Opinie o Anwil SA w Włocławek

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Anwil SA. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Anwil SA o rekrutacji.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Anwil SA w Włocławek

Biedron

Firma dużo oczekuje od pracowników jest dużo nauki co za tym idzie bardzo duża odpowiedzialność za Bardzo niskie pieniądze. Ponadto pracownicy nie mają wyplacanych nadgodzin, kierownicy ściągają ludzi do pracy bo nie ma kto pracować a później nie chcą za to płacić. Pracuje się tutaj w trybie ciągłym wszystkie święta, niedzielę w pracy za pieniądze nie adekwatne!

Xxx

Witam, Ile zarabia elektryk/automatyk w serwis ORLEN we Włocławku?

orlen serwisowiec
@Xxx

2800 brutto na start plus 9 procent remi no chyba że znasz dyrektora to będzie więcej wiadomo

adamo
@Xxx

2500 netto bądź niewiele więcej. Tyle się zarabia.

@orlen serwisowiec

2800 brutto? To chyba pracujemy w innych firmach lub to stawka dla kogoś bez doświadczenia. Ja na start dostałem znacznie więcej. Myślę że stawka to sprawa indywidualna, jeżeli coś umiesz i sobą reprezentujesz to z pewnością możesz liczyć na więcej (zaznaczam że bez znajomości), a jeżeli je masz to widełki są takie szerokie ze nawet na najniższych stanowiskach jesteś w stanie ugrać fajna kasę.

Marta.
@orlen serwisowiec

A może ktoś wie jakie są stawki dla spawaczy realne bo po ogłoszeniach widzę że mozna dobrze zarobić

Widełki są tylko po to by nabrać ludzi że tu można dobrze zarobić, a w rzeczywistosci dają i tak najniższe stawki, po 1,5 roku tutaj zaczynam szukać innej pracy

Praca biurowa

Jak wygląda praca biurowa w działach: marketing, komunikacja, sprzedaż itd.? Jaka jest atmosfera i jakie zarobki? Będę wdzięczna za odpowiedzi :)

Mirela
@Praca biurowa

Również jestem ciekawa, czekam nainformację.

Pracownik z Anwilu

Powtórzę starą prawdę że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Z jednej strony dość stabilny pracodawca, z drugiej strony chaos organizacyjny w ogromnej ilości wewnętrznych procedur i zarządzeń często utrudnia realizację zadań. Na pewno istotne jest też gdzie się trafi. Ja pracuję tu jako inżynier 4 rok i co mogę zaobserwować to powszechna spychoterapia , nieustanne dokładanie obowiązków, podejmowanie trudnych decyzji i duża odpowiedzialność w klimacie nieustannego "podkręcania śruby" nie raz spędza sen z powiek. Na pewno nie jest to praca dla każdego. Osobiście po tych 4 latach obserwuję u siebie oznaki wypalenia zawodowego i zaczynam rozglądać się za czymś innym.

Poniedziałek czwartek

Poniedziałek czwartek

Maja

Firma należy do grona największych i najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstw chemicznych w Polsce. Przynależność do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. zapewnia firmie stabilność finansową. W linku można zapoznać się z ofertą pracy. https://www.anwil.pl/PL/Kariera/Strony/default.aspx Dajcie znać, jakie doświadczenie trzeba posiadać aby pracować w tym miejscu, i jakie warunki umowy proponowane są na rozmowie kwalifikacyjnej?

Mlody
@Maja

Nie trzeba doświadczenia biora wszystkich którzy chcą pracować na zmiany.

Przyjmują ludzi na dział którego nie ma, a później kiedy kończy cię 2 umowa bo pierwsza była na 3 miesiące, druga na rok to trzecia dają na półtora roku, i pensja bez zmiany czyli ledwo wieksza od najniższej krajowej. Żenada. Człowiek ma się uczyć po kilkaset stron nowych instalacji, pracować w weekendy i święta za marne pieniądze. Jak tak dalej będzie to w tym Anwilu nikt nie będzie chciał pracować, a na pewno nie młodzi.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Anwil SA?

czarny

Na każdym wydziale pewnie są jakieś różnice w tym temacie, ale generalnie trzeba być solidnym pracownikiem i wykazywać się, a na pewno prędzej, czy później zostaniesz doceniony. No chyba, że masz znajomości, to nie trzeba się wykazywać, a i tak szybko Cię wciągną na dobry stołek ;). Ale poważnie mówiąc, jeśli będzie Ci zależało i przy okazji będziesz miał trochę szczęścia, to awans też przyjdzie.

