Opinie o "Norlys" sp. z o.o. w Nowy sącz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie "Norlys" sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w "Norlys" sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż oświetlenia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o "Norlys" sp. z o.o. w Nowy sącz

Mobbing Pawła J

Post został usunięty będę dodawał do skutku. Widać, że wolości słowa tutaj nie ma. A więc post się tyczy Pawła (Monitoring) J. Jeśli to prawda co się wydarzyło w czwartek to się zastanowię czy tego nie zgłosić do odpowiednich instytucji. A więc z tego co wiem to Pan Monitoring podgląda nas w kamerach jak pracujemy. Ale po co? Wymagasz od ludzi żeby pracowali na 100% jak przez ostatni rok nie było podwyżki (chyba, że "13" dla was) małe premię. Naprawdę powinieneś się leczyć. A czemu uważam, że to prawda? A więc nasz geniusz zamontował kamerę WYPOŻYCZLNI na CNC tłumacząc się, żeby łatwiej było znaleźć brygadzistę. I czy ty słyszysz to co mówisz? Serio myślałem, że jak zostaniesz dyrektorem to się coś zmieni... i się zmieniło na gorsze :( Proszę was nie przyprowadzajcie nikogo do firmy. niech się inni tym martwią. Szkoda, że nie mają dla nas szacunku i traktują nas jak (usunięte przez administratora). Ja nwm ludzie nie mają sumienia, że płacą ludziom co pracują tutaj parę lat najniższą krajową mniej niż nowym, a sami jeżdżą sobie na wakacje (PREZES) A nam mówią, że straty przynosimy. A tylko przypomnę że doszła nowa hala i nowe bramy. W biurach dziewczyny też fajnie mają wygodny fotel, kawka, pogawędki, kilimka działa, ładny uśmiech i cyk premia jest i cyk podwyżka. A przypomnę tylko, że w tym tygodniu na odlewni będzie z +50stopni i to wszystko za 3500zł. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem to jest tylko moją opinia. Nie usuwajcie wiadomości bo co jakiś czas będę dodawał jeszcze raz.

Obudźcie się!

Ludzie! Czy jesteście zadowoleni z waszych żalosnych pensji? Wszystko drożeje w bardzo szybkim tempie, pensje zamiast rosnąć maleją! Podwyżki obiecane cały czas są odciągane w związku z tym jesteśmy już ponad rok odciągani od nich, przy tym zarządzie raczej nic dobrego nie będzie! Premie w zakładzie? Za te ochłapy nawet samochodu do pełna nie można zatankować a co dopiero zabrać rodzinę na niedzielny obiad do restauracji. Siedzicie cicho tak jakby wam to pasowało. Trzeba coś w końcu z tym zrobić a nie narzekać po kątach! Odkąd przyszedł konduktor liczący wagony w poprzedniej firmie wszystko się sypie. Mydlą wam oczy że brak sprzedaży cały czas a zwróćcie uwagę ile tirów z towarem odjeżdża każdego dnia. Cały czas nowe bardzo drogie inwestycje np. Ostatnio założona fotowoltaika z jednych lepszych firm na rynku. Dalej mam wam tłumaczyć jak jesteśmy wszyscy robieni jak chcemy??? Zbliża się powoli sezon zimowy. W tamtym roku pokazaliśmy wszyscy jak mogą nas łatwo zastraszyć gdy nie podpiszemy aneksów na 3/4. Myślicie że w tym roku tak nie zrobią żeby mieli zastrzyk extra gotówki na dobrą zabawę gdy my w tym czasie będziemy dotleniać się w zakładzie super powietrzem które nas zabija? Szkodliwe w tym całym zadymieniu? Co to jest? Łapówka dla kontroli

Waldemar
@Popiołek

Sprzedaż nie zawsze przekłada się na zyski i rentowność... można robić 2x więcej sprzedaży, ale co z tego jak koszty będą 2,5x wyższe?

