiem technicznym,narzędziami pomiarowymi,*Dbanie o jakość i efektywność produkcji *Dbałość o utrzymanie właściwego stanu technicznego maszyn i narzędzi *Wykonywanie detali jednostkowych i kontrola jakościowa produkowanych elementów zgodnie z dokumentacją techniczną

AZ

Brud, smród i ubóstwo. Omijajcie z daleka

BB

Atmosfera między pracownikami bardzo fajna,ale nic oprócz tego.Wszechobecny monitoring,wejścia i wyjścia na kartę oraz dyrektor nie umiejacy sobie poradzić.Nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Tarnowskie Góry

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

  Zobacz opinie na temat firmy Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
1.6/5 Na podstawie 15 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Kościelna 20
  42-609 Tarnowskie Góry
 • NIP: 2050003697 REGON: 243224464 KRS: 0000456882
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 684 366
 2. pracuj.pl 3 489 318
 3. olx.pl - praca 2 904 336
 4. Jooble 1 942 704
Bocar GMBH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Przejdź do nowych opinii