Pracoenik
@czarny

Mam 2 fakultety i od jakiegoś czasu się staram o awans i nici już byłem na kilku spotkaniach ale.jak dobrze zauważyłeś jeśli masz znajomości to Ci się uda. Jeszcze będę próbować ale ile można pierwsza lepsza okazja zmiany i spadam stąd bo nie doceniają pracowników

@Pracoenik

Gdzie indziej też nie licz na to, że jest inaczej. Przed Anwilem pracowałem w kilku firmach i wszędzie to wygląda tak samo. Niestety tak to już w Polsce wygląda. A tak nawiasem mówiąc każdy korzystałby ze znajomości gdyby je miał ;))

Franek
@czarny

Dokładnie tak jak mówisz. Bardzo ciężko we Włocławku dostać awans mimo wykształcenia i zaangażowania. Takie uroki tego miasta i z tego co wiem to nie tylko tu tak jest.

Ali

Jak znasz kogos z wyższym stołkiem lub liżesz (usunięte przez administratora) to awansujesz ale za wiedze raczej wcale chyba ze nie beda mieli wyjścia to dostaniesz posadę

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Anwil SA? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

www

dnie wolne DW

Zygfryd

Zatrudniłem się w listopadzie 2018 na stanowisko aparatowy. Na starcie miałem ok 1900 na rękę. Owszem niewiele ale mimo zatrudnienia pod koniec roku przysługiwała mi premia swiateczna(chyba ok 1200) i świadczenie urlopowe za ten rok zależne od dochodu na członka rodziny (dla mnie to było 1800).Jak jesteś ogarnięty to przełożeni widzą że się nadajesz, angażujesz i jest możliwość szybkiego awansu. Zależy pewnie na jaki wydział się trafi ale ja jestem zadowolony.Po 5-6 miesiącach miałem 1 egzamin i podwyżka ok 250 netto, po nastepnych 5 drugi. Po drodze było kilka jeszcze drobnych podwyżek. W tej chwili mam 3000 bez paru groszy netto. Może i niewiele ale trzeba wziąć pod uwagę wszystkie dodatki- wspomniane świąteczne (na Boże Narodzenie i Wielkanoc, urlopowe, premia roczna, wyprawka na ucznia/przedszkolaka po 300 zł na dziecko, 150zl brutto na dziecko na święta BN, 180 zł/kwartał w programie My Benefit,500zl brutto karta paliwowa na rok, karta zniżkowa na paliwo w Orlenie 15gr/l na 2 auta, zabawa karnawałowa dla dzieci, piknik dla pracowników, dofinansowanie studiów...nie wiem czy wszystko wymieniłem.)Trochę tego razem się zbiera i nie jest wcale tak mało. Przy 4-brygadówce 12 godzinnej oczywiście 40 godzin tygodniowo rozliczane w kwartale - po dwóch dnioekach jest dzien wolnego i po dwóch nockach 3 dni wolnego.dodatkowo od 3 do 6 dodatkowych dni w kwartale wolnych(zależy od nadgodzin ponad 40/tydzień) co razem z urlopem sprawia że dni roboczych jest sporo mniej. Jak ktoś ma łeb na karku to może w wolnym czasie na fuchach dorabiać. Przepraszam za chaotyczną formę ale piszę na szybko na telefonie

Anwilowiec
@Zygfryd

To faktycznie rewelacja.Swiatek, piątek czy niedziela w pracy za 3000 zł netto.Pociesze Ciebie jeszcze, że za taką już pensje będziesz robił przez najbliższe kolejne 10 lat.