Lucyfer

Za czasów poprzedniego dyrektora na dziale odlewniczym według mnie było lepiej , wypłaty były wyższe , co miesiąc mniej więcej 3500 zł( czasy przed inflacja) , można było robić soboty ,premie były o wiele wyższe.Byly dyrektor nie miał głupich pomysłów (13) ,kiedyś pracownicy mieli powód do wydajniejszej pracy, obecnie stawki są tak niskie że muszą dopłacać ludziom do najniższej krajowej.Odkad jest nowy dyrektor Paweł J jest wiecej zamieszania, są zgrzyty między pracownikami ,a wyżej postawionymi (ustawiaczami,brygadzistami,technologami ,kierownikami) Jesli chodziło dyrektorowi o skłócenie pracowników oraz działów to mu się to udało ,szkoda że mu tak dobrze nie idzie z tematem podwyżek u prezesa !!!

Sylwia

To teraz już w ogóle nie da rady pracować w sobotę, nawet jak ktoś się bardzo uprze? O ile wg Ciebie powinni podnieść pensje żeby chociaż nowi pracownicy zostali na dłużej? A co masz na myśli pisząc o podejściu do ludzi?

A.

Prawdopodobnie firma zostanie przeniesiona na Słowacje z Nowym Dyrektorem więc będzie opcja na korzystne przeprowadzki do kraju w którym mniej są mniejsze podatki niższy Zus etc. Obecne budynki będą na sprzedaż bądź wynajem.

Pewniak
@B.

Ja słyszałem, że najprawdopodobniej firma ma zostać przeniesiona do Kambodży wraz z człą załogą,

Arek Nowy wpis

Znalazłem na stronie firmy ogłoszenie, że szukają malarza proszkowego. Mam pytanie - czy to praca zmianowa? A jeśli tak, to jakie godziny obowiązują?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jak wygląda praca w kontroli jakości jako laborant?

Jak firma podała w ofercie pracy kasę 6000 zł brutto, to ta stawka obejmuje tylko pensję, czy też doliczona jest to tego jakaś premia? Nie bez powodu pytam, chodzi mi o stanowisko specjalista ds. ekologii i ecolabelingu wyrobów i napisali, że dają pensje + premię.

Zeus

Miałem tam składać CV ale na szczęście sobie poczytałem tutaj i nie ma opcji :D Chociaż ostatnio byłem na rozmowie też w dużej firmie w sączu na ul, węgierskiej i zaoferowano mi najniższą krajową za spawanie :D masakra jakaś :D w Sączu chyba trwa akcja zaniżania stawek bo patrząc nawet na Gorlice czy limanową to już tam można dużo więcej zarobić :D

Pracownik Nowy wpis
@Zeus

Takie w tej firmie złe warunki że już trzeci operator który zwolnił się rok temu wraca do Norlysa... U sąsiada trawa zawsze bardziej zielona.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w "Norlys" sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
@Grubas

Dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy. Obowiązkowa praca na dwóch obrabiarkach CNC, Dają dodatek do godziny 6zł brutto, a chętnych nie ma. Są wyznaczani przez przełożonych - skandal! Nie ma podwyżek wypłaty od przeszło dwóch lat. Stajemy się tylko robolami, którym ukróca się łańcuch. Na odlewni to już robią prawie za darmo. Nikt tematów nie ogarnia w sprawie produkcji i co najgorsze nie dogadują się między wydziałami, utrudniając sobie współpracę. Nowy mistrz, stary mistrz - każdy podobno jak Popek ma (usunięte przez administratora). Dochodzi do sytuacji gdzie pracownikom na maszynie odlewniczej są robienie zdjęcia lub filmy przez kierownika laboratorium, pytanie po co? - jest to niezgodne z prawem i tak kamer jest mutlum na każdym filarze. ten temat trzeba poruszyć

Ida
@@Grubas

To wtedy podwójna pensja czy tylko ten dodatek, o którym piszesz? Dużo Wasza pensja różni się od najniższej? Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o skracaniu łańcucha, możesz jakoś to opisać?

Estera
@@Grubas

A czy to jest zgodne z zasadami bhp, aby jedna osoba pracowała na dwóch maszynach jednocześnie? Czy to jest wgl bezpieczne i pracownik nie jest na nic narażony np. z powodu częstego zmieniania miejsca pracy w pospiechu? I wiecie coś, jak pracuje się na dwie maszyny, to firma daje więcej przerwy, skoro robi się jakby za dwóch?

