Opinie o "Norlys" sp. z o.o. w Nowy sącz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie "Norlys" sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w "Norlys" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "Norlys" sp. z o.o. w Nowy sącz

Trzeba naprawdę coś z tym wkoncu zrobić nie można przecież zarabiać coraz mniej gdzie wszystko takie drogie! Co oni myślą że zaraz może będziemy prosić o nadgodziny bo będziemy chcieli zarobić na życie?! Tak to sobie wymyślili? Sam dyrektor od wagonów zarabia pewnie tyle co zwykły pracownik w rok i się śmieje z nas. Wypad z nim za burtę tego jak ktoś nazwał Titanica!

Popiołek

Oj tam, przecież z głodu nikt jeszcze nie umarł, bramy nowe są, hala nowa jest, czy łódka jest to nie wiem, kosze na halach są. Ewidentnie kryzys jak widać. Jeszcze taki ładny, świecący napis Norlys nad górną portiernią też jest. I nie zapominajcie drodzy (usunięte przez administratora)... Tzn pracownicy że na wasze miejsce czeka jeszcze 50 innych, co ja mówię, 100 innych i na pewno lepszych bo na start dostaną więcej niż pracownik po 10 latach pracy.

Sprośna Zuzia

I dalej wpisy o Panu pidzej są usuwane, o strajku ,no (usunięte przez administratora) normalnie, się pytam gdzie zarząd jest , czy umyślnie pozwalają na tak kontrowersyjne zarządzanie, najpierw gościu co źle liczył wagony a teraz gość co wyspecjalizował się w monitoringu

To co się dzieje w tym zakładzie bo firmą tego nie nazwę to kpina i barbarzyństwo. Wyzysk pracowników. (usunięte przez administratora) nas na każdym kroku.

Mobbing Pawła J

Post został usunięty będę dodawał do skutku. Widać, że wolości słowa tutaj nie ma. A więc post się tyczy Pawła (Monitoring) J. Jeśli to prawda co się wydarzyło w czwartek to się zastanowię czy tego nie zgłosić do odpowiednich instytucji. A więc z tego co wiem to Pan Monitoring podgląda nas w kamerach jak pracujemy. Ale po co? Wymagasz od ludzi żeby pracowali na 100% jak przez ostatni rok nie było podwyżki (chyba, że "13" dla was) małe premię. Naprawdę powinieneś się leczyć. A czemu uważam, że to prawda? A więc nasz geniusz zamontował kamerę WYPOŻYCZLNI na CNC tłumacząc się, żeby łatwiej było znaleźć brygadzistę. I czy ty słyszysz to co mówisz? Serio myślałem, że jak zostaniesz dyrektorem to się coś zmieni... i się zmieniło na gorsze :( Proszę was nie przyprowadzajcie nikogo do firmy. niech się inni tym martwią. Szkoda, że nie mają dla nas szacunku i traktują nas jak (usunięte przez administratora). Ja nwm ludzie nie mają sumienia, że płacą ludziom co pracują tutaj parę lat najniższą krajową mniej niż nowym, a sami jeżdżą sobie na wakacje (PREZES) A nam mówią, że straty przynosimy. A tylko przypomnę że doszła nowa hala i nowe bramy. W biurach dziewczyny też fajnie mają wygodny fotel, kawka, pogawędki, kilimka działa, ładny uśmiech i cyk premia jest i cyk podwyżka. A przypomnę tylko, że w tym tygodniu na odlewni będzie z +50stopni i to wszystko za 3500zł. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem to jest tylko moją opinia. Nie usuwajcie wiadomości bo co jakiś czas będę dodawał jeszcze raz.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w "Norlys" sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Masakra