Sebastian11111
@Zygfryd

Gratulacje podjęcia pracy za 1900 zł netto.Dzieki takim jak Ty taki zaklad taki jak Anwil nigdy się nie nauczy, że czasy pracy za miche zupy się skończył.(usunięte przez administratora)

Axel
@Sebastian11111

Masz rację lepiej siedzieć w domu i brać zasiłki z mopsu. Niestety ale takoe płacę są we Włocławku, mało gdzie na początek proponują wiecej niż najniższa krajowa. Wiadomo każdy chciałby zarobić min.2500 netto żeby godnie żyć ale głowa muru nie przebijesz...

jaro
@Axel

pracowales kiedys na zmiany swiatek piatek i niedziele,a przelozeni z gory patrza na ciebie z pogarda, i to wszystko za niecale 2000 tys POWODZENIA

Axel
@jaro

Wlasnie pracuje...niestety. Szukałem pracy za lepsze pieniądze, ale tu we Włocławku nie ma na to szans. Na początek wszędzie tak dają.

Płockanin
@Axel

To zapraszam do Orlenu do Płocka.Odległosc niewielka a zarobki operatora z 3 letnim stażem to 5000 netto.Wiem bo sam pracuje i dojeżdżam.

Kornel
@Axel

Zapraszamy do Salamandra teraz były podwyżki.

Anwilek
@Zygfryd

Ja również jestem pracownikiem Anwilu ta opinia to ustawka. Jesteśmy niewolnikami w środku Europy po 30 latach pracy 3 tyś na rękę.

Zygfryd
@Anwilek

@Anwilek dlaczego niby moja opinia to miała by być ustawka? Pracujesz w Anwilu i nie masz tych dodatków o których napisałem? Nie wierzę. Ja nie napisałem że to są jakieś kokosy ale jakoś każdy zapomina o tych wszystkich dodatkach wspomnieć. Jesteś niewolnikiem? Ktoś Cię trzyma na siłę w tej pracy przez 30 lat? Prawda jest taka że na włocławskim rynku pracy nic lepszego się nie znajdzie. Tyle

@Anwilek

Skoro po 30 latach pracy masz 3 tyś. zł na rękę to tylko świadczy o Tobie jakim jesteś pracownikiem. Tyle to ja miałem po roku. Więc nie wypisuj głupot i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jak się starasz taką masz pensję.

@Anwilek

No skoro po 30 latach zarabiasz 3tys na rękę, to świadczy że kariery nie zrobiłeś. Ja po około 10 mam dobrze ponad 4 tys a zaczynałem od stażysty za 1350. W tym roku ma byś wykup widełek ZUSPu więc podstawa podskoczy jeszcze jakieś 700 brutto. Jeśli więc macie ambicję do nauki, to da się godnie zarabiać. Jeśli chodzi o warunki pracy to wydziały są różne, na części jest praca fizyczna na innych zaś dozór instalacji.

pio
@Axel

mając 23 lata zatrudniajac sie w Turku miałem na reke minimum 2400 a praca wcale nie byla ciezka.

@pio

Tu też masz . Dolicz dodatek zmianowy plus premie plus dadatki typu 13 pesje itp

@Michu

Od tego roku jest jeszcze zerowy PIT dla młodych, więc pensja jeszcze wzrasta. A dodatki to: kafeteria My Benefit, karta paliwowa w tym roku 615 zł, wyprawka dla przedszkolaka(ucznia), ''gruszka'', 2 razy na Święta + w zeszłym roku było zamiast paczek doładowanie karty zakupowej dla dziecka, nagroda roczna. Także trochę tego wszystkiego jest, a jeśli komuś zależy i stara się, to można w szybkim czasie zarabiać dobre pieniądze. Więc polecam nie sugerować się komentarzami typu ''pracuję 30 lat i zarabiam 3 tyś na rękę'', bo teraz po pół roku można tyle dostawać. Takie komentarze piszą jacyś chyba zmęczeni życiem, którym nie chce się pracować i wiecznie narzekający na wszystko.

@czarny

A widzisz a ja sie staram o prace staram i nie mogę sie przebic . Miałem 2 msc temu rozmowe oblałem złozyłem drugi raz cv i cisza

Może jakies porady?