@Estera

Ludzie przychodzą tutaj tylko wylać żale, nie ma możliwości weryfikacji co jest prawdą a co nie. Co do pracy na dwóch obrabiarkach - tak to prawda że tak się pracuje (na razie na jednym stanowisku). Jest to bezpieczne, ponieważ "praca" polega na zamontowaniu elementu na maszynie, zamknięciu drzwi maszyny i wciśnięciu przycisku "start". Po zakończonym cyklu trzeba go zdjąć, przeglądnąć czy nie ma wad i zamontować następny. I do tej pory jak operator był sprytny i szybko wszystko ogarnął to mógł posiedzieć i pograć w komórce, a teraz musi iść do drugiej maszyny.... i jak wyrobi się w cyklu to dostanie od 2 do 6zł/h brutto do godziny ekstra (w zależności od % normy). Nikt też nie wspomniał że zanim kierownik z dyrektorem wprowadzili takie wymagania to dwa miesiące testowali taki system pracy razem z operatorami i wspólnie opracowali zakres kontroli, oraz wprowadzili usprawnienia procesu tak aby nowa norma (zaniżona na 1 maszynę) była do osiągnięcia.

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do "Norlys" sp. z o.o.? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Product Manager?

kikdok

Praca jest ok tylko ludzie bzdury piszą

A to dlaczego nie wypłacają "szkodliwego", skoro piszesz, że powinno być? Na legalu tu pracujecie, na umowy o pracę? I jakie środki ochrony zapewnia pracodawca?

Anetka

Mąż zastanawia się nad aplikacją na stanowisko Fullstack PHP/Angular developer. Chcieliśmy się najpierw dowiedzieć jakiś konkretów, benefity zostały wymienione w ogłoszeniu natomiast jak z finansami? Jakich zarobków się spodziewać? Premie o których mowa w ogłoszeniu wypłacane są w systemie miesięcznym czy kwartalnym?

Premia
@Anetka

Premia 150-200zł brutto co miesiąc. Bemefity: karta multisport do której trzeba dopłacić+-100zł

Ktoś z was robi tam jako operator maszyn numerycznych CNC? Tak patrzę na to ogłoszenie i chyba spróbuje, widzę że jest socjal i w ogóle. Premie do wyrobienia realnie ogółem? Dajcie znać, ile wam łącznie wychodzi ze wszystkim, serdeczne dzięki.

Najniższa krajowa

Umowa 20zł brutto+ premia podciągnięta do najniższej krajowej+ dodatek nocny= +-3000zł (chyba że nocki nie trafią ci się w miesiącu no to najniższa krajowa)

A.

B.
@A.

@A. Czy planowane przeniesienie firmy na Słowację to potwierdzona informacja? Jest jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie? Czy faktycznie jest aż tak źle ze sprzedażą produktów tej firmy?

Pewniak
@B.

Melepeta

Jak taki mądry jesteś to czemu pracujesz u kogoś?? nie masz jaj założyć własna działalność i zaryzykować ?

Informatyk

@Monday, choć każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania, ważne jest, aby bazować na prawdziwych informacjach, zwłaszcza gdy publicznie je rozpowszechniamy. Jeśli masz jakieś obawy lub pytania dotyczące mnie lub mojej pracy, albo innych osób, które wymieniłeś chętnie Cię wysłuchamy osobiście. Zawsze możesz zmienić branżę z oszczerstw na IT, polecam. To co napisałeś nie tylko uderza bezpośrednio we mnie i moje dobre imię, ale i wielu innych osób, dlatego zostanie to zgłoszone na policję i do prokuratury.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w "Norlys" sp. z o.o.?

Lvki

Witam , ile jeszcze można lac provie ze starej formy, czy tysiące zwrotów nie wystarczy, bo się klient pyta do kiedy tą (usunięte przez administratora) będziemy słać i po co nowa forma skoro stara rozpadająca się forma jest w użytku.

Smutnażaba.jpg

szastanie pieniędzmi na prawo i lewo, na rzeczy totalnie bez celu. Widać że dyrektor jasnos grał dużo w Simsy, co chce to sobie kupi, co sobie wymyśli to klepie się po plecach i realizuje,a ludzi dalej ma gdzieś. Pieniądze na wszystko są tylko dla ludzi jak zwykle nie ma. Jak koszty mogą nie być duże skoro co chwila wymyśla się jakieś głupoty, które niczego nie zmieniają. A potem zrobi spotkanie i pokaże jakieś słupki wyssane z palca. Wszyscy wierzyli że on coś tutaj zmieni, ale nie zrozumiał i sam się zmienił.