Chcą podnosić wydajność ale chyba zapomnieli że pracownicy widzą swoje kwity i ceny wszystkiego wokół jal na naszych oczach wszystko idzie do góry oprócz pensji hmm zamiast co raz więcej zarabiać no to zarabiamy co raz mniej. Tymi premiami to co najwyżej można się podetrzeć i spuścić w ubikacji. Jak to jest że pracownicy którzy robią kilka lat, mają doświadczenie w tym co robią no i po prostu znają się na rzeczy nie trzeba nad nimi stać zarabiają przysłowiowe G nie mając nawet najniższej krajowej na papierze. Nowy na wstępie ma więcej na umówię od starego pracownika haha kpina. Inwestycja nad Inwestycją, zamówienia nad zamówieniami, tiry codziennie wyjeżdżające z grubym towarem... Cnki nie mogą się wyrabiać ze sztukami bo tyle jest zamówień że głowa mała. Dawać (usunięte przez administratora) pieniądze!!! Jeszcze jedno, te podwyżki ile już przeciągają mówiąc że nia ma pracy? Coś mi się zdaję że mija (usunięte przez administratora) półtora roku jak jesteśmy okłamywani a w między czasie jeszcze zrobieni na 3/4. Dobra decyzja o odejściu. Trzymajcie się tam i zrobicie w końcu całymi działami strajki i kierujecie się w stronę biurowca!

Emila

Widziałam ofertę na stanowisko ślusarza narzędziowego. Czy ktoś był już na rozmowie? W jakiej atmosferze przebiega? Brat rozważa aplikacje ale nie ma doświadczenia i zastanawiamy się czy jest sens wysyłać dokumenty. Zna ktoś widełki płacowe? W ogłoszeniu jest tylko że pełny etat.

Wc Majster
@Emila

Najnizsza krajowa, chociaż w sumie podbno Ci nowi dostają więcej niż pracownicy Co robią po 10,15 lat.

Obudźcie się!

Ludzie! Czy jesteście zadowoleni z waszych żalosnych pensji? Wszystko drożeje w bardzo szybkim tempie, pensje zamiast rosnąć maleją! Podwyżki obiecane cały czas są odciągane w związku z tym jesteśmy już ponad rok odciągani od nich, przy tym zarządzie raczej nic dobrego nie będzie! Premie w zakładzie? Za te ochłapy nawet samochodu do pełna nie można zatankować a co dopiero zabrać rodzinę na niedzielny obiad do restauracji. Siedzicie cicho tak jakby wam to pasowało. Trzeba coś w końcu z tym zrobić a nie narzekać po kątach! Odkąd przyszedł konduktor liczący wagony w poprzedniej firmie wszystko się sypie. Mydlą wam oczy że brak sprzedaży cały czas a zwróćcie uwagę ile tirów z towarem odjeżdża każdego dnia. Cały czas nowe bardzo drogie inwestycje np. Ostatnio założona fotowoltaika z jednych lepszych firm na rynku. Dalej mam wam tłumaczyć jak jesteśmy wszyscy robieni jak chcemy??? Zbliża się powoli sezon zimowy. W tamtym roku pokazaliśmy wszyscy jak mogą nas łatwo zastraszyć gdy nie podpiszemy aneksów na 3/4. Myślicie że w tym roku tak nie zrobią żeby mieli zastrzyk extra gotówki na dobrą zabawę gdy my w tym czasie będziemy dotleniać się w zakładzie super powietrzem które nas zabija? Szkodliwe w tym całym zadymieniu? Co to jest? Łapówka dla kontroli

Irena
@Obudźcie się!

Ale jak to możliwe, że premie maleją? I od jak dawna nie było tych podwyżek, o których wspominasz? Mąż chcę aplikować do firmy, bo szukają teraz obecnie operatora CNC - to ile można zarobić na tym stanowisku? Bo w ogłoszeniu piszą tylko, że podstawa plus premia

Popiołek
@Irena

@Irena, normalnie ???? tam pisze, premia " Uznanioea" Więc jak ktoś uzna że nie ma premii lub ma być mniejsza to tak zrobią. Ostatnio premia od dwóch miesięcy wynosi zawrotne 7% czyli +/- 200 zł. Podwyżk nie było od 1.5 roku i są dalej odroczone mimo inflacji i wzrostu cen dosłownie wszystkiego. Earto dodać że firma ma przypadkiem rekordową sprzdaż ????. A zarobki? Aktualnie +/- 2800 gdzie jeszcze pół roku temu można było mieć +/- 3,300 nie wspominając że w normalnych firmach z tego co można przeczytać ( ofc nie w Nowym Sączu) taki operator powinien zarobić od 4k w górę.