@Michu

Chyba nie ma jakiegoś złotego środka. Nie wiem jak teraz wyglądają te testy i rozmowy kwalifikacyjne, ale jak ja się starałem o pracę, to bardzo dobrze test mi poszedł i na rozmowie w sumie nie zadawali jakichś dziwnych pytań. Była to normalna, luźna rozmowa. Pytali gdzie pracowałem wcześniej, dlaczego chcę się zatrudnić w Anwilu i takie tam podobne pytania. Na koniec jeszcze nawet trochę żartów było i rozmowa zakończyła się na wesoło. Musisz do skutku wysyłać CV. Skoro za pierwszym razem się nie udało, to trzeba próbować dalej.

Sebastian
@Zygfryd

Witam. Czy wiesz jakie warunki finansowe i ogólne panują na dziale elektrycznym ? Zostałem przyjęty na stanowisko starszy operator procesu produkcyjnego na początek otrzymałem propozycję 4100brutto. Będe wdzieczny za odpowiedz muszę niedługo się okreslić czy przyjmuje.

Dziadek
@Zygfryd

Pracuję od 1979r teraz już nie na pełny etat. Mam więc tylko jedno pytanie czemu podszywasz się pod aparatowego propagandysto !!!!

Janusz

Anwil nagminnie oszczędza na pracownikach typu aparatowi i sterowniczy. Pracownicy nie mogą brac urlopow z racji minimalnych obsad. Warunki pracy i płacy sa również na krytycznym poziomie. Osobiście nie polecam. Firma wymaga od pracowników zdania szeregu egzaminów, nauki różnych instalacji albo dzialek a w zamian NIE daje podwyżek. Pensja jak na obecne czasy fatalna i demotywujaca z racji braku możliwości rozwoju. Jest to rowniez Praca jest w ciężkiej chemii gdzie dostaje sie problemów zdrowotnych!!!!!! Inspekcja pracy powinna zainteresowac się tym zakładem

Zaq3

Cześć! Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jakich pytań można się spodziewać?

Jakie są warunki zatrudnienia w Anwil SA?

Egon 123

Najniższa krajowa za pracę w soboty, niedzielę i święta.Dobrze w anwilu to już było.

@Egon 123

Niektórym obibokom to nawet tej najniższej bym nie dał.

Oli

Cześć Jaka płaca i atmosfera w laboratorium w Anwilu? Szukam pracy na stanowisku laborant. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Barabasz
@Oli

W Anwilu nie ma laboratoriów. Usługi tego typu świadczone są przez ORLEN Laboratorium.

Rekruter

Przeszedłem etap rekrutacji na operatora wraz z testem.Zaproponowali mi najniższą krajową.Po co cała szopka z tymi testami skoro i tak nikt o zdrowych zmysłach nie zgodzi się na takie warunki płacowe.Owszem można taką wnikliwą rekrutację przeprowadzać gdzie finalnie firma może zaproponować atrakcyjne warunki finansowe.J ak odejdą na emeryturę najbardziej doświadczeni pracownicy to instalacje zatrzymają bo nie będzie miał kto tam robić.

Zawiedziony
@Rekruter

Nie szanują też ludzi na kierowniczych stanowiskach. Porażka. Byle tylko premie roczne były.

on
@Zawiedziony

niestety to prawda - od czasu "dobrej zmiany" to zakład schodzi na psy... same kolesiostwo i nepotyzm. nie szanują i wyzyskują ludzi - zwłaszcza kierowników. pomijając już kwestie wypompowywania kasy z firmy za "akademie" itp. tak samo niektórzy "kierownicy" mają podstawy po 12tyś brutto i auta, dodatki do mieszkania itp. a ci normalni max 8tyś. i gwarantowany opierdziel.

Max
@Zawiedziony

Kierownicy nie szanują aparatowych. Mistrz dostaje najnizsza na grupie i mimo ze chce negocjowac stawke kierownik mowi ze nie i(usunięte przez administratora) Ale dla swojego kolesia ma pieniążki (usunięte przez administratora) w firmie

Czy Anwil SA zapewnia kartę multisportu?

John

Nie ma karty Multisport,jest za to my benefit i firma raz na kwartał daje 300 zl

Cześć gdzie można złożyć cv bo szukam pracy żeby dostać się do Anwilu

@Marcin

Na stronie Anwilu masz zakładkę Kariera, a w niej masz np. Rekrutacje stałe na stanowiska produkcyjne. Jak wejdziesz tam, to masz oferty pracy i przy każdej masz opcję - Aplikuj teraz - . Jak to klikniesz to Cię przekierowuje na stronę składania aplikacji. To jest jedna z opcji możesz też pocztą wysyłać CV.

czarny

Tak dla uściślenia, to na razie nie ma karty Multisport ze względu na Covid. Ta karta miała wejść chyba jakoś od marca, ale wycofali się z tego w związku z pandemią.

Ktosiek002

Czy jest szansa z czasem przejsc z 8 godzin na 12 godzin ?

NOwy 13

Witam Wszystkich, Jak wygląda praca na wydziale mechaniki statycznej? Jacy ludzie? kierownictwo? atmosfera? Aktualnie jest stanowisko inż wsparcia prod. na w/w wydziale. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam

Scyzorykvc

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o pracy na nowej granulacji. Dodatkowo interesuje mnie jak wygląda program mybenefit, bo uzyskuje sprzeczne dane oraz na czym polega premia roczna podniesiona o 8.5% ostatni raz w historii.

Boooobbb

Na czym polega praca na konkretnych działach? Zarobki na start dla zielonego? Jak przygotować się na rozmowę? Słyszałem również o testach jak wyglądają

@Boooobbb

Poczytaj sobie forum, znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Boooobbb
@czarny

Akurat są tylko 3 strony, jedna wzmianka o teście ale nie powie bo to było w maju. Kolejna coś o teście w Excel. Więc dużo tego nie ma a napewno żadnych konkretów.

@Boooobbb

Słuchaj stary praca na konkretnych działach wygląda różnie. Na jednych jest to typowa obchodówka, a na innych jest praca fizyczna. Nie znam wszystkich wydziałów, więc ciężko jest mi też cokolwiek powiedzieć więcej. Płaca minimalna wynosi obecnie 2600zł i do 26 roku życia nie zabierają Ci podatku, więc jeśli nie skończyłeś tych lat, to ze wszystkimi dodatkami masz na początek na rękę ok. 2800 zł na rękę, więc myślę, że na początek to całkiem niezłe pieniądze. Jak ja się przyjmowałem, to był test wiedzy o Anwilu. Jeśli dobrze Ci poszło, to była rozmowa kwalifikacyjna i wyczekiwanie czy jesteś przyjęty, czy nie. To tak w skrócie wygląda. Jakbyś chciał coś jeszcze wiedzieć daj znać.

Sebastian
@czarny

Mam do Ciebie pytanie aplikowalem na starszego operatora procesu produkcyjnego na dziale elektrycznym( elektryk wysokich napięć) dostałem propozycję 4100brutto, czy masz wiedzę jak wygląda praca w Anwilu na tym dziale jak wyglądaja zarobki itp? Z góry dziękuje za odpowiedz

@Sebastian

Nie odpowiem Ci na to pytanie w całości, bo nie znam specyfiki pracy elektryków wysokich napięć, musiałbyś porozmawiać z kimś z tego działu. Te 4100 zł to moim zdaniem dobra propozycja, bo wyjdzie na rękę jakieś 3700zł, ale wiadomo każdy może mieć na to inne spojrzenie.

JFK

Witam, jakie zarobki na stanowisku automatyk/projektant/programista plc ? Czy zarobki są uzależnione również od wykształcenia i tytułu typu: mgr inż ?

Zostaw merytoryczną opinię o Anwil SA - Włocławek

• Jak się pracuje w Anwil SA?

Zobacz opinie na temat firmy Anwil SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Anwil SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 0 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Anwil SA?

Kandydaci do pracy w Anwil SA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Anwil SA
2.4/5 Na podstawie 63 ocen.
  • Toruńska 222
    87-805 Włocławek