Justa
@Smutnażaba.jpg

Czyli, że są opóźnienia w wypłatach, dużo po terminie wypłacają? A czy za poprzedniego dyrektora było inaczej, lepiej? Na co przykładowo firma wydaje pieniądze bezcelowo?

Bądź gotów
@Justa

Na kamery w celu podglądania pracowników, na jakieś słupki i taśmy którymi się mamy ogrodzić , jakieś bzdurne decyzje, ludzi to denerwuje bo widzą nowe inwestycje, tłumaczą że kasy nie ma , ale to wszystko widnieje w zestawieniu rocznym.

Lolka
@Bądź gotów

Ale to serio do podglądania pracowników? Zwykle jak ktoś kamery zakłada to dla bezpieczeństwa raczej. Jak wygląda codzienna praca, zwracają na jakieś rzeczy uwagę, jak coś na kamerach zobaczą?

@Pracodawca

Jeżeli nie jesteście zadowoleni z warunków pracy, macie dwie opcje: możecie zrezygnować z pracy lub przeprowadzić strajk.

Kłamcy

Raz po raz powtarzają nam jak to źle jest w firmie, że od pandemii przynosimy straty, jakieś durne słupki pokazują. Wg raportu finansowego z tamtego roku ponad 5mln zysku netto. To jest wasza wielką strata. Patrząc na ilość zamówień to chyba w tym roku będzie większa strata niż w tamtym. Skoro niektóre działy ledwo na czas wyrabiają się z przygotowaniem towaru do wysyłki. Nowa hala za kilka milionów, mimo braku rentowności duży kredyt nie był firmie potrzebny. Ale cóż każdy inaczej interpretuje straty.

Sprośna
@Kłamcy

No robią co chcą, myśleli że mogą nam oczy mydlić, te dokumenty są ogólnodostępne, wystarczy wpisać KRS, banda teoretyków i slupkarzy , liczenie wagonów było chyba prostsze niż to, PJ jak prezydent tylko przekazuje i podpisuje zero myślenia i pojęcia o czymkolwiek jak już dostanie rozkaz albo sobie coś w głowie ubzdura to nie przegadasz

Jeszcze nigdy nie było w Norlysowskiej historii takiego (usunięte przez administratora) Od Stycznia przynieśliśmy "podobno" straty na blisko pół miliona złotych. Każdy może zobaczyć sobie na tych wydrukowanych kolorowych patyczkach. Chyba im się pojęcia pomyliły zamiast strat chodziło raczej o zyski? Bo która firma przynosząca miesięczne straty sięgające w setkach tysięcy rozbudowywała się oraz inwestowała w pasywa ( nowa hala, nowe bramy, kilka najlepszych na całym rynku paneli fotowoltaicznych itp itp). Skoro są "straty"(ha ha) to może warto zdemontować świeży nabytek z dachu mowa o wielkim podświetlanym napisie który generuje dodatkowe koszty które są wrzucane w kolorowe patyki. Premii z miesiąca na miesiąc nie ma ponieważ nadchodzą trudne czasy więc trzeba dopompować szybko kilka milionów do kieszeni żeby starczyło na kolejne skutery śnieżne wrzucane w koszty firmy. Wymagają większych obrotów od pracowników ale nie zdają sobie sprawy że patrząc na te żenujące kwitki odniechciewa się robienia wyżyłowanych norm przez gości którzy siedzą w klimatyzowanych pomieszczeniach( Mogą dać przykład i przyjść na kilka dni na hale w takich temperaturach to szybko im się pośladki odparzą a nawet połowy tego nie zrobią). Co raz bardziej kontrolują pracowników, zakładają nowe kamery( Kurde przecież firma bankrutuje więc jak można inwestować w nowe pasywa???) a następnie mobbingują. Warto zaznajomić się z przepisami które mówią że kamery służą tylko do dowodów gdyby coś się stało a nie do kontrolowania pracownika!(Podpowiem że PiP lubi takie sytuacje). Podsumowując przypomnę że to nie jest (usunięte przez administratora) że na jedno stanowisko jest kilka osób lecz na kilka stanowisk jest jeden pracownik! Więc chyba warto w końcu ludziom dać te zasłużone podwyżki oraz docenić ich pracę należytą premią aby zatrzymać ich z tym doświadczeniem we wspaniałej firmie