Waldemar
@Popiołek

Sprzedaż nie zawsze przekłada się na zyski i rentowność... można robić 2x więcej sprzedaży, ale co z tego jak koszty będą 2,5x wyższe?

Lucyfer

Za czasów poprzedniego dyrektora na dziale odlewniczym według mnie było lepiej , wypłaty były wyższe , co miesiąc mniej więcej 3500 zł( czasy przed inflacja) , można było robić soboty ,premie były o wiele wyższe.Byly dyrektor nie miał głupich pomysłów (13) ,kiedyś pracownicy mieli powód do wydajniejszej pracy, obecnie stawki są tak niskie że muszą dopłacać ludziom do najniższej krajowej.Odkad jest nowy dyrektor Paweł J jest wiecej zamieszania, są zgrzyty między pracownikami ,a wyżej postawionymi (ustawiaczami,brygadzistami,technologami ,kierownikami) Jesli chodziło dyrektorowi o skłócenie pracowników oraz działów to mu się to udało ,szkoda że mu tak dobrze nie idzie z tematem podwyżek u prezesa !!!

Upadły
@Lucyfer

Czego oczekujesz od człowieka który awans na stanowisko zdobył dzięki, no właśnie dzięki czemu??. Chłop mówił, że nie ma podwyżek bo nasze działy przynoszą straty lecz na obiecane "13" mają pieniądze. I czy chłop na równo pod sufitem? Jeśli załatwi nam podwyżki nie 1-2 zł tylko większe (infalcja daję popalić) Zmienię o nim zdanie na razie jest dla mnie..... Dawno tak źle w naszej firmie nie było. Robiłem jeszcze trochę za czasów pana Mieczysława i masz rację było lepiej. I tu nie ma co się obrażać panie Pawle jest pan dyrektorem pasuję coś zrobić dla operatorów.

Laik
@Upadły

Upadły po pierwsze to nie twoja firma(zakład ) po drugie jak przyszedłeś z limatermu za Mieczysławem to powinieneś odejść równo z nim a nie nażekać na zarobki PS.r(usunięte przez administratora)ą bandę na odlewni żeby nie narzekali Prezesie !!!

Zenek
@Laik

Zwolnić wszystki. Ludzie walą drzwiami i oknami. Non stop są nowe przyjęcia. Starych pracowników zwolnić bo kręcą tylko afery. Przyjadą nowi i w mig ogarna cała robotę. I tak doświadczonych operatorów którzy wiedzą o co chodzi zostało niewielu. Ludzi którzy przyszli za Mietkiem z limathermu też zostało niewielu. A co do dyrektora. Może od razu był zatrudniony z myślą o tym że Mietek odejdzie. I z tąd ten awans. I może przed nim nie da się ukrywać pewnych spraw tak jak przed Mietkiem. Jest nowy i chce wprowadzić swoje zasady. Oczywiście mógł by postawić się prezesowi i powiedzieć albo podwyżki dla pracowników albo się zwalniam Ale raczej tego nie zrobi.

Zwolnić to ciebie
@Zenek

Żyjemy w czasach gdy każdy ma prawo do własnego głosu. To że tobie się nie podobają wpisy które są w 100% prawdziwe to już twój problem a nie zwolnienia haha śmieszny jesteś. Walą drzwiami i oknami więc gdzie są ci nowi ludzie co przychodzą na dzień próbny i w połowie uciekają do domu???

Sylwia

To teraz już w ogóle nie da rady pracować w sobotę, nawet jak ktoś się bardzo uprze? O ile wg Ciebie powinni podnieść pensje żeby chociaż nowi pracownicy zostali na dłużej? A co masz na myśli pisząc o podejściu do ludzi?

Ewelina

Szukają jeszcze do pracy operatora CNC? Bo znalazłam jakaś ofertę z kwietnia i nie wiem czy nadal można się zgłaszać. Dajcie znać bo chce podesłać bratu. I tak w ogóle to może już ktoś był na rekrutacji i wie ile proponują na start bo nie podali widełek w ogłoszeniu? I czy długo ciągnie się rekrutacja?

Zniesmaczony

Może Pan Paweł ma kilka biznesów i swoją pracę traktuje jako hobby? Bo jak można opowiadać takie bzdury ludziom, zwłaszcza gdy się wpadło na tak fantastyczny pomysł "13" ,na nic gorszego nie mógł pan wpaść, no chyba że "14" w przyszłym roku.Kwiestia awansu też jest ciekawa, bardzo szybko i spektakularnie się to Panu udało,zapytałbym jak do tego doszło, ale chyba wolę nie wiedzieć.I niech Pan skończy już opowiadać o tych stratach,bo to już nawet śmieszne nie jest, jakoś w poprzednich latach było mniej roboty ,mniej zamówień a dało się załatwić podwyżki i to czasem dwa razy do roku!!I nie wiem czy Pan lubi być w centrum uwagi,ale jak tak to się Panu to udało,mówią o Panu w całej firmie.I jak Pan myśli raczej dobrze czy źle?Oczywiście pytanie retoryczne.

Dawna Era

Dzięki nowym pomysłom dotyczącym dodatkowych pieniędzy dla "miszcza" oraz ustawiaczy wróciła dawna Era tuszowania braków. Zastanawia mnie jedno dlaczego nadal nie ma sensownych podwyżek??? Zapomniałem że trzeba jeszcze więcej zgarniać pieniędzy na swoje zachcianki może w tym roku nowy statek zamiast jachtu jak myślicie? Zwykłym ludziom dalej rzucajcie te ochłapy. Na naszych głowach jest utrzymanie rodzin! Najlepiej Niech żyją od pierwszego do pierwszego po mimo gdyż są najlepsze sprzedaże w historii firmy oraz nowe większe stawki za elementy. Róbcie tak dalej to za niedługo sami będziecie obijać detale bo powoli każdy ewakuuje się z tych toksycznych warunków ( Tutaj też dobra wypchana koperta siada na kontrolach byleby nie stworzyli "toksycznych warunków" )

Brajanek

Panowie i panie na dziale odlewni oraz CNC doszło do przełomu! Będą podwyżki!!! Ale nie dla operatorów;) Do genialnego po pomysłu wpadł nas piękny dyrektor mr. Paweł. A więc pomysłem jest danie "13" dla kogo? Oczywiście dla ustawiaczy/brygadzistów/mistrzów (Adam xD) i pewnie wyżej postawionych "pracowników". Podobno żeby dostać "13" my Operatorzy musimy utrzymać 80% wydajności oraz powinna być mała brakowość. Rozumiecie to dziewczyny na odlewni będą pracować w lecie przy +40stopni żeby taki Adam, albo jego niższy kolega dostali "13", a pieniędzy dla operatów nie ma. Ma nadzieję, że operatorzy przejrzą na oczy i spadną z wydajnością. Fajnie was tam traktują:) Pozdrawiam

A jakim cudem ta firma przeszła inwentaryzację? Tam nic się nie zgadza ale kto może ten zamiata wszystko pod dywan. Śmiejecie się pracownikom prosto w twarz a dla wielu te wasze 3/4 to może być jak gwóźdź do trumny.

Precz z Zakałą

A Pan Dyretor Zakłczyk oddał choć złotówkę? Siedzi na pełnym i premie ma pełną i nas ma w (usunięte przez administratora) byle się nachapać

Dyrektor Zakałczyk
@Precz z Zakałą

A jak ten Marecki stał się Dyrektorem? Pojechał do Anglii na magazyn i wrócił dyrektor? Za moich czasów na sprzedaży nie dawał rady

Moze pomoze

Niech ktos zrobi porzadek z tym pseudo dyrektorem zarzadzajcym . Kazda jego decyzja kosztowna na samym magazynue doprowadzil do strat na 0.5 miliona nie zna sie na niczym i nawet sie z biura nie wychyla a jego pensja zjada wyplate polowy zakladu. Niech ktos wkoncu cos zrobi zanim rozlozy cala firme

Prezesie!
@Moze pomoze

Prezesie niech Prezes przejrzy na oczy - ten dyrektor zarządzający to zakała bez niego firma nigdy nie miała problemów, nigdy nie mieliśmy pól etatów czy ćwierć etatów i dało się żyć godnie. Albo nie wie co robi albo zrobił Prezesa niczym Zawisza Czarny - dużo dobrych rak do pracy już odeszło i szykują się następni.

Dyrektor Zakała
@Prezesie!

3 dni nie było dyrektora i jesteśmy na pełnym:) Jakby tak go dłużej nie było może by choć premia skoczyła w górę albo i nawet podstawa.

Jogi

Zastanawiam się nad podjęciem pracy u Was na odlewni i chcę znać opinie pracowników jak wygląda u was na dziale praca. Interesuje mnie najbardziej kilka kwestii: - jakie umiejętności / doświadczenie wymagane są od kandydatów? - jak wygląda wdrożenie nowego pracownika? - czy pracownicy uczestniczą w kursach / szkoleniach? - jakie są perspektywy rozwoju? - na jakie podwyżki wynagrodzenia można liczyć co roku? (inflacja robi swoje). Proszę o opinię zwykłych pracowników, bez frustracji tylko jasna odpowiedź. Dzięki z góry

XYZ
@Jogi

Odpowiadając na Pana pytania: 1. Możesz nie mieć skończonej szkoły podstawowej, ważne abyś umiał się rozmawiać oraz pisać ( Myślenie logiczne będzie dodatkowym atutem) 2. Wdrożenie nowego pracownika wygląda tak że wchodzisz na halę razem z przełożonym przedstawia ci na szybko co się dzieje i koniec ( liczy się szybko skończone przedstawienie pracy ponieważ trzeba liczyć rekordowe słupki w exelu. Jakbyś posiadał maskę gazową będzie to dla twojego zdrowia duży PLUS). Gdy podejmiesz się pracy będziesz miał rzucone kilkadziesiąt ksiąg żebyś przeczytał jak ci się będzie chciało. Dodatkowy podpunkt. Uważaj na słynnego pseudo mistrza. Narazie go nadal nie ma, nie wiadomo kiedy wróci. Najlepiej jakbyś zawsze miał przy sobie dyktafon. Przy składaniu mobbingu do PIPU bardzo ci się te dowody sprzydadzą. 3. Jeśli będziesz pupilem oraz kretem jak (Duży Ma..c..k) możesz liczyć na wyższe premie nic nie robiąc. W stronę rozwoju osobistego nie ma na co liczyć. Nie spotkałem się aby ktoś z pracowników oprócz kierownictwa doszkonalał się w zakładzie. 4. Wynagrodzenia... Zatrudniając się jako nowa osoba możesz liczyć na najniższą krajową ( To i tak więcej jak większość ludzi na tym oddziale którzy są robieni z każdej strony, a do stawki minimalnej krajowej podciągają swoim dodatkiem nocnym oraz żałosną premią za którą nawet nie zatankujesz dobrze fury do pełna )

Robert
@XYZ

Sporo konkretów - dzięki. Dlaczego lepiej mieć własną maskę gazową, w firmie ich nie dają, czy nie są potrzebne? I co z ciuchami roboczymi i innymi środkami ochrony? W końcu to odlewnia. Jeśli możesz napisz, czy są dodatki za pracę w ciężkich warunkach, jakiś posiłek regeneracyjny na stołówce i ile czasu przerwy? Pozdrawiam.