Popiołek

Wszystko to bardzo piękne, mądre i logiczne. Problem polega na tym że ta firma z logiką nie ma już nic wspólnego. Już ludzie chcą się zwalniać. Zobaczymy co się stanie jak ci najlepsi się zwolnią którzy obecnie harują za mniej niż ma nowy pracownik na starcie. (Nagle się okaże że ojojoj jak to tak? Jak to możliwe że nowego pracownika trzeba szkolić rok lub kilka miesięcy żeby chociaż trochę ogarniał pracę? Jak to tak, my nie wiedzieliśmy? Niewdzięczni pracownicy, tyle lat razem byliśmy a oni się zwalniają, to przecież zdrada naszej ukochanej firmy). Ta firma sama siebie niszczy, pod wieloma względami. Ludzi brakuje ale jak coś nie pasuje to się zwolnij bo na twoje miejsce czeka 50 innych ludzi lepszych niż ty.

Haha

Przed era PJ były kamery bezpieczeństwa, teraz już tak nie jest. Bo jak możemy mówić o bezpieczeństwie skoro ochrona firmy Norlys nie ma do nich dostępu. Każdy na zakładzie wie do czego służą i będą służyć. (usunięte przez administratora)..

Ewelina

Mam pytanko o ofertę na stanowisko programista fullstack PHP. Widziałam że to praca na pełen etat, ale niestety nie podano zarobków. Czy ktoś się orientuje jakie na tym stanowisku są widełki? Piszą tam za to o możliwościach rozwoju. Chodzi o jakieś szkolenia? Czy może jest jakaś określona ścieżka kariery dla każdego? Dajcie znać bo zastanawiam się czy warto aplikować.

Miszcz
@Ewelina

Pisał o tym niżej niejaki maniek kilka tygodni temu. Stawka 8000pln.

@Miszcz

Cześć, a czy oprócz tych podanych 8000 złotych jeszcze coś płacą, jakieś premie itp.? Nie jestem super doświadczoną osobą i w sumie zastanawiam się, czy to można nazwać rynkową stawką. Jakieś porównanie?

miszcz

Poniewaz dokladnie taka stawka byla podana w ogloszeniu o prace, ale szybko zostala skasowana bo jakby się dowiedzieli tacy jak ty to by dostali kota do glowy. Tak sie zarabia w it i niestety nie jest to duza stawka jak na takie stanowisko. Prosze sobie sprawdzic ogloszenia w duzych miastach z takimi wymaganiami. 15 tys lekko.

VertyxGeroryx
@Ewelina

Stawka to 8000 brutto i premia kwartalna, rozwój w tej firmie? Absolutnie żaden, z tego co mi mówili w IT wraz z byłym programistą to każą ci robić coś nowego a cały temat i naukę musisz sobie ogarnąć sama... Nie polecam firmy, nie szanuje się tu pracowników... Bardzo słaba firma.

Sprośna Kunegunda

Nie wiem jak wy ale ja czuję się zestresowany przez ciągłą obserwacje dyrektora i moja wydajność spada , to juz psycha sitting,nie skupiam się na pracy tylko czuje ten wzrok, a to jest mo..., Zgłosimy chyba to do przełożonego a później dalej Pozdrawiam .

Lolek
@Sprośna Kunegunda

Ubierz pampersa wydajność Ci wzrośnie, no i nikt się nie zblizy żeby Ci przeszkadzać. Od pewnego czasu to widać jak myśli o ludziach z produkcji. Zadbać o pracownika, a gdzie tam, wydoić ile wlezie. Jak widać stołek go przerósł. Ale cóż nie każdy może być normalny jak dostanie troszkę władzy. Inwestycje w milionach a mówią że jest źle w firmie, smutne banały smutnych panów na wyższych stołkach.

Zostaw merytoryczną opinię o "Norlys" sp. z o.o. - Nowy sącz

• Jak się pracuje w "Norlys" sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy "Norlys" sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w "Norlys" sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 5 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

"Norlys" sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 32 ocen.
  • Zawiszy Czarnego 7
    33-300 Nowy sącz