I jak, wiadomo coś już o tej wspomnianej przez kogoś tu podwyżce dla pracowników produkcji? Właśnie miałam napisać o jakieś aktualniejsze info o warunkach, łącznie z tym czy są jakieś dodatki obecnie. Jakieś premie do podstawy dochodzą?

Tak jest

Teraz gościa będzie karetka wywozić jak dyrektor weźmie go na rozmowę. A co będzie jak wpadnie Państwowa Inspekcja Pracy do tego chama od (usunięte przez administratora)?

Grubas
@Tak jest

niech poniesie konsekwencje za swoją dyktaturę i błędy - podaną do wiadomości pracowników. Ilu osobom zrobił krzywdę?! Jak te osoby się czuły, kiedy wyładowywał swoją agresję, bo myślał, że jest ASEM. Teraz niech poczuje na własnej skórze to samo. PTANIE: jak wróci czym będzie się zajmował i jak się rozliczy z godzin pracy? Jak spojrzy ludziom w twarz?

Pomysł

A ja mam propozycję. Skoro nowa hala już stoi, to można teraz zbudować nowy biurowiec! Będzie można zatrudnić jeszcze więcej dyrektorów.

Podwyżki kiedy?

Kiedy będą podwyżki dla całego zakładu oprócz biurowców? Śmiem twierdzić że w takich trudnych, toksycznych warunkach zarabiamy prawie najniższą krajową. Bardzo dużo zamówień, co miesiąc firma dysponuje takim dochodem że aż trudno w to uwierzyć, lepiej sobie kieszenie zapychać niż rozdzielić to dla pracowników dzięki którym to wszystko persperuje! Podobno z Odlewni część pracowników się zwalnia a część zamierza w najbliższym czasie, zarząd zamiast zrobić wszystko aby zatrzymać takich pracowników znających się na rzeczy woli przenieść ludzi, innych działów na ten aby nadrabiali. Tylko pytanie co nadrobią skoro goście od początku będą musieli się wszystkiego uczyć a w tydzień tego nie ogarną. Najważniejsze że słupki w exelu się liczą :)

Co
@Podwyżki kiedy?

CO?!xD przecież mamy się cieszyć że jest pełny etat znowu a nie o podwyżkach myśleć. Nie po to zarząd przy każdej okazji płacze jak jest źle i że sprzedaży nie ma, nie po to zamykają co chwilę działy różne i przenoszą pracowników na inne albo na urlopy wysyłają żebyśmy o podwyżki pytali. Przecież to na pokaz jest żebyśmy myśleli że przecież "nie ma z czego" bo tak jest tragicznie. A pracowników żeby chcieć zatrzymać to trzeba by im właśnie podwyżki proponować, a tak to wolą nowego zatrudnić i najniższą dać. Dokładnie ważne żeby słupki się zgadzały :)

Wojciech

Czy pracownicy firmy Norlys na wszystkich działach są zatrudnieni nadal na 3/4 etatu ? Jeśli tak to kiedy będzie zmiana na pełny etat ?

maniek
@Wojciech

Nic nie zapowiada ze wrocimy na pelny etat. My tyramy na 3/4 a do biura szukaja programisty ze stawka 8000zl i to pewnie na caly etat! Taka to sprawidliwosc!

Paulina
@maniek

Wszyscy są na niepełny etat zatrudnieni? Dlaczego tak to wygląda? Faktycznie pracujecie mniej, czy to tylko taki zabieg ze strony księgowości jest?

Zostaw merytoryczną opinię o "Norlys" sp. z o.o. - Nowy sącz

• Jak się pracuje w "Norlys" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy "Norlys" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "Norlys" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 5 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

"Norlys" sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Zawiszy Czarnego 7
    33-300 Nowy